GeriKadın Sağlığı Gebelikte Paraben İçeren Ürünleri Kullanmak Çocuğu Etkiler mi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gebelikte Paraben İçeren Ürünleri Kullanmak Çocuğu Etkiler mi?

Gebelikte Paraben İçeren Ürünleri Kullanmak Çocuğu Etkiler mi?

"Gebelikte paraben içeren kozmetik ürünlerinin kullanımının, doğacak çocuğun kilolu olma ihtimalini artırdığı bildirildi"

Sonuçları "Nature Communications" dergisinde yayımlanan araştırma çerçevesinde 629 anne ve çocuklarının verileri incelendi.

Annelerin gebeliklerinin 34. haftasında paraben içeren kozmetik ürünü kullanıp kullanmadıkları hakkında bilgi verdiği araştırmada annelerden ayrıca idrar örneği istendi.

Her gün paraben içeren losyon ve makyaj ürünleri kullanan annelerin idrarında paraben miktarının arttığı, idrarında paraben seviyesi yüksek annelerin çocuklarının 8 yaşına kadar aşırı kilolu olma riskinin yükseldiği görüldü.

Daha önce yapılan araştırmalar, ilaç ve kozmetik sektöründe kullanılan koruyucu madde parabenin, vücutta östrojeni taklit ederek hormonların normal fonksiyonlarını bozabileceğini göstermişti.

Uzmanlar, hamilelere ve emziren annelere paraben içermeyen kozmetik ürünleri kullanmaları tavsiyesinde bulundu.

Yaşlanmayı önleyen muhteşem ipuçları!Her yanımız mucize gençlik formülleri, takviyeler, gençlik aşılarıyla dolu. Hepimiz mucize gençlik iksirinin peşindeyiz. Yılların geçmesine bağlı kronolojik yaşlanma süreci kontrolümüzde olmasa da biyolojik yaşlanmamızı etkileyen, vücudumuzun hormonal işlevleri için ihtiyaç duyduğumuz vitamin ve minerallerin doğru ve yeterli karşılanması, fizyolojik kondisyon durumumuz gibi faktörleri kontrol etmek elimizde. Doç. Dr. İsmet Tamer. İsmet Tamer, gençliğimizi muhafaza etmemize yardımcı olacak 6 ipucunu açıkladı! İşte yaşlanmayı engelleyen 6 muhteşem adım... Daha fazlası için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın:
False