EKSTRA
MENÜ

Günde Ne Kadar Su İçmeli

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 94 haberi bulunmuştur.

Günde Ne Kadar Su İçmeli Haberleri

Su Tüketim Anketi Yapıldı İşte Verilen İlginç Cevaplar...

Su Tüketim Anketi Yapıldı! İşte Verilen İlginç Cevaplar...

Türk Böbrek Vakfı, su tüketim alışkanlıklarını araştırdı. Vakıf Başkanı Timur Erk, araştırma sonuçlarını anlattı, önemli bilgiler verdi.

15.01.2021İyi Yaşam
Sıcak Havalarda Yeterince Su Tüketiyor Musunuz

Sıcak Havalarda Yeterince Su Tüketiyor Musunuz?

Yaz aylarının gelmesiyle aşırı sıcak hava insan sağlığını da etkiliyor. Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Yaman, sıcak havalarda damarların genişlemesinden dolayı normalden hızlı çalışan kalbin daha çok yorulduğunu, bundan dolayı da hayati organlara kan akışının düştüğünü söyledi, su tüketimine dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.

Kadınlar 10, Erkekler Günde 14 Bardak Su İçmeli

'Kadınlar 10, Erkekler Günde 14 Bardak Su İçmeli'

Yaz aylarında yeterli sıvı tüketmeyenlerin dehidrasyon riski ile karşı karşıya kalabileceğini belirten İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Özgün İyigün, "Vücudun aşırı sıvı kaybetmesi ya da yeteri kadar sıvı alamaması olarak tanımlanan dehidrasyon, insan hayatını ciddi derecede tehdit ediyor. Yazın sıvı tüketimin kadınlarda 8-10 bardak, erkeklerde 12-14 bardak olmalı" dedi.

İdeal Sıvı Tüketimi Ne Kadar Olmalı

İdeal Sıvı Tüketimi Ne Kadar Olmalı?

Havanın iyice ısınmaya başladığı bu günlerde, sıvı dengesi en önemli konulardan biri. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk, ideal sıvı tüketiminin ne kadar olması gerektiğini anlattı.

Su içmenin faydaları nelerdir

Su içmenin faydaları nelerdir?

Vücudumuzun neredeyse dörtte üçünü oluşturan su, insan sağlığının devamı için oldukça faydalı. Günlük alınması gereken miktarın altında su tüketildiği zaman, bazı sağlık sorunlarına davetiye çıkabilir. Peki, vücuttaki toksinlerin atılması, böbrek sağlığı ve vücut ısısının korunmasında yardımcı olan suyun faydaları nelerdir? İşte, merak edilen bazı bilgiler...

5.04.2019Sağlık
Su İçmeniz İçin 15 Hayati Neden

Su İçmeniz İçin 15 Hayati Neden

Su, insan hayatı için oksijenden sonra en önemli ikinci ihtiyaç olarak gösteriliyor. Çünkü kanın %83’ü, kemiklerin %22’si, beynin ve kasların %75’i sudan oluşuyor. Ter, tükürük, idrar gibi vücut sıvılarının üretimi, atıkların atılması, suda eriyen besinlerin emilimi, eklemlerin ve gözün kayganlaşması, vücut ısının düzenlenmesi su ile mümkün oluyor. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Berna Ertuğ, suyun önemi ve sağlığa faydaları hakkında bilgi verdi.

Su içmeniz için 11 önemli neden

Su içmeniz için 11 önemli neden

Yaşam kaynağımız olan su, vücudumuzun dengede çalışması için hayati önem taşıyor. Oysa günlük hayatın koşuşturmacasına dalıp su içmeyi unutuyor ya da su içmek için susamayı bekliyoruz. Yanlış yapıyoruz!

Suyun faydaları nelerdir Günde ne kadar su içmeli

Suyun faydaları nelerdir? Günde ne kadar su içmeli?

Günde iki litre su cilde iyi geliyor, kilo verilmesine ve vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor; bunun yanı sıra yeterli su içmeyenler sağlık problemleriyle karşılaşabiliyor. Vatandaşlar da suyun başka hangi faydaları olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, Suyun faydaları nelerdir? Günde ne kadar su içmeli?

4.07.2018Sağlık
Azaltarak değil tümüyle bırakın

Azaltarak değil tümüyle bırakın

Sigara bağımlılığından kurtulmak için herkes farklı bir yöntem uyguluyor. Uzmanlar ve doktorlar önce psikolojik bağımlılıktan kurtulmak gerektiğini belirterek, azaltarak değil birden bırakma yöntemini öneriyor.

6.05.2020Gündem
Yeni anne olanlar kilolarını dert etmesin

Yeni anne olanlar kilolarını dert etmesin

Doğum sonrası anne adayları, doğru beslenme programıyla hareket etmezlerse ve aşırı kalorili yiyeceklere eğilimleri artarsa doğumda aldıkları kiloları veremedikleri gibi kilo almaya devam edebilirler. Beslenme ve Diyet Uzmanı Banu Kazanç, yeni anne olanların kilolarını dert etmemeleri gerektiğini söylüyor ve sağlıklı beslenme önerilerinde bulunuyor.

11.09.2018Doğum
Su zehirlenmesine dikkat

Su zehirlenmesine dikkat!

Suyun vücudumuzun temel ihtiyaçlarından bir tanesi olduğunu söyleyen Dr. Ümit Aktaş, suyu alkali hale getirmek için içeriğini değiştirmeye gerek olmadığını, vücudun alkali dengesini kendisinin ayarladığını belirtti.

12.06.2018Sağlık
1 yaşını doldurmayan çocuklara meyve suyu vermeyin

1 yaşını doldurmayan çocuklara meyve suyu vermeyin

Amerikan Pediatri Akademisi, ebeveynlere 6 aydan küçük bebekler için yüzde 100 meyve sularından kaçınılmasını, bu tür içeceklerin ilk yılında bir bebeğin diyetinden tamamen kaldırılmasını önerdi.

Değirmenin suyu Türkiyeden

Değirmenin suyu Türkiye'den

Su, madensuyu ve ‘sağlıklı içecek’ alanında hızla büyüyen Sırmagrup’un Yönetim Kurulu Başkanı Davut Dişli, “40 ülkeye ihracat yapıyoruz. Dünya markası olma yolundayız. Avusturalya’da da Çin’de de Sırma içiliyor. 2016 hedefimiz 500 milyon ciroya ulaşmak” dedi

22.04.2016Ekonomi
Yeni organ nakli ilaçları kansere yol açmıyor

'Yeni organ nakli ilaçları kansere yol açmıyor'

Antalya’da özel bir hastanenin İç Hastalıklar Bölüm Başkanı ve Organ Nakli Medical Direktörü Prof. Dr. Murat Tuncer, böbrek nakilleri sonrasında kullanılan ilaçların kanser yaptığına yönelik halk arasında yanlış bir görüşün hakim olduğunu söyleyerek, "Yeni organ nakli ilaçları artık kansere yol açmıyor" dedi.

11.03.2015Sağlık
Tuz Sevenler Dikkat

Tuz Sevenler Dikkat!

Bol miktarda tuz eklenen yemekler yeteri kadar içmediğimiz su, uzun vadede böbreklerimizin işlevini kaybetmesine neden olabiliyor...

“Anne güzelleşirse oğlu, çirkinleşirse kızı olur”

“Anne güzelleşirse oğlu, çirkinleşirse kızı olur”

Hamilelik hakkında toplumda yerleşmiş ve inanılan ‘yanlış’ bilgilerin ‘doğru’ları...

Aşırı terlemeye dikkat

Aşırı terlemeye dikkat!

Sıcaklar ve nem bunaltıyor. Özellikle İstanbul’da “nefes almak” dahi zorlaştı. Dahası en ufak hareketle bile “şakır şakır” terleyip su ve tuz kaybediyoruz. Başta biz sağlık uzmanları olmak üzere, herkes birbirine bol bol su içme uyarısı yapıp “İdrar renginiz açık sarı, hatta su gibi olsun!” diyor. Nedeni şu...

9.08.2014Sağlık
Suyu mutlaka oturarak için

Suyu mutlaka oturarak için!

Susuzluk, böbrek taşından tansiyona kadar birçok rahatsızlığa davetiye çıkarıyor.

30.04.2014Sağlık
Suyu oturarak içmek çok önemli

Suyu oturarak içmek çok önemli

Ayaktayken su içilmesinin çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirdiği bildirildi. Anadolu insanının da yıllardan beri oturarak ve hatta elini başının üstüne koyarak su içtiği bilinir.

13.04.2014Kelebek
Tek gecelik seks amatör bir çarpışmadır sadece

Tek gecelik seks amatör bir çarpışmadır sadece

Fotoğrafçı Mehmet Turgut’la neden bir ilişki röportajı mı? Çünkü kızlar ona bayılıyor, çünkü kulüplerde rock star muamelesi görüyor, çünkü flörtözün Allah’ı!

9.02.2013Kelebek
Mazaret üretilmesin

'Mazaret üretilmesin'

Uzman Diyetisyen Dilara Koçak, milletvekilleri ve Meclis personeline sağlıklı beslenme ve doğru diyet konusunda sunum yaptı.

29.11.2012Sağlık
Böbrekleriniz için iki altın kural

Böbrekleriniz için iki altın kural

Lezzetine kanıp bol miktarda tuz eklenen yemekler… Aklımıza gelmediği için tüm gün ağzımıza koymadığımız su…

8.03.2012Sağlık
Böbrekleriniz için iki altın kural

Böbrekleriniz için iki altın kural

Lezzetine kanıp bol miktarda tuz eklenen yemekler… Aklımıza gelmediği için tüm gün ağzımıza koymadığımız su…

7.03.2012Kelebek
Hazırlanmaya 3 ay önce başlayın

Hazırlanmaya 3 ay önce başlayın

Gelin adayları bir yandan evin hazırlanması, bir yandan düğün organizasyonuyla uğraşırken çoğu zaman kendini ihmal ediyor. Düğün günü geldiğinde sıkıntıdan kilo vermiş ya da almış, cildi bozulmuş oluyor.

12.05.2011Kelebek

Yazar Sonuçları

İçiyorsak Sebebi Çok!

Su, hayatımız için oksijenden sonra hayati öneme sahip en elzem öğedir. Beslenmeden haftalarca yaşayabilmemize rağmen susuzlukta yalnızca birkaç gün yaşanabilir.

10.09.2020

Su tüketiminde ’8x8’ kuralı

Sıcak havalarda bol sıvı tüketme ihtiyacı artıyor.

30.05.2008

  Türk tipi pandemi yönetimi

 Haritalardaki kıpkırmızı hallerimize bakmayın, aslında ‘salgın böyle yönetilir’ diye ders veriyoruz dünyaya...  Büyük bir gururla buna ‘Türk tipi salgın yönetimi’ diyebiliriz!  

1.04.2021

Menopoz Bir Hastalık Değil, Hayatın Bir Evresidir…

İstanbul Kent Üniversitesi Rektörü, Kadın Hastalıkları, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı Prof Dr. Zehra Neşe Kavak ’18 Ekim Dünya Menopoz Günü’ dolayısıyla yaptığı açıklamada menopoz döneminin önemini ve menopoz dönemini sağlıklı, kaliteli geçirmenin yollarını anlattı.

19.10.2019

Emzirme dönemi nasıl geçirilmeli? Anne adaylarına öneriler…

Emzirme; bir anne için evladı ile en yakın olduğu, keyifli paylaşımlarda bulunduğu zaman dilimidir. Peki, bu dönemde hem anne adayı hem de bebeğin sağlığı açısından nelere dikkat edilmeli? Kadın Hastalıkları ve Tamamlayıcı Tıp Uzmanı Dr. Pınar Yalçın Bahat anlatıyor…

2.10.2019

Çocuğa hem fiziksel hem de ruhsal olarak hazırlanın

Önceleri gebelikte tıbbi bakım, gebelik başladığı andan itibaren verilmekte ve bu şekilde gebelikle ilgili tüm etkenlerin kontrol edildiği düşünülürdü. Ancak gebelik süreci "anlaşıldıkça" gebelik öncesi dönemin de sağlıklı bir gebelik, doğum ve doğum sonrası için oldukça önemli olduğu ortaya çıktı. Kadın hastalıkları & Doğum Uzmanı ve NLP Uzmanı Kağan Kocatepe günümüzde anne adaylarına gebe kalmayı planladıklarında doktorlarına başvurmalarını ve genel bir kontrolden geçmelerini öneriyor.

11.03.2019

Giyim, beslenme; sağlık için kış bakımı

Mevsim iyiden iyiye etkilerini göstermeye başladı.Otomobil sahipleri lastikleri, cam suyunu, antifrizi, silecekleri, aküyü, radyatörü, klimayı gözden geçirtirken, kış bakımı yaparken acaba kendileri için ne yapıyor? Aracına özen gösteren İnsan, kendisi için ne benzeri bakımı yapmalı...

15.12.2018

Ramazanda önce ruhunuza sonra bedeninize detoks yapın!

Orucunuzu bozduğunuzda ilk önce su için ağır yemeklerden kaçının ve lokmalarınızı iyice çiğneyerek yutun.

4.06.2018

Kılıçdaroğlu’nun en büyük dezavantajı: İyi insan olmak!

HAİN, sinsi ve yayılmacı bir enfeksiyonun esiri olmuş ateşler içinde yatıyorum hastane odasında.

18.02.2018

İftar sofrasından doymadan kalkın

Gülben Ergen bu hafta, Detoks ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı Gül Kaynak ile bir araya geldi ve ramazan öncesinde beslenme ile ilgili merak ettiklerini sordu.

23.05.2017

Yağlı karaciğere güclü detoks şart

Yağlı karaciğer, hem pek çok ciddi sağlık sorununa davetiye çıkarıyor hem de en önemli işini yapamaz hale geliyor; Vücuttaki toksinleri temizleyemiyor. Peki karaciğerimizi bundan nasıl koruyabiliriz? Buyurun...

26.03.2017

ŞİŞ-MAN- LI-YO-RUZ

Obezite en önemli sağlık problemlerimizden biri. Tehdidin boyutu sürekli büyüyor. Önlem alınmazsa Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına her üç yetişkininden biri obez bir toplum olarak gireceğiz. Peki, sorun ne?

27.11.2016

Hangi aktivite daha çok zayıflatır?

Aktivite programları içinde, yağların yakılabilmesi için aerobik egzersizler mutlaka yer almalı. Aerobik egzersizler kalp ve damar sisteminizin verimliliğini artırır, damar duvarı esnekliğini koruyup güçlendirir.

16.11.2016

Metabolizmayı yavaslatan yanlışlar

Metabolizma hızını korumak ve imkan ölçüsünde yüksek tutmak mühim bir konudur. Metabolizmamız öyle kolay kolay hızını azaltmaz. Çoğu zaman burada da problem bizim yanlışlarımızdan kaynaklanır.

13.10.2016

Zayıflamak için oruç tutmayın!

Kilo vermeyi bırakın, kilo almamaya bakın!

12.06.2016

Her gün 8 bardak su şart mı?

İnsan vücudu hayatta kalmak, ‘düzgün çalışmak’ için suya muhtaç.

28.02.2016

Eldeki çizgiler mi kandaki değerler mi

Sağlığınız söz konusu olduğunda avucunuzdaki çizgilere değil, kan tahlil raporunuzda yazan değerlere güvenin. Çünkü kanınız asla yalan söylemez. 

24.02.2016

Su ödem yapar mı?,

Ödem özellikle kadınlarda sık görülen bir sağlık sorunu. Birçok farklı nedenle ortaya çıkabiliyor.

31.07.2015

‘Düşük Ö’ye de dikkat edin!

Araştırmalar orta yaş erkeklerinin kaygı duymaları gereken tek konunun “düşük T” olmadığını, kadınlık hormonu östrojenin de tıpkı düşük “T” gibi testosteronla birlikte azaldığını, bu durumun da tıpkı düşük T gibi yağlanma, cinsel istekte azalma, güç ve enerji kaybından sorumlu olduğunu gösteriyor!

13.01.2015

Aşırı terlemeye dikkat!

Sıcaklar ve nem bunaltıyor. Özellikle İstanbul’da “nefes almak” dahi zorlaştı. Dahası en ufak hareketle bile “şakır şakır” terleyip su ve tuz kaybediyoruz. Başta biz sağlık uzmanları olmak üzere, herkes birbirine bol bol su içme uyarısı yapıp “İdrar renginiz açık sarı, hatta su gibi olsun!” diyor. Nedeni şu...

8.08.2014

Kilo vermek için oruç tutmayın!

Son günlerin modası, zayıflamak umuduyla oruç tutmak... Şunu söylemeliyim ki, bu sadece bir hayal!

28.07.2013

Daha az insülin daha iyidir

Düşük glisemik indeks diyetinde temel prensip, daha az insülin salınımıdır.

10.07.2012

Diyabet önlenebilir mi?

Şeker hastalığının genellikle 40’lı yaşlardan sonra başlayan tipi “orta yaş diyabeti” olarak bilinir.

29.03.2011

Siz neden farklısınız?

Aynı yıl doğmaları, aynı mahallede büyümeleri, gençlik ve orta yaş dönemlerini bile birlikte geçirmelerine rağmen, arkadaşından daha genç ya da daha yaşlı görünen insanlar var!

2.12.2010