EKSTRA
MENÜ

Hasan Nasrallah

Hasan Nasrallah ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hasan Nasrallah haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 479 Hasan Nasrallah haberi bulunmuştur.

Hasan Nasrallah Haberleri

Hariri suikastı failini yakalayana 10 milyon dolar ödül

Hariri suikastı failini yakalayana 10 milyon dolar ödül

ABD Dışişleri Bakanlığı, 2005 yılının Şubat ayında Lübnan'ın eski Başbakanı Refik Hariri'nin bombalı saldırısıyla öldüğü suikastin faili olduğu iddia edilen Hizbullah'ın Üst Düzey Ajanı Selim Cemil Ayyaş'ın yakalanması için para ödülü vaat etti.

30.03.2021Dünya
Hizbullah Lideri Nasrallah, Nice saldırısını kınadı

Hizbullah Lideri Nasrallah, Nice saldırısını kınadı

Lübnan'da Hizbullah Örgütü Lideri Hasan Nasrallah, Fransa'nın Nice kentindeki saldırıyı kınadı.

31.10.2020Dünya
Lübnanın 15 yıldır beklediği Hariri suikastı davası için kritik gün

Lübnan'ın 15 yıldır beklediği 'Hariri suikastı davası' için kritik gün

Lübnanlılar, Beyrut Limanı'nda yaşanan felaketin ardından eski Başbakan Refik Hariri'nin 2005 yılında uğradığı suikastın davasının bugün açıklanacak kararıyla yeni bir siyasi kriz çıkmasından endişe ediyor.

18.08.2020Dünya
Lübnanda protesto dalgası

Lübnan'da protesto dalgası

LÜBNAN’ın başkenti Beyrut’ta, 4 Ağustos’ta meydana gelen, 158 kişinin hayatını kaybetmesine ve 6 binden fazla kişinin yaralanmasına yol açan şiddetli patlamadan sorumlu tuttukları yönetimi protesto eden göstericilerin eylemleri artarak devam ediyor.

10.08.2020Dünya
O ayrıntı ilk kez ortaya çıktı: 1 Ocakta uyardım

O ayrıntı ilk kez ortaya çıktı: 1 Ocak'ta uyardım!

Lübnan'daki Şii Hizbullah örgütü Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, "Süleymani'yi öldüren ABD askerlerinin bedel ödeyeceğini" belirtti.

5.01.2020Dünya
Kritik tarih belli oldu... Saldırıya kim ne dedi BM ve ABnin tavrı dikkat çekti

Kritik tarih belli oldu... Saldırıya kim ne dedi? BM ve AB'nin tavrı dikkat çekti

NATO, Süleymani'nin ABD hava saldırısında öldürülmesiyle ilgili bölgedeki gelişmeleri yakından takip ettiğini açıkladı. Rusya'dan gelen son açıklamada saldırının uluslararası güvenlik sistemi için olumsuz sonuçlara yol açtığı bildirildi. BM ve AB'nin açıklamalarında isim geçmemesi dikkat çekerken İsrail'den de ilk yorum geldi. Öte yandan Süleymani'nin cenazesinin pazar günü İran'ın Kirman kentinde defnedileceği açıklandı.

3.01.2020Dünya
Hasan Nasrallah: Süleymani’nin katillerine kısas uygulamak tüm direnişçilerin görevidir

Hasan Nasrallah: Süleymani’nin katillerine kısas uygulamak tüm direnişçilerin görevidir

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, ABD saldırısında öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani için "intikam vaadinde" bulundu.

3.01.2020Dünya
Dünya protestolarla çalkalanıyor

Dünya protestolarla çalkalanıyor

Dünyada sular durulmuyor. Lübnan, İngiltere, İspanya, Şili ve Irak'ta halk sokağa döküldü.

20.10.2019Dünya
Hizbullah-İsrail gerginliği, ABD-İran gizli diyaloğunun bir parçası

"Hizbullah-İsrail gerginliği, ABD-İran gizli diyaloğunun bir parçası"

Lübnan'daki Şii alimlerden ve Hizbullah örgütünün ilk Genel Sekreteri Şeyh Subhi Tufeyli, son dönemde İsrail ile Hizbullah arasında yaşanan gerginlikleri, Körfez bölgesinde ABD ile İran arasında kapalı kapılar ardında yürütülen diyaloğun bir parçası olarak yorumladı.

16.09.2019Dünya
Hizbullahtan İsraile ait İHAyı düşürdük açıklaması

Hizbullah'tan "İsrail'e ait İHA'yı düşürdük" açıklaması

Hizbullah örgütü, İsrail'e ait insansız hava aracını (İHA) Lübnan'da düşürdüklerini duyurdu.

9.09.2019Dünya
Ortalık karışmıştı... Yeniden alevlendirecek sözler

Ortalık karışmıştı... Yeniden alevlendirecek sözler

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, İsrail'in ülkesinin egemenliğine yönelik muhtemel saldırılarına karşılık verileceğini söyledi.

6.09.2019Dünya
Nasrallahtan İsraile tehdit: Saldırırsanız, en derinlerdeki noktalarınıza saldırı düzenleyeceğiz

Nasrallah'tan İsrail'e tehdit: Saldırırsanız, en derinlerdeki noktalarınıza saldırı düzenleyeceğiz

Lübnan'daki Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah, İsrail'in saldırması durumunda karşılık vereceklerini söyledi.

2.09.2019Dünya
Son dakika Ve korkulan oldu... Sıcak temas

Son dakika! Ve korkulan oldu... Sıcak temas!

İsrail, Lübnan'dan İsrail tarafına tanksavar atışı yapıldığını bildirdi. İsrail ordusu saldırıya karşılık verirken Lübnan Başbakanı Hariri uluslararası topluma yükselen tansiyonun düşürülmesi için müdahale çağrısı yaptı. İsrail Başbakanı Netanyahu ise her seçenek için orduya hazır olması emrini verdiğini belirterek Lübnan sınırındaki gelişmelere göre ülkesinin atacağı adımlara karar vereceğini söyledi. Öte yandan Bahreyn, Lübnan'daki vatandaşlarından ülkeden derhal ayrılmalarını istedi.

1.09.2019Dünya
Tehlikeli tırmanış... Bomba iddia geldi

Tehlikeli tırmanış... Bomba iddia geldi

İsrail ordusu, İsrail ile Hizbullah arasında yeni bir çatışmanın yaşanma ihtimaline karşı Lübnan sınırına askeri takviye göndermeye devam ediyor. Lübnan Meclis Başkanı ise İsrail'in ABD'nin İran'a savaş açmayacağını ve Tahran'la müzakerelerin Fransa kanalıyla yapılacağını anlayınca kendilerine yöneldiğini iddia etti ve İsrail'in Orta Doğu'daki "caydırıcı güç olma" vasfını kendileri üzerinden geri kazanmasına izin vermeyeceklerini söyledi. Fransız mevkidaşıyla görüşen İran Cumhurbaşkanı Ruhani de İsrail'in İran, Irak, Lübnan ve Suriye'de "büyük hesap hatası yaptığını" ve özür dilemek yerine ve saldırılar gerçekleştirdiğini belirtti. Öte yandan İsrail tarafından atılan aydınlatma bombasına ait bir parça, Birleşmiş Milletler Lübnan Geçici Görev Gücüne (UNIFIL) bağlı bir merkeze düştü.

31.08.2019Dünya
Tansiyon yükseldi... Ve ilk ateş

Tansiyon yükseldi... Ve ilk ateş!

Lübnan ordusunun, ülkenin güneyindeki hava sahasını ihlal eden İsrail'e ait insansız hava aracına (İHA) ateş açtığı bildirildi. Öte yandan Lübnan Parlamento İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Mahmud Kumati, İsrail'in Beyrut'a yapacağı herhangi bir saldırının karşılıksız kalmayacağını söyledi.

28.08.2019Dünya
‘Ya Trump, Ruhani ile bir araya gelirse’

‘Ya Trump, Ruhani ile bir araya gelirse’

İsrail’de gündem Trump ve Ruhani’nin sürpriz bir şekilde görüşme ihtimali… İsrail basını, bu olasılığın devletin üst kademelerinde tartışıldığını yazarken, eski İsrail Başbakanı Ehud Barak, İsrail Başbakanı Netanyahu’yu bütünüyle Trump’a bağlı bir politika izlememesi konusunda uyardı.

28.08.2019Dünya
Ortalık karıştı... Peş peşe dikkat çeken gelişmeler

Ortalık karıştı... Peş peşe dikkat çeken gelişmeler

Önceki akşam Suriye'de İran destekli Kudüs Tugayları'na ait hedefleri hava saldırısıyla vuran İsrail dün akşam da Suriye topraklarını kendilerine karşı kullanmasına izin verdiğini iddia ettiği Beşşar Esad rejimini uyardı. Irak'ta ise Netanyahu'nun üstü kapalı şekilde vurduklarını ima ettiği Haşdi Şabi cephaneliklerine bir İHA saldırısı daha düzenlendi. Ortadoğu'daki gerilime Beyrut'un güneyinde düşen 2 İsrail İnsansız hava aracının ardından sert bir açıklama ile katılan Lübnan Hizbullahı, İsrail'in İHA'larını düşürmeye çalışacaklarını duyurdu. Öte yandan Lübnan Başbakanı Saad el-Hariri, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile telefonda görüştü. İran Suriye'deki mevzilerinin İsrail tarafından hedef alındığına dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını öne sürerken ABD İsrail'e destek verdi

25.08.2019Dünya
Tepki çeken çıkış: Geldiğiniz yere dönün

Tepki çeken çıkış: Geldiğiniz yere dönün

ABD Başkanı Trump, Temsilciler Meclisi’ndeki ikisi Müslüman, biri Latin, diğeri siyahi dört vekile “Geldiğiniz ülkeye geri dönün” diye tweet attı. Alman dedesi 1905’te Bavyera Krallığı’ndan kovulan Trump’ın “Ülkenize dönün” sözü infial yarattı. Trump, ‘ırkçılıkla’ suçlanıyor.

16.07.2019Dünya
Nasrallah: ABD bizimle iletişim kurmaya çalışıyor

Nasrallah: ABD bizimle iletişim kurmaya çalışıyor

Lübnan’da üslü Şii Hizbullah örgütünün Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, ABD’nin Hizbullah ile iletişim kanalları açmaya çalıştığını söyledi.

14.07.2019Dünya
AB: Golan, İsrail toprağı değildir

AB: Golan, İsrail toprağı değildir

ABD’nin İsrail’i 52 yıldır işgal altında tuttuğu Golan’da egemen kabul etmesinin ardından Suriye, BM Güvenlik Konseyi’ni (BMGK) acil toplantıya çağırdı. BMGK’daki AB üyesi beş ülke ve AB Yüksek Temsilcisi Mogherini, Golan’ın İsrail toprağı olmadığı açıklamasını yaptı.

28.03.2019Dünya
Nasrallah: Lübnan ordusu için İrana gitmeye hazırım

Nasrallah: Lübnan ordusu için İran'a gitmeye hazırım

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, "İsrail'e karşı Lübnan ordusu için İran'dan hava savunma sistemleri temin etmeye hazır olduğunu" söyledi.

7.02.2019Dünya
Nasrallahtan Hizbullah hükümeti açıklamalarına yanıt

Nasrallah'tan 'Hizbullah hükümeti' açıklamalarına yanıt

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, hükümetin siyasi güçlerden oluştuğunu, Hizbullah'ın da bu oluşumun bir parçası olduğunu söyledi.

5.02.2019Dünya
Netanyahudan Nasrallahın açıklamalarına cevap

Netanyahu'dan Nasrallah'ın açıklamalarına cevap

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın İsrail-Lübnan sınırında ortaya çıkarılan tünellerden bazılarının 2006'dan önce kazıldığı yönündeki açıklamasının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

27.01.2019Dünya
İsrail ilk kez saldırıları üstlendi

İsrail ilk kez saldırıları üstlendi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail ordusunun Suriye’nin başkenti Şam’da İran ve Hizbullah’a ait noktalara hava saldırısı düzenlediğini ilk kez resmi olarak açıkladı.

15.01.2019Dünya
İsrail ilk kez saldırıları üstlendi

İsrail ilk kez saldırıları üstlendi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail ordusunun Suriye’nin başkenti Şam’da İran ve Hizbullah’a ait noktalara hava saldırısı düzenlediğini ilk kez resmi olarak açıkladı.

14.01.2019Dünya
Son dakika... Nasrallah kalp krizi geçirdi

Son dakika... Nasrallah kalp krizi geçirdi

Lübnan medyası Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'ın kalp krizi geçirdiğini duyurdu.

13.01.2019Dünya
Haririden yeni hükümeti kurma açıklaması

Hariri'den "yeni hükümeti kurma" açıklaması

Lübnan Başbakan Saad el-Hariri, yeni hükümeti kurmaya ilişkin düğümlerin çözülmesi için birtakım çalışmaların olduğunu söyledi.

11.12.2018Dünya
ABD, Hasan Nasrallahın oğlunu Küresel Teröristler listesine ekledi

ABD, Hasan Nasrallah'ın oğlunu 'Küresel Teröristler' listesine ekledi

ABD yönetimi, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ın oğlu Cevad Nasrallah ve Mücahitler Tugayı'nı "Özel Olarak Belirlenmiş Küresel Teröristler" listesine dahil etti.

14.11.2018Dünya
ÖSO Sözcüsü İbrahim El İdlibi: Gerekirse cihatçılarla savaşırız

ÖSO Sözcüsü İbrahim El İdlibi: Gerekirse cihatçılarla savaşırız

Suriye’deki en büyük ılımlı muhalif grup olan Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) medya sözcüsü İbrahim El İdlibi, terör örgütü El Kaide’nin uzantısı HTŞ başta olmak üzere İdlib’deki cihatçı grupların bölgeden elimine edilmesi için yaptıkları üç aşamalı planı Hürriyet’e anlattı.

20.09.2018Dünya
Hariri suikastı davasında son aşamaya gelindi

Hariri suikastı davasında son aşamaya gelindi

Eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin 13 yıl önce öldürüldüğü suikastla ilgili BM'ye bağlı özel mahkemede görülen davada karar öncesi son duruşmaya geçildi.

12.09.2018Dünya
Nasrallah: Geri dönüş mekanizması kuracağız

Nasrallah: Geri dönüş mekanizması kuracağız

Lübnan’daki Şii Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, ülkesine geri dönmek isteyen Suriyeli mültecilerden mümkün olan en fazla kişiyi göndermek için bir mekanizma oluşturacaklarını söyledi.

30.06.2018Dünya
İrandan kritik açıklama Çekilebiliriz

İran'dan kritik açıklama! 'Çekilebiliriz'

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Suriye'de "terör" bittiği zaman Şam yönetiminin yabancı güçlere ihtiyaç duymayacağını söyledi.

13.06.2018Dünya
Yedi ülke birden adım attı Hizbullaha karşı yaptırım kararı...

Yedi ülke birden adım attı! Hizbullah'a karşı yaptırım kararı...

ABD ve 6 Körfez ülkesi, Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah ile yardımcısı Naim Kasım'ın yer aldığı kişi ve kurumlara yaptırım uyguladığını açıkladı.

17.05.2018Dünya
Suudi Arabistan Nasrallahı terör listesine ekledi

Suudi Arabistan Nasrallah'ı terör listesine ekledi

Suudi Arabistan'ın, Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah ile yardımcısı Naim Kasım'ın yer aldığı 8 kişi ve 2 kurumu terör listesine aldığı bildirildi.

17.05.2018Dünya
ABD’den Hizbullah yetkililerine yeni yaptırım

ABD’den Hizbullah yetkililerine yeni yaptırım

ABD Hazine Bakanlığının, Hizbullah’ın Genel Sekreteri Hasan Nasrallah'a yönelik yaptırımları genişlettiği, aralarında Nasrallah'ın yardımcısı Naim Kasım'ın da bulunduğu 4 Hizbullah yetkilisini ise ilk defa yaptırım listesine aldığı bildirildi.

16.05.2018Dünya
Son dakika Nasrallah açıkladı Biz vurduk

Son dakika! Nasrallah açıkladı! 'Biz vurduk'

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, geçen hafta İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri'ne yönelik füze saldırısının İsrail'in Suriye'ye yönelik gerçekleştirdiği saldırılara karşılık olduğunu söyledi.

14.05.2018Dünya
Müthiş iddia Suudi Arabistan para teklif etti

Müthiş iddia! 'Suudi Arabistan para teklif etti'

Lübnan merkezli Hizbullah örgütü lideri Hasan Nasrallah, Suudi Arabistan'ın Suriye'ye İran ile ilişkileri kesmesi karşılığında yüklü miktarda para teklif ettiğini iddia etti.

27.03.2018Dünya
PKKnın Afrin mafyası İnfazları bizzat lüks çiftliğinde yapıyor

PKK'nın Afrin mafyası! İnfazları bizzat lüks çiftliğinde yapıyor

PKK’nın Afrin sorumlusu Abdo Hayr, kentteki süper lüks villasında, uyuşturucudan elde ettiği gelirle görkemli bir hayat sürüyor. Uyuşturucu tarlaları, zehir imalathaneleri ve kendisine bağlı yüzlerce teröristi bulunan Hayr’ın en büyük tutkusu ise klasik otomobiller. Hayr, infazları da cins atlarının da bulunduğu çiftliğinde yapıyor.

22.02.2018Gündem
Son dakika: İrandan görülmemiş tehdit

Son dakika: İran'dan görülmemiş tehdit

İran Hüzbullah'ına ve Devrim Muhafızlarına yakın bir kanaldan İran'ın askeri füzeleri'nin İsrail'in önemli merkezlerinin lokasyon bilgileri ve görüntüleri paylaşıldı.

19.02.2018Dünya
ABD, PYDyi yarı yolda bırakacak...

ABD, PYD'yi yarı yolda bırakacak...

Suriye’deki iç savaşta Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın saflarında yer alan Lübnan merkezli örgüt Hizbullah’ın lideri Hasan Nasrallah, ABD’nin PYD'yi yarı yolda bırakacağını söyledi.

16.02.2018Dünya
Taciz davasında üst üste skandal.. Başka okula atandı, şeriat mahkemesi istedi

Taciz davasında üst üste skandal!.. Başka okula atandı, 'şeriat mahkemesi' istedi

Diyarbakır'daki bir kız imam hatip lisesindeki öğretmen olan A.B. (34) hakkında öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Bir başka okula atanan öğretmen A.B., şikayetini çekmeyen çocuğun babasına şu mesajı yolladı: “Bu suçun Allah'ın şeriati doğrultusunda mahkeme edilmesi gerekir. Davayı şeriate taşımak yerine, Allah'ın yasakladığı tağut ve hükmüne havale ettin.”

6.01.2018Gündem
Tahran ABD’yi BM’ye şikâyet etti

Tahran ABD’yi BM’ye şikâyet etti

İran’da geçen perşembe başlayan ve 21 kişinin hayatını kaybettiği protesto gösterilerinin önceki gün sona erdiği açıklanırken, Tahran yönetimi ABD’yi içişlerine karışmakla suçlayarak BM’ye şikâyet etti.

4.01.2018Dünya
Nasrallah: Trump, İrandaki protestolarla ilgili hayal kırıklığına uğrayacak

Nasrallah: Trump, İran'daki protestolarla ilgili hayal kırıklığına uğrayacak

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, İran'daki protestoları eleştirdi ve ABD Başkanı Trump'ın gösterilerle ilgili hayal kırıklığına uğrayacağını söyledi.

4.01.2018Dünya
Son dakika Hizbullahtan çok sert Kudüs açıklaması... Sonun başlangıcı

Son dakika! Hizbullah'tan çok sert Kudüs açıklaması... 'Sonun başlangıcı"

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, 'bölgedeki zaferlerin' ardından Hizbullah'ın yeniden Kudüs ve Filistin'e odaklanacağını açıkladı. Nasrallah, Trump'ın Kudüs kararının İsrail için sonun başlangıcı olduğunu iddia etti.

11.12.2017Dünya
İntifada ateşi: Kudüs kararına büyük öfke

İntifada ateşi: Kudüs kararına büyük öfke

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs hamlesi beklendiği gibi Ortadoğu’daki ateşi yükseltti. Hamas, Filistin halkını intifadaya çağırdı. Gözler bugün Kudüs’te... Dün gece eylemlerin sürdüğü Gazze Şeridi’nden İsrail’e roket atıldı. İsrail ise savaş uçakları ve tanklarla misilleme yaptı. Gazze ve Batı Şeria’daki protestolarda ise en az 31 kişi yaralandı.

7.12.2017Dünya
Kudüs kararına tepki: “ABD’ye ölüm” başlığını attı

Kudüs kararına tepki: “ABD’ye ölüm” başlığını attı

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesine yönelik tepkiler durulmuyor. Lübnan’da Hizbullah yanlısı El Ekber gazetesi, “ABD’ye ölüm” manşetiyle çıktı. Kararın açıklanmasının ardından Filistinliler bu sabah Gazze'de gösterilere başladı.

7.12.2017Dünya
İsrail açık açık söyledi: Bir sonraki savaşta hedef Nasrallah

İsrail açık açık söyledi: "Bir sonraki savaşta hedef Nasrallah"

İsrail Ordu Sözcüsü Tuğgeneral Ronen Manelis yaptığı açıklamada, bir sonraki savaşta Hizbullah lideri Hasan Nasrallah’ın hedef olduğunu açıkladı.

28.11.2017Dünya
Haririnin suçladığı Hizbullah: Dönüşü olumlu

Hariri'nin suçladığı Hizbullah: Dönüşü olumlu

Lübnan Hizbullahı'nın Lübnan Meclisi'ndeki siyasi kanadı, Suudi Arabistan'da istifa ettikten 17 gün sonra ülkesine geri dönen ve istifasını Cumhurbaşkanı'nın talebi üzerine askıya alan Başbakan Saad el Hariri'nin dönüşünü 'olumlu' karşıladıklarını duyurdu.

23.11.2017Dünya