EKSTRA
MENÜ

Karga

Karga ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karga haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.817 Karga haberi bulunmuştur.

Eric, şair ruhlu bir gitaristtir. Bir gün eşiyle beraberken bir saldırıya uğrar ve öldürülür. Cinayetten 1 yı sonra bir karga tarafından hayata geri döndürülecektir... 1994 tarihli efsanevi The Crow filminin yeniden çevrimi olan yapımın yönetmenliğini bu sefer Corin Hardy üsteleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Jessica Brown Findlay, Norman Reedus, Andrea Riseborough ve Forest Whitaker yer alıyor.

Karga Haberleri

Düşlere yolculuğun adı drama

Düşlere yolculuğun adı drama

Ulusal Drama Günü 2010 bildirisinde “Mahsusçuktan Kuş Oldum” başlığını kullanmıştım. Bu ifade yatılı bölge ilköğretim okullarından birinde yapılan drama atölyesinden çıkan bir çocuğa ait. Çocuklar drama etkinliklerinde mahsusçuktan kuş olurlar, balık olurlar, zıplayan bir top olurlar, neler neler olurlar… "–mış gibi yapmak" olarak da tanımlanan dramayla çocuklar yaratıcı bir yolculuk içinde bulurlar kendilerini.

9.05.2021Eğitim
Karga Ne Yer Yavru Kargalar Nasıl Beslenir Ve Kargaların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Karga Ne Yer? Yavru Kargalar Nasıl Beslenir Ve Kargaların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kargalar herkesin bildiği ve çirkin sesiyle tanınan bir hayvandır. Kargalar ülkemizde çok yaygın olarak görülen kuş çeşitleridir. Çok uzun yıllar yaşaması onların en büyük özelliğidir. Kargaların nasıl beslendiği de insanların ilgisini çeken bir konudur. Karga ne yer? Yavru kargalar nasıl beslenir ve kargaların en çok sevdiği besinler neler? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
İstanbulu leylekler bastı TEM kenarı, Arnavutköy, Davutpaşa...

İstanbul'u leylekler bastı! TEM kenarı, Arnavutköy, Davutpaşa...

İstanbul'u baharın müjdesi leylekler bastı. Leyleklerin İstanbul'un birçok noktasında toplu halde olduğu görüldü.

23.03.2021Gündem
Uzmandan karga istilası için önemli açıklama

Uzmandan karga istilası için önemli açıklama!

Ardahanlı Uzman Biyolog ve Çevre Mühendisi Kemal Kayatürk, kentte yaşanan karga istilasıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Kayatürk, kargaların tarım arazilerine zararının olmadığını belirterek, "Özellikle beslenme biçimi nedeni ile kargalar insanlara son derece yarar sağlayan canlılardır" dedi.

16.03.2021Gündem
Yine ortaya çıktılar Ardahanda karga istilası

Yine ortaya çıktılar! Ardahan'da karga istilası

Ardahan'da Şubat ayının ilk haftasında meydana gelen karga istilasına benzer görüntüler oluştu. Kar yağışı ile birlikte ortaya çıkan kargalar, gün doğana kadar kentin üzerinde görüntülendiler.

14.03.2021Gündem
Av sezonu ne zaman bitecek Resmi tarih belli oldu

Av sezonu ne zaman bitecek? Resmi tarih belli oldu

2020-2021 Av Döneminin ne zaman sona ereceği, avcılık ile ilgilenen binlerce kişi tarafından merak ediliyor. Her yıl mart ayında biten sezonun bu yıl hangi tarihte sona ereceği araştırılıyor. Peki, av sezonu ne zaman bitecek?

5.03.2021Gündem
Türkiyede ilk kez görüldüğü ortaya çıktı Bodrumda ölü bulunmuştu...

Türkiye'de ilk kez görüldüğü ortaya çıktı! Bodrum'da ölü bulunmuştu...

Muğla'nın Bodrum ilçesinde ölü bulunan kuşun türü ilk etapta belirlenemediği için büyük merak uyandırmıştı. Yapılan araştırmada, kuşun, Afrika kökenli Çizgili Yelve olduğu, Türkiye'de ilk kez görüldüğü belirlendi.

26.02.2021Gündem

Karga Kekliği Taklit Edeyim Derken Kendi Yürüyüşünü Şaşırmış atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Karga kekliği taklit edeyim derken kendi yürüyüşünü şaşırmış atasözü bulunmaktadır. Sıklıkla günlük hayatta da kullanılan atasözlerinden biridir. Karga kekliği taklit edeyim derken kendi yürüyüşünü şaşırmış atasözünün anlamı nedir? Cümle içerisinde nasıl kullanılır? İşte Karga kekliği taklit edeyim derken kendi yürüyüşünü şaşırmış atasözünün detayları.

Bahçeli’den Kemal Derviş çıkışı

Bahçeli’den Kemal Derviş çıkışı

MHP Lideri Devlet Bahçeli dün sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda, Gara operasyonu ve ABD’li düşünce kuruluşu Brookings Enstitüsü’nün son iki ayda hazırladığı iki Türkiye raporuyla ilgili görüşlerini açıkladı.

21.02.2021Gündem
Son dakika.. MHP lideri Bahçeliden sert sözler: CHP Garada yakalandı

Son dakika.. MHP lideri Bahçeli'den sert sözler: 'CHP Gara'da yakalandı'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Gara katliamında sorumlu arıyorlar. Ya devleti ya da Cumhurbaşkanımızı suçluyorlar. Terörist Demirtaş’ın şifreli mesajlarla ve dolaylı anlatımlarla devleti suçlamasına çıt çıkarmıyorlar. Bilakis 'Bak gördünüz mü, PKK’yı kınadı' diyebilecek kadar fitneye fişeklik yapıyorlar. CHP Gara’da yakalandı! HDP zaten oradaydı. İP ise çevresinde gıyaben keşif yapıyordu. PKK’yı lanetlemek yerine Türkiye’yi isnat eden, hükümete fatura çıkaran menhus siyasi partilerin fitnenin beşinci kolu oldukları abartı veya afaki bir tespit değil, isabetli bir teşhistir'' dedi.

20.02.2021Gündem
İBB Meclisi’nde bitmeyen atışma... Siyasetten çıkıp İstanbul’a gelemediler

İBB Meclisi’nde bitmeyen atışma... Siyasetten çıkıp İstanbul’a gelemediler

Megakentin sorunlarının ve geleceğinin masaya yatırılması gereken İBB Meclisi’nde, İstanbul’dan çok siyaset konuşulunca ortam gerildi. Şubat ayı toplantılarının son oturumunda siyasi atışmalar nedeniyle arbede çıktı.

14.02.2021Gündem
Ardahandaki karga istilasına ilişkin açıklama

Ardahan'daki karga istilasına ilişkin açıklama

Ardahan, son günlerde özellikle sabah ya da akşam saatlerinde karga istilasına uğruyor. Bir anda gökyüzünü kaplayan ve çıkardıkları seslerle korku filmlerini andıran karga istilası azalsa da yine sürüyor. Orman Mühendisi Faruk Köksoy, kargaların kent merkezinde yaşam için kavak ağaçlarını tercih ettiğini belirterek, insanlara bir zararları olmadığını belirtti.

11.02.2021Haber
Korku filmi gibi Ardahandaki karga istilasına ilişkin açıklama

Korku filmi gibi! Ardahan'daki karga istilasına ilişkin açıklama

Ardahan'daki sabah ve akşam saatlerinde yaşanan karga istilasına ilişkin Orman Mühendisi Faruk Köksoy, açıklama yaptı. Aksoy, kargaların kent merkezinde yaşam için kavak ağaçlarını tercih ettiğini belirterek, insanlara bir zararları olmadığını belirtti.

11.02.2021Gündem
Ardahanda karga istilası

Ardahan'da karga istilası

Ardahan’da, son günlerde özellikle sabahın erken ya da akşam saatlerinde şehir merkezinde yaşanan karga istilası korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Ünlü yönetmen Alfred Hitchcock'un 'Kuşlar' adlı filmini anımsatan görüntüler halkı endişelendirdi.

10.02.2021Haber
Ardahan, korku filmindeki gibi karga istilasına uğradı

Ardahan, korku filmindeki gibi karga istilasına uğradı

Ardahan’da, son günlerde özellikle sabahın erken ya da akşam saatlerinde şehir merkezinde yaşanan karga istilası, ünlü yönetmen Alfred Hitchcock'un 'Kuşlar' adlı filmini anımsattı. Şehrin üstüne kara bulut gibi çöken kargaların gürültülü uçmaları, halkı endişelendirirken, popülasyonundaki artışa dikkat çeken uzman biyolog ve çevre mühendisi Kemal Kayatürk, "Zaten atalarımız, manide 'Ardahan senin işin, belli olmaz yazın kışın; kargadır kuşun, hurmadır yemişin' diyerek kargaların Ardahan’daki hakimiyetini belirtmişler" dedi.

10.02.2021Gündem
Ardahanda korku dolu görüntüler İstila ettiler...

Ardahan'da korku dolu görüntüler! İstila ettiler...

Ardahan’da, son günlerde özellikle sabahın erken ya da akşam saatlerinde şehir merkezinde yaşanan karga istilası korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Ünlü yönetmen Alfred Hitchcock'un 'Kuşlar' adlı filmini anımsatan görüntüler halkı endişelendirdi.

10.02.2021Gündem
Çaldığı altınlar imitasyon çıkan soyguncu: Zevk için yaptım, o da sahte çıktı

Çaldığı altınlar imitasyon çıkan soyguncu: Zevk için yaptım, o da sahte çıktı

Konya'da çeyrek altın alma bahanesiyle dükkanına girdiği kuyumcuyu tabancayla tehdit ederek, vitrindeki bilezikleri gasbedip, kaçan ve aldığı bilezikler imitasyon çıkan Sezer Karga (35), polis ekiplerince yakalandı. Altınların sahte olduğunu gözaltına alındığında öğrenen Karga, gazetecilerin "Neden yaptınız?" sorusuna "Zevk için yaptım, o da sahte çıktı. Bir daha öyle yapmasınlar. Oraya gerçek altın koysunlar" cevabını verdi.  

9.02.2021Gündem
Mahalleyi istila eden kargaları davul ve tef çalarak kovmaya çalışıyorlar

Mahalleyi istila eden kargaları davul ve tef çalarak kovmaya çalışıyorlar

VAN'ın Erciş ilçesinde, özellikle gün batımına yakın zamanlarda ortaya çıkan yüzlerce karga, çıkardıkları ses ve ekinlerin zarar görme ihtimali nedeniyle mahalleliyi endişelendiriyor. Mahalleli, kargaları davul ve tef çalarak, bölgeden uzaklaştırmaya çalışıyor.

28.01.2021Güncel
Kargayla beraber döner yedi, ayran içti

Kargayla beraber döner yedi, ayran içti

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bir vatandaşın, omzuna konan kargayla yediği döneri paylaştırdığı anlar renkli görüntüler oluşturdu. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

26.01.2021Haber
Hayatın içinden gerçek bir hikâye: Karga ve Ceviz Ağacı

Hayatın içinden gerçek bir hikâye: Karga ve Ceviz Ağacı

Gerçek bir hikâyeden yola çıkarak yazdığı ‘Karga ve Ceviz Ağacı’yla çocuklara birlikte karar vermeyi ve paylaşmayı öne çıkaran bir hikâye anlatan Songül Bozacı ile kitabını ve çocuklar için yazmayı konuştuk.

25.01.2021Kitap Sanat
Prof. Dr. Özdemir Adızelden Vanda yaşanan karga istilası konusunda açıklaması

Prof. Dr. Özdemir Adızel'den Van'da yaşanan karga istilası konusunda açıklaması

Van'ın Erciş ilçesinin Kasımbağı Mahallesi'nde yoğun olarak görülen ve halkı tedirgin eden kargalarla ilgili açıklama yapan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Özdemir Adızel, bu kuş türünün güvende hissetmek için çoğunlukla kavak ağaçlarına konduğunu söyledi. Adızel, "Bunlar, genelde köpeklerin, tilkilerin ve insanların kolay ulaşamayacağı, kendini güvende hissettiği kavak ağacı benzeri yüksek ağaçlarda yuvalanırlar. Olay tamamen güvenlikle ilgilidir" dedi.

20.01.2021Haber
Profesörden karga istilası açıklaması: Güvenlik için kavak ağacına gelirler

Profesörden 'karga istilası' açıklaması: Güvenlik için kavak ağacına gelirler

VAN'ın Erciş ilçesinin Kasımbağı Mahallesi'nde yoğun olarak görülen ve halkı tedirgin eden kargalarla ilgili açıklama yapan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Özdemir Adızel, bu kuş türünün güvende hissetmek için çoğunlukla kavak ağaçlarına konduğunu söyledi. Adızel, "Bunlar, genelde köpeklerin, tilkilerin ve insanların kolay ulaşamayacağı, kendini güvende hissettiği kavak ağacı benzeri yüksek ağaçlarda yuvalanırlar. Olay tamamen güvenlikle ilgilidir" dedi.

20.01.2021Gündem
Vanda karga istilası Bölge halkı tedirgin oldu, açıklama geldi...

Van'da karga istilası! Bölge halkı tedirgin oldu, açıklama geldi...

Van'ın Erciş ilçesinin Kasımbağı Mahallesi'nde yoğun olarak görülen ve halkı tedirgin eden kargalarla ilgili açıklama yapan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Özdemir Adızel, bu kuş türünün güvende hissetmek için çoğunlukla kavak ağaçlarına konduğunu söyledi. Adızel, "Bunlar, genelde köpeklerin, tilkilerin ve insanların kolay ulaşamayacağı, kendini güvende hissettiği kavak ağacı benzeri yüksek ağaçlarda yuvalanırlar. Olay tamamen güvenlikle ilgilidir" dedi.

20.01.2021Gündem
Şoke eden görüntüler dava dosyasına girdi Cezaları belli oldu

Şoke eden görüntüler dava dosyasına girdi! Cezaları belli oldu

Ankara'da akaryakıt istasyonunda aracına yakıt alırken tanıştıkları Damla Kiraz'a (30) alkollü olmasına rağmen şırınga ile eroin enjekte ederek ölümüne neden oldukları suçlamasıyla yargılanan Abdulhalim Cebeci (26) ve Uğur Kara (35), 16'şar yıl 8'er ay hapis cezasına çarptırıldı. Yaşananların güvenlik kamerası görüntüleri de dava dosyasında delil olarak yer aldı.

12.01.2021Gündem
Damla Kirazın ölümüne neden olan sanıkların cezası belli oldu

Damla Kiraz'ın ölümüne neden olan sanıkların cezası belli oldu

Ankara'da akaryakıt istasyonunda aracına yakıt alırken tanıştıkları Damla Kiraz'a (30) alkollü olmasına rağmen şırınga ile eroin enjekte ederek ölümüne neden oldukları suçlamasıyla yargılanan Abdulhalim Cebeci (26) ve Uğur Kara (35), 16'şar yıl 8'er ay hapis cezasına çarptırıldı. Yaşananların güvenlik kamerası görüntüleri de dava dosyasında delil olarak yer aldı.

12.01.2021Haber
Kargaların görülmeye değer cips ziyafeti

Kargaların görülmeye değer cips ziyafeti

İstanbul Maltepe'de aç kalan kargalar sahilde unutulan ve ağzı açık olan cips paketini fark edince ortaya renkli görüntüler çıktı. Kargalar doyasıya cips yedi, o anlar kameraya yansıdı.

11.01.2021Haber
Vicdansızlığa dayanamadı gözyaşlarıyla seslendi: İsmail amca ne yapıyorsun...

Vicdansızlığa dayanamadı gözyaşlarıyla seslendi: İsmail amca ne yapıyorsun...

Sakarya'da yavru sokak köpeklerini barınağa götürmek için mahalleye gelen belediye işçileri hayvanları tek tek toplamaya başladı. Bir genç kız ise 'Yavruları annesinden ayırmayın' diyerek gözyaşları içinde yaşananları kaydetti. Bu sırada belediye ekiplerine yardım etmek isteyen bir mahalle sakini ise hayvanlara şiddet uygulamaya başladı. Yaşlı adam daha sonra kendisine tepki gösteren genç kıza saldırdı.

9.01.2021Gündem
Yavru köpekleri annelerinden ayıran görevlileri uyaran gence ilginç tepki

Yavru köpekleri annelerinden ayıran görevlileri uyaran gence ilginç tepki

Sakarya’nın Arifiye ilçesinde yavru sokak köpeklerini barınağa götürmek için bölgeye giden belediye çalışanlarına gözyaşları içinde ‘Yavrularını annelerinden’ ayırmayın diyen genç kız, aldığı cevap ve tepkilerle şoka uğradı.

9.01.2021Haber
Aç kalan kuşlar, yem fabrikasını mesken tuttu

Aç kalan kuşlar, yem fabrikasını mesken tuttu

MUŞ'ta, sıfırın altında 13 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı nedeniyle doğada yem bulmakta güçlük çeken kuşlar, yem fabrikasına gelmeye başladı.

7.01.2021Güncel
Hindistanda kuş gribi salgını nedeniyle kümes hayvanları itlaf ediliyor

Hindistan'da kuş gribi salgını nedeniyle kümes hayvanları itlaf ediliyor

Hindistan'da kuş gribi (H5N8) salgınını önlemek için kümes hayvanları itlaf ediliyor.

6.01.2021Dünya
7. Sınıf Türkçe Söz Sanatları (Abartma, Benzetme, Kişileştirme, Konuşturma, Karşıtlık) konu anlatımı

7. Sınıf Türkçe Söz Sanatları (Abartma, Benzetme, Kişileştirme, Konuşturma, Karşıtlık) konu anlatımı

Bir metinde savunulan temel düşünceye ana fikir (alt metin) denir. Bununla birlikte her metinde ana fikri destekleyen yardımcı fikirler yer alır. Yazının uzunluğuna ve türüne göre metnin içerisinde birden fazla yardımcı düşünce olabilir. 7. sınıflar için yardımcı fikirler konusunu örmek metinlerle anlattık.

5.01.20217. SINIF
7. Sınıf Türkçe Yardımcı Fikirler konu anlatımı

7. Sınıf Türkçe Yardımcı Fikirler konu anlatımı

Bir metinde savunulan temel düşünceye ana fikir (alt metin) denir. Bununla birlikte her metinde ana fikri destekleyen yardımcı fikirler yer alır. Yazının uzunluğuna ve türüne göre metnin içerisinde birden fazla yardımcı düşünce olabilir. 7. sınıflar için yardımcı fikirler konusunu örmek metinlerle anlattık.

5.01.20217. SINIF
8. Sınıf Türkçe Gerçek Ve Kurgusal Unsurlar konu anlatımı

8. Sınıf Türkçe Gerçek Ve Kurgusal Unsurlar konu anlatımı

Hayatımızda bazı olaylar gerçek şekilde yaşanır bazıları ise kurgudur. Yani birisi gerçeği anlatır diğeri ise gerçek olmayan durumları bize anlatmaktadır. Peki, bu nasıl oluyor? Şimdi bunu beraber inceleyelim ve gerçek ile kurguya anlamaya çalışalım. İşte 8. sınıf Türkçe gerçek ve kurgusal unsurlar konu anlatımı.

5.01.20218. SINIF
‘Değerlerli’ uzaktan öğretim

‘Değerlerli’ uzaktan öğretim

Değer, ‘bir şeyin’ önceliği ya da ettiği karşılık anlamına gelir. ‘O şey’ maddi (örneğin bir çikolata) olabileceği gibi manevi (manaya dair-örneğin bir aferin-) de olabilir.

4.01.2021Eğitim
Meclis’te edebiyat günleri

Meclis’te edebiyat günleri

Meclis’te 12 gün süren yoğun bütçe mesaisinde çok sayıda milletvekili, derdini anlatabilmek için şairlerden, yazarlardan, düşünürlerden, şarkıcılardan, masallardan ve fıkralardan da destek aldı. Vekiller en çok Atatürk’ün sözlerine atıfta bulunurken Mevlânâ’dan Neyzen Tevfik’e, Nâzım Hikmet’ten Abdurrahim Karakoç’a, Ingmar Bergman’dan İbrahim Tatlıses’e kadar geniş bir yelpazede alıntılar da yaptı.

21.12.2020Gündem
Sebze meyve yüklü TIR devrildi: 3 yaralı

Sebze meyve yüklü TIR devrildi: 3 yaralı

Antalya’nın Korkuteli ilçesi yakınlarında sebze meyve yüklü TIR’ın devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 3 kişi yaralandı. Araçta sıkışan yaralılar itfaiyenin müdahalesiyle kurtarıldı.

7.12.2020Gündem
Ortaylı’ya zor soru

Ortaylı’ya zor soru

Prof. Dr. İlber Ortaylı, YouTube programı “Bi Sorum Var”da 7 yaşındaki Sedef’i ağırladı. Sedef, ünlü tarihçiye “Hayvanlar neden bizim gibi uzun yaşayamıyor?” diye sordu.

26.11.2020Televizyon
Falda Karga görmek nedir Kahve falında karga görmenin anlamı

Falda Karga görmek nedir? Kahve falında karga görmenin anlamı

En çok rastlanan ve görülen kahve fal şekilleri arasında kargalar gelmektedir. Kahve fincanında ya da tabağında karga şekli gören kişiler bunun ne anlama geldiğini merak etmekte ve yanıt aramaktadır. Kahve fincanında görülen kargaların anlamlarını detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

19.11.2020Kahve Falı

Yazar Sonuçları

Usta kalemden aşkın halleri

Profil Yayıncılık aşk estetiği alanında yeni bir çalışmayı dikkatimize sunuyor...

5.05.2021

Aynı gemideyiz

Şefkate, korunmaya ihtiyacı olan sadece insanlar mı? Peki ya bu gezegeni paylaştığımız diğer canlılar?

24.04.2021

Yarın 23 Nisan neşe doluyor insan! 

Sabah sabah yurt dışında yaşayan bir dostum aradı, ne var ne yok dedi memlekette... 

22.04.2021

Turizmde geri sayım

Günlük vaka sayısını 1-2 ayda 1000’ler düzeyinden 50’ye katladık. Kültürel kodlarımız da çok müsait. Pandemi olmasa da zaten birçok mekân Ramazan tatiline/tadilatına girişecekti. Şurada yapmamız gereken, 1 ay daha dişimizi sıkıp vaka sayılarını düşürmek, o sırada aşılayabildiğimiz kadar insanı aşılayabilmek. Yoksa bu yıl ülkemizi turistik açıdan pazarlamamız çok zorlaşacak.

13.04.2021

Kayıp 'Günlük'ü getiren Arsen Lüpen ortaya çıktı

Oğuz Atay’ın kayıp ‘Günlük’ünün sırrı çözüldü mü?

12.04.2021

Sosyal mesafeli sosyal yaşam

Önün insan, sağın solun insan... İnceden bir müzik de geliyor, afallıyoruz. Epeydir böyle bir şey yaşamamışız: Açık havada müzik eşliğinde keyif yapabilmek... Yine de hüzünlü manzaralar da var tabii.

10.04.2021

Biraz da güzel şeylerden bahsedelim

Aktör John Krasinski’nin ‘Güzel Haberler’ formatından feyz aldım ve hafta boyunca kendimi gündemde pozitif gelişmeler aramaya adadım. Kendimce sonuç da aldım. Tabii benim pozitifim ABD’li bir bireyinkinden farklı oluyor...

28.02.2021

Boğanın çilesi

Hayvancıklar yükümüzü de çekti, dinsel kaprislerimizi de. Ne çektiler ama!

19.02.2021

Yatak odasında devrim yapan bir kadının 14 ve 51 numaralı sorusu

Geçtiğimiz 9 Eylül 2020 günü Londra’da bir kadın öldü...

3.01.2021

Masterchef Bursa’nın ardından

İngiltere kökenli aşçılık yarışması, Acun Ilıcalı’nın rayting makinesi Masterchef nihayet Bursa’ya geldi. Bursa’ya gelmeden önce Masterchef, Kahramanmaraş, Alaçatı, Ankara, Konya, Çanakkale, Balıkesir, Adana, Gaziantep ve Afyon’da çekildi. Olaya iyi tarafından bakalım ilk 10’dayız. Aslına bakarsanız belediyeler parayı bastırınca program yapımcısı sırada hangisi var diye soruyor.

29.11.2020

Hayaller ve hakikatler

Epey yorulduk artık. Maskesiz sokağa çıkabileceğimiz günlerin hayalini kuruyor, eski rutinlerimizi, kimi zaman sıkıcı bulduğumuz hayatımızı mumla arıyoruz.

24.11.2020