EKSTRA
MENÜ

Kırmızı Çizgi

Kırmızı Çizgi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kırmızı Çizgi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.342 Kırmızı Çizgi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kırmızı Çizgi Haberleri

Çocuk mutlaka anlatır; ya resimleri ya asabiyetiyle

Çocuk mutlaka anlatır; ya resimleri ya asabiyetiyle

'Elmalı davası' hepimizi derinden sarstı. Olayın detaylarını hâlâ tam olarak bilemesek de çocuklarımızı her an korumamız gerektiğini bir kez daha gördük. Ama nasıl?

Nükleeri çözdüler Ukrayna’da takıldılar

Nükleeri çözdüler Ukrayna’da takıldılar

ABD Başkanı Joe Biden ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesinde karşılıklı olarak büyükelçilerin tekrar görevlendirilmesi ve nükleer silahların denetlenmesi konusunda mutabakat sağlansa da Ukrayna meselesi çözümsüz kaldı.

18.06.2021Dünya
Microsoft Wordde kırmızı çizgi nasıl kaldırılır Word alt kırmızı çizgi kaldırma ve yok etme işlemi

Microsoft Word'de kırmızı çizgi nasıl kaldırılır? Word alt kırmızı çizgi kaldırma ve yok etme işlemi

Bilgisayar başında iş yapan insanlar veya öğrenciler fazlasıyla Microsoft Word uygulamasını kullanmaktadır. Word’de yazı yazarken bazı kelimelerin altının kırmızı olarak işaretlendiğini görebilirsiniz. Bu kırmızı çizginin anlamı sizce nedir? Sizin için Word’de karşınıza çıkan kırmızı çizginin ne anlama geldiğini ve kaldırmasını bir araya getirdik.

16.05.2021Teknoloji
RTÜKten Mescid-i Aksada yapılan saldırılara kınama

RTÜK'ten Mescid-i Aksa'da yapılan saldırılara kınama

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Mescid'i Aksa'da yapılan saldırıları kınadı. Üst kuruldan yapılan açıklamada, ramazan ayının son günlerinde İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırısına ilişkin, "Mescid-i Aksa'da yapılan insanlık dışı saldırıları kınıyor ve telin ediyoruz." denildi.

10.05.2021Gündem
İsrailin Mescid-i Aksa saldırıları İstanbulda protesto edildi

İsrail'in Mescid-i Aksa saldırıları İstanbul'da protesto edildi

İsrail'in Doğu Kudüs'teki Filistinlilere yönelik saldırıları ve Filistinlilerin Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'nde evlerinden zorla çıkarılma tehdidiyle karşı karşıya kalması, İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto edildi.

9.05.2021Gündem
1 Filistinliye 20 İsrail polisi

1 Filistinliye 20 İsrail polisi

İsrail polisi teravih namazı sonrası Şam Kapısı önünde toplanan Filistinlilere orantısız müdahalede bulundu. Bir gencin etrafını sararak yakasına yapışan 20 kadar polisin varlığı müdahalenin boyutunu gözler önüne serdi.

24.04.2021Dünya
Arykanda: Hemen ‘Yalnız’ı geçince...

Arykanda: Hemen ‘Yalnız’ı geçince...

“Keşfe giden yolda zekânın fazla rolü yok. İnsanın bilincinde bir sıçrama olur ki siz buna ister sezgi deyin, ister başka bir şey...” Einstein, bu sözlerle doğaçlama çıkılan gezileri de kastetmiş olabilir mi bilmiyorum ama bu kez sezgisel rotamız 2.400 yıllık sarp bir uygarlığa uzanıyor. Arykanda’dayız, Akdeniz’in ‘en yüksek kayalığının yanındaki yer’de...

4.04.2021Seyahat

Esenler'de yaya geçidi kırmızıya boyandı

Esenler'de "Kırmızı çizgi, önce yaya" uygulaması kapsamında merkezi noktalardaki yaya geçitlerinin ortasına kırmızı şerit çizildi.

31.03.2021Gündem
Amasya’da yaya geçitlerine kırmızı çizgi uygulama

Amasya’da yaya geçitlerine 'kırmızı çizgi' uygulama

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından yayaların trafikteki güvenliğinin sağlanması ve yaya geçitlerine farkındalığın oluşturulması amacıyla başlatılan ‘Kırmızı Çizgi’ uygulaması kapsamında, Amasya genelinde birçok noktada yaya geçitlerine kırmızı çizgi çekildi.

30.03.2021Gündem
Kuşadasında yaya kaldırımları kırmızıya boyandı

Kuşadası'nda yaya kaldırımları kırmızıya boyandı

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesabından '30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz' paylaşımının ardından, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde 'Kırmızı çizgi' uygulamasına başlandı. Yayalara öncelik tanınmasına dikkat çekilen uygulamada belediye ekipleri, yaya geçitlerindeki sarı renkli şeritlerden bazılarını kırmızı renge boyadı. Ekiplere, öğrenciler de eşlik etti.

30.03.2021Gündem
Bingölde, yaya geçitlerine kırmızı çizgi

Bingöl'de, yaya geçitlerine 'kırmızı çizgi'

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu'nun sosyal medyadaki '30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz' paylaşımının ardından Bingöl'de yaya geçitleri, kırmızıya boyandı.

30.03.2021Gündem
Trakyada valiler yaya geçitlerini kırmızıya boyadı

Trakya'da valiler yaya geçitlerini kırmızıya boyadı

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın 'Yayalar Kırmızı Çizgimiz' uygulaması, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de valilerin katılımıyla, yaya geçitleri kırmızıya boyanarak başlatıldı.

30.03.2021Gündem
Gaziantepte yaya geçitlerine kırmızı çizgi uygulaması

Gaziantep'te yaya geçitlerine 'kırmızı çizgi' uygulaması

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nca trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik hayata geçirilen ‘Yayalar kırmızı çizgimiz’ uygulaması kapsamında Gaziantep'te yaya geçidine kırmızı çizgi çekilerek, sürücüler uyarıldı.

30.03.2021Gündem
Sivasta jandarmadan çocuklarla kırmızı çizgi uygulaması

Sivas'ta jandarmadan çocuklarla 'kırmızı çizgi' uygulaması

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu'nun trafikte önceliğin yayalarda olduğunu belirten çalışmaları kapsamında sosyal medya hesabından '30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz' paylaşımının ardından Sivas'ta da etkinlik yapıldı. Jandarma ekipleri etkinliği, merkeze bağlı Yıldız beldesinde çocuklarla gerçekleştirdi.

30.03.2021Gündem
Vali İlhami Aktaş yola kırmızı çizgi çekti

Vali İlhami Aktaş yola "kırmızı" çizgi çekti

İçişleri Bakanlığının "30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz" uygulaması kapsamında Çanakkale Valisi İlhami Aktaş tarafından kent merkezindeki yola kırmızı çizgi çekildi. "Öncelik hayatın, öncelik yayanın" sloganıyla düzenlen program İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekiplerinin katkılarıyla Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirildi.

30.03.2021Haber
Yaya geçitlerinde kırmızı çizgi dönemi

Yaya geçitlerinde 'kırmızı çizgi' dönemi

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik 'Yayalar Kırmızı Çizgimiz' uygulaması hayata geçirildi. Ankara'daki etkinliğe katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Sürücülere sesleniyorum, yaya öncelikli trafik kurallarına riayet edilirse bu çocuklarımız büyüyecek, ülkemiz için çok daha iyi bir noktaya gelecek" dedi.

30.03.2021Gündem
Bitliste yaya geçitlerine kırmızı çizgi

Bitlis'te yaya geçitlerine 'kırmızı çizgi'

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın 'Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir' uygulaması kapsamında, Bitlis'teki yaya geçitlerine kırmızı çizgi çizildi.

30.03.2021Gündem
Çok yüksek riskli kentte flaş yüz yüze eğitim kararı...

Çok yüksek riskli kentte flaş yüz yüze eğitim kararı...

Çok yüksek risk grubunda yer alan iller arasındaki Çorum'da yüz yüze eğitimle ilgili önmeli bir karar alındı. Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında kentte ana sınıfı, ilkokul, 8 ve 12. sınıflar hariç uzaktan eğitime geçildiğini belirtti. Öte yandan Kovid-19 risk haritasında "çok yüksek riskli" iller arasında yer alan Kastamonu'da ise Vali Avni Çakır, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasında sıkı tedbirler alacaklarını belirtti.

30.03.2021Gündem
Tokatta, yaya geçitlerinde öğrencilerle kırmızı çizgi etkinliği

Tokat'ta, yaya geçitlerinde öğrencilerle 'kırmızı çizgi' etkinliği

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesabından yaptığı '30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz' paylaşımının ardından Tokat'ta yaya geçitlerinde, yayalara öncelik için farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

30.03.2021Gündem
Aksarayda yaya geçitlerine kırmızı çizgi uygulaması

Aksaray'da yaya geçitlerine 'kırmızı çizgi' uygulaması

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesabından '30 Mart'ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz' paylaşımının ardından Aksaray'da 'Kırmızı çizgi’ uygulamasına başlandı. Yayalara öncelik tanınmasına dikkat çekilen uygulama kapsamında, belediye ekipleri yaya geçitlerindeki beyaz renkli şeritlerden bazılarını kırmızı renge boyamaya başladı.

29.03.2021Gündem
Elvan ve Canikli’den piyasalara mesaj: Serbest piyasadan taviz yok

Elvan ve Canikli’den piyasalara mesaj: Serbest piyasadan taviz yok

Pazar gecesi başlayan dövizdeki hareketliliğin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, “Serbest piyasa mekanizmasından taviz söz konusu olmayacak” dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli de şunları söyledi: “Bundan sonra da piyasa kurallarının ve sermaye hareketlerindeki liberalizasyonun kararlılıkla uygulanması kırmızı çizgiler olmaya devam edecektir.”

23.03.2021Ekonomi
Kararlılık vurgusu... Piyasalar rayına oturacak Uzmanlar CNN Türkte değerlendirdi: Dolar düşecek

Kararlılık vurgusu... Piyasalar rayına oturacak! Uzmanlar CNN Türk'te değerlendirdi: Dolar düşecek

Ekonomideki gelişmeler üzerine bugün Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan kararlılık mesajı verdi ve "Uyguladığımız enflasyonda düşüşü önceliklendiren makro politika çerçevesi enflasyonda kalıcı düşüş sağlanana kadar kararlılıkla sürecek" dedi. Destekleyici ifadelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Ekonomi İşleri Başkanı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli ise "Bundan sonra da piyasa kurallarının ve sermaye hareketlerindeki liberalizasyonun kararlılıkla uygulanması kırmızı çizgiler olmaya devam edecektir" açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Göksel Aşan da konuyla ilgili piyasadaki hareketlerin sığ olduğunu belirtirken, "Önümüzdeki günlerde beraber izleyeceğiz. Bu hareketliliğin aklanacağını düşünüyorum" dedi. CNN Türk'e bağlanan uzmanlar ise dalgalanmaların yerine oturacağının ve normalleşmeyle döviz kurlarının düşeceğinin altını çizdiler.

22.03.2021Ekonomi
Canikliden Merkez Bankası açıklaması

Canikli'den 'Merkez Bankası' açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli, "Hükümetin, optimal pozitif reel faiz seviyesinin belirlenmesinde para politikası araçlarını rasyonel kullanmadığını ve bu nedenle de ekonomiye büyük bir mali yük getirdiğini düşündüğü Merkez Bankası başkanını değiştirmesi piyasalara meydan okumak değildir. Sadece ekonominin kaynaklarının ve para politikası araçlarının verimli ve etkili kullanılması gerektiği hassasiyetini yansıtır" dedi.

22.03.2021Ekonomi
Antalyaspordan hakem hatalarına sert tepki

Antalyaspor'dan hakem hatalarına sert tepki

Antalyaspor Yönetim Kurulu, Süper Lig’in 10. haftasında deplasmanda oynadığı Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor maçındaki hakem kararlarıyla ilgili sert açıklamalarda bulundu.

1.12.2020Futbol
Yeni Türk Navtex’i Atina’yı panikletti

Yeni Türk Navtex’i Atina’yı panikletti

Yunanistan, Türkiye’nin Oruç Reis sismik araştırma gemisinin Doğu Akdeniz’deki çalışmaları için yayınladığı yeni Navtex’e, yine karşı Navtex ile cevap verdi.

26.10.2020Dünya
Atina: Meis için kırmızı çizgi 6 mil

Atina: Meis için kırmızı çizgi 6 mil

Yunanistan Devlet Bakanı Yorgo Yerapetritis, Oruç Reis ile ilgili ülkesinin “kırmızı çizgisi”ni açıkladı.

16.10.2020Dünya
Münih , Halle, Hanau Bu kanlı çizgi uzuyor

Münih , Halle, Hanau! Bu kanlı çizgi uzuyor

Almanya’nın Halle kentinde geçen yıl yapılan ırkçı saldırının birinci yıl dönümünde kurbanlar için anma töreni düzenlendi. Türklere ait döner büfesi ile sinagogun önünde yapılan anmada, kurbanlar anısına çiçek bırakılırken, törene katılan Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, ülkede yaşayan herkesi ırkçılığa, yabancı düşmanlığına ve ayrımcılığa karşı tavır almaya çağırdı. Steinmeier, “Münih, Halle, Hanau. Bu kanlı çizgi uzuyor” dedi.

9.10.2020Avrupa
Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlundan flaş açıklamalar

Son dakika haberler... Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklamalar

Azerbaycan'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile ortak basın açıklaması düzenledi. Bayramov, "Ermenistan devleti terörist düşünceye sahiptir. Maksatlarına kavuşmak için kırmızı çizgileri yoktur" derken, Çavuşoğlu ise "Ermenistan sivilleri vuruyor, bu bir savaş suçudur. Ermenistan Tovuz'a saldırdı, Azerbaycan karşılığını verdi. Uluslararası toplum ateşkes dedi. Ateşkes oldu ne oldu? Ermenistan tekrar Azerbaycan'a saldırdı. Ateşkes olsun da sonuç ne olacak?" diye konuştu.

6.10.2020Gündem
Sisi: Sirte kırmızı çizgimiz

Sisi: Sirte kırmızı çizgimiz

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi, Libya’nın Sirte kentinin kendileri için ‘kırmızı çizgi’ olduğunu bir kez daha dile getirerek, bu çizginin aşılması halinde harekete geçeceklerini söyledi.

24.09.2020Dünya
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Salgında son durum ne? Yeni tedbirler gündemde mi? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası merak edilen soruları yanıtladı. Öte yandan Bakan Koca'nın açıkladığı son tabloya göre Türkiye'de son 24 saatte 112 bin 645 Kovid-19 testi yapıldı, 1771 kişiye hastalık tanısı konuldu. 'Sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?' sorusuna yanıt veren Bakan Koca 'Şu an için öyle bir durum söz konusu değil, Bilim Kurulu'nun bu yönde bir tavsiyesi olmadı' dedi.

16.09.2020Gündem
Sevilla haritası nedir İşte hakkında merak edilenler

Sevilla haritası nedir? İşte hakkında merak edilenler

Doğu Akdeniz’le ilgili anlaşmazlıklar çerçevesinde adını sıkça duyduğumuz, 'Sevilla haritası', son zamanlarda gazete sayfaları ve TV ekranlarında da karşımıza çıkan bir harita. Türk yetkililerin açıklamalarında, her seferinde AB ve Yunanistan’a dönük kuvvetli eleştirilerle birlikte gündeme getirilen bu harita vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, Sevilla haritası nedir?

14.09.2020Gündem
Macron niye Türkiye’ye takık AB Zirvesinde Türkiye kapışması...

Macron niye Türkiye’ye takık? AB Zirvesi'nde Türkiye kapışması...

Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi’ne arka çıkan, Türkiye’yi tehdit ederek Doğu Akdeniz’de ‘kırmızı çizgi politikası’ yürüttüğünü söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Irak’ta da Türkiye’yi suçlayıcı dil kullandı. İyi de Macron niye Türkiye’yi takıntı haline getirdi? AB liderliğine soyunan Macron, korona ve ekonomik kriz gölgesinde Türkiye karşıtı eylemleriyle iç kamuoyuna oynuyor.

4.09.2020Dünya
Birazcık dürüstlük

Birazcık dürüstlük

Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz’de yaşanmakta olan gerginlik son dönemlerde tam bir krize dönüştü. Yalnız iki komşu ülke arasında değil, Avrupa Birliği’nde (AB) de.

2.09.2020Avrupa
Çelikten Macrona sert tepki O kırmızı çizgiyi aynen iade ederiz

Çelik'ten Macron'a sert tepki! 'O kırmızı çizgiyi aynen iade ederiz'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ülkesinin Doğu Akdeniz'de Türkiye’ye karşı sert bir tavır takınarak "kırmızı çizgi politikası” uyguladığı sözlerine sert tepki gösterdi. Çelik, "Macron, kendi sahamızda, Mavi Vatan'ımızda kırmızı çizgi ilan ediyorsa, biz o kırmızı çizgiyi Macron'a aynen iade ederiz" ifadelerini kullandı

1.09.2020Haber
Çelikten Macrona sert tepki O kırmızı çizgiyi aynen iade ederiz

Çelik'ten Macron'a sert tepki! 'O kırmızı çizgiyi aynen iade ederiz'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ülkesinin Doğu Akdeniz'de Türkiye’ye karşı sert bir tavır takınarak "kırmızı çizgi politikası” uyguladığı sözlerine sert tepki gösterdi. Çelik, "Macron, kendi sahamızda, Mavi Vatan'ımızda kırmızı çizgi ilan ediyorsa, biz o kırmızı çizgiyi Macron'a aynen iade ederiz" ifadelerini kullandı

1.09.2020Gündem
Yunanistan silahlanma çılgınlığına yöneldi

Yunanistan silahlanma çılgınlığına yöneldi

Yunanistan, büyük bölümü ‘Oruç Reis’ krizi sırasındaki baş destekçisi Fransa’dan olmak üzere, önümüzdeki 5 yıl içinde 10 milyar Euro’luk silah satın alacak.

31.08.2020Dünya
Türkiyeden Fransa Cumhurbaşkanı Macrona Doğu Akdenizde kırmızı çizgi tepkisi

Türkiye'den Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a Doğu Akdeniz'de "kırmızı çizgi" tepkisi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Doğu Akdeniz'de Türkiye'ye karşı "kırmızı çizgi politikası" uyguladıkları yönündeki ifadelerine, "Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin haklı davasına karşı kırmızı çizgiler çektiğini sananlar, yalnızca ülkemizin kararlı duruşuyla karşılaşacaktır." cevabını verdi.

30.08.2020Dünya

Yazar Sonuçları

HDP’de Akşener rahatsızlığı büyüyor

2023 seçimlerine 2 yıl var ama muhalefet cephesinde Cumhurbaşkanlığı mücadelesi kızıştı.

15.06.2021

Ali Babacan’ın ömrü sanki Alman Yeşiller Partisi’nde geçmiş gibi

Ali Babacan, çevrecilik açısından hükümeti eleştirmiş.

3.06.2021

Muhalefet cephesinde bir şeyler pişiriliyor

“Muhalefetin 2023 Modeli” başlığını taşıyan, 20 Ekim 2020 tarihli yazıma, “Bu yazılar erken yazılardır. Bu da onlardan birisi” diye giriş yapmıştım.

18.05.2021

Ayda 2 bin 500 kişi acil şiddet butonuna basıyor

Teknoloji şirketlerinin yöneticileri ile konuşmak bana hep büyük heyecan veriyor. Bu haftaki podcast sohbet konuğum Vodafone’un CEO’su Engin Aksoy.

31.03.2021

Erdoğan ile Bahçeli’nin sürpriz görüşmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Lideri Bahçeli’ye sürpriz bir ziyarette bulununca Ankara’da senaryolar havada uçuşmaya başladı. Nasıl olmasın ki? İki lider daha 2 gün önce İnsan Hakları Eylem Planı’nın sunumundan sonra Külliye’de bir araya geldiler.

5.03.2021

Karayılan Gara’da mıydı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis’te Gara’da PKK’nın şehit ettiği 13 vatandaşımızla ilgili bilgi verdikten sonra “Allah şahittir, o Murat Karayılan’ı bin parçaya bölmezsek... Tekrar şeref sözü veriyorum” demişti.

22.02.2021

Yeniden kuruluş anayasası

Yazımın başlığıyla ilgili çarpıcı bilgiyi yazımın sonunda vereceğim. Çünkü yeni Anayasa önerisiyle ilgili mantık silsilesini vermezsem, “yeniden kuruluş anayasası”nı bir cümleyle anlatmaya kalkışmam doğru olmaz.

11.02.2021

Erdoğan’ın anayasa hamlesinin püf noktaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı Anayasa hamlesiyle bir anda gündemi değiştirdi.

2.02.2021

AK Parti ile Saadet ittifakı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk’ü ziyareti, Saadet Partisi’ni dalgalandırdı.

11.01.2021

Yıllar sonra...

Yeni duyuyor değiliz.

6.01.2021

A’dan Z’ye askeri alanda neler yaşanıyor...

Türkiye, İdlib’deki gözlem noktalarını boşaltıyor mu? S-400’ler kullanıma hazır mı? Azerbaycan-Ermenistan çatışması, Rusya ile ilişkileri nasıl etkiledi? Doğu Akdeniz geriliminde Türk-Yunan görüşmeleri durdu mu? Türkiye’nin ekseni kaydı mı? Kritik konularda soru çok. Bu soruları üst düzey güvenlik kaynaklarına yöneltme fırsatı bulduk, dikkat çeken yanıtlarını sizlerle paylaşacağım.

23.10.2020

Ali Koç ‘ben’den ‘biz’ ‘biz’den ‘hepimiz’ olmuş

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç dün Kulüpler Birliği toplantısından önce aralarında benim de yer aldığım 20 basın mensubuyla bir araya geldi.

15.10.2020

Yeni nesil liderlik stratejileri nelerdir?

İş dünyasında ve sosyal hayatta insanlara liderlik edebilmek için ilgili alanda üstün bilgiye ve öz güvenli bir kişiliğe sahip olunmasının yeterli geldiği, antipatik davranan ve ültimatom vererek üstünlük sağlamaya çalışan kişilere saygı duyulduğu günler geride kaldı.

15.09.2020