GeriSağlık Selülit sorununa 5 doğal çözüm
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Selülit sorununa 5 doğal çözüm

Selülit sorununa 5 doğal çözüm
Abone Olgoogle-news

Selülit görünümünü beslenme yoluyla, kendi hazırlayacağınız formüller ve daha fazlasıyla nasıl en aza indirgeyebileceğinizi öğrenin!


Yaz yaklaşıyor, bu pürüzlü, çukur çukur görüntüyü gizlemek uğraşma zamanı. Kadınların %90’ında en azından hayatlarının bir kısmında selülite rastlanır. Selülitle savaşta bir uzmana görünmeniz veya pahalı bakım ürünleri almanıza gerek yok. Selülit görünümünü beslenme yoluyla, kendi hazırlayacağınız formüller ve daha fazlasıyla nasıl en aza indirgeyebileyeğinizi öğrenin!

Selülit sorununa 5 doğal çözüm


EV YAPIMI PEELING

Yosun maske ve peelingleri selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olmanın hesaplı bir yoludur. Mineral zengini doğal bir cilt soyucu olan su yosunu kan dolaşımını harekete geçirmeye yardımcı olarak selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Evde hazırlayacağınız vücut peeling’inin ana malzemesi yosun. “Nereden bulacağım?” demeyin, internette ve bazı aktarlarda satılıyor. Toz yosun, kil, misket limonu suyu ve balla karıştırılarak nemlendirici bir tedavi oluşturur. 

 

Selülit sorununa 5 doğal çözüm
 


MALZEMELER

 • 3 yemek kaşığı çekilmiş su yosunu
 • 55 gram deniz tuzu
 • 60 ml zeytinyağı
 • Bir damla esansiyel yağ

HAZIRLANIŞI

Tüm malzemeleri bir arada karıştırın ve bir cam kavanoza koyun. Her gün duşa girmeden önce selülitli bölgeye masaj yaparak uygulayın. Duştan sonra bir nemlendirici kullanın. Ev yapımını peeling’i her gün kullanabilirsiniz. 

 

Selülit sorununa 5 doğal çözüm
 


YOSUN MASKESİ

Bu masrafsız maske geçici olarak bacaklarınızdaki selülit görünümünün azalmasına yardımcı olabilir. Çünkü limon suyundaki asit ve balın nemlendirici özellikleri cildiniz için iyi bir kombinasyondur. 

MALZEMELER

 • 20 gram su yosunu
 • 125 ml yeşil kil
 • 60 ml misket limonu suyu
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 3 yemek kaşığı sıcak su 

 
Selülit sorununa 5 doğal çözüm
 

HAZIRLANIŞI

Önce su yosununu öğütün ve yeşil kilin içine katın. Limon suyu, bal ve sıcak suyu ekleyin. Bacaklarınıza sürüp streçleyin ve 25 dakika beklettikten sonra duşta durulayın. Haftada bir uygulamayı deneyin. 


DOMATES PÜRESİ İKSİRİ

Domates püresi yüksek oranda likopen içerir. Taze domates yiyerek alacağınızdan çok daha fazlasını püreyi tüketerek alabilirsiniz. Yapılan çalışmalar bu antioksidanın UV kaynaklı güneş hasarını azaltmaya yardımcı olabileceği gibi aynı zamanda kolajen azalmasını da önlediğini gösteriyor. 

Cildinizdeki kolajenleri koruyarak yağ tabakasının üzerini örten deri tabakasını sağlıklı bir kalınlığa ulaştırarak yağ hücrelerinin yol açtığı dışardan tümsekli görüntüyü azaltmaya ve selülitlerin daha az belirgin olmalarını sağlamaya yardımcı olursunuz.

Selülit sorununa 5 doğal çözüm
 


SU MUCİZESİ

Her gün 8 – 10 bardak su içmek vücudunuza su sağlar ve cildin dolgunlaşmasına yardımcı olarak daha az çukurlu bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Su oranı yüksek besinler de cildin susuz kalmasını engeller. 

 

Selülit sorununa 5 doğal çözüm
 


Özellikle kavun, salatalık ve yeşil yapraklı sebzeler olmak üzere taze meyve ve sebzeler hem bol su içerir hem de düşük kalorildir. Bu da hem kilo kontrolü sağlamanıza hem de selülit yapıcı depolanan yağların azalmasına yardımcı olur.

 

Selülit sorununa 5 doğal çözüm
 


KETEN TOHUMU CANDIR

Keten tohumu östrojen seviyesini ve kolajen üretimini destekler. Kolajen bağlayıcı dokunun temel maddesidir. Cildi kuvvetlendirerek selülit görünümünün azalmasına yardımcı olabilir. İki yemek kaşığı keten tohumunu yulafınıza, kahvaltılık gevreğiniz veya yoğurdunuza katabilir ya da tek başına da yiyebilirsiniz. 

 

Selülit sorununa 5 doğal çözüm

[fotogaleri=3034,2689,2288]

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle