EKSTRA
MENÜ

Offenbach

Offenbach haberleri sayfasında güncel ve son dakika Offenbach hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 530 Offenbach haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Offenbach Haberleri

Millilerin 431. sınavı

Millilerin 431. sınavı

(A) Milli Futbol Takımı, Gürcistan ile yarın deplasmanda yapacağı özel maçla birlikte, 431. karşılaşmasına çıkacak.

6.02.2007Spor
A Milliler 3te 3 yaptı

A Milliler 3'te 3 yaptı

(A) Milli Futbol Takımı, Fatih Terim yönetiminde 2006 yılında oynadığu resmi maçlarda fire vermedi. 3'ü resmi, 10'u özel olmak üzere toplam 13 maç yapan milliler, 6 galibiyet 6 da beraberlik aldı; sadece 1 maçta yenildi. Ay-yıldızlı ekip, toplam 22 gol atarken, kalesinde 12 gol gördü.

31.12.2006Spor
Yimpaş skandalından Beyaz Enerji bağlantısı da çıktı

Yimpaş skandalından Beyaz Enerji bağlantısı da çıktı

Yimpaş dosyasının içinden AKP’li birçok siyasi ismin de karıştığı Beyaz Enerji bağlantısı çıktı. Beyaz Enerji’nin gıyabi tutuklu sanığı, halen yurtdışında bulunduğu tahmin edilen eski Rus vatandaşı Aslan Turancı’ya Yimpaş’tan milyonlarca Alman Markı (DM) gönderildiği belirlendi.

19.12.2006Ekonomi
Çıldırmış bunlar

Çıldırmış bunlar

Bild Am Sonntag gazetesine ilk kez geniş kapsamlı bir röportaj veren Çhristoph Daum, "İlk antrenmanı onbinden fazla taraftar izledi. Beraberlerinde getirdikleri bebekleri kutsamamı istediler" dedi.

10.12.2006Spor
Yimpaş’ın parası Nakşilere gitti

Yimpaş’ın parası Nakşilere gitti

Boris Kalnoky imzasıyla yayınladığı haberinde Yimpaş’ı mercek altına alan Alman gazetesi Die Welt, Avrupa’daki Türklerden toplanan paraların Avustralya üzerinden Türkiye’deki Nakşibendilere gittiğini öne sürdü. Kalnoky’ye göre para transferleriyle gençliği etkilemek ve politikada etkin olmak amaçlanıyor.

26.10.2006Gündem
Kupanın çılgınları

Kupanın çılgınları

Almanya’da cuma günü başayan Dünya Kupası birbirinden ilginç görüntülere sahne oluyor. Futbolla yatıp futbolla kalkan Almanya’da taraftarlar takımlarını her dakika destekliyorlar. Kimi maskesiyle, kimi çılgın görüntüsüyle, kimi de güzelliğiyle tribünlerin ilgi odağı oluyorlar.

12.06.2006Spor Arena
Zinciri kırdık: 1-0

Zinciri kırdık: 1-0

Ay yıldızlı ekip, Dünya Kupası’nda mücadele edecek rakibi karşısında ilk yarıda 4 net pozisyondan yararlanamadı. Necati’nin şık golü, millilerimizi galibiyete taşırken, gurbetçilerimizi coşturdu.

31.05.2006Spor
A Millilerin iki maçının yeri değiştirildi

A Milliler'in iki maçının yeri değiştirildi

A Milli Futbol Takımı'nın, Angola ve Makedonya ile yapacağı özel maçların oynanacağı statlar değiştirildi.

23.05.2006Spor Arena
(A) Milli Futbol Takımı Almanyaya gitti

(A) Milli Futbol Takımı Almanya'ya gitti

(A) Milli Futbol Takımı, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu maçları öncesi yapacağı kamp çalışmaları için Almanya'ya gitti.

21.05.2006Spor Arena
Milliler Almanya yolcusu

Milliler Almanya yolcusu

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde mayıs ve haziran ayları içinde toplam 6 hazırlık maçı yapacak (A) Milli Futbol Takımı'nın aday kadrosu yarın Almanya'ya gidecek.

20.05.2006Spor
Londra’da kalabalıklara çalım atarak sergi gezmek için en güzel günler

Londra’da kalabalıklara çalım atarak sergi gezmek için en güzel günler

I. Dünya Savaşı sırasında Lawrence kanalıyla Araplara bağımsızlık vaat edip Türklere saldırtan, İngiltere... Siyonist liderlere Filistin’de bağımsız İsrail’i söz veren aynı ülke... Soykırım sergisine ev sahipliği yapan Londra... New York’ta sahnelerin geri çevirdiği "Benim Adım Rachel Corrie"yi bağrına basıp kapalı gişe oynatan da yine Londra. Demek ki demokrasinin doğduğu ülkenin başkenti hálá fikirlerin çatışabileceği, farklı yorumların tartışılabileceği ortamı koruyabiliyor.

23.04.2006Gündem
Ortak Çağrı karikatürcü gazetede

Ortak Çağrı karikatürcü gazetede

Bild ile Hürriyet’in karikatür gerginliği karşısında yayınladığı "Ortak Çağrı" Hz. Muhammed çizimleriyle ateşi fitilleyen Danimarkalı Jyllands-Posten Gazetesi tarafından da yayınlandı. Gazete, "iki gazetenin genel yayın yönetmenleri, dünyayı medeniyetler ittifakına çağırdı" dedi.

10.02.2006Dünya
Polisiye olaylara seyirci olmak suç

Polisiye olaylara seyirci olmak suç

Almanya’da bundan böyle polisiye olaylarda seyirci olarak dikkat çekenler ve kurtarma çalışmalarını engelleyenlere ceza verilecek.

1.03.2005Dünya
Bacanak Yimpaşçı, seks hattı düşkünü çıktı

Bacanak Yimpaşçı, seks hattı düşkünü çıktı

Almanya’da tutuklanan Yimpaş GmbH Genel Müdürü Faik Gürler’in ‘seks hattı düşkünü’ olduğu ortaya çıktı. Yimpaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar’ın bacanağı olan Gürler seks hatları harcamasını da Yimpaş’a fatura etti.

15.07.2004Ekonomi
Bacanak Yimpaşçı, seks hattı düşkünü çıktı

Bacanak Yimpaşçı, seks hattı düşkünü çıktı

Almanya’da tutuklanan YİMPAŞ GmbH Genel Müdürü Faik Gürler’in ‘seks hattı düşkünü’ olduğu belirlendi.

15.07.2004Gündem
İspanyadan gelen büyülü ses

İspanya'dan gelen büyülü ses

Opera dünyasının yaşayan efsanelerinden biri olan mezzosoprano Teresa Berganza, bir resital vermek üzere İstanbul'a geliyor. Berganza, İş Sanat Kültür Merkezi’nin "Virtuoso!" başlıklı serisi kapsamında 6 Mart'ta İstanbullu müzikseverlerle buluşacak. Berganza'ya bu resitalinde piyanist Juan Antonio Alvarez Parejo eşlik ediyor. Resital saat 19:30'da başlayacak.

28.02.2003Kelebek
İş Sanatda Parlayan Yıldızlar

İş Sanat'da "Parlayan Yıldızlar"

İş Sanat Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Parlayan Yıldızlar" dizisi bu kez üç genç şan sanatçısını biraraya getiriyor. Didem- Sinem Balık kardeşler ile Ayşen Zülfikar, 24 Aralık saat 19:30’da başlayacak olan konserde Mozart, Donizetti, Puccini, Massenet, Saint-Saens, Bizet, Offenbach'ın operalarından ve çeşitli müzikallerden aryalar ile seslenecek.

18.12.2002Gündem
İsrail tarlada 5 yıldızlı oldu gözünü Japonyaya dikti

İsrail tarlada 5 yıldızlı oldu gözünü Japonya'ya dikti

Tarım alanında yeni teknolojiler yaratarak yüksek verimlilik sağlayan İsrail, çölün ortasındaki Arava Tarım Merkezi'nde bitkilere lüks otel orası ortamı sağlanıyor. Tarım mucizesi ile tanınan İsrail, Japonya gibi yeni pazarlara açılmak istiyor.

30.10.2002Ekonomi
Bugün turizmin tapınağı

Bugün turizmin tapınağı

Moulin Rouge artık turistlere ilk günlerdeki atmosferinin soluk bir rüyasını satıyor. Düşünün, bir zamanlar bohem sanatçıların ya da bir gecelik çılgınlık yapmak isteyenlerin gittiği, özgürlüğün sembolü olan bu müzikhole girmek için bugün ‘‘uygun bir kılık’’ şart koşuluyor.

10.11.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Kırk beş devirli

Ne yapıp yapıp, "iláh"ım Françoise Hardy’nin o kırk beş devirli melankolik şarkısını Tülay German’dan sonraki ikinci plak olarak "diskotek"ime (!) yerleştirebildim.

3.06.2006

Bülent Ersoy olayı mı?

TRAVESTİ ve transseksüellerden hazzetmem. Hiçbir zaman da hazzetmedim.

Seyfi Dursunoğlu, nam-ı diğer ‘Huysuz Virjin’ gibi yüksek gradolu bir sanatçı ve ona koşut diğer kabare aktörleri ancak istisnaya girer ki, benim kendi kaidemi bozmaz.

24.08.2005

Carmen'i seyrederken dans eder misiniz?

BATI'DAKİ klasik müzik dergilerinin kapaklarında; genç, güzel, alımlı, gönül çelen iki operacının fotoğrafları yer alıyor. Onlara Opera Babes (Opera Bebekleri) diyorlar kapak yazısında. Bebek gibi güzel sözünü hak ediyorlar doğrusu.

8.01.2003