EKSTRA
MENÜ

Saç Boyası

Saç Boyası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Saç Boyası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 516 Saç Boyası haberi bulunmuştur.

Saç Boyası Haberleri

Saç Boyası Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Saç Boyası Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Saç Boyası Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Saç Boyası Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Saç boyası alerjisi nedir? Özellikle saçlarını evde boyayanların merak ettiği konulardan biri de saç boyası alerjisi neden olur hakkındadır. Saç boyası alerjisi olanlar nedenini ve nasıl geçtiğini araştırmaktadır. Saç boyası alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Saç boyası alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgileri detaylı olarak sizler için derledik.

16.05.2021Sağlık
Kına Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kına Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kına Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kına Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kına, geçmiş zamanlardan bu yana kullanılmakta olan bir İslam geleneğidir. Eski zamanlarda kına bitkisinin, evlenecek olan kişileri kötülüklerden ve nazardan koruduğuna inanılır ve bu sebeple çiftlere kına gecesi düzenlenirdi. Günümüzde bu ünlü gelenek hala devam etmektedir. Peki, Kına ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Kına ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Çocuğunuzu geçici dövmelerdeki tehlikelerden koruyun

Çocuğunuzu geçici dövmelerdeki tehlikelerden koruyun

Kozmetik alerjisinin günümüzde çocuklarda da sıkça görülmeye başlandığına dikkat çeken Doç. Dr. Hikmet Tekin Nacaroğlu “Günümüzde küçük yaşlarda saç boyaları ve geçici kına dövmeleri yaygın olarak kullanılmaya başlaması ile çocuklarda kozmetik alerjenlerine maruziyet sonrası gözlenen alerjik bulgularda artış görülüyor” dedi.

2.02.2021Sağlık
Anne sütünü kimyasallardan temizleyen filtre geliştirildi

Anne sütünü kimyasallardan temizleyen filtre geliştirildi

Geliştirilen ürünün taşıdığı risklerin kullanımdayken değil, tasarlanırken keşfedilebilmesi için üreticilere, mühendisliğin yanı sıra önemi hızla artan "ürün geliştirme uzmanlığı" desteği gerekebiliyor. Tasarım desteği verilen dikkati çekici ürünlerden biri de sütü filtresi...

21.12.2020Teknoloji
Gözlük yok, saç boyası yok: Kolaysa böyle tanıyın

Gözlük yok, saç boyası yok: Kolaysa böyle tanıyın

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi, milyonlarca kişinin hayatını değiştirdi. Elbette ünlülerin de.

3.12.2020Magazin
Cildinize Saç Boyası Bulaştığında Ne Yapmalısınız

Cildinize Saç Boyası Bulaştığında Ne Yapmalısınız?

Saç boyası sadece kadınların değil son yıllarda erkeklerin de sıklıkla kullandığı bir ürün. Birçok insanın evde kendi başlarına da yapabildiği saç boyası, dikkatle uygulanmadığında cilde bulaşabiliyor. Çıkması ise bir hayli zor oluyor. Saç boyasını ciltten çıkarmanın yollarını anlatıyoruz.

Saç boyayanlar dikkat Kızarıklık, kaşıntı, yanma durumunda…

Saç boyayanlar dikkat! Kızarıklık, kaşıntı, yanma durumunda…

Uzmanlar, kadınların özellikle pandemi döneminde evde kullandığı kimyasal saç boyalarının içerdiği risklere karşı uyardı. Onkoloji hastaları ile alerjik bünyeye sahip kadınlarda saçların sık boyanmasına bağlı olarak deride ve ciltte istenmeyen reaksiyonlarla karşılaşılabildiğini ifade eden Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Dr. Yasemin Fatih Amato, kızarıklık, kaşıntı, yanma hatta gözlere kadar gelen ödem oluşmasına karşın bitkisel bakımlar önerdi.

10.08.2020Sağlık
Çoğu kişinin ortak sorunu Üstelik günlük hayatı da etkileyebiliyor

Çoğu kişinin ortak sorunu! Üstelik günlük hayatı da etkileyebiliyor

Günümüzde sık karşılaşılan alerji hastalığı ve teşhisinde uygulanan testler hakkında bilgilendirmede bulunan Dermatoloji Uzmanı Dr. Enkhjargal (Egi) Losol, “Genetik yatkınlığı olan kişilerde sık tekrarlanan alerji ataklarının günlük hayatı etkileyecek kadar şiddetli olabilir” dedi.

7.08.2020Sağlık
Koronadan sonra kuaförü eve taşıdık

Koronadan sonra kuaförü eve taşıdık

Koronavirüs sonrası bakım ve temizlik ürünlerine talep arttı. Talebe yetişmek için Çerkezköy’deki fabrikalarında üretime hızla devam ettiklerini söyleyen Kopaş Kozmetik CEO’su Onur Özyurt “Yılın ilk 4 ayında iç pazarda geçen yıla kıyasla kolonya satışı yüzde 60, kit boya satışımız yüzde 27, ağda satışımız yüzde 14 arttı. Yurtdışında talep el dezenfektanı, köpük sabun, kolonya gibi ürünlere yoğunlaştı” dedi.

8.06.2020Ekonomi
İnternetten en çok ne satın aldık Çalışana ofis sandalyesi, canı sıkılana oyun konsolu

İnternetten en çok ne satın aldık? Çalışana ofis sandalyesi, canı sıkılana oyun konsolu

‘Evde kal’mak bizi alışveriş yapmaktan alıkoymadı. Hatta Türkiye’nin önde gelen e-ticaret şirketlerinin Hürriyet Cumartesi’yle paylaştığı verilere göre kredi kartını alıp bilgisayar başına geçenlerin sayısı son aylarda iyice arttı! Temizlik, güzellik ve mutfak kategorileri zirvede. En çok satılanlarsa epilatörler, tıraş makineleri, ofis sandelyeleri, oyun konsolları, terlik, pijama, çamaşır suyu...

Girdikleri evden, sineklik ve saç boyası da çaldılar

Girdikleri evden, sineklik ve saç boyası da çaldılar

ANTALYA'nın Alanya ilçesinde bir eve giren hırsızlar 750 lira, 2 cep telefonu ve ceketin yanı sıra sineklik ve saç boyasını da çaldı.

3.06.2020Gündem
Kuaför ve güzellik salonlarında hazırlıklar başladı

Kuaför ve güzellik salonlarında hazırlıklar başladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kademeli olarak AVM’ler, berberler, kuaförler ve güzellik merkezleri faaliyete geçecek. Öncesinde ise hazırlıklar başladı. Kuaför salonları bir dizi önlemler aldı.

6.05.2020Gündem
Marketlere yoğun ilgi İşte en çok satın alınan ürünler

Marketlere yoğun ilgi! İşte en çok satın alınan ürünler

Sokağa çıkma kısıtlamalarının gelmesiyle birlikte marketlerde satılan ürünlere yoğun ilgi oluştu. Gıdadan kişisel bakım ürünlerine kadar birçok grupta ürünler yok satmaya başladı. CarrefourSA’nın Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, stoklarının bulunduğunu ve vatandaşların dezenfekte edilmiş ve sosyal mesafesi korunmuş marketlerde alışveriş yaptığını söyledi.

27.04.2020Ekonomi
Sütlü Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Sütlü Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Sütlü kahve saç rengi kadınların sıklıkla tercih ettiği renklerden biridir. Saçlarında doğal bir hava yakalamak isteyen birçok kadın sütlü kahve saç rengini tercih etmektedir. Ancak sütlü kahvenin de kullanım koşulları vardır. Bu saç rengi de diğerleri gibi her kadında aynı durmamaktadır. Bu sebeple kadınlar, sıklıkla sütlü kahve saç renginin kimlere yakıştığını detayları ile belirttik.

20.03.2020Saç
Koyu Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Koyu Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Son yıllarda doğal saç renkleri oldukça popüler olmaya başladı. Doğal saç renklerinden biri olan koyu kestane saç rengi hangi tene ve kimlere yakışacağı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Koyu kestane saç renginin saçlar yıkandıkça akıp akmadığı ve koyu kestane saç renginin bakımının nasıl yapıldığı herkesin merak ettiği soruların yanıtları ile ilgili detayları sizler için hazırladık.

13.03.2020Saç
Bakır Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Bakır Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlar, tarihte her kadının güzelliğinin bin yıllık bir sembolüdür. Kadınların saçlarını yapma şekli ve nasıl besledikleri onlar hakkında çok şey anlatır. Trendler yıllar içinde değişti. Modayı körü körüne takip eden kadınlar, saç kesimleri veya saç renkleri konusunda kendilerine uymayan renkleri de kullandı. Doğru bir saç rengi için saç boyama sırasında uyulması gereken evrensel kurallar vardır. Saç renginizin cildinizin tonuna ve gözlerinizin rengine uyup uymadığına dikkat etmek çok önemlidir. İşte bakır kahve saç rengine ait merak edilen tüm detaylar.

13.03.2020Saç
Koyu Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Koyu Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Yüze havalı, asil ve zarif bir ifade kazandıran koyu kahverengi olan saçlar, her yıl olduğu gibi bu yıl da kadınların vazgeçemediği saç renkleri arasında. Kadınlar arasında oldukça revaçta olan koyu kahve saç rengi kimlere yakışır, koyu kahve saç rengi akar mı, koyu kahve saç rengindeki saçlara bakım nasıl yapılır? İşte tüm bu soruların cevaplarını hazırladık!

12.03.2020Saç
Açık Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Açık Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç rengini değiştirmek, kadınlar arasında yaygın bir uygulamadır. Kimi imaj değiştirmek kimi de beyazları kapatmak için saçlarını boyuyorlar. Bazen deneme-yanılmayla en ideal saç rengi bulunuyor. Deneme-yanılma yapmadan açık kestane saç renginin kimlere daha uygun olacağını sizler için derledik.

11.03.2020Saç
Kestane Saç Rengi Hangi Tene Ve Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Kestane Saç Rengi Hangi Tene Ve Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Hem oldukça havalı, hem de kişiye gizemli bir görüntü veren kestane rengi saçlar, bu sene de sıkça tercih edilen renkler arasında. Peki, kestane saç rengi hangi tene ve kimlere yakışır, akar mı, kestane rengi saçlara nasıl bakım yapılır merak ediyorsanız, bu soruların yanıtlarını sizler için hazırladık.

10.03.2020Saç
Açık Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır Akar Mı Bakımı Nasıl Yapılır

Açık Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır? Akar Mı? Bakımı Nasıl Yapılır?

Günümüzde kadınların en beğendikleri ve favori renkleri olarak gösterdikleri saç renklerinden biri; açık karamel saç rengidir. Bu trendi rengi denemek isteyenler ve bu renkte saçları olup da rengin uzun ömürlü kullanımı için yapılması gerekenleri araştıranlar için Açık karamel saç rengi kimlere yakışır? Akar mı? Bakımı nasıl yapılır? Sorularının cevaplarını detaylı olarak hazırladık.

10.03.2020Saç
Ombre ve sombre nedir Ombre ve sombre arasındaki fark nedir

Ombre ve sombre nedir? Ombre ve sombre arasındaki fark nedir?

Ombre ve sombre, son yıllarda en çok tercih edilen saç boyama tekniklerinden biri. Doğal bir görünüm elde etmek isteyenler tercihini sombreden yana kullanırken, daha marjinal bir görünüm yakalamak isteyenler ombreye yöneliyor. Peki, ombre ve sombre nedir? Ombre ve sombre arasındaki fark nedir?

31.01.2020Gündem
Saç Boyaları Meme Kanserine mi Neden Oluyor

Saç Boyaları Meme Kanserine mi Neden Oluyor?

Prof. Dr. Uğur Coşkun, "Ailesinde meme kanseri olan yaklaşık 50 bin kadının üzerinde yapılan bu çalışmada belirli aralıklarla saçını boyatan kadınlarda meme kanseri riskinin yaklaşık yüzde 9 fazla olduğu ortaya çıktı" dedi.

20.12.2019İyi Yaşam

Teşhis konulamayan hastalıklarda lenfoma olasılığı araştırılmalı

Lenfomanın birçok hastalığı taklit ettiğini söyleyen Hematoloji Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Güven Çetin, “Boyun, koltuk altı veya kasıktaki lenf bezlerinin ağrısız şişmesi, yorgunluk, halsizlik, açıklanamayan kilo kaybı, ateş, uzun süreli enfeksiyonlar ve gece terlemesi gibi belirtilerden herhangi biri varsa ve bunun nedeni saptanamıyorsa, hastanın lenfoma olasılığı açısından da araştırılması gerekmektedir” dedi.

13.09.2019Sağlık
Saçlarını yaptırmak için kuaföre gitti, canından oluyordu Yüzü tanınmayacak hale geldi...

Saçlarını yaptırmak için kuaföre gitti, canından oluyordu! Yüzü tanınmayacak hale geldi...

YALOVA’nın Çınarcık ilçesinde bayram öncesi saçlarına röfle yaptırmak isteyen Sinem Güngör (37), gittiği kuaförün yaptığı işlem sonucu yüzünün ve gözünün şiştiğini iddia ederek şikayetçi oldu. Boyama işlemini gerçekleştiren Nail Kaya ise kullandıkları malzemenin faturalı ve kaliteli olduğunu söyleyerek ticari itibarının zedelendiğini öne sürüp, Güngör'den şikayetçi oldu.

8.06.2019Gündem
Oruçluyken saç boyanır mı Saç boyamak orucu bozar mı

Oruçluyken saç boyanır mı? Saç boyamak orucu bozar mı?

Ramazan ayında bakımlarından da ödün vermek istemeyen vatandaşlar, saç boyası konusunu merak ediyor. İftar süresi içerisinde saç boyatmak isteyenler, internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, oruçluyken saç boyanır mı? Saç boyamak orucu bozar mı?

5.05.2019Gündem
Beyin avcıları detay peşinde

Beyin avcıları detay peşinde

Şirketler, bazı kritik rollere en doğru adayı bulabilmek için beyin avcılarından danışmanlık almayı tercih edebiliyor. Peki beyin avcıları bu şirketlere önerecekleri adayları nasıl belirliyor? Konu hakkında görüşlerini aldığımız yetkililer CV’lerin birbirine çok yakın olduğunu bu nedenle detayların öne çıktığını söylüyor. Adaylar, sırf saçını boyadığı ya da giyim tarzından dolayı elenebiliyor.

Saçlar 80li Yıllara Geri Dönüyor

Saçlar 80'li Yıllara Geri Dönüyor!

Saç modası artık her yıl değişiyor. Bu yıl ise saçlarda 80'lere dönüş yaşanıyor. Saç Tasarımcısı Emre Ayaksız ile 2019'un saç trendleri hakkında merak edilen ne varsa konuştuk. Ayaksız, yüz şekline göre saç modellerinden 80'lere dönüşe, saç rengi trendlerinden bakım tüyolarına kadar her şeyi anlattı.

7.03.2019Saç
Egzama nedir Egzama neden olur

Egzama nedir? Egzama neden olur?

Kış aylarında cilt sorunları, normalden daha fazla baş gösteriyor. Özellikle soğuk havalarda egzama daha sık görülüyor. Bu noktada akıllara egzama neden olur, egzama nasıl önlenir gibi sorular geliyor.

11.02.2019Sağlık
Beyazlayan Saçlarınızla Doğal Yöntemlerle Başa Çıkın

Beyazlayan Saçlarınızla Doğal Yöntemlerle Başa Çıkın

Beyazlayan saçlar kadınların en büyük sorunlarından birisidir. Peki bu sorunlardan doğal yöntemlerle kurtulmanın çok kolay olduğunu söylesek? Beyazlayan saçlarınızla başa çıkmanız için ev yapımı tarifler aşağıda.

6.02.2019Saç
Saç Boyası Akıtma Yöntemleri

Saç Boyası Akıtma Yöntemleri

“Saçımın boyası istediğim gibi olmadı” cümlesi tanıdık geldi mi? Beğenmediğiniz renkler ve durumlar için saç boyası akıtma yöntemleri…

24.01.2019Saç
Evde Ombre Saç Nasıl Yapılır

Evde Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Ombre saç modası uzun zamandır hayatımızda. Mahmure kadınları olarak pek sevdiğimiz ama bazen kuaförde yaptırmaya güvenemediğimiz ombre saçları evde yapıyoruz. Adım adım evde ombre saç nasıl yapılır öğrenelim.

26.12.2018Saç
Pancarın Cildiniz ve Saçlarınıza 8 Muhteşem Faydası

Pancarın Cildiniz ve Saçlarınıza 8 Muhteşem Faydası

Pancar son zamanlarda süper gıdalardan biri olma yolunda gidiyor. Barındırdığı vitaminlerin ve sağlıklı bileşenlerin faydalarını duymuş olabilirsiniz. Kan basıncını düşürüyor, kansızlığı önlüyor, karaciğeri güçlendiriyor ve genel olarak daha sağlıklı bir insan olmamızı sağlıyor. Ancak bu kadarla da kalmıyor! Saçlarınız ve cildiniz de bu mükemmel sebzeden yararlanabilirsiniz. Nasıl mı? İşte pancarın neden cildiniz için bulunmaz bir nimet olduğunun 8 kanıtı...

24.12.2018Kişisel Bakım
Argan Yağının Saça Faydaları Nedir Argan Yağı Nasıl Kullanılır

Argan Yağının Saça Faydaları Nedir? Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Argan yağı, son dönemlerde özellikle saçlar için sıklıkla tavsiye edilen bir ürün haline geldi. Argan yağının saça faydaları nedir? Argan yağı nasıl kullanılır?

24.12.2018Saç
Soğuk hava egzamayı tetikliyor, önleminizi alın

Soğuk hava egzamayı tetikliyor, önleminizi alın

Günümüzde sık rastlanan cilt hastalıklarının başında egzamalar geliyor. Değişik tipleri olan egzamaların bazı türleri soğuk havalarda yaygınlaşıyor. Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Serap Utaş, bazen günlük yaşamı etkileyecek kadar şiddetli seyir gösterebilen bu hastalıktan basit önlemlerle korunmanın mümkün olduğunu söylüyor; atopik egzamayı tetikleyen başlıca nedenleri ve alınabilecek önlemleri sıralıyor.

25.10.2018Sağlık
Didem Soydandan çok konuşulacak açıklamalar

Didem Soydan'dan çok konuşulacak açıklamalar

Dövmeleri, aşkları, arkadaşlıkları ve hayatı hep merak ediliyor. Oysa meraka çok da gerek yok, çünkü kendini saklamaya gerek görmeden yaşıyor. Gündem yaratan sosyal medya paylaşımları, YouTube kanalı, podyumlardaki başarısı ile çok gerçek, çok çalışkan, çok üretken bir kadın o... Bu ay hem BeMan hem de BeStyle dergilerinin kapaklarını süsleyen Didem Soydan, Çeşme’deki iddialı çekimin ardından soruları yanıtladı.

2.08.2018Magazin
Bir aydır Türkiyedeler

Bir aydır Türkiye'deler

Adana’da, Türkiye’ye kaçak giren Afganistan ve Pakistan uyruklu göçmenlerle yakalandıklarına ilişkin haber İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından önceki gün servis edilen İranlı gençlerin, bir aydır Türkiye’de olduğu ortaya çıktı.

5.06.2018Gündem
Saçınızı evde boyamadan önce bilmeniz gereken 5 şey

Saçınızı evde boyamadan önce bilmeniz gereken 5 şey

Saçınızı ne zamandır boyamak istiyor ama buna cesaret edemiyor musunuz? Ya da uzun zamandır kuaföre gidip saç boyatıyordunuz ama artık bu masraftan biraz olsun kurtulmak mı istiyorsunuz? O halde evde kendi saçınızı boyamak konusunda kafa patlatıyor olmalısınız. Merak etmeyin, bu aslında çok zor değildir. Sadece birkaç ufak detaya dikkat etmelisiniz.

12.03.2018Stil

Yazar Sonuçları

Emzirme döneminde lazer epilasyon yapılır mı, saç boyanır mı?

Emziren annelerin lazer epilasyon konusunda bazı endişeler taşıdığını biliyorum. Lazer epilasyonda, lazer ışığı kullanılarak, ciltteki kıl kökleri seçici olarak ısıtılıp yok edilir. Bunun süte ya da bebeğe zararlı bir yan etkisi bugüne dek bildirilmedi.

2.06.2020

İnsanların özgürlüğünü elinden alamazsınız!

Canım Okurlarım,Bu yazıyı yazsam mı? yoksa yazmasam mı? çok düşündüm.Lakin en sonunda dürüstlük şefaflığın en doğru ve şifalandırıcı meziyet olduğuna inandığımdan yazmaya karar verdim.

13.04.2020

Adet döneminde saç boyatılabilir mi?

Halk arasında bazı söylemler kendiliğinden kulaktan kulağa hızlıca yayılır, engellenemez. Başlığımızdaki soru da bunlardan biridir. Adet döneminde saç boyatılır mi? Bu soruya hızlıca evet diyebilirim neden mi?

20.03.2019

Oscar Türkiye’den önce tacizciyi hadıma başladı

DÜN geceki Oscar’ın açılış konuşmasına ilk damgayı bir “penis” esprisi vurdu.

5.03.2018