ANKARA HABERLERİ

Sağlıkta iyi niyet protokolü

Hürriyet Haber
01.11.2018 - 13:10 |Son Güncelleme :

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ve Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD) arasında sağlıkta sorunların çözümü ve akademik ilerleme için iyi niyeT protokolü imzalandı.

Hürriyet Haber

28. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi Antalya’da Sueno Belek Kongre Merkezi’nde başladı. Kongre’nin ilk gününde, Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD) ve üyesi 17 Denek, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), endüstri STK’larının katılımıyla bir panel düzenlendi. Panele, TİTCK Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz, TİTCK Başkan Yardımcısı Fatih Tan, TİTCK Başkan Yardımcısı Recep Uslu, SGK Tıbbi Cihaz Daire Başkanı Mehmet Akif Erdem ile TOTBİD Başkanı Prof. Dr. İrfan Öztürk katıldı. Panelin moderatörlüğünü ise ORDER (Ortopedi ve Omurga Cerrahisi Tıbbi Malzeme İmalatçıları, İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği) Başkanı Erkin Delikanlı yaptı.

ÇÖZÜM İÇİN BİRLİKTE HAREKET EDİLECEK

Panelde, ortopedi sektörünün gündemdeki sorunları ve beklentileri ile çözüm önerileri ele alındı. Panelin ardından, TİTCK Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz ve TOTBİD Başkanı Prof. Dr. İrfan Öztürk arasında tıbbi cihazda yerelleşme çalışmaları çerçevesinde atılabilecek adımlar, ortopedi alanında yapılacak çalışmalar ve akademik, bilimsel devamlılık konularını içeren iyi niyet protokolü imzaladı
Sorunların çözümünde birlikte hareket etme kararı alan TOTBİD ve TİTCK yetkilileri, en kısa sürede tekrar bir araya gelme kararı aldılar. Katılımcılar ÜTS ve kayıt sistemi, kalite gibi konularda bilgi alarak, SGK ile de benzeri bir protokol yapılmasının gereğini vurguladı. Kongre 4 Kasım’da sona erecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sağlıkta iyi niyet protokolü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Kasım 2018 tarihinde saat 13 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlıkta iyi niyet protokolü haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

06 Temmuz 2022, Çarşamba
 • İmsak
  03:26
 • Güneş
  05:19
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  16:55
 • Akşam
  20:27
 • Yatsı
  22:13
Sayfa Başı