EKSTRA
MENÜ

Kış Ayları

Kış Ayları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kış Ayları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.266 Kış Ayları haberi bulunmuştur.

Kış Ayları Haberleri

‘Açığı kış aylarında kapatırız’

‘Açığı kış aylarında kapatırız’

Türkiye turizmi yaz ayları gelmesine rağmen henüz istediği seviyeye ulaşamadı. Avrupa’dan henüz turist hareketi başlamadı. Rusya ise uçuş kısıtlaması kararını uzattı. Bu olumsuz gelişmelere rağmen turizmciler umutlarını koruyor. Turizmciler, “Haziran sonu temmuz başında turist hareketi başlayacaktır. Mayıs ve haziranda yaşadığımız kaybı ise eylül ekim aylarında kapatacağımızı düşünüyoruz” dedi.

2.06.2021Ekonomi
Almanlar bavulu hazırlamış, üzerinde oturuyor

'Almanlar bavulu hazırlamış, üzerinde oturuyor'

Türkiye ile Almanya’nın geçen yıl yürüttüğü ‘güvenli koridor’ kuralının bu yıl da uygulanması gerektiğini belirten Almanya Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, önlemlerin alınması halinde tatilin de önünde hiçbir engel olmadığını söyledi. Türkiye’nin, İspanya ve Yunanistan’ın ardından rezervasyonlarda üçüncü sırada yer aldığını ifade eden Fiebig, “İnsanlar yeniden dışarı çıkmak, dinlenmek ve seyahate gitmek istiyor. Son yapılan kamuoyu yoklamaları bunu gösterdi. Yani Almanlar bavullarını hazırlamış, üzerinde oturuyor diyebiliriz. Şimdi tatil dönemi yaklaşıyor ve artan seyahate çıkma isteğini görebiliyoruz” dedi.

1.06.2021Avrupa
Destansı yolculuk

Destansı yolculuk

Onlar Türkler Anadolu’ya geldiğinde nasıl yaşıyorsa günümüzde de halen öyle yaşıyor. Nasıl mı? Kıl çadırlarda ikamet edip develeriyle Toroslar’da göç ederek ve keçilerini otlaktan otlağa sürerek... Keçilerini çocuklarından ayrı görmeyen; ağaca, suya toprağa saygıda kusur etmeyen Sarıkeçili konargöçerlerin her yıl Mersin’den başlayıp Konya Karaman’da son bulan bahar göçlerine eşlik ettik.

16.05.2021Seyahat
Şırnakın alan kodu kaçtır Şırnak telefon kodu hakkında bilgi

Şırnak'ın alan kodu kaçtır? Şırnak telefon kodu hakkında bilgi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Şırnak karasal iklime sahip şehirlerden biridir. Tarım ve hayvancılık üzerine gelişmiş bir bölge olması ile beraber, kış ayları oldukça soğuk ve karlı, yaz ayları ise serin geçer. Peki, Şırnak'ın alan kodu kaçtır? Şırnak telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

12.05.2021Araştırma
Ordunun alan kodu kaçtır Ordu telefon kodu hakkında bilgi

Ordu'nun alan kodu kaçtır? Ordu telefon kodu hakkında bilgi

Karadeniz Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden biri olan Ordu, şüphesiz fındığı ile dünya çapında önemli bir şehirdir. Bu ürünü ile beraber tarımsal açıdan ülke ekonomisine önemli katkı sağladığını söylemek mümkün. Peki, Ordu'nun alan kodu kaçtır? Ordu telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Kırıkkalenin alan kodu kaçtır Kırıkkale telefon kodu hakkında bilgi

Kırıkkale'nin alan kodu kaçtır? Kırıkkale telefon kodu hakkında bilgi

İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan Kırıkkale özellikle kültürel açıdan oldukça zengin şehirler arasında yer alır. Aynı zamanda safari yapmak ve avcılık konusunda da oldukça önemli alanlara sahip şehirler içerisinde geliyor. Peki, Kırıkkale'nin alan kodu kaçtır? Kırıkkale telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Karsın alan kodu kaçtır Kars telefon kodu hakkında bilgi

Kars'ın alan kodu kaçtır? Kars telefon kodu hakkında bilgi

Ülkenin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Kars, özellikle tarım ve hayvancılık açısından oldukça önemli bir şehirdir. Ancak kış ayları çok soğuk olduğu için tarım daha çok yaz aylarında gerçekleşir. Peki, Kars'ın alan kodu kaçtır? Kars telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Karamanın alan kodu kaçtır Karaman telefon kodu hakkında bilgi

Karaman'ın alan kodu kaçtır? Karaman telefon kodu hakkında bilgi

İç Anadolu Bölgesi şehirleri arasında yer alan Karaman, daha çok tarım ve hayvancılık üzerine kurulu bir şehirdir. Kış ayları soğuk ve yaz ayları serin olan şehir, bu sebepten dolayı daha çok yaz aylarında tarımla ilgilenir. Özellikle buğday üretimi konusunda Türkiye için önemli bir potansiyel teşkil eder. Peki Karaman'ın alan kodu kaçtır? Karaman telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

11.05.2021Araştırma
Hakkârinin alan kodu kaçtır Hakkâri telefon kodu hakkında bilgi

Hakkâri'nin alan kodu kaçtır? Hakkâri telefon kodu hakkında bilgi

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Hakkari şehri, daha çok hayvancılık üzerine kurulu illerden biridir. Özellikle kış ayları çok soğuk geçtiğinden dolayı tarım için elverişli değildir. Peki Hakkâri'nin alan kodu kaçtır? Hakkâri telefon kodu hakkında bilgi konusunda merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
İngilizce mevsimler - İngilizce mevsimlerin isimleri, yazılışı, okunuşu ve telaffuzu konu anlatımı

İngilizce mevsimler - İngilizce mevsimlerin isimleri, yazılışı, okunuşu ve telaffuzu konu anlatımı

Season kelimesi hem sezon / dönem hem de mevsim anlamına gelir. Her yılda dört mevsim (Kış, İlkbahar, Yaz, Sonbahar) her mevsimde ise üç ay vardır. Month - Ay, Week - Hafta, Day ise Gün demektir. Mevsimlerin İngilizce isimleri ve yazılışları nedir? Nasıl telaffuz edilirler? Sizin için örnek cümleler ile birlikte derledik.

4.05.2021Sözlük
Kasımpatı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kasımpatı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kasımpatı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kasımpatı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kasımpatı çiçeği; yetiştirme konusunda çok kolay çiçeklerden birisidir. Bu yüzden pek çok değişik şartların altına farklı ortamlarda ilgi görmektedir. Değişik renkleri ile pek çok kişinin beğenisini kazanmaktadır. Peki Kasımpatı çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kasımpatı çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Erguvan Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Erguvan Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Erguvan Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Erguvan Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Mor ve pembe tonlarına yakın rengiyle birçok alanda kullanılan erguvan çiçeği farklı özellikleri ve sağlığa faydalarıyla biliniyor. Erguvan çiçeği nedir, bakımı nasıldır, ekimi nasıl yapılır, özellikleri nelerdir gibi soruların yanıtlarını sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Borazan Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Borazan Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Borazan Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Borazan Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Borazan çiçeği, halk arasında boru çiçeği, kahkaha çiçeği, sihirbaz otu gibi isimlerle anılan bir bitkidir. Dış görünüşüyle oldukça estetik duran bu bitki, içeriğinde bulunan özellikler nedeniyle kullanılırken dikkat edilmesi çok önemlidir. Tehlikeli olmasının yanı sıra aynı zamanda bazı hastalıkların tedavisine de iyi geldiği bilinen bir çiçek türüdür. İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Atlas Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Atlas Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Atlas Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Atlas Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Çeşitli renklerde çiçekler açabile sayılamayacak kadar çok olan atlas çiçekleri, hibrit ve kültivarları ev atmosferinde az güneşli, çok havadar yerleri seven bitkilerdir.. Çok güzel açan çiçekleri için yetiştirilmektedirler. Sizin için Atlas çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Atlas çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Tatil yapmak isteyenler dikkat Yazlık kiraları sezonluk 400 bin liraya yükseldi

Tatil yapmak isteyenler dikkat! Yazlık kiraları sezonluk 400 bin liraya yükseldi

Yaz aylarını kalabalıktan uzak, izole şekilde geçirmek isteyenler serveti gözden çıkarmak zorunda kalıyor. Çeşme, Bodrum, Marmaris gibi tatil bölgelerinde sezonluk kiralar 400 bin liraya ulaştı. Kiralar peşin ve döviz olarak elden olarak teslim edilmesi de talep ediliyor. Böylece hem haksız kazanç hem de devlete vergi vermeme durumu ortaya çıkıyor.

22.04.2021Ekonomi
Adana Yeşiloba Çim Pistinde 2. kaza...

Adana Yeşiloba Çim Pistinde 2. kaza...

Adana Yeşiloba Hipodromu Çim pistinde lanetli virajda üç günde ikinci kaza yeni bir tartışma başlattı.

20.04.2021Diğer
Trabzon Hurması Fidanı Nasıl Ve Ne Zaman Dikilir Trabzon Hurması Fidanı Yetiştirme, Bakımı Ve Fiyatları

Trabzon Hurması Fidanı Nasıl Ve Ne Zaman Dikilir? Trabzon Hurması Fidanı Yetiştirme, Bakımı Ve Fiyatları

Trabzon hurması fidanı nasıl ve ne zaman dikilir fidan yetiştirmekle ile ilgili olarak sıklıkla aranılmaktadır. Artan talep doğrultusunda daha fazla ihtiyaç duyulan Trabzon hurması fidanı yetiştirmek isteyenlerin sayısı da artmaktadır. Özel bir lezzet olan Trabzon hurması fidanının bakımı, fiyatları merak edilmektedir. Trabzon hurması fidanı nasıl ve ne zaman dikilir? Trabzon hurması fidanı yetiştirme, bakımı ve fiyatları hakkında merak edilenleri derledik.

10.04.2021Bitki Bakımı
Erik Fidanı Nasıl Ve Ne Zaman Dikilir Erik Fidanı Yetiştirme, Bakımı Ve Fiyatları

Erik Fidanı Nasıl Ve Ne Zaman Dikilir? Erik Fidanı Yetiştirme, Bakımı Ve Fiyatları

Erik fidanı dikerken nereye dikeceğinize ve hangi amaçla erik ağacı yetiştireceğinize öncelikle karar vermeniz gerekir. Çünkü sadece bölgenize uygun bir erik fidanı dikerseniz ağacın meyvelerini toplayabilirsiniz. Erik fidanı nasıl ve ne zaman dikilir? İşte, tüm detaylar.

10.04.2021Bitki Bakımı
Kamelya Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kamelya Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kamelya Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kamelya Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kamelya ağacı dendiği zaman akla ilk gelen güzel çiçekleridir. Kamelya ağacı diğer bir adıyla da kış gülü serin yerleri seven bir ağaç türüdür. Fakat serinlik derecesi eksi derecelerde olmamalıdır. Ama kış ayları boyunca hem belirli bir oranda serinlik hem de esinti isteyen bir ağaçtır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Moringa Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Moringa Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Moringa Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Moringa Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Moringa ağacı, Himalaya eteklerinde bulunan Hindistan’ın Kuzey bölgesinde yetiştiriliyor. Son zamanlarda tüm dünyada bilinirliği artan bu ağaç türü, gittikçe yaygınlaşıyor. Malezya'da bu meyvenin tohumları kavrularak tüketiliyor. Moringa ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Kayın Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kayın Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kayın Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kayın Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ağaçlar, oksijeni sağlama, hava kirliliğini önlemede bizlere en büyük yardımı sağlayan bitkilerdir. Üstelik uzun bir zaman dilimine şahitlik eden yaşamları sayesinde geçmişte günümüze, günümüzden de geleceğe miras olarak aktarılmaktadır. Uzun yıllar boyunca yaşayabilen ağaçlardan biri olan Kayın ağacı hakkında tüm merak ettiklerinizi derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Gürgen Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Gürgen Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Gürgen Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Gürgen Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ormanlar, insanların yaşamaları için var olması zorunlu olan alanlardır. Bu nedenle de ormanların korunması hatta daha da geliştirilmesi gerekmektedir. Ormanların olmazsa olmaz oksijen depolarından bir türü olan gürgen ağacı çok önemlidir. Gürgen ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Gürgen ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? Sizler için derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Sezer Dermenci kimdir nereli kaç yaşında İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

Sezer Dermenci kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

İvana Sert'in sevgilisi olarak tanınan Sezer Dermenci, magazin gündeminde yer almaya devam ediyor. İzmir'de ikamet eden ünlü bir işletmecinin oğlu olan Sezer Dermenci, kardeşi ile birlikte otel işletmeciliği yapıyor. Peki, Sezer Dermenci kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

12.03.2021Televizyon
Mart Kapıdan Baktırır Kazma Kürek Yaktırır atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Mart Kapıdan Baktırır Kazma Kürek Yaktırır atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır atasözü özellikle kış ayları yaklaştığında sıklıkla kullanılan bir cümledir. Atasözleri mecaz anlamları ile gerçek yaşanılan olaylara ışık tutar. Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır atasözüne ait tüm detayları derledik.

Dünyanın En Soğuk Yeri Neresi Ve Kaç Derece Dünyanın En Soğuk Yerleri Ve İsimleri

Dünyanın En Soğuk Yeri Neresi Ve Kaç Derece? Dünyanın En Soğuk Yerleri Ve İsimleri

Son yıllarda pek çok kişi dünyanın sınırları hakkında bilgi, sahibi olmak istemektedir. Özellikle bu durum karşımıza dünyanın en soğuk yerini öğrenmek şeklinde çıkmaktadır. Birçok kişinin ortak olarak aklına en çok gelen soruların başında Dünyanın en soğuk yeri neresi ve kaç derece? Dünyanın en soğuk yerleri ve isimleri nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.02.2021Araştırma
Koronavirüse ‘hava durumu’ gibi takip

Koronavirüse ‘hava durumu’ gibi takip

Marttan itibaren geçilecek kademeli gevşemede illerdeki vaka sayılarının yanı sıra aşılama oranları ve hastanelerin durumuna bakılacak. Her il için farklı olabilecek uygulamayı vatandaşlar hava durumu gibi takip edecek. Yeni sistemin haziran ayına kadar bu şekilde devam etmesi planlanıyor. Gelişmelere bağlı olarak, yaz aylarında yeni bir plan söz konusu olabilecek.

23.02.2021Gündem
Kırlangıç örgüden asırlık çatı, sapasağlam duruyor

Kırlangıç örgüden asırlık çatı, sapasağlam duruyor

ARDAHAN'ın Çıldır ilçesine bağlı Güvenocak köyünde, milli mücadele dönemi öncülerinden Doktor Esat Bey'in (Oktay) taş ve ahşaptan evinin kırlangıç örgü yöntemiyle inşa edilen tek bacalı çatısı, üzerinden asır geçmesine rağmen ayakta duruyor. Esat Bey'in torunu olan Halk Ozanı Mehmet Oktay, evin çatısının kırlangıçların yuvasından esinlenerek inşa edildiğini ve dedesinin bir süre burada yaşadığını söyledi.

18.02.2021Gündem
Kestane Ağacı Nasıl Yetişir Kestane Ağacı Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Kestane Ağacı Nasıl Yetişir? Kestane Ağacı Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Kestane ağacı ülkemizin birçok bölgesinde rastlanan ağaçlardandır. Özellikle kış ağlarının olmazsa olmazı olan meyvesi nedeniyle ekilmektedir. Sizde bu lezzetli meyvenin ağacının nasıl yetiştiğini öğrenebilirsiniz. Kestane ağacı nasıl yetişir? Kestane ağacı Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? Konusundaki tüm merak edilenleri sizler için inceledik.

15.02.2021Bitki Bakımı
Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı, Nelere Dikkat Edilmeli

Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı, Nelere Dikkat Edilmeli? 

"Kış aylarında nem kaybı hem cildin kalitesini etkileyerek matlaştırıyor hem de erken yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına neden oluyor. Kurumuş ciltte ince kırışıklıklar daha hızlı yer edinirken aynı zamanda bakımsız ve solgun bir görünüme neden oluyor" diyen Dermatolog Doktor Elif Burcu Benar, kış aylarında cilt bakımının nasıl olması gerektiğini anlattı.

27.01.2021Kişisel Bakım
Kış aylarında ‘anjina’ riski artıyor Bu belirtileri göz ardı etmeyin

Kış aylarında ‘anjina’ riski artıyor! Bu belirtileri göz ardı etmeyin

Türk Kardiyoloji Derneği (TKD), göğüs ağrısı olarak da bilinen ‘anjina’ semptomuna dikkat çekmek amacıyla “Kalbinden Mesaj Var” kampanyasını başlattı.

27.01.2021Sağlık
Güçlü bağışıklık için uzmanından altın öneriler

Güçlü bağışıklık için uzmanından altın öneriler

Kış aylarının genel vücut sağlığı açısından dikkatli olunması gereken bir mevsim olduğuna dikkat çeken Gastronomi Bölümü Öğr. Gör. Gökhan Taşpınar, bu yılın pandemi şartları nedeniyle daha yüksek sağlık riskleri taşıdığını hatırlattı. Taşpınar, kış soğuklarıyla birleşen pandemi şartlarında vücudu dirençli tutacak besinler hakkında bilgi verdi.

27.01.2021Sağlık
Donan Arin Gölü 7’den 70’e herkesin eğlence alanı oldu

Donan Arin Gölü 7’den 70’e herkesin eğlence alanı oldu

Bitlis’in Adilcevaz ilçesi sınırlarında bulunan Arin Gölü soğuk havalardan dolayı yüzeyi buz tutunca, köyde bulunan 7’den 70’ her kesimin eğlence alanı oldu.

25.01.2021Seyahat
Buz tutan Arin Gölünde halay çekip, maç yaptılar

Buz tutan Arin Gölü'nde halay çekip, maç yaptılar

BİTLİS'in Adilcevaz ilçesine bağlı Güldüzü köyündeki Arin Gölü, buz tutunca oyun alanına dönüştü. Bir grup genç, hava sıcaklığının geceleri sıfırın altında 30 dereceye kadar düşmesiyle yüzeyi donan gölde halay çekip, maç yaptı.

25.01.2021Güncel
Doğal bal vücuda nasıl etki ediyor Uzmanından ballı kolay tarifler

Doğal bal vücuda nasıl etki ediyor? Uzmanından ballı kolay tarifler

Spor yapanların, özellikle performanslarını uzun süre devam ettirebilmeleri için ihtiyaç duydukları enerjiyi sağladıkları besinleri özenle seçmeleri gerekiyor. Uzman Diyetisyen Orçun Kurum, spor yapanlara düşük ve orta glisemik indeks değerine sahip, bu nedenle kan şekerini hızlı yükseltmeyen ve önemli bir karbonhidrat kaynağı olan doğal balı tüketmelerini öneriyor.

22.01.2021Kadın
Şanlıurfa’da karla mücadele havadan görüntülendi

Şanlıurfa’da karla mücadele havadan görüntülendi

Şanlıurfa’da iki gündür etkili olan kar yağışı nedeni ile 120 araç ve 220 personelle hem şehir merkezinde hem de ilçelerde yapılan kar küreme, tuzlama ve yol açma çalışmaları havadan görüntülendi.

20.01.2021Gündem
Araç sahiplerine önemli antifriz uyarısı

Araç sahiplerine önemli antifriz uyarısı

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle sürücüler de zor anlar yaşamaya başladı. Özellikle araç bakımını ihmal eden sürücüler kar yağışıyla soluğu araçlarını soğuk havalara karşı korumak için araç bakım servislerinin yolunu tuttu. Vatandaşlar mutlaka bu noktada antifrize dikkat etmeli.

20.01.2021Ekonomi
İvana Sertin sevgilisi Sezer Dermenci kimdir

İvana Sert'in sevgilisi Sezer Dermenci kimdir?

Doya Doya Moda yarışmasının yeni jüri üyesi İvana Sert, programda özel hayatıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. İvana Sert'in açıklamaları ardından ünlü modacının hayatına dair bilgiler bir kez daha gündeme geldi. Bir süredir aşklarıyla sık sık gündeme gelen Ivana Sert- Sezer Dermenci, Çeşme tatilindeki görüntüleriyle konuşulmuştu.

18.01.2021Televizyon
Bitlisliler kar yağışına sevindi

Bitlisliler kar yağışına sevindi

SON yılların en kurak kışını yaşayan Bitlis'te kar yağışı etkili oldu. Kara hasret kalan Bitlisliler, kar yağışına sevinirken, kar kalınlığı kent merkezinde 6, yüksek kesimlerde ise 15 santimetreye ulaştı.

14.01.2021Gündem
Kışın estetik operasyon yaptırmanın 6 avantajı

Kışın estetik operasyon yaptırmanın 6 avantajı

Kimilerimiz içinde bulunduğumuz kış aylarını estetik cerrahi işlemleri için bir fırsat olarak görüyor. Bunun sebebi ise genellikle yaz aylarında kışa göre çok daha yoğun olan sosyal aktiviteleri ve tatilleri kesintiye uğratmadan yazın tadını doyasıya çıkartmak oluyor.

14.01.2021Kadın
Yeraltı da kurudu

Yeraltı da kurudu

Küresel ısınmanın etkileri kendini gün geçtikçe gösterirken Trakya’da kuraklık yaşanıyor. Yeraltı sularının kritik seviyeye geldiğini belirten Prof. Dr. Halim Orta, “Hep yeraltı suyunu kullanmaya çalışıyoruz, onu da tükettik” dedi.

10.01.2021Gündem
Bitliste son yılların en kurak kışı

Bitlis'te son yılların en kurak kışı!

Bitlis'te Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün verilerine göre, merkez ve çevresinde son yılların en kurak kışı yaşanıyor. Kış sezonu boyunca 2010 yılında, yerde 1 metre 73 santim tutan karın yağdığı Bitlis'te, 2012'de ise 13 metre 30 santimetre tutan kar yağınca rekor kırıldı. 2019'da 9 metrelik karın olduğu Bitlis'e, 2020'nin Aralık ayında 31 santimetre tutan kar yağdı. Havanın sıcak ve güneşli olması nedeniyle bu kar da eriyince Bitlis'te, 2021'e kurak ve karsız girildi.

9.01.2021Gündem
Düden Şelalesi, son yağmurlarla çağladı

Düden Şelalesi, son yağmurlarla çağladı

Küresel ısınma, kurak geçen kış ayları ve kaçak sondajlar gibi birçok farklı nedenlerle su miktarında ciddi azalmanın yaşandığı Antalya'nın önemli şelalesi Düden, son yağmurlar ile birlikte çağlamaya başladı. Eşsiz manzarası ve doğa güzelliğiyle dikkat çeken şelale, yerli ve yabancı olmak üzere turistlerin ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

8.01.2021Seyahat
Düden Şelalesi eski görüntüsüne kavuştu

Düden Şelalesi eski görüntüsüne kavuştu

Küresel ısınma, kurak geçen kış ayları ve kaçak sondajlar gibi birçok farklı nedenlerle su miktarında ciddi azalmanın yaşandığı Antalya'nın önemli şelalesi Düden, son yağmurlar ile birlikte çağlamaya başladı. Eşsiz manzarası ve doğa güzelliğiyle dikkat çeken şelale, yerli ve yabancı olmak üzere turistlerin ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

7.01.2021Seyahat
Gizemli hastalıktan küresel salgına Kovid-19un kronolojisi

'Gizemli hastalıktan' küresel salgına Kovid-19'un kronolojisi

Yeni tip koronavirüs, ilk kez Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentindeki deniz ürünleri gıda pazarını ziyaret eden kişilerde görüldü ve sebebi anlaşılamayan "gizemli solunum rahatsızlığı" şikayetiyle ilk hasta 17 Kasım 2019'da hastaneye başvurdu.

1.01.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Yaz sıcaklarıyla başa çıkma ipuçları

Yılın en sevdiğim zamanı, yaz geldi. Günlük stresten uzaklaşmak için mümkün olduğunca doğada vakit geçirmeye çalışıyoruz. Tabii bu belli riskleri beraberinde getiriyor. Sağlığınızı koruyarak yazın, açık havanın tadını rahat rahat çıkarmak için bu beş öneriye göz atın.

13.06.2021

Genç girişimciler yarının ihtiyaçlarını belirlemeli

Evde en çok vakit geçirdiğimiz kış ayları bitti, bahar aylarındayız. Baharda her evde detaylı temizlik başlar. Bu temizlik sadece evin temizlenmesi anlamına gelmez, yeni eşyalar da alınır, çünkü bahar ayı yenilenme ayıdır. Bahar ayı, yeni ve güzel enerjilerin evlere dolmasını da sağlar. Küçük dokunuşlarla nokta atışlara ne dersiniz? Evlerinizde ilk koltuk kumaşlarıyla, sonra koltuklarınızın üzerine koyduğunuz kırlentlerle abajur, vazo, çerçeve gibi objelerle enerji getirebilirsiniz. Bitkileri unutmayalım, rengarenk güzel yaz bitkileriyle evlerini canlandırabilirsiniz. Nasıl kıyafetlerimizi aksesuarlarla güncelliyorsak, eşyalarımızı da yenileyebiliriz. İster satın alarak isterseniz de kiralayarak eşyalarınızı yenileyebiliyorsunuz. Girişimci Ayla Şahanoğlu Ceyhan, Türkiye’ye mobilya kiralama sistemini getirerek ulaşılabilir fiyatlarla evlere, ofislere enerji getiriyor. Sevgili Ayla ile ufak dokunuşlarla şık evin sırları, girişimcilik yolculuğu ve genç girişimcilere önerilerini konuştuk.

4.04.2021

Bodrum'da kış bir başka güzel

Yaz ruhunu hiç kaybetmeyen bir rota! Kış aylarında Bodrum ve detox macerası…

28.01.2021

Bugün ne yapsak

Sadece 10 dakikalık bir meditasyon ile zihninizi dinlendirerek güne başlayın.

20.01.2021