EKSTRA
MENÜ

Yaz Aylarında Cilt Bakımı

Yaz Aylarında Cilt Bakımı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Yaz Aylarında Cilt Bakımı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 259 Yaz Aylarında Cilt Bakımı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Haberleri

Yaz Aylarında Cilt Sağlığında Dikkat Edilecekler

Yaz Aylarında Cilt Sağlığında Dikkat Edilecekler

Cilt kalitesi ve sağlığı biliyoruz ki 20'li yaşların ortalarından itibaren kollajenler, mineraller, vitaminler azalmaya başlayarak ve belki aynı yaşlarda belki depoları daha dolu hastalarda 30'lu yaşlardan sonra bu kayıplar, cildin matlaşması, kırışıklar oluşması, renk ve leke problemleri, izler, volüme kayıpları ve sarkmalar gibi bulgular vermeye başlıyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Sevgi Ekiyor yaz aylarında cilt sağlığında dikkat edilecekleri anlattı.

17.08.2020Kişisel Bakım
Tatilde Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Tatilde Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için tatilde ve sonrasında cilt bakımının önemine değinen Güzellik Koçu Aylin Çetinkaya, yaz aylarında cilt bakımı için tavsiyelerde bulundu. Tatilde ve sonrasında iyi bir cilt bakımı için dikkat edilmesi gerekenleri anlatan Çetinkaya, tatile çıkmadan birkaç hafta önce düzenli cilt bakımı yapmaya başlamak gerektiğini söyledi.

22.07.2020Kişisel Bakım
Yazın Cilt Bakımında En Sık Yapılan 5 Hata

Yazın Cilt Bakımında En Sık Yapılan 5 Hata

Yaz ayları, cilt bakımında çok özen isteyen bir dönemdir. Birçoğumuzun yaptığı ve alışkanlık haline gelen şeyler yaz aylarında cildimize zarar verebiliyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Ada Bozkurt, yazın cilt bakımında en sık yapılan 5 hatayı anlattı.

23.06.2020Kişisel Bakım
Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Cildimiz her mevsim koşullarına göre çeşitli etkiler bırakır. Sıcak hava, güneş ışınları, havuz, deniz gibi etkenlerle cilt yıpranır. Bu nedenle yaz aylarında da cilt bakımımızı ihmal etmemeliyiz. Peki yaz aylarında cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Seyahat öncesi cilt bakım önerileri

Seyahat öncesi cilt bakım önerileri

“Yaz ayları cildimizi korumamız açısından en dikkatli olmamız gereken zamanlardır” diyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Emine Özge Ayabakan, seyahat planı yapanlara yaz tatili öncesi cilt bakımı önerilerinde bulundu.

Güneş lekelerinden kurtulmak için alternatif çözümler

Güneş lekelerinden kurtulmak için alternatif çözümler

Önce bitkisel peeling yapın, sonrasında bu tedavilerden destek alın.

27.07.2016Kişisel Bakım
Yazın cilt bakımı nasıl yapılır

Yazın cilt bakımı nasıl yapılır?

Cilt tipinize göre yaz aylarında cilt bakımı...

24.05.2016Kişisel Bakım
Yazın isilik ve mantara dikkat

Yazın isilik ve mantara dikkat!

Basit önlemlerle tatili sorunsuz bir ciltle atlatabilirsiniz!

Yazın artan sivilceler

Yazın artan sivilceler

Yaz aylarında başınıza bela olan sivilcelerle mücadele etmek aslında sanıldığı kadar zor değil. Dermatolog Erçin Özüntürk'ün anlattığı yöntemleri uygularsanız, yaz sivilcelerinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

15.07.2007Kişisel Bakım
Aloe vera nasıl kesilir Aloe vera yaprağı zarar vermeden nasıl kopartılmalı

Aloe vera nasıl kesilir? Aloe vera yaprağı zarar vermeden nasıl kopartılmalı?

Evlerde kolaylıkla yetişebilen bitkilerden birisi aloe vera olarak bilinmektedir. Bu eşsiz bitkinin birçok yararı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu yüzden birçok kişi evinde kolaylıkla aloe vera yetiştirerek keyifle kullanmaktadırlar. Aloe vera nasıl kesilir? Aloe vera yaprağı zarar vermeden nasıl kopartılmalı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.10.2021Araştırma
Vejetasyon nedir, ne zaman yakılır Coğrafyada vejetasyon süresi nedir

Vejetasyon nedir, ne zaman yakılır? Coğrafyada vejetasyon süresi nedir?

Bilim adamları, Dünya topraklarını Vejetasyon bölgeleri olarak adlandırılan bölgelere ayırır. Bu alanlar farklı bitki türlerine, toprağa ve hava koşullarına sahiptir. Peki, Vejetasyon tam olarak nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.08.2021Araştırma
Yasemin Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Yasemin Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yasemin Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Yasemin Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yasemin çiçeği anavatanı Himalayalar olan bir çiçek türüdür. Bu çiçek dünya çapında Jasminum adıyla bilinmektedir. Güzel görüntüsü ile pek çok insanın dikkatini büyük ölçüde çekmeyi başaran çiçek türlerinden biridir. Sizin için Yasemin çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Yasemin çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kuşkonmaz Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kuşkonmaz Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kuşkonmaz Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kuşkonmaz Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kuşkonmaz çiçeği rüzgar akımının olan yerlerde zarar görebilen bir çiçektir. Bu sebeple böyle yerlerden uzak tutulması gereken bir bitkidir. Kış aylarında ise bu çiçeğin bulunmakta olduğu ortam sıcaklığının 14 ile 15 derecenin altına düşmemesi önemlidir. Sizin için Kuşkonmaz çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kuşkonmaz çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kamelya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kamelya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kamelya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kamelya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kamelya çiçeği, bodur yapıda ve ağaç biçiminde olan bitkiler olmaları sebebiyle çit ve sınır bitkisi gibi kullanılabilen bir çiçek türü özelliği taşıyor. Son derece güzel bir çiçek olan kamelya çiçeğiyle alakalı en çok merak edilen Kamelya çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kamelya çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Hercai Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Hercai Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Hercai Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Hercai Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Hercai çiçeği, menekşegiller familyasından olan bir menekşe türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Esasında çok yıllık duyarlı otsu bitki olmasına rağmen, bu bitkinin en verimli olduğu dönemi, tohumundan yetiştirildiği birinci yılı olmaktadır. Sizin için Hercai çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Hercai çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını detayları ile birlikte derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Hatmi Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Hatmi Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Hatmi Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Hatmi Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Hatmi çiçeği çoğunlukla yol kenarlarında ve tarlalarda kendiliğinden yetişen bir bitki türü olup halk arasında Fatmagül çiçeği olarak bilinmektedir. Sağlık açısından da pek çok faydası olan bitkiler arasında yerini almaktadır. Sizin için Hatmi çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Hatmi çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konu başlıklarını tüm detaylarıyla derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Ful Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Ful Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ful Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Ful Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ful çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Ful çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği nasıldır? Ful çiçeği hakkında detaylı bir bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Ful çiçeğinin bakımı nedir ve daha fazlasını burada bulabilirsiniz.

30.04.2021Bitki Bakımı
Fesleğen Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Fesleğen Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Fesleğen Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Fesleğen Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Fesleğen çiçeği, ballıbabagiller ailesinden olup bir diğer adı ise reyhandır. Çoğunlukla Akdeniz ülkelerinde yetişmesi söz konusu durumdaki bu bitki, yeşil yaprakları, güzel kokusu ve pembe güzel çiçekleriyle bilinmektedir. Sizin için fazlaca merak edilen Fesleğen çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Fesleğen çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını detayları ile derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Deve Tabanı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Deve Tabanı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Deve Tabanı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Deve Tabanı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Deve tabanı çiçeği; benzersiz yaprakları ile evleri süsleyen bir çiçektir. Deve tabanı çiçeği; “Araceae” tropik familyasına ait bir çiçektir. Bu yüzden Swiss Cheese Plant ismiyle de bilinir. Neme düşkün bir bitkidir. Deve tabanı çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Deve tabanı çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Çuha Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Çuha Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Çuha Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Çuha Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Evinizde çiçek yetiştirmeyi seviyorsanız, fakat soğuk havalar nedeni ile bu sevginizden mahrum kalmak istemiyorsanız, Çuha çiçeği tam size göredir. Parklarda ve bahçelerde yetişen bu çiçekler renk çeşitliliği ile evinizi şenlendirir. Çuha çiçeği hakkında tüm detayları derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Atlas Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Atlas Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Atlas Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Atlas Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Çeşitli renklerde çiçekler açabile sayılamayacak kadar çok olan atlas çiçekleri, hibrit ve kültivarları ev atmosferinde az güneşli, çok havadar yerleri seven bitkilerdir.. Çok güzel açan çiçekleri için yetiştirilmektedirler. Sizin için Atlas çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Atlas çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Aspir Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Aspir Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Aspir Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Aspir Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Aspir çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Aspir çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği nasıl olur? Aspir çiçeği nerelerde yetişir ve ne gibi özellikleri vardır? Tüm soruların cevabını sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
İncir Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir İncir Çekirdeği Faydaları

İncir Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir? İncir Çekirdeği Faydaları

İncir çekirdeği nedir? İncir çekirdeği neye iyi gelir? İncir çekirdeği nerelerde kullanılır? İncir çekirdeğinin faydaları nelerdir? İncir çekirdeği nasıl kullanılır? İncir çekirdeği zararları var mıdır? İncir çekirdeği içerisinde hangi faydalı maddeler bulunmaktadır? İncir çekirdeği nedir ve İncir çekirdeği özellikleri nelerdir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

Zakkum Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Zakkum Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Zakkum Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Zakkum Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ülkemizin özellikle kıyı bölgelerinde kendiliğinden yetişen zakkum ağaçları yol kenarlarında ve açık arazilerde sıklıkla görülür. Pembe ve beyaz çiçekleriyle estetik bir görünüm sunan zakkum ağaççıklarının özellikleri, yetişme koşulları, faydaları ve zararları hakkında detayları derledik.

Üvez Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Üvez Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Üvez Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Üvez Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Üvez ağacı, gülgiller familyasında yer alan bir ağaç türüdür. Üvezin 80'den fazla farklı türü bulunur. Peki Türkiye'de 12 farklı türü bulunan üvez ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Üvez ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi nelerdir? İşte üvez ağacıyla ilgili merak edilen her şey.

Tesbih Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Tesbih Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Tesbih Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Tesbih Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mayıs ve Haziran aylarında açan leylak rengi ve kokulu çiçekleri ile ilgi çeken Tesbih ağacı dünya çapında ve ülkemizde çok fazla bilinmeyen özel ağaç türlerinden biri. İsmini iri ve yuvarlak adeta tesbih tanelerini andıran meyvelerinden alan Tesbih ağacı, hızla büyüyen bir ağaç türü olarak göze çarpmaktadır. Zorlu hava şartlarına karşı oldukça dayanıklı bir yapıya haiz Tesbih ağacına dair merak edilenler "Tesbih ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tesbih ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi" gibi konu başlıklarıyla derledik.

Servi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Servi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Servi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Servi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Servi ağacı; halk arasında servi yahut selvi olarak isimlendirilir. Bu ağaç türü daha çok nemli topraklarda yetişir. Servi ağacının sahip olduğu ortalama ömrü 2000 yıldır. Sizin için Servi ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Servi ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi şeklindeki tüm konu başlıklarını tüm detaylarıyla derledik.

Paulownia Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Paulownia Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Paulownia Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Paulownia Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Paulownia ağaçları, çok sayıda ağaç türü arasında farklı ve ilgi çeken özellikleri ile beğeni kazanan ağaç türleri. Kent ormanları içerisinde görkemli görünüşleri ile dikkatleri üzerine toplamayı başaran Paulownialar, yaz aylarında serin ve gölgeli bir alan oluşturarak insanlar için dinlendirici bir mekan sağlıyorlar. Bu özel ağaçlara dair az bilinen ya da hakkında pek bilgi sahibi olunmayan birçok husus bulunuyor. Bu ağaçları yakından tanımak isteyenlere özel Paulownia ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Paulownia ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgileri derledik.

Okaliptus Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Okaliptus Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Okaliptus Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Okaliptus Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Okaliptus ağacı ülkemizde yetişen ağaç türlerinden biri tanesidir. Okaliptus ağacı görsel olarak çok tercih edildiğinden dolayı sürekli olarak bu ağaç araştırılmaktadır. Okaliptus ağacı ile ilgili yoğun bir şekilde araştırma yapılmakta ve bu ağacın nasıl yetiştiğine dair araştırma yapılmaktadır. Peki Okaliptus ağacı nedir? Okaliptus ağacı nasıl yetişir? Okaliptus ağacının özellikleri nelerdir? Okaliptus ağacının Latince ismi nedir? Okaliptus ağacının faydaları nelerdir? İşte Okaliptus ağacı ile ilgili bilinmesi gereken her şey.

Mürver Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mürver Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mürver Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mürver Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Uzun yıllar boyunca Mürver ağacı ile ilgili farklı batıl inançlar günümüze kadar gelmiştir. Pek çok kişi bu ağacı kesmenin ve zarar vermenin içerisindeki doğa üstü varlıkları uyandırdığına hala inanmaktadır. Peki, Mürver ağacı nedir, nasıl yetişir, faydaları nelerdir? İşte, tüm detaylar.

Kiraz Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kiraz Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kiraz Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kiraz Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Meyve veren ağaçlar insanoğlunu avcı-toplayıcı olduğu dönemden itibaren hep cezbetmiştir. Onların lezzetli meyveleri bulundukları yerleri cazibe merkezi haline getirmiş ve insanlar bunlara yakın ikamet etmeye başlamışlardır. Meyveli ağaçlardan biri olan kiraz ağacı da bu anlamda ilgi çeken yaygın bir ağaçtır. İşte sizler için kiraz ağacı konusundaki tüm detayları derledik.

Kamelya Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kamelya Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kamelya Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kamelya Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kamelya ağacı dendiği zaman akla ilk gelen güzel çiçekleridir. Kamelya ağacı diğer bir adıyla da kış gülü serin yerleri seven bir ağaç türüdür. Fakat serinlik derecesi eksi derecelerde olmamalıdır. Ama kış ayları boyunca hem belirli bir oranda serinlik hem de esinti isteyen bir ağaçtır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Demirhindi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Demirhindi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Demirhindi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Demirhindi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Yeryüzünde birbirinden farklı ağaçlar bulunuyor. Bu ağaçların da faydaları saymakla bitmez. Özellikle meyve ağaçlarının da doğru bir bakım yapılması gerekir. Özellikle demirhindi ağacı da merak ediliyor. Demirhindi ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Kartopu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kartopu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kartopu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kartopu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kartopu ağacı, Adoxaceae ailesinin Viburnum türüne ait olan bir ağaç türüdür. Bu ağacın diğer adı ise, gilaburu ismi ile de bilinir. Her mevsim yeşil kalan bu bitkinin kenarları karşılıklı ve dilim şeklindedir. Kartopu ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Katran Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Katran Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Katran Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Katran Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Doğanın temelini oluşturan ağaçlar arasında birbirinden farklı çeşitler bulunuyor. Her biri farklı özellikte olan bu ağaçların kimi ise meyve ağacı olarak ön plana çıkıyor. Türkiye'de bulunan katran ağacı da çok merak ediliyor. Katran ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Kuşburnu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kuşburnu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kuşburnu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kuşburnu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kuşburnu ağacı, gülgiller familyasından gelen Kuzeybatı Afrika, Avrupa ve Batı Asya civarlarında yetiştirilir. Çok yıllık bir bitki olan kuşburnu ağacı, sonbaharda olgunlaşır. Kuşburnu ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Böğürtlen Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Böğürtlen Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Böğürtlen Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Böğürtlen Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Türkiye'de en fazla yetiştirilen ağaç türleri arasında Böğürtlen ağacı yer almaktadır. Böğürtlen ağacı hem özelliği bakımından hem de faydası bakımından oldukça fazla tercih edilmektedir. Ülkemiz iklim koşulları da yine bu ağacın yetiştirilmesine uygundur. Böğürtlen ağacı bundan dolayı sürekli olarak tercih edilmektedir. Son haftalarda da Böğürtlen ağacı yine araştırılan ağaçlardan birisi olmuştur. Peki Böğürtlen ağacı nedir? Böğürtlen ağacı nasıl yetişir? Böğürtlen ağacının bakımı nasıl yapılır? Böğürtlen ağacının özellikleri nelerdir? İşte Böğürtlen ağacı hakkında bilinmeyen bütün detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Bergamot Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Bergamot Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Bergamot Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Bergamot Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Bergamot, genellikle aroma olarak bilinse de tek başına bir besindir. Ekşi bir tada sahip olan bergamot eski çağlardan beri alternatif tıpta kullanılmaktadır. Peki bergamot ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Bergamot ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? Bergamot ağacıyla ilgili merak edilenleri derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Neem Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Neem Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Neem Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Neem Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Neem ağacı, Hindistan'da binlerce yıldan beri köy eczanesi olarak da biliniyor. Hintli kadınların en önemli güzellik sırrı olan Neem ağacı, giderek popülerliğini arttırıyor. Neem ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Pikan Cevizi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Pikan Cevizi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgİ

Pikan Cevizi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Pikan Cevizi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgİ

 Dünya genelinde farklı coğrafyalara ait birbirinden farklı ağaç türleri bulunuyor. Özellikle meyve ağaçları sağlığa pek çok faydası bulunan meyveler veriyor. Günümüzde en çok merak edilen ise genellikle pikan ceviz ağacı oluyor. Pikan cevizi ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Sabun Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Sabun Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sabun Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Sabun Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

 Ağaçlar, bir bitki türü olup bitkiler içerisinde en büyük gövdeye sahip olanıdır. Oksijen ve hava temizlemesi ile sevilen ağaçlar, aynı zamanda birçok faydalı meyve ve yaprak da sunar bizlere. Sabun ağacının da faydaları pek çoktur. Bu yüzden merak edilen ve internette sıkça araştırılan bu ağaç türünü sizler için derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Vişne Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Vişne Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Vişne Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Vişne Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Dünya üzerinde pek çok farklı ağaç türü yetişiyor. Bu ağaçların yetişme süreci genellikle toprak yapısı ve iklim koşullarına göre belirleniyor. En çok verim alınan ağaçlardan bir tanesi de vişne ağacı olarak ön plana çıkıyor. Vişne ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı

Yazar Sonuçları

Yaz Aylarında Cilt Bakımı

Şahane yaz mevsiminin tadını çıkarırken cildinizi ihmal etmeyin.

25.08.2020

Yaz İçin Bakım Önerileri

Yaz ruhumuzu coşturan enerjimizi kabartan mevsim. Bu güzel mevsimde cildimizin güzelliğine nasıl güzellik katarız?

28.07.2020

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Güneşin etkilerini ağırlıklı olarak gördüğümüz dönemlere geldik. Geçen yazımızda güneş ışınlarından kaçmadan yaşamayı tavsiye etmiştik. Bu hafta ise güneş ışınların etkilerini ve doğal bakım önerilerimizi anlatacağız.

9.07.2019
Yaz aylarında hamilelik rehberi

Yaz aylarında hamilelik rehberi

Bu dönemde bol bol hava almak, yürüyüşleri ihmal etmemek gerekiyor.

11.08.2015

Türk Hava Kurumu güçsüz bırakıldı

Son günlerde ülkemize çok büyük acılar yaşatan orman yangınları, dün ve bugün olduğu gibi bundan sonra da gündemde kalmaya devam edecek olan deprem, sel gibi büyük felaketlerdendir. Yaz ayları öncesi yapılan yetersiz ve tartışmalı uçan unsur kiralamaları, adeta günah keçisi ilan edilen Türk Hava Kurumu tartışmaları maalesef sonucu değiştirmemekte ve her yıl büyük orman kayıpları yaşanmaktadır.

3.08.2021

Güzelleşmek için yaz molası vermek şart değil

Özellikle ilkbaharda kendileri için medikal estetik ya da estetik operasyon düşünenlerde “yaz gelmeden halletmeliyim” telaşını görüyoruz. Bu haftaki yazımda yazın hangi operasyonların ve müdahalelerin yapılabileceğini paylaşmak istedim.

31.05.2021