MENÜ

Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu

Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 398 Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu haberi bulunmuştur.

Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu Haberleri

Yanıltıcı takviye gıdasına 6 milyon TL ceza

Yanıltıcı takviye gıdasına 6 milyon TL ceza

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, takviye edici gıda sektörü reklamlarında, ‘zayıflatır, yağ yakar, kilo aldırır, boy uzatır, saç çıkartır, kelliği önler, cinsel performansı artırır’ gibi mevzuata aykırı sağlık beyanlarıyla tüketicilerin aldatıldığını belirterek, 2015’den itibaren 764 takviye edici gıda reklamının incelendiğini ve toplam 6 milyon 760 bin 476 TL para cezası uygulandığını açıkladı.

18.09.2020Ekonomi
Aşılarda insan deneyi uyarısı

Aşılarda insan deneyi uyarısı

Sağlık Bakanlığı, COVID-19 aşısı için klinik araştırma yapanlara uyarıda bulundu.

8.09.2020Gündem
Koronavirüste beklenen aşı müjdesi Ankaradan geldi İnsan denemelerine başlanacak...

Koronavirüste beklenen aşı müjdesi Ankara'dan geldi! İnsan denemelerine başlanacak...

Türkiye'de ilk kez bir Kovid-19 aşı adayı, insanlarda denenmeye başlanacak. 10 yıl önce, başka bir proje için geliştirilen yapay akciğer modeli ile azot tankında dondurularak bekletilen akciğere özel bağışıklık hücrelerinin 'uyandırılarak', Kovid aşısı araştırmasında kullanılması, projede hızla yol kat edilmesini sağladı. Böylece, hem ilk sonuçları, hem de etkinliği açısından dünya devlerinin Kovid-19 aşısında elde ettiği başarıya Ankara'da da ulaşıldı. Her şey yolunda giderse yıl sonunda hazır olması hedeflenen yerli Kovid aşısı, burundan uygulanacak ve dünyada ilk kez bir aşının ek içeriğinin belirli bir süreliğine de olsa tedaviyi destekleyici özelliği de olacak.

30.07.2020Gündem
Merdiven altı kozmetikte büyük tehlike 520 üründen 78i sınıfı geçti

Merdiven altı kozmetikte büyük tehlike! 520 üründen 78'i sınıfı geçti

Sağlık Bakanlığı, 520 kozmetik ürünü inceledi. İnternette saç çıkardığı iddiasıyla satılan mavi serum, güneş kremi, sıvı sabun, oje çıkarıcı, saç köpüğü gibi 11 kozmetik, halk sağlığını tehdit eden ‘güvensiz ürün’ olarak tespit edildi.

29.07.2020Gündem
Sağlık Bakanı Kocadan salgın sona ermedi uyarısı

Sağlık Bakanı Koca'dan "salgın sona ermedi" uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koranavirüs (Kovid-19) salgınının sona ermediğini hatırlatıp, tedbirlere uyulmazsa başa dönülebileceği uyarısında bulundu.

2.06.2020Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanlığı duyurdu: Türkiye tam üye olarak kabul edildi...

Son dakika... Sağlık Bakanlığı duyurdu: Türkiye tam üye olarak kabul edildi... 

SAĞLIK Bakanlığı'na bağlı 'Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun (TİTCK) tam üyelik başvurusu, Uluslararası Uyum Konseyi'nin 27 Mayıs tarihli toplantısında, oy birliği ile kabul edildi. Türkiye, bundan sonraki süreçte, dünyadaki ilaç geliştirme ve üretim süreçlerinde aktif rol oynayacak.

2.06.2020Gündem
Yerli koronavirüs ilacının üretildiği fabrikaya DHA girdi

Yerli koronavirüs ilacının üretildiği fabrikaya DHA girdi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un açıkladığı "yerli koronavirüs ilacı"nın üretildiği fabrikayı ilk kez görüntülendi. Firmanın CEO'su İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Koçak, "İlk hedefimiz Türkiye'nin ihtiyacını karşılamak. Sağlık Bakanlığı'na 300 bin doz bağışlıyoruz. Daha sonra Sağlık Bakanlığı uygun görürse, talep gelen Avrupa ülkelerine de ihraç edebiliriz" dedi.

15.05.2020Gündem
Son dakika haberi: Maske nasıl satılacak Detaylar netleşmeye başladı

Son dakika haberi: Maske nasıl satılacak? Detaylar netleşmeye başladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, maske satışının başlayacağını açıklamasının ardından detaylar netleşmeye başladı. Edinilen bilgiye göre cerrahi maske fiyatında üst limit 1 TL olarak belirlenirken, marketlerde de maske satışı yapılmasının önü açılacak.

6.05.2020Gündem
Telsiz maske tartışması

Telsiz maske tartışması

Eczaneler, kamu kurumları veya posta aracılığıyla vatandaşa ücretsiz dağıtılan maskelerin önemli bölümünün telsiz olması tartışmaya neden oldu. İç piyasaya hibe şartıyla ihracat yasağı kaldırılan firmaların, ülke dışına kaliteli telli maske gönderip ince kumaşlı telsiz ürünleri yurtiçinde dağıttıkları iddiası tepkiye yol açtı.

4.05.2020Gündem
15 milyon çalışan için maskeler işyerinden

15 milyon çalışan için maskeler işyerinden

İstanbul Eczacı Odası, kamu kurum ve kuruluşların çalışanları ile sigortalı çalışanlara maskeleri artık işyerlerinin temin edeceğini açıkladı. Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Başkanı Nurten Saydan “Böylece 15 milyon kişiye maskelerini işyerleri dağıtacak” dedi.

29.04.2020Gündem
Son dakika haberler... Ücretsiz maske dağıtımıyla ilgili önemli gelişme

Son dakika haberler... Ücretsiz maske dağıtımıyla ilgili önemli gelişme

Ücretsiz maske dağıtımıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Yoğunluğun azaltılması amacıyla yeni düzenleme yapıldı. İstanbul Eczacı Odası'ndan yapılan açıklamada kamu kurumunda çalışanlar ile bir iş yerinde SSK'lı çalışanların eczanelerden ücretsiz maske alamayacakları, bu kişilerin maskeleri çalıştıkları kurum ve işyerlerinden alacakları belirtildi.

28.04.2020Gündem
Maske sorununa 5 çözüm önerisi

Maske sorununa 5 çözüm önerisi

Türkiye’de koronavirüsle mücadele kapsamında maske takılması zorunlu hale getirildi. Maskelerin ücretsiz olarak eczanelerden alınması için bir sistem geliştirildi. Ancak maske dağıtımında yaşanan sorunlar üzerine Tüm Eczacı İşverenler Sendikası, Sağlık Bakanlığı’na yaşadıkları sorunları anlatarak, sorunların çözümü için 5 öneri sundu.

17.04.2020Ekonomi
Ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır Eczaneden ücretsiz maske alımı hangi illerde var

Ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır? Eczaneden ücretsiz maske alımı hangi illerde var?

Corona virüsü önemleri kapsamında İstanbul'da başlatılan eczaneden ücretsiz maske alma sistemi Ankara'dan sonra diğer illerde de başlıyor. Cep telefonuna gönderilen kısa mesajla en yakın eczaneden temin edilen ücretsiz maske alımında vatandaşların her birine 10 gün için 5 maske verilecek. Peki, Ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılır? Eczaneden ücretsiz maske alımı hangi illerde var? İşte, ücretsiz maske alımıyla ilgili merak edilen bilgiler.

14.04.2020Gündem
İstanbul ve Ankaradan sonra diğer illerde de başlıyor

İstanbul ve Ankara'dan sonra diğer illerde de başlıyor

İstanbul ve Ankara’dan sonra İzmir ve Antalya’daki eczanelerde de ‘ücretsiz maske’ dağıtımı başlıyor. Vatandaş, cep telefonuna gönderilen kısa mesajla en yakın eczaneden maske temin edebilecek.

14.04.2020Gündem
Kaç çeşit yüz maskesi var ve koronavirüsten korunmada ne kadar etkili

Kaç çeşit yüz maskesi var ve koronavirüsten korunmada ne kadar etkili?

Koronavirüs (Covid-19) salgını devam ederken, bir yandan sağlık çalışanlarının en önemli koruyucu ekipmanlarından biri olan maskelerin tedarikindeki sıkıntılar, diğer yandan da halkın hastalıktan korunmasında ne kadar etkili olduğuna dair tartışmalar da yapılıyor.

10.04.2020Teknoloji
Bakan Pekcandan Kovid-19 tanı kiti ithalatına ilişkin açıklama

Bakan Pekcan'dan "Kovid-19 tanı kiti" ithalatına ilişkin açıklama

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) tespitine yönelik tıbbi tanı kitlerinin Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun bilgisi ve onayı olmadan ithal edilemeyeceğini belirterek, "Vatandaşlarımızın yaşayabilecekleri olası mağduriyetler engellenmiş olacaktır." ifadesini kullandı.

2.04.2020Ekonomi
Tıbbi maske satışı reçeteye bağlandı

Tıbbi maske satışı reçeteye bağlandı

Vatandaş virüs önlemi için ileri düzey maske almaya koştu; hastane çalışanları, temizlikçileri tıbbi müdahale maskelerini kendileri için aldı, sağlık çalışanları maskesiz kaldı.

19.03.2020Ekonomi
Eczanelerde Corona Virüs önlemi: 1 metre kuralı

Eczanelerde Corona Virüs önlemi: '1 metre kuralı'

Eczaneler, yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) bulaşma riskini azaltmak amacıyla hastaların birbirinden en az 1 metre aralıklarla durmaları için zemin bandı gibi ekipmanlar kullanacak.

18.03.2020Gündem
Son dakika: Maskelerle ilgili çok önemli karar Reçete karşılığında eczanelerden alınabilecek...

Son dakika: Maskelerle ilgili çok önemli karar! Reçete karşılığında eczanelerden alınabilecek...

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında “EN 149 standardındaki maskeler sadece eczanelerden ve reçete karşılığında verilecek. Reçeteler gerektiğinde yapılan denetimlerde ibraz edilmek talep edilmesi durumunda kurumumuza gönderilmesi üzere muhafaza edilmeli” ifadeleri kullanıldı.

18.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Türkiyeden 3 kritik koronavirüs önlemi

Son dakika haberi: Türkiye'den 3 kritik koronavirüs önlemi!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında Türkiye’de fırsatçılar ortaya çıktı. Bazı firmalar maske, eldiven ve tulum gibi ürünlerin fiyatlarını 10-15 kat arttırdı. Bu noktada Ticaret Bakanlığı devreye girerek ilk adımı attı. Fahiş fiyat artışı yapan 9 firmaya 943 bin TL ceza kesildi ayrı-ca maske gibi koruyucu ürünlerin ihracatınada izin şartı getirildi. Son uyarı ise turizm firmalarına yapıldı. Turizmcilerin, tüketicinin istemesi halinde turları iptal etmesi gerektiğine dikkat çekildi.

5.03.2020Ekonomi
Son dakika...  İlaçlara yüzde 12.09 oranında zam yapıldı

Son dakika... İlaçlara yüzde 12.09 oranında zam yapıldı

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ilaçlara yüzde 12.09 oranında zam yapıldığını açıkladı.

19.02.2020Ekonomi
81 ile talimat gönderilmişti Sağlık Bakanlığından anestezi ilacı açıklaması

81 ile talimat gönderilmişti! Sağlık Bakanlığı'ndan anestezi ilacı açıklaması

Sağlık Bakanlığı, Isparta Şehir Hastanesi'nde endoskopi ve kolonoskopi yapılan 8 hastadan birinin anestezi ilacı nedeniyle hayatını kaybettiği iddiaları sonrası 81 ilin sağlık müdürlüğüne 'çok acele' ibareli yazı göndererekk, ilacın kullanımının durdurulması ile iadelerinin yapılması yönünde talimat vermişti. Bakanlıktan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Satış ve kullanım blokajı uygulanan ilaçların sağlık kuruluşlarımızda kullanılması mümkün olmadığından vatandaşlarımızın endişe duymasını gerektirecek bir durum bulunmamaktadır" ifadeleri kullanıldı.

13.01.2020Gündem
Son dakika haberler... Şok iddia sonrası Sağlık Bakanlığından 81 ile çok acele yazı: Kullanımını durdurun

Son dakika haberler... Şok iddia sonrası Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile 'çok acele' yazı: Kullanımını durdurun

Sağlık Bakanlığı, Isparta Şehir Hastanesi'nde endoskopi ve kolonoskopi yapılan 8 hastadan birinin anestezi ilacı nedeniyle hayatını kaybettiği iddiaları sonrası 81 ilin sağlık müdürlüğüne 'çok acele' ibareli yazı gönderek, ilacın kullanımının durdurulması ile iadelerinin yapılması yönünde talimat verdi. Gelen son dakika haberine göre, Antalya Eczacılar Odası Başkanı Mehmet Ertekin ise söz konusu anestezi ilacının eczanelerde satılmadığını söyledi.

13.01.2020Gündem
Akıllı ilaçta 2’nci zafer

Akıllı ilaçta 2’nci zafer

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), kanser hastalarının kullandığı akıllı ilacın giderini karşılarken artık hiçbir kesinti yapamayacak.

23.12.2019Gündem
Sahte kozmetik tehdidi

Sahte kozmetik tehdidi

Bütün dünya sahte kozmetik ürünlerinin istilası altında. Merdiven altında, yasaklı maddelerle üretilen makyaj malzemeleri ve diğer bakım ürünleri karşımıza artık sadece semt pazarlarında değil, sosyal medya ve alışveriş sitelerinde de çıkıyor. Netflix’in yeni belgeseli ‘Broken’ da meseleyi yeniden gündeme getirdi. ‘Broken’ vesilesiyle, Türkiye’nin sahte kozmetik karnesini mercek altına aldık.

YÖK Başkanı: Üniversite-sanayi işbirliğine can suyu olacak projelere imza atıyoruz

YÖK Başkanı: Üniversite-sanayi işbirliğine can suyu olacak projelere imza atıyoruz

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, “YÖK, üniversite-sanayi işbirliğine can suyu olacak projelere imza atıyor. YÖK bünyesinde kurulan Üniversite-Sanayi İşbirliği Komisyonu'nun verimli çalışmalarıyla üniversite-sanayi işbirliği için öngörülen tüm mekanizmaların sağlıklı yürümesini sağlayacak aksiyon odaklı kararlar alınarak ilgili kurum ve kuruluşlara iletiliyor" dedi.

30.11.2019Eğitim
Ünlülere sakıncalı ilaç uyarısı

Ünlülere sakıncalı ilaç uyarısı

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, Meclis Başkanlığı’na verilen önergeyi yanıtladı.

22.11.2019Ekonomi
140 milyon e-reçeteyle 2 bin ağaç kurtuldu

140 milyon e-reçeteyle 2 bin ağaç kurtuldu

Sağlık Bakanlığı, bir yılda sisteme 140 milyon e-reçete girildiğini ve böylece binlerce ağaçlık tasarruf sağlandığı bilgisini paylaştı.

12.11.2019Ekonomi
Aşı nedir, nasıl etki eder

Aşı nedir, nasıl etki eder?

İnsan ve hayvanlarda hastalık yapma yeteneğinde olan virüs, bakteri v.b. mikropların hastalık yapma karakterlerinden arındırılarak ya da bazı mikropların salgıladığı zehirlerin (toksinler) etkilerinin ortadan kaldırılarak, geliştirilen biyolojik maddelere aşı denir.

5.11.2019Sağlık
Aldatıcı sağlık ürünü tanıtımına 6.3 milyon TL ceza

Aldatıcı sağlık ürünü tanıtımına 6.3 milyon TL ceza

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, ocak ayından bugüne kadar sağlık beyanı mevzuatına aykırı ürün tanıtım veya satışının yapıldığı internet sitelerine 200 bin lira, televizyonda yapılan tanıtımlardan dolayı yayıncı kuruluşlara ise 6 milyon 150 bin lira olmak üzere toplam 6 milyon 350 bin lira idari ceza uygulandığını bildirdi.

26.09.2019Ekonomi
Sağlık Bakanı duyurdu Evlilik hazırlığı yapanlar dikkat…

Sağlık Bakanı duyurdu! Evlilik hazırlığı yapanlar dikkat…

Sağlık Bakanlığı'nca SMA gibi genetik geçişli hastalıkların tespit edilmesine olanak veren yerli kit geliştirilerek evlilik öncesi çiftlere tarama yapılacak.

29.03.2019Gündem
Sağlıkta ‘Brexit’ kaygısı

Sağlıkta ‘Brexit’ kaygısı

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Türkiye’de faaliyet gösterip İngiltere’nin Brexit (Avrupa Birliği’nden çıkış) sürecinden etkilenecek tıbbi cihaz firmalarını, “İngiltere’den veya İngiltere üzerinden yapılan ithalatlar üçüncü ülkeden yapılan ithalatlar gibi sayılacak ve Dünya Ticaret Örgütü tarifelerine (gümrük vergisi) tabi olacaktır. Ürünlerin etiketlerinin de buna göre ayarlanması gerekmektedir” uyarısı yapıldı.

26.03.2019Ekonomi
Türk Eczacılar Birliği’nden ‘aşı reddi’ açıklaması

Türk Eczacılar Birliği’nden ‘aşı reddi’ açıklaması

Türk Eczacılar Birliği, son günlerde sıkça tartışılan ve toplumda artış görüldüğü belirlenen 'aşı reddi' ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

22.03.2019Sağlık
Bilimin yetim hastaları

Bilimin yetim hastaları

28 Şubat ‘Dünya Nadir Hastalıklar Günü’ydü. Birçok kişinin ismini ilk kez duyduğu bu hastalıklara doğru tanı konulması da tedavi süreci de oldukça zor. İlaç geliştirme çalışmaları yetersiz, tedavi seçenekleri az. Bunların yanında bir de eğitime ulaşamamak, toplumdan ve iş hayatından dışlanmak hayatlarını daha da zorlaştırıyor. Bu hafta nadir hastalara ses verip, sıkıntılarını dinledik.

3.03.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı PBS atama kurası başvurusu nasıl yapılır

Sağlık Bakanlığı PBS atama kurası başvurusu nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı, ilk defa göreve başlama ve yeniden atama ile bünyesine birçok branştan personel alımı yapacağını duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan bilgilere göre Sağlık Bakanlığı, kura yöntemiyle yapacağı alımlar için başvuruları PBS üzerinden kabul edecek. Peki, kura yeri ve saatinin YHGM üzerinden yayımlanacağı Sağlık Bakanlığı atama kurası başvuru işlemi nasıl yapılır? İşte, o detaylar

18.02.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı atama kurası takvimi belli oldu... Başvurabilecek adaylarda aranan şartlar neler

Sağlık Bakanlığı atama kurası takvimi belli oldu... Başvurabilecek adaylarda aranan şartlar neler?

Sağlık Bakanlığı'nda personel olarak yer almak isteyen sağlık çalışanlarının merakla beklediği atama kurası takvimi belli oldu. Yayınlanan ilan metninde Sağlık Bakanlığı kurasına başvuru şartları da paylaşıldı. Peki, başvurular ne zaman yapılacak, başvurabilecek adaylar kimler? İşte, Sağlık Bakanlığı atama kurası takvimi.

15.02.2019Gündem
TEB: Yeni eczacılık fakülteleri açılmamalı

TEB: Yeni eczacılık fakülteleri açılmamalı

TEB, tarafından eczacılık fakültesi kontenjanlarının, sektörün iş gücü ihtiyaçları göz önüne alınarak belirlenmesi, bu fakültelere girişlerde taban puanı sınırlaması getirilmesi, yeni eczacılık fakültesi açılmaması ve kontenjanların acilen azaltılması gerektiği belirtti.

22.01.2019Eğitim
Çılgına döndü Bir anda otomobilini tekmelemeye başladı

Çılgına döndü! Bir anda otomobilini tekmelemeye başladı

Ankara'da Eskişehir Yolu Dumlupınar Bulvarı'nda seyir halindeyken yangın çıkan araç kullanılamaz hale geldi. Söndürme çalışmaları sürerken otomobilin sürücüsü çılgına döndü. Yanan aracını tekmelemeye başladı...

1.01.2019Gündem
Yardımcı eczacılar geliyor

Yardımcı eczacılar geliyor

Mezun olduktan sonra serbest eczane açmak veya serbest eczanelerde mesul müdür olarak çalışmak isteyen eczacılar, 1 yıl süreyle 'yardımcı eczacı' olarak eczanelerde çalışacak. Yardımcı eczacı olarak çalışmak isteyen eczacı, çalışabileceği eczaneyi kendisi belirleyebilecek.

28.12.2018Kampüs
Son dakika: Resmi Gazetede yayımlandı Sağlık alanında çok önemli değişiklikler

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! Sağlık alanında çok önemli değişiklikler

Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde (KHK) Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olduğu için kamu görevinden çıkarılan ve güvenlik soruşturması sonucunda kamu görevine alınmayan devlet hizmeti yükümlüsü doktorlar, çıkarma veya göreve alınmama kararının verildiği tarihten itibaren 450 gün sonunda mesleklerini icra edebilecek.

5.12.2018Gündem
Bu gidişle hapı yutacağız

Bu gidişle hapı yutacağız

- Hatalı antibiyotik kullanımı, dirençli bakteriler yani ‘süper mikroplar’ı çoktan yarattı bile. Sadece Avrupa ülkelerinde her yıl yaklaşık 33 bin, tüm dünyada da 700 bin kişi bu süper mikropların yol açtığı enfeksiyonlardan yaşamını kaybediyor. Sorun bu hızla büyürse 2050 yılından itibaren her yıl toplam 10 milyon kişinin dirençli bakteri enfeksiyonları nedeniyle öleceği hesaplanıyor. Bu tabloya ‘antibiyotik kıyameti’ de deniyor.

18.11.2018Gündem
Son dakika... Kritik teklif Meclisten geçti

Son dakika... Kritik teklif Meclis'ten geçti

Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek, yasalaştı.

15.11.2018Gündem
Son dakika: Teklif komisyondan geçti Sağlıkta yeni düzenleme

Son dakika: Teklif komisyondan geçti! Sağlıkta yeni düzenleme

Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda kabul edildi. Teklif, organ bağışı, sağlık çalışanlarına şiddet, tütün ürünleri gibi konularda yeni düzenlemeler içeriyor.

8.11.2018Gündem
Sağlık çalışanlarına şiddet yasa teklifi Mecliste

Sağlık çalışanlarına şiddet yasa teklifi Meclis'te

AK Parti'nin sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için hazırladığı yasa teklifi Meclis Başkanlığı'na sunuldu. Teklif ile ilaç ve eczacılık alanında düzenleme, sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesi gibi konular hedefleniyor. TBMM Başkanlığına sunulan teklif 43 maddeden oluşuyor. Teklifin perşembe günü Meclis Sağlık Komisyonu'nda görüşülmesi öngörülüyor.

30.10.2018Gündem

Yazar Sonuçları

COVID-19’a karşı kullandığımız maskeler ne kadar güvenli?

Bugün Doğu Akdeniz meselelerini bir tarafa bırakıp doğrudan halk sağlığını yaşamsal bir şekilde ilgilendiren bir konuya, kendimizi COVID-19 virüsünden korumak için kullandığımız maskelerin ne ölçüde güvenli olduğu sorusuna eğilmek istiyorum.

25.09.2020

CIA mi FBI mı

Lezzetlerinden öte mutfağındaki şovları ve meşhur tuzlama hareketiyle adını dünyaya duyuran Nusret Gökçe, geçtiğimiz günlerde bir röportaj vermiş.

5.06.2020