EKSTRA
MENÜ

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği haberleri sayfasında güncel ve son dakika Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.251 Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Haberleri

Bilişim Vadisi’nde ‘tasarım kümelenmesi’

Bilişim Vadisi’nde ‘tasarım kümelenmesi’

Koronavirüs salgınıyla değişime uğrayan küresel değer zincirlerinden daha çok pay alınması gerektiğinin altını çizen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, buna giden yolun moda tasarımı ve markalaşma odaklı hareket etmekten geçtiğini dile getirdi.

9.10.2020Ekonomi
65 yaş üstü vatandaşlara maske ve kolonya verilecek 65 yaş üstü maske ve kolonya dağıtımı nasıl olacak

65 yaş üstü vatandaşlara maske ve kolonya verilecek! 65 yaş üstü maske ve kolonya dağıtımı nasıl olacak?

65 yaş üstü maske ve kolonya dağıtımının nasıl olacağı araştırılıyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya İstanbul’daki 65 yaş üstü vatandaşlara ulaştırılacak Cumhurbaşkanlığı paketleri ile ilgili açıklama yaptı. İstanbul’un pilot bölge seçildiğini duyuran Vali Yerlikaya, “ “Dün itibarıyla İstanbul genelinde 65 yaş üstünde olan 1 milyon 150 bin vatandaşımıza paketlerimizi ulaştırmaya başladık.” dedi.

9.04.2020Gündem
Son dakika haberler... Vali Yerlikaya: İstanbul pilot bölge seçildi

Son dakika haberler... Vali Yerlikaya: İstanbul pilot bölge seçildi

"Dünyada maske savaşları yaşanırken, Türkiye sosyal devlet olmanın ne demek olduğunu bir kez daha gösteriyor." diyen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "İstanbul pilot bölge olarak seçildi. İstanbul genelinde 65 yaş üstü 1 milyon 150 bin vatandaşımıza paketlerimizi ulaştırmaya başladık." ifadelerini kullandı.

8.04.2020Gündem
İş kadını Esra Ercan hayatını kaybetti

İş kadını Esra Ercan hayatını kaybetti

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkan Yardımcısı Esra Ercan, hayatını kaybetti.

10.02.2020Ekonomi
Hazır giyimde hedef, yıllık üretimi 50 milyar dolara çıkarmak

Hazır giyimde hedef, yıllık üretimi 50 milyar dolara çıkarmak

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Hadi Karasu, "Kamu otoritesinden beklentilerimizin karşılanması durumunda mevcut kapasitemizi çok kısa sürede en az yüzde 20 artırabilir, yıllık üretimimizi 40 milyar dolardan yaklaşık 50 milyar dolara çıkarabiliriz." dedi.

23.12.2019Ekonomi
1 günde 250 milyon dolar

1 günde 250 milyon dolar

Bu yıl eş zamanlı olarak düzenlenen Avrupa Giyim ve Tekstil Konfederasyonu’nun (EURATEX) yıllık kongresi ve 12. İstanbul Moda Konferansı, tekstil ve hazır giyimde ABD’nin ve Avrupa’nın önde gelen temsilcilerini İstanbul’da buluşturdu.

3.10.2019Ekonomi
Hazır giyim ve tekstilde 17 milyar dolar dış ticaret fazlası

Hazır giyim ve tekstilde 17 milyar dolar dış ticaret fazlası

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Sertbaş, hazır giyim ve tekstil sektörünün 2018'de 17 milyar dolar dış ticaret fazlası verdiğini ifade etti.

20.02.2019Ekonomi
Tanju Babacan kimdir

Tanju Babacan kimdir?

Tanju Babacan, gerek tasarladığı kıyafetler gerekse kendi tarzıyla dikkatleri üzerine çeken isimlerden biri. Müzik sektöründe de sahne şovları için Tanju Babacan’ın tasarımları bir hayli rağbet görüyor. Peki, sanat ve siyaset dünyasından isimlerin kostümlerinde imzası bulunan Tanju Babacan kimdir?

3.01.2019Magazin
2018de hazır giyim harcamaları 165 milyar liraya yükseldi

2018'de hazır giyim harcamaları 165 milyar liraya yükseldi

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Hadi Karasu, 2018'de hazır giyim iç pazarının yüzde 20 büyüyerek 137 milyar liradan 165 milyar liraya çıktığını kaydetti.

26.12.2018Ekonomi
11. İstanbul Moda Konferansı başladı

11. İstanbul Moda Konferansı başladı

TİM Başkanı İsmail Gülle:"Eylül ayında ithalatın ihracatı karşılama oranı yüzde 88 seviyesine çıktı. Bizim için gelişmişlik seviyesi, ithalat ve ihracatı dengelemiş, cari açık vermeyen bir ekonomi ve sonrasında da daha fazla gelişerek dış ticaret fazlası veren bir ülke olmaktır." dedi. İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe:"Markalaşma stratejik programını, konsept fuar modelini, global algı yönetimi geliştireceğiz. Ülkemizden küresel ölçekte 5 büyük hazır giyim markasının alt yapısını oluşturacağız." açıklamalarında bulundu.

3.10.2018Ekonomi
Hazır giyimde 18 milyar liralık ihracat beklentisi

Hazır giyimde 18 milyar liralık ihracat beklentisi

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Hadi Karasu, bu yıl hazır giyimde 18 milyar doların üzerinde ihracat öngördüklerini; 5 yıllık eylem planı doğrultusunda ise bu tutarı 25 milyar dolara çıkarmak istediklerini söyledi.

20.06.2018Ekonomi
Ekonomide Türk lirası devri

Ekonomide Türk lirası devri

Merkez Bankası’nın, kur saldırısına karşı verdiği mücadeleye reel sektörden de destek geldi. Tekstilciler TL’ye dönerken, turizmciler kuru sabitledi.

30.05.2018Ekonomi
Almanya tamam... Sırada İspanya, İngiltere ve Hollanda var

Almanya tamam... Sırada İspanya, İngiltere ve Hollanda var

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) ve İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB), Türk moda ve tekstil endüstrisinin Avrupa Birliği ülkelerindeki algısını daha yukarıya taşımak için tanıtım atağı başlattı. Tanıtıma Almanya’dan başlandı.

29.05.2018Avrupa
Değişen iklim şartları giyim tarzını da etkiliyor

Değişen iklim şartları giyim tarzını da etkiliyor

Küresel ısınmanın meydana getirdiği iklim değişiklikleri, insanların giyim alışkanlıklarından ayakkabı tercihlerine kadar etki ediyor.

14.05.2018Ekonomi
‘Türkiye outlet mantığını hala keşfedemedi’

‘Türkiye outlet mantığını hala keşfedemedi’

Outlet AVM fikri dünyaya göre Türkiye’de hala gelişmiş bir fikir değil. Ancak, markaları korumak ve stok ürünlerin satılabilmesi açısından büyük önem taşıyor. Dünyanın bu konuda ileriye gittiğinin altını çizen Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Hadi Karasu, Türkiye’de düşük fiyat grubunda çok büyük bir pazar var ancak kullanılamıyor.”dedi.

18.02.2018Ekonomi
Hazır giyimde bayramları Sevgililer Günü takip ediyor

Hazır giyimde bayramları Sevgililer Günü takip ediyor

Çiçekten kozmetiğe, teknolojik ürünlerden giyime kadar sevdiklerini hediyeleriyle mutlu etmek isteyenler Sevgililer Günü, hazır giyim sektörü için önemli bir ekonomi oluşturuyor.

14.02.2018Ekonomi
Önce üretti sonra aldı

Önce üretti sonra aldı

Nur Ger, Türkiye’de hazır giyim konfeksiyon sektörünün en deneyimli isimlerinden. Kurucusu olduğu Suteks Group, Avrupa’nın ve Amerika’nın önde gelen markalarının uzun yıllardır üreticisi konumunda. Nur Ger üretimde sahip olduğu deneyimi Braez markasıyla perakende sektörüne taşımaya karar verdi. 15 yıldır üretim yaptığı Hollanda markası Braez’i satın alan Suteks Group, yurtdışında 250 noktada satılan Braez markasını Türkiye’ye taşıyor.

15.12.2017Ekonomi
Nart’tan siber riske teminat

Nart’tan siber riske teminat

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen İstanbul Moda Konferansı’nda, siber riskler üzerine konuşan Nart Brokerlik Yönetim Kurulu Başkanı Levent Nart, yurtiçi ve yurtdışında 100 milyon Euro’ya kadar teminat sağlayabilme kapasitesi ile her önleme karşın engellenemeyen saldırıların zararlarının sigorta ile yönetilmesini sağladıklarını söyledi.

26.10.2017Ekonomi
Modacılar buluştu

Modacılar buluştu

TÜRKİYE Giyim Sanayicileri Derneği’nin (TGSD) İstanbul Moda Konferansı 11-12 Ekim’de yapıldı.

16.10.2017Ekonomi
20 milyonluk boşanmada CD krizi

20 milyonluk boşanmada CD krizi

Ünlü işadamı Cem Negrin ile Sarah Negrin, 7 yıl sonra boşandı, ancak davaları devam ediyor. Sarah Negrin, mahkemeye eşinin sadakatsizliğiyle ilgili bir CD sunarken, Cem Negrin özel hayatın gizliliğinin ihlal edildiğini savundu.

4.04.2017Gündem
Tekstilde teşvik için adım atıldı

Tekstilde teşvik için adım atıldı

TGSD, tekstil ve hazırgiyim için cazibe merkezleri kapsamının genişletilmesi ve teşviklerin henüz taşınmadan mevcut yerinde verilmesi için bakanlıktan olumlu geri dönüş aldı.

4.03.2017Ekonomi
Psikolog gönderildi

Psikolog gönderildi

‘Küçükpazar’ın çocuk işçileri’ başlığı ile Hürriyet’in gündeme getirdiği ‘çocuk işçi sorunu’ sonrası Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı devreye girdi. Söz konusu çocukların ailelerine sosyal destek verileceğini, çocukların da okula yönlendirileceğini belirten bakanlık yetkilileri, Küçükpazar bölgesinde yaşanan sorun için bir psikoloğun görevlendirildiğini açıkladı.

20.02.2017Ekonomi
Tekstil ve hazır giyimde ‘STA’ endişesi

Tekstil ve hazır giyimde ‘STA’ endişesi

ÇERÇEVE anlaşması imzalanan Türkiye-Pakistan Serbest Ticaret Anlaşması’nda (STA) nihai imzalar atılırsa, Çin ve Bangladeş gibi ülkelerle STA’sı bulunan Pakistan’ın Türkiye’ye tekstil ürünleri ihracatı patlama yapacak. Diğer ülke ürünleri ‘trafik sapması’ ile Türkiye pazarına girecek.

5.01.2017Ekonomi
Tekstil 2017’ye  umutlu giriyor

Tekstil 2017’ye umutlu giriyor

Hazır giyim ve tekstil sektörü Türkiye’de geçmişten beri en çok istihdam ve katma değer yaratan alanların başında geliyor. Son bir yıl içinde yaşanan olumsuzluklar nedeniyle istihdam oranları düşse de sektör ileri gelenleri 2017’den umutlu.

AB mevzuatına uygun üretim yapıyoruz

'AB mevzuatına uygun üretim yapıyoruz'

İstanbul Sanayi Odası, tekstil, hazır giyim, deri ve deri mamülleri sektörlerini temsil eden komitelerini ve 16 STK’yı BBC’nin “çocuk mülteciler” haberi sonrası bir araya getirdi. İSO’dan yapılan açıklamada, asılsız haberlerle Türkiye’nin imajının olumsuz etkilenmesi büyük haksızlık olarak nitelendi.

2.11.2016Ekonomi
Komplo iddiası

Komplo iddiası

İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin, dünya devi hazır giyim markalarının Türkiye’deki üretimlerinde çocuk işçi çalıştırdığı haberlerine hazır giyim sektörü tepki gösterdi. İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, “Programın tamamen komplo olduğuna inanıyoruz. Çocuk işçi çalıştıran da vatan hainidir” dedi.

26.10.2016Ekonomi
9. İstanbul Moda Konferansı’nda yeni işbirliklerine imza atılıyor

9. İstanbul Moda Konferansı’nda yeni işbirliklerine imza atılıyor

Tüm dünyadan satın alma grupları ile yerel üreticileri İstanbul’da buluşturan 9. İstanbul Moda Konferansı, 12-13 Ekim 2016 tarihlerinde Four Seasons İstanbul at the Bosphorus Hotel’de gerçekleşti. Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nin (TGSD) ev sahipliğinde gerçekleşen konferansın açılışını Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi yaptı.

13.10.2016Ekonomi
‘E-ticaretin payını artıracağız’

‘E-ticaretin payını artıracağız’

TÜRKİYE’de elektronik ticaretin hızlı şekilde dönüşeceğini anlatan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Bugün dünyada Türkiye olarak 1-2 numara olduğumuz alanlardan biri, kişi başı cep telefonu kullanımı. Bunda dünyada ikilerde, üçlerdeyiz ama elektronik ticarette neredeyiz? Gelişmiş ülkelerde elektronik ticaretin, toplam ticaret içindeki payı yüzde 11’ler seviyesinde. Bizim gibi gelişmekte olan gruba baktığımızda yüzde 7’ler seviyesinde. Bu işi modere eden Çin’de yüzde 15’ler seviyesinde. Bizde ise yüzde 1.5. Her alanda değişim yaşanıyor. Türkiye’de de bu elektronik ticaret hızlı şekilde dönüşecek” dedi.

12.10.2016Ekonomi
Tekstil mühendisi ihtiyacımız var

Tekstil mühendisi ihtiyacımız var

TÜRKİYE Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Şeref Fayat, 60 milyar dolarlık ihracat hedefinin nitelikli iş gücü olmadan yakalanamayacağını belirterek, “Hedeflere ulaşabilmek için eğitim standardı yüksek, yaratıcı mühendislere ihtiyacımız var. Alanında işsizlik sorunu olmadığı halde tekstil mühendisi yetiştirmekte ciddi sorun yaşıyoruz” dedi.

7.06.2016Kobi
Tekstil mühendisleri hiçbir zaman işsiz kalmayacak

"Tekstil mühendisleri hiçbir zaman işsiz kalmayacak"

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Şeref Fayat, 60 milyar dolarlık ihracat hedefinin nitelikli iş gücü olmadan yakalanamayacağını belirterek, "Hedeflere ulaşabilmek için eğitim standardı yüksek, yaratıcı mühendislere ihtiyacımız var. Alanında işsizlik sorunu olmadığı halde tekstil mühendisi yetiştirmekte ciddi sorun yaşıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

6.06.2016Ekonomi
Obezite kendi ekonomisini yarattı

Obezite kendi ekonomisini yarattı

"Çağın hastalığı" olarak tanımlanan obezite, büyük bir ekonomik pazarın oluşmasına neden oldu. Obezite hastalarının ihtiyaçları doğrultusunda tekstilden gıdaya, spordan sağlığa kadar birçok alanda milyarlarca lira harcanıyor.

21.05.2016Ekonomi
Hazır giyimde Türkiyeye talep artıyor

"Hazır giyimde Türkiye'ye talep artıyor"

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Şeref Fayat, “Türkiye’ye talep artıyor. Hazır giyim ihracatında yüzde 5-6, iç pazarda yüzde 8-9 büyümenin gerçekleşeceğini umuyorum.” dedi.

30.03.2016Ekonomi
TGSD nakit sorununu Coface ile çözecek

TGSD nakit sorununu Coface ile çözecek

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Şeref Fayat, "Alacak sigortası için yıllardır işbirliği yaptığımız Coface, bundan böyle firmalarımızın finansman probleminin çözümünde de bizlere destek olacak." dedi.

22.03.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yollarımız turistik tesislerin güzelliğine ayak uyduramıyor

Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Satıcı, turizm yatırımcısı iş insanlarının ağırlıkta olduğu 10-15 kişilik bir gruba mesaj gönderdi:

6.10.2019

Batı Afrika’ya çelik ihracatını ‘Heybe’ taşıyacak

Çelik İhracatçıları Birliği önceki Başkanı Namık Ekinci, 2017’de kurdukları Çelik Dış Ticaret Derneği Başkanlığı’nı üstlenince Başkan Yardımcıları Mehmet Çakmur, Mehmet Murat Özkarakaş ve yönetimdeki ekibiyle Batı Afrika ülkelerini hedefine koydu:

23.08.2019

İstanbul “Sorumlu Moda”yı konuşuyor

MODA dünyasının, hazır giyim sektörünün dikkatleri bugün ve yarın Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nin 11 yıldan beri düzenlediği İstanbul Moda Konferansı’nda olacak.

2.10.2018

Vatana sahip çıkan milli irade, üretimde de kendini gösterdi

İlk dönemde yapılan hesaplamalara göre darbe girişiminin ekonomiye faturası 50 milyar lirayı buldu. Ancak patronundan işçisine, kamuda görev yapanlara kadar her kesimin işine odaklanması, o faturanın hızla kapanmasını sağladı.

14.07.2018

Hazır giyimciler ‘Avrupa Türkiye için olmazsa olmaz’

TÜRKİYE’nin önde gelen lojistik şirketi Ekol Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul ile geçenlerde yaptığımız sohbette Çinlilerin “Bir Kuşak, Bir Yol” projesiyle Çin’in Avrupa’ya giderek yakınlaştığını konuşmuştuk.

18.09.2017

O çocuklara devlet baksın o adamlar değil

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, cinsel istismar suçunda mağdur ile failin evlenmesi durumunda cezanın ertelenmesini öngören yasa teklifini komisyona geri çekti.

22.11.2016

Fenerbahçe hatırası

Cem Yılmaz, Fenerbahçe taraftarı işadamlarının üye olduğu 1907 Fenerbahçe Derneği’nde gösteri yaptı. Kendine has üslubu ve esprileriyle iş dünyasının patronlarını kahkahaya boğan ünlü komedyene dernek başkanı Ali Koç tarafından plaket verildi.

28.09.2016

Halk meydanda, işçi fabrikalarda destan yazıyor

TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) çatısı altındaki 60 ihracatçı birliğinin başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle İstanbul’da bir araya gelip, “Darbe girişimine karşı tek vücuduz” mesajını verdiği günün akşamı Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’nin (TGSD) ilk başkanlarından, APS Giyim’in kurucusu Osman Benzeş aradı:

24.07.2016

Genç tasarımcılar

Vakko Esmod Moda Akademisi ve Kimtex’in ortaklaşa düzenlendikleri “Tasarım Yarışması”nın finali yapıldı. Vakko Zorlu’da gerçekleşen finalde dereceye girenler ödüllendirildi.

18.03.2016