EKSTRA
MENÜ

Sahurda Ne Yenir

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 21 haberi bulunmuştur.

Sahurda Ne Yenir Haberleri

Sahurda ne yenir Sahur için pratik tarifler

Sahurda ne yenir? Sahur için pratik tarifler

Ramazan’ın gelmesiyle birlikte sahurluk menüler de ince elenip sık dokunmaya başladı. Hem pratik olsun uğraştırmasın hem de doyurucu olsun bütün gün acıktırmasın diyenlerdenseniz, sizlere sahur için pratik tarifler hazırladık. Daha fazla “Sahurda ne yenir?” diye düşünüp duruyorsanız, haberin detaylarında sizi neler bekliyor gelin bir bakalım.

Sahurda tok tutan besinler öne çıkıyor: Sahurda ne yenir

Sahurda tok tutan besinler öne çıkıyor: Sahurda ne yenir?

Sahurda tok tutan yiyecekler Ramazan'ın ilk günü ile gündeme geldi. Sahur sofraları için gün içinde hazırlıklarını yapmak isteyen vatandaşlar, internet üzerinden 'Sahurda tok tutan besinler' konusunda araştırmalarını gerçekleştiriyor. Uzmanlara göre yumurta, peynir gibi besinlerin sahursa tüketilmesi gerekiyor. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu'nun ve Uzmanı Dr. Ömer Faruk Yolcu, sahur sofralarında tüketilmesi gereken besinlerle ilgili önerilerini paylaştı. Peki, sahurda ne yenir? İşte, sahurda tüketilmesi gereken besinler.

12.04.2021Sağlık
Sahurda ne yemeli İşte, sahurda tok tutan tarifler

Sahurda ne yemeli? İşte, sahurda tok tutan tarifler

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte sahurda tok tutacak yiyecekler, oruç tutacak olan vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. Doğru beslenmenin önemli olduğu oruç ibadetini gerçekleştirirken, ne yiyip nelerden kaçınmamız gerektiği merak konusu. Peki sahurda ne yemeli? İşte sizin için hazırladığımız sahurda tok tutacak tarifler…

Sahura doyurucu bir öneri: Yumurtalı muffin

Sahura doyurucu bir öneri: Yumurtalı muffin

Evde olduğumuz zamanlarda farklı tarifler denemek çok keyifli oluyor. Özellikle de sahurda aynı besinleri yemek istemeyenler için hem leziz, hem doyurucu hem de oldukça pratik bir tarifimiz var; yumurtalı muffin!

29.04.2020Evdehayat
Sahurda Tok Tutan Besin Önerileri

Sahurda Tok Tutan Besin Önerileri

Ramazan günlerinin en önemli öğünlerinden biri de sahurdur. Sahurda yenilen yiyecekler gün boyu bizi tok tutması açısından oldukça önemlidir. Peki Ramazan ayında ne yersek bizi tok tutar? Diyetisyen Berrin Yiğit bizler için sıraladı.

Sahur için nefis ve pratik 10 tarif

Sahur için nefis ve pratik 10 tarif

Sahurda yemek hazırlayacak enerjiyi kendinizde bulamıyorsanız, sizler için çok kısa sürede hazırlanabilen enfes tariflerin listesini hazırladık. İşte, sahur sofranızı donatabileceğiniz lezzetli ve pratik tarifler...

Tok tutuyor, tatlı ihtiyacını önlüyor... İşte sahur sofrasında mutlaka bulunması gerekenler

Tok tutuyor, tatlı ihtiyacını önlüyor... İşte sahur sofrasında mutlaka bulunması gerekenler

Hem 12 saati aşan oruç süresince tok kalabilmek hem de fazla susamamak için sahurda yediklerinize dikkat etmelisiniz. İşte sahurda yemeniz gerekenler...

Sahurda tok tutacak yiyecekler nelerdir Uzmanlardan uyarılar

Sahurda tok tutacak yiyecekler nelerdir? Uzmanlardan uyarılar

Ramazan ayını sağlıklı şekilde geçirmek için sahurda yediklerimize dikkat etmek gerekiyor. Sahur sofralarında uygulanacak basit ama önemli kurallarla Ramazan ayını sağlıklı şekilde geçirmek mümkün. Peki, sahurda ne yenir? Ramazanda tok tutacak yiyecekler hangileri?

15.05.2018Gündem
Sahur menüsü ile pratik tarifler uygulayın

Sahur menüsü ile pratik tarifler uygulayın!

Sahur menüsü ile bu gece yenilebilecek yemekleri şimdiden belirlemek isteyen vatandaşlar, gün içerisinde hem tok tutacak hem de hazırlaması pratik olacak tarifleri merakla araştırıyor. Sahur menüsü ile gecenin hazırlığını şimdiden yapacak olan vatandaşlar, en pratik sahur yemekleri ile gecenin menüsünü netleştirmek istiyor. İşte, kolayca hazırlayabileceğiniz pratik öneriler

26.05.2017Gündem
Sahur için örnek menü

Sahur için örnek menü

Sahurda ne yenir diye düşünenler için örnek sahur menüsünü biz hazırladık.

7.06.2016Sağlık
Korona günlerinde nasıl oruç tutmalı

Korona günlerinde nasıl oruç tutmalı?

Bu yıl ramazan ayının COVID-19 pandemisine denk gelmesi vatandaşları tedirgin etti. Dr. Öğretim Üyesi Müge Arslan, hem oruç tutmak, hem de bağışıklık sistemini koruyup COVID-19’a açık hedef olmamak isteyenlere basit tüyolar verdi.

23.04.2020Sağlık
Ezan bitene kadar yemek yenir mi

Ezan bitene kadar yemek yenir mi?

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte oruç ibadetini yapacak olan vatandaşlar, kafalarına takılan soru işaretlerine yanıt bulmak istiyor. Oruç ibadeti hakkında en çok merak edilen konulardan biri de ezan bitene kadar yemek yenir mi? oldu. Sahurda ezan bitene kadar yemek yenip yenmeyeceğini merak eden vatandaşlar, konu hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ne dediğini merak ediyor. Peki, Ezan bitene kadar yemek yenir mi?

15.05.2018Gündem
Yemek için yaşayanlardan değilim, yaşamak için yemeğe çalışıyorum

Yemek için yaşayanlardan değilim, yaşamak için yemeğe çalışıyorum

Saray Pastaneleri’nin sahibi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’la Ortaköy’deki Feriye Lokantası’nda buluştuk. Sabah yediği bir elmayla akşam yemeğine kadar idare ediyormuş, buluşmamız bahane oldu, o sayede öğle yemeği yedi.

29.05.2010Kelebek
Sağlıklı bir Ramazan ayı için...

Sağlıklı bir Ramazan ayı için...

Ramazan ayını gelmek üzere, sorunsuz bir şekilde oruç tutmak için bu önerilere kulak verin...

Kilo almadan oruç tutmanın yolları

Kilo almadan oruç tutmanın yolları

Ramazan ayında beslenme şeklinin ve saatlerinin değişmesi, hareketin azalması nedeniyle kilo almak kaçınılmaz hale geliyor. Oysa sağlıklı beslenmenin püf noktalarını bilerek bu ayı kilo almadan atlatılabilir.

Yazar Sonuçları

Ramazanda Kilo Vermenize Yardımcı 8 Öneri

Ramazan ayında nasıl beslenmeliyiz? Bu süreçte nasıl kilo verebiliriz? İşte kilo vermemize yardımcı olacak 8 öneri...

15.04.2021

Top patlar, oruçlar açılır

Barış ve huzur ayı olması gibi özelliğiyle bilinen ramazan ayı başladı.

10.05.2019

Hangisi doğru

Beslenme konusunda sorular bitmiyor. Bugün sayfamızı sizden gelen sorulara ayırdık. Buyurun...

29.06.2018

50’sini geçenler Allah’la yarışmasın

İlahiyat Profesörü Yaşar Nuri Öztürk yemeğe düşkün ama eğer pişiren olmazsa aç kalacak kadar da mutfaktan kopuk. Yaşar Nuri Hoca ramazan ayı ve oruç üzerine konuşurken tavsiyede de bulundu: 50 yaşın üstündeki insanlar, Allah’la yarışa girmesin, fidye versin. Tuttukları o oruçla başlarına bir sağlık sorunu gelir, sonra bunun günahını ödeyemezler

6.08.2011