GeriKadın Sağlığı Uzun Süre Tok Tutan 6 Mükemmel Besin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uzun Süre Tok Tutan 6 Mükemmel Besin

Uzun Süre Tok Tutan 6 Mükemmel Besin

"Diyet yaparken ya da kilo kontrolü sağlamaya çalışırken ne yemediğiniz kadar ne yediğiniz de büyük önem taşır. Bazı besinler var ki sizi uzun süre tok tutarak diğer öğünlerde daha az yemenize yardımcı olur. İşte uzun süre tok tutan 6 mükemmel besin..."

1. AHUDUDU

Ahududunun her bir tanesi pek çok meyveden daha fazla lif içerir. Yemekten yaklaşık 1 saat önce ahududu tüketmek, tok tutarak daha az yemek yemeye yardımcı olur. 

Ahududuyu ara öğünlerde, sabah kahvaltılarında yulaf ile, chia tohumu ve yoğurt ile tüketebilir, smoothie'lerinize katabilirsiniz.  

2. PATLAMIŞ MISIR

Patlamış mısır, atıştırmalık yiyeceklerin çoğuna kıyasla lif açısından yüksek, kalori açısından ise düşüktür. Yani söylendiği gibi kilo yapmaz ve zararlı değildir. Tabii fazladan yağ ile hazırlanmadığı sürece!

3. YULAF

Yulafın faydalarını, kilo vermeyi kolaylaştırdığını, uzun süre tok tuttuğunu bilmeyen yoktur. Beslenme listenize yulafı dahil ettiğinizde daha az acıktığınızı göreceksiniz. 

Uzun Süre Tok Tutan 6 Mükemmel Besin

4. SÜZME PEYNİR

Süzme peynir, yüksek bir protein kaynağıdır. Sindirimi uzun sürdüğü için de uzun süre tok tutar. 

5. YUMURTA

Yumurta, en bilinen saf protein kaynaklarından biri. Yapılan araştırmalar, yumurtayı günlük beslenme programına dahil eden kişilerin, etmeyenlere oranla gün içinde daha az acıktığını ortaya koydu. 

Yumurtayı sadece sabah kahvaltısında tüketeceksiniz diye bir kural yok. Günün herhangi bir öğününde yumurta yiyebilirsiniz. 

6. CEVİZ

Yağlı tohumlar, mideden geçiş hızını yavaşlatır ve bu sayede tokluk süresinin uzamasını sağlar. Ceviz, içerdiği protein sayesinde de tok tutar. Ara öğünlerde tüketebileceğiniz gibi cevizi salatalarınıza da dahil edebilirsiniz.  

MAHMURE ÖZEL

False