GeriKişisel Bakım Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

"Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay, badem göz estetiği ile yepyeni bakışlara sahip olunabileceğini söyledi."

İfadeyi belirleyen gözler aslında sağlık hakkında da bilgiler verir. Gözlerin güzel gözükmesi ve daha sağlıklı görünümde olması bazı anatomik nedenlere bağlıdır. Göz kapaklarının iç ve dış kısımlarının duruşu da büyük paya sahip.

Göz kapağının dış köşesi iç köşesine göre daha yukarıda ve belli bir açı ile sonlanır. Ancak bazı genetik durumlarda göz kapakları dış kısmı daha aşağıdadır. İç köşe ile aynı hizada olabildiği gibi bazen de daha aşağıdadır. Ayrıca göz kapaklarının dış köşesi belli bir açıda ve keskindir. Bu köşe anotomik nedenlerle veya yaş ile gevşediğinde yuvarlak bir görüntü alır ve bu durum göz kapağında gevşekliğin habercisidir. Bu durumlarda kişi daha üzgün, yorgun bir ifade kazanır ve bu durum her yaşta sorunlara neden olabilir.

Badem göz estetiği nedir?

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz 'badem göz estetiği' bu durumlarda başvurulan tedavi şeklidir. Lokal anestezi altında küçük bir kesiden gerçekleştirilen ameliyat yaklaşık yarım saat sürüyor. Burada yapılması gereken dokuların gevşekliğine göre ameliyat planı çıkarılmalı ve dokular yeni belirlenen periost alanına asılmalıdır.

Sadece göz kapağının dış bölgesinden yaklaşık 1 santimlik bir alan uyuşturularak yapılan bu cerrahi tedavi yine bu bölgede 34 dikişle sonlandırılmaktadır. Dokuların daha iyi iyileşmesi için dikişler 5. günde alınmalıdır. 'Badem göz estetiği' ameliyatında önemli olan mevcut dokuların durumlarının çok iyi değerlendirerek uygun hastaya uygun tekniklerle operasyonu gerçekleştirmektir.

False