MENÜ

Selülit Nedir

Selülit Nedir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Selülit Nedir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 154 Selülit Nedir haberi bulunmuştur.

Selülit, lifli bağ dokuların içindeki deri altı yağların çıkıntı oluşturması ve topoğrafik olarak insan derisinde çukurlar ve yumrular şeklinde görüntü oluşturmasıdır. Çoğunlukla pelvik bölgede (özellikle kaba etlerde), bacaklarda ve karında görülür. Selülit en çok ergenlik sonrası dönemdeki kadınlarda görülür. Bir araştırmada kadınlarda görülme oranının %85-98 olduğu belirtilmiştir ve bu durum, patolojik olmaktan ziyade fizyolojik olduğunu gösterir. Hormonlardan kalıtıma uzanan bir dizi faktörün karmaşık bir kombinasyonu sonucunda ortaya çıkabilir.

Selülit Nedir Haberleri

Selülitten Kaçınmak İçin Neler Yapılmalı

Selülitten Kaçınmak İçin Neler Yapılmalı?

Östrojen taşıdığı için her kadının bir gün selülit problemi ile karşılaşabileceğini söyleyen Plastik Cerrah Opr. Dr. Arif Eroğlu, selülitten kurulmak ve kaçınmak için yapılabilecekleri anlattı...

17.03.2020Kişisel Bakım
Selülit Masajı Nasıl Yapılır

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit, her kadının canını sıkan bir cilt sorunudur. Hareketsizlik ve yanlış beslenme başta olmak üzere pek çok sebepten ötürü ortaya çıkan selülitlerden kurtulmanın basit ama etkili yolunu anlatıyoruz! Selülit masajı nasıl yapılır?

18.04.2019Kişisel Bakım
Selülit nedir Selülit hakkında bilinmesi gerekenler

Selülit nedir? Selülit hakkında bilinmesi gerekenler

Yağların özellikle kalça ve üst bacak bölgesinde düzensiz ve biçimsiz toplanması selülit olarak adlandırılıyor. Selülit, kozmetik bir sorun gibi görünse de ileri durumlarda buna tıbbi ve psikolojik boyutlar da eklenebiliyor. İşte, selülit hakkında bilinmesi gerekenler...

26.12.2018Sağlık
Yaz gelmeden selülitlerinizden bu yöntemlerle kurtulun

Yaz gelmeden selülitlerinizden bu yöntemlerle kurtulun!

Selülit birçok kadının ortak problemi arasında yer alsa da çözüm bu önerilerde!

25.05.2017Sağlık
Kilolu olmak ile selülit arasında ilişki var mı

Kilolu olmak ile selülit arasında ilişki var mı?

Kadınların korkulu rüyası selülit neden oluşur? Selülite karşı ne yapmak gerekir? Selülitten kurtulma yolları nelerdir. İşte bu soruların cevabı...

5.01.2016Kelebek
Bu kadınlar araştırma konusu

Bu kadınlar araştırma konusu

Açlık, kuraklık, toz toprak içinde yaşıyorlar ama model gibi vücutlarıyla araştırma konusu oldular.

2.08.2008Dünya
Selülitten kurtulmak için 10 yöntem

Selülitten kurtulmak için 10 yöntem

Beslenmenize dikkat ediyor, egzersizlerinizi ihmal etmiyorsanız selülit yakınınıza bile yaklaşamaz.

Kadınların başının belası, selülit

Kadınların başının belası, selülit

Selülit şişman ya da zayıf ayrımı yapmaksızın, özellikle ergenlik döneminden itibaren hormonal değişikliklerin etkisiyle her yaş grubunda ortaya çıkan yağ hücrelerinin deformasyonuyla ilgili estetik bir sorunu.

10 soruda selülit

10 soruda selülit

Selüliti 1950'lerde Fransız kozmetikçiler yaşamımıza soktu. O gün bugündür giderek daha çok duyuyoruz bu kelimeyi. Farkındalık arttıkça da birçok kadın ve ender de olsa erkek, selüliti dert ediyor.

9.05.2003Kelebek
Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır

Ozon Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Son yıllarda; hastalıkların tedavisinde bilinen yöntemlere yardımcı olarak tercih edilen ozon tedavisi hangi hastalıklarda kullanılıyor? Doç. Dr. Memet Işık, ozon tedavisi hakkında bilgiler verdi.

15.01.2020İyi Yaşam
Selülitine sahip çık

Selülitine sahip çık!

Ağız tadıyla tatil yapamayan ünlüler mevsimindeyiz. Yıllardır en çok selülitiyle uğraşılan Gülben Ergen’i bu yıl konuyla dalga geçecek kıvama getiren bezginlik mi yoksa dünyada bir şeyler magazin âleminin fark etmediği şekilde değişiyor mu?

30.06.2019Hürriyet Pazar
Mezoterapi nedir, hangi amaçla uygulanır

Mezoterapi nedir, hangi amaçla uygulanır?

Dr. Didem Ljohiy cevapladı; Mezoterapi nedir, hangi amaçla uygulanır?Mezoterapi derinin orta katmanına uyguladığımız tedavilere denir. Bu tedaviler çok ince iğne uçları ile uygulanır ve derinin orta katmanına tedavi amaçlı ilaç, vitamin, mineral gibi daha çok derinin ihtiyacı olan farmakolojik ajanlar verilir. Mezoterapi daha çok estetik tıp amaçlı kullanılan bir tedavi yöntemidir. Cilt yenileme işlemleri, nem kaybı, kırışıklık tedavisi, cilt elastikiyetinin kaybı, leke tedavisi, saç dökülmesi, bölgesel zayıflama, selülit tedavisi gibi birçok alanda mezoterapi kullanılabiliyor. Mezoterapi tedavisi genellikle hastanın ihtiyacını belirleyip o alana göre uygulanan bir tedavi yöntemidir. Mezoterapi, lokal anestezi uygulandığından dolayı oldukça kolay kolay ve konforlu bir işlemdir. Bu tedavi yönteminde önemli olan, hastanın mezoterapi seanslarına düzenli aralıklarla gelmesidir. Bu bir tedavi yöntemi olduğu için kullanılan ilaçların devamlılığı esastır. Bu sebeple tek seansta sonuç almak gibi yüksek beklentilerin içinde olmamak gerekir.

Mezoterapi nedir

Mezoterapi nedir?

Günümüzün popüler uygulamalarından mezoterapi, selülit tedavisinde kullanılmasının yanı sıra cilt yenileme, lifting, leke tedavilerinde, bölgesel incelme ve saç tedavisinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Mezoterapinin tarihi 20. Yüzyıla dayanmaktadır. Peki, mezoterapi nedir?

21.03.2019Sağlık
Duş Alırken Yapmanız Gereken 4 Önemli Şey

Duş Alırken Yapmanız Gereken 4 Önemli Şey

Duş almak, vücudu ve zihni rahatlatan muhteşem bir eylemdir. Duş alırken hijyen ihtiyacımızı karşılarken, aynı zamanda da huzur buluruz, rahatlarız. Ancak duş alırken yaptığımız bazı şeylerle, farkında olmadan cildimize zarar veriyor olabiliriz. İşte duş alırken dikkat etmeniz gereken noktalar...

Fazla Sulanan Gözlere Dikkat

Fazla Sulanan Gözlere Dikkat!

Gözde sulanma, iltihaplanma, gözyaşı kesesi bölgesinde şişlik, apse gibi belirtilerle ortaya çıkan gözyaşı kanal tıkanıklığı, göz sağlığını tehdit eden hastalıkların başında geliyor…Göz Hastalıkları Uzmanı Doç.Dr.Barış Yeniad konu ile ilgili bilgiler verdi.

Keten Tohumu Nedir Faydaları ve Zararları Nedir

Keten Tohumu Nedir? Faydaları ve Zararları Nedir?

Keten tohumu, içerdiği vitaminler ve yağ asitleri ile deyim yerindeyse şifa deposu olarak adlandırılıyor. Bu tohum, zayıflamak isteyenlerin de favori besinleri arasında yer alıyor. Keten tohumu nedir? Faydaları ve zararları nedir?

Cem Karaca tüm röportajlarımın kupürlerini kesip saklamış

Cem Karaca tüm röportajlarımın kupürlerini kesip saklamış

Öğretmenlik hayaliyle çıktığı yolda sayısız rota değişikliği yaşadı. Önce gazeteci oldu, ardından kendini sahnelerde buldu. “Yalnız Kurt”, “Vay Delikanlı Gönlüm’’, Seda Sayan ile düet yaptığı “Sensiz Yüreğim”, “Memleket Meselesi” gibi birçok hit’i olmasına rağmen hep geri planda kalmayı tercih etti. “Sahneye çıkmak hiç aklımda yoktu, bunu hafif buluyordum” diyen Ahmet Şafak’la buluştuk, gecekondu günlerinden bugünlere uzanan yolculuğunu konuştuk.

19.02.2018Magazin
Kendinizle yüzleşin

Kendinizle yüzleşin

Gündem malum. Tef gibi gerginiz. Stres tavan, tahammül yalan. Baktım memlekette Scio terapisi var, yeni yıl öncesi kendimle yüzleşmek istedim. “Hastalıklarım, risklerim, stresim, duygularım, geçmişten, gelecekten ne var ne yoksa dile gelsin!” dedim ve Dr. Işınay Ökçün’ün ellerine teslim oldum.

9.12.2016Sağlık
Vücuttaki Feng Fu noktasının faydasına inanamayacaksınız

Vücuttaki Feng Fu noktasının faydasına inanamayacaksınız!

Her gün bir buz küpünü vücudunuzdaki bir bölgeye koyduğunuzda sizi gençleştireceğini ve enerji ile dolduracağınız biliyor musunuz? Bu bölge, boyunla baş arasındaki bağlantı noktası.

19.11.2015Kelebek
Çatlaklardan Nasıl Kurtulursunuz

Çatlaklardan Nasıl Kurtulursunuz?

Aynaya bakmanın kabusa dönüştüğü çatlakları artık yok etmek mümkün. Nasıl mı? Sorumuzun cevabını Estetisyen Figen Yaşar Şen'den alacağız.

Selülitten Nasıl Kurtulunur

Selülitten Nasıl Kurtulunur?

Kadınların en büyük korkusu selülitler... İşte selülitlerden kurtulmak mümkün!

26.11.2014Kişisel Bakım
Selülite en etkili yöntem

Selülite en etkili yöntem!

Vücut şekillendirme ile ilgili estetik trendlerinde tüm dünyada adından sıkça sözedilen iki yöntem, 'UltraShape ve Body Thermage' ile senkronize bir tedavi öne çıkıyor.

Karakter suikastı

Karakter suikastı

‘FETHULLAH Gülen’in evine çay içmeye gitmiyoruz’ haberi, eski bir sahtecilik vakasını hatırlattı kimilerine.

21.07.2013OkurTemsilcisi
Hande’den göbek şov

Hande’den göbek şov

Hande Yener, önceki gün 212 AVM’de konser verdi.

12.05.2013Kelebek

Yazar Sonuçları

Selülitin en büyük sebebi, kadın olmak mıdır?

Selülitin yok edilmesi için masaj en etkili yöntemlerden biridir. Evde kendi kendinize masaj yapabilirsiniz.

30.10.2016

Selülit nedir, ne değildir?

Alışkanlıklar düzeltilerek, selülitlerin artması engellenebilir veya sınırlanabilir.

25.05.2015

Selülitleriniz için yarını bugünden düşünmeye başlayın

Biz kadınların yaz aylarında göz önünde olması nedeniyle bitmeyen sorunudur selülitler… Özellikle ünlü kadınların yazın baş belasıdır.

2.09.2012

Paranın içinde doğdum ama 'sonradan görme' dediler

Zayıflık takıntısı yüzünden geçen yıl ölümden dönen İrem Derici, zor günleri arkasında bıraktı, hayatında yeni bir sayfa açtı. Ünlü şarkıcı, Bodrum’da Ömür Gedik’in sorularını yanıtladı, ilginç itiraflarda bulundu.

23.08.2018

Pazar testi, haydi buyurun!

Sevgili dostlar, sizlere yedi sorulu bir pazar testi hazırladım. Yaz günü kafanız rahat olsun, pazar pazar fazla zorlanmadan çözün diye de doğru şıkları hep (e) olarak belirledim. Haydi kolay gelsin!

8.07.2018

Cem Karaca tüm röportajlarımın kupürlerini kesip saklamış

Öğretmenlik hayaliyle çıktığı yolda sayısız rota değişikliği yaşadı. Önce gazeteci oldu, ardından kendini sahnelerde buldu. “Yalnız Kurt”, “Vay Delikanlı Gönlüm’’, Seda Sayan ile düet yaptığı “Sensiz Yüreğim”, “Memleket Meselesi” gibi birçok hit’i olmasına rağmen hep geri planda kalmayı tercih etti. “Sahneye çıkmak hiç aklımda yoktu, bunu hafif buluyordum” diyen Ahmet Şafak’la buluştuk, gecekondu günlerinden bugünlere uzanan yolculuğunu konuştuk.

20.02.2018

Yazar, ressam, psikoterapist, ‘Can Manay’ sanılan Cem Mumcu: Gerçeklik kadar seksi hiçbir şey yoktur

‘Fi’, ortalığı yıkan bir kitaptı, dizisi de öyle oldu. En çok da Ozan Güven’in oynadığı Can Manay karakteri konuşuldu.

15.07.2017

Yazın şehre takılmanın Pollyannavari güzellikleri

İşten başını kaldıramayanlar, bütçesi yetmeyenler, otellerde yer bulamayanlar, patrondan izin koparamayanlar ve hatta bavul yapmaya üşenenler... Ne güzel tıkıldık, kaldık şehirde; değil mi?

15.07.2017

Eyvah yaz geliyor!

Aç kalarak yağdan kaybedemezsiniz...

30.03.2017

Kendinizle yüzleşin

Gündem malum. Tef gibi gerginiz. Stres tavan, tahammül yalan. Baktım memlekette Scio terapisi var, yeni yıl öncesi kendimle yüzleşmek istedim. “Hastalıklarım, risklerim, stresim, duygularım, geçmişten, gelecekten ne var ne yoksa dile gelsin!” dedim ve Dr. Işınay Ökçün’ün ellerine teslim oldum.

9.12.2016

Selülitten kurtulmak mümkün mü?

Selülitten tamamen kurtulmak mümkün değildir. Selüliti yok etmek mümkün olmasa da azaltmak, görünürlüğünü daha “makul” hale getirmek pekala mümkün. Peki, nasıl mı? İşte yanıtı...

9.08.2016

Ameliyatsız Lazer Lipoliz İle Kolay İncelme

Geleneksel liposuction yöntemine rakip olarak düşünülen lazer lipoliz, bölgesel yağlanma ve selülit sorununa çare olarak bulunan, ameliyatsız, son teknolojilerden bir tanesidir.

20.07.2016

#makyajyok

Çok meşhur, Grammy’ler kazanmış, sesi enfes, müzik yeteneği tartışılmaz, hele ‘empire state of mind’ şarkısını tek piyanoyla çalıp söylediği konser performası dillere destan, güzel ve genç bir kadın şarkıcı, günün birinde çıkıp, ben artık makyajsız, olduğum gibi fotoğraf çektireceğim hatta yeni albümümün kapağında hiç fotoşopsuz, sıfır makyaj olacağım dediğinde içimi hayranlıkla karışık bir merak kapladı.

26.06.2016

Erken tanı önem taşıyor

Lenfödem genellikle kollarda veya bacaklarda şişme ile ortaya çıkıyor. Ancak yüz, boyun, karın ve genital organlarda da lenfödem gelişebiliyor.

20.03.2015

Makrobiyotik beslenme

Madonna ve Gwyneth Paltrow, kusursuz fiziklerini öncelikle spora ve sağlıklı beslenme düzenine borçlu hiç şüphesiz... Bir de önemli sırları var; makrobiyotik beslenme. Peki, “makrobiyotik beslenme” nedir? Beslenme Uzmanı Dr. Ahmet Karaçam’a sorduk...

11.04.2014

Çatlaklara buz terapisi

Dermatoloji uzmanı Dr. Banu Öztürk Başsoy, kadınlarda gebelik döneminin son 3 ayında kilo artışıyla beraber meydana gelen ve görsel açıdan kadınları rahatsız çatlakların kurtuluş yolu olan buz terapisini (New Midas) anlattı.

11.04.2014

Güzelliğin şifresi kozmetoloji

Sevgili okurlar bu haftaki konumuz sadece bayanları değil cilt güzelliğine önem veren bütün bireyleri de ilgilendirebilecek bir konu kozmetoloji...

14.06.2013

O işler bildiğin gibi değil Cengiz

“MURAT Boz’un memelerinden sıkıldım ama Ayşe Arman’a bir çift laf söylemem gerekiyor...

13.08.2012

Erkeklerde selülit olur mu

Her iki kadından biri selülit sorunu yaşıyor. Ama bunu sadece bir kadın problemi olarak takdim etmek doğru olmaz. Çünkü erkekler de selülite yakalanabiliyor.

13.08.2012

Gülben’in sloganı 30 yıl önce bulundu

Slogan Gülben Ergen’denmiş: Durdurun Dünyayı...

8.08.2012