EKSTRA
MENÜ

Tok Tutan Yiyecekler

Tok Tutan Yiyecekler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tok Tutan Yiyecekler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 119 Tok Tutan Yiyecekler haberi bulunmuştur.

Tok Tutan Yiyecekler Haberleri

Zayıflatan besinler nelerdir İşte kilo verdiren ve tok tutan yiyecekler

Zayıflatan besinler nelerdir? İşte kilo verdiren ve tok tutan yiyecekler

Zayıflama sürecinde pek çok kişi çeşitli yöntemlere başvuruyor. Uzun süre aç kalma durumu da diyeti olumsuz etkileyebiliyor. Önemli olan beslenme listesinde hem tok tutacak hem de iştah kontrolünü sağlayacak besinlere yer vermek... Peki zayıflatan besinler nelerdir? İşte kilo verdiren ve tok tutan yiyecekler...

11.06.2021Sağlık
Sahurda Tok Tutan Yiyecekler Neler Tok Tutan Beslenme Önerileri

Sahurda Tok Tutan Yiyecekler Neler? Tok Tutan Beslenme Önerileri

Ramazan ayında beslenme düzeni değişir. Bu nedenle de öğün planına dikkat edilmeli. Özellikle de sahurda tok tutan besinlerin tüketilmesi gün içinde acıkmanın önüne geçebilir. Peki sahurda tok tutan yiyecekler neler? İşte tok tutan besin önerileri...

Sahurda tok tutan besinler öne çıkıyor: Sahurda ne yenir

Sahurda tok tutan besinler öne çıkıyor: Sahurda ne yenir?

Sahurda tok tutan yiyecekler Ramazan'ın ilk günü ile gündeme geldi. Sahur sofraları için gün içinde hazırlıklarını yapmak isteyen vatandaşlar, internet üzerinden 'Sahurda tok tutan besinler' konusunda araştırmalarını gerçekleştiriyor. Uzmanlara göre yumurta, peynir gibi besinlerin sahursa tüketilmesi gerekiyor. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu'nun ve Uzmanı Dr. Ömer Faruk Yolcu, sahur sofralarında tüketilmesi gereken besinlerle ilgili önerilerini paylaştı. Peki, sahurda ne yenir? İşte, sahurda tüketilmesi gereken besinler.

12.04.2021Sağlık
Sahurda ne yemeli İşte, sahurda tok tutan tarifler

Sahurda ne yemeli? İşte, sahurda tok tutan tarifler

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte sahurda tok tutacak yiyecekler, oruç tutacak olan vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. Doğru beslenmenin önemli olduğu oruç ibadetini gerçekleştirirken, ne yiyip nelerden kaçınmamız gerektiği merak konusu. Peki sahurda ne yemeli? İşte sizin için hazırladığımız sahurda tok tutacak tarifler…

Aralıklı oruç diyeti ile Covid-19 döneminde bağışıklığınızı güçlendirebilirsiniz

Aralıklı oruç diyeti ile Covid-19 döneminde bağışıklığınızı güçlendirebilirsiniz

Ülkemizde yaşanan Covid-19 pandemisi ile beraber beslenme sorunları beraberinde birtakım hastalıkları ve hastalık risklerini de karşımıza çıkardı. Eve kapandığımız veya izole olduğumuz zamanlarda bağışıklık sistemini koruyarak doğru beslenme yöntemi ile vücudu dinç tutmak mümkün. Covid-19’da bağışıklık sistemini düşürmeden IF diyeti (aralıklı oruç) uygulanabileceğini belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Gizem Görmüş, konu hakkında detaylı bilgi verdi.

5.02.2021Sağlık
Ramazanda kilo vermek için neler yemeli Tok tutan yiyecekler neler

Ramazanda kilo vermek için neler yemeli? Tok tutan yiyecekler neler?

Ramazan ayı öncesinde ve sürecinde en çok merak edilen konuların başında kilo verme konusu geliyor. Ramazan ayında kilo vermeye devam etmek veya kilosunu korumak isteyen vatandaşlar, internet üzerinden uzman önerilerini inceliyor. Peki, Ramazanda kilo vermek için neler yemeli? Tok tutan yiyecekler neler?

23.04.2020Gündem
Sahurda tok tutan yiyecekler neler Susamamak için ne yapmalı

Sahurda tok tutan yiyecekler neler? Susamamak için ne yapmalı?

Sahurda tüketilen yiyecekler ve içecekler kolay oruç tutmada doğrudan etkili. Haliyle tok tutan yiyeceklere ve en önemlisi de susuzluğa derman olacak içeceklere ihtiyaç duyulacak. Peki sahurda tok tutan yiyecekler neler? Hangi içecek Ramazan ayında susuzluğu önler?

21.04.2020 Gündem
Tok tutan 5 mucize yemek

Tok tutan 5 mucize yemek!

Balçiçek ile Dr. Cankurtaran 18. Bölümde konuk olan iç hastalıkları ve obezite uzmanı Dr. Ayça Kaya, mide dostu tok tutan yiyecekler nelerin olduğunu anlattı!

20.11.2019Sağlık
Sahurda yenen tahin tok tutuyor

Sahurda yenen tahin tok tutuyor!

İftar sonrasında ve sahurda bol sıvı tüketilmesinin önemli olduğunu vurgulayan Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, tok tutma özelliğine sahip besinler konusunda bilgiler verdi…

27.05.2019Ebeveyn
İstanbulda sahur saat kaçta yapılacak İşte il il sahur saatleri ve imsakiye bilgileri

İstanbul'da sahur saat kaçta yapılacak? İşte il il sahur saatleri ve imsakiye bilgileri

Oruç ibadetinin yerine getirecek olan İstanbul'da yaşayan vatandaşlar, iftar sonrası sahur saatleri ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Niyet ederek oruç tutacak olan İstanbullular, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı sahur saatlerine ulaşmak ve bilgi sahibi olmak istiyor. Peki, İstanbul'da sahur saat kaçta yapılacak? İşte, İstanbul ve diğer iller için imsakiye vakitleri ve sahur saatleri.

7.05.2019Gündem
Sahurda tok tutan yiyecekler nelerdir Sahurda sağlıklı beslenmenin püf noktaları

Sahurda tok tutan yiyecekler nelerdir? Sahurda sağlıklı beslenmenin püf noktaları

Müslümanlar için mübarek olan ve oruç ibadetinin idrak edildiği Ramazan ayı tüm yurtta karşılandı. Ramazan ayı ile beraber, vatandaşlar da sahur ve iftar sofralarında tüketilmesi gereken gıdalarla ilgili araştırma yapmaya başladı. Sahurda tüketilen sağlıksız besinlerle mide yorularak, sindirim sorunlarına neden olabiliyor. Peki, sahurda tok tutan yiyecekler nelerdir? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

7.05.2019Gündem
Ramazanda tok tutacak yiyecekler neler

Ramazanda tok tutacak yiyecekler neler?

Mübarek Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kala, vatandaşların araştırmaları hız kazandı. Ramazanda tok tutan yiyeceklerin neler olduğunu ve nasıl beslenilmesi gerektiğini merak eden vatandaşlar, bu kapsamda en doğru bilgileri almak istiyor. Peki, Ramazanda tok tutacak yiyecekler neler?

30.04.2019Gündem
Ramazanda tok tutacak yiyecekler nelerdir

Ramazanda tok tutacak yiyecekler nelerdir?

Ramazan ayının ilk sahuru ile birlikte tok tutulacak yiyecekler de Müslüman aleminin gündemine girdi. Peki, gün içerisinde zinde ve tok tutacak yiyecekler nelerdir? İşte, Ramazan ayında tok tutan yiyecekler hakkında detaylı bilgiler

17.04.2019Gündem
Uzun Süre Tok Tutan 6 Mükemmel Besin

Uzun Süre Tok Tutan 6 Mükemmel Besin

Diyet yaparken ya da kilo kontrolü sağlamaya çalışırken ne yemediğiniz kadar ne yediğiniz de büyük önem taşır. Bazı besinler var ki sizi uzun süre tok tutarak diğer öğünlerde daha az yemenize yardımcı olur. İşte uzun süre tok tutan 6 mükemmel besin...

Paketli Gıdalar Anlık Mutluluk Sağlıyor

Paketli Gıdalar Anlık Mutluluk Sağlıyor

Uzman Diyetisyen İdil İmamoğlu, ara öğünlerde anlık mutluluk veren hazır paketli gıdaların yerine tok tutan lifli yiyeceklerin tercih edilmesi gerektiğini söyleyerek, ara öğünlerin önemini anlattı.

Paketli gıdalar anlık mutluluk sağlıyor

Paketli gıdalar anlık mutluluk sağlıyor

Uzman Diyetisyen İdil İmamoğlu, ara öğünlerde anlık mutluluk veren hazır paketli gıdaların yerine tok tutan lifli yiyeceklerin tercih edilmesi gerektiğini söyleyerek, “Böylece iştahınızı da kontrol edebilirsiniz ve dolayısıyla da aslında abartılı yeme anlayışından da korunmuş olursunuz” dedi.

17.01.2019Sağlık
Sürekli Aç Hissetmeden Diyet Yapmanın 12 Yolu

Sürekli Aç Hissetmeden Diyet Yapmanın 12 Yolu

Eğer siz de diyet yaparken sürekli olarak aç hissediyorsanız, bu yöntemler işinize yarayacak. Diyet dünyasında var olan yanlış bir algı, diyet yapmanın açlığı da yanında getirecek olmasıdır. Hem kilo verip hem tok hissetmek mümkün!

Bugün iftar saat kaçta İl il iftar ve sahur saatleri

Bugün iftar saat kaçta? İl il iftar ve sahur saatleri

Mübarek Ramazan'ın yirmi birinci gününü idrak eden vatandaşlar, bugün oruçlarını saat kaçta açacaklarını ve akşam ezanının saat kaçta okunacağını araştırıyor. İkamet ettikleri şehirlerin Ramazan imsakiyesini araştıran vatandaşlar, özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı imsakiyeye göre iftarın saat kaçta olduğunu öğrenmek istiyor. İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer tüm illerin iftar ve sahur saatleri...

5.06.2018Gündem
İl il iftar saatleri... Oruç saat kaçta açılacak 2018 Ramazan imsakiyesi

İl il iftar saatleri... Oruç saat kaçta açılacak? 2018 Ramazan imsakiyesi

İftar saatleri, Ramazan ayının yirminci gününde oruç tutan milyonlarca vatandaş tarafından araştırılmaya başlandı. Büyük bir sabırla iftar saatini bekleyen vatandaşlar, yaşadıkları ilin iftar saati bilgisini merak ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2018 Ramazan imsakiyesi bilgileri açıklandı. İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerin iftar saatleri.

4.06.2018Gündem
İl il iftar saatleri... İstanbul, Ankara ve İzmirde iftar saat kaçta açılacak 2018 Ramazan imsakiyesi

İl il iftar saatleri... İstanbul, Ankara ve İzmir'de iftar saat kaçta açılacak? 2018 Ramazan imsakiyesi

İftar ve sahur saatleri günün en çok konuşulan konularından biri oldu. Ramazan ayında oruç tutarak ibadet eden milyonlarca vatandaş, iftarın saat kaçta olduğunu sorgulamaya başladı. Akşam saatlerinin yaklaşmasıyla birlikte yoğun şekilde iftar vakti araştırması yapan vatandaşlar, bir yandan da yarın tutacakları oruçları için sahur saatlerini araştırıyor. Peki, iftar bugün saat kaçta? Sahur vakti ne zaman?

1.06.2018Gündem
Sabah tükettiğinizde kilo vermenizi kolaylaştıracak 6 yiyecek

Sabah tükettiğinizde kilo vermenizi kolaylaştıracak 6 yiyecek

Bu yiyecekler hem tok tutuyor, hem de metabolizmayı hızlandırıyor...

7.06.2017Sağlık
Ramazanda tok tutacak 5 besin

Ramazanda tok tutacak 5 besin

Diyetisyen Elif Tuba Ok, ramazanda tok tutacak 5 besini açıkladı.

30.05.2017Saglik
Sahurda tok tutan yiyecekler

Sahurda tok tutan yiyecekler

Sahurda tüketilen yiyecekler kolay oruç tutmada doğrudan etkili. İşte uzun süre tok yiyecekler...

30.05.2017Sağlık
Sahurda tok tutan yiyecekler neler Canan Karatay’dan sahur önerileri

Sahurda tok tutan yiyecekler neler? Canan Karatay’dan sahur önerileri

Sahurda tok tutan yiyecekler, her Ramazan’da olduğu gibi bu yıl da günler öncesinden araştırılıyor. Hem sağlıkları için hem de Ramazan ayını rahat bir şekilde geçirmek için bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar, uzmanların önerilerini inceliyor. Peki, sahurda tok tutan yiyecekler neler? Karatay Diyeti ile ünlenen Prof. Dr. Canan Karatay’dan sahur önerilerini derledik.

26.05.2017Gündem
Ramazan ayında ananas gibi lifli meyveler yiyin

Ramazan ayında ananas gibi lifli meyveler yiyin

Uzman Diyetisyen Merve Yüksek, oruç tutarken ananas gibi lifli ve şeker oranı düşük meyvelerin tercih edilmesi gerektiğini söyledi; hem sağlıklı beslenmek hem de enerji düşüklüğü, kabızlık gibi sorunlar yaşamamak için tüketilmesi gereken besinleri açıkladı.

23.05.2017Sağlık
Daha rahat oruç tutmak için bu besinleri tüketin

Daha rahat oruç tutmak için bu besinleri tüketin!

Sahur sofralarında tok tutan besinlere yer verilmesi gerektiğini söyleyen Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı, ramazanda daha rahat oruç tutabilmek için tüketilmesi gereken besinleri anlattı.

22.05.2017Sağlık
Uzmanından 2 ayda kilo vermenizi sağlayacak öneriler

Uzmanından 2 ayda kilo vermenizi sağlayacak öneriler

Toplumda ‘Kilo vermek aç kalmak ile olur’ şeklinde yaygın bir yanılgı var. Halbuki beslenme düzeninizde ve menülerinizde küçük değişiklikler yaparak aç kalmadan da kısa sürede kilo verebilirsiniz.

15.12.2016Sağlık
Kilo kontrolü için 5 anahtar bilgi

Kilo kontrolü için 5 anahtar bilgi

Kilo verdikten sonraki en önemli aşama verilen kiloları geri almamak. Bunun için dengeli beslenmek şart!

10.11.2016Sağlık
Tok Kalmanın Yolları

Tok Kalmanın Yolları

Doktor Ayça Kaya, hazırladığı videoda tok kalabilmek için hangi besinleri tüketmemiz gerektiğini anlatıyor.

Tok kalmanın yolları - Sayarak Zayıfla

Tok kalmanın yolları - Sayarak Zayıfla

Doktor Ayça Kaya, gün içinde tok hissetmek için dikkat etmemiz gereken en önemli şeyin karbonhidrat ve şeker olduğunu söylüyor. 

Yaz aylarında tok tutacak 20 sihirli besin

Yaz aylarında tok tutacak 20 sihirli besin!

Hangi besin vücuda hangi katkıları sağlıyor?

24.05.2016Sağlık
Lezzetli ve sağlıklı sahur için...

Lezzetli ve sağlıklı sahur için...

Önümüzdeki salı, ramazanın ilk günü. Bu ramazanı da pandemiye paralel yaşayacağız. Koronavirüse karşı bağışıklık sistemimizi sağlam tutmamız gerektiğini unutmamalı, oruç tutarken beslenme düzenimizi buna göre ayarlamalıyız. Özellikle gün boyu enerjimizin yüksek olması için sahurda iyi ve dengeli beslenmek önemli. Uzmanlardan sahur için menü tavsiyeleri ve sağlıklı beslenme tüyoları, şeflerden de besleyici, lezzetli ve pratik tariflerini istedik.

Danilo Zanna: Aşksız hayat aç kalınmış hayat gibidir

Danilo Zanna: Aşksız hayat aç kalınmış hayat gibidir

Onu sevmeme ihtimaliniz neredeyse yok. Her daim sempatik ve pozitif. Boşuna “Sevimlilikte pandayla yarışır” demiyorlar. Yeni yıla doğru geri sayarken gözde şef Danilo Zanna’yla buluştuk. Zor geçen 2020’nin ardından bizi mutlu edecek yemekleri, yılbaşı sofrasını daha da lezzetli hale getirecek detayları, sofrada olması ve olmaması gerekenleri konuştuk: “Ekmek az yiyin...Çorba yok. Afrodizyak içinse deniz mahsulleri...”

Sahurda Yendiğinde Uzun Süre Tok Tutan Besinler

Sahurda Yendiğinde Uzun Süre Tok Tutan Besinler

Sahurda yenilen yiyecekler, oruç tutarken gün boyu bizi tok tutması açısından oldukça önemli. Peki sahurda neler yenmeli? Diyetisyen Deniz Zündülcan, sahurda yendiğinde uzun süre tok tutan besinleri sıraladı.

İftar saatleri 12 Mayıs: İftar vakti ezan saat kaçta okunacak 12 Mayıs İstanbul, Ankara, İzmir 2020 Ramazan İmsakiye

İftar saatleri 12 Mayıs: İftar vakti ezan saat kaçta okunacak? 12 Mayıs İstanbul, Ankara, İzmir 2020 Ramazan İmsakiye

İftar saatleri, 12 Mayıs Ramazan İmsakiyesi üzerinden belli oldu. İstanbul, Ankara, İzmir iftar vakti saat kaçta? sorusu bu kapsamda yanıtı araştırılan konulardan oldu. Oruç ibadetinin idrak edildiği manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan, yoksullara ve düşkünlere yardım ayıdır. Bu mübarek ay oruçların tutulmasıyla 23 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Tüm illerde iftar vakti her gün bir kaç dakika değişiyor. Peki, bu akşam ezan ne zaman okunacak? İftar vaktine ne kadar kaldı, iftar saat kaçta? İşte, Diyanet Ramazan İmsakiyesi'ne göre, 12 Mayıs il il iftar vakitleri bilgisi...

12.05.2020Gündem
Sahurda bunları yiyenler iftara kadar acıkmıyor

Sahurda bunları yiyenler iftara kadar acıkmıyor

Ramazan günlerinin en önemli öğünlerinden biri de sahurdur. Sahurda yenilen yiyecekler gün boyu bizi tok tutması açısından oldukça önemlidir. Peki Ramazan ayında ne yersek bizi tok tutar? Diyetisyen Berrin Yiğit bizler için sıraladı.

Sahurda ve İftarda Tercih Edilmesi Gereken Yiyecekler

Sahurda ve İftarda Tercih Edilmesi Gereken Yiyecekler

Son yapılan çalışmalara göre vücudun aralıklı açlık yaşaması sağlık açısından bu duruma uygun kişilerde faydalı olabileceği belirtiliyor.

Ramazan ayını sağlıklı ve enerjik geçirmek için 10 öneri

Ramazan ayını sağlıklı ve enerjik geçirmek için 10 öneri

Ramazan ayı, oruç tutanların dikkat etmedikleri takdirde kilo almaya en müsait oldukları dönemlerden biridir. Uzun süreli açlık sonrası geç saatte yenen ağır iftar yemeği, yeterince sıvı alınmaması, düşen kan şekerinin etkisi ile günlük tatlı tüketiminin artması ve fiziksel aktivitenin kısıtlı olması gibi etkenler bu dönemde kilo alınmasına sebep olabilir. Dyt. Psk. Meryem Berrin Ak, ramazan ayında nasıl beslenmek gerektiğine dikkat çekti.

8.05.2019Sağlık
Sahur saat kaçta başlayacak | İl il 2019 Ramazan imsakiyesi

Sahur saat kaçta başlayacak? | İl il 2019 Ramazan imsakiyesi

Yardımlaşma ve paylaşmanın artacağı, milyonlarca Müslümanın oruç ibadetini idrak edeceği 11 ayın sultanı ramazan ayı , 5 Mayıs'ı 6 Mayıs'a bağlayan gece (bu gece) başlayacak. 5 Mayıs gecesi ilk sahur sofralarına oturulmasının arından ramazan ayına girilecek. Saatlerin ilerlemesi ile beraber, yurt genelinde vatandaşlar da il il sahur saatleri ve 2019 ramazan imsakiyesini araştırmaya başladı. Peki, 2019'un ilk sahuru saat kaçta yapılacak? Sahur saat kaçta başlayacak? İşte, İl il 2019 Ramazan imsakiyesi ve bilgileri.

5.05.2019Gündem
Ramazanda nasıl beslenilmeli.. İşte iftar ve sahur da dikkat edilmesi gerekenler

Ramazan'da nasıl beslenilmeli.. İşte iftar ve sahur da dikkat edilmesi gerekenler

İftar ve sahur sofralarının dengeli ve sağlıklı beslenme kurallarına uyularak hazırlanmasının önemine değinen uzmanlar, orucun doğru beslenildiğinde sağlık kaynağı olduğuna dikkati çekiyor.

4.05.2019Gündem
Dr. Ümit Aktaş’tan Zayıflama Kürü Tarifi

Dr. Ümit Aktaş’tan Zayıflama Kürü Tarifi!

Basit bir soğuk algınlığından alerjilere ve kansere kadar birçok hastalığa karşı en önemli savunma birliklerimiz olan probiyotikler, kilo kontrolüne de yardımcı oluyor. Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, sağlıklı bir şekilde kilo vermenin yollarını anlattı, özel zayıflama kürü tarifi verdi.

Yazar Sonuçları

Gün boyu tok tutacak muhteşem besinler

Gün boyu tok tutacak muhteşem besinler!

Bu yiyecekler ile diyet yaparken açlık hissiyle başa çıkabileceksiniz!

12.05.2016
Karnabahar tokluk süresini uzatıyor

Karnabahar tokluk süresini uzatıyor

Tok tutan yiyecekler ile kışı kilo almadan geçirin.

8.01.2014

Ramazan ayında tok tutan beslenme önerileri

On bir ayın sultanı ramazan ayı bereketi ile geldi. Bu ay birlik beraberliği, bir lokma ekmeği paylaşmanın güzelliğini gösteriyor bizlere. Alışverişler yapılıyor, özel lezzetler mutfakta yerini alıyor. Peki, rahat bir ramazan ayı geçirmek için nelere dikkat edilmeli?

5.05.2020
Her şeyden yiyerek zayıflamak mümkün mü

Her şeyden yiyerek zayıflamak mümkün mü?

Hızlı kilo vermek ve daha hızlı yağ yakmak için karbonhidratsız diyet uygulayanlar ya da karbonhidrat alımını maksimum düzeyde azaltanlar başarıya ulaşıyor mu? Beslenmede belirli besin gruplarını azaltıp, belirli besin gruplarını yoğun olarak tüketmek kilo verdiriyor mu? Beslenme ve Diyet Uzmanı Banu Kazanç kısa sürede kilo vermek için tek tip beslenmeye yönelenleri uyarıyor.

15.10.2018