EKSTRA
MENÜ

Sberbank

Sberbank ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sberbank haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 260 Sberbank haberi bulunmuştur.

Sberbank Haberleri

Denizbankın satışıyla ilgili kritik iddia

Denizbank'ın satışıyla ilgili kritik iddia

Rus Sberbank'ın Türkiye birimi Denizbank'ın Dubaili Emirates NBD'ye satışının önümüzdeki birkaç haftada sonuçlanabileceği belirtilirken, Ankara'nın BAE ile yaşadığı politik anlaşmazlıkların süreci etkilememesi için Denizbank ve siyasiler arasında yoğun görüşmeler yapıldı.

22.03.2018Ekonomi
Denizbankın satışı ile ilgili flaş açıklama

Denizbank'ın satışı ile ilgili flaş açıklama

Dubai merkezli Emirates NBD, Sberbank'ın Denizbank'taki hisselerini almak için stratejik görüşmelere başladı. Denizbank'tan KAP'a yapılan açıklamada ise "Görüşmeler henüz başlangıç aşamasında olup, sürecin nasıl sonuçlanacağı belli değildir" denildi. Denizbank'ın hisseleri ise bu sabah Borsa İstanbul düşüşle açılırken yüzde 20 yükselişle güne başladı. Hisseler 5.77 lirayı gördü.

30.01.2018Ekonomi
Denizbankın satışı ile ilgili müthiş iddia

Denizbank'ın satışı ile ilgili müthiş iddia

Reuters, Rus Sberbank bünyesindeki Denizbank ile ilgili çok önemli bir gelişmeyi duyurdu. Konuya yakın kaynaklar Rus Bankası Sberbank'ın Türkiye birimi olan Denizbank'ın satışını değerlendirdiğini söylediler.

29.01.2018Ekonomi
Rusya ile hedef 100 milyar $

Rusya ile hedef 100 milyar $

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, önceki gün Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın daveti ile gittiği Moskova’da önemli mesajlar verdi. Olay gazetesinin haberine göre Şimşek, “Şu anda ticaret hacmimiz 20 milyar dolar seviyesinde ve bunu çok rahat bir şekilde 5 katına çıkarabiliriz” diye konuştu.

25.11.2017Ekonomi
Başbakan Yardımcısı Şimşek Moskovada

Başbakan Yardımcısı Şimşek Moskova'da

Başbakan Yardımcısı Şimşek'in, Rus mevkidaşı Dvorkoviç ve Rus iş adamları ile bir araya gelmesi bekleniyor.

24.11.2017Ekonomi
JPMorgan Türkiye açıklaması

JPMorgan Türkiye açıklaması

JPMorgan gelişen ülke hisselerinin 2018'de çift haneli getiri sağlayacağını öngörürken, Türkiye ile ilgili tavsiyesini ağırlığı azalt olarak açıkladı.

20.11.2017Ekonomi
Gref: Türkiye bizim ikinci vatanımız

Gref: Türkiye bizim ikinci vatanımız

DENİZBANK’ın yurtdışındaki tüm aktifleri içerisinde en önemli varlıkları olduğunu belirten Sberbank CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı Herman Gref, “Burada kendimizi çok rahat hissediyor ve Türkiye’yi ikinci vatanımız olarak görüyoruz” dedi. Gref, şöyle konuştu: “DenizBank, şu anda yurtdışındaki tüm aktiflerimiz içerisinde en önemli varlığımız. Türkye'deki önceliklerimizi korumaya devam edecek ve altyapı projelerine desteklerimizi büyük bir istekle sürdüreceğiz. Çünkü Türkiye'nin bu konuda iddialı planlarının olduğunu biliyoruz. Rusya ile Türkiye'yi birbirine bağlayan sınırlar ötesi birtakım ürünler geliştirmeye devam edeceğiz. Ruble ve TL bazındaki işlemleri geliştirme yönünde çalışmaları sürdüreceğiz.”

24.10.2017Ekonomi
DenizBank en önemli varlığımız

'DenizBank en önemli varlığımız'

Sberbank Üst Yöneticisi (CEO) ve İcra Kurulu Başkanı Herman Gref, DenizBank'ın, şu anda yurt dışındaki tüm aktifleri içerisinde en önemli varlıkları olduğunu belirterek, "Türkye'deki önceliklerimizi korumaya devam edecek ve altyapı projelerine desteklerimizi büyük bir istekle sürdüreceğiz. Çünkü Türkiye'nin bu konuda iddialı planlarının olduğunu biliyoruz." dedi.

24.10.2017Ekonomi
Türk vatandaşlarına vize serbestliği konusunda iyimseriz

"Türk vatandaşlarına vize serbestliği konusunda iyimseriz"

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Türk vatandaşlarına vize serbestliği sağlanmasına olumlu baktıklarını belirterek, "Hizmet pasaportu sahiplerine ve lisans sahibi araç kullanıcılarına vize serbestisi sağlanması için çalışmaların yakında sonuçlanacağı konusunda iyimseriz." dedi.

22.10.2017Ekonomi
Denizbank’tan 20’nci  yaşa özel kutlama

Denizbank’tan 20’nci yaşa özel kutlama

DENİZBANK, 20’nci kuruluş yıl dönümünü İstanbul’da Tarkan, Rus Kızılordu Korosu ve Ajda Pekkan’ın da sahne aldığı özel bir davetle kutladı. Zorlu Center’da düzenlenen etkinliğe, Sberbank Yönetim Kurulu Başkanı Herman Gref, bankanın önceki hissedarları Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, eski Dexia üst yöneticileri (CEO) Axel Miller ve Pierre Mariani’nin yanı sıra  iş dünyasından çok sayıda kişi katıldı. Etkinlikte, Denizbank’ın 20 yıllık başarı öyküsü ve gelecek yıllara ilişkin vizyonu paylaşıldı. Etkinlik Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’in ‘My Way’ (Benim yolum) isimli şarkıyı seslendirmesiyle başladı.

22.09.2017Ekonomi
DenizBank, 20nci yılını kutladı

DenizBank, 20'nci yılını kutladı

DenizBank, 20'nci kuruluş yıl dönümünü İstanbul'da özel bir davetle kutladı. Törende konuşan DenizBank Genel Müdürü Ateş: "(Sberbank-DenizBank) Biz bu birleşmeyi aynı zamanda bir milli vazife olarak da görüyoruz" dedi. Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zorlu ise "DenizBank benim için gururdur. Gerçekten böyle bir kurumun temellerini o kadar sağlam attığımız için çok mutluyum, bunu tarif edemem" şeklinde konuştu.

22.09.2017Ekonomi
2 şirket ortak e-ticaret şirketi kuruyor

2 şirket ortak e-ticaret şirketi kuruyor

Yandex ve Sberbank, toplam değeri 60 milyar ruble olan bir e-ticaret ortaklığına girişiyor. Anlaşmanın bu yıl sonuna kadar imzalanması beklenirken, her iki şirkette eşit paya sahip olacak.

10.08.2017Ekonomi
Yandex ve Sberbank birlikte e-ticaret şirketi kuruyor

Yandex ve Sberbank birlikte e-ticaret şirketi kuruyor

Yandex ve Sberbank, toplam değeri 60 milyar ruble olan bir e-ticaret ortaklığına girişiyor. Anlaşmanın bu yıl sonuna kadar imzalanması beklenirken, her iki şirkette eşit paya sahip olacak.

10.08.2017Teknoloji
‘Taze döviz’ onun işi

‘Taze döviz’ onun işi!

AKFEN Holding, Mersin Uluslararası Limanı’ndaki yüzde 50 hissedeki yüzde 40’lık payını 869 milyon dolara devri için Avustralyalı altyapı fonu IFM Investors ile hisse devir sözleşmesi imzaladı. Böylece Akfen’in 2017 yılı içinde Türkiye’ye doğrudan sağladığı yabancı yatırım nakit girişi (FDI) 1 milyar 229 milyon dolara ulaştı.

31.07.2017Ekonomi
Türk şirketleri yabancıların radarında

Türk şirketleri yabancıların radarında

Son 10 yılda birçok yabancı şirketin radarına giren Türk şirketlerine bu anlamda en büyük rağbet ABD'lilerden geldi. EY verilerine göre ABD'li yatırımcılar bu süre zarfında 161 Türk şirketine yatırım yaptı.           

16.07.2017Ekonomi
DenizBankın ilk çeyrek net kârı yüzde 86 arttı

DenizBankın ilk çeyrek net kârı yüzde 86 arttı

DenizBankın yılın ilk çeyreğinde net kƒrı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 86 artışla, 301 milyon liradan 558 milyon liraya yükseldi.

5.05.2017Ekonomi
‘Türkiye yatırım için muhteşem bir yer’

‘Türkiye yatırım için muhteşem bir yer’

Avrupa, ABD ve Rusya’dan dev şirketler, Türkiye’nin yatırımlar için güvenli bir ülke olduğu konusunda uluslararası bir kampanya başlatmaya hazırlanıyor.

12.04.2017Ekonomi
Rusyanın ilk 30 bankasının karı yüzde 105 arttı

Rusya'nın ilk 30 bankasının karı yüzde 105 arttı

Rusya’nın en büyük 30 bankasının net karının, bu yılın ilk iki ayında 2016’nın aynı dönemine kıyasla yüzde 105 artarak 197 milyar rubleye yükseldiği bildirildi.

5.04.2017Ekonomi
Devler Türkiye için iş başında

Devler Türkiye için iş başında

Türkiye’de yıllardır çalışan, yatırımları olan küresel şirketlerin yöneticileri ülkenin yurtdışındaki imajını ve algısını düzeltmek için harekete geçti. Dün başlayan kampanyayla 17 küresel şirketin yöneticilerinin Türkiye deneyimlerini anlatırken herkesi Türkiye’ye çağırdılar. 7 ülkede yapılacak kampanyayla hedef 2.7 milyar erişim sağlamak.

27.03.2017Ekonomi
Ateş: Rus turistler Türkiyeye özledi

Ateş: 'Rus turistler Türkiye'ye özledi'

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, sadece Rusya'nın Mir ödeme sistemiyle değil, Visa ve MasterCard’ın da ikna edilerek kredi kartlarıyla doğrudan TL'den rubleye, rubleden TL'ye kayıp yaşanmadan harcama yapılabileceği bir organizasyon yaptıklarını bildirdi. Hakan Ateş, 2015 ve 2016’da yaşanan düşüş sonrası Rus turistlerin dışarıda aradığını bulamadığını ve Türkiye’yi özlediğini ifade ederek, erken rezervasyon sayısının 2014’teki rekor sayıya yaklaştığını kaydetti.

17.03.2017Ekonomi
DenizBank’ın aktifleri 136 milyar TL’ye ulaştı

DenizBank’ın aktifleri 136 milyar TL’ye ulaştı

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, "Türkiye’nin 81 ili ve yurt dışı dahil toplam 737 şube ve 15 bine yakın çalışanımız ile faaliyet gösteren bankamızın konsolide aktifleri 2016’nın sonunda yüzde 20 artarak 136 milyar TL’ye, net karı ise 1,4 milyar TL’ye ulaştı." ifadelerini kullandı.

24.02.2017Ekonomi
Sberbank İslami faaliyetlerini büyütmek istiyor

Sberbank "İslami faaliyetlerini" büyütmek istiyor

Sberbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oleg Ganeyev, Rusya’nın bazı bölgeleri de dahil olmak üzere, Türkiye ve Kazakistan’da İslami bankacılığa yönelik yeni projeleri değerlendirdiklerini söyledi.

21.02.2017Ekonomi
Rubleyle reeskont çalışması sürüyor

'Rubleyle 'reeskont' çalışması sürüyor'

DenizBank Genel Müdürü Ateş, Türkiye ile Rusya arasında milli para kullanımı ve ruble cinsinden reeskont kredisi verilmesi konusunda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile çalıştıklarını söyledi.

21.02.2017Ekonomi
General Motors, Opel’i yeniden satışa çıkardı

General Motors, Opel’i yeniden satışa çıkardı

Amerikan otomotiv devi General Motors (GM) 8 yıl sonra Opel’i yeniden satışa çıkardı. GM CEO’su Mary Barra’nın yatırımcılara verdiği, “Kâr etmeyen pazar ve işleri terk edeceğiz” sözünün ardından uzun süredir zarar eden Opel’in gözden çıkarıldığı, Fransız Peugeot Citroen Grubu’nun (PSA) da almak için talip olduğu açıklandı. PSA CEO’su Carlos Tavares’in ise Opel’i alarak kendisini kovan Renault CEO’su Carlos Ghosn’dan intikam alacağı belirtiliyor.

15.02.2017Ekonomi
En büyük 100 Rus şirketin değeri 635 milyar dolar

En büyük 100 Rus şirketin değeri 635 milyar dolar

Rus şirketlerin toplam piyasa değeri geçen yıl yüzde 58 artarken, en değerli Rus şirketi Rosneft oldu.

31.01.2017Ekonomi
Ateş: Ruslar, Türkiyede rubleyle ödeme yapabilecek

Ateş: 'Ruslar, Türkiye'de rubleyle ödeme yapabilecek'

Rusya ve Türkiye'nin ikili ticarette yerel para birimleriyle alışverişin payını artırma çalışmalarını sürdürdüğü bir dönemde, Sberbank bünyesindeki Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş'ten konu hakkında iki ülkede de yankı uyandıran bir açıklama geldi.

29.01.2017Ekonomi
Sberbank’a yönelik siber saldırıların sayısı artacak

'Sberbank’a yönelik siber saldırıların sayısı artacak'

Sberbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kuznetsov, 2017 yılında Sberbank’a yönelik siber saldırıların sayısının artmasını beklediğini açıkladı.

23.01.2017Ekonomi
Forbes Rusyanın en çok kazanan yöneticilerini açıkladı

Forbes Rusya'nın en çok kazanan yöneticilerini açıkladı

Ekonomi dergisi Forbes, Rusya’nın en çok kazanan yöneticilerini açıkladı. Listede, Gazprom'un İcra Komitesi Başkanı Aleksey Miller, geçen yıl kazandığı 17,7 milyon dolarla ilk sırada yer aldı.

24.11.2016Ekonomi
Kiev’de ihtilalin yıl dönümünde olaylar çıktı

Kiev’de ihtilalin yıl dönümünde olaylar çıktı

UKRAYNA’NIN başkenti Kiev’de, 2013-2014 döneminde yaşanan iç karışıklıkların başlangıcının yıl dönümünde yapılan gösteriler olaylı geçti.

21.11.2016Dünya
Intertech yeni adresinde Silikon Vadisine kafa tutuyor

Intertech yeni adresinde Silikon Vadisi'ne kafa tutuyor

Intertech, geçtiğimiz yıl önemli bir yatırıma imza atarak, Türkiye’nin inovasyon merkezi Teknopark İstanbul’daki yeni binasının temelini atmıştı. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından yeni binanın açılışı 20 Kasım 2016 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ateş ve Genel Müdürü Ömer Uyar’ın ev sahipliğinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katılımıyla gerçekleştirildi.

21.11.2016Teknoloji
Şu anda parlamenter sistem içerisinde de değiliz

'Şu anda parlamenter sistem içerisinde de değiliz'

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli, Türkiye'nin şu anda parlamenter sistemde olmadığını belirterek, "Hala ana muhalefet, öyleymişiz gibi konuşuyor ama artık parlamenter sistem falan yok, şu anda yarı başkanlık sistemindeyiz" dedi.

9.11.2016Ekonomi
Yatırım yapana yabancı demeyiz

Yatırım yapana yabancı demeyiz

Başbakan Binali Yıldırım, yabancı yatırımcılara ‘Türkiye’den zerre şüpheniz olmasın’ mesajı vererek, 2017’nin Türkiye’nin yatırım hamlesi yılı olacağını dile getirdi. Yıldırım, “Türkiye’de yatırım yapan hiç kimseye yabancı gözüyle bakmayız, bunu bilin. Siz yatırım yapıp istihdam sağlayın biz ihtiyacınız olan destekleri vereceğiz” dedi.

27.10.2016Ekonomi
21 CEO yatırım toplantısına geliyor

21 CEO yatırım toplantısına geliyor

TÜRKİYE’ye yatırımların artması için uluslararası CEO’larla bu hafta bir araya gelinecek.

22.10.2016Ekonomi
666 milyar dolarlık CEO çıkarması

666 milyar dolarlık CEO çıkarması

BAŞBAKAN Yardımcısı Nurettin Canikli, 27 Ekim’de İstanbul’da Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanacak olan 9. Yatırım Danışma Konseyi toplantısına 4 farklı ülkeden, 10 ayrı sektörde faaliyet gösteren ve toplam ciroları 666 milyar dolar, toplam istihdamı da 1.5 milyon olan konsey üyelerinin katılacağını açıkladı.

20.10.2016Ekonomi
Ateş: Ruslar bir dediğimizi iki etmedi

Ateş: Ruslar bir dediğimizi iki etmedi

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, "Nasıl ki 3. köprü, 3. havaalanı, Kıbrıs Barış Suyu gibi mega projelere destek verdiysek bu milli projeye (Kanal İstanbul) destek olmak da benim hayalimdir. Çünkü bu, tarihi değiştirecek özellikleri içinde barındıran bir proje" dedi.

5.09.2016Ekonomi
DenizBanktan yılın ilk yarısında 762 milyon liralık net kâr

DenizBank'tan yılın ilk yarısında 762 milyon liralık net kâr

DenizBank'ın konsolide bazda yılın ilk yarısında net karı 2015'in aynı dönemine göre yüzde 52 artarak, 762 milyon lira oldu.

5.08.2016Ekonomi
Sberbankın ilk yarı net kârı yüzde 181 arttı

Sberbank'ın ilk yarı net kârı yüzde 181 arttı

Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın 2016'nın ilk 6 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 181 artarak 229,4 milyar rubleye (3,57 milyar dolar) yükseldiği bildirildi.

7.07.2016Ekonomi
Sberbank, Denizbankı satmayı planlamıyor

Sberbank, Denizbank'ı satmayı planlamıyor

SBERBANK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Svetlana Sagaydak, Denizbank'ı satmayı planlamadıklarını, satışa çıkartıldığına ilişkin açıklamaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

14.06.2016Ekonomi
Rusya’nın en büyük siber suç grubu çökertiliyor

Rusya’nın en büyük siber suç grubu çökertiliyor

Kaspersky Lab uzmanları ve Rusya’nın en büyük bankalarından biri olan Sberbank, Rus Güvenlik Birimleri ile beraber çalışarak Lurk Trojan kullanan çetenin şimdiden 50 üyesinin yakalanmasını sağlayan Lurk soruşturmasına başladı. Gözaltına alınan kişilerin, 2011 yılından bu yana çeşitli banka, finansal hizmetler ve şirketlerden toplamda 45 milyon dolar (3 milyar ruble) civarında bir soyguna sebep olan zararlı bilgisayar ağının oluşturulmasında rol oynadıklarından şüpheleniyor. Bu, Rusya’da bugüne kadar gerçekleşen en geniş kapsamlı hacker tutuklanması.

8.06.2016Teknoloji
Sberbank ilk çeyrek karını yaklaşık 3 kat arttırdı

 Sberbank ilk çeyrek karını yaklaşık 3 kat arttırdı  

Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın 2016 ilk çeyrek net karının bir önceki yılın aynı dönemine göre 2,8 kat artarak 26,3 milyar rubleden 100,4 milyar rubleye (yaklaşık 1,5 milyar dolar) yükseldiği bildirildi.     

7.04.2016Ekonomi
Rusya için kritik tarih 2044

Rusya için kritik tarih 2044

Petrole dayalı Rus ekonomisinin içinde bulunduğu durum uzmanlar tarafından ‘Hollanda hastalığı’ olarak tanımlanıyor. Tek bir ürüne dayalı bu ekonomi için tehlike çanları uzun süredir çalarken Rusya’nın petrol rezervlerinin 2044 yılında tükeneceği belirtiliyor.

24.03.2016Ekonomi
Sberbank: Türkiyeden çok memnunuz

Sberbank: Türkiye'den çok memnunuz

Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın CEO'su, Türkiye faaliyetlerine yönelik konuştu. CEO, "Türkiye'deki faaliyetlerimizden son derece memnunuz" dedi. Diğer yandan, 2015'in son çeyreğinde ise bankanın net karının, bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 48 artarak 72,6 milyar rubleye (yaklaşık 1,03 milyar dolar) ulaştığı belirtildi.

15.03.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

İş dünyasının tek derdi kâr olmamalı

Davos’ta sona eren Dünya Ekonomik Forumu’nun tartışmasız en beğenilen konuşmacılarından biri Hamdi Ulukaya oldu. Şirketine çalışanlarını ortak eden, servetinin yarısını hayır işlerine bağışlayan Ulukaya’nın, “Ailelerini geçindirmeye çalışan milyonlarca insanın öfkesini anlıyorum. Çünkü ben de patronlardan nefret ederek büyüdüm. İş dünyasının tek derdi kâr olmamalı” sözleri büyük beğeni topladı.

20.01.2017

En inovatif şampiyon

Türk bankaları geliştirdikleri yeni ürünlerle uluslararası arenada gövde gösterisi yapıyor. Türk Ekonomi Bankası (TEB) ile birlikte finale kalan Denizbank ‘Dünyanın En İnovatif Bankası’ ödülüne layık görüldü.

10.10.2016