EKSTRA
MENÜ

Süt İzni

Süt İzni haberleri sayfasında güncel ve son dakika Süt İzni hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 611 Süt İzni haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Süt İzni Haberleri

Beşiktaşta Sergen Yalçından Galatasaray derbisi emirleri

Beşiktaş'ta Sergen Yalçın'dan Galatasaray derbisi emirleri!

Başarılı çalıştırıcı öğrencilerinden G.Saray’ın önde yaptığı prese ve kontrataklarına karşı dikkatli olmalarını istedi. Fernandes-Taylan-Emre Akbaba üçlüsünün organizasyonlarına dikkat çeken Sergen Yalçın ayrıca takımına “Babel’e şu çektirmeyin” uyarısında bulundu.

7.05.2021Futbol
Ankara Valiliği yeni mesai saatlerini açıkladı

Ankara Valiliği yeni mesai saatlerini açıkladı

Ankara Valiliği, kamu kurum ve kuruluşlarının çalışma saatlerini 10.00-13.00 ile 13.30-16.00 olarak belirledi.

15.04.2021Gündem
Sağlık Bakanlığından 81 ile yeni genelge İzin, emeklilik, istifa başvuruları durduruldu

Sağlık Bakanlığı'ndan 81 ile yeni genelge! İzin, emeklilik, istifa başvuruları durduruldu

Sağlık Bakanlığı, 81 il valiliğine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca imzasıyla personel işlemleri hakkında “esnek mesai ve idari izin” genelgesi gönderdi. İzinlerin durdurulduğu genelgeye göre istifa ve emeklilik başvuruları kabul edilmeyecek. İşte Sağlık Bakanlığı'nın 'esnek mesai ve idari izin' genelgesinin ayrıntıları...

15.04.2021Gündem
Son dakika... İstanbul Valisi Ali Yerlikayadan mesai saati açıklaması

Son dakika... İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan mesai saati açıklaması

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kamuda güvenlik, sağlık, acil çağrı ve arama kurtarma hizmetleri hariç mesai saatlerinin 10:00 - 16:00 olarak belirlendiğini duyurdu.

14.04.2021Gündem
Engellilere idari izin var mı Kamuda idari izin genelgesinden detaylar

Engellilere idari izin var mı? Kamuda idari izin genelgesinden detaylar

Engellilere idari izin hususu, İçişleri Bakanlığı genelgesi içerisinde yer aldı. Covid-19 önlemleri nezdinde kamu çalışanlarını da ilgilendiren bazı değişikliklerin yer aldığını duyuran İçişleri Bakanlığı, engellilere idari izin konusunda da bazı konulara yer verdi. Peki, engellilere idari izin var mı? İşte, kamuda idari izin sürecinde engelliler için yapılan açıklama

14.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı Bakanlık kısmi kapanmanın detaylarını paylaştı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı! Bakanlık kısmi kapanma'nın detaylarını paylaştı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası ramazan ayı içerisinde uygulanacak yeni koronavirüs tedbirlerini açıklamıştı. İçişleri Bakanlığı, alınacak tedbirlerin detaylarını yayımladığı genelge ile duyurdu. Genelgeye göre, Sokağa çıkma kısıtlama sürelerine uyum için istisnalar haricinde işyerleri hafta içi 07.00-18.00 saatleri arası açık olabilecek. Hafta sonu 10.00-17.00 arası 65 ve üzeri ile 18 yaş altı hariç araç kullanmama şartıyla en yakın market, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidilebilecek. Hafta içi 65 yaş ve üzerindekiler 10.00-14.00, 18 yaş altındakiler 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

14.04.2021Gündem
Kamuda mesai saatlerine ilişkin genelge Resmi Gazetede

Kamuda mesai saatlerine ilişkin genelge Resmi Gazete'de

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında kamuda mesai saatlerine yönelik Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

13.04.2021Gündem
Son Dakika Haberi | Galatasaraylılar bu takımı çok sevdi

Son Dakika Haberi | Galatasaraylılar bu takımı çok sevdi

Son 2 maçta ezici bir oyun sergileyen sarı kırmızılı takımı değerlendiren Cevat Güler ile Ahmet Akcan, “Galatasaraylılar bu oyunu ve takımı çok sevdi” dedi.

5.12.2020Futbol
Öğretmenlerin mesleki çalışma takvimi nasıl olacak İşte MEBden yapılan açıklama

Öğretmenlerin mesleki çalışma takvimi nasıl olacak? İşte MEB'den yapılan açıklama

Liselerde görevli yönetici ve öğretmenler, eylül ayının ilk iş gününden derslerin başlangıç tarihine, derslerin kesimi tarihinden temmuz ayının ilk iş gününe kadar geçen süreler ile kasım ve nisan aylarında yapılacak ara tatillerde, Bakanlıkça hazırlanan program dahilinde kendi okullarında mesleki çalışmada bulunacak.

2.09.2020Eğitim
Son dakika... Liselerde yeni dönem İşte önemli değişiklikler...

Son dakika... Liselerde yeni dönem! İşte önemli değişiklikler...

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yeni düzenlemesine göre, Anadolu meslek liselerinde daha önce 10'uncu sınıfta yapılan alan ve dal seçimleri, artık rehberlik hizmetlerinin ardından 9'uncu sınıflarda yapılacak. Anadolu teknik programlarında 12'nci sınıfta alan ayırımı yapılmaksızın akademik destek şubeleri oluşturulacak. Okullarda öğrencilere, resmi tatil günlerinde puanla değerlendirilecek şekilde ödev verilmeyecek. Liselerde yabancı dil derslerinin her bir sınavı, dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini ölçecek şekilde yazılı ve uygulamalı olarak yapılacak. Beden eğitimi, görsel sanatlar, müzik gibi yeteneğe bağlı seçilen derslerde, 10 öğrenci şartı aranmayacak.

2.09.2020Gündem
Liselerdeki yönetmelik değişti... Alan seçimi 9’uncu sınıfa alındı... Tatilde ödev yok

Liselerdeki yönetmelik değişti... Alan seçimi 9’uncu sınıfa alındı... Tatilde ödev yok

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yeni düzenlemesine göre, Anadolu meslek liselerinde daha önce 10'uncu sınıfta yapılan alan ve dal seçimleri artık rehberlik hizmetlerinin ardından 9'uncu sınıflarda yapılacak. Anadolu teknik programlarında 12'nci sınıfta alan ayırımı yapılmaksızın akademik destek şubeleri oluşturulacak. Okullarda öğrencilere, resmi tatil günlerinde puanla değerlendirilecek şekilde ödev verilmeyecek. Liselerde yabancı dil derslerinin her bir sınavı, dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini ölçecek şekilde yazılı ve uygulamalı olarak yapılacak. Beden eğitimi, görsel sanatlar, müzik gibi yeteneğe bağlı seçilen derslerde, 10 öğrenci şartı aranmayacak.

2.09.2020Eğitim
Bakan Koca Hemşireler Gününü böyle kutladı: Hepsi birer kahraman

Bakan Koca Hemşireler Günü'nü böyle kutladı: Hepsi birer kahraman

Pandemi sürecinde canlarını hiçe sayarak ön cephede savaşan kahramanlardan biri de hemşirelerdi. Şefkatli elleri hastalara şifa verdi. İşte dün onların günüydü. Sağlık Bakanı Koca da tüm Türkiye gibi onlara minnetini dile getirdi.

13.05.2020Gündem
Duruşmalar ne zaman başlayacak Mahkemeler ne zaman açılacak

Duruşmalar ne zaman başlayacak? Mahkemeler ne zaman açılacak?

Adliyelerde devam eden binlerce dava dosyası, koranavirüs salgını nedeniyle sonuçlanmadan bekliyor. Salgın nedeniyle duruşmalara ara verilmesi, adli işlemleri olan vatandaşları meraklandırdı. Peki, mahkemeler ne zaman açılacak? Duruşmalar ne zaman başlayacak?

21.04.2020Gündem
Adliyeler ne zaman açılacak

Adliyeler ne zaman açılacak?

Mart ayından bu yana ülkemizi de etkisi altına alan ve her gün yeni vaka sayısının arttığı yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı tedbirler kapsamında duruşmalara bir süre ara verildi. Kendilerinin dahil olduğu adli süreçleri yakından takip eden vatandaşlar da duruşmaların yeniden başlayacağı tarihi sorguluyor. Peki, adliyeler ne zaman açılacak? Mahkemeler ne zaman başlayacak?

13.04.2020Gündem
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden Corona Virüs tedbiri açıklaması

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden Corona Virüs tedbiri açıklaması

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, personelinin salgından etkilenmemesi amacıyla hijyene özen gösterilmesi, başvuru ekipmanlarının dezenfekte edilmesi gibi önleyici tedbirleri öncelikli alan kurumlardan biri olduklarını, Kurumla ilgili gündeme getirilen iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

5.04.2020Gündem
Duruşmalar ne zaman başlayacak Mahkemeler ne zaman açılacak

Duruşmalar ne zaman başlayacak? Mahkemeler ne zaman açılacak?

Yeni tip koronavirüsün Türkiye'de görülmesi sebebiyle yargı alanında hak kayıplarını önlemek amacıyla dava açma, icra takibi başlatma, başvuru, şikayet, itiraz, ihbar, bildirim, ibraz, zaman aşımı ve hak düşürücü süreler de dahil olmak üzere tüm adli süreler ertelendi. Mahkeme ile işleri olan vatandaşlar duruşmaların ne zaman başlayacağını merak ediyor. Peki, duruşmalar ne zaman başlayacak? Mahkemeler ne zaman açılacak?

2.04.2020Gündem
Son dakika haberi: TRTden dizi kararı

Son dakika haberi: TRT'den dizi kararı

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) kanallarında yayınlanan dizilerin set çalışmalarına, koronavirüs (Kovid-19) ile mücadeleye destek amacıyla 2 hafta süreyle ara verildi.

19.03.2020Gündem
İdari izin nedir Kimler izin yapacak İdari izin genelgesi kimler için, kaç gün geçerli

İdari izin nedir? Kimler izin yapacak? İdari izin genelgesi kimler için, kaç gün geçerli?

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı, 13 Mart 2020 tarihli, 3 maddelik idari izin genelgesi yayımladı. Yayımlanan Genelgeye göre, risk grubunda olan çalışanlar 12 gün idari izinli sayılacak. Peki, idari izin nedir? Kimler izin yapacak? İdari izin genelgesi kimler için, kaç gün geçerli?

17.03.2020Ekonomi
İTO’dan İstanbullu 414 bin şirkete online mesafede kalma çağrısı

İTO’dan İstanbullu 414 bin şirkete "online mesafede kalma" çağrısı

İTO Başkanı Şekib Avdagiç “İstanbullu firmaları, Odamız temsilcilikleri ile ‘fiziki temas’ kurmak yerine çok daha avantajlı olan ‘online mesafede’ kalmaya, işlemlerini internet üzerinden yapmaya davet ediyorum. Bunu üyelerimizden kendi sıhhatleri için istiyoruz” dedi.

17.03.2020Ekonomi
Hangi kamu çalışanları idari izinli sayılacak

Hangi kamu çalışanları idari izinli sayılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan belli kişilerin idari izinli sayılacağını açıkladı. Bu gelişmenin adından, corona virüsü önlemleri kapsamında kimlerin idari izinli sayılacağı merak konusu oldu. Peki, hangi kamu çalışanları idari izinli sayılacak?

14.03.2020Gündem
Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: Corona Virüs sayısı 5e çıktı

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: Corona Virüs sayısı 5'e çıktı

Sağlık Bakanı Koca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca vaka sayısının 5'e çıktığını söyledi. Ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 9 Avrupa ülkesine daha uçuş yasağı kararının alındığını açıkladı.

14.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor İşte alınan kararlar

Son dakika haberi: Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! İşte alınan kararlar

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç başkanlığında gerçekleştirilen YÖK Yürütme Kurulu toplantısında yeni tip koronavirüse ilişkin tedbirler ve kararlar alındı.

13.03.2020Gündem
Bakan Selçuk açıkladı: 60 yaş ve üzerine 12 gün idari izin

Bakan Selçuk açıkladı: 60 yaş ve üzerine 12 gün idari izin

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 60 yaş ve üzerinde olanların pazartesi gününden itibaren 12 gün idari izinli sayılacağını duyurdu.

13.03.2020Gündem
Bakan Selçuk: Ben toplu sözleşme masasında da daha çok kadın görmek isterim

Bakan Selçuk: Ben toplu sözleşme masasında da daha çok kadın görmek isterim

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Kadınların hem sendika üyesi hem de sendika yöneticisi olarak daha yüksek oranlarda yer alması gerekiyor” dedi.

7.03.2020Ekonomi
‘Kız çocuklarınızı bilimle tanıştırın’

‘Kız çocuklarınızı bilimle tanıştırın’

TİKAD’ın öncülüğünde gerçekleştirilen kadın girişimcileri destekleyen GİKAMER toplantısında Emine Erdoğan, kadınların daha çok bilim ve teknolojide olması gerektiğini vurguladı. Erdoğan, “Kız çocuklarımızı erken yaşta bilimle tanıştıralım” dedi.

23.02.2020Ekonomi
Emine Erdoğan Girişimci Kadın Merkezinin tanıtım toplantısında konuştu

Emine Erdoğan Girişimci Kadın Merkezi'nin tanıtım toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Bir araştırmaya göre, emniyet kemerlerinin takılı olması halinde, kadınlar trafik kazalarında erkeklere oranla yüzde 47 daha fazla yaralanıyorlar. Çünkü emniyet kemerleri erkek sürücülerin anatomisine göre tasarlanıyor. Buradan teknoloji endüstrisinin kadınların aleyhine çalıştığı gibi yanlış bir sonuç elbette çıkmasın. Buradaki sorun kadınlarımızın teknoloji endüstrisine üretici ve tasarımcı olarak az sayıda katılmalarıdır" dedi.

22.02.2020Gündem
Felaketi yaşadılar... Mersinden bir acı haber daha

Felaketi yaşadılar... Mersin'den bir acı haber daha

Mersin'in Mut ilçesinde yağışlardan dolayı kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak dereye düşen araçtaki 2 kişiden birinin cansız bedeni bulundu.

7.01.2020Gündem
Son dakika haberi... Mersinde sel felaketi Okullar tatil edildi, aşırı yağış can aldı

Son dakika haberi... Mersin'de sel felaketi! Okullar tatil edildi, aşırı yağış can aldı

MERSİN'de dün sabahtan beri etkili olan kuvvetli yağış yaşamı felç etti. Erdemli ilçesinde yağış nedeniyle meydana gelen heyelanda bir kişi öldü. Yağmur nedeniyle Gülnar ilçesinde taşımalı eğitime, kar yağışının etkili olduğu Çamlıyayla ilçesinde tüm okullar, Erdemli ilçesinin Toros Dağları eteklerindeki bazı mahallelerinde ise taşımalı eğitime bir günlüğüne ara verildi. Mersin - Antalya karayolu da sel sularına teslim oldu, yolda kalan onlarca aracın kurtarılması için çalışmalar sürüyor...

7.01.2020Gündem
Çalışan annelerin hamilelik ve doğum sonrası hakları

Çalışan annelerin hamilelik ve doğum sonrası hakları

Çalışan anne adaylarının doğum öncesi ve sonrasına dair yasal hakları neler? Doğum izni süresi ne kadar? Doğum parası nasıl alınır? Çalışan anne adaylarının aklına takılan tüm soruları Avukat Demet Ceylan Demircan son yasal düzenlemelere göre detaylı olarak cevapladı.

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar nelerdir 2018 güncel bilgiler

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar nelerdir? 2018 güncel bilgiler!

Sözleşmeli personel çalıştırmasına ilişkin esaslar, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personeller tarafından araştırılıyor. Mevcut izin sürelerinde yapılan artışlar ve ilk defa düzenlenen izin sürelerinde gerçekleştirilen değişikliğin dahil edildiği sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar arasında, haklarını merak eden çalışanlar için tüm detaylar yer alıyor. İşte, izin süreleri ve personellerin merak ettiği bilgiler hakkında bazı detaylar

15.10.2018Gündem
Memur doğum izni kaç gün

Memur doğum izni kaç gün?

Memur doğum izni kaç gün sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Doğum yapan kadın memurlara 657 sayılı kanun kapsamında analık izni verilir. Peki, memur doğum izni kaç gün?

5.09.2018Gündem
Doğum izni kaç gün oldu Doğum izni nasıl hesaplanır

Doğum izni kaç gün oldu? Doğum izni nasıl hesaplanır?

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar, 21 Haziran 2018 tarihinde yayımlanan kararla değişti. Değişikliklerden biri de doğum izninin süresi oldu. Peki, yeni yasayla doğum izni kaç gün oldu? Doğum izni nasıl hesaplanır?

9.08.2018Gündem
Ölüm izni ne kadar Ölüm izni kaç gün kullanılabilir

Ölüm izni ne kadar? Ölüm izni kaç gün kullanılabilir?

Ölüm izni, sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esasların 21 Haziran tarihinde Resmi Gazete kararı ile güncellenmesinin ardından değişiklik gösterdi. Yakınlarını kaybeden ve defin, taziye sürecinde ailesinin yanında bulunması gereken çalışanların araştırdığı ölüm izni merak konusu oldu. Peki, ölüm izni ne kadar kullanılabiliyor? İşte o konuda detaylı bilgiler

9.08.2018Gündem
Adan Zye doğum izni hakları

A'dan Z'ye doğum izni hakları

Kadınların yasal hakları arasında yer alan doğum izni pek çok farklı detayı içinde barındırıyor. İşte doğum izinlerine dair bilmeniz gerekenler...

28.07.2018Kobi
Aile hekimleri sorunlar altında eziliyor: Süpermen değiliz

Aile hekimleri sorunlar altında eziliyor: Süpermen değiliz

Türkiye’de sağlık sistemi içinde en önemli uygulamalardan biri ‘aile hekimliği.’ Halen 25 bin 800 aile sağlığı merkezinde (ASM), toplam 24 bin 350 aile hekimi görev yapıyor. Aile hekimi başına düşen kayıtlı ortalama nüfus ise 3 bin 350. Sistemin önemli sac ayağı olan aile hekimleri, hasta sayısının fazlalığı, her geçen gün listeye eklenen yeni görevler, şiddet, kirada adaletsizlik, çalışma güvencesizliği gibi birçok sorunla baş etmek zorunda. Aile hekimleri, “Biz süpermen değiliz” diyor. Söz şimdi hekimlerde:

21.07.2018Gündem
Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar değişti

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar değişti!

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar, Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile değiştirildi. 21 Haziran 2018 tarihinde yayımlanan kararla birlikte birçok çalışanın merak ettiği sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar, izinler, gece nöbeti ve vardiyası gibi birçok hususta iyileştirmelere olanak tanıdı. İşte, Türkiye çapında yüz binlerce kişiyi ilgilendiren sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar hakkında detaylı bilgiler

28.06.2018Ekonomi
Sözleşmeli personele izin kolaylığı

Sözleşmeli personele izin kolaylığı

Bakanlar Kurulu kararıyla, kamu kurumlarında çalışan sözleşmeli personele doğum ve mazeret izinlerine ilişkin yeni imkanlar tanındı.

21.06.2018Ekonomi
Emine Erdoğandan kadınlar onuruna iftar

Emine Erdoğan'dan kadınlar onuruna iftar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, akademisyenler, sanatçılar ve iş kadınları onuruna iftar yemeği verdi.

11.06.2018Gündem
Bakan Sarıeroğlundan kadın memurlara iyi haber

Bakan Sarıeroğlu'ndan kadın memurlara iyi haber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, memur kadınların, çocuklarının okul yaşına gelene kadar yarı zamanlı çalışmasına ilişkin Bakanlar Kurulu'na bir sunum yaptığını belirterek, "İnşallah yakın zamanda çalışmalarımızı tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

14.04.2018Ekonomi
Memur anneler yarım gün çalışıp tam gün ücreti alacaklar

Memur anneler yarım gün çalışıp tam gün ücreti alacaklar

Memur annelere müjde! Yarım gün çalışıp tam maaş alacaklar.. Memur anne, doğum izni bittikten sonra yarım gün çalışıp tam maaş alabilecek. Yarı zamanlı çalışma ile ilgili düzenlemede sona gelindi.

9.11.2017Gündem
Yarım gün çalışıp tam maaş alacaklar

Yarım gün çalışıp tam maaş alacaklar

Memur anneler, doğum izninden sonra yarı zamanlı çalışıp, tam maaş alabilecek. İsterlerse çocuk, ilkokula başlayana kadar yarım maaşla yarım gün çalışmaya da devam edebilecekler.

7.11.2017Ekonomi
Türkiye’de çalışmak ve emzirmek ne kadar mümkün

Türkiye’de çalışmak ve emzirmek ne kadar mümkün?

Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de “1-7 Ekim Emzirme Haftası” olarak kutlanmaktadır.Dünya Sağlık Örgütü bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesini ve 2 yıla kadar emzirmenin sürdürülmesini öneriyor. Lansinoh, 2017 Emzirme Araştırması ile annelerin daha uzun süre emzirebilmeleri için ne tür desteklere ihtiyaç duyduklarını ortaya koyuyor.

Yazar Sonuçları

‘Vay!’ dedirtmeye devam

Galatasaray iyi futbol pasajları sunduğu bir maçtan daha net bir skorla galip ayrıldı.

6.12.2020

Çalışan kadının doğum sonrası yasal hakları nelerdir?

Kadınların bebek sahibi olduktan sonra “doğum iznine” ayrılması konusunda kanun, çalışan yeni anneye, doğum izni sürecinde ve sonrasında bazı haklar tanıyor. Bu haklar çalışan kadının bağlı olduğu sigortaya göre de değişiklik gösteriyor.

22.11.2019

Yarım gün çalışıp tam maaş alacaklar

Memur anneler, doğum izninden sonra yarızamanlı çalışıp, tam maaş alabilecek. İsterlerse çocuk ilkokula başlayana kadar yarım maaşla yarım gün çalışmaya da devam edebilecekler.

7.11.2017