EKSTRA
MENÜ

Viranşehir

Viranşehir haberleri sayfasında güncel ve son dakika Viranşehir hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.379 Viranşehir haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Viranşehir ilçesi Şanlıurfa'nın en bilinen ilçeleri arasında yer alır. Viranşehir'de vatandaşlar geçimlerini hayvancılık ve tarım faaliyetleri ile sağlarlar. Viranşehir'e ulaşım da oldukça kolaydır.

Viranşehir Nerede ve Hangi İlde?

Şanlıurfa'nın en büyük ve gelişmiş dördüncü ilçesi Viranşehir olarak biliniyor. Viranşehir'in batısında Şanlıurfa'nın merkezi doğusunda ise Mardin yer alır. Bu ilçenin kuzeyinde Diyarbakır ve güneyinde de Ceylanpınar bulunmaktadır. Suriye sınırına da yakın olan Şanlıurfa'nın nüfus olarak dördüncü büyük ilçesi Viranşehir olarak ortaya çıkmıştır. Viranşehir'de yerleşim zamanı ise çok eskilere dayanır. Viranşehir'deki yaşamın Sümerliler döneminden beri var olduğuna inanılır. Sonrasında ise Hititler egemenliğine geçen Viranşehir hızlı gelişmeler göstermiştir. Pers İmparatorluğundan Asurlulara kadar pek çok döneme ev sahipliği yapan Viranşehir önemli bir tarihi birikime de sahiptir.

Viranşehir Nüfusu ve Hakkında Bilgi

Şanlıurfa'nın en yüksek nüfuslu dördüncü ilçesi olan Viranşehir'de 1965'li yıllarda 11 bin nüfuslu küçük bir kent olarak ortaya çıkmaktaydı. Sonrasında ise gerek tarımsal faaliyetler gerekse şehirdeki gelişim ilçeyi de derinden etkilemiştir.1990 yılında Viranşehir'in nüfusu 57 binli rakamlara dayanmıştı. Özellikle Doğu bölgesinden de gelen göçler ile birlikte 2000'li yıllarda Viranşehir'de nüfus iki kattan fazla artarak 121 bin 382 oldu. Viranşehir özellikle 2008 yılından itibaren büyük kentlere göç vermeye başladı. Bu nedenle nüfus 87 bin 605'e kadar düştü. Nüfustaki bu gerileme 2012 yılına kadar sürdü. 2016 Yılında elde edilen verilere göre ise Viranşehir'in nüfusu 189 bin 174 olarak belirlendi.

Güneydoğu'nun en çok gelişen illerinden bir tanesi de Şanlıurfa olarak bilinmektedir. Şanlıurfa'nın da en çok gelişen ilçelerinden olan Viranşehir'de geçim kaynakları da farklılık gösterir. Genellikle karasal iklimin görüldüğü Viranşehir düz bir ovada bulunur. İlçenin çevresinde bir kaç tepe bulunuyor. Bu tepeler dışında ilçe geneli ovalık bölgededir. Viranşehir dağlık bir alanda olmadığı için tarıma elverişli bir durumdadır. Özellikle bölgede ortaya çıkan GAP Projesi sayesinde her çiftçi tarlasına kuyu açtırdığı için su sıkıntısı çekilmez. Bu bölgede yılda 2 ve ya 3 defa ekim yapılmaktadır. Bu ekimler sayesinde de çiftçi pek çok ürünü ekebilir. Dolayısı ile Viranşehir'de çiftçiler tarlalarına buğday, pamuk, mısır, arpa, mercimek, karpuz, kavun gibi ürünler ekerler. Bunun yanı sıra tarıma elverişli topraklarda salatalık, domates, biber ve patlıcan ekilir.

Şanlıurfa ve Viranşehir'de yemek kültürü oldukça gelişmiştir. Özellikle bölgede çiğköfte ön plana çıkmaktadır. Tüm Türkiye genelinde bilinen çiğ köfteler Şanlıurfa ve Viranşehir'e has bir yemektir. Bu bölgede sogilme ve tereyağı yemeği çok ünlüdür. Ayrıca Şanlıurfa'da saç kavurma ve et yemekleri de çok yenilir. Özellikle karasal iklimin hakim olduğu Viranşehir bölgesinde kışlar oldukça uzun ve soğuk geçer. Bu nedenle bölge halkı beslenmesinde çoğunlukla et ve hayvansal gıdaları tercih ederler. Bu sayede çetin kış mevsiminden de korunurlar.

Şanlıurfa'nın ilçesi olan Viranşehir'de kültürel ve aile bağları da oldukça gelişmiştir. Büyük aşiretlerin olduğu akraba toplulukları bölgenin gelişmesinde önemlidir. Viranşehir halkı kendi arasındaki akrabalık bağlarını genişleterek çeşitli aşiretleri oluşturur. Bölgede Arap, Türk ve Kürt kültürü ile bütünleşik bir etkileşim bulunmaktadır. Yüzyıllar boyu farklı uygarlıklara ev sahipliği yapan Viranşehir önemli bir kültür merkezi konumundadır. Burada insanlar her kültürden birlikte yaşarlar. Bu nedenle Viranşehir'de aşiret kolları da oldukça öne çıkmış durumdadır.

Viranşehir, Şanlıurfa'nın en çok bilinen ilçelerinden bir tanesidir. Güneydoğu bölgesinde yer alan Viranşehir Şanlıurfa'nın en büyük dördüncü ilçesi konumundadır. Türkiye'deki ilk yerleşim yerlerinden bir tanesi de Viranşehir olarak ortaya çıkar. Bu ilçede geçim kaynağı genellikle tarım ve hayvancılıktır. Pek çok kültürden insanın bir arada yaşadığı ilçede nüfus oranı da her geçen gün artış göstermektedir.

Viranşehir Haberleri

17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü kaza yaptı: 4 ölü

17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü kaza yaptı: 4 ölü

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün kullandığı otomobil şarampole devrildi. Kazada sürücü, 2 kardeşi ve 1 kuzeni hayatını kaybetti. 3 kardeş ile kuzenlerinin cenazeleri, gözyaşları içinde toprağa verildi.

24.10.2021Gündem
Şanlıurfada kanlı pusu Baba öldü, oğlu ağır yaralı

Şanlıurfa'da kanlı pusu! Baba öldü, oğlu ağır yaralı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde bir otomobile yapılan silahlı saldırıda Bedih Zenciroğlu (48) öldü, oğlu İbrahim Zenciroğlu (22) ise ağır yaralandı. Jandarma, saldırıyı gerçekleştirip otomobille kaçan kişi veya kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

12.10.2021Haber
Şanlıurfada kanlı pusu Baba öldü, oğlu ağır yaralı

Şanlıurfa'da kanlı pusu! Baba öldü, oğlu ağır yaralı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde bir otomobile yapılan silahlı saldırıda Bedih Zenciroğlu (48) öldü, oğlu İbrahim Zenciroğlu (22) ise ağır yaralandı. Jandarma, saldırıyı gerçekleştirip otomobille kaçan kişi veya kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

12.10.2021Gündem
Viranşehir’de torbacıoperasyonu: 12 gözaltı

Viranşehir’de 'torbacı'operasyonu: 12 gözaltı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde polisin 'torbacı' diye tabir edilen sokak satıcılarına yönelik düzenlediği uyuşturucu operasyonunda 12 kişi gözaltına alındı.

5.10.2021Haber
Viranşehir’de torbacıoperasyonu: 12 gözaltı

Viranşehir’de 'torbacı'operasyonu: 12 gözaltı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde polisin 'torbacı' diye tabir edilen sokak satıcılarına yönelik düzenlediği uyuşturucu operasyonunda 12 kişi gözaltına alındı.

5.10.2021Gündem
Koronavirüs tedbirlerini eleştirdiği için görevden uzaklaştırılan savcı Eyüp Akbulutun babası koronadan yaşamını yitirdi

Koronavirüs tedbirlerini eleştirdiği için görevden uzaklaştırılan savcı Eyüp Akbulut'un babası koronadan yaşamını yitirdi

Sosyal medyada paylaştığı görüntüyle koronavirüs tedbirlerini eleştirdikten sonra görevden uzaklaştırılan Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut'un koronavirüs tedavisi gören babası Muammer Akbulut (64) yaşamını yitirdi.

27.09.2021Gündem
Diyarbakırda kamyon ile işçi minibüsü çarpıştı: 1 ölü, 19 yaralı

Diyarbakır'da kamyon ile işçi minibüsü çarpıştı: 1 ölü, 19 yaralı

Diyarbakır'da kamyon ile tarım işçilerini taşıyan minibüsün çarpıştığı kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 19 kişi de yaralandı.

17.09.2021Gündem
Şanlıurfada ele geçirildi... 528 parça tarihi eser bulundu

Şanlıurfa'da ele geçirildi... 528 parça tarihi eser bulundu

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Tunç Çağı, Roma, Bizans ve Abbasi dönemlerine ait olduğu değerlendirilen 528 parça tarihi eser bulundu, 1 şüpheli gözaltına alındı.

4.09.2021Gündem
Elektrik kesintisi protestosunda jandarmaya taş atmışlardı 2 çiftçi gözaltına alındı

'Elektrik kesintisi' protestosunda jandarmaya taş atmışlardı! 2 çiftçi gözaltına alındı

Şanlıurfa'da elektrik kesintileri nedeniyle arazilerini sulayamadıkları için ekinlerinin kuruduğunu ileri süren bir grup çiftçi, traktörle yol kapattı. Yolu açmayan grupta bulunan ve kendilerini uyaran jandarmaya taş açan 2 çiftçi, gözaltına alındı.

10.08.2021Gündem
Meteoroloji harita paylaştı Son 50 yılın en sıcak ikinci temmuz ayı

Meteoroloji harita paylaştı! Son 50 yılın en sıcak ikinci temmuz ayı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2021 yılı Temmuz ayı ortalama sıcaklıklarına ilişkin hazırlanan raporuna göre Cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangınlarının yaşandığı temmuz ayı, son 50 yılın en sıcak ikinci ayı olarak kayıtlara geçti. Uzun yıllar temmuz ayı ortalama sıcaklığı 24.5 derece iken 2021 temmuz ayı 26.3 derece olarak gerçekleşti. Temmuz ayında en düşük sıcaklık 6.5 derece olarak Ardahan ve Sarız'da, en yüksek sıcaklık ise 49.1 derece olarak Cizre'de tespit edildi. Son 50 yılın en yüksek sıcaklık ortalamasının gerçekleştiği temmuz ayı ise 26.5 ile 2000 yılında yaşanmıştı.

10.08.2021Gündem
Türkiyede hava sıcaklıklarında yükseliş... 1,8 derece arttı

Türkiye'de hava sıcaklıklarında yükseliş... 1,8 derece arttı!

Küresel ısınmaya bağlı iklim krizi 'sıcak' yüzünü göstermeye devam ediyor. Türkiye'de uzun yıllar temmuz ayı ortalama sıcaklığı 24,5 derece iken bu yıl 26,3 dereceye yükseldi. Temmuz ayında en yüksek sıcaklık 49,1 dereceyle Cizre'de, en düşük sıcaklık ise 6,5 dereceyle Ardahan ve Sarız'da kaydedildi. Şırnak'ın Cizre ilçesinde geçen ay ölçülen 49,1 derecelik sıcaklık, Türkiye'de şimdiye kadar ölçülen en yüksek sıcaklık olarak kayıtlara geçti...

7.08.2021Gündem
Mersinde korku dolu anlar... Ekipleri görünce baygınlık geçirdi

Mersin'de korku dolu anlar... Ekipleri görünce baygınlık geçirdi

Mersin'in Mezitli ilçesinde bulunan bir apartmanda yangın çıktı. Yangın sırasında 6’ncı katta oturan ve hasta olduğu belirlenen Alman Sadet Spade’nin (64) evde olduğu tespit edildi. Spade’ye ilk müdahalesi sağlık ekiplerince ambulansta yapıldı. Yangın, 30 dakikalık müdahalenin ardından ekipler tarafından söndürüldü.

26.07.2021Gündem
Apartmanın 4üncü katında yangın paniği

Apartmanın 4'üncü katında yangın paniği

MERSİN’in Mezitli ilçesinde bir apartmanın 4’üncü katında çıkan yangın, itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü. Yangın sırasında dumandan etkilenen yaşlı bir kadın ise ekipler tarafından kurtarıldı.

26.07.2021Haber
Otomobille traktörün çarpıştığı kaza kamerada Ok gibi saplandı

Otomobille traktörün çarpıştığı kaza kamerada! Ok gibi saplandı

 Mardin'in Kızıltepe ilçesinde otomobille traktörün çarpışması sonucu 1'i ağır 4 kişi yaralandı. Yaralılar, ambulansla Kızıltepe Devlet Hastanesine kaldırıldı.

6.07.2021Haber
Eylem hazırlığında yakalanan teröristle iş birliği yapan 15 şüpheli tutuklandı

Eylem hazırlığında yakalanan teröristle iş birliği yapan 15 şüpheli tutuklandı

ŞANLIURFA’da güvenlik güçlerince sansasyonel eylem hazırlığında olan terör örgütü PKK kadrosunda 'bomba' eğitimi alan, 'Azad Pirsus' kod adlı S.P. isimli teröristin tutuklanmasının ardından, bu teröristle iş birliği içerisinde olanlara yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 23 şüpheliden 15’i çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

5.07.2021Gündem
Şanlıurfa lise taban puanları 2021 Şanlıurfa Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

Şanlıurfa lise taban puanları 2021! Şanlıurfa Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler, Şanlıurfa lise taban puanları ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Şanlıurfa lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri, lise eğitimine devam etmek isteyen adayların, tercih döneminde yardımcısı olacak. Peki Şanlıurfa' da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimleri nedir? İşte 2021 yılına ait Şanlıurfa Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

30.06.2021Eğitim
Bakan Ersoy: Bu topraklara kültür-turizm noktasında yeni bir kimlik kazandıracağız

Bakan Ersoy: Bu topraklara kültür-turizm noktasında yeni bir kimlik kazandıracağız

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "İnşallah her bir ilde turizm yatırımlarını adım adım en doğru ve başarılı şekilde hayata geçirecek ve bu topraklara kültür-turizm noktasında yeni bir kimlik kazandıracağız." dedi.

27.06.2021Gündem
Prof. Dr. Orhan Şenden kuraklık uyarısı: ‘Harita hemen hemen her şeyi gösteriyor’

Prof. Dr. Orhan Şen'den kuraklık uyarısı: ‘Harita hemen hemen her şeyi gösteriyor’

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yağış ve sıcaklık analizine göre geçtiğimiz ay ‘son 50 yılın en sıcak mayıs ayı’ oldu, yağışlar yüzde 66 azaldı. Türkiye'yi bekleyen kuraklık riskini değerlendiren CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, 'Bu harita hemen hemen her şeyi gösteriyor. Küresel ısınmanın meydan getirdiği iklim değişikliği artık Türkiye’de çok belirgin hale geldi. Yağış sorunları tarım ürünlerini de etkiliyor.' dedi.

27.06.2021Gündem
Son dakika: Meteorolojiden korkutan rapor Yüzde 66 azaldı, olağanüstü kuraklık uyarısı

Son dakika: Meteoroloji'den korkutan rapor! Yüzde 66 azaldı, olağanüstü kuraklık uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre 2021 yılı mayıs ayı son 50 yılın en sıcak mayıs ayı oldu. Yağışlar da normaline göre yüzde 56, geçen yılın mayıs ayı yağışlarına göre yüzde 66 azaldı. Haritalarda, Türkiye'nin büyük bir bölümü 'olağanüstü kurak', 'çok şiddetli kurak', 'şiddetli kurak' olarak gösterildi.

26.06.2021Gündem
12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü: Onların hikayesi benim hikayem

12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü: Onların hikayesi benim hikayem

Çocuk işçiliği geçmişten bugüne kısır döngüye dönüşmüş bir problem olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2019 yılı ‘Çocuk İşgücü Araştırması’na göre, Türkiye’de nüfusun yüzde yaklaşık beşte birini oluşturan 5-17 yaş grubundaki 720 bin çocuk çalışıyor. Bu sayı 5-17 yaş gurubunun yaklaşık yüzde 4 buçuğunu oluşturuyor. Oran düşük gibi görünse de Türkiye’de yüzbinlerce çocuğun çalıştığı gerçeği değişmiyor. Çalışan her 3 çocuktan biri eğitim hayatına devam edemiyor. Çocukken çalışmak zorunda kalan ancak eğitimine ailesinin desteğiyle devam edebildiği için kendini ‘şanslı’ olarak gören Turan Burun, çalışmak zorunda kalan/bırakılan çocuklar için ‘Onların hikayesi benim hikayem’ diyor.

12.06.2021Eğitim
Konut alacaklar dikkat Taksitler 388 TLden başlıyor... Bu illere yeni projeler geliyor

Konut alacaklar dikkat! Taksitler 388 TL'den başlıyor... Bu illere yeni projeler geliyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca satışlar devam ederken yeni konut projeleri arka arkaya geliyor. 388 TL'den başlayan taksitlerle konut sahibi olunabilecek projelerin yanı sıra İstanbul'da da yeni projeler başlayacak.

9.06.2021Ekonomi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarından sonra siyasette tek gündem

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarından sonra siyasette tek gündem

Partilerin dünkü grup toplantılarında sosyal medyadan siyasetin gündemine taşınan suçlamalar ve İçişleri Bakanı Soylu’nun önceki gece ekranlardan iddialara verdiği yanıtlar konuşuldu. MHP Lideri Bahçeli Bakan Soylu’ya destek verirken, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun da gündeminde bu konu vardı.

26.05.2021Gündem
Son dakika.. Viranşehir Savcısı Eyüp Akbulut geçici olarak görevden uzaklaştırıldı

Son dakika.. Viranşehir Savcısı Eyüp Akbulut geçici olarak görevden uzaklaştırıldı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 2. Dairesi, koronavirüs tedbirleriyle ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Viranşehir Savcısı Eyüp Akbulut'un, geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.

20.05.2021Gündem
Şanlıurfa Valiliğinden açıklama: Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut hakkında inceleme başlatılmadı

Şanlıurfa Valiliği'nden açıklama: Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut hakkında inceleme başlatılmadı

Şanlıurfa Valiliği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleriyle ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut hakkında inceleme ve soruşturma başlatılmadığını bildirdi.

19.05.2021Gündem
YouTube’dan soruşturma açan savcıya inceleme

YouTube’dan soruşturma açan savcıya inceleme

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) maske, sosyal mesafe ve seyahat kısıtlamasına dönük salgın tedbirleri ve aşı uygulamasının hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle YouTube’dan video çekerek resen soruşturma başlattığını açıklayan Şanlıurfa Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut hakkında inceleme başlattı.

19.05.2021Gündem
Şanlıurfa’da taşlı- sopalı hayvan otlatma kavgası: 8 yaralı

Şanlıurfa’da taşlı- sopalı 'hayvan otlatma' kavgası: 8 yaralı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde, iki aile arasında ekili arazide koyun otlatma nedeniyle çıkan, taş ve sopaların kullanıldığı kavgada 8 kişi yaralandı.

15.05.2021Gündem
Kaçak kazıdan Roma zindanı çıktı

Kaçak kazıdan Roma zindanı çıktı

Şanlıurfa Viranşehir’de kaçak kazı sırasında bulunan Roma dönemine ait 400 metrekarelik zindan koruma altına alındı.

9.05.2021Seyahat
Kaçak kazıda Roma dönemine ait zindan bulundu

Kaçak kazıda Roma dönemine ait zindan bulundu

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde kaçık kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı. Baskında ayrıca Roma dönemine ait 400 metrekarelik zindan tespit edildi.

3.05.2021Gündem
Şanlıurfa merkezli 4 ilde uyuşturucu operasyonunda 13 şüpheli yakalandı

Şanlıurfa merkezli 4 ilde uyuşturucu operasyonunda 13 şüpheli yakalandı

Şanlıurfa merkezli 4 ilde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 13 şüpheli gözaltına alındı. Jandarma özel harekat timlerinin de katıldığı şafak operasyonunda çok miktarda uyuşturucu, çalıntı motosikletler ve silah ele geçirildi.

2.05.2021Gündem
Şanlıurfa plaka kodu kaçtır Şanlıurfa ve ilçelerinin plaka harfleri

Şanlıurfa plaka kodu kaçtır? Şanlıurfa ve ilçelerinin plaka harfleri

Plaka kodları kişisel ya da diğer araçların hangi şehre ait olduğunu gösteren kodlardır. Aracın ön ve arkasında bulunur. Her aracın ön ve arkasında bulunması zorunlu olan şeydir. Her yerde farklı olan bu kod, Şanlıurfa'da kaçtır ve Şanlıurfa'ya bağlı ilçelerde plaka harfleri nelerdir? Tüm bu soruların cevabını aşağıda sizler için derledik.

27.04.2021Araştırma
Otomobilinde silahla vurularak öldürüldü

Otomobilinde silahla vurularak öldürüldü

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Şahin Aydın (25), otomobilinde uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. Polis, saldırıyı düzenleyen şüpheli veya şüphelilerin kimliklerinin belirlenerek yakalanması için çalışma başlattı.

21.04.2021Gündem
15 saniyede yıkıldı

15 saniyede yıkıldı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde 28 yıllık su deposu iş makinesine bağlanan halatla 15 saniyede yıkıldı. 30 metre yüksekliğindeki su deposunun yıkım anında etrafı toz bulutu kapladı.

18.04.2021Gündem
Şanlıurfa Posta Kodu kaçtır Şanlıurfa ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Şanlıurfa Posta Kodu kaçtır? Şanlıurfa ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Posta kodları kargo hizmetlerini ve kargo dağıtım sistemini düzenleyen 5 haneli numaralardır. Ülkemizdeki illerin her birinin posta kodu bir diğerinden farklıdır. Şanlıurfa ilinin posta kodu nedir? Şanlıurfa ilindeki ilçelerin posta kodları nelerdir? İşte Şanlıurfa posta kodları ile ilgili merak edilen her şey.

9.04.2021Gündem
Şanlıurfadan acı haber 5 metre derinliğindeki sarnıca düştü

Şanlıurfa'dan acı haber! 5 metre derinliğindeki sarnıca düştü

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde 5 metre derinliğindeki sarnıca düşen Suriyeli Garip Berho (58) hayatını kaybetti.

3.04.2021Gündem
Turşucuyu paylaşan kişi serbest

Turşucuyu paylaşan kişi serbest

Manisa’nın Turgutlu ilçesindeki turşu fabrikasında çalışan Ali G.’nin yarı çıplak vaziyette turşu tankına girip dans ettiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan İsa T., önceki gün polis tarafından Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde gözaltına alındı.

3.04.2021Gündem
Turşu fabrikasındaki skandalda yeni gelişme Serbest bırakıldı

Turşu fabrikasındaki skandalda yeni gelişme! Serbest bırakıldı

Manisa'nın Turgutlu ilçesindeki bir fabrikada turşu tankının içinde yarı çıplak dans ederken görüntülerini sosyal medyadan paylaşan İ.T. tepki çekmişti. Dün gözaltına alınan İ.T. bugün işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

2.04.2021Gündem
Turşu tesisindeki skandal görüntülerde yeni gelişme

Turşu tesisindeki skandal görüntülerde yeni gelişme!

Tarım ve Orman Bakanlığı turşu tankında görüntü paylaşılan Manisa Turgutlu'daki işletmenin mühürlenerek faaliyetten men edildiği, yetkilileri hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Bakan Pakdemirli, "Turşu işletmesindeki uygunsuz görüntülere sebep olan A.G. isimli şahıs, ikametgahı olan Urfa Viranşehir’de gözaltına alınmıştır" dedi.

1.04.2021Gündem
Turşu tesisindeki skandal için Tarım ve Orman Bakanlığından açıklama

Turşu tesisindeki skandal için Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan açıklama

Tarım ve Orman Bakanlığı turşu tankında görüntü paylaşılan  Manisa Turgutlu'daki işletmenin mühürlenerek faaliyetten men edildiği, yetkilileri hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Bakan Pakdemirli, "Turşu işletmesindeki uygunsuz görüntülere sebep olan A.G. isimli şahıs, ikametgahı olan Urfa Viranşehir’de gözaltına alınmıştır" dedi.

1.04.2021Gündem
Tepki yağdı... Turşu tesisinde skandal görüntüler: Turşu tankında dans ettiği görüntüler tepki çekti

Tepki yağdı... Turşu tesisinde skandal görüntüler: Turşu tankında dans ettiği görüntüler tepki çekti

Sosyal medyada, turşu tesisinde bir çalışanın çıplak ayakla girdiği turşu tankında dans ettiği görüntüler tepki çekti.

30.03.2021Gündem
Turşu tesisinde tepki çeken görüntüler

Turşu tesisinde tepki çeken görüntüler

Sosyal medyada, turşu tesisinde bir çalışanın çıplak ayakla girdiği turşu tankında dans ettiği görüntüler tepki çekti.

30.03.2021Haber
Şanlıurfada, 850 bronz sikke ele geçti

Şanlıurfa'da, 850 bronz sikke ele geçti

ŞANLIURFA'nın Viranşehir ilçesinde jandarma bir yolcu otobüsünde yaptığı aramada, Roma dönemine ait olduğu belirtilen 850 bronz sikke ele geçti, 1 kişi gözaltına alındı.

22.03.2021Gündem
Akşener Şanlıurfa’da esnafı dinledi

Akşener Şanlıurfa’da esnafı dinledi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün gerçekleştirdiği Şanlıurfa ziyaretinde GAP Havalimanı’nda partililerce karşılandı.

12.03.2021Gündem
Meral Akşenerin konvoyunda kaza: 4 yaralı

Meral Akşener'in konvoyunda kaza: 4 yaralı

Şanlıurfa'da temaslarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in konvoyundaki Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Salim Ensarioğlu'nun otomobili ile minibüs çarpıştı. Kazada, Ensarioğlu'nun şoförünün de aralarında bulunduğu 4 kişi yaralandı.

11.03.2021Gündem
Şanlıurfada izinsiz kazıda bulunan Bizans dönemine ait mezar odası koruma altına alındı

Şanlıurfa'da izinsiz kazıda bulunan Bizans dönemine ait mezar odası koruma altına alındı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde izinsiz kazıda ortaya çıkan Bizans dönemine ait mezar odası koruma altına alındı.

9.03.2021Gündem
Kaçak kazıda bulundu Bizans dönemine ait mezar odasıymış

Kaçak kazıda bulundu! Bizans dönemine ait mezar odasıymış

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde izinsiz kazıda ortaya çıkan Bizans dönemine ait mezar odası koruma altına alındı.

9.03.2021Gündem
TOKİ, 6 millet bahçesi için daha ihaleye çıkıyor

TOKİ, 6 millet bahçesi için daha ihaleye çıkıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nca ülke genelinde kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak için inşa edilen millet bahçelerinden 6'sının daha ihale tarihi belirlendi.

7.03.2021Ekonomi
HDPli kadın yöneticilerin otomobili devrildi 4 yaralı

HDP'li kadın yöneticilerin otomobili devrildi! 4 yaralı

Şanlıurfa’da, HDP’li kadın yöneticilerin bulunduğu otomobilin şarampole devrilmesi sonucu 4 kişi yaralandı.

4.03.2021Gündem
Şanlıurfada 110 altın sikke ele geçirildi

Şanlıurfa'da 110 altın sikke ele geçirildi

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde 110 altın sikke ele geçirildi, bir şüpheli gözaltına alındı.

1.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Tek göz odadan çıkan pırlantalar

Viranşehirli Muhsin, Silopili Hividar, Uludereli İlhan... Kalabalık ailelerde zor şartlarda büyüyen, yazın tarlalarda çalışıp biriktirdikleri parayla eğitim masraflarını karşılayan üç genç, şimdi üniversitede okumak için büyük şehirlere gitmeye hazırlanıyor. İşte pırlanta gibi 3 gencin başarı hikayeleri...

18.09.2021

İBB’de 2 dakikalık seçim

İBB’de 26 ihtisas komisyonu var; her komisyonda sekiz üye bulunuyor. Dağılım 5 AKP, 3 CHP oranında.

25.05.2021