GeriMakyaj Allık Nasıl Sürülür?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Allık Nasıl Sürülür?

Allık Nasıl Sürülür?

"Makyaj yapınca bütün kadınlar güzel olduğunu düşünebilir ancak ne yazık ki her zaman durum böyle değil... Yanlış yapılan makyaj sizi komik bir hale sokabilir. Özellikle de yanlış sürülen allık!"

Allık seçerken ilk dikkat etmeniz gereken beğendiğiniz rengi değil, teninize uygun olan rengi seçmek olmalı. Açık tenli ve sarışın iseniz şeftali tonu size göre. Buğday tenli ve kumralların tercihi de pembeden yana olmalı. Esmerler ise yüz hatlarını daha belirginleştirecek kahve yani toprak tonlarını kullanmalılar.

Oval yüzlüyseniz;

Kalem veya stick allıkla elmacık kemikleri ve çenenize küçük çarpı işaretleri yapın. Sonra da bunları parmağınızla hafifçe dağıtın.

Allık Nasıl Sürülür

Yuvarlak yüzlüyseniz;

Yüzünüzü daha ince göstermek için, her iki kaşınızın üst kısmına, şakaklarınıza ve alt kısmına küçük çarpılar yapıp, yine parmaklarınızla dağıtın.Allık Nasıl Sürülür
Uzun yüzlüyseniz;

Yüzünüzün daha oval görünmesini sağlamak için allığınızı saç diplerine, elmacık kemiklerine ve çenenize uygulayıp, iyice dağıtın. Dilerseniz üzerine bir kat transparan pudra sürerek daha yumuşak bir görüntü elde edebilirsiniz.

Allık Nasıl Sürülür

False