EKSTRA
MENÜ

Offenbach

Offenbach haberleri sayfasında güncel ve son dakika Offenbach hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 535 Offenbach haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Offenbach Haberleri

Camide göçmenlere ‘aşı bilinci’ toplantısı

Camide göçmenlere ‘aşı bilinci’ toplantısı

Türk-Alman Sağlık Vakfı ve Hessen Sosyal İşler ve Entegrasyon Bakanlığı tarafından göçmen kökenlilerin korona salgınına karşı aşılanmalarını bilinçlendirmek amacıyla aylar önce başlatılan çalışmalar devam ediyor. Hessen Eyaleti Entegrasyon Bakanı Kai Klose Türk-Alman Sağlık Vakfı’nın daveti üzere bilgilendirmeyi bizzat camilere giderek kendisi yapıyor.

27.07.2021Avrupa
Uzak bölgede kreşe, 23 bin euro tazminat

Uzak bölgede kreşe, 23 bin euro tazminat

Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Frankfurt kentinde yaşayan Alman anneye, bir yaşındaki oğluna kreşte yer verilmediğinden dolayı 23 bin euro tazminat ödenmesine karar verildi.

13.07.2021Avrupa
Main Dünya Müzik Festivali’nde ikinci gün

Main Dünya Müzik Festivali’nde ikinci gün

Birinci bölümü geçen cumartesi akşamı çevrim içi konser olarak yayınlanan ‘Uluslararası Main Dünya Müzik Festivali’nin ikinci bölümü bu akşam gerçekleşecek.

9.07.2021Avrupa
Offenbach’tan tüm dünyaya müzik kapısı

Offenbach’tan tüm dünyaya müzik kapısı!

Frankfurt yakınlarındaki Offenbach kentinde artık gelenekselleşen ve geçen yıl pandemi nedeniyle iptal edilen ‘Main Dünya Müzik Festivali’nin 7’ncisi sanal ortamda gerçekleştiriliyor. Çevrimiçi olarak yayınlanacak konserlerden oluşan festivale Türkiye, Almanya, Yunanistan, İspanya, Polonya ve İsrail’den müzisyenler katılıyor.

26.06.2021Avrupa
Biraz dürüstlük bekliyoruz

Biraz dürüstlük bekliyoruz

Hessen’de 28 Ekim 2018’de yapılan Eyalet Parlamentosu seçimi öncesiydi. Yıllarca Yeşiller’in Eş Başkanlığı’nı yapan Cem Özdemir, Yeşiller Hessen teşkilatının lider adayları Priska Hinz ile 2014 yılından beri Hessen Ekonomi, Enerji ve Ulaşım Bakanı olan Tarek Al Wazir, partinin uyum politikasıyla ilgili olarak 18 Eylül 2018 tarihinde ortaklaşa bir basın toplantısı düzenlediler. Uzun uzun hedeflerini sıraladılar.

12.06.2021Avrupa
Bir can kayboldu... İddianamesi 10 yılda yazıldı

Bir can kayboldu... İddianamesi 10 yılda yazıldı!

Belgin Thind, fazla kilolarından kurtulmak için 2011 yılında Almanya’dan İstanbul’a geldi. Plastik ve estetik cerrahi uzmanı Doç Dr. İbrahim Aşkar’ın yaptığı yağ aldırma operasyonu sonunda hayatını kaybetti. Ailesinin başlattığı hukuk mücadelesinde tazminat davası devam etti ancak ceza davasının açılması 10 yılı buldu.

4.06.2021Gündem
Almanya’da yoksul yaşlı sayısında artış

Almanya’da yoksul yaşlı sayısında artış

Alman Devlet İstatistik Enstitüsü’nün verilerine göre ülkedeki yoksul yaşlı sayısında artış olduğu ortaya çıktı. 2019 sonu itibarıyla 65 yaş üstü emeklilerden 500 binden fazlasının sosyal yardımla geçinmek zorunda kaldığı belirlendi.

6.04.2021Avrupa
TMMB’den Türkiye’de 30’uncu yıl ‘Hatıra Ormanı’

TMMB’den Türkiye’de 30’uncu yıl ‘Hatıra Ormanı’

Yurtdışında yaşayan Türklerin ve Türkiye kökenlilerin kurduğu Türk Mühendis ve Mimarlar Birliği Almanya (TMMB), Türkiye’de bir ‘Hatıra Ormanı’ oluşturmak için harekete geçti.

2.04.2021Avrupa
Pazar günü Hessen’de ikinci tur seçimleri var

Pazar günü Hessen’de ikinci tur seçimleri var

Almanya’nın Hessen eyaletinde iki hafta önce yapılan belediye başkanlığı seçimlerinde kesin sonuç alınmayan kentlerden dokuzundaki ikinci tur seçimleri bu pazar günü yapılacak. Önümüzdeki 6 yıllık dönem için yarışacak 18 adayın büyük çoğunluğunu bir parti üyesi olmayan bağımsız politikacılar oluşturuyor. 7 bağımsız adayı, CDU’dan 5, SPD’den 4 ve Yeşiller’den 2 aday takip ediyor.

26.03.2021Avrupa
Hessen’de büyük kentlerde hayal kırıklığı

Hessen’de büyük kentlerde hayal kırıklığı

Almanya’nın Hessen eyaletinde yaklaşık 400 bini Türkiye kökenli 4.7 milyon seçmen, 422 kentte belediye meclisi, 21 bölge meclisi üyeleri, 31 beldede belediye başkanı, Bad Homburg, Fulda, Hanau, Marburg ve Wetzlar kentlerinde büyükşehir belediye başkanı ile 5 valiyi seçti. Hessen’de yerel seçimlerinde Yeşiller, Frankfurt, Offenbach, Giessen, Kassel ve Darmstadt’ın da aralarında olduğu eyaletin büyük oy patlaması yapıp birinci parti konumuna geldi.Yerel seçimlerde az sayıda Türkiye kökenli aday belediye meclislerine girebildi.

19.03.2021Avrupa
İki eyalet sandık başına gidiyor

İki eyalet sandık başına gidiyor

Almanya’da ‘süper seçim yılı’ ilan edilen 2021 yılındaki ilk seçimler 14 Mart Pazar günü Baden Württemberg ve Rheinland Pfalz eyaletlerinde yapılacak.

11.03.2021Avrupa
Ünlü sinemacılardan Hüseyin Sıtkı’ya destek yağdı

Ünlü sinemacılardan Hüseyin Sıtkı’ya destek yağdı

Frankfurt Belediye Meclisi seçimlerinde SPD listesinden dokuzuncu sırasında aday olan, Frankfurt Türk Film Festivali Başkanı Hüseyin Sıtkı’ya Türkiye’den ünlü yıldızlar bir video hazırlayarak destek verdi.

7.03.2021Avrupa
Otomobilde kadın eli

Otomobilde kadın eli

1969 yılında Almanya’ya işçi olarak gelen Elazığ’lı Hüseyin Kara’nın kızı Nejla Kara tıp tahsili yaparken birden kendini otomotiv sektörünün içinde buluyor. Değişik mesleklerde üniversite eğitimi alan kardeşlerini bir araya toplayarak otomobil dünyasında devasa porojelerin hayata geçirilmesinde ailesine öncülük ederek mesleğinin efendisi olan Harput’un yaman kızı Nejla sorularımıza ilginç yanıtlar verdi.

27.02.2021Avrupa
Fenerbahçe - Galatasaray rekabetinden ilginç notlar

Fenerbahçe - Galatasaray rekabetinden ilginç notlar

Türk sporuna damga vuran ve "zıt kardeşler" olarak adlandırılan Fenerbahçe ile Galatasaray 112 yılı geçen rekabeti birçok ilginç olaya tanık oldu.

5.02.2021Futbol
Terör örgütü yandaşlarından camiye boyalı saldırı

Terör örgütü yandaşlarından camiye boyalı saldırı

Almanya’nın Hessen eyaletindeki Offenbach şehrinde bir caminin duvarı ve tabelası, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce boyayla kirletildi ve terör örgütü lehine sloganlar yazıldı.

11.12.2020Avrupa
Almanya’da riskli bölge sayısı patladı

Almanya’da riskli bölge sayısı patladı

Almanya’da COVID-19 salgını nedeniyle riskli bölge ilan edilen yerleşim yeri sayısı son bir haftada üç kat arttı.

12.10.2020Dünya
‘12’ye 5 var, durum hiç iç açıcı değil’

‘12’ye 5 var, durum hiç iç açıcı değil’

Koronavirüs vakalarının hızla artışa geçtiğini belirten Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, hızlı tedbirler alınması gerektiğini söyledi: “Artık 12’ye 5 var. Durum hiç iç açıcı değil. Eğer kararlı hareket etmezsek, ikinci kapanma tehlikesi yolda.”

11.10.2020Avrupa
Kontrolsüz yayılacak dedi ve önlemleri sıraladı

'Kontrolsüz yayılacak' dedi ve önlemleri sıraladı

Başbakan Merkel 11 büyükşehir belediye başkanıyla yaptığı videokonferanstan sonra basın toplantısı düzenledi. Alınan yeni önlemleri açıklayan Merkel, Alman ordusu ve Robert Koch Enstitüsü korona merkezlerine uzmanlar gönderileceğini ve 10 gün içinde salgının yayılması durdurulamazsa, yeni ek önlemlerin alınacağını söyledi.

9.10.2020Avrupa
Almanya’da son 24 saatte 4 bin 58 Kovid-19 vakası tespit edildi

Almanya’da son 24 saatte 4 bin 58 Kovid-19 vakası tespit edildi

Almanya mart ayında olduğu gibi her gün açıklanacak korona vakalarına kilitlendi. Salgın hastalıklardan sorumlu Robert Koch Enstitüsü verilerine göre, son 24 saat içinde 4 bin 58 kişide Kovid-19 tespit edildi. Günlük korona vakalarında en yüksek sayı, nisan ayı başında 6 bin 500 olarak tespit edilmişti.

8.10.2020Avrupa
Zıt kardeşlerin 111 yıllık tarihi rekabeti

'Zıt kardeşler'in 111 yıllık tarihi rekabeti!

Türk sporuna damga vuran ve "zıt kardeşler" olarak adlandırılan Galatasaray ile Fenerbahçe'nin 111 yılı geçen rekabeti birçok ilginç olaya tanık oldu.İki takım arasındaki rekabette ilk golü Galatasaraylı futbolcu Emin Bülent Serdaroğlu attı.

27.09.2020Avrupa
Galatasaray - Fenerbahçe maçı ne zaman saat kaçta, hangi kanalda yayınlanacak İşte GS-FB maçının detayları…

Galatasaray - Fenerbahçe maçı ne zaman saat kaçta, hangi kanalda yayınlanacak? İşte GS-FB maçının detayları…

Herkes sezonun ilk büyük buluşması Galatasaray-Fenerbahçe randevusu için geri sayım devam ediyor. Galatasaray ile Fenerbahçe futbol takımları, Süper Lig'de yapacakları derbiyle tarihte 392. kez karşı karşıya gelecek. Peki, Galatasaray-Fenerbahçe maçı saat kaçta, hangi kanalda yayınlanacak? İşte GS-FB maçının detayları…

26.09.2020Spor Arena
Galatasaray - Fenerbahçe rekabetinden ilginç notlar

Galatasaray - Fenerbahçe rekabetinden ilginç notlar

Türk sporuna damga vuran ve "zıt kardeşler" olarak adlandırılan Galatasaray ile Fenerbahçe'nin 111 yılı geçen rekabeti birçok ilginç olaya tanık oldu.

26.09.2020Futbol
Korkutan düzenleme: Kurallara uymazsanız çocuklarınız alırız

Korkutan düzenleme: Kurallara uymazsanız çocuklarınız alırız!

Almanya’da bazı sağlık idareleri çocuklu ailelere gönderdikleri düzenlemede, korona şüphesi durumunda çocukların aileden ayrılıp ayrı bir odada karantinaya alınması isteniyor. Aksi takdirde çocukların ailelerinden alınıp kapalı tesislerde karantinaya alınacağı belirtiliyor.

6.08.2020Avrupa
Sağlık İdarelerinden korkutan korona düzenlemesi

Sağlık İdarelerinden korkutan korona düzenlemesi

Almanya'da bazı sağlık idareleri çocuklu ailelere gönderdikleri düzenlemede, korona şüphesi durumunda çocukların aileden ayrılıp ayrı bir odada karantinaya alınması isteniyor. Aksi takdirde çocukların ailelerinden alınıp kapalı tesislerde karantinaya alınacağı belirtiliyor.

6.08.2020Dünya
Fenerbahçenin UEFA Kupalı hocası Arda Vuralın yeni kariyeri şaşırttı

Fenerbahçe'nin UEFA Kupa'lı hocası Arda Vural'ın yeni kariyeri şaşırttı

Almanya Bundesliga ekibi Eintracht Frankfurt'ta antrenörlük yaptığı dönemde, o zamanki adıyla UEFA Kupası'nı havaya kaldıran, 1980-81 sezonunda da Fenerbahçe'de teknik direktör Friedel Rausch'un yardımcısı olarak görev yapan Arda Vural, Foça'ya yerleşip bambaşka bir kariyere başladı.

26.05.2020Futbol
Hanau’daki ırkçı katilin babasının aracı kundaklandı

Hanau’daki ırkçı katilin babasının aracı kundaklandı

Almanya’nın Hanau kentinde aralarında 4 Türk’ün bulunduğu 9 kişiyi katleden ırkçı Tobias Rathjen’in babasının otomobili kundaklandı.

6.04.2020Avrupa
Son dakika haberi... Türkler şokta: Çok korkuyoruz, bize uyku yok Yalçın abi

Son dakika haberi... Türkler şokta: Çok korkuyoruz, bize uyku yok Yalçın abi

Almanya’da geçen çarşamba gecesi neo-Nazi teröristin yaptığı katliamın yankıları sürüyor. Bu ülkede yaşayan Türkler kaygılı. Offenbach’ta yaşayan Karslı Recep, “Korkuyoruz, her an bizim de başımıza böyle bir felaket gelmesinden. Geceleri derin uykuya dalmaktan korkuyoruz” diyor.

22.02.2020Dünya
CSU da CDU gibi değişecek

CSU da CDU gibi değişecek

Hıristiyan Sosyal Birlik Parti (CSU) ‘koyu muhafazakar’ bir partidir. ‘Kardeş parti’ Hıristiyan Demokrat Birlik Parti (CDU) ile aralarında bir ‘sözleşme’ olduğu için, Almanya’daki 16 eyaletten sadece Bavyera’da seçimlere girmektedir. CDU da Bavyera’da seçimlere katılmamaktadır.

11.01.2020Avrupa
Naim: Cep Herkülü filmi 2 Ocakta Avrupada vizyona girecek

'Naim: Cep Herkülü' filmi 2 Ocak'ta Avrupa'da vizyona girecek

Türk spor tarihine damga vuran Naim Süleymanoğlu'nun hayatını beyaz perdeye taşıyan "Naim: Cep Herkülü" filmi, 2 Ocak'ta Avrupa'da vizyona girecek.

31.12.2019Magazin
‘Naim: Cep Herkülü’ 2 Ocak’ta Avrupa’da

‘Naim: Cep Herkülü’ 2 Ocak’ta Avrupa’da

Türk spor tarihine damga vuran Naim Süleymanoğlu’nun hayatını beyaz perdeye taşıyan ‘Naim: Cep Herkülü’ filmi, 2 Ocak’ta Avrupa’da İngiltere, Fransa, Belçika, Danimarka, Hollanda, Avusturya ve Almanya’da sinemaseverlerle buluşacak.

30.12.2019Avrupa
Kâmil Abimizi kaybettik

Kâmil Abimizi kaybettik

Bochum Ruhr Üniversitesi’nde Komünikasyon Bilimleri, Politik Bilimler ve Genel Dil Bilimleri bölümlerini 1980 yılı haziran ayında bitirdikten sonra, Avrupa merkezleri Frankfurt’ta olan Hürriyet ve Tercüman gazetelerine özgeçmişimi gönderip, yazılı olarak başvuruda bulundum. Yanıt beklemeden yaz tatilimi geçirmek için Türkiye’nin yolunu tuttum.

20.11.2019Avrupa
Gazeteci Kâmil Yaman toprağa verildi

Gazeteci Kâmil Yaman toprağa verildi

Pazar günü vefat eden gazeteci Kâmil Yaman (84), Offenbach’taki Diyanet Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Yeni Mezarlık’ın Müslümanlara ayrılan bölümünde dualarla toprağa verildi.

19.11.2019Avrupa
‘Almanca konusunda çocuklarımız teşvik edilmeli’

‘Almanca konusunda çocuklarımız teşvik edilmeli’

Hessen Eyaleti Kültür Bakanlığı uzmanları veliler ve sivil toplum temsilcileriyle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Türk Alman Sağlık Vakfı’nın düzenlediği kahvaltıya, Hessen Kültür Bakanlığı Müsteşarı Dr. Manuel Lösel, Okullarda Entegrasyon Dairesi’den Christopher Textor, Giessen Sığınmacı Çocuklar Okulu Müdürü İngrid Hubing ile Offenbach Okullar Dairesi Müdürü Susanne Meissner de katıldı.

19.11.2019Avrupa
Gazeteci Kamil Yaman vefat etti

Gazeteci Kamil Yaman vefat etti

Gazeteci Kamil Yaman (84), önceki gün Almanya’da vefat etti. Almanya’ya gelmeden önce Türkiye’de Hürriyet, Cumhuriyet, Yeni Sabah ve İstanbul Express gazetelerinde çalışan Kamil Yaman, 1973’te Hürriyet’in Batı Berlin’deki bürosunu kurdu ve 1983’e kadar Berlin Büro Şefi olarak görev yaptı.

18.11.2019Avrupa
Kuzeyin oğlu Offenbach’tan seslendi: Bizi ayrıştırmasınlar

Kuzeyin oğlu Offenbach’tan seslendi: Bizi ayrıştırmasınlar

‘Kuzeyin Oğlu’ Volkan Konak, Offenbach Stadthalle konserinde, sevilen şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendirip birlik mesajları verdi.

17.11.2019Avrupa
Almanya’da tartışma

Almanya’da tartışma

Almanya'ya dönecek DEAŞ’lıların akıbeti siyasetçiler arasında yoğun tartışmaya neden oluyor. Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ın, “Ülkeye gelecek DEAŞ’la bağlantılı kişilerin, eylemlerinden sorumlu tutulabilmeleri ve yargılanabilmeleri için somut delillerin elzem olduğunu” söylemesinin ardından İçişleri Bakanı Horst Seehofer de, Süddeutsche Zeitung’a açıklama yaptı.

13.11.2019Dünya
Offenbach’ta terör operasyonu

Offenbach’ta terör operasyonu

Almanya’nın Offenbach kentinde terör saldırısı hazırlığında olduğu şüphesiyle 3 kişi gözaltına alındı. DEAŞ’lı olduğu sanılan bu kişilerin ikisinin 21-22 yaşlarında Türk, birinin ise 24 yaşında bir Makedon olduğu öğrenildi.

12.11.2019Avrupa
Almanya’da Türk futbolcuların asker selamı çok yanlış tarafa çekildi

Almanya’da Türk futbolcuların asker selamı çok yanlış tarafa çekildi

Almanya’daki Türk futbolcuların maçlarda asker selamı vermeleri üzerine başlayan tartışmaya Hessen Türk Dernekleri İnisiyatif Platformu (HTDİP) da katıldı. Türk futbolcuların asker selamının Alman basınında çok yanlış bir tarafa çekildiğini kaydededen HTDİP, kulüplerle futbol federasyonuların diyalog çağrısı yaptı.

24.10.2019Avrupa
Gülseren Aydın, ‘sessiz kadınların sesi’ oldu

Gülseren Aydın, ‘sessiz kadınların sesi’ oldu

Başarılı ressam Gülseren Aydın’ın kadınların sorunlarına dikkat çeken resim sergisi, Mülhleim Belediyesi’nde açıldı.

20.10.2019Avrupa
Frankfurt’a yine yıldız yağacak

Frankfurt’a yine yıldız yağacak

27 Ekim’de Kapı filmi ile kapılarını açacak olan 19. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, son yılların gözde filmler ile birlikte televizyon, sinema ve sanat camiasından yıldızları yine Frankfurt’ta bir araya getirecek.

20.10.2019Avrupa
Yüklendikçe uzaklaştırıyorsunuz

Yüklendikçe uzaklaştırıyorsunuz

Almanya şimdi de kafayı ‘asker selamı’na taktı. 2020 Avrupa Şampiyonası Grup Elemelerinde Türkiye-Arnavutluk karşılaşmasının 90’ıncı dakikasında Cenk Tosun’un attığı golün ardından Türk millilerin ‘asker selamı’ vermesi, bazı Avrupa ülkelerinde tepkiyle karşılandı.

19.10.2019Avrupa
Terör örgütü PKK, Avrupayı terörize etmeye devam ediyor

Terör örgütü PKK, Avrupa'yı terörize etmeye devam ediyor

Terör örgütü PKK/YPG yandaşları, Barış Pınarı Harekatı'nı "protesto etme" kisvesi altında Avrupa'da terör estirmeye başladı.

16.10.2019Dünya
CRRnin yeni kaptanı Cem Mansur

CRR'nin yeni 'kaptanı' Cem Mansur

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliği’ne Cem Mansur atandı. Mansur, 2019-2020 konser sezonu açılışında görevi Aslan Özdemir’den devraldı.

11.10.2019Kitap Sanat
Bakan Klose: ‘Artık proje değil, sağlık sisteminin bir parçası’

Bakan Klose: ‘Artık proje değil, sağlık sisteminin bir parçası’

Türk Alman Sağlık Vakfı tarafından dört yıl önce Giessen'de kurulan Almanya‘nın ilk ve tek 'Kültürlerarası Sağlık Merkezi'nin çalışmalarının çok önemli olduğunu söyleyen Bakan Klose, sürekli maddi destek için çözüm arayışlarına kendisinin de katkı sağlayacağını söyledi.

10.10.2019Avrupa
Galatasaray Fenerbahçe derbi maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda Süper Ligde dev randevu

Galatasaray Fenerbahçe derbi maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda? Süper Lig'de dev randevu!

Süper Lig'in 6. haftasında Galatasaray, ezeli rakibi Fenerbahçe'yi konuk ediyor. Ligde 10 puanla liderlik koltuğunu zorlayan sarı lacivertliler, deplasmanda galibiyet için forma giyecek. Fatih Terim'in öğrencileri ise, rakibine karşı kendi evinden 3 puan ayrılmak istiyor. Heyecanın zirve yapacağı dev derbide, gözler Galatasaray'ın golcüsü Falcao ve Fenerbahçe'de sezona sıkı başlayan oyuncusu Vedat Muric'te olacak. Peki, Galatasaray Fenerbahçe derbi maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda? Derbi ne zaman oynanacak?

27.09.2019Spor Arena
Genco Erkal, ‘Merhaba’ ile ünlü isimleri Almanya’da buluşturdu

Genco Erkal, ‘Merhaba’ ile ünlü isimleri Almanya’da buluşturdu

Türk tiyatrosunun yaşayan devlerinden Genco Erkal, yeni oyunu ‘Merhaba’da “Benim yazarlarım“ dediği Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Can Yücel, Berthold Brecht ve William Shakespeare‘i aynı sahnede buluşturdu. Bugüne kadar Almanya’da hep kapalı gişe oynayan Erkal’ı izleyenlerin sayısı, İstanbul büyükşehir belediye başkanı adaylarının TV’deki açık oturumuyla aynı saate denk gelmesi nedeniyle beklenenin altında kaldı.

17.06.2019Avrupa
Offenbach dünya müziğine 6. kez ev sahipliği yaptı

Offenbach dünya müziğine 6. kez ev sahipliği yaptı

Offenbach’ta SuArts Derneğinin ‘Main Dünya Müzik Festivali’ adıyla düzenlediği festivalde sekiz ülkeden dokuz grup, halk ezgilerini birlikte söyledi. Festivale birlikte söylenen Pir Sultan Abdal’ın ‘Dostum dostum’ türküsü damga vurdu.

16.06.2019Avrupa
Genco Erkal, Offenbachta ‘Merhaba’ diyor

Genco Erkal, Offenbach'ta ‘Merhaba’ diyor

Türk tiyatrosunun usta isimlerinden Genco Erkal, hem yönetip, hem de oynadığı tek kişilik yeni oyunu ‘Merhaba’yla Offenbach'ta seyirciyle buluşacak.

13.06.2019Avrupa
Dünya müziği 6’ncı kez Offenbach’ta buluşuyor

Dünya müziği 6’ncı kez Offenbach’ta buluşuyor

Hasan Yükselir ve arkadaşlarının kurduğu ‘Su Arts Derneği’ tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen ‘Uluslararası Main Dünya Müzik Festivali’ 14 Haziran’da başlıyor. Hessen Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Tarek Al-Wazir’in herkesi davet ettiği festivalde Flamenkodan, Tangoya, Roman müziğinden Anadolu türkülerine dünya müzik gelenekleri sahneye taşınacak.

12.06.2019Avrupa
Dünya Müzik Festivali başlıyor

Dünya Müzik Festivali başlıyor

Main Nehri kıyısındaki Offenbach‘ta Türkiye kökenli bir grup sanatçı tarafından başlatılan ‘Main Dünya Müzik Festivali’nin 6’ncısı 14 Haziran’da dünyanın çeşitli bölgelerinden müzisyenlerin katılımıyla başlıyor.

1.06.2019Avrupa