MENÜ

Sevil Atasoy

Sevil Atasoy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sevil Atasoy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 336 Sevil Atasoy haberi bulunmuştur.

Sevil Atasoy Haberleri

Karantina günleri için 10 isim 10 film önerisi

Karantina günleri için 10 isim 10 film önerisi

Koronavirüs salgınına tedbir için adeta tüm Türkiye eve kapandı. Evde vakit geçirmenin en keyifli yanı da hiç kuşkusuz film izlemek. Sanatçı, gazeteci ve yazarlardan oluşan 10 ünlü isim, karantina döneminde izleyebileceğimiz filmleri sıraladı. İşte yaptıkları öneriler:

18.03.2020Keyif
Okan Bayülgen:Libido konusunda Can Yaman haklı

Okan Bayülgen:Libido konusunda Can Yaman haklı

25 yıldır şov dünyasının yıldızı. Sivri diliyle hep gündemde. Kendini ‘zıpçıktı ama hakkaniyetli’ olarak anlatıyor. Yine kendi ifadesiyle ‘erk’in önünde ortalığı karıştırmaya bayılıyor, “Sesim kazanan gibi çıksa da ben bir kaybedenim” diyor. Konu ekrandaki oyunculara gelince, Can Yaman’ın libido açıklamasına destek verip, dizi oyuncularını “Kakaları gelmiş gibi oynuyorlar” diye eleştiriyor. Çekinmeden, “Çok aldatıldım ve aldattım” itirafını yapıp, ‘heteroseksüalitenin içinde sıkışmış bir adam’ olduğunu söylüyor. Okan Bayülgen’le yeni oyunu ‘Amadeus’ için buluştuk. Hayatını, yeni nesli, ekrandaki oyuncuları, aşkı ve seksi konuştuk.

19.01.2020Hürriyet Pazar
Çukurova 13. Kitap Fuarı yaklaşıyor

Çukurova 13. Kitap Fuarı yaklaşıyor

TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği, Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çufaş Çukurova Fuarcılık A.Ş. desteği ile düzenlenen Çukurova 13. Kitap Fuarı, 4 - 12 Ocak 2020 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

25.12.2019Kitap Sanat
Ceren’i katledenin seri katillerle ortak özelliği: Hayvana eziyet

Ceren’i katledenin seri katillerle ortak özelliği: Hayvana eziyet

Ordu’da Ceren Özdemir’i öldüren Özgür Arduç’un savcılık ifadesindeki “İstanbul’dayken sevdiğim kedilerin başını taşla eziyordum, birinin kalbini çıkarmıştım” şeklindeki sözleri, hayvanlara eziyet edip öldürenlerle seri katiller arasındaki bağın sorgulanmasına neden oldu. Uzmanlara göre Arduç da kriminoloji literatüründeki birçok seri katil gibi gelecekte işleyeceği cinayetlerin tatbikatını yapıyordu.

17.12.2019Gündem
‘Ben ölürsem onlar da ölmeli’

‘Ben ölürsem onlar da ölmeli’

Fatih’te üç kardeşiyle birlikte intihar eden Oya Yetişkin’in 33 yıllık arkadaşı ve sırdaşı Serpil Alkan, Hürriyet’e konuştu.

8.11.2019Gündem
Pek yakında

Pek yakında!

Sektör için de izleyiciler için de iyi bir sezon olmasını dileyelim. Ekranda yerini almak üzere gün sayan diziler...

Kitap fuarının kaçırılmayacak etkinlikleri

Kitap fuarının kaçırılmayacak etkinlikleri

38’inci Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bugün başladı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde dokuz gün boyunca panel, söyleşi, dinleti, atölye ve imza günleri düzenlenecek, yüzlerce yazar okuruyla buluşacak.

‘Kadınların özgürleşmesine  hazır değiliz’

‘Kadınların özgürleşmesine hazır değiliz’

ÜSKÜDAR Üniversitesi, Türkiye’nin öfke haritasını çıkardı.

29.08.2019Gündem
Yeni sezon, yeni kitaplar...

Yeni sezon, yeni kitaplar...

Yerli edebiyatın ustalarının en yeni eserleri, dünyanın dört bir yanından ödüllü romanlar, çarpıcı biyografiler, yeni keşifler, tarih, bilim, anı türünde dikkat çeken çalışmalar... Yayın dünyası yeni sezona hazırlanırken önümüzdeki günlerde tanışacağımız kitapları seçtik, öne çıkanları derledik...

22.08.2019Kitap Sanat
Merak edilen o soruya cevap verdi: Seri katiller...

Merak edilen o soruya cevap verdi: Seri katiller...

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy, "Türkiye'de seri katil yoktur denir, ben buna katılmıyorum. Bunu söyleyebilmek için son 50 yılda çözülememiş hiç cinayetinizin olmaması lazım. Bizde aydınlatılamamış olay var, kayıp da çok." dedi.

19.03.2019Gündem
Türk profesör adli bilim alanında dünya listesinde

Türk profesör adli bilim alanında dünya listesinde

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Adli Bilimler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevil Atasoy, dünyadaki 23 ünlü adli bilimciden biri oldu. CRIMES LAB’ın listesinde yer alan tek Türk olan Prof. Dr. Atasoy, 14. Sırada bulunuyor.

19.12.2018Kampüs
Sevil Atasoy uyardı: Yüksek elektrik-su faturaları ve farklı kokulara dikkat

Sevil Atasoy uyardı: Yüksek elektrik-su faturaları ve farklı kokulara dikkat!

Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu (INCB) Üyesi ve Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy, "Uyuşturucu artık evlerin balkonlarında, teraslarında, mutfaklarında bile yetiştirilebilir hale geldi. Maalesef uyuşturucuyu her yerde yetiştiriyorlar. Burada polisin, komşuların, apartman yöneticilerinin, su ve elektrik faturası görevlilerinin, yangına müdahale eden itfaiyecilerin bile dikkatli olması gerekiyor." dedi.

16.12.2018Gündem
Katil aramaya katılır, aileyle ağlar

Katil aramaya katılır, aileyle ağlar

Bir yanda ayakları kesilen, gözleri oyulan köpekler... Çuvallara doldurulup çöpe atılan, yakılan kediler… Diğer yanda kaçırılan, tecavüz edilen, açlıktan ölüme terkedilen çocuklar… Bu vahşet birbiriyle ilintili mi? Kimler tecavüze daha yatkın? Çocuklarımızı nasıl koruyabiliriz? İdam cezası, kimyasal kastrasyon çare mi? Dünya nasıl yapıyor? Türkiye’nin en önemli adli tıp profesörü Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sevil Atasoy sorularımıza çok çarpıcı örneklerle yanıt verdi.

8.07.2018Gündem
Tatil kitaplarla güzel

Tatil kitaplarla güzel!

Bu kitaplarla müzeleri keşfedebilir, zamanda yolculuk yapabilir, mitolojik kahramanlarla tanışabilir ya da bir satranç ustası olabilirsiniz. Birbirinden eğlenceli, sürprizlerle dolu maceralar yaz tatilini kitaplarla güzelleştirmek isteyen çocukları bekliyor.

14.06.2018Kitap Sanat
Emine Erdoğandan kadınlar onuruna iftar

Emine Erdoğan'dan kadınlar onuruna iftar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, akademisyenler, sanatçılar ve iş kadınları onuruna iftar yemeği verdi.

11.06.2018Gündem
Fikirler, TEDx ile Üsküdarda buluşuyor

Fikirler, TEDx ile Üsküdar'da buluşuyor!

Bilim, insan ve beyin TEDx Üsküdar’da konuşuluyor!

22.01.2018Kampüs
Darknette siber devriyeler şart

Darknet'te siber devriyeler şart!

Uluslararası suç örgütlerinin internetin “darknet” denilen bölgelerinde faaliyetlerini giderek artırdıklarını belirten Prof. Dr. Sevil Atasoy, gençlerin suç örgütlerinin tehdidi altında olduğuna dikkat çekiyor. Kimlik bilgilerinin gizlenebildiği bir platform özelliğini taşıyan kripto ya da darknet-piyasalarının yaklaşık üçte ikisini uyuşturucu ticareti oluşturuyor. Siber suç soruşturması yürütecek profesyonel sayısının artırılması gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. Sevil Atasoy, “siber devriyeler” oluşturulması önerisinde bulundu.

18.01.2018Teknoloji
Bunun adı kabahat değil vahşet

Bunun adı 'kabahat' değil vahşet

İnsanoğlunun hayvanlara eziyetinin son mağdurlarından biri Gaziantep’te boynuna kemer takılıp yerlerde sürüklenerek uçurumdan atılan ‘Garip’ oldu. Ona bu işkenceyi yapanlar henüz yakalanmadı. Son zamanlarda artan bu tür işkence haberleri üzerine hayvan hakları savunucuları, hukukçular ve siyasetçilerden ortak bir ses çıkıyor: Bu işkenceye para değil caydırıcı hapis cezaları verilmeli.

1.10.2017Gündem
3 kez kovuldu... Sevil Atasoy benim için sistemi değiştirdi

3 kez kovuldu... 'Sevil Atasoy benim için sistemi değiştirdi'

İstanbul Emniyet Mustafa Çalışkan, 1999 yılında kayıt yaptırıp 2010 yılında mezun olduğu Adli Tıp Enstitüsü’nün akademik yıl açılışına katıldı. Yüksek lisans öğrencilerine ilk dersi veren Mustafa Çalışkan okuldaki anılarını ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Mustafa Çalışkan, “Emniyet teşkilatı gerçek görevini, objektif bir şekilde devletin polisi sıfatıyla yapmaya başladı. Her konuda şu grubun, şu topluluğun, şu cemaatin polisi yok. Böyle bir şeye müsaade edilmeyecek” dedi. Adli Tıp Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Faruk Aşıcıoğlu, dersin ardından Mustafa Çalışkan’a eski bir sınav kağıdı ile üzerinde Osmanlı kadırgası bulunan bir seramik hediye etti.

27.09.2017Gündem
Beğenildikçe bağımlılığımız artıyor

Beğenildikçe bağımlılığımız artıyor!

Üsküdar Üniversitesi 4. Uluslararası İletişim Günleri’nde dijital bağımlılık nörobilim, psikoloji ve etik açılardan ele alındı. Bağımlılık sürecindeki en temel etkenin haz almak olduğunun vurgulandığı programda Yrd. Doç. Dr. Onur Noyan “Ne kadar çok fav/retweet o kadar çok haz, ne kadar çok beğeni o kadar çok haz ve bağımlılık sarmalı” diye konuştu.

28.04.2017Kampüs
Sufi ve Bach Üsküdar’da aynı sahnede

Sufi ve Bach Üsküdar’da aynı sahnede

Köln-İstanbul Kardeş Şehir Anlaşması’nın 20. yıl dönümü vesilesiyle Köln Yunus Emre Enstitüsü, Üsküdar Üniversitesi, Goethe Enstitüsü, Köln Anakent Belediyesi, İstanbul Gedik Üniversitesi ve Türk Hava Yolları iş birliğinde ‘Sufi ve Bach’ konseri düzenlendi.

9.04.2017Dünya
Üsküdar Üniversitesi Yeni Yüksek Lisans ve Doktora Programlarıyla İddialı

Üsküdar Üniversitesi Yeni Yüksek Lisans ve Doktora Programlarıyla İddialı

Üsküdar Üniversitesi, akademik ve mesleki kariyerde ilerlemek, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak isteyenler için 5 yeni yüksek lisans ve doktora programı açtı. Yeni açılan bu programlara 2016-2017 Akademik Yılı’nda ilk kez öğrenci kabul edilecek.

22.09.2016Kampüs
Üsküdar Üniversitesi, adli bilimler uzmanı yetiştirecek

Üsküdar Üniversitesi, adli bilimler uzmanı yetiştirecek

Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü bünyesinde bu yıl açılan Adli Bilimler Yüksek Lisans Programı’nın büyük ilgi görmesi bekleniyor. Adli bilimler alanında yeni uzmanların yetiştirileceği programa; tıp, biyoloji, hukuk, psikoloji, gazetecilik ve makine mühendisliği gibi farklı branşlardan lisans eğitimini tamamlamış olanlarlar başvurabilecek.

14.09.2016Kampüs
Kanıt Ateş Üstünde 7. bölüm fragmanında Ömer ve Kaan yüzleşiyor

Kanıt Ateş Üstünde 7. bölüm fragmanında Ömer ve Kaan yüzleşiyor!

Kanıt Ateş Üstünde 7. bölüm fragmanı dün akşam yayınlanan son bölümün ardından ekranlara geldi. Dizinin yeni bölüm fragmanında özellikle Kaan ve Ömer'in yaşadığı olaylar yeni bölüme damga vuracak. Kanal D'nin kısa zamanda büyük beğeni ile takip edilen dizisi Kanıt Ateş Üstünde 7. bölüm fragmanında bu hafta heyecan dolu sahneler olacak. Peki Kanıt Ateş Üstünde 7. bölüm fragmanında bu hafta neler yaşanıyor?

24.08.2016Kelebek
Kanıt Ateş Üstünde bu akşam 6. bölüm ile ekranlara geliyor.. İşte 6. bölüm fragmanı

Kanıt Ateş Üstünde bu akşam 6. bölüm ile ekranlara geliyor.. İşte 6. bölüm fragmanı

Kanıt Ateş Üstünde 6. bölüm fragmanında bu hafta işler karışıyor. Dizinin yeni bölümü yayınlanmadan önce ekranlara gelen tanıtımda Kaan, kendisine oyun oynayan kişinin Ömer olduğundan şüpheleniyor! Kaan, Ömer'in oyununu fark edecek mi? Peki Kanıt Ateş Üstünde 6. bölüm fragmanında başka neler yaşanıyor? İşte dizinin yeni bölüm fragmanında meydana gelen olaylar

23.08.2016Kelebek
Kanıt Ateş Üstünde 6. bölüm fragmanında Kaanın şüphesi

Kanıt Ateş Üstünde 6. bölüm fragmanında Kaan'ın şüphesi!

Kanıt Ateş Üstünde 6. bölüm fragmanıyla sizlerle. Kanal D'nin aksiyon dolu dizisi Kanıt Ateş Üstünde nefes kesecek olan 6. bölümüyle salı akşamı ekranlara gelecek. Dizinin yeni bölümünde yine enteresan dakikalar yaşanacak. Kaan'ın, Ömer için düşündüğü şüpheleri git gide artıyor. İşte, Kanıt Ateş Üstünde 6. bölüm fragmanı...

18.08.2016Kelebek
Kanıt Ateş Üstünde 10. bölüm fragmanında Kaanın büyük şüphesi

Kanıt Ateş Üstünde 10. bölüm fragmanında Kaan'ın büyük şüphesi

Kanıt Ateş Üstünde 10. bölüm fragmanı yayınlanan son bölümün ardından ekranlara geldi. Dizinin yeni bölümünde Kaan'ın Ömer hakkındaki şüpheleri artıyor. Kanıt Ateş Üstünde 10. bölüm fragmanında hareketli sahneler dizinin yeni bölümüne damga vuracak. Kanal D'nin kısa zamanda büyük izleyici kitlesine ulaştığı dizisi Kanıt Ateş Üstünde 10. bölüm fragmanı ile bu hafta yaşanacakları izleyicisine tanıttı. Peki Kanıt Ateş Üstünde 10. bölümde neler yaşanacak?

17.08.2016Kelebek
Kanıt Ateş Üstünde yeni bölüm fragmanına bu sahne damga vurdu

Kanıt Ateş Üstünde yeni bölüm fragmanına bu sahne damga vurdu!

Kanıt Ateş Üstünde bu akşam 5. bölüm ile ekranlara gelecek. Dizinin yeni bölüm fragmanında yaşanan cinayetin aydınlanması ekibi bir hayli zorluyor. Kanal D'nin kısa zaman büyük izleyici kitlesine ulaştığı dizisi Kanıt Ateş Üstünde 5. bölüm ile bu akşam nefes kesen bir bölüm ile geliyor. Peki Kanıt Ateş Üstünde 5. bölüm fragmanında neler var? İşte dizinin yeni bölüm fragmanında meydana gelen olaylar

16.08.2016Kelebek
Ahmet Olgun Sünear: Bu işe çaycılıkla başladım

Ahmet Olgun Sünear: Bu işe çaycılıkla başladım

Kanal D’nin sevilen polisiyesi “Kanıt: Ateş Üstünde”de Rüzgar karakterine hayat veren Ahmet Olgun Sünear, hayallerine ulaşmanın keyfini sürüyor. Çocukluktan beri oyuncu olmak istediğini, tiyatroda çaycılık yaparak bu yolda ilk adımı attığını söyleyen Sünear, “Oradaki ustalar Metin Balay ve Suna Selen’den ne kapabilirsem kârdı benim için... Ve sonunda çaycılıktan Macbeth’e geçtim” diyor.

15.08.2016Magazin

Yazar Sonuçları

Cihangir’in yeni köy kahvesi

Cihangir bir ünlüler köyüyse ahalinin yeni toplanma alanı Cihangir Caddesi’ndeki ‘22’. Hayır, ismini apartman numarasından değil, daha önceki ‘21’in devamı olmasından alıyor.

14.03.2020

Kitap fuarı Yaşar Kemal’in memleketinde

Çukurova Kitap Fuarı , Adana’da 4 Ocak’ta açılacak, 12 Ocak’ta kapısını kapatacak.

2.01.2020

Milas’ın Ilbıra Dağı Kazdağları mı oluyor?

MİLAS Zeytin Hasat Şenliği’nde sağlık üzerinde konuşma yapan Dr. Ender Saraç’ın bölgede çıkan ‘zultanit taşı’nın önemini anlatırken festival yapılmasını önermesi, protestolara neden oldu. Saraç, zultanit faaliyeti sırasında zeytinliklerin ve orman alanlarının zarar gördüğünü söyleyen bir vatandaşın protestosu üzerine anlatımında geri adım attı.

7.11.2019

Şule Çet soruşturmasında bence eksikler var

PROFESÖR Sevil Atasoy çok yönlü bir hoca.

15.10.2019

Profesör Sevil Atasoy, yeni kitabı ve televizyon programıyla huzurlarınızda... Dikkat! Mutfaktan katil çıkabilir! Canı isterse sizi baştan çıkarır, isterse başka bir âleme yolcu eder!

O, Profesör Sevil Atasoy. Adli tıp konusunda uzman. Hocaların hocası... Saygın, bilgili, donanımlı. Ve ölümüne çalışkan. Uykusunda bile çalışıyor! Düşünün bu (‘Çürük Elmalar ve Masum Mahkûmlar’) dokuzuncu kitabı. Aynı anda üniversitede bölüm kuruyor, ders veriyor, televizyon programı yapıyor ve işiyle ilgili dünyayı geziyor. Çünkü ülkeler onun uzmanlığına ihtiyaç duyuyor ve davet ediyor. Birleşmiş Milletler Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu üyesi. Dünyada, Türkiye’den çok daha meşhur yani. Ben hep çok sevdim. Çünkü analitik, net, açık ve direkt. Dan dan dan, ne düşünüyorsa söylüyor. Yakaladım, sordum.

14.10.2019

Katil aramaya katılır, aileyle ağlar

Bir yanda ayakları kesilen, gözleri oyulan köpekler... Çuvallara doldurulup çöpe atılan, yakılan kediler… Diğer yanda kaçırılan, tecavüz edilen, açlıktan ölüme terkedilen çocuklar… Bu vahşet birbiriyle ilintili mi? Kimler tecavüze daha yatkın? Çocuklarımızı nasıl koruyabiliriz? İdam cezası, kimyasal kastrasyon çare mi? Dünya nasıl yapıyor? Türkiye’nin en önemli adli tıp profesörü Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sevil Atasoy sorularımıza çok çarpıcı örneklerle yanıt verdi.

8.07.2018

Çocuğun kayıpsa önce şuraya bak

DÜN, kriminal konularda uzman bir kişiyle konuştum.

3.07.2018

Erdoğan bir gün ‘altı ok’un önünde konuşma yapar mı

CUMHURİYET Halk Partisi halkla ilişkiler bölümü, mayıs ayında küçücük bir kitap yayınladı.

2.07.2018

Sayın Bakanım sesimizi duyun artık

Bartın’da iki arkadaşıyla beraber hayvan hakları için açlık grevi yaptı; ölümden döndü... Sevim Arkan’ın çığlığına ben de katılıyorum.

6.03.2017

Çukurova Kitap Fuarı’nda Ahmed Arif ve Yılmaz Güney anılacak

YARIN saat 12.00 itibariyle 9 gün süresince, Adana kitabın, kültürün başkenti oluyor. Çünkü 10’uncu Çukurova Kitap Fuarı başlıyor.

5.01.2017

Sinemanın şaheserlerini seyredebilirsiniz

SİNEMA meraklıları, İstanbul’daki Sinematek’in, sinema dünyasının en ünlü yapımlarını, en ünlü rejisörlerin filmlerini gösterdiğini, iyi bir seyirci kitlesi yetiştirdiğini anımsayacaklardır.

14.09.2016