Bugün neler oldu?

Lefter Küçükandonyadis

Güncelleme Tarihi:

Lefter Küçükandonyadis haberleri sayfasında Lefter Küçükandonyadis hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1051 Lefter Küçükandonyadis haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

Lefter Küçükandonyadis, 22 Aralık 1925; Büyükada'da doğmuş, 13 Ocak 2012, İstanbul'da ölmüş olan, forvet mevkinde forma giymiş Rum asıllı Türk futbolcu ve teknik direktördür. Doğum adı Rumcada özgür anlamına gelen Elefterios olan futbolcu, kısaca Lefter olarak anılmaktadır. Aynı zamanda ordinaryüs lakabıyla da tanınmaktadır.
Türk futbolunun en popüler futbolcularından biri olarak yıllarca alkışlanan Lefter, Fenerbahçe marşında da adı geçen sembol oyunculardandır. Fenerbahçe ile İstanbul Profesyonel Ligi'nde 2, Türkiye Şampiyonası'nda 3 kere şampiyonluk yaşadı. 13 Ocak 2012 tarihinde, tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi'nde 86 yaşında ağır zatürreye bağlı kalp yetmezliğinden vefat etmiştir.

Lefter Küçükandonyadis haberleri

DAHA FAZLA #LEFTER KÜÇÜKANDONYADİS HABERLERİ

Lefter Küçükandonyadis’a ait tüm site haberleri