GeriKişisel Bakım Dudaklar dile geldi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dudaklar dile geldi

"Yürüyüşten, oturuştan ya da konuşma şeklinden karakter tahlili yapan uzmanlar, dudakların da kişilik belirleyici mesajlar verdiği görüşünde..."

İnsan uyanık olduğu müddetçe ağzı ve dudakları sürekli hareket halindedir. İnsan konuşur, gülümser, güler, dudak büker, surat asar. Bu hareketleri esnasında ağız ve dudakların uyandırdığı etki önemlidir. Ancak, karakteri ele veren, dudakların hareketsiz duruşudur. Bakın uzmanlar, dudak şekli ve duruşuna göre ne tür saptamalar yapmış...

Açık ya da kapalı

Dudaklarını sürekli aralık tutan insanlar, konuşmaktan çok hoşlanır. İnsanları ve durumları kavramakta ise pek başarılı değillerdir. Çoğu zaman kulaktan dolma bilgilerle karar vermek bu dudak yapısına sahip insanların ortak özelliklerinden biridir. Dudaklarını sımsıkı kapalı tutan insanlar ise, çoğu zaman kararlı ve cesur bir karaktere sahiptir. Hayatın havailikleriyle uğraşacak zamanı pek bulmamakla birlikte, gerektiği zaman neşelenmesini bilirler. Sevgilerinde sadık, hislerinde sabit olurlar. Dünyanın ve hayatın komik tarafını pek göremezler. Başladıkları işi iyi olarak bitirmek onlara büyük bir huzur ve iç rahatlığı verir. Zor ve acil durumlarda böyle kimselere güvenenler aldanmazlar.

Biçimi de önemli

Alt dudak göze çarpacak kadar sarkarsa, oburluk işaretidir. Böyle kimseler için yemek yemek hayatın belli başlı zevklerinden biridir. Alt dudağı sarkık olanlar sevecen ve iyi niyetli dostlardır. Arkadaşlarının dertlerini bıkmadan dinlerler. Karar vermekte zorlandıkları için kendi hayatlarına bile bir yön çizmekte zorlanırlar. Üst dudağı sarkık olan bir insan ise, çekingen ve kendi içinde yaşayan bir şahıstır. Hayatı ve insanları iyi anlar, görüş ve sezişi kuvvetlidir. Bununla beraber fikirlerini kendine saklar. Dudakların ucu aşağı doğru kıvrık olan insanlar ise melankolik ruh haline yatkındır. Dürüst, sadık, cömert ve iyi kalpli olurlar.

False