EKSTRA
MENÜ

Grev

Grev haberleri sayfasında güncel ve son dakika Grev hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.522 Grev haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Grev Haberleri

Almanya’da demir yolu şirketiyle makinistler anlaştı

Almanya’da demir yolu şirketiyle makinistler anlaştı

Alman Demiryolları (Deutsche Bahn) ile Alman Makinistler Sendikası (GDL) arasında, makinistlerin bir ay içinde üçüncü kez greve gitmesinin ardından toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde siyasilerin araya girmesiyle anlaşma sağlandı.

16.09.2021Ekonomi
Alman Demir Yolları’nda grev son erdi

Alman Demir Yolları’nda grev son erdi

Alman Demiryolları (Deutsche Bahn) ile Alman Makinistler Sendikası (GDL) arasında, makinistlerin bir ay içinde üçüncü kez greve gitmesinin ardından toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde siyasilerin araya girmesiyle anlaşma sağlandı.

16.09.2021Avrupa
‘Fabrikaları devretmeye hazırız’

‘Fabrikaları devretmeye hazırız’

İnşaatçılarla çimentocuların tartışmasında çimento sektörünün yüzde 94’ünü temsil eden TÜRKÇİMENTO’dan yanıt geldi. Birlik Başkanı Fatih Yücelik, “150 metrekare bir evde çimento maliyeti yüzde 3. Biz, tonu 35 dolara dünyanın en ucuz çimentosunu satıyoruz. Bize en yakın, 70 dolarla Çin satıyor. İç pazara maliyetin altında satıyoruz. Çok üstümüze geliyorlar. İnşaatta diğer maliyetler içerisinde en az çimentonun fiyatı arttı. İhracat kısıtlaması gündemde. Biz artık fabrikaları devretmeye hazırız. İnşaatçılar daire fiyatında yüzde 50 indirim yapsın söz veriyoruz çimentolarını bedava vereceğiz” diye konuştu.

16.09.2021Ekonomi
Yarına kadar iyi bir teklif gelmezse...

Yarına kadar iyi bir teklif gelmezse...

Alman Makinistler Sendikası (GDL), Alman Demiryolları (DB) yönetimine yeni bir ültimatom verdi. Sendika, yarına kadar müzakerelerin başlaması için yeni teklifle gelinmemesi durumunda greve gidileceğini açıkladı.

10.09.2021Avrupa
Grevler bitti ama...

Grevler bitti ama...

Almanya’da Demiryolları makinistlerinin beş günlük grevi sona erdi. Ancak grevin sona erdiği gün makinistler sendikası yeni grev tehdidinde bulundu.

7.09.2021Avrupa
27 Şubat hangi burç ve burcu ne 27 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

27 Şubat hangi burç ve burcu ne? 27 Şubat tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burç yorumları gerek gazetelerden gerekse de internet ortamında pek çok kez takip edilmektedir. 27 Şubat doğumlu kişiler de hangi burç olduklarını internet üzerinden sorgulamaktadırlar. Böylece 27 Şubat doğumlu kişiler burçları ile alakalı günlük yorumları takip etmektedirler. Peki, 27 Şubat hangi burçtur? 27 Şubat burcu nedir? 27 Şubat’ta tarihte hangi olaylar ve gelişmeler yaşanmıştır? 27 Şubatta doğan ünlüler kimlerdir? İşte 27 Şubat ile ilgili tüm bilgiler.

6.09.2021Burçlar
11 Ocak hangi burç ve burcu ne 11 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

11 Ocak hangi burç ve burcu ne? 11 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Bir senede 12 ay mevcut olduğu gibi 12 tane de burç bulunmaktadır. Burçlar, bireylerin kişilik özelliklerini yansıtan bir kavramdır. Burca bakılarak bir kişinin karakter analizi yapılabilmektedir. Bunun için bireyin hangi ayda ve bununla birlikte günde doğduğu bilinmesi gerekmektedir. Burçlar genel itibari ile iki ayın ortasını kapsamaktadır. Pek çok insan 11 Ocak tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, özelliklerini, yükselenini, bu tarihte doğan ünlüleri merak etmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.09.2021Burçlar
Alman yargısı makinistlerin grevinin durdurulması talebini ikinci kez reddetti

Alman yargısı makinistlerin grevinin durdurulması talebini ikinci kez reddetti

Alman Demiryollarının makinistlerin 1 Eylül'de başlayan grevinin durdurulması talebine Alman yargısı ikinci kez ret yanıtı verdi.

3.09.2021Ekonomi
DBye bir kötü haber de temyizden

DB'ye bir kötü haber de temyizden

Alman Demiryolları (DB), yeni teklifle gelmesine rağmen sendikanın 6 günlük greve gitmesine karşı dava açarak grevin son bulması için Frankfurt İş Mahkemesi’ne başvurmuştu. Fakat Frankfurt İş Mahkemesi, sendikanın aldığı grev kararının durdurulamayacağı yönünde karar verdi. Bunun üzerine DB, bir üst mahkeme olan Eyalet İş Mahkemesi’ne başvurarak yerel mahkemenin aldığı kararın temyizini istedi. Ancak DB’ye bir kötü haber de yüksek mahkemeden geldi.

3.09.2021Avrupa
Almanya’da makinistler 1 ay içinde üçüncü kez greve gitti

Almanya’da makinistler 1 ay içinde üçüncü kez greve gitti

Alman Makinistler Sendikası (GDL) Alman Demiryolları ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ülke genelinde 1 ay içinde üçüncü kez greve gitti.

2.09.2021Dünya
En uzun grev başladı

En uzun grev başladı

Alman Demiryolları’nda (DB) çalışan makinistler üçüncü kez greve gitti. Bu kez daha uzun sürecek olan grev gelecek hafta salı gününe kadar devam edecek.

2.09.2021Avrupa
‘En uzun grev’ dedi, saat verdi...

‘En uzun grev’ dedi, saat verdi...

Alman Makinistler Sendikası, Alman Demiryolları ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ülke genelinde 1 ay içinde üçüncü kez grev kararı aldı.

31.08.2021Avrupa
Yeni teklif yok

Yeni teklif yok

Alman Demiryolları (DB), makinistler sendikasıyla müzakere yapmak istediklerini ancak yeni bir teklifte bulunmayacaklarını açıkladı.

26.08.2021Avrupa
Son dakika... Memur ve memur emeklisinin alacağı zam belli oldu

Son dakika... Memur ve memur emeklisinin alacağı zam belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, memur ve memur emeklisinin 2022-2023 yıllarındaki mali ve sosyal haklarına yönelik 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin sonucunu açıkladı. Memur ve memur emeklisinin maaşına 2022'nin ilk altı ayı %5, ikinci altı ayı %7, 2023'ün ilk altı ayı %8, ikinci altı ayı %6 ve enflasyon farklarından oluşan zam yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Türk çalışma hayatında ilk defa bu oranda artış önerilmektedir" dedi. Bakan Bilgin ayrıca "3600 Ek Gösterge meselesi bu sözleşme döneminde tamamlanacaktır" açıklamasında bulundu.

23.08.2021Ekonomi
Grevler ulaşımı aksattı

Grevler ulaşımı aksattı

Alman Makinist Sendikası’nın (GdL) ikinci uyarı grevi başladı. Hafta başına denk gelen uyarı grevi nedeniyle milyonlarca yolcu ulaşımda sıkıntı yaşadı.

23.08.2021Avrupa
İşe ve okula gidecekler dikkat Demiryollarında yine grev

İşe ve okula gidecekler dikkat! Demiryollarında yine grev

Alman Demiryolları (DB) ile Makinist Sendikası (GdL) arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine makinistler ikinci kez uyarı grevine gidecek.

22.08.2021Avrupa
Yola çıkacaklar dikkat Grev var

Yola çıkacaklar dikkat! Grev var

Toplu sözleşme görüşmelerinde işveren konumundaki Alman Demiryolları ile anlaşmayan Alman Makinistler Sendikası cumartesi gününden itibaren yeniden greve gidecek.

20.08.2021Avrupa
Afganistanlı kadınları nasıl bir gelecek bekliyor Bize ne olacağına dair fikrimiz yok

Afganistanlı kadınları nasıl bir gelecek bekliyor? 'Bize ne olacağına dair fikrimiz yok'

Taliban'ın Afganistan'da yönetimi yeniden ele geçirmesiyle milyonlarca Afganistanlıda, özellikle de kadınlarda "20 yıl öncesine döner miyiz?" korkusu doğdu. Peki bir önceki Taliban iktidarında Afganistan nasıl bir yerdi? Afganistanlı kadınları neler bekliyor? Arşivden fotoğraflar eşliğinde geçmişte geleceğin izini sürdük...

17.08.2021Dünya
Talepler yerine gelmezse grevler uzayacak

Talepler yerine gelmezse grevler uzayacak!

Alman Demiryolları’ndaki ilk uyarı grevi şimdilik son buldu. Ancak makinistler sendikası taleplerinin yerine gelmemesi durumunda grevlerin uzayacağını açıkladı.

13.08.2021Avrupa
Uyarı grevi başladı böyle oldu

Uyarı grevi başladı böyle oldu

Alman Demiryolları’nda makinistlerin uyarı grevinin ilk gününde binlerce yolcu ulaşım sıkıntısı yaşadı. Gerek şehirler arası uzak mesafe gerekse banliyölerde çok sayıda tren seferinin iptal edilmesi ve seferde olanların da gecikmesi nedeniyle, istasyonlarda yoğunluk oluştu. Özellikle büyük şehirlerde işe gidecek yolcular sabah erken saatlerde istasyonlarda birikmeye başladı. Yolcu taşımada grevler gece saat 02.00’e başladı.

11.08.2021Avrupa
Almanyada makinistler grev kararı aldı

Almanya'da makinistler grev kararı aldı

Alman Makinistler Sendikası, Alman Demiryolları (Deutsche Bahn) ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ülke genelinde grev kararı aldı.

10.08.2021Ekonomi
Yüzde 1.5 zam önerildi Alman makinistler greve gitti

Yüzde 1.5 zam önerildi! Alman makinistler greve gitti

Deutsche Bahn, GDL üyelerine gelecek yıl için yüzde 1,5 ve Mart 2023’te ise yüzde 1,7 zam teklif etmişti.

10.08.2021Ekonomi
Trenle seyahat edecekler dikkat Grev var

Trenle seyahat edecekler dikkat! Grev var

Almanya’da demiryolları çalışanları tarihin en büyük grevlerinden birine gidiyor. İlk uyarı grevi bugün akşam saatlerinde itibaren başlayacak. Demiryolları kargo bölümünde çalışan personel 19.00’dan itibaren işi bırakacak, yolcu taşımada ise makinistler ise çarşamba saat 02.00’den itibaren greve gidecek. İlk uyarı grevinin cuma günü gece saat 02.00’de sona ereceği belirtildi.

10.08.2021Avrupa
Dar gelirlilere tatil sürprizi

Dar gelirlilere tatil sürprizi

Almanya’da ağustos ayında yürürlüğe giren yenilikler özellikle dar gelirli ailelerin yüzünü güldürecek. Ülkenin birçok eyaletinde tatil dönemi başlarken Alman Devleti dar gelirli ailelere yardım eli uzattı. Ağustos ayından itibaren, dar gelirli aileler, çocuk başına 100 euro yardım almaya başlayacak.

7.08.2021Avrupa
Mücbir sebep nedir Mücbir sebep hali hangi durumlarda ilan edilir

Mücbir sebep nedir? Mücbir sebep hali hangi durumlarda ilan edilir?

Olayların mücbir sebep olarak kabul edilebilmesi için, bunların bazı koşullar altında gerçekleşmiş olması gerekir. Özellikle doğal afet gibi, kişilerin iradeleriyle değiştiremeyecekleri veya önleyemeyecekleri durumlarda mücbir sebep hali ilan edilir. Peki, mücbir sebep nedir? mücbir sebep hali hangi durumlarda ilan edilir?

6.08.2021Gündem
Orkestra greve gitti... ‘Arena’da tek başına kaldı

Orkestra greve gitti... ‘Arena’da tek başına kaldı

Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürü tenor Murat Karahan, dünyanın en eski festivallerinden Arena di Verona Opera Festivali’nin son beş yıldır yıldızlarından biri. Bu yıl festivalin açılışında da sahne alan ünlü sanatçı ‘Aida’ operası temsili sırasında 100 kişilik orkestra greve gidince aryalarını piyano eşliğinde söylemek zorunda kaldı.

26.07.2021Kitap Sanat
Kamu işçileri zam pazarlığında

Kamu işçileri zam pazarlığında

Kamudaki 700 binden fazla işçiyi ilgilendiren sözleşme görüşmelerinde, hükümetin, yeni zam teklifini bu hafta sunması bekleniyor. Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ağar "Bir önceki teklif oldukça yetersizdi. Hükümetin yeni teklifi beklentilerimizi karşılayacak seviyede olmalı" dedi.

25.07.2021Ekonomi
Kamu işçileri zam pazarlığında Bu hafta teklif verilecek

Kamu işçileri zam pazarlığında! Bu hafta teklif verilecek

Kamudaki 700 binden fazla işçiyi ilgilendiren sözleşme görüşmelerinde, hükümetin, yeni zam teklifini bu hafta sunması bekleniyor. Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ağar "Bir önceki teklif oldukça yetersizdi. Hükümetin yeni teklifi beklentilerimizi karşılayacak seviyede olmalı" dedi.

25.07.2021Ekonomi
Kamu işçileri teklifi bekliyor

Kamu işçileri teklifi bekliyor

Yarım milyondan fazla kamu işçisi, toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetten bu hafta gelecek yeni teklifi bekliyor. İlk teklif, brüt ücreti 3 bin 577-3 bin 750 lira arası olanlara 100 lira, brüt ücreti 3 bin 750-4 bin lira arası olanlara 60 lira seyyanen zam ile yılın ilk 6 ayı için yüzde 9, ikinci 6 ay için yüzde 5 artı enflasyon farkı verilmesi olmuştu.

24.07.2021Ekonomi
Lübnan görülmemiş bir ekonomik krizde: Ülke adeta karanlığa gömüldü

Lübnan görülmemiş bir ekonomik krizde: Ülke adeta karanlığa gömüldü!

Lübnan, Beyrut Limanı'ndaki 'tarihinin en korkunç' patlamasının üzerinden tam bir yıl geçmiş olmasına rağmen bir türlü toparlanamadı. 135 insanın canına mal olan ve arkasında yaklaşık 5 bin yaralı ve onlarca kayıp bırakan trajediden sonra ekonomik olarak adeta tepe üstü çakılan ülkede halkın öfkesi büyürken Lübnan kriz nedeniyle karanlığa gömüldü.

10.07.2021Dünya
Açlık grevi 40’ıncı günde Bazıları dudaklarını diktirdi...

Açlık grevi 40’ıncı günde! Bazıları dudaklarını diktirdi...

Belçika Başbakanı Alexander De Croo, yıllardır yaşadıkları ülkede kaçak değil, yasal statüde bulunmak talebiyle açlık grevi yapan yaklaşık 400 kişiye eylemlerini sonlandırmaları çağrısında bulundu ve hükümetin politikasını değiştirmeyeceğini söyledi.

2.07.2021Avrupa
Yunanistanda sağlık çalışanları iş durdurma eylemine gitti

Yunanistan'da sağlık çalışanları iş durdurma eylemine gitti

Yunanistan'da doktorlar ve sağlık çalışanları, "kemer sıkma" önlemlerini ve çalışma koşullarını protesto etmek için iş durdurma eylemine gitti.

23.06.2021Dünya
Müteahhitlerden Ankara çıkarması

Müteahhitlerden Ankara çıkarması

Demir, çelik ve çimentoda yaşanan fiyat yükselişleri sonrasında müteahhitler harekete geçti. İlk olarak Ticaret Bakanı Mehmet Muş, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu’nun (İMKON) talebi üzerine, fiyatlarını fahiş arttırdıkları iddia edilen demir-çelik ve çimento sektörüyle müteahhitlerin de katılımıyla iki ayrı sektörel toplantı yaptı.

21.06.2021Ekonomi
Yunanistan greve gitti, hayat felç oldu

Yunanistan greve gitti, hayat felç oldu!

Yunanistan hafta başından beri tartışmalı iş yasası yüzünden kriz yaşıyor. Birkaç gün önce duyurulan genel grev kararı bugün hayata geçirilirken özellikle toplu taşıma çalışanlarının greve katılmasıyla ülkede hayat adeta felç oldu.

16.06.2021Dünya
İlk natüralist roman nedir İlk natüralist roman yazarı kimdir Türk edebiyatında ilk natüralist roman hangisidir

İlk natüralist roman nedir? İlk natüralist roman yazarı kimdir? Türk edebiyatında ilk natüralist roman hangisidir?

Natüralizm akımı 19. yüzyılda realizm ve romantizm akımına tepki olarak doğmuştur. Fransız yazar Emile Zole'nın 1877 yılında kaleme aldığı ''Natüralizm'' başlıklı makalede bu akımın kuralları beyan edilmiştir. Realizmden farklı olarak bilimsel bir temele dayanan bu akımın ortaya çıkışında pozitivizm felsefesi etkili olmuştur. Türk ve dünya edebiyatında ilk natüralist roman nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.06.2021Araştırma
Dünya şokta: Lübnanda yakıt stoku tükenmek üzere... Araç kuyrukları böyle görüntülendi

Dünya şokta: Lübnan'da yakıt stoku tükenmek üzere... Araç kuyrukları böyle görüntülendi

Lübnan'da uzun kuyrukların oluştuğu benzin istasyonlarından gelen fotoğraflar adeta herkesi şakına düşürdü. Benzin alabilmek için bekleyen araçların oluşturduğu bu kuyruklar adeta 'akaryakıtın tümüyle tükenmek üzere' olduğunu uyarısının kanıtı oldu.

9.06.2021Dünya
Lokavt nedir Lokavt hakkı ne demek

Lokavt nedir? Lokavt hakkı ne demek?

Lokavt, İngilizce kökenli bir terimdir. Kapı dışarı etmek anlamına gelen bu terim işçilerin işi bırakmasına karşılık işverenin işi tamamen durdurarak, işçileri tamamen işten uzaklaştırmasına verilen isimdir. Lokavt nedir? Lokavt hakkı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

21.05.2021Araştırma
Kolombiyada hükümete yönelik protestolar 22. gününde

Kolombiya'da hükümete yönelik protestolar 22. gününde

Kolombiya'da, 28 Nisan'dan bu yana hükümet karşıtı kitlesel gösteriler yapan binlerce kişi, Ulusal Grev Komitesi'nin çağrısı üzerine ülkenin birçok kentinde yürüyüşler düzenledi.

20.05.2021Dünya
Nürnberg sağlık çalışanlarından 48 saatlik grev

Nürnberg sağlık çalışanlarından 48 saatlik grev

Nürnberg’de sağlık çalışanları Ver.di sendikasının çağrısı üzerine 48 saatlik greve gitti. Sendika binası greve doktor ve hastabakıcılar hariç, ulaşım, mutfak, çamaşırhane, resepsiyon ve temizlik alanlarında görevli çalışanlar katıldı.

19.05.2021Avrupa
Sendika Nedir Ve Ne İşe Yarar Sendika Görevleri Hakkında Bilgi

Sendika Nedir Ve Ne İşe Yarar? Sendika Görevleri Hakkında Bilgi

Günümüzde insanların geçimini sağlamak için birçok iş alanı vardır. Bu iş alanlarında hem işçinin hem de işverenin haklarını korumak gereklidir. Sizler için Sendika nedir ve ne işe yarar? Sendika görevleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Araştırma
Kolombiyada hükümet karşıtı protestolarda ölü sayısı 42ye yükseldi

Kolombiya'da hükümet karşıtı protestolarda ölü sayısı 42'ye yükseldi

Kolombiya'da, 28 Nisan'dan bu yana devam eden hükümet karşıtı kitlesel gösterilerle 1'i polis 42 kişi hayatını kaybetti.

12.05.2021Dünya
Kolombiyada son durum nasıl İşte Kolombiya olaylarında en son gelişmeler

Kolombiya'da son durum nasıl? İşte Kolombiya olaylarında en son gelişmeler

Kolombiya’da hükümetin çıkarmayı planladığı vergi reformu paketi nedeniyle düzenlenen protestolar, 28 Nisan’dan bu yana devam ediyor. Kolombiya'da Devlet Başkanı Ivan Duque'nin açıkladığı vergi reform paketinin ardından halk 28 Nisan'da sokaklara dökülmüş, ulusal grev kararı alınan ülkede birçok kentte polis ve göstericiler arasında çatışma çıkmıştı. Peki, Kolombiya'da son durum nasıl?

7.05.2021Gündem
Hastane çalışanlarından grev: ‘Biz harikayız, aç kasayı ver parayı’

Hastane çalışanlarından grev: ‘Biz harikayız, aç kasayı ver parayı’

Klinikum Nürnberg Service GmbH (KNSG) çalışanları, daha fazla ücret talep etmek için 24 saat uyarı grevi yaptı. Ver.di sendikası tarafından düzenlenen greve doktor ve hastabakıcılar hariç, ulaşım, mutfak, çamaşırhane, resepsiyon veya temizlik alanlarında görevli 300 KNSG çalışanı katıldı.

7.05.2021Avrupa
Kolombiyadaki vergi reformu karşıtı gösterilerde ölü sayısı 24e yükseldi

Kolombiya'daki vergi reformu karşıtı gösterilerde ölü sayısı 24'e yükseldi

Kolombiya'da 7 günden bu yana devam eden vergi reformu karşıtı kitlesel gösterilerde hayatını kaybedenlerin sayısı, 5 artarak 24'e yükseldi, yaralı sayısı ise 900'ü geçti.

6.05.2021Dünya
Kolombiyadaki vergi reformu karşıtı gösterilerde ölü sayısı 24e yükseldi

Kolombiya'daki vergi reformu karşıtı gösterilerde ölü sayısı 24'e yükseldi

Kolombiya'da 7 günden bu yana devam eden vergi reformu karşıtı kitlesel gösterilerde hayatını kaybedenlerin sayısı, 5 artarak 24'e yükseldi, yaralı sayısı ise 900'ü geçti.

6.05.2021Dünya
Kolombiyada vergi reformu karşıtı gösterilerde ölü sayısı 19a yükseldi

Kolombiya'da vergi reformu karşıtı gösterilerde ölü sayısı 19'a yükseldi

Kolombiya'da 6 günden bu yana devam eden vergi reformu karşıtı kitlesel gösterilerde hayatını kaybedenlerin sayısı 19'a, yaralıların sayısı ise 846'ya çıktı.

5.05.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Emekli öfkeli

“Emekli, insan onuruna yaraşır aylığı yıllardır bekliyor” diyor çalışma hayatı uzmanımız Şükrü Karaman. Ellerine geçen son derece düşük para ile her gün yükselen temel tüketim maddesi fiyatları ile boğuşan emekli, 2012 yılından bu yana kendilerine verilen intibak sözünün karşılanmamasından ötürü öfkeli.

3.09.2021

Coniler evlerine dönerken...

ABD’nin Afganistan özel temsilcisi Zalmay Halilzad’in El Cezire’ye verdiği mülakatı izlerken (pazar gecesi) insan düşünmeden edemiyor: Afganistan’da hem de 20 yıldır asker bulunduran ABD ve koalisyon güçlerinin, etnik ve mezhepsel olarak bölünmüşlük içindeki ülkede ulusal bütünlüğü, huzuru ve barışı sağlayamadığı gibi, şimdi de ülkeyi terk etmek zorunda kaldığı bir gerçek!

20.07.2021

İran’ı devirme planını okuyun Türkiye’ye operasyonu anlarsınız

Bir önceki yazımda, Türkiye düşmanı Amerikalılar ile FETÖ’cü Süleyman Özeren ve FETÖ’den aranan CHP eski milletvekili Aykan Erdemir’in Washington’da kurduğu “Türk Demokrasi Projesi” isimli dernekten söz etmiştim.

30.06.2021

Satürn-Uranüs etkileşiminde ikinci raunt

Bu etkileşimin ilk bölümü şubatta başlamıştı. Şimdi ikinci bölüm... Bu durum dünyada ve hisse senedi piyasalarında istikrarsızlık ortaya çıkacağına ve teknolojinin yeni bir parlama dönemine gireceğine işaret ediyor olabilir. Tarihten örneklerle açıklayacağım...

12.06.2021