MENÜ

Tl

Tl ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tl haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 56.723 Tl haberi bulunmuştur.

Tl Haberleri

‘Hayırdır baba, iyisin değil mi’

‘Hayırdır baba, iyisin değil mi’

Ekim ayında Fiba Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini oğlu Murat Özyeğin’e devreden Hüsnü Özyeğin süreci bir yıl önce başlatmış. Hüsnü Özyeğin sağlığında görevini oğluna bırakmak istediğini açıkladığında Murat Özyeğin’in ilk tepkisi “Hayırdır baba, iyisin değil mi?” demek olmuş. Sonrasında ise aile anayasası hazırlayarak sosyal sorumluluk alanını nesilden nesile nasıl aktaracaklarını planlamışlar.

4.02.2020Ekonomi
Binlerce kadın, güzellik salonları ile hacizlik oldu

Binlerce kadın, güzellik salonları ile hacizlik oldu

Çoğu kadın binlerce kişi 20’ye yakın güzellik salonu ile icralık oldu. Hikâyeleri hep aynı. Epilasyon veya cilt bakımı için imzaladıkları sözleşmenin altına gizlenen senetler nedeniyle almadıkları hizmetler için bile borçlandırılmaları... Hukukçular, 20’ye yakın salon adına yapılan binlerce icra işleminin hukuka aykırı yürütüldüğünü söylüyor.

4.02.2020Ekonomi
Altın fiyatları kapanışta ne kadar oldu 3 Şubat anlık altın fiyatları (Çeyrek, gram, tam ve yarım altında son durum)

Altın fiyatları kapanışta ne kadar oldu? 3 Şubat anlık altın fiyatları (Çeyrek, gram, tam ve yarım altında son durum)

Haftanın ilk işlem gününde altının gram fiyatı 0,7 düşüşle piyasalara giriş yaptı. Sabah saatlerinde 303,2 lira seviyesinde hareket eden gram altın ekonomi grafiklerinde işlemini sürdürdü. Gün sonunda canlı altın fiyatı takibi yapacak olan yatırımcılar, Kapalıçarşı'ya yansıyan güncel altın fiyatlarını öğrenmek istiyor. Peki, altın fiyatları kapanışta ne kadar oldu? Çeyrek ve gram altın bugün ne kadara alındı? İşte, 3 Şubat anlık altın fiyatları ve çeyrek, gram, tam ve yarım altında son durum.

3.02.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Emniyet Genel Müdürlüğünden bekçi maaşlarıyla ilgili açıklama

Son dakika haberler... Emniyet Genel Müdürlüğü'nden bekçi maaşlarıyla ilgili açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), çarşı ve mahalle bekçilerinin ücretleriyle ilgili yaptığı açıklamada, "Çarşı ve mahalle bekçilerinin taban maaşlarına bakıldığında, öğrenim durumu, gösterge ve ek göstergelerine göre diğer devlet memurlarına ödenen taban aylıklarıyla aynıdır. Farklılıklar ise, emniyet hizmetleri sınıfına ödenen fazla çalışma ücreti ve tayin bedelinden kaynaklanmaktadır" açıklamasını yaptı.

3.02.2020Gündem
Kardeşi gönderdi, tarlasına ekti Şimdi siparişlere yetişemiyor

Kardeşi gönderdi, tarlasına ekti! Şimdi siparişlere yetişemiyor

Adana'nın Kozan ilçesinde turist rehberi kardeşinin denemesi için gönderdiği ejder meyvesi fidelerini tarlasına eken ve verim alan çiftçi Ali Akçoban şimdi siparişlere yetişemiyor.

3.02.2020Seyahat
Kardeşi denesin diye gönderdi Şimdi siparişlere yetişemiyor...

Kardeşi denesin diye gönderdi! Şimdi siparişlere yetişemiyor...

Turist rehberi kardeşinin denemesi için gönderdiği ejder meyvesi fidelerini tarlasına eken ve yüksek verim alan çiftçi Ali Akçoban şimdi siparişlere yetişemiyor.

3.02.2020Ekonomi
Maskelere talep arttı 10 tanesi 620 lira

Maskelere talep arttı! 10 tanesi 620 lira

Dünyada koronavirüs tehdidinin ortaya çıkması, maske satışını artırdı. Antalya’daki medikalciler, satacak maske bulamadıkları için talepleri geri çevirmek zorunda kalıyor. Yoğun talep dolayısıyla maskenin fiyatı online alışveriş sitelerinde dahi 3’e katlandı.

3.02.2020Ekonomi
Canlı altın fiyatları 3 Şubat Pazartesi Bugün gram ve çeyrek altın ne kadar

Canlı altın fiyatları 3 Şubat Pazartesi! Bugün gram ve çeyrek altın ne kadar?

Gram ve çeyrek altın fiyatları, 3 Şubat Pazartesi günü pek çok vatandaşın yakından takip ettiği konu olmaya devam ediyor. Gram ve çeyrek altın ne kadar sorusuna cevap arayan birçok kişi, internet üzerinden canlı ve anlık fiyat araştırmalarını gerçekleştiriyor. Peki, altın fiyatları ne kadar oldu? İşte, gram ve çeyrek altın fiyatları hakkında canlı ve anlık fiyat detayları

3.02.2020Ekonomi
100 günde çok şey değişti

'100 günde çok şey değişti'

Hazır giyim ve perakende sektörünün duayen isimlerinden Abdullah Kiğılı son bir haftadır gündemde olan, “Bundan büyük kriz görmedik” sözlerine açıklık getirdi: “O, 4 ay önceki yorumum. Şimdiki farklı. 100 gün içerisinde sektörde benim de kimsenin de hayal edemeyeceği şeyler gerçekleşti. Banka faizlerinin ineceği söylenmişti, bu gerçekleşti. 6 ay önce bankalara hangi şirket giderse gitsin yüzde 24-25 yıllık faizle para alabiliyordunuz. Bu oran yüzde 11-12’ye düştü. Enflasyon iniyor. Ayrıca bizim satışlarımızın yüzde 80’ini kredi kartlarıyla yapılıyor. Kredi kartından aldığınızı paraya çevirmek istediğinizde ödediğiniz faiz miktarı yarıya indirildi. Perakende sektöründe ümit doğdu. Önümüz açıldı, moral motivasyon kazandık. Yurtdışında yeni yatırımlar yapıp, e-ticareti güçlendirmeye çalışıyoruz. Türkiye’de AVM’lerde doygunluk var.”

3.02.2020Ekonomi
Bir can 15 bin TL

Bir can 15 bin TL

Karıştığı trafik kazasında bir gencin ölümüne, diğerinin yaralanmasına yol açan Adil Hoda adlı sürücüye 15 bin 200 TL para cezası verildi. Hoda ile yolda karşılaşıp tartışan ölen gencin ağabeyi, “Sen katilsin. Sen bittin. Namussuz” dediği için hakaret suçundan 1740 TL cezaya çarptırıldı.

3.02.2020Gündem
Kötü organizasyona ücret iade

Kötü organizasyona ücret iade

Park Orman’da düzenlenen One Love Festival 15’e eşi ile katılan avukat Mustafa Gökhan Ahi, bir grup ve bir şarkıcının sahneye çıkmadığını, bir şarkıcının da gecikmeli çıktığını öne sürerek 276.5 TL’lik bilet ücretinin iadesi için tüketici hakem heyetine başvurdu. Heyet, 276.5 TL’lik bilet ücretinin iadesine karar verdi.

3.02.2020Gündem
Fatih Akyel: Başkan paraları alıp kaçmayı planladı

Fatih Akyel: Başkan paraları alıp kaçmayı planladı!

Gümüşhanespor Teknik Direktörü Fatih Akyel, Başkan Cengiz Fırat’ın bilet satışından elde edilen parayı cebine atıp kaçmayı planladığını belirterek, “Bilet satışından gelen 200 bin TL’yi ikinci başkanımız bankadan çekti ve personelin, futbolcuların, hocaların parasını ödedi. Esnafa olan borçlar ödendi. Başkan bu parayı alıp kaçamadığı için bizi hedef gösteriyor. Bunun gibi sahtekarlar Türk futboluna zarar veriyor” dedi. Akyel ayrıca Cengiz Fırat’ın sahte dediği biletler için de, “Madem biletler sahteydi, neden belediye başkanına, üniversite rektörüne satmaları için bilet verdiler”. açıklamasını yaptı.

2.02.2020Futbol
Kredi kartından yapılan harcamaları görünce şok oldu Bu yöntem ilk kez uygulanıyor

Kredi kartından yapılan harcamaları görünce şok oldu! 'Bu yöntem ilk kez uygulanıyor'

İZMİR'in Konak ilçesinde, telefonla aradıkları Yusuf Sağlam'ı (70), kredi kartı aidatını iade etmek için bankadan aradıklarını söyleyerek, 16 bin TL dolandıran şüphelilerin, Adana'da fatura ödeme merkezi işlettiği ve Sağlam'ın kredi kartından müşterilerin faturalarını ödedikleri ortaya çıktı. Polis, şüphelileri yakalamak için çalışmaları sürdürüyor.

2.02.2020Gündem
23 yıl sonra yakalandı

23 yıl sonra yakalandı

Lokman Gümüş Pala, 23 yıl önce çeyrek biletini üzerinde oynama yaparak 12.5 milyar lira (o günkü kur üzerinden 117 bin dolar) kazandığını söyleyip Milli Piyango’yu dolandırdı. 23 yıl KKTC’de gizli bir hayat süren Pala, çıkış yapmak isterken havalimanında yakalandı.

2.02.2020Gündem
Altın fiyatları 1 Şubat hafta sonu ne kadardan seyrediyor Gram altın ne kadar

Altın fiyatları 1 Şubat hafta sonu ne kadardan seyrediyor? Gram altın ne kadar?

Yaz aylarının yaklaşması nedeniyle altın fiyatları gram, çeyrek ve tam altın seçenekleri ile araştırılmaya yatırımcıların gündem konuları arasında yer almaya devam ediyor. devam ediliyor. Birçok vatandaşın yatırım amacıyla gram, çeyrek ve tam seçenekleri ile araştırdığı altın fiyatları, hafta sonu da internet üzerinden sorgulanmaya devam ediliyor. Peki, altın fiyatları şu an ne kadar? İşte, altın yatırımı için alım satım işlemi gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar için bazı bilgiler

1.02.2020Ekonomi
Kalkınma Yatırım Bankası 42 milyon TLlik sukuk ihracına aracılık etti

Kalkınma Yatırım Bankası 42 milyon TL'lik sukuk ihracına aracılık etti

Kalkınma Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop "2020'de de başta reel sektör şirketleri olmak üzere müşterilerin sermaye piyasaları üzerinden finansman yaratmalarını sağlamak amacıyla çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

31.01.2020Ekonomi
Avrupa’ya örnek oldular

Avrupa’ya örnek oldular

Türk inşaat şirketlerinin yurtdışında sıra dışı işlere imza attığını söyleyen Peker Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Peker, “İş yapış kültürümüz ve hızlı bitirme kabiliyetimizle Avrupalıları şaşırtıyoruz. Örneğin önceki hafta Alman iş denetim ekipleri Düsseldorf Northgate şantiyemizi teftiş etti. Emniyet kuralları ve şantiyenin genel temizliğini çok beğendiler ve ‘Örnek bir şantiye’ yorumunda bulunup teşekkür ettiler. Hatta şubat başında 40 öğrenci ile gelip, onlara da ‘iyi örnek nasıl olur’ uygulamalı olarak gösterecekler” dedi.

31.01.2020Gündem
Evliliğin maliyeti 80 bin TL

Evliliğin maliyeti 80 bin TL

Yeni evlenecek çiftlerin düğün ve ev masrafları ortalama 80 bin liraya çıktı, evliliğin maliyeti arttı.

31.01.2020Ekonomi
Dolar/TL, 5,9810 seviyesinde seyrediyor

Dolar/TL, 5,9810 seviyesinde seyrediyor

Dolar/TL, haftanın son işlem gününe yükselişle başlamasının ardından 5,9810'dan işlem görüyor.

31.01.2020Ekonomi
Fenerbahçede Simon Falettee lisans çıkarıldı | Transfer Haberleri

Fenerbahçe'de Simon Falette'e lisans çıkarıldı | Transfer Haberleri

Moses ve Comolli’nin sözleşmelerinin feshedilmesi, Barış Alıcı’nın Westerlo’ya gönderilmesi ve bazı finans kuruluşlarıyla yapılan anlaşmalar, harcama limitini artıya geçirdi. Dün lisansı çıkarılan Falette, artık oynayabilecek.

31.01.2020Futbol
Süper Loto devretti ikramiye 12 milyon TLye katlandı 30 Ocak Süper Loto sonuçları ve Süper Loto sorgulama ekranı

Süper Loto devretti ikramiye 12 milyon TL'ye katlandı! 30 Ocak Süper Loto sonuçları ve Süper Loto sorgulama ekranı

Süper Loto oyununun 641. hafta çekilişleri noter huzurunda yapılan canlı çekilişin ardından kamuoyuna duyuruldu. Her hafta perşembe günleri düzenlenen Süper Loto'nun 30 Ocak tarihli çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 12 milyon 391 bin 747 liralık ikramiye devretti. 5 ve 4 bilenler ile diğer ikramiyelerini almaya hak kazandı. Çekiliş sonrası Türkiye'nin dört bir yanından Süper Loto kuponu hazırlayan vatandaşların gözü MPİ Süper Loto sonuç sorgulama ekranına çevrildi. Peki, Süper Loto sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, 30 Ocak 2020 Süper Loto çekiliş sonuçları ve Süper Loto ikramiye sorgulama motoru...

30.01.2020Gündem
Anadolu Grubu’ndan 280 milyon TL’lik satış... Mc Donalds Türkiye, Birlesik Holdingin oldu

Anadolu Grubu’ndan 280 milyon TL’lik satış... Mc Donalds Türkiye, Birlesik Holding'in oldu

Anadolu Grubu, McDonalds’ın Türkiye’deki işletmecisi olan Anadolu Restoran İşletmeleri’ni Birlesik Holding’e sattığını duyurdu. McDonalds Türkiye; 2017, 2018 ve 2019'da dünyadaki tüm pazarlar içinde en iyi performansı gösteren birkaç ülkeden biri oldu. Bu performans yatırımcıların dikkatinden kaçmadı.

30.01.2020Ekonomi
Canlı altın fiyatları: Kapanışta çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar oldu 30 Ocak piyasalarda son durum

Canlı altın fiyatları: Kapanışta çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar oldu? 30 Ocak piyasalarda son durum

Haftanın son işlem günü yaklaşırken anlık altın fiyatları takibi perşembe günü ilgi gördü. Yatırımcılar özellikle 30 Ocak Perşembe günü çeyrek ve gram altının alış fiyatlarının ne kadar olduğunu sorgulamaya başladı. Altın alacak olan vatandaşlar, piyasalarda en güncel altın fiyatlarını öğrenmek istiyor. Peki, kapanışta çeyrek ve gram altın fiyatları ne kadar oldu? Yarım ve tam altın ne kadara satılıyor? İşte, 30 Ocak altın fiyatları ve piyasalarda son durum.

30.01.2020Ekonomi
KOSGEBden faizsiz kredi nasıl alınır KOSGEB kredi başvuru şartları neler

KOSGEB'den faizsiz kredi nasıl alınır? KOSGEB kredi başvuru şartları neler?

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), depremden etkilenen Elazığ ve Malatya'da faizsiz kredi imkanı başlattı. 100 bin TL'ye kadar kredi alabilecek olan KOBİ'lere kullandıkları krediyi 1 yıl geri ödemesiz dönem ve üçer aylık taksitler halinde faizsiz 2 yıl içerisinde ana parayı ödeme imkanı tanınacak. Peki, KOSGEB'den faizsiz kredi nasıl alınır? KOSGEB faizsiz kredi başvuru şartları neler? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

30.01.2020Ekonomi
203 numaralı odada tecavüz Korkunç ifadeler ortaya çıktı

203 numaralı odada tecavüz! Korkunç ifadeler ortaya çıktı

Antalya tatilinde cinsel saldırıya uğradığını öne süren E.M.U.’nun (28) şikayeti üzerine tutuklanan B.T. ile Ç.U.’nun yargılanmasına başlandı. İddianamede olayın, otelin 203 numaralı odasında meydana geldiği belirtilirken, duruşmada savunma yapan sanıklar, suçlamaları kabul etmedi.

30.01.2020Gündem
Gram altın fiyatları 30 Ocak günü ne kadar oldu Canlı çeyrek altın fiyatları

Gram altın fiyatları 30 Ocak günü ne kadar oldu? Canlı çeyrek altın fiyatları

Altın fiyatları canlı olarak takip edilmeye devam ediliyor. 30 Ocak Perşembe günü gram ve çeyrek bazında araştırılan altın fiyatları, gün sonuna doğru artış eğilimini gerçekleştiriyor. Gram bazında son 10 günde 6 TL artış gösteren altın fiyatları, artışını devam ettiriyor. Peki, altın fiyatları şu an ne kadar oldu? İşte, birçok vatandaşın merakla araştırdığı güncel altın fiyatları hakkında detaylı bilgiler

30.01.2020Ekonomi
Yılmaz Vural: Türk futbolcu çalışmayı sevmez

Yılmaz Vural: Türk futbolcu çalışmayı sevmez

TFF 1. Lig ekiplerinden Akhisarspor’la sezon sonuna kadar sözleşme imzalayan teknik direktör Yılmaz Vural, ayağının tozuyla camiaya önemli mesajlar gönderdi.

30.01.2020Futbol
Toplam kartlı ödeme tutarı 2019da 1 trilyon TLye yaklaştı

Toplam kartlı ödeme tutarı 2019'da 1 trilyon TL'ye yaklaştı

BKM'nin 2019 yılı kartlı ödeme verilerine göre, banka kartlarıyla yapılan ödeme tutarı yüzde 37 artışla 134 milyar TL'ye, kredi kartlarıyla yapılan ödeme tutarı yüzde 17 artışla 844 milyar TL'ye ulaşırken, toplam kartlı ödeme tutarı da 1 trilyon TL barajına yaklaşmış oldu.

30.01.2020Ekonomi
60 yıldır topluyor... Değeri 500 bin TLnin üzerinde

60 yıldır topluyor... Değeri 500 bin TL'nin üzerinde

Sınıf arkadaşının 15 yaşındayken hediye ettiği pul ile koleksiyonculuğa başlayan 76 yaşındaki Seyfi İrgen adlı vatandaşın eşsiz koleksiyonunun değeri bugün 500 bin TL’nin üzerinde.

30.01.2020Gündem
AFAD: Deprem sonrası 79 milyon 600 bin yardım toplandı

AFAD: Deprem sonrası 79 milyon 600 bin yardım toplandı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Elazığ depreminin ardından yürütülen iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini, düzenlenen kampanya sonucunda toplam 79 milyon 600 bin 16 lira yardım toplandığını açıkladı.

30.01.2020Gündem
Dolar/TL, 5,9650 seviyesinde seyrediyor

Dolar/TL, 5,9650 seviyesinde seyrediyor

Dolar/TL, bugüne yükselişle başlamasının ardından 5,9650'den işlem görüyor.

30.01.2020Ekonomi
Ekrem İmamoğlu tepkilere bu yanıtı verdi

Ekrem İmamoğlu tepkilere bu yanıtı verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu, kamuoyunda yapılan tüm eleştirilere rağmen Erzurum Palandöken Kayak Merkezi'ndeki tatilini sürdürdü. İmamoğlu, "Tepkilere karşı bir açıklamanız olacak mı?" sorusuna, "Biz şu an spora çıkıyoruz, yürümek gibi" yanıtını verdi.

29.01.2020Gündem
Dolar/TL, 5,9430 seviyesinde seyrediyor

Dolar/TL, 5,9430 seviyesinde seyrediyor

Dolar/TL, bugüne yatay bir seyirle başlamasının ardından 5,9430'dan işlem görüyor.

29.01.2020Ekonomi
İstanbul’da toplanma alanları güncellendi

İstanbul’da toplanma alanları güncellendi

BÜYÜK bir deprem riski altında bulunan İstanbul’da, olası deprem için toplanma ve geçici barınma alanları belirlendi.

29.01.2020Gündem
Altın fiyatları salı günü kapanışta ne kadar oldu Gram altın ne kadara satılıyor 28 Ocak güncel altın fiyatları

Altın fiyatları salı günü kapanışta ne kadar oldu? Gram altın ne kadara satılıyor? 28 Ocak güncel altın fiyatları

Altın fiyatlarının anlık alış ve satış fiyatı, gün boyu altın yatırımcılarının takibinde yer aldı. Haftanın ikinci işlem gününde gram altının piyasalara düşüşle giriş yapması, altın fiyatları düştü mü sorusunun gündeme gelmesine neden oldu. Kapalıçarşı'da işlemini akşam saatlerinde tamamlayan çeyrek ve gram altın anlık ekonomi grafiklerine yansıdı. Peki, altın fiyatları salı günü kapanışta ne kadar oldu? Gram altın ne kadara satılıyor? 28 Ocak güncel altın fiyatları

28.01.2020Ekonomi
Dönercide bulduğu 400 bin TL’yi sahibine teslim etti

Dönercide bulduğu 400 bin TL’yi sahibine teslim etti

Edirne’de dönerci dükkanında unutulan ve içerisinde 400 bin lira değerinde para ile altın olduğu belirlenen çantayı, işletme sahibi Bulgaristan uyruklu sahibine teslim etti. Çantayı teslim edince Bulgaristan uyruklu çiftin boynuna sarıldığını söyleyen işletme sahibi, çiftin çok mutlu olduğunu belirtti.

28.01.2020Haber
AGİ nasıl hesaplanır 2020 AGİ tablosu brüt ve net asgari ücretler

AGİ nasıl hesaplanır? 2020 AGİ tablosu brüt ve net asgari ücretler

Asgari ücretin belirlenmesinden sonra, Asgari Geçim İndirimi (AGİ) de belli oldu. Bunun üzerine çalışan vatandaşlar AGİ hesaplamalarının nasıl yapılacağını merak ediyorlar. 2020 AGİ tutarları tablosu resmi kaynaklar tarafından duyuruldu. Buna göre en düşük AGİ ödemesi 220,73 tl oldu. Asgari ücretin belirlenmesi sonrası, asgari ücret üzerinden belirlenen diğer ödemeler de açıklandı. AGİ de vatandaşların en çok cevabını aradığı sorular arasında. Buna göre 2020 yılında alınabilecek en düşük AGİ 220,73 lira oldu. İşte detaylı AGİ tablosu ve AGİ nasıl hesaplanır sorusunun cevabı

28.01.2020Ekonomi
Dolar/TL, 5,9450 seviyesinde seyrediyor

Dolar/TL, 5,9450 seviyesinde seyrediyor

Dolar/TL, bugüne yatay bir seyirle başlamasının ardından 5,9450'den işlem görüyor.

28.01.2020Ekonomi
Bulduğu 400 bin TL’yi sahibine teslim etti

Bulduğu 400 bin TL’yi sahibine teslim etti

Edirne’de dönerci dükkanında unutulan ve içerisinde 400 bin lira değerinde para ile altın olduğu belirlenen çantayı, işletme sahibi Bulgaristan uyruklu sahibine teslim etti. Çantayı teslim edince Bulgaristan uyruklu çiftin boynuna sarıldığını söyleyen işletme sahibi, çiftin çok mutlu olduğunu belirtti.

28.01.2020Gündem
İşte Doğu Ekspresi ile iki günde Karsta gezilecek yerler rehberi 58 TLye masalsı yolcuk...

İşte Doğu Ekspresi ile iki günde Kars'ta gezilecek yerler rehberi! 58 TL'ye masalsı yolcuk...

Türkiye’nin gezilecek yerleri arasında ilk sıralarda yer alan büyülü bir yolculuk Doğu Ekspresi ile Kars turu... Özellikle şu sıralar doğa sonbahardan kışa geçiş yaparken yol boyunca harika görüntüler sunuyor. Yolculuk için iki tren var. Biri Turistik Doğu Ekspresi diğeri de normal Doğu Ekspresi… Turistlik Doğu Ekspresi bir gün sekiz saat sürüyor çünkü farklı mola yerlerinde uzun süreli duruyor. Doğu Ekspresi ise turistik kadar durmadan bir gün bir saatte yolculuğunu tamamlıyor. Peki Doğu Ekspresi yolculuğu boyunca yol üstünde nereler görülüyor ve bilet fiyatları ne kadar? İşte size tüm detaylarıyla Doğu Ekspresi ile Kars gezilecek yerler rehberi...

28.01.2020Seyahat
Helal akreditasyon için 11 milyon TL harcandı

Helal akreditasyon için 11 milyon TL harcandı

Ticaret Bakanı Ruhsar Ruhsar Pekcan, Helal Akreditasyon Kurumu’na (HAK) 1 Ocak 2018-31 Aralık 2019 dönemi için toplam 15 milyon 710 bin 500 TL ödenek tahsis edildiğini belirterek, “Bu ödeneğin yüzde 72.99’luk kısmı olan 11 milyon 468 bin 457 TL’si harcanmıştır” dedi.

28.01.2020Ekonomi
150 yıllık farkı teknoloji kapatacak

150 yıllık farkı teknoloji kapatacak

Türkiye’nin otomobili, aralık ayındaki tanıtımın ardından dün ilk kez gazetecilere gösterildi. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş’ın ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonda, kullanılan teknolojilerden üretim hedeflerine kadar akıldaki birçok konuya açıklık getirildi. Doğuştan elektrikli otomobil konusunda Türkiye’nin tam zamanında yola çıktığının altını çizen Karakaş, “Şimdi daha fazla teknolojiye ihtiyaç var. Bu yüzden bizim gibi işbirliğine açık, startup’larla çalışan, organizasyon yapısı kuvvetli şirketler, 150 yıldır bu işi yapanlara karşı ön plana çıkacak” dedi.

28.01.2020Ekonomi
KOSGEB’ten deprem bölgesine acil destek kredisi

KOSGEB’ten deprem bölgesine acil destek kredisi

KÜÇÜK ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), depremden zarar gören Elazığ ve Malatya’daki işletmeler için Acil Destek Kredisi Programı başlattı. Depremden zarar gören KOBİ’ler, anlaşmalı bankalardan 100 bin TL’ye kadar kredi kullanabilecek.

27.01.2020Ekonomi
Erdoğandan net mesaj: Gereği neyse sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz

Erdoğan'dan net mesaj: Gereği neyse sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Hafter'in (Libya'da) çok çirkin girişimleri var ve biz de bunların takipçisiyiz. Gereği neyse sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz" dedi. Erdoğan, "Depremden zarar gören KOBİ'lerimiz anlaşmalı bankalarda işletme başına 100 bin TL'ye kadar bir yıl ödemesiz, 24 ay vadeli, faizsiz kredi kullanabilecek" ifadelerini kullandı.

27.01.2020Gündem
Terra Pizzanın yaptığı Galatasaray paylaşımı olay oldu İşte perde arkası

Terra Pizza'nın yaptığı Galatasaray paylaşımı olay oldu! İşte perde arkası

Galatasaray, Burger King ile imzaladığı anlaşma için forma göğüs sponsoruna 1 milyon 150 bin TL ödeme yaptı.

27.01.2020Futbol
27 Ocak altın fiyatları ne kadar oldu Anlık Kapalıçarşı çeyrek ve gram altın fiyatlarında son durum

27 Ocak altın fiyatları ne kadar oldu? Anlık Kapalıçarşı çeyrek ve gram altın fiyatlarında son durum

Haftanın ilk işlem gününde altın fiyatları ne kadar oldu sorusu, en fazla araştırılan konular arasında yer aldı. Yeni güne yüzde 0,4 artışla 301,5 lira seviyesinde başlayan gram altın fiyatlarının canlı takibini ekonomi grafiklerinden yapan vatandaşlar, Kapalıçarşı'daki son durumu öğrenmek istiyor. Peki, 27 Ocak altın fiyatları ne kadar oldu? Çeyrek altın fiyatları yükseldi mi? İşte, anlık Kapalıçarşı çeyrek ve gram altın fiyatlarında son durum.

27.01.2020Ekonomi
Hacizli araçları ucuza alıp, yedek parça olarak satmışlar

Hacizli araçları ucuza alıp, yedek parça olarak satmışlar

HATAY'ın İskenderun ilçesinde üzerinde haciz ya da arama kararı bulunan araçları piyasa değerinin altında satın alıp, parçalarını yedek parça olarak satan 3 kişi gözaltına alındı.

27.01.2020Gündem
Canlı Altın fiyatları: 27 Ocak Pazartesi günü gram ve çeyrek altın kaç liradan seyrediyor

Canlı Altın fiyatları: 27 Ocak Pazartesi günü gram ve çeyrek altın kaç liradan seyrediyor?

Altın fiyatları, gram ve çeyrek altın fiyatları ile merak ediliyor. Yatırım yapmak isteyenlerin sorguladığı altın fiyatları, 27 Ocak Pazartesi günü 302 liradan işlem görüyor. Altın fiyatları çeyrek bazında ise öğle saatlerine doğru düşüş seyrine devam ediyor. Peki, şu an gram ve çeyrek altın ne kadar? İşte, altın fiyatları hakkında merak edilen bazı bilgiler

27.01.2020Ekonomi
Türkiye, 2019’da e-ticarette daha fazla para harcadı, daha az ürün aldı

Türkiye, 2019’da e-ticarette daha fazla para harcadı, daha az ürün aldı

Türkiye’de internet aracılığıyla geçen yıl yapılan alışverişler, kullanıcıların e-ticaret alışkanlıklarını da gözler önüne serdi. Related Digital’in verilerine göre geçen yıl e-ticarette yapılan harcama tutarı artarken, alınan ürün sayısında düşüş yaşandı.

27.01.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

SGK yanlış maaş bağlarsa

Anayasa Mahkemesi, SGK’nın hatalı intibakı yüzünden 13 yıl sonra emekli maaşı düşürülüp 16 bin 679 TL borç çıkarılan Musa B. adlı mühendisin bireysel başvurusunu 7’ye karşı 8 oyla reddetti. 1 oy farkla kıl payı verilen bu karar içtihat niteliğinde. SGK’nın hatası yüzünden maaşı düşen, borçlu çıkan, benzer şekilde mahkemelik olan ve ‘Davam nasıl sonuçlanır’ diye soran okurlarım yönünden ise aleyhte örnek oluşturuyor.

3.02.2020