MENÜ

Kalben

Kalben ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kalben haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 878 Kalben haberi bulunmuştur.

Kalben Haberleri

Cezaevinde yasak aşk

Cezaevinde yasak aşk

Cezaevi müdürünün karısı ile bir mahkum arasında doğan yasak aşkı anlatan "Yağmurdan Sonra" filminin çekimleri, önümüzdeki günlerde başlıyor.

24.08.2008Kelebek
Orucu bozan ve bozmayan durumlar

Orucu bozan ve bozmayan durumlar

Diyanet İşleri Başkanlığına göre, unutarak bir şey yemek, güzel kokulu bir şey koklamak, duş alıp, diş fırçalamak, kasten yapılmadığı takdirde kusmak, kan vermek, merhem sürmek, vücuda ilaçlı bant yapıştırmak, astım hastalarının kullandığı sprey, göz, kulak ve burun damlası ile dil altı hapları, tedavi amaçlı aşı ve iğneler oruca zarar vermiyor.

3.09.2008Gündem
İzmir Cumhuriyet Başsavcısı: Adaletin yükü ağır yeri dar

İzmir Cumhuriyet Başsavcısı: Adaletin yükü ağır yeri dar

İZMİR Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler, 2008-2009 adli yılının açılışında yaptığı konuşmada, adaletin yükünün ağırlaştığını, ancak görev yaptıkları binaların yetersiz kaldığını söyledi.

8.09.2008Gündem
THK, dünyada saygın bir yere ulaştı

'THK, dünyada saygın bir yere ulaştı'

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, “Türk Hava Kuvvetleri, sahip olduğu nitelikli personeli, uçakları, silah sistemleri ve teknik donanımı ile dünya havacılığı içinde saygın bir yere ulaşmıştır” dedi.

22.09.2008Gündem
Zaten üçkağıdı garipsemiyoruz

Zaten üçkağıdı garipsemiyoruz

TEOMAN, CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu ile AKP'li Dengir Mir Mehmet Fırat arasındaki düelloyu yorumladı.

29.09.2008Kelebek
Habere kızıp disipline verdiler

Habere kızıp disipline verdiler

AKP İstanbul İl Çalışma Komisyonu üyesi Hüseyin Çetiner, gazetesi ’İstanbul Times’da AKP milletvekili ve eski İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu’nu eleştiren bir haber yayınladı.

29.09.2008Gündem
Cavit Çağların şirketleri satışa çıktı

Cavit Çağlar'ın şirketleri satışa çıktı

Nergis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Çağlar, gruba ait Nergis, Polylen ve Sifaş fabrikalarının Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışına, çalışan ve işten çıkarılan işçilerin kıdem tazminatlarının ödenmesi şartıyla “evet” dediğini bildirdi.

7.10.2008Ekonomi
Bir şeyh de Aslantepe’ye geldi, 700 milyon dolarlık yatırımın önü açıldı

Bir şeyh de Aslantepe’ye geldi, 700 milyon dolarlık yatırımın önü açıldı

Beş yılda 700 milyon dolarlık yatırımla tamamlanması planlanan Galatasaray’ın yeni stadını ve Ali Sami Yen projesini yapan Eren Talu-Alke İnşaat’a, Abu Dabi Şeyhi Nahayan Bin Mübarek Al Nahayan’ın sahip olduğu Dhabi Group ve Al Zarooni ailesi ortak oldu. Böylece projenin yüzde 51’i Abu Dabi sermayesine geçti.

20.11.2008Ekonomi
Milan Kakayı satmıyor

Milan Kaka'yı satmıyor

İtalya'nın Milano kentindeki futbol gündemi, dün tam anlamıyla bir “Kaka günü” yaşadı.

20.01.2009Futbol
Çağlardan eski işçilerine müjdeli haber

Çağlar'dan eski işçilerine müjdeli haber

Nergis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Çağlar, Nergis ve Sifaş'tan çıkarılan bin 600 işçinin kıdem ve ihbar tazminatlarını yarından itibaren “defaten” ödemeye başlayacaklarını bildirdi.

10.03.2009Ekonomi
Kendi kendime de doğururum

Kendi kendime de doğururum

Kovboy şapkasız sahneye adım atmayan Kıraç ile geçen yıl nikah masasına oturduğu Ayşe şule Bilgiç, yakında ilk bebeklerini kucaklarına alacak.

1.04.2009Kelebek
Kimsin kardeşim artistliğini yap

Kimsin kardeşim artistliğini yap

CHP Lideri Baykal, aktör Kevin Costner’ın “Açılımı destekliyorum” sözlerine, “Sen neden Türkiye’nin iç işlerine karışıyorsun? Sen çık artistliğini yap. Sen kimsin kardeşim, neyi biliyorsun da konuşuyorsun?” karşılığını verdi. Baykal, Başbakan Erdoğan’ın olayı sevimli göstermek için Hollywood’dan bir artist bulduğunu söyledi.

26.09.2009Gündem
Bülent Uyguna teşekkür

Bülent Uygun'a teşekkür

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Sivasspor'un kapısının Bülent Uygun'a her zaman açık olduğunu belirterek, "Tekrar geldiğinde daha güçlü, daha tecrübeli, daha bilinçli bir Bülent Uygun ile Sivasspor, daha büyük başarılara imza atabilecek durumda olabilir" dedi.

14.10.2009Spor Arena
Arslan: Saklanmak isteseydim, bere takardım

Arslan: "Saklanmak isteseydim, bere takardım"

Savunma yapmayan Alparslan Arslan iki gündür devam eden çapraz sorgusunda Danıştay saldırısını detayları ile anlattı. Saldırıyı gerçekleştirdiği Danıştay binasındaki kameraların çalışıp çalışmadığını umursamadığını belirten Alparslan Arslan "Saklanmak isteseydim bere takabilirdim" dedi.

20.10.2009Gündem
İltihaplı bir adam değilim

İltihaplı bir adam değilim

“Pazar-Bir Ticaret Masalı” filmindeki performansıyla Locarno ve Altın Portakal Film Festivalleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülü alan Tayanç Ayaydın, ödüllerini çoktan rafa kaldırmış! Onları evinin kitaplığında saklayan Ayaydın, “Bu heykelcikler beni mutlu ediyor ama onlarla yatıp kalkmıyorum” diyor.

20.10.2009Kelebek
Öfkemi müziğe yönlendirdim

Öfkemi müziğe yönlendirdim

Demir Demirkan, iki yıl aradan sonra “Öfkem ve Ben” isimli single ile geri döndü. İki şarkıdan oluşan çalışmasına çok güveniyor. Özellikle klip şarkısı “Aşktan Öte”nin akustik versiyonunu gözleri parlayarak dinletiyor. Aslında o, en az müziği kadar ilginç bir adam.

19.02.2010Kelebek
Başbakan, Ahmet Kaya için ağlamış

Başbakan, Ahmet Kaya için ağlamış

Yavuz Bingöl Başbakan Erdoğan’ın sanatçıları davet ettiği kahvaltıda Ahmet Kaya için Kaya’nın eşiyle birlikte ağladığını söylediğini açıkladı.

6.03.2010Gündem
İkimiz de artık alyans takmıyoruz

İkimiz de artık alyans takmıyoruz

Gülben Ergen, Feride Edige ve Elvan Oktar ile çıktığı Çocuklar Gülsün Diye yolculuğuna devam ediyor. Ünlü sanatçı, kampanya kapsamında ikinci anaokulunun açılışını Mardin-Nusaybin’deki Duruca Köyü’nde yaptı. Biz de Ergen’le Mardin’de buluştuk, hem kampanyanın gidişatını hem de evde kendisini bekleyen dört erkeğe bu tekmpoda nasıl yetişebildiğini sorduk.

12.06.2010Kelebek
Zonguldaklı gençle evlendi Müslümanlığı seçti

Zonguldaklı gençle evlendi Müslümanlığı seçti

Zonguldaklı gençle evlenerek İslamiyeti seçen Endonezyalı Komang Tri Astari, İl Müftülüğünde düzenlenen törenle müslüman oldu.

19.07.2010Gündem
Begümün katiline 20 yıl

Begüm'ün katiline 20 yıl

MALATYA’da gittiği kına gecesinde Galatasaray Üniversitesi öğrencisi 23 yaşındaki Begüm Kartal’ı öldürülmesi olayı ile ilgili ikinci kez yargılanan sanık Osman Ulu’ya, 20 yıl hapis cezası verildi. Daha önce 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan Ulu, 5 yıldır suçsuz yere cezaevinde yattığını öne sürerken, karar okunurken sırtını mahkeme heyetine döndü.

24.01.2011Gündem
MJ kalben Müslüman’dı

MJ kalben Müslüman’dı

2009 yılında hayatını kaybeden popun kralı Michael Jackson’ın ardında bıraktığı en büyük soru işareti, Müslüman olup olmadığıydı. Bu soruyu, ünlü modacı Atıl Kutoğlu’nun İstanbul Moda Haftası kapsamında düzenlediği defileyi izlemek için ülkemize gelen ağabeyi Jermaine Jackson’a sorduk. Yanıtı, “Kalben Müslüman’dı” oldu.

10.02.2011Kelebek
Aşk dediğin...

Aşk dediğin...

14 şubat Sevgililer Günü, aşkın her zamankinden daha çok dile geldiği bir gün. Hello! dergisi de bu özel gün öncesi ünlü simalara aşka dair düşüncelerini sordu ve görüşülen herkes aynı noktada buluştu: “Aşksız hayat olmaz.”

11.02.2011Kelebek
G.Saraya hayır demem

"G.Saray'a hayır demem"

Galatasaray'ın eski teknik direktörlerinden Rainer Hollmann, Sarı-kırmızılı takımdan teklif gelmesi halinde "hayır" demeyeceğini söyledi.

11.05.2011Futbol
Vardır benim de birkaç sabıkam

Vardır benim de birkaç sabıkam

Sezen Aksu’nun yeni albümü ‘Öptüm’ dün raflara düştü. Nostaljik soundlu şarkılarının yanında Balkan müziklerine de inceden göz kırpan, prodüktörlüğünü oğlu Mithat Can Özer’le birlikte yaptığı, süpervizörlüğünü Aykut Gürel’e teslim ettiği albümü yayınlanmadan önce dinledik; Sezen Aksu’yla yeni albümü, müzik ve hayat üzerine konuştuk.

28.05.2011Kelebek
Rakı ortak temayülümüz

Rakı ortak temayülümüz

Sezen Aksu’nun yeni albümü ‘Öptüm’ dün raflara düştü. Nostaljik soundlu şarkılarının yanında Balkan müziklerine de inceden göz kırpan, prodüktörlüğünü oğlu Mithat Can Özer’le birlikte yaptığı, süpervizörlüğünü Aykut Gürel’e teslim ettiği albümü yayınlanmadan önce dinledik; Sezen Aksu’yla yeni albümü, müzik ve hayat üzerine konuştuk

28.05.2011Kelebek
Siber saldırıya saatler kala Türk hackerlardan karşı atak

Siber saldırıya saatler kala Türk hacker'lardan karşı atak

Son günlerde sanal dünyada yaşanan siber savaş kızıştı. Anonymous adlı uluslararası hacker grubunun bugün saat 18.00'da Türkiye'deki bazı devlet daireleri ve medya kuruluşlarının sitelerine yapacağını açıkladığı siber saldırıya saatler kala, Türk hackerlardan oluşan Ayyıldız Tim karşı atak yaptı.

9.06.2011Teknoloji
Son topa kadar oynayacağız

Son topa kadar oynayacağız

Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Sorumlusu Hakan Üstünberk, Fenerbahçe Ülker ile karşılaştıkları ve 3-1 geride oldukları Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde mücadelelerini son topa kadar sürdüreceklerini söyledi.

12.06.2011Basketbol
Başkonsolostan duygusal veda

Başkonsolostan duygusal veda

Görev süresi dolan Almanya’nın İzmir Başkonsolosu Stefan Schneider, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na veda ziyaretinde bulundu.

23.06.2011Ege
Bizi etkileyen bir şey yok

Bizi etkileyen bir şey yok

FIFA kokartlı hakem Bülent Yıldırım, liglerin 9 Eylül'e ertelenmesinin kendilerini etkilemeyeceğini, çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

26.07.2011Futbol
Biz işimize bakıyoruz

Biz işimize bakıyoruz

Silivri Klassis Resort'de yapılan hakem seminerinin açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan FIFA kokartlı hakem Bülent Yıldırım, liglerin 9 Eylül'e ertelenmesinin kendilerini etkilemeyeceğini, çalışmalarına aynen devam edeceklerini söyledi.

26.07.2011Futbol

Yazar Sonuçları

İşte her şeyi anlatan satırlar

Bakın CIA kafası Mustafa Kemal'i nasıl tanımlıyor.

2.11.2008

Erdoğan, TC’nin kırmızı çizgilerini değiştiriyor…

AKP’nin 3. kurultayında Başbakan’ın yaptığı konuşma, uzun yıllardan beri, T.C. Devletinin temel politikaları veya kırmızı çizgileri olarak kabul edilmiş olan tüm yaklaşımları alt üst eden ögelerle doluydu. Cumhuriyetin temel anlayışlarını değiştiren bu söylem, 2011 seçimlerinde kabul edilirse, karşımızda bambaşka bir Türkiye Cumhuriyeti bulacağız. Bakalım, bu söylediklerini yerine getirebilecek mi?

5.10.2009

Bunun yerine kan mı dökülsün?

Bazı çevreler, son günlerde yaşananları büyük bir felaket, PKK’nın ülkeyi teslim alması gibi görüyor. Ben ise, aynı sahneleri PKK’nın kendi toplumu karşısında prestijini fazla kaybetmeden teslim olma sürecini başlattığı şeklinde yorumluyorum. Bir süre için aşırılıkları bıraksak, çok daha kolay düzlüğe çıkabileceğiz.

22.10.2009

Bizim öykümüz Brezilya dizilerine benziyor

Evlilik dışı bir sevdaymış onlarınki... Olmayacak bir ilişki... Kadının duygularını bilemesem de, belli ki o da mücadele veriyormuş...

11.06.2010

Gelecekten masallar dinlemek!

‘Gelecek’ deyince aklınıza ilk gelenler…

22.09.2010

Başbakan’ın albümü

REFERANDUM öncesinde bardaktan boşanırcasına yağan hükümet yanlısı propagandadan gözümü açamaz hale gelmiş ve çok bunalmıştım.

28.09.2010

Said-i Nursi’den CHP’ye mektup

CHP başta türban, önseçim olmak üzere bugün aradığı pek çok sorunun yanıtını bundan tam 63 yıl önce yedinci kurultayında verdi.

23.10.2010

İlkokulda türban: Bir marjinal tartışma

TÜRKİYE’deki toplam ilköğretim okulu öğrencisi sayısı 11 milyonun üstünde. Bu haliyle pek çok Avrupa Birliği ülkesi nüfusundan daha büyük bir kalabalıktan söz ediyoruz.

11.11.2010

Dilim döner gelmez sözüm (6)

YOKTUR daha bir eşi, tarihiyle derinliklere uzanan bir ırk, soy –ya da nasıl denirse- Türk’ten başka, dilini sürekli eloğluna kaptırmış olsun!

12.12.2010

Sağlığınıza dikkat edin

Kova burcundaki Ay, sosyalleşme arzumuzu artırırken, zekamızı daha verimli kullanabilmemiz için zemin hazırlıyor.

6.01.2011

Kainatın tüm sesleri ve titreşimleri

Şimdiki çocuklara sıkıntıdan kurdeşen döktürecek, didaktizm abidesi Okul Radyosu’nu bile bayılarak dinleyen kuşaktanım. Belki de bu yüzden radyo dinlemeyi severim, eksikliğini hissederim.

24.03.2011

BDP’nin başarısını nasıl okumalıyız?

GERİDE bıraktığımız seçimin en kritik sonuçlarından biri, Türkiye’nin Kürt nüfusun baskın olduğu coğrafyasında BDP’nin mutlak üstünlüğünü tartışmasız bir şekilde ortaya koymuş olmasıdır.

20.06.2011

Bir baba kızına nişan yüzüğü takarken neler söyler

SIRADAN, gönülsüz, ortalama yapılan hiçbir şey hoşuma gitmedi bugüne kadar...

9.07.2011