GeriKişisel Bakım Doğallıkta son trend: Kaş nakli ile kalın kaşlara sahip olun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Doğallıkta son trend: Kaş nakli ile kalın kaşlara sahip olun

Doğallıkta son trend: Kaş nakli ile kalın kaşlara sahip olun

"Hollywood ünlülerinden sonra Türk kadınlarını da etkisi altına alan kalın kaş modası ile ifadeler daha doğal ve etkileyici..."

Angelina Jolie, Kate Winslet, Madonna ve Natalie Portman gibi ünlü oyuncuların öncüsü olduğu kalın kaş akımı, Türk sanat ve sosyete dünyasında da yoğun ilgi görüyor. Kalın kaşlı bayanlar, ince kaş modasını da tarihe gömüyor...
Kaşlar, yüzdeki ifadeyi etkileyen en önemli estetik unsurdur. Dizaynı düzgün yapılmazsa yüzdeki ifade eksik kalır. Son dönemde kaşlarının inceliğinden veya seyrekliğinden şikayet edenler çözümü geçici değil, kalıcı yöntemlerde arıyor. Bununla birlikte, kaş nakli yaygınlaştıkça kalıcı makyaj uygulaması azalmakta ve eskiden yapılmış kalıcı makyaj üstüne kaş ekimi yapılıyor. Eskisinden daha kötü bir görünüme sebep olmuş eski kalıcı makyajı kamuflaj amacıyla yapılan kaş nakilleri, günümüzde oldukça yaygın olarak uygulanmakta. Transmed Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, kaş nakli hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyor.

Kaş nakli uygulaması hakkında bilgi verir misiniz?

Saçlı bölgeden şerit halinde alınarak köklere ayrılan veya tek tek alınan saç kökleri, önceden çizilerek yeri belirlenmiş kaş hattı içine yerleştirilir. Kaş kıllarının nakli için açısı özel bir uzmanlık çalışması gerektirir. Kaş kökleri cilde doğru açıda yerleştirilmeli, kıllar kalından inceye doğru dizilmelidir. FUE yöntemi kullanıldığında kökler 0.6 mm'lik uçlarla ameliyatsız, tek tek alınır ve bu sebeple alım yerinde herhangi bir iz kalmaz. Ekim kaşın o bölgesine doğru açıyla gerçekleştirilir ise doğal görünür. İşlem yaklaşık 1 saat sürer ve 24 saat sonra duş alınabilinir.

Hangi bölgeden alınan saç kökleri naklediliyor? Kaç seans sürüyor?

Nakil yapılan bölgede ilk 4 günde kabuklanma ve kızarıklık görülür. 6- 7 gün sonra tamamen iyileşir. Kaşın tamamen çıkması (büyümesi) 3-6 ay sürer. 6 ay sonra ikinci bir seansla yetişmemiş noktalara yeniden saç kökü yerleştirilebilir.

Kimlere uygulanabilir?

Kaş nakli herkese uygulanabilir.

Acı hissedilir mi?
Yalnızca lokal anestezi için bir enjeksiyon uygulanıyor. Sonrası acı hissedilmiyor.

Saç kökünün kaş bölgesine nakledilmesi sebebiyle kaşların aşırı uzaması gibi bir sorun yaşanır mu?

Ekilen kökler, saçlı deriden alındığı için normal kaştan daha çabuk uzar, kesilerek düzeltilmesi gerekir.

Kıl kökleri kaş bölgesinde ne kadar sürede belirginleşir ve son halini alması ne kadar sürer?

Sonuç kalıcıdır. Ömür boyu kaş kılları yerinde kalacaktır.

Kaş kalınlaştırma işlemi nedeniyle iz kalma, leke gibi sorunlar yaşanır mı?

Kaş nakli lokal anestezi ile gerçekleştirilen, komplikasyon riski olmayan, son derece güvenli bir girişimdir. Hiçbir yan etkisi olmayan kaş nakli sonrası, 4 günde iyileşilir, 3 ay sonrasında yeni kaşlarınızı görebilirsiniz.

Kaş nakli işleminin maliyeti ne kadar?

Maliyeti, ekilecek kök sayısına göre değişiyor.
Mahmure okuyucularına mesajınız var mı?
Kendilerini kaş ekimi konusunda uzman klinik ve isimlere teslim etmeliler. Aksi takdirde dönüşü olmayan kötü sonuçlar doğabilir.

Hazırlayan: Begüm Korkmazel Demir
Mahmure.com Editörü


Hangi kaş şekli, yüzünüze hangi anlamı katar?

Ağlayan gözlere çare buldukFalse