Devlet Bahçeli, paylaştığı yüzük fotoğrafıyla mesaj mı verdi? CNN TÜRK kulislerde konuşulanlara ulaştı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Haziran 12, 2024 12:14

MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM'deki dünkü grup toplantısından sonra üzerinde 'Bana Allah yeter' yazısı olan yüzüğünü paylaşmış ve bu paylaşımla 'mesaj mı verdi?' sorusu akıllara gelmişti. Bahçeli'nin yüzük paylaşımının perde arkasını ve kulislerde konuşulanları CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova paylaştı.

Haberin Devamı

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, Devlet Bahçeli'nin yüzük paylaşımına ilişkin kulis bilgilerini şu ifadelerle anlattı:

MHP KURMAYLARI: BU MASUM BİR YÜZÜK

Devlet Bahçeli yürüyüş yapar çok konuşulur, klasik arabaya biner 'mesaj mı verdi' diye konuşulur. Bu yüzük meselesi de çok konuşuldu. Özel ile Erdoğan görüşmesi ve Ayşe Ateş görüşmesi üzerine gelmesiyle mesaj mı verdi diye konuşuldu. MHP kurmaylarına sordum. "Bu masum bir yüzük. Bahçeli'nin yüzüklere ve rozetlere merakı var, kendi çizer ve yaptırır. Bu yüzük de yeni, kendi yaptırdı. Toplantılarda bunları takar ve gösterir" dediler. Bunun Cumhur İttifakı'nda sorun var anlamı çıkarılmasını komik olarak nitelendirdiler. Olumsuz anlam çıkarılmasının aksine ilişkiler son derece olumlu deniyor. Erdoğan'a yüzükle mesaj vermeyeceği, bir şey söylemek isterse gidip söyleyebileceği dile getiriliyor.

Devlet Bahçeli, paylaştığı yüzük fotoğrafıyla mesaj mı verdi CNN TÜRK kulislerde konuşulanlara ulaştı

Haberin Devamı

AYŞE ATEŞ GÖRÜŞMESİ

Erdoğan'ın temasları üzerinden MHP'yi vurma çabaları olduğu konusunda MHP rahatsız. Dünkü görüşme ile ilgili bizim için rahatsız edici durum yok, Erdoğan devletin başı istediği kişilerle görüşür diyorlar. Sinan Ateş cinayeti ile ilgili Bahçeli de tepki göstermiş, kimin elinde ne varsa ortaya koysun demişti. Hakim savcı yerine geçenler var, amaç ne deniyor.

SEMİH YALÇIN: ÖKÜZ ALTINDA BUZAĞI ARAMAKTIR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'yle zaman zaman görüşüp istişare ettiği gibi istediği siyasetçi ve kişiyle görüşebilir. Bu görüşme ve temaslardan olmadık anlamlar çıkarmak; öküz altında buzağı aramak, kırılmayacak dala karga tünemesini beklemektir" dedi.

MHP'li Semih Yalçın, Sinan Ateş cinayeti davası ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi parti liderleri ile görüşmelerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yalçın, bazı gazetecilerin MHP'yi kasıtlı olarak hedef aldığını belirterek, "Bütün solcu gazeteciler, önce bir menfur cinayeti bahane ederek, sonra da Sayın Cumhurbaşkanı'nın temasları üzerinden MHP'yi vurma çabasına girmişlerdir. MHP ile alakası bulunmayan bir cinayet davasına TV ve gazete yorumlarında ısrarla yer verilmesine sözde gerekçe olarak toplumsal vicdanın kanaması gösterilmiştir. Hatta söz konusu cinayet davasının iddianamesinde MHP'lilerin ismi bulunduğu için bizim telaşa kapıldığımız vehmedilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı'nın, muhalefet partileriyle temas kurması ise Cumhur İttifakı'nın bozulacağı ve partimizin saf dışı kalacağının işareti olarak gösterilmeye çalışılmıştır. Hatta bazı aklıevvel gazeteciler artık MHP'nin siyaset ikliminde yalnız başına kaldığını öne sürmüştür. Tekraren altını çizmek gerekir ki Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'yle zaman zaman görüşüp istişare ettiği gibi istediği siyasetçi ve kişiyle görüşebilir. Bu görüşme ve temaslardan olmadık anlamlar çıkarmak; öküz altında buzağı aramak, kırılmayacak dala karga tünemesini beklemektir" dedi.

Haberin Devamı

Devlet Bahçeli, paylaştığı yüzük fotoğrafıyla mesaj mı verdi CNN TÜRK kulislerde konuşulanlara ulaştı

Sinan Ateş cinayeti davasının iddianamesinde hiçbir MHP görevlisinin adının geçmediğini aktaran Yalçın, "Hal böyleyken dava solcu basın tarafından MHP'yi töhmet altında bırakmak, partimize zarar vermek, aleyhimizde algı oluşturmak için kullanılmaktadır. Cinayetin aydınlanması için seferber olanlar, konu PKK'nın cinayetlerine gelince sessiz kalmaktadır" değerlendirmesinde bulundu. (DHA)

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!