MENÜ

Sevil Atasoy

Sevil Atasoy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sevil Atasoy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 336 Sevil Atasoy haberi bulunmuştur.

Sevil Atasoy Haberleri

Madde bağımlılığı genetik olabilir mi

Madde bağımlılığı genetik olabilir mi?

Uzun yıllar boyunca madde bağımlılığının nedenlerini ve çözümlerini araştıran bilim, son zamanlarda madde bağımlılığında genlerin etkisini araştırmaya ağırlık veriyor.

Madde bağımlılığı genetik mi

Madde bağımlılığı genetik mi?

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Adli Tıp Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy, madde bağımlılığı ile genler arasındaki ilişkilerin araştırıldığını söyledi. Araştırmalara devam ettiklerini belirten Atasoy, yakında bir sonuç elde etmeyi umduklarını açıkladı.

20.01.2003Gündem
Suçla mücadele edenler İstanbul´da toplanıyor

Suçla mücadele edenler İstanbul´da toplanıyor

1500 polis, jandarma, akademisyenin katılacağı 3. Avrupa Adli Bilimler Akademisi Kongresi, 22-27 Eylül'de İstanbul'da yapılacak.

17.09.2003Gündem
İstanbulda Adli Bilimler Kongresi yapılıyor

İstanbul'da Adli Bilimler Kongresi yapılıyor

3. Avrupa Adli Bilimler Akademisi Kongresi İstanbul'da başladı. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen kongrenin açılışında konuşan Avrupa Adli Bilimler Başkanı Albert Koeleman İstanbul gibi güzel bir kentte kongre düzenlenmesinin önemli olduğunu söyledi.

24.09.2003Gündem
İstanbulda ciddi güvenlik sorunu var

'İstanbul'da ciddi güvenlik sorunu var'

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, ''İstanbul'un son yıllarda aldığı büyük göç nedeniyle plansız ve düzensiz kentleşmenin getirdiği sosyal yapı içerisinde oluşan varoşlar, ciddi bir güvenlik sorunu oluşturmaktadır'' dedi.

24.09.2003Gündem
Kristof Kolomb bilmecesi İstanbulda çözülüyor

Kristof Kolomb bilmecesi İstanbul'da çözülüyor

İstanbul'da yapılan uluslararası Adli Tıp Kongresi'nde yarın DNA analizleri sonuçlarına dayanarak "Kristof Kolomb’un mezarının hangi ülkede olduğu" konusu aydınlatılacak. Kongrede konuyla ilgili bir konuşma yapcak olan Jose Antonio Lorente Acosta, bu ilginç konuyu bilim dünyasına ilk kez açıklayacak.

25.09.2003Gündem
Hafıza Panosu

Hafıza Panosu

Geçen hafta Türkiye iki korkunç gün yaşadı. Terör İstanbul'u dört noktada kalbinden vurdu. Kuledibi Büyükhendek Caddesi, Pangaltı Nakiye Ergül Sokak, Levent Büyükdere Caddesi ve Galatasaray Meşrutiyet Caddesi 50’den fazla insanın canını verdiği, yüzü aşkın çocuğun yetim ve öksüz kaldığı, yüzlerce kişinin yaralandığı dört lanetli adrese dönüştü.

22.11.2003Gündem
Acilen DNA bankasına ihtiyacımız var

Acilen DNA bankasına ihtiyacımız var

DNA bankası olsa, bombalı saldırılarla ilgili soruşturmada daha kısa sürede sonuç alınacağını belirten akademisyenler, 'Türkiye'de derhal DNA bankası kurulmalı' diyor

Şehit pilot aileleri için yardım konseri

Şehit pilot aileleri için yardım konseri

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kartal Vakfı'nın şehit ailelelerine yardım amacıyla 14 Şubat Cumartesi günü Harp Akademileri Komutanlığı'nda düzenleyeceği etkinlikte, İdil Biret ve Suna Kan konser verecek.

14.01.2004Gündem
Her mesleğe ‘Adli Bilimler’ doktorası

Her mesleğe ‘Adli Bilimler’ doktorası

İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü'nde, her mesleğin adli bilimsel yönü, o meslek saibine öğretiliyor. İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Müdür Yardımcısı ve Fen Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ersi Abacı Kalfoğlu, her mesleğin mutlaka bir adli tıbbi alanı olduğunu vurguluyor.

16.02.2004Gündem
Sübyancı, 2 kurbanını canlı canlı gömmüş

Sübyancı, 2 kurbanını canlı canlı gömmüş

Belçika'daki ‘‘sübyancı davası’’nın başaktörü Marc Dutroux, iki kurbanını diri diri gömmekle suçlanıyor. ‘‘Anne baskısı’’ yüzünden bu hale geldiğini iddia eden Dutroux, işlediği suçlara ortaklık eden iki kişi daha bulunduğunu, bu kişilerin polis olduğunu sonradan öğrendiğini söyledi.

4.03.2004Dünya
Uyuşturucuyla ‘Atasoy tipi’ mücadele

Uyuşturucuyla ‘Atasoy tipi’ mücadele

Tempo Dergisi bu hafta Adli Tıp Enstitüsü Başkanı Prof. Sevil Atasoy’un uyuşturucuyla mücadelede kazandığı uluslararası başarıyı gündeme getirdi. Prof. Sevil Atasoy, 1 Mart 2005’ten başlayarak beş yıllığına hizmet vermek üzere Uluslararası Uyuşturucu Maddeler Kontrol Kurulu’na (INCB) 20 aday arasından ilk turda ve ikincilikle seçildi.

19.05.2004Gündem
Şeftalideki ısırık tartışması

Şeftalideki ısırık tartışması

Katil zanlısı, savcının isteğiyle bir şeftaliyi ısırdı ve bir adli tıp uzmanı, şeftalideki diş izinin, maktulün yanağındaki diş iziyle aynı olduğunu söyledi.

9.10.2004Gündem
Şeftalideki ısırık tartışması

Şeftalideki ısırık tartışması

Bircan Başak, cinayet suçlamasıyla yargılanıyor. İki yıldır devam eden davası sona yaklaştı, 26 Ekim’de duruşması var. Bu davayı diğerlerinden daha ilginç kılan, dosyadaki diş izi raporu. Bircan Başak, savcının isteği üzerine bir şeftaliyi ısırdı, bir adli tıp uzmanı da meyvedeki bu izin, maktulün yanağındaki diş iziyle aynı olduğu yolunda rapor verdi.

9.10.2004Gündem
Hırsızlık zanlısı Okçu’nun kapıda bıraktığı kulak izi, Türkiye’yi yeni bir tartışmayla tanıştırdı

Hırsızlık zanlısı Okçu’nun kapıda bıraktığı kulak izi, Türkiye’yi yeni bir tartışmayla tanıştırdı

Yüz yıldır krimonolojide kullanılan parmak izinin, suçluyu hapse götürecek delil olduğunu bilmek için suç bilimleriyle haşır neşir olmaya gerek yok. Ama kulak iziyle sanığa ulaşılabileceğini, bunun delil sayıldığını, ilk kez geçen hafta Bursa polisinin yaptığı operasyonla öğrendik.

23.10.2004Gündem
Hırsızlık zanlısı Okçu’nun kapıda bıraktığı kulak izi, Türkiye’yi yeni bir tartışmayla tanıştırdı

Hırsızlık zanlısı Okçu’nun kapıda bıraktığı kulak izi, Türkiye’yi yeni bir tartışmayla tanıştırdı

Yüz yıldır krimonolojide kullanılan parmak izinin, suçluyu hapse götürecek delil olduğunu bilmek için suç bilimleriyle haşır neşir olmaya gerek yok. Ancak kulak izi de delil sayılıyor.

23.10.2004Gündem
Elele yılın kadınlarını seçti

Elele yılın kadınlarını seçti

Elele Dergisi, 2004 yılının fark yaratan kadınlarını bir araya getirdi. Yaptıkları işler ve gerçekleştirdikleri projelerle 2004 yılına damgasını vuran, sanatçı, doktor, gazeteci, yazar ve modacı dokuz kadın, başarılarının sırrını ve gelecekle ilgili planlarını anlattılar...

3.12.2004Kelebek
MEDYADAN : Magazin haberleri

MEDYADAN : Magazin haberleri

Okan Bayülgen, Hülya Avşar’ın markalığına itiraz ederken “Picasso dünyanın en iyi ressamı ama kimse onun adını bir araba modeline vermiyor” demiş – Sibel Kekilli, ‘kapanmak’ isterken porno film çevirmiş – Elhamdülillah, Mehmet Ağar da GORA’yı beğendi – Gözüm o adamı tutmadı, diyor Okşan Abla, hemen evlen – Türkiye’nin en seksi kadınlarını seçmişler – Geçen hafta yaşanan tatsızlıkların sebebi belli oldu: Dolunay - Ayşe Hatun Önal atların üzerinde neden karınca arıyor,muş – Afrodit’in günümüzdeki tek temsilcisi, diyor... ve sair magazin alıntıları

5.12.2004Seyahat
Fark yaratan kadınlar

Fark yaratan kadınlar

Sanatçı, gazeteci, yazar, modacı... Dokuz özel kadın... Elele yaptıkları işler ve gerçekleştirdikleri projelerle 2004'e damgasını vuran kadınları seçti. Ortak paydada azim ile emek var, sonuçta ise başarı.

13.12.2004İyi Yaşam
2004ün en başarılı kadınları seçiliyor

2004'ün en başarılı kadınları seçiliyor

Oriflame Kozmetik, müzik, sinema, edebiyat, spor, moda, eğitim, TV programı, iş dünyası ve bilim dallarında 2004 yılının en başarılı kadınlarını seçecek.

10.02.2005Kelebek
Editör

Editör

30.05.2005Kelebek
Editör

Editör

31.05.2005Spor

Yazar Sonuçları

Kurtlar Vadisi’ne rağmen

Ne yapımcılar ne de televizyon yöneticileri Kurtlar Vadisi gibi ratingi 20’nin altına zor düşen bir yapımın karşısına çıkmak istiyor.

9.02.2005

Kişilik hakkını mı tercih edersiniz, yoksa suçluların yakalanmasını mı

Yeni CMUK’un bir maddesi adli tıpçıları fena halde sinirlendiriyor:

25.02.2005

Portekiz’de test edildi

Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Nissan’ın yeni arazi aracı Pathfinder ve spor aracı 350z Roadstar’ın test sürüşleri Portekiz’de yapıldı.

16.03.2005