EKSTRA
MENÜ

Nijer

Nijer ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nijer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.236 Nijer haberi bulunmuştur.

Nijer Haberleri

Türk şekerine dizi dopingi

Türk şekerine dizi dopingi

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Zekeriya Mete, Türk dizilerinin Güney Amerika’da büyük beğeni kazanmasının ardından çikolata ve şeker ürünlerinin ilgi odağı haline geldiğini belirterek, “Güney Amerika ülkelerine tohumları ektik. 2018’de bölgesel bazlı çalışmalara ağırlık verip bütün ülkelerde ihracat artışı yakalamak için çalışmalarımıza yön vereceğiz” dedi.

4.02.2018Ekonomi
İngiliz basını yazdı... Bağdadi Afrika’ya kaçtı’ iddiası

İngiliz basını yazdı... 'Bağdadi Afrika’ya kaçtı’ iddiası

Terör örgütü DEAŞ lideri Ebubekir el Bağdadi’nin Afrika’ya kaçtığını söyleyen uzmanlar, DEAŞ’ın 6 bin Afrikalı teröristle tekrar ayağa kalkma tehlikesini dile getirdi

1.02.2018Dünya
214 hedef vuruldu

214 hedef vuruldu

Başbakan Binali Yıldırım, ‘Zeytin Dalı’ harekâtıyla ilgili “214 hedef vurulmuş ve etkisiz hale getirilmiştir. Alanda temizlik çalışmaları sürdürülüyor” dedi. Çankaya Köşkü’nde dün Nijer Başbakanı Brigi Rafini ile ortak basın toplantısı düzenleyen Yıldırım özetle şunları söyledi:

24.01.2018Gündem
Başbakandan flaş Kardak açıklaması: Hoş karşılamayız

Başbakan'dan flaş Kardak açıklaması: Hoş karşılamayız

Başbakan Binali Yıldırım, Kardak konusunda Yunanistan'ı uyardı: "Biz terörle mücadele ile meşgulken komşularımızın bulanık suda balık avlama hevesine kapılması hiç yakışık almaz. Bunu da hoş karşılamayız."

24.01.2018Gündem
Başbakan karşıladı, kıyafetiyle dikkat çekti

Başbakan karşıladı, kıyafetiyle dikkat çekti

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Nijer Başbakanı Brigi Rafini'yi resmi törenle karşıladı.

24.01.2018Haber
Başbakan karşıladı, kıyafetiyle dikkat çekti

Başbakan karşıladı, kıyafetiyle dikkat çekti

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Nijer Başbakanı Brigi Rafini'yi resmi törenle karşıladı.

24.01.2018Gündem
Türkiye 170 ülkeye 21 milyar dolar yardım yaptı

Türkiye 170 ülkeye 21 milyar dolar yardım yaptı

TÜRKİYE 2010-2016 yılları arasında 170 ülkeye 21 milyar dolarlık mali yardımda bulunurken, bu dönemde en fazla yardım 13,6 milyar dolarla Suriye'ye yapıldı.

19.12.2017Ekonomi
İstanbulda tarihi karar: Doğu Kudüs Filistinin başkentidir

İstanbul'da tarihi karar: Doğu Kudüs Filistin'in başkentidir

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından, Türkiye’nin öncülüğünde İstanbul’da bir araya gelen İslam İşbirliği Teşkilatı üyeleri, Doğu Kudüs’ü Filistin Devleti’nin başkenti ilan etti. İslam ülkeleri, dünyaya da aynı kararı alma çağrısı yaptı. Olağanüstü zirveye katılan 56 üye ülkenin imza attığı bildiride ABD’nin Kudüs kararı ‘hukuken hükümsüz’ ilan edildi. Amerikan yönetimi, bu yasadışı beyanın geri çekilmemesinden doğacak tüm sonuçlardan sorumlu tutulurken bildiride özetle şunlar vurgulandı:

13.12.2017Gündem
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) nedir İşte teşkilata üye ülkeler

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) nedir? İşte teşkilata üye ülkeler

İslam İşbirliği Teşkilatı'nın üyeleri ve tarihi merak konusu oldu. Tarihi 1969'a dayanan İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), İslam Zirve Konferansında alınan bir kararla kurulmuştur. Örgütün ismi 2011 Haziran ayında Astana’da düzenlenen 38. Dışişleri Bakanları Konseyi’nde İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) olarak değiştirilmiştir. İşte İslam İşbirliği Teşkilatı tarihi ve üye olan 57 ülke

13.12.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan 10 kanuna onay

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 kanuna onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 kanun onayladı.

17.11.2017Gündem
Gizli kameraya aldılar... Utanç pazarı

Gizli kameraya aldılar... Utanç pazarı!

Libya 2016 başından beri Avrupa'ya gitmeye çalışan göçmenlerin en önemli rotalarından. CNN International kameraları Libya'da kurulan köle pazarını görüntüledi.

14.11.2017Dünya
Rehin alınan İngiliz vatandaşı öldürüldü

Rehin alınan İngiliz vatandaşı öldürüldü

Batı Afrika ülkesi Nijerya’nın kuzeyinde bulunan petrol bölgesindeki Nijer Deltası’da rehin alınan İngiliz vatandaşı Lan Squire öldürüldü.

7.11.2017Dünya
‘DEAŞ’la mücadele Afrika’ya kayabilir’

‘DEAŞ’la mücadele Afrika’ya kayabilir’

ABD Kongresi DEAŞ, El Kaide ve Taliban’la mücadele için yeni bir ‘Askeri Güç Kullanma Yetki Yasası’ çıkartmayı tartışıyor.

31.10.2017Dünya
ABD asker eşinin iddialarını tartışıyor... Trump’ın ses tonu beni ağlattı

ABD asker eşinin iddialarını tartışıyor... Trump’ın ses tonu beni ağlattı

ABD bir süredir Donald Başkan Trump’ın başsağlığı için aradığı Nijer’de ölen ABD askerinin eşini rencide ettiğine dair iddialarla çalkalanıyor. Askerin eşi Myeshia Johnson sessizliğini bozarak Trump’ın telefonda eşinin adını hatırlamadığını belirterek, “Sesindeki ton beni ağlattı” dedi.

24.10.2017Dünya
ABDyi karıştıran sözler: Trump’ın ses tonu beni ağlattı

ABD'yi karıştıran sözler: Trump’ın ses tonu beni ağlattı

ABD bir süredir Başkan Trump’ın başsağlığı dilemek için aradığı Nijer’de ölen ABD askerinin eşini rencide ettiğine dair söylentilerle çalkalanıyor. Askerin eşi sessizliğini bozarak Trump’ın eşinin adını hatırlamadığını belirterek “Sesindeki ton beni ağlattı” dedi.

24.10.2017Dünya
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Amacımız Afrika ülkeleriyle eğitim ilişkimizi geliştirmek

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Amacımız Afrika ülkeleriyle eğitim ilişkimizi geliştirmek

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ‘Türkiye-Afrika Eğitim Bakanları Konferansı’nda Afrika ülkelerinin eğitim bakanlarıyla bir araya geldi. Açılış konuşmasını yapan Bakan Yılmaz, “Türkiye bir yönüyle Avrupa’da, bir yönüyle Asya’da ama bir yönüyle, en çok da gönlüyle Afrika’dadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı Afrika Açılımı bugün başarıya ulaşmıştır. Afrika'nın başarısı insanlığın başarısıdır. Amacımız; Afrika ülkeleriyle eğitim alanındaki ilişkilerimizi geliştirmek, Afrika'daki FETÖ okullarının varlığıyla ilgili bilgilendirmek. 26 Afrika ülkesiyle imzalanmış, eğitim alanında 40 işbirliği anlaşmamız mevcuttur" dedi.

19.10.2017Eğitim
Ölen askerin annesi: Trump bize saygısızlık yaptı

Ölen askerin annesi: Trump bize saygısızlık yaptı

Nijer'de ölen bir ABD askeninin annesi, bir kongre üyesinin Başkan Donald Trump'ın askerin dul eşiyle telefon konuşmasında "saygısızlık" yaptığını doğruladı.

19.10.2017Dünya
Trumptan ölen ABDli askerin eşine büyük gaf

Trump'tan ölen ABD'li askerin eşine büyük gaf!

ABD Başkanı Trump'ın Nijer'de hayatını kaybeden ABD'li askerin eşine 'Başına gelebilecekleri biliyordu" dediği iddia edildi.

18.10.2017Dünya
Kız çocukları için en temel eğitimin dahi neredeyse imkansız olduğu 10 ülke

Kız çocukları için en temel eğitimin dahi neredeyse imkansız olduğu 10 ülke

Gelişmiş ülkelerde eğitim sistemi tartışmaları, okullarda hangi sorunlara öncelik verilmesi gibi konular etrafında dönerken, bazı gelişmekte olan ülkelerde sorulan soru daha basit: Çocuklar okula gidebiliyor mu?

11.10.2017Dünya
Bakan açıkladı: Enes Kanter...

Bakan açıkladı: Enes Kanter...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Yurtdışında FETÖ’cü dernekleri kapattırdık. Ailesini bile reddeden basketbolcu Enes Kanter’in propaganda için başladığı dünya turuna engel olduk” dedi.

11.10.2017Gündem
Pantagon açıkladı: Ölen ABD askeri sayısı 4 oldu

Pantagon açıkladı: Ölen ABD askeri sayısı 4 oldu

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Nijer'de 4 Ekim'de ABD özel kuvvetlerine düzenlenen saldırıda ölen Amerikan askeri sayısının 4'e yükseldiğini bildirdi.

6.10.2017Dünya
AB’nin yeni hedefi 50 bin mülteci

AB’nin yeni hedefi 50 bin mülteci

İTALYA ve Yunanistan’dan, 160 bin sığınmacının zorunlu kota sistemiyle diğer Avrupa Birliği (AB) ülkelerine gönderilmesi planı başarısızlıkla sonuçlanmasına rağmen AB Komisyonu sığınmacı kabulü konusunda çıtayı daha da yükseltti. AB Komisyonu tarafından açıklanan yeni plana göre AB ülkeleri iki yıl içinde, özellikle Afrika ülkelerinden, uluslararası korumaya ihtiyacı olan 50 bin sığınmacıyı kabul edecek. Türkiye’nin 3 milyondan fazla sığınmacıya ev sahipliği yaptığı bir dönemde AB’nin sığınmacı kabul etme konusundaki isteksizliği ve sayılardaki düşüklük dikkat çekiyor.

27.09.2017Dünya
Facia Tekne alabora oldu: 53 ölü

Facia! Tekne alabora oldu: 53 ölü

Batı Afrika ülkesi Nijerya'da teknenin alabora olması sonucu en az 53 kişi hayatını kaybetti.

14.09.2017Dünya
Kaçak göçe karşı büyükelçi atandı

Kaçak göçe karşı büyükelçi atandı

Fransa, özellikle Afrika’nın kuzeyinden gelen sığınmacılar konusunda çalışma yapmak üzere büyükelçi görevlendirdi.

7.09.2017Dünya
Mülteci göçüne karşı Afrika’da ‘kabul merkezi’

Mülteci göçüne karşı Afrika’da ‘kabul merkezi’

Avrupa Birliği’nin (AB), sığınmacıların Avrupa’ya gelmesini engellemek için Nijer ve Çad’da sığınmacı kabul merkezleri oluşturmak istediği bildirildi.

29.08.2017Dünya

Yazar Sonuçları

'Faizde bazı arkadaşlarla anlaşamıyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kredi faizlerinin düşürülmesi için çalışma yapıldığını ve sonrasında kendisinin başkanlığında konunun müzakere edileceğini belirterek “Faiz meselesinde bazı arkadaşlarımızla tam anlamıyla uyumlu sayılmayız. Ama bir çözüm bulmamız lazım. Bakıyorsunuz bir banka 2.7 milyar lira kâr ettiklerinden söz ediyor. Öbürü şu kadar kâr ettim diyor. Halbuki kâr dedikleri faiz sayesinde yaptıkları sömürüden ibaret” dedi.

2.03.2018

Altı maddede 'Türkiye'nin menfaati nerededir' sorusunun cevabı

BİR: Bütünlüğünü koruyan bölünmemiş Suriye’de...

24.01.2018

İyilikle sanatın buluştuğu sergi…

Elif Tanır, genç bir doktor. Onu diğer doktorlardan ayıran en büyük özellik, sosyal sorumluluk duygusu ve sanata olan ilgisi.

30.11.2017

Avrupa Birliği yenilenirken...

Hafta başında Paris'te yapılan ve Avrupa'nın karşı karşıya olduğu en önemli sorunlardan biri olan mülteci krizini ele alan toplantı Avrupa Birliği'nin geleceği hakkında da bazı işaretler içeriyor. Paris'teki zirvede sadece dört AB üyesi vardı: Fransa, Almanya, İspanya ve İtalya. Göç ve mülteci krizinin görüşüldüğü bu toplantıya üç Afrika ülkesi davet edilmişti: Libya, Çad ve Nijer.

30.08.2017