EKSTRA
MENÜ

Su İçmenin Faydaları

Su İçmenin Faydaları haberleri sayfasında güncel ve son dakika Su İçmenin Faydaları hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 88 Su İçmenin Faydaları haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Su İçmenin Faydaları Haberleri

Limonlu Suyun Faydaları Neler

Limonlu Suyun Faydaları Neler?

Suyu tek başına içmeyi sevmeyenlerin imdadına limon dilimleri koşuyor. Öte yandan limonlu suyun sağlığa da pek çok faydası olduğu söyleniyor. Peki bu doğru mu? Limonlu su içmenin faydaları neler?

Su Tüketme Alışkanlığı Kazanmak İçin Neler Yapabilir

Su Tüketme Alışkanlığı Kazanmak İçin Neler Yapabilir?

Vücudumuzun neredeyse dörtte üçünü oluşturan suyun sağlığımız için hayati önem taşıdığını artık hepimiz biliyoruz. Peki su tüketiminize gereken önemi veriyor musunuz? Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük Budak konu hakkında bilgiler verdi.

Yeterli Su İçmediğinizin 10 Önemli İşareti

Yeterli Su İçmediğinizin 10 Önemli İşareti

Dünya üzerinde koca bir bardak sudan daha ferahlatıcı çok az şey vardır. Buna rağmen gün içinde yeterince su içmiyoruz. Kendinizi dünyanın en doğal ve faydalı içeceğinden mahrum bırakarak vücudumuza zarar veriyoruz.

21.12.2020İyi Yaşam
Daha Fazla Su İçmek Kilo Vermeye Nasıl Yardımcı Olur

Daha Fazla Su İçmek Kilo Vermeye Nasıl Yardımcı Olur?

Su, yaşam için oldukça kritiktir. Vücudunuzun böbrekler, karaciğer ve bağırsaklar gibi temizleyici organlarınızın verimli çalışmasını sağlamak için su içmek gerekir. Özellikle kilo vermeye çalışıyorsanız, su içmek; iştahınızı bastırarak, kalori yakma hızının artmasında size yardımcı olur. Bunun için gün içinde diyetinize yeterli miktarda su eklediğinizden emin olun. Gelin en değerli içeceğimiz suyun olumlu etkilerine birlikte bakalım.

21.10.2020Diyet Rehberi
Suyunuza renk katın: Sağlıklı ve leziz fit su tarifi

Suyunuza renk katın: Sağlıklı ve leziz fit su tarifi

Uzmanlar bağışıklık sistemini güçlendirmenin ilk kurallarından birinin bolca su içmek olduğunu söylüyor. Peki suyunuza biraz renk katmaya ne dersiniz?

23.03.2020Evdehayat
Kışın Su İçmek Üşümeyi Azaltıyor

Kışın Su İçmek Üşümeyi Azaltıyor

Kış aylarında sağlıklı beslenmenin hastalıklara ve depresyona karşı kalkan olduğunu söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Duygu Yıldırım, “Kışın su içmek üşümeyi azaltıyor, vücudun ısı dengesi için kadınlar 10, erkekler ise günde 14 bardak su içmeli, günde 10 adet çiğ fındık bağışıklığı güçlendirir, peynir, kuru fasulye, nohut, elma ve muz ise mutluluk hormonlarını arttırır” dedi.

26.11.2019İyi Yaşam
Neden Düzenli Su Tüketmeliyiz İşte 8 Sebep...

Neden Düzenli Su Tüketmeliyiz? İşte 8 Sebep...

Su, insan yaşamı için hayati bir önem taşıyor. İnsan vücudu pek çok hayati işlevi yerine getirebilmek için suya ihtiyaç duyuyor. Diyetisyen Melda Demiröz, "Araba için benzin ne ise bizim için de su aynı. Vücudumuz için en gerekli yakıt" diyor.

18.11.2019İyi Yaşam

Aç Karna Su İçmek İçin 8 Neden

Suyun insan yaşamındaki önemi tartışılamaz. Her gün yeterli miktarda su içmek, sağlığımız için yapmamız gerekenlerin başında geliyor. Peki ya aç karna su içerseniz vücudunuzda neler olur? İşte cevaplar…

Her gün bir bardak limonlu su içmenin faydaları

Her gün bir bardak limonlu su içmenin faydaları

Limonun vücudumuza nasıl bir etkisi var? Limonlu su içmenin yararları nelerdir? Limonlu su içmek zayıflatır mı? İşte her gün limon suyu içmenin faydaları...

Sıvı Tüketimini Azaltmak İdrar Kaçırmaya Çare Değil

'Sıvı Tüketimini Azaltmak İdrar Kaçırmaya Çare Değil'

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte sıvı ihtiyacı artarken Prof. Dr. Tufan Tarcan, böbrek taşı, kronik idrar yolu enfeksiyonu, idrar kaçırma, kalp damar rahatsızlığı, metabolik ve sinir sistemi hastalıkları olanların uzun süre susuz kalmalarının ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceği konusunda uyardı.

Kimler, Ne Kadar Su Tüketmeli

Kimler, Ne Kadar Su Tüketmeli?

Su insan yaşamı için vazgeçilemez bir beslenme öğesidir. Suyun insan vücut ağırlığının yaklaşık yüzde 60’ını oluşturduğunu, idrar yapma, dışkılama, terleme gibi yollar ile atık maddelerin vücuttan uzaklaştırılması, vücut ısısının korunması, cildin kurumasını önlenmesi gibi işlevlere sahip olduğunu vurgulayan İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Enes Murat Atasoyu, kimlerin ne kadar su tüketmesi gerektiğini anlattı.

Ramazanda Su İhtiyacınızı Karşılayacak 6 Öneri

Ramazan'da Su İhtiyacınızı Karşılayacak 6 Öneri

Yaklaşan ramazan ayı ile birlikte vücudun su ihtiyacının karşılanması daha fazla önem kazanıyor. Susuzluk durumunda ortaya çıkabilecek birçok sağlık sorununun önüne geçebilmek için ramazan ayı boyunca iftarla başlayıp sahur bitimine kadar geçen sürede en az 2,5 litre su içilmesi öneriliyor. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Uzman Diyetisyen Özlem Tay, sağlıklı bir ramazan ayı için su tüketiminin önemi hakkında bilgi verdi.

Su içmenin faydaları nelerdir

Su içmenin faydaları nelerdir?

Vücudumuzun neredeyse dörtte üçünü oluşturan su, insan sağlığının devamı için oldukça faydalı. Günlük alınması gereken miktarın altında su tüketildiği zaman, bazı sağlık sorunlarına davetiye çıkabilir. Peki, vücuttaki toksinlerin atılması, böbrek sağlığı ve vücut ısısının korunmasında yardımcı olan suyun faydaları nelerdir? İşte, merak edilen bazı bilgiler...

5.04.2019Sağlık
Ilık Su İçmenin Faydaları

Ilık Su İçmenin Faydaları

Ilık su içmenin faydalı olduğunu daha önce duymuş muydunuz? Suyun çok soğuk ya da sıcak olanından daha sağlıklı olduğu konuşulan ılık suyun yararlarına bir göz atalım. İşte ılık su içmenin faydaları…

Faydalarını duyunca bardak bardak su içeceksiniz

Faydalarını duyunca bardak bardak su içeceksiniz

Su içmek, ağız kokusunu önler, kırık, kepek, dökülme gibi saç problemlerine engel olur, kabızlık ve bağırsak tembelliği gibi sindirim problemlerinin giderilmesini sağlar.

21.03.2019Saglik
Su İçmeniz İçin 15 Hayati Neden

Su İçmeniz İçin 15 Hayati Neden

Su, insan hayatı için oksijenden sonra en önemli ikinci ihtiyaç olarak gösteriliyor. Çünkü kanın %83’ü, kemiklerin %22’si, beynin ve kasların %75’i sudan oluşuyor. Ter, tükürük, idrar gibi vücut sıvılarının üretimi, atıkların atılması, suda eriyen besinlerin emilimi, eklemlerin ve gözün kayganlaşması, vücut ısının düzenlenmesi su ile mümkün oluyor. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Berna Ertuğ, suyun önemi ve sağlığa faydaları hakkında bilgi verdi.

Düzenli su içmeyi kolaylaştıracak pratik çözümler

Düzenli su içmeyi kolaylaştıracak pratik çözümler

Su tüketimi gün boyu kaybettiğiniz suyu geri kazanmanız için gereklidir ancak bunun yanında kilo kaybına yardımcı olur, şeker hastalığını kontrol eder, dişlerinizi, cildinizi ve diş etlerinizi korur.

8.07.2018Kisisel Bakim
“Aklıma gelmiyor” demeyin Su içmeniz için 11 harika neden

“Aklıma gelmiyor” demeyin! Su içmeniz için 11 harika neden

Yaşam kaynağımız olan su, vücudumuzun dengede çalışması için hayati önem taşıyor. Çoğunlukla su içmek için susamayı bekliyoruz. Yanlış yapıyoruz!

6.07.2018Saglik
1 Haftada 5 Kilo Verdiriyor: Tarçınlı Su Mucizesi

1 Haftada 5 Kilo Verdiriyor: Tarçınlı Su Mucizesi

Yaz aylarının yaklaşmasıyla hızlıca forma girmek isteyenlerin imdadına tarçınlı su mucizesi yetişiyor! Tarçın, yağ yakımını hızlandırıyor, sindirim sistemini düzenleyip metabolizmayı hızlandırıyor ve bu sayede kilo vermeye yardımcı oluyor.

Limonlu suyun faydaları | Limonlu su içmek faydalı mı

Limonlu suyun faydaları | Limonlu su içmek faydalı mı?

Hem antioksidan özelliğine sahip hem de lif dolu bir bitki olan limonun faydaları saymakla bitmiyor. Son dönemlerde ise limonlu su içme trendi başladı. Vatandaşlar limonlu su içerek, vücutlarını kötü maddelerden arıtacaklarına ve sindirim sistemlerini düzenleyeceklerine inanıyor. Peki, limonlu su faydalı mı? Limonlu suyun yararları neler?

18.04.2018Sağlık
Su İçmeniz İçin 9 Çok Önemli Neden

Su İçmeniz İçin 9 Çok Önemli Neden

Yaşamın devamlılığı için en önemli kaynak, metabolizmamızın en fazla ihtiyaç duyduğu madde… Vücudumuzun % 60-70’ini oluşturan su, hayatın temel taşı olarak karşımıza çıkıyor. Vücudun su oranını korumak ve tüm sistemlerinin uygun şekilde çalışmasını sağlamak için yeterli miktarda su tüketmek büyük önem taşıyor. 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla Dyt. Emine Yüzbaşıoğlu, suyun hayatımızdaki önemine dikkati çekti ve su içmek için 9 çok önemli nedeni sıraladı.

Adan Zye Su İçme Rehberi

A'dan Z'ye Su İçme Rehberi

Bedenimizin en önemli kaynağı olan su, organların görevlerini yerine getirmesinde ve cildin nemlenmesinde önemli rol üstleniyor. Suyu ne zaman ve nasıl içmeniz gerektiğini bilmek vücudunuza daha fazla yarar sağlıyor. Sağlıklı sulara hayatınızda yer açmak hem bedenen hem de ruhsal yönden kendinizi daha iyi hissetmeniz için önemli.İşte A'dan Z'ye su içme rehberi...

Sıcak su içmenin şaşırtıcı faydaları

Sıcak su içmenin şaşırtıcı faydaları

Soğuk su yerine sıcak veya ılık su içerek vücudunuzu daha mükemmel hale getirin...

2.09.2017Saglik

Su içmenin eğlenceli yolları!

Birbirinden renkli ve tatlı su içme yöntemleri

25.08.2017Ebeveyn
Yaza özel leziz ve sağlıklı 5 içecek tarifi

Yaza özel leziz ve sağlıklı 5 içecek tarifi

İçeceklerin vücudumuza zarar verdiğini söyleyen Sağlıklı Yaşam Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy, birbirinden leziz ve sağlıklı tarifler paylaştı.

8.08.2017Saglik
Güneş çarpmasına karşı en az iki litre su

Güneş çarpmasına karşı en az iki litre su!

Türkiye’nin doğusundan batısına kadar birçok ilde kavurucu sıcaklar yaşanırken, baş ağrısı, halsizlik, bulantı gibi belirtilerle kendini gösteren güneş çarpması, önlem alınmadığı takdirde hayati tehlike arz ediyor. Su içmek için susamayı veya terlemeyi beklemememiz gerektiğini söyleyen Uzman Diyetisyen Canan Aksoy, en az iki litre sağlıklı ve taze su içilmesini öneriyor.

13.07.2017Sağlık
Aç karnına su içmenin 8 faydası

Aç karnına su içmenin 8 faydası

Sabahları uyandığınızda su içiyor musunuz? Peki ya içtiğiniz suyun vücudunuza nasıl etkileri var? İşte aç karnına su içmenin faydaları...

13.10.2016Saglik
Su içerek vücudunuzdaki toksinleri atın

Su içerek vücudunuzdaki toksinleri atın

Yaz sıcaklarını yaşadığımız bu günlerde suyun vücudumuz için önemi...

16.06.2016Sağlık
Yaz aylarında sıvı ihtiyacı nasıl giderilebilir

Yaz aylarında sıvı ihtiyacı nasıl giderilebilir?

Sıvı tüketiminin ihtiyaca göre fazlası da zarar!

1.06.2016Sağlık
Yeterli su tüketimi selülitin düşmanı

Yeterli su tüketimi selülitin düşmanı!

Günde 2-3 litre su içmek, selülit oluşumunu engelliyor.

23.05.2016Sağlık
Türkiyede çocuklar az su tüketiyor

Türkiye'de çocuklar az su tüketiyor!

Az tüketilen su çocukları fiziksel ve zihinsel olarak olumsuz etkiliyor.

19.04.2016Etkinlikler
Sıcak su içmenin faydaları

Sıcak su içmenin faydaları

Hemen hemen her gün bir yerlerde "günde en az 2 litre su içilmesi" gerektiğini okuyor, duyuyoruz. Su içmenin faydalarını bilmeyen yoktur. Peki ya sıcak su vücut için yararlı mı? Bununla birlikte çoğu insan soğuk su yerine sıcak veya ılık su içerek vücudu için çok daha mükemmel bir şey yapabileceğinin farkında değil. İşte size sıcak su içmenin sizi şaşırtacak faydaları...

23.12.2015Sağlık
Su içmenin yararları

Su içmenin yararları

Suyun insan hayatındaki yeri ve önemi çok büyük

Granül kahve nedir, faydaları ve zararları neler Filtre kahve ve granül kahve arasındaki farklar neler

Granül kahve nedir, faydaları ve zararları neler? Filtre kahve ve granül kahve arasındaki farklar neler?

Hazır kahve söz konusu olduğunda hepimiz granül veya dondurularak kurutulmuş terimlerini duymuşuzdur. Fakat tam olarak nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız; granül kahve hakkında detayları derledik.

15.06.2021Araştırma
Limonlu suyun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir Gece yatmadan ve aç karnına limonlu su içmek ve etkileri

Limonlu suyun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Gece yatmadan ve aç karnına limonlu su içmek ve etkileri

Yaklaşan yaz ayları ve açılmaya başlayan deniz, havuz sezonuyla birlikte, formda kalmayı ve aynı zamanda zinde olmayı isteyenler, limonlu su zayıflatır mı, gece yatmadan ve sabah aç karnına su içmek ne işe yarar gibi soruların yanıtlarını arıyor. Cilde, böbreklere, kolesterole hatta saça pek çok faydası olan limonlu suyun aslında göründüğünden çok daha fazla faydası var. İşte limon suyu nasıl içilir, faydalı mıdır, zararları nelerdir diye merak ediyorsanız, gelin anlatıyoruz…

9.06.2021Sağlık
Maden Suyunun Faydaları Neler Maden Suyu ve Soda Arasındaki Farklar

Maden Suyunun Faydaları Neler? Maden Suyu ve Soda Arasındaki Farklar

Maden suyu, içerdiği zengin mineraller ve karbondioksit gazı ile birlikte yeraltındaki çatlaklardan yol bularak yeryüzüne çıkar ve tamamen doğaldır. Bu nedenle vücuda sayısız faydası vardır. Genellikle soda ile karıştırılan maden suyunun farklarına ve faydalarına gelin birlikte bakalım.

2.04.2021İyi Yaşam
Limonlu Su Zayıflatır mı İşte Limonlu Suyun Faydaları

Limonlu Su Zayıflatır mı? İşte Limonlu Suyun Faydaları

Limon, C vitamini yönünden oldukça zengin bir besin ve sağlık için çok faydalı. Üstelik suyla karışınca da vücut için çok yararlı etkileri oluyor. Suyu tek başına içmek istemeyenler için de iyi bir alternatif. Peki limonlu su zayıflatır mı? İşte konuyla ilgili merak edilenler...

Doğru beslenin, sınav başarınızı arttırın

Doğru beslenin, sınav başarınızı arttırın

Diyetisyen Fatma Hallaç, sınavlarda başarıyı etkileyecek hiçbir besinin tek başına mucizevi etkisinin olmadığının altını çizerek, sağlık problemlerinden korunmak ve başarıyı artırmak için yeterli ve dengeli bir beslenme programı uygulanması gerektiğini söyledi.

Dünya Kahve Günü ne zaman Kahve ömrü uzatır mı

Dünya Kahve Günü ne zaman? Kahve ömrü uzatır mı?

Her yıl 1 Ekim’de Dünya Kahve Günü kutlanıyor. Son birkaç yıldır kutlanan Dünya Kahve Günü’nde dünyanın çeşitli yerlerinde kahveye dair ilginç etkinlikler düzenleniyor. İşte, Dünya Kahve Günü’nün tarihçesi...

1.10.2019Gündem

Yazar Sonuçları

İçiyorsak Sebebi Çok!

Su, hayatımız için oksijenden sonra hayati öneme sahip en elzem öğedir. Beslenmeden haftalarca yaşayabilmemize rağmen susuzlukta yalnızca birkaç gün yaşanabilir.

10.09.2020

Günde 2 Litre Su İçmek Kanseri Önlüyor

Su hayatımızın yapı taşıdır. Vücudumuzdaki tüm hücrelerde bulunur ve burada gerçekleşen kimyasal olaylara katılır. Besin ve oksijen gibi hayatın devamını sağlayan maddelerin vücut içinde her yere kan yoluyla taşınmasını sağlar. Vücuttan zararlı maddelerin; ter, idrar veya gayta ile atılmasına yardımcı olur. Ayrıca, vücut ısısının ter ile ayarlanması gibi çeşitli görevlere katılır.

8.01.2020
Dünyanın en etkili ve en ekonomik güzellik ürünü

Dünyanın en etkili ve en ekonomik güzellik ürünü

Pahalı bir krem kullanmak yerine birkaç şişe su içerek hem sağlığınıza hem güzelliğinize katkıda bulunmak suyu baş tacı yapmamıza yetmez mi?

15.02.2016

Kiloya göre su ihtiyacı

Su içmek için susamayı beklemeyin!

2.11.2015

İç suyu ver kiloyu!

Düzenli ve yeterli su içenlerde kilo kontrolü daha kolaydır. Bunun pek çok nedeni var. Örneğin su içmek metabolizmayı hızlandırabiliyor...

30.09.2015

Cildiniz mevsim geçişine hazır mı?

Mevsimlerin değişip yaz gelmesiyle cildimizde değişikliğe uğruyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Nezih Karaca mevsim geçişlerinde cildin nasıl korunacağını sizler için anlattı.

17.04.2021