GeriAstro Gündem Dolunay Balık Burcunda! İşte Etkileri...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dolunay Balık Burcunda! İşte Etkileri...

Dolunay Balık Burcunda! İşte Etkileri...

"26 Ağustos Pazar günü saat 14:56’de Balık burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Dolunay demek artık hepinizin de bildiği üzere Güneş ve Ay’ın karşıtlığıdır. İstanbul’a göre çizdirilmiş an haritasında gözümüze çarpan güzel ve iyileştirici etkiler olduğunu söyleyebiliriz."

Balık burcunda dolunay! Yıldızları görmek için belirli bir karanlığa ihtiyaç vardır.

Şu an ne hissediyoruz?

• Bir çeşit neden tam olarak hiçbir şeyden emin değilim?
• Memnuniyetsizliğimin kaynağını biliyor muyum?
• Bu yaşam hep böyle belirsiz mi ilerleyecek?
• Duygularımdan emin miyim?
• Yönüm neresi?

Bu sorular başlı başına aklınıza gelenler olabilir. Şu an zaman bunları kendimize sorma, kendimizi manipüle etme zamanı değil. Astroloji ile doğru zamanda doğru soruları sormayı öğreneceğiz. Şu an yapmamız gereken bir şekilde rahatlamaya çalışmak ve içimizdeki çatışmayı durdurmaktır. En azından iyi haber, bu gerilimin sebebini artık biliyorsunuz ve geçici duyguların içinizi kapladığınızın farkındasınız. Kontrolünüz dışında gelişen duygularınız adına endişelenmemeye çalışın. Bu bir geçiş aşamasıdır.

Dolunay Balık Burcunda İşte Etkileri...

Ay balık burcunda Fomalhaut kraliyet yıldızı ile kavuşum halinde olacak. Kadim astrologlar bu yıldız için çok şanslı ve güçlü olarak tanımlamışlar. Bu dolunayda kraliyet yıldızının bize sunacağı hizmet karakterimizin, niyetlerimizin karşılığını bulacağımız fırsatlarla karşılaştırması olacak. Hani belki 3 yıl önce bir iyilik yaptınız ve denize attınız. İşte onla karşılaşma zamanı. Ya da 2 hafta önce birinin ayağını kaydırdınız siz şimdi o yerde oturuyorsunuz gibi. Bir sürü örnekle devam edebiliriz. Neyse bu cümlemizi o zaman Mevlana’nın sözleriyle bağlıyoruz “Her şey, neye layıksa ona dönüşür.”

Şimdi bakalım diğer detaylara. Dolunay anı haritasında yay burcu yükselmektedir ve Güneş yükselen burcun 9.evinde bulunmaktadır.

Hepimiz bu dolunaydan pozitif yönde büyük ölçüde etkileneceğiz, ancak Ay burcu ya da Güneşi Balık'ta olanlar, Akrep burçları ve Yengeçler olumlu olarak en çok etkilenecek olanlar diyebiliriz.

Balık burcu, Zodyak’ın 12. ve son burcudur. Birliği temsil eder, bir döngüyü tamamlar, eski enerjiyi serbest bırakır ve geçmişten vazgeçmemize yardımcı olur. Böylece bir sonraki bölüme doğru ilerlemeye hazırız. Uzun zamandır taşıdığımız bavulları artık bagaja verme zamanı. Tüm yaza damgasını vuran Mars gezegeni bu dolunaydan bir gün sonra sona ermesiyle önemlidir. Çünkü Mars ileriye doğru ilerlerken, onunla birlikte hareket etmeye mecbur kaldığımızı hissederiz, böylece daha hafif olduğumuz ve bavulu bagaja verdiğimiz için daha hızlı hedefimize seyahat edebiliriz.

Büyük gezegenlerin neredeyse tamamı yaz ayları boyunca geriledi ve birçoğumuz hayatımızın bazı alanlarında sıkışmış hissettik. Şimdi bu dolunay bunları temizleyecek ve sizlere gerekli huzuru verecek noktada olacak. Tabi ki sizlerin de bir şeyler yapması gerekli.Dolunay Balık Burcunda İşte Etkileri...

Ay’ın Venüs ile kurduğu kuruntulu açı sizleri biraz aşk hayatınızda huzursuz hissettirebilir. Bu açıyı sizin iyi ve pozitif yönde fark ederek kullanmanız gereklidir. Bu sizin kendi kendinize kurduğunuz kuşkular olabilir. Venüs haritanın en yüksek puanına sahip. Bunu unutmayın. Bu kadar harika olan gökyüzü haritasındaki Venüs tuzağına düşmemelisiniz. Artık bunu biliyorsunuz. Aşk ve sevgi ilişkilerinizde bir gerilim ve huzursuzluk veya geçici bir aksaklık sizi hemen yanlış kararlar vermeye itmemeli. Kendi ihtiyaçlarınızı veya beklentilerinizi başkalarından fazlamı bekliyorsunuz veya koşulsuz sevginin hangi basamağında duruyorsunuz diye kendinize sorarsanız oldukça iyi bir ilerleme kaydedebilirsiniz. Sabır ve sevgi her şeyin üstesinden gelebilir.

İyi haberlerimiz tabii daha bitmiyordu. İşin içinde Satürn-Uranüs ve Güneş toprak üçgeni olduğu için maddi imkanlarınızın size belli bir güven duygusu vermesi söz konusu olabilir. Kariyerinizle ilgili önemli bir projenin başlangıcını yapabileceğinizi öngörebiliriz. Ya da özellikle Mayıs ayından bu yana itekleyerek götürdüğünüz iş projelerinizden güzel haberler alabilirsiniz. Yaşamanızda esprili ve büyük konuştuğunuz birşeylerin gerçekliği ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Mesela hadi canım ben hayatımda kafe işletmem dersiniz. Ertesi gün kafenin içinde kendinizi bulabilirsiniz gibi.

Kısaca şöyle bir toparlamak gerekirse;

• Kendinize bu dönemde yeni alışkanlıklar edinip, eski olandan kurtulabilirsiniz.
• Esnek olmak ve yeni fikirlere açık kalmak için ideal bir zamandasınız.
• Kendimiz olmak dolunayın en güzel konusudur. Yeni beklenmedik olasılıkları keşfetmekte özgürsünüz.
• Yeni teknoloji veya sosyal medya uygulamalarını keşfetmek için iyi bir zaman olabilir.
• Hiçbir şeyin sizin ilerlemenize engel olmasına ve hayal ettiğiniz hayatın tezahür etmesinden alıkoyamaz, bunu unutmayın.
• Yaşamak istediğimiz yaşamı ortaya koymak için, tek seferde bir karar almanız gerekiyor.
• Kalp merkezimizi, sezgimizi ve rasyonel düşüncemizi kontrol ederek hareket etmeliyiz.
• Eski inanç sistemleri, zararlı düşünceler ve boş ilişkilerden vazgeçmek en önemli konusudur bu dolunayın. Yeni bir alan açmalısınız.Dolunay Balık Burcunda İşte Etkileri...

Dememiz o ki bu dolunay birçok şeyin kolaylaşmasını sağlayabilecek. Böylece ihtiyaçlarınız, istekleriniz kolayca karşılanmaya açık. Tabi sizler bu zeminleri 3 yıl öncesinde hazırladınız. Şimdi hasat zamanı.

Bu dolunay İçsel istikrar ve esnekliği sağlar, böylece yeteneklerinizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kendinizi, ilişkilerinizi ve genel olarak yaşamınızı geliştirmek için harika bir zaman. Becerilerinizi geliştiren ve yeteneklerinizi geliştiren yaratıcı değişiklikler yapabilirsiniz. Servetinizi artırabilecek, daha fazla güven ve istikrar hissi kazandıracak heyecan verici fırsatlar size geleceğinize dair başarılar sunacaktır.

Mutlu günler dilerim…

Astromatik Aygül AYDIN

False