MENÜ

Kurban Kesimi

Kurban Kesimi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kurban Kesimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.555 Kurban Kesimi haberi bulunmuştur.

Kurban Kesimi Haberleri

7. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Kurban İbadeti konu anlatımı

7. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Kurban İbadeti konu anlatımı

Allahu Teala kullarına uymaları için emir ve yasaklar sunar. Allah’u Teala’nın kullarına sunduğu emir ve yasaklardan bir tanesi de kurban ibadetidir. Kurban ibadeti özellikle İslam dininde yerine getirilmesi gereken ibadetlerden biridir. Vacip olan bir hükmü bulunan kurban ibadetinin zengin olan Müslümanlar tarafından yapılması vaciptir. 7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi konuları içerisinde bulunan kurban ibadeti ile ilgili detayları derledik.

14.09.20207. SINIF
1 milyonu aştı... Kulaç atacak yer kalmadı Bakan Kocadan açıklama

1 milyonu aştı... Kulaç atacak yer kalmadı! Bakan Koca'dan açıklama

Turizmin gözdesi İzmir Çeşme'de, bayramın ikinci gününden itibaren büyük bir yoğunluk yaşanmaya başlandı. Çeşme'nin girişlerinde uzun kuyruklar oluşurken, Ilıca Halk Plajı doldu taştı. Bayram öncesi hafta sonlarında 650 bine ulaşan nüfus yoğunluğunun, bayramın ikinci gününden itibaren 1 milyonu aştığı öğrenildi. Öte yandan, Twitter hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Birinci dalga sahillere indi. Tatilde dikkatli olalım." ifadelerini kullandı.

2.08.2020Gündem
Kurban vekaleti nasıl verilir 2020 Kurban vekaleti ile ilgili Diyanetten açıklama

Kurban vekaleti nasıl verilir? 2020 Kurban vekaleti ile ilgili Diyanet'ten açıklama

Kurban vekaleti kimler verir? sorusu, mübarek Kurban Bayramı idrak edilirken Müslümanların yanıt aradığı konulardan oldu. Bu yıl 31 Temmuz Cuma günü idrak edilmeye başlanan Kurban Bayramı 4 gün sürecek. Diyanet bilgisine göre, kişi kurbanını bizzat kesebileceği gibi vekâlet yoluyla başkasına da kestirebilir. Kurban vekaletinde önemli olan kişinin niyetinin Allah için olması ve kurbanın vekaleten kendi adına kesilmesidir. İşte, kurban vekaletiyle ilgili Diyanet'in yayınladığı bilgiler.

1.08.2020Gündem
Başakşehirde kurban kesim tartışması... ‘Kasaplar kaçtı iddiası: Hayvanlarımız çürüdü

Başakşehir'de kurban kesim tartışması... ‘Kasaplar kaçtı' iddiası: ''Hayvanlarımız çürüdü''

İstanbul Başakşehir'de İBB'ye ait kurban kesim alanında, sabah saatlerinde randevu alan çok sayıda kişi gece saatlerine kadar kurbanları kesilmeyince tepki gösterdi. Yetkililerin kesim alanını terk ettiğini söyleyen vatandaşlar kendi kurbanlarını kesmeye başladı. Kurban kesim noktasında görevlilerin gittiğini belirten Halil Yetiş, "Kurbanımız kesilsin diye bin 250 lira ödedik. 15.00'a randevu verdiler. Şuan saat 04.00 ve hayvanlarımız şuan çürüdü.'' dedi.

1.08.2020Gündem
6 yaşından küçüklere kurban kesimini göstermeyin

6 yaşından küçüklere kurban kesimini göstermeyin

Kurban kesiminin psikolojik etkilerinin çocuğun yaş grubuna göre değiştiğini söyleyen Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Burcu Çakaloz, “6 yaş öncesi çocukların kurban kesimini görmemesi gerekiyor. 11 yaş ve üzerindeki çocuklara da uygun bir şekilde anlatılıp, onayı alınarak kurban kesimine götürülebilir. Çocuklar uyku bozukluğu ve kaygı artar, travma gelişebilir” dedi.

Kurban eti nasıl saklanır İşte kurban eti dinlendirme süresiyle ilgili uzman yorumu

Kurban eti nasıl saklanır? İşte kurban eti dinlendirme süresiyle ilgili uzman yorumu

Kurban eti kaç saat dinlendirilir, nasıl saklanır? sorusu, mübarek Kurban Bayramı idrak edilirken, kurban ibadetlerini gerçekleştiren Müslümanlar tarafından sorgulanıyor. Kurban etini sağlıklı şekilde tüketilmesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar, etin poşette uzun süre tutulmamasını ve serin bir yerde yayılarak soğuması gerektiğini tavsiye ediyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan, Prof. Dr. Kamil Bostan, kurban etinin kaç saat dinlendirilmesi ve saklanması hakkında bazı bilgiler verdi. İşte, kurban eti saklarken dikkat edilmesi gerekenler...

31.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Türkiye genelinde son sayı: 5 bin 282 yaralı

Son dakika haberi: Türkiye genelinde son sayı: 5 bin 282 yaralı

KURBAN Bayramı'nın ilk gününde, bu yıl da yine hastaneler acemi kasaplarla doldu. Türkiye genelinde kurban kesimi sırasında kesici alet ya da hayvanların darbeleri sonucu 5 bin 282 kişi yaralandı.

31.07.2020Gündem
Bahçelievlerde koronavirüs tedbirli kurban kesimi

Bahçelievler'de koronavirüs tedbirli kurban kesimi

Bahçelievler Kurban Kesim Alanı'nda koronavirüs tedbirleri kapsamında kesim işlemleri gerçekleştirildi.10 bin metrekare açık alan ve bin metrekarelik kapalı alanda gerçekleştirilen kurban kesimleri 65 profesyonel kasap tarafından yapıldı. Dezenfekte noktalarının kurulduğu alanda vatandaşlar sosyal mesafe ve maske konusunda sık sık uyarıldı.

31.07.2020Gündem
Ankarada kurban kesiminde bildik görüntüler

Ankara'da kurban kesiminde bildik görüntüler

ANKARA'da bayramın ilk günü birçok kişi tüm uyarılara rağmen kurbanlarını, belediyenin belirlediği kesim alanları dışında yol kenarlarında, sağlıksız koşullarda kesti.

31.07.2020Gündem
Kamyon kasasında kaçak kurban kesimi kamerada

Kamyon kasasında kaçak kurban kesimi kamerada

İZMİR'in Karabağlar ilçesinde kapalı kasa kamyonetin arkası, kurban kesim alanı olarak kullanıldı. Hijyenden uzak yapılan kesim, kameralara yansıdı.

31.07.2020Haber
İstanbulda oto-yıkamacılarda kaçak kesimler

İstanbul'da oto-yıkamacılarda kaçak kesimler

KORONAVİRÜS gölgesinde geçen kurban bayramında, kurban satış ve kesiminin belediyelerin gösterdiği alanlarda, hijyen kurallarına uygun olarak yapılması gerektiği uyarılarına rağmen bazı vatandaşlar ikazları dikkate almayarak kaçak kesim yaptı. Vatandaşların ayrıca, sosyal mesafe kurallarını hiçe sayması ve maske takmaması da dikkat çekti.

31.07.2020Gündem
Yaralanan kasap, kendisinin ilk vaka olup olmadığını sordu

Yaralanan kasap, kendisinin ilk vaka olup olmadığını sordu

SAMSUN'da Kurban Bayramı'nın ilk gününde kurban kesimi sırasında acemi kasaplar, kendilerini yaraladı. Elinden yaralanıp hastanenin acil servisine başvuran kişi, basın mensuplarına kendisinin ilk vaka olup olmadığını sordu.

31.07.2020Gündem
Sosyal mesafesiz, sağlıksız koşullarda kurban kestiler

Sosyal mesafesiz, sağlıksız koşullarda kurban kestiler

Koronavirüsün gölgesinde geçen bu Kurban Bayramı’ndan yine pes dedirten görüntüler geldi. Sosyal mesafesiz ve sağlıksız koşullarda böyle kurban kestiler.

31.07.2020Gündem
Hiçbir şeye aldırmadılar Pes dedirten görüntüler...

Hiçbir şeye aldırmadılar! Pes dedirten görüntüler...

Koronavirüsün gölgesinde geçen bu Kurban Bayramı’ndan yine pes dedirten görüntüler geldi. Sosyal mesafesiz ve sağlıksız koşullarda böyle kurban kestiler.

31.07.2020Gündem
Türkiyenin dört bir yanından haberler peş peşe geldi Gazetecilere şaşırtan soru...

Türkiye'nin dört bir yanından haberler peş peşe geldi! Gazetecilere şaşırtan soru...

Her Kurban Bayramı'nda yaşanan bilindik manzaralar bu bayramda yaşandı. Türkiye'nin dört bir yanından 'acemi kasap' haberleri peş peşe geldi.

31.07.2020Gündem
Vekalet vermeden kurban kesilir mi Diyanet bilgileri

Vekalet vermeden kurban kesilir mi? Diyanet bilgileri

Vekalet vermeden kurban kesilebilir mi sorusu, mevcut durumu nedeniyle vekalet veremeyecek olan kişiler ya da yakınları tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan bilgilere göre vekalet vermeden kurban kesilebilir mi? İşte, vekalet yoluyla kurban kesimi hakkında merak edilen bazı bilgiler

31.07.2020Gündem
Ayasofyada ilk bayram namazı Kurban Bayramı kutlanıyor

Ayasofya'da ilk bayram namazı! Kurban Bayramı kutlanıyor

Kurban Bayramı namazı sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak kılındı.

31.07.2020Gündem
Kurban kesimi vakti: Kurban kesimi ne zaman başlar ve biter İşte Diyanet bilgisi

Kurban kesimi vakti: Kurban kesimi ne zaman başlar ve biter? İşte Diyanet bilgisi

Kurban kesim vakti, mübarek Kurban Bayramı'nın gelmesiyle beraber kurban ibadetini idrak edecek olan Müslümanların gündemine geldi. Diyanet bilgisine göre, kurban kesmek, akıl sağlığı yerinde, büluğa ermiş (ergen olmuş), dinen zengin sayılacak kadar mal varlığına sahip ve mukim olan her müslümanın yerine getireceği malî bir ibadettir. Peki, Kurban kesimi ne zaman başlar ve biter? İşte, Diyanet bilgisine göre, kurban kesim vakti.

30.07.2020Gündem
Kurban bayramında siber suç kurbanı olmamanın 7 yolu

Kurban bayramında siber suç kurbanı olmamanın 7 yolu

Siber güvenlik uzmanları, bayram döneminde bilgisayar, tablet ve telefon kullanıcılarının siber dolandırıcıların hedefi olmaması için önerilerde bulundu. “Siber suçlular kendilerine uygun kurban bulma peşinde“ diyen uzmanlar, özel bayram mesajları, imkansız teklifler ve online bağış yapılacak siteler konusunda uyanık olmaya çağırdı.

30.07.2020Teknoloji
Kardeş Eli Derneği kurban bağışlarına devam ediyor

Kardeş Eli Derneği kurban bağışlarına devam ediyor

Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği ülkemiz başta olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine kardeş elini uzatmaya devam ediyor. Dernek, kurban bayramı için yurt içi ve yurt dışı olmak üzere çalışmayı iki farklı şekilde yürüteceğini belirterek, bağışçıların hisselerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağını açıkladı.

29.07.2020Ekonomi
Rizede koronavirüs uyarısı Toplu bayramlaşma yapılmayacak

Rize'de koronavirüs uyarısı! Toplu bayramlaşma yapılmayacak

Rize İl Pandemi Kurulunca, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin uyarılarda bulunuldu.

28.07.2020Gündem
Bayramı sağlıklı ve güvenli geçirmek için öneriler

Bayramı sağlıklı ve güvenli geçirmek için öneriler

Pandemi sebebi ile bu bayramı da istediğimiz gibi geçiremeyeceğiz. Mümkün olduğu kadar evde kalmak, kalabalıktan kaçınmak hepimiz için hayati önem taşıyor. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu, bayram için önemli uyarılarda bulundu.

28.07.2020Kurban Bayramı
Bayramı Sağlıklı ve Güvenli Geçirmek İçin Öneriler

Bayramı Sağlıklı ve Güvenli Geçirmek İçin Öneriler

Pandemi sebebi ile bu bayramı da istediğimiz gibi geçiremeyeceğiz. Mümkün olduğu kadar evde kalmak, kalabalıktan kaçınmak hepimiz için hayati önem taşıyor. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu, bayram için önemli uyarılarda bulundu.

Mikrobiyoloji uzmanlarından bayramlaşma tavsiyeleri: Maskeli  ve mesafeli

Mikrobiyoloji uzmanlarından bayramlaşma tavsiyeleri: Maskeli ve mesafeli

Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Yeni normalde bayramlaşma ritüelleri de değişiyor. El öpmek yok, ziyaretler balkon ya da bahçede, harçlıklar zarfta... Kurban kesiminde de hijyene daha fazla dikkat etmek gerekiyor. Yerini sağlamlaştıran tek gelenek kolonya. O da artık misafir eve girmeden önce ikram edilmeli...

26.07.2020Hürriyet Pazar
Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Afşin EmreKayıpmaz: Kurban bayramı ciddi bir eşik

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Afşin EmreKayıpmaz: Kurban bayramı ciddi bir eşik

SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, ''Önümüz Kurban Bayramı ve vaka sayılarımız her ne kadar binin altına düşmüş olsa da 900’lü sayıların bir türlü altına düşemedik. 900’lü sayılar da yine yüksek sayılar. İstediğimiz sayılar değil. Bizim sonbahar; grip mevsiminden önce daha düşük sayıları görmemiz lazım. Burada da Kurban Bayramı ciddi bir eşik'' dedi.

25.07.2020Gündem
Kurban kesimi ne zaman yapılır, ne zaman biter Diyanet yanıtladı

Kurban kesimi ne zaman yapılır, ne zaman biter? Diyanet yanıtladı

Kurban Bayramı yaklaşırken, kurban kesim vakti de merak edilen konular arasında yerini aldı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu hususta vermiş olduğu cevabını öğrenmek isteyen vatandaşlar, kurbanlık kesimi işlemlerini bu bilgilere göre gerçekleştirecek. İslami usullere göre kurban kesimi hakkında bilgi veren Diyanet, kurbanların gündüz kesilmesinin uygun olduğunu belirtiyor. Peki, kurban kesimi ne zaman yapılır, ne zaman biter?

24.07.2020Gündem
Bilim Kurulu üyesinden uyarı: 65 ve üzerindekiler et dağıtımı yapmasın

Bilim Kurulu üyesinden uyarı: 65 ve üzerindekiler et dağıtımı yapmasın

Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Selma Metintaş, Kurban Bayramı’nda kurban satışı, kesimi ve dağıtımı sırasında koronavirüsle ilgili alınması gereken tedbirleri hatırlatarak, “Hayvan satış alanlarında, her 8 metrekareye bir kişi olacak şekilde kontrollü insan girişi sağlanmalıdır. Covid-19 risk grubunun, 65 yaş ve üzeri ile kronik hastalığı olan bireylerin hayvan satış ve kesim alanlarında bulunmaması daha uygun olacaktır” dedi.

24.07.2020Sağlık
Kurbanlık fiyatları 2020: Kurbanlık koyun, koç, dana fiyatları ne kadar

Kurbanlık fiyatları 2020: Kurbanlık koyun, koç, dana fiyatları ne kadar?

Kurbanlık fiyatları, 2020 yılının güncel fiyat listesi ile bayrama çok az bir süre kala araştırılmaya devam ediliyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) tarafından açıklanan kilogram fiyatlarına göre ortalama olarak belirlenen kurbanlık fiyatları, illere göre de değişiklik gösterecek. Peki, kurbanlık fiyatları koç, koyun ve dana için ne kadar? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerin kurbanlık fiyatları hakkında detaylı bilgiler

23.07.2020Ekonomi
Kurban eti nasıl muhafaza edilir Önemli püf noktaları...

Kurban eti nasıl muhafaza edilir? Önemli püf noktaları...

Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Haliyle hemen herkesin aklında kurban kesimi sonrası eti nasıl muhafaza edeceği var. Etin bozulmasını engelleyerek nasıl doğru saklanacağını merak ediyorsanız işte size püf noktalar…

Püf noktalarını anlattı: Soğutmadan buzdolabına yerleştirmeyin

Püf noktalarını anlattı: Soğutmadan buzdolabına yerleştirmeyin

Antalya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı İlhan Ayhan, kurban kesimi sonrası etlerin hemen buzdolabına yerleştirilmemesi gerektiğini belirterek, "Yanlış saklama nedeniyle etin yüzde 30'u çöpe gitmektedir." dedi.

20.07.2020Gündem
Bir buçuk tonluk danayı alana koç hediye

Bir buçuk tonluk danayı alana koç hediye

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde satışa çıkarılan bin 450 kilogram ağırlığındaki 'Polat Alemdar' adı verilen dana, alıcısını bekliyor.

20.07.2020Gündem
İbrahim Kalın açıkladı Ayasofyadaki ikonlar nasıl kapatılacak

İbrahim Kalın açıkladı! Ayasofya'daki ikonlar nasıl kapatılacak?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ayasofya Camisi'ndeki mozaik, fresk ve tasvirlerin kapatılmasına ilişkin, "Işık sistemi olmayacak. Bir perde sistemiyle bunların kapatılması üzerinde çalışılıyor şu anda, son aşamaya gelinmek üzere. Buradaki temel ilke bu mozaiklere, tasvirlere, binanın tarihi dokusuna ve mimarisine hiçbir şekilde zarar verilmemesi." dedi.

19.07.2020Gündem
Son dakika haberler... Kurban etinde virüs olur mu Bilim Kurulu Üyesinden dikkat çeken açıklama

Son dakika haberler... Kurban etinde virüs olur mu? Bilim Kurulu Üyesi'nden dikkat çeken açıklama

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, kurban etinden koronavirüs bulaşma riskine ilişkin, "İster hasta, isterse sağlıklı virüsü taşıyan kişilerin konuşma, öksürme, hapşırma sırasında saçtığı damlacıklar etin üzerine gelirse, burada birkaç saat canlı kalabilir. Bu süre içinde bulaşma riski olabilir" dedi.

18.07.2020Gündem
Kurban kesimi nasıl yapılacak Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 kurban hizmetleri için tebliğ yayınladı

Kurban kesimi nasıl yapılacak? Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 kurban hizmetleri için tebliğ yayınladı

2020 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ'e göre, kurban satış yerleri İstanbul'da bayramdan 15 gün, diğer illerde ise 1 ay önce hazır hale getirilecek ve bu tarihten önce kurbanlık hayvan girişine izin verilmeyecek. Kurban kesimi 'randevu' sistemiyle yapılacak

26.06.2020Gündem
Son dakika... Kurban kesimiyle ilgili önemli karar

Son dakika... Kurban kesimiyle ilgili önemli karar

2020 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ'e göre, kurban satış yerleri İstanbul'da bayramdan 15 gün, diğer illerde ise 1 ay önce hazır hale getirilecek ve bu tarihten önce kurbanlık hayvan girişine izin verilmeyecek.

26.06.2020Ekonomi
Bilim Kurulu üyesi Yamanelden hisseli kurban kesimi uyarısı

Bilim Kurulu üyesi Yamanel'den 'hisseli kurban kesimi' uyarısı

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, hisseli kurban kesimi yapacakları uyararak, "Büyükbaş hayvanlarda hisseli olarak alım yapıldığı için vatandaşların tanıdıkları ile değil de tek olarak kendilerinin alım işlemine gitmesi önemli. Mümkün olduğu kadar az kişiyle kurbanın seçilip, kesim esnasında yine az kişiyle bu işlemlerin yapılması gerekiyor" dedi.

25.06.2020Haber
Dikkat Bilim Kurulu üyesi uyardı: Hisseli kurban kesimi yapacaklar...

Dikkat! Bilim Kurulu üyesi uyardı: 'Hisseli kurban kesimi yapacaklar...'

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, hisseli kurban kesimi yapacakları uyararak, "Büyükbaş hayvanlarda hisseli olarak alım yapıldığı için vatandaşların tanıdıkları ile değil de tek olarak kendilerinin alım işlemine gitmesi önemli. Mümkün olduğu kadar az kişiyle kurbanın seçilip, kesim esnasında yine az kişiyle bu işlemlerin yapılması gerekiyor" dedi.

25.06.2020Gündem
Tarım Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi: Hayvan pazarında tokalaşma kalkmalı

Tarım Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi: Hayvan pazarında tokalaşma kalkmalı

TARIM Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naim Deniz Ayaz, normalleşme sürecinde hayvan pazarlarının kademeli açılması gerektiğini belirtirken, alınması gereken tedbirleri anlattı.

10.05.2020Gündem
Akika kurbanı nedir, nasıl kesilir Akika kurbanı yenir mi Akika kurbanı şartları (Diyanet)

Akika kurbanı nedir, nasıl kesilir? Akika kurbanı yenir mi? Akika kurbanı şartları (Diyanet)

Kurban, Allah’a yakınlık sağlamaya vesile olan ibadetlerden biridir. İslam'da önemli bir yer tutan kurban ibadeti arasında şükür kurbanı, adak kurbanı, Akika kurbanı ile Udhiyye kurbanı bulunur. Peki, bunlar içerisinde Akika kurbanı neden kesilir? Akika kurbanının şartları nelerdir?

5.02.2020Gündem
Kistik Ekinokokkoz nedir, belirtileri nedir

Kistik Ekinokokkoz nedir, belirtileri nedir?

Ekinokokkoz ya da diğer adlarıyla kist hidatik, hidatidoz veya halk arasında türüne bakılmaksızın bilinen adıyla kist hastalığı, Echinococcus türü şerit solucanlarının sebep olduğu bir paraziter hastalıktır. Peki Kistik Ekinokokkoz nedir, belirtileri nedir?

23.09.2019Sağlık
Lübnanda unuttuğumuz 400 yıllık Türk köyü : Türkiye özlemini gidermek için evler kırmızıya boyanıyor

Lübnan'da unuttuğumuz 400 yıllık Türk köyü : Türkiye özlemini gidermek için evler kırmızıya boyanıyor

Lübnan’la Suriye sınırı arasında bir Türkmen köyü... Bir zamanlar Hicaz Demiryolu’nun rotasında yer alan Trablusşam’ın kuzeyinde, Osmanlı İmparatorluğu’nun oradaki gözü ve kulağıydı. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra bölgedeki Türk hâkimiyeti bitti, köy unutuldu. Onlarsa Türkiye’yi hiç unutmadılar. Aradan neredeyse 100 yıl geçtikten sonra bir genç sayesinde yeniden keşfedildiler. Geçen Kurban Bayramı’nda oradaydık. En büyük istekleri; bir daha unutulmamak. İşte Kavaşra Köyü’nün hikâyesi..

25.08.2019Hürriyet Pazar
Erdoğan’ın kurbanı Togo’da kesildi

Erdoğan’ın kurbanı Togo’da kesildi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) vekâlet verdiği hissenin de yer aldığı kurbanlar, Batı Afrika ülkesi Togo’da kesildi.

13.08.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Kurban bayramı ve sertifikalı kesiciler

Ortalık kan revan içerisinde kalırdı. Cadde ve yeşil alanlarda kesilen hayvanların işkembesi, dışkısı, kellesi, ayakları, postları ilkel görüntüler oluşurdu. Kurban edilen hayvanlar acemi kasapların elinde acı çekerler, vahşet görüntüleri oluşurdu. 

31.07.2020

İyi ve mutlaka mesafeli bir bayram dileğiyle

Sevgili okurlarım, hepinizin bayramını tebrik ederim. Aslına bakarsanız yine biraz hüzünlü bir bayram.

31.07.2020

Bayramda İstanbul'da 1 milyon kişi risk altında

Kurban Bayramı için uzmanlar endişeli. Bayram öncesi hayvanlar ve sahipleri uzun mesafeler kat ederek yer değiştirecek; kurbanların satışı, kesimi ve dağıtımıyla binlerce kişi temas halinde olacak. Veteriner Hekimler Odası’nın hesaplamasına göre İstanbul’da 1 milyon kişi virüs bulaşma riski altında.

7.07.2020