MENÜ

Kalben

Kalben ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kalben haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kalben haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 861 Kalben haberi bulunmuştur.

Kalben Haberleri

Şapkalı ve mendilli

Şapkalı ve mendilli

Dostlukları tam 45 yıl öncesine dayanıyor. İstanbul cemiyet hayatının en renkli ikilisi ‘Bay Şapka’ lakaplı Ertekin Dinçay ile ‘Tefo’ Lakaplı Tevfik Dölen, sessiz sedasız onları bulan şöhretlerinin sırrını Kelebek’e anlattılar.

20.03.2005Kelebek
TEŞEKKÜRLER

TEŞEKKÜRLER

Bedensel engelli (fakir) çocuklar için yaptığım çağrının süresi doldu. 76 kişi bana, BEDENSEL ENGELLİLERLE DAYANIŞMA DERNEĞİ’nin banka hesaplarına toplam 3.809,5 YTL yatırdığını bildirdi. Bu yaklaşık 22 tekerlekli sandalye demek. Katılan herkese, ama bu arada madden katılamayıp kalben bizimle olanlara, BEDENSEL ENGELLİ FAKİR ÇOCUKLAR VE AİLELERİ ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM! Büyüksünüz, büyük!..

22.04.2005Spor Arena
Sivasspordan şiddete kınama

Sivasspor'dan şiddete kınama

Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, ”Çift başlı kartal amblemli iki kardeş şehrin insanlarını birbirine düşürücü yayın yapanları şiddetle kınıyorum” dedi.

13.12.2005Spor Arena
Yuvacık’tan Yamantürk ve Üçer’e 6’şar yıl hapis çıktı

Yuvacık’tan Yamantürk ve Üçer’e 6’şar yıl hapis çıktı

İzmit Yuvacık Barajı ihalesi ile ilgili ’devlet alımına fesat karıştırma’ iddiası ile açılan davada, barajın iki müteahhidi Güriş Yönetim Kurulu Başkanı İdris Yamantürk ile Gama Yönetim Kurulu Başkanı Erol Üçer’in de aralarında bulunduğu 9 kişi, 6’şar yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırıldı.

20.04.2006Ekonomi
İdamdan kurtulan Musavi: ABD kaybetti

İdamdan kurtulan Musavi: ABD kaybetti

ABD'de 11 Eylül saldırılarıyla ilgili yargılanan tek kişi olan Fas asıllı Fransız Zekeriya Musavi'nin idam cezasına değil de ömür boyu hapse mahkum edilmesi gerektiğine karar verilmesinden sonra Musavi, “Ben kazandım. Amerika, sen kaybettin” diye bağırarak salondan ayrıldı.

4.05.2006Dünya
Okurlardan Esma ürüne destek

Okurlardan Esma ürün'e destek

Hurriyet.com.tr okurlarından AKP Milletvekili Halil Ürün'ün hem aldattığı hem de fiziksel şiddet uyguladığı eşi Esma Ürün'e destek geldi.

16.05.2006Gündem
Eğer ot değilseniz her geziden siyasete ilişkin, topluma ilişkin gözlemlerle dönersiniz

Eğer ot değilseniz her geziden siyasete ilişkin, topluma ilişkin gözlemlerle dönersiniz

Başta Türkiye’nin En Güzel Küçük Otelleri olmak üzere gezi kitapları ve İzmir Şirince’deki Nişanyan Evleri’yle ünlü Sevan ve Müjde Nişanyan çiftinin son kitabı, Ankara’nın Doğusundaki Türkiye, Boyut Yayınları’ndan henüz çıktı. Önsözün ilk cümlesi olan "Bu kitap bir gezi rehberidir"e çok takılmayın, çünkü kitap bir gezi rehberinin sınırlarını epeyce aşıyor.

20.05.2006Kelebek
İsraili Telin Filistine Destek mitingi

'İsrail'i Tel'in Filistin'e Destek' mitingi

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından Çağlayan Meydanı'nda “İsrail'i Tel'in Filistin'e Destek” mitingi düzenlendi.

9.07.2006Gündem
İçim kıpır kıpır

İçim kıpır kıpır

Reha Muhtar’la birlikte gittiği Fransa tatilinden döndükten sonra Atatürk Havalimanı’nda aşık olduğunu itiraf eden Gülşen, aynı gece Bodrum’daki Club 63’te sahneye çıktı.

16.07.2006Kelebek
Avrupa’da rüzgar gibi esen bir Türk: Kenan Sofuoğlu

Avrupa’da rüzgar gibi esen bir Türk: Kenan Sofuoğlu

Bu hafta sayfamı, kendisini şahsen hiç tanımama rağmen çok sevdiğim, ülkece sahip çıkmamız gerektiğini düşündüğüm bir yeteneğe, Kenan Sofuoğlu’na ayırmak istedim.

13.09.2006Kelebek
Aygüne destek ziyareti

Aygün'e destek ziyareti

30'u aşkın sivil toplum kuruluşunun başkanı ATO Başkanı Aygün'ü Oda'da ziyaret ederek, destek verdi.

28.09.2006Ekonomi
Kenize Murad’ın padişah kızı olan anneannesinin açlık ve parasızlık mektubu

Kenize Murad’ın padişah kızı olan anneannesinin açlık ve parasızlık mektubu

Osmanlı padişahı Beşinci Murad’ın soyundan gelen ve Hürriyet’in ilk sayfasında bugün Ermeni meselesiyle ilgili son derece önemli bir makalesini okuduğunuz Kenize Murad’ın annesi ile anneannesinin hayatları sıkıntılar içerisinde noktalanmıştı. İşte, Kenize Murad’ın anneannesi ve Sultan Beşinci Murad’ın da kızı olan Hadice Sultan’ın 1934 yılında sürgünde bulunduğu sırada bir akrabasına yazdığı ve içerisinde bulunduğu sıkıntıları anlattığı bir mektubu...

7.10.2006Gündem
Kalbinizi genç tutun

Kalbinizi genç tutun!

Uzmanlara göre, kalp hastalıklarını ve inmeyi önlemek için kalp-damar sistemi açısından risk oluşturan faktörleri kontrol altında tutmak gerekiyor.

Papaz dua etti, yağmur yağdı müftü ’Ben de edeceğim’ dedi

Papaz dua etti, yağmur yağdı müftü ’Ben de edeceğim’ dedi

Son yılların en kurak kışını geçiren Alanya’da yağmur duası polemiği yaşanıyor. Protestan papaz Kusch, önceki gün plajda yağmur duası yaptı. Bu arada Müftü Muhammed Gevher’in de yağmun duası yapacağı belirtildi. Ama müftünün duasından 1 saat önce yağmur yağmaya başladı. Müftü Gevher yine de duasını yaptı.

19.01.2007Gündem
Akdamar Kilisesi müze olarak açıldı

Akdamar Kilisesi müze olarak açıldı

Akdamar Kilisesi anıt müze olarak açıldı. Türk Ermeni Patriği Mesrob Mutafyan kilisede yılda bir kez ayin yapılmasını önerirken, bunun Ermeni ve Türk halkını birbirine daha çok yaklaştıracağını söyledi. Mutafyan, kilisede ayin yapılabilmesi için Başbakanlığa yazı yazdığını, ancak henüz herhangi bir cevap gelmediğini kaydetti.

29.03.2007Gündem
Patrik Mesrob Akdamarda yılda bir kez ayin istedi

Patrik Mesrob Akdamar'da yılda bir kez ayin istedi

VAN Gölü’ndeki Akdamar Adasıyla aynı adı taşıyan tarihi Ermeni Ermeni Kilisesi, 1.5 yıl süren restorasyon sonunda Akdamar Kilisesi Anıt Müzesi olarak törenle açıldı. Açılış törenine dünyanın dört bir yanından Ermeni cemaati üyeleri katılırken, Türkiye Ermenileri Patriği Mesrob II, ‘Anıt Müze’ olarak açılılan ve haç konulmayan kilisede yılda bir kez ayin yapılması için hükümete çağrıda bulundu. Mesrob II, “Bu başarılı restorasyon hükümetimizin tarihi eserlere ayrım gözetmeksizin verdiği önemin güçlü bir göstergesidir. Türk Ermeni ilişkilerinde gayet olumlu bir gelişme olarak nitelenen bu çalışma iyi niyetli insanların gayretleriyle bereketlenecektir” dedi.

29.03.2007Gündem
KKTCde Mücahitler BRTyi ziyaret etti

KKTC'de Mücahitler BRT'yi ziyaret etti

"Duvarımız" adlı belgeselin yayımlanmasından dolayı eleştiri alan Bayrak Radyo Televizyon (BRT) kurumunun Genel Müdürü Hüseyin Gürşan, "istifa etmeyi düşünmediğini" söyledi.

5.04.2007Dünya
Ümit Özat: Bir gün yollarımız ile kesişecek

Ümit Özat: Bir gün yollarımız ile kesişecek

Almanya İkinci Ligi takımlarından FC Köln ile anlaşan Fenerbahçe kaptanı Ümit Özat, "Bir gün yollarımız Fenerbahçe ile kesişecek. Buna canı gönülden inanıyorum" dedi.

28.05.2007Spor
Ümit Özat: Bir gün mutlaka döneceğim

Ümit Özat: Bir gün mutlaka döneceğim

Köln'e transfer olan Ümit, "F.Bahçe ile yollarımız ileride yine kesişecek. Buna yürekten inanıyorum" dedi.

28.05.2007Spor
Benitto Mussolini

Benitto Mussolini

Tarihteki Italyan liderleri arasında en çok tanınanlardan biri olan Benitto Mussolini, insanlık tarihinde, şöhretinin yaygınlığı ile aynı ölçüde olumlu izler bırakmamıştır. Bununla birlikte Il Duce’nin, fazla uzun sayılmayacak yaşamı boyunca tutkulu bir aşk ile bağlı olduğu Büyük Roma’yı tekrardan canlandırabilmek için verdiği mücadeleyi son nefesine kadar sürdürdüğü de bir gerçektir.

26.06.2007Eğitim
Demiröreni: Hani ligden düşüreceklerdi

Demiröreni: Hani ligden düşüreceklerdi

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Del Bosque davasında haklı olduklarını belirterek, "Hani 31 Ağustos'ta bizi ligden düşüreceklerdi, puanımızı sileceklerdi, para alacaklardı" dedi.

4.09.2007Futbol
Gül: Bu devlet bu millet birdir

Gül: Bu devlet bu millet birdir

İlk gezisini Güneydoğu’ya yapan Cumhurbaşkanı Gül, ilk röportajını da Hürriyet’e, Fatih Çekirge’ye verdi. Fatih Çekirge ile Siirt’te özel bir sohbet yapan, kentin sokaklarını dolaşan, yöre halkının coşkusunu yaşayan, onlarla kucaklaşan Cumhurbaşkanı Gül, şu çarpıcı sözleri söyledi: "Bu millet, bu devlet birdir. Başka cumhuriyet yok. Bu milletin hamuru sağlam. İşte sevgiyle birbirimizi kucaklıyoruz. Aramızdaki nifakı da bu sevgi yok edecek.."

13.09.2007Gündem
Ülkenize güvenin, önünüz açık, Malezya olmazsınız

Ülkenize güvenin, önünüz açık, Malezya olmazsınız

Dünya Bankası Türkiye Direktörlüğü’nden emekli olmasının ardından İstanbul’a yerleşerek bir zamanlar öğrenci olduğu Boğaziçi Üniversitesi’nde ders vermeye başlayan Andrew Vorkink, "Bazen Türkler bile ülkesine güvenmiyor. Türkiye’ye global açıdan baktığım için önünün açık olduğunu görüyorum" diye konuştu. Vorking, "Türkiye Malezya olmaz" görüşünü savundu.

29.09.2007Gündem
Ağar yok, Cindoruk var

Ağar yok, Cindoruk var

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, DP’nin 6 Ocak’ta yapılması planlanan Olağanüstü Kongresi’nde aday olmayacağını açıkladı.

3.12.2007Gündem
Ben değil Sayın Cindoruk aday

Ben değil Sayın Cindoruk aday

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, dün parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 6 Ocak’ta yapılması planlanan Olağanüstü Kongre’de görevine fiilen son vereceğini ve Hüsamettin Cindoruk’un aday olacağını açıkladı.

3.12.2007Gündem
Keşke babam da destek verseydi

Keşke babam da destek verseydi

Kandemir Konduk'un yazdığı, yönetmenliğini Engir Gürmen'in üstlendiği "Çapraz Aşklar" oyununun basın tanıtımı geçtiğimiz gün yapıldı.

9.01.2008Spor Arena
Koç, kriz beklentisine girmedi 80 milyar YTL’yi gözüne kestirdi

Koç, kriz beklentisine girmedi 80 milyar YTL’yi gözüne kestirdi

Koç Holding CEO’su Bülent Bulgurlu, "2007’yi 72.5 milyar YTL’lik kombine ciroyla kapattık. Faaliyet kárımız 3.6 milyar YTL oldu. Bu yıl hedefimiz 80 milyar YTL kombine ciro, 6.5 milyar YTL de faaliyet kárına ulaşmak" dedi. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç da, siyasi istikrarsızlık olmadıkça dünyadaki dalgalanmanın Türkiye’de krize yol açmayacağını savundu.

29.04.2008Ekonomi
Sinan Bey’in bu işlerle alakası olmaz

Sinan Bey’in bu işlerle alakası olmaz

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "Sinan Bey’i (Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün) hepimiz tanıyoruz. Bu işlerle alakası olacağına inanmıyorum ben" dedi.

4.07.2008 Gündem
Beşiktaşa verdiğim parayı geri alacağım

Beşiktaş'a verdiğim parayı geri alacağım

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören İbrahim'ler arasında yaşanan kavga ve Beşiktaş'ta olan alacakları ile ilgili ilk kez konuştu.

9.08.2008Futbol
Gülle: Herkesin görev aldığı bir ortam yaratmak istiyoruz

Gülle: Herkesin görev aldığı bir ortam yaratmak istiyoruz

Türkiye İhracatçılar Birliği’ndeki (TİM) başkanlık seçimine aday olacağı bilinen İTKİB Başkanı İsmail Gülle adaylığını resmen açıkladı. Gülle TİM’in artık yeni bir vitrine ve söyleme ihtiyacı olduğunu belirterek "Başkan yardımcılarının daha fazla çalıştığı, sektör temsilcilerinin daha fazla ürettiği, herkesin birlikte çalışacağı ortam yaratmak istiyoruz" dedi.

22.08.2008Ekonomi

Yazar Sonuçları

Batı’ya giden yol Doğu’dan geçer!

KİM ne derse desin; 17 Aralık büyük bir başarının adıdır ve 41 yıllık hasrette, diğer katkıda bulunanların hakkı yenmeden, en büyük takdiri bizzat Recep Tayyip Erdoğan Hükümeti’ne ayırma mecburiyeti vardır.

19.12.2004

Let It Be’nin çalkala haline bayıldım

Sevgili dostum Necati Özkan ‘Hoca mutlaka Vedat Sakman’ı dinlemen lazım. Biz Ankara’dan tanıyoruz. Dinlemezsen çok şey kaçırırsın’ dedi.

20.01.2005

İki Mütareke

MALÛM, bazen çırak ustayı geçer. Bu benzetmeyle, tarihi akışta, sonradan modelini benimseyeceğimiz Fransa’yı bizim bir dönem önde bırakmış olduğumuzu kastediyorum.

24.10.2005

Din birleştirici unsursa Osmanlı İmparatorluğu neden battı?

Başbakan Tayyip Erdoğan günlerdir devam eden ‘alt kimlik-üst kimlik’ tartışmalarını ‘Bizdeki etnik unsurları birbirine bağlayan, din bağıdır’ sözleriyle daha değişik bir boyuta taşıdı ama, Türkiye’de geçmişte yaşananlar Başbakan’ı pek doğrulamıyor ve ‘din’ kavramının etnik unsurları birbirlerine bağlamak değil, ayırmak maksadıyla da kullanılmış olduğunu gösteriyor.

10.12.2005

Böyle vatanda yaşamak istemiyorum

Maltepe Askeri Cezaevi’nden Mehmet Ali Ağca’yı kaçıran Abdullah Çatlı. Sıradan bir cezaevinden değil, askeri bir cezaevinden adam kaçırılıyor.

13.01.2006

Hazıroldan rahata geçmek

Tuğba Özay durumu tek cümleyle pek güzel özetledi.

10.02.2006

Bir sokak ve parka ’Cumhuriyet Çıkmazı’ adı konulur mu

BİR okurumuz, "Çağdaş Tuzla (İstanbul) adlı yerel gazetede bir haber okudum. İçmeler Mahallesi’nde ’Cumhuriyet Çıkmazı Parkı’ varmış. Bu ismi, parka ve sokağa kimler, ne zaman vermiş, açıklasın?" diyordu.

25.03.2006

Ben Ali'yim ya! Sabancı sadece soyadım

İnsanda bıraktığı ilk izlenim: Sıfır kompleks. "Ne kadar mütevazısınız" dersen kızabilir bile. "Asıl olması gereken budur, tevazudur.

27.05.2006

Her taraftan alarm

ÖNCE şu önemli değerlendirmeyi okuyalım: "Türkiye’nin AB yolunda yavaşladığı eleştirilerine hak veriyorum. Erdoğan eski bir köktendinci olarak aslında kalben Avrupalı değil. Onun istediği, her şeyden önce Türkiye’deki güç dengelerini değiştirmek, ordunun gücünü zayıflatmak. İktidara geldiğinde AB ilişkilerini baş ajandası olarak ele aldığı doğru....

9.06.2006

Yüzme İhtisas’ın bulunduğu yalı daha önce başka ihtisasların mekánıydı

Ortaköy’de senelerdir İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü tarafından kullanılan ve kira sözleşmesi sona eren Hatice Sultan Yalısı’nın boşaltılması tartışması devam ediyor.

5.08.2006

Dursun Uyar ve 'sis perdesi'

ALMANYA'dan arayan ve YİMPAŞ mağdurunun (30-40 bin kadar DM kaptırdığını belirtiyor) söylediklerini özetliyoruz:

1.11.2006

’Erkekler evlilikten korkuyor’ yazısına tepkiler

Geçen hafta "İmzadan Sonra" rumuzlu bir okurum, birlikte yaşamanın çok daha iyi sonuç verdiğini, çünkü imzadan sonra kadınların değiştiğini yazmıştı.

12.12.2006

Rüyamda ölülerle konuşuyordum

Rüyamda 15-16 yaşlarında kaybettiğim rahmetli dedem ve anneannemi gördüm.

18.01.2008