MENÜ

E-Devlet Sistemi

E-Devlet Sistemi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika E-Devlet Sistemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.009 E-Devlet Sistemi haberi bulunmuştur.

E-Devlet Sistemi Haberleri

AÖL sonuçları öğrenci giriş ekranında açıklandı AÖL ile ilgili önemli duyuru

AÖL sonuçları öğrenci giriş ekranında açıklandı! AÖL ile ilgili önemli duyuru

AÖL sınav sonuçları kurumun internet öğrenci giriş ekranı üzerinden kullanıcıların erişimine açıldı. Türkiye çapında düzenlenen sınavların ardından merakla araştırılmaya başlanan AÖL sınav sonuçları, öğrenci giriş ekranından kolayca öğrenilebilecek. Peki, AÖL sınav sonuçları ile birlikte mezunlar için durum ne olacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

26.12.2017Gündem
Vergi borcu sorgulama işlemi nasıl yapılır

Vergi borcu sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Vergi borcu olup olmadığını merak eden yüz binlerce vatandaş E-Devlet sistemi üzerinden vergi borçlarını kontrol etmek istiyorlar. E-Devlet getirdiği sistemle birlikte tüm sorgulama ekranlarını kolayca vatandaşların erişimine sunuyor. Vergi borcunuzu e-Devlet sistemi üzerinden kolayca sorgulamak mümkün. İşte detaylar.

9.12.2017Gündem
KYK Burs/Kredi taahhütname süresini uzattı | Taahhütname onay işlemleri nasıl yapılır

KYK Burs/Kredi taahhütname süresini uzattı | Taahhütname onay işlemleri nasıl yapılır?

KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) resmi sayfası üzerinden taahhütname onay işlemiyle ilgili önemli bir duyuru yayımladı. Süresi uzatılan KYK Burs/Kredi taahhütname işlemi 10 Aralık Pazar saat 23.59’a kadar devam edecek. Peki taahhütname onay işlemleri nasıl yapılır?

4.12.2017Gündem
BİMER başvurusu nasıl yapılır ALO 150 hattı ne işe yarıyor

BİMER başvurusu nasıl yapılır? ALO 150 hattı ne işe yarıyor?

BİMER başvurusunun nasıl yapılacağını merak eden yüz binlerce vatandaş konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER), bilişim ve iletişim teknolojileri kullanılarak hayata geçirilen bir halkla ilişkiler uygulamasıdır. BİMER başvurusu yapan vatandaşlar her türlü şikayetlerini Başbakanlık merkezine iletebilirler. Peki, BİMER başvurusu nasıl yapılır? ALO 150 hattı ne işe yarıyor?

24.11.2017Gündem
ABDden Türk hackera teşekkür

ABD'den Türk hacker'a teşekkür

Geçtiğimiz aylarda  Amerikan hükumetine ait 20 kritik internet sitesindeki güvenlik zafiyetlerinin tespitleri için ödül avcılığı programı başlatılmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise ABD’nin e-devlet sistemi login.gov’da Türk hacker Mustafa Kemal Can güvenlik zafiyeti buldu.

24.11.2017Teknoloji
BİMER şikayet başvurusu nasıl yapılır ALO 150 hattı

BİMER şikayet başvurusu nasıl yapılır? ALO 150 hattı

BİMER şikayet başvurusunun nasıl yapılacağını merak eden milyonlarca vatandaş konuyla alakalı sorgulamalarını ve araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. BİMER online uygulamasını kullanmak istemeyen vatandaşlar için oluşturulmuş olan Alo 150 hattı ile tüm ister, öneri ve şikayetlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

22.11.2017Gündem
E-Devlet sabıka kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır

E-Devlet sabıka kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

E-Devlet sabıka kaydı sorgulama işleminin nasıl yapılacağını merak eden yüz binlerce vatandaş konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Daha önce sıra beklenerek yapılan adli sicil kaydı işlemi artık e-Devlet üzerinden sunuluyor. Peki, e-Devlet sabıka kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır?

21.11.2017Gündem
BİMER başvuru sonucu sorgulama nasıl yapılır

BİMER başvuru sonucu sorgulama nasıl yapılır?

BİMER başvuru sonucu sorgulama işleminin nasıl yapılacağı yüz binlerce kişi tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Başbakanlık İletişim Merkezi tarafından hayata geçirilen BİMER sayesinde devlete anında ulaşabilir ve isteklerinizi iletebilirsiniz. Peki, BİMER başvuru sonucu sorgulama nasıl yapılır?

7.11.2017Gündem
HGS bakiye sorgulama işlemi nasıl yapılır

HGS bakiye sorgulama işlemi nasıl yapılır?

HGS bakiye sorgulama işlemi milyonlarca araç sahibi vatandaş tarafından büyük bir sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. Köprüler ve bağlantı yollarında yer alan HGS geçişleri için ceza yememek isteyen vatandaşlar, hesaplarında ne kadar bakiye kaldığını araştırıyorlar. Peki, HGS bakiye sorgulama işlemi nasıl yapılır?

6.11.2017Gündem
E-Devlet üzerinden MHRS randevusu nasıl alınır

E-Devlet üzerinden MHRS randevusu nasıl alınır?

E-Devlet üzerinden MHRS randevusunun nasıl alınacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. Hastane randevularını kolayca almak isteyen vatandaşlar için e-Devlet büyük kolaylık sağlıyor. Peki, E-Devlet üzerinden MHRS randevusu nasıl alınır? İşte detaylar.

30.10.2017Gündem
E-Devlet trafik ceza sorgulama işlemi nasıl yapılır (Plaka ile ceza sorgulanır mı)

E-Devlet trafik ceza sorgulama işlemi nasıl yapılır? (Plaka ile ceza sorgulanır mı?)

Trafikte kurallarına uyulmadığı takdirde kesilen trafik cezalarını sürüler özellikle gelen kamera sistemleri ve gelişen teknoloji ile internet ortamında sorgulamalar yaparak kontrol ediyor. Bu sorgulamalar arasında ise en yaygın olanı E-Devlet'ten trafik ceza sorgulama işlemi oluyor. Peki E-Devlet trafik ceza sorgulama işlemi nasıl yapılıyor? İşte detaylar

27.10.2017Gündem
Gümrük Bakanından çok önemli açıklama Herkesi ilgilendiriyor

Gümrük Bakanı'ndan çok önemli açıklama! Herkesi ilgilendiriyor

Bakan Tüfenkci, yeni kurulan sistemi de anlattı: Artık herkes T.C. kimlik numarası ile Bakanlığın web sitesi ya da e-devlet sistemi üzerinden adına şirket kurulup kurulmadığını görebilecek.

26.10.2017Ekonomi
KYK burs başvuruları nasıl yapılır KKY burs başvurusu için gerekli bilgiler neler

KYK burs başvuruları nasıl yapılır? KKY burs başvurusu için gerekli bilgiler neler?

KYK burs başvuruları nasıl yapılır sorusu yüz binlerce öğrenci tarafından en çok sorgulanan ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. 16 Ekim Pazartesi günü başlayan KYK burs başvurularıyla birlikte öğrenciler, bursların nasıl alınacağını öğrenmeye çalıştılar. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatlarına destek olması için sağlanan KYK bursları için başvurular alınmaya başlandı. Peki, KYK burs başvuruları nasıl yapılır? KKY burs başvurusu için gerekli bilgiler neler?

18.10.2017Gündem
e-Devlet girişi nasıl yapılır e-Devlet şifresi nasıl alınır

e-Devlet girişi nasıl yapılır? e-Devlet şifresi nasıl alınır?

e-Devlet girişi nasıl yapılır sorusu yüz binlerce vatandaş tarafından en çok aranan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. e-Devlet sistemi vatandaşlara iki binin üzerinde hizmete erişim imkanı sağlıyor. e-Devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra istenilen hizmet ile ilgili olarak işlemler gerçekleştirilebiliyor. Peki, e-Devlet girişi nasıl yapılır? e-Devlet şifresi nasıl alınır?

17.10.2017Gündem
HGS bakiye ve geçiş ihlali sorgulama işlemi nasıl yapılır e-Devlet bakiye sorgulama sayfası

HGS bakiye ve geçiş ihlali sorgulama işlemi nasıl yapılır? e-Devlet bakiye sorgulama sayfası

HGS bakiye ve geçiş ihlali sorgulama işleminin nasıl yapılacağı yüz binlerce araç sahibi vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. HGS bakiye sorgulamak için; e-devlet, PTT, telefon ve bankalar HGS sorgulama işlemlerinize aracılık eder. Bunların hiçbirine gerek kalmadan bankalara verilecek otomatik ödeme talimatı ile de bakiyenin yetersiz kalması durumunun önüne geçilebilir. Peki, HGS bakiye ve geçiş ihlali sorgulama işlemi nasıl yapılır?

17.10.2017Gündem
2017 KYK yurt kayıtları E-Devlet üzerinden mi yapılacak KYK yurt ücretleri ne kadar

2017 KYK yurt kayıtları E-Devlet üzerinden mi yapılacak? KYK yurt ücretleri ne kadar?

2017 KYK yurt kayıtlarının E-Devlet üzerinden mi yapılacağı binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. KYK yurt sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmış ve öğrencilerin kalacağı yurtlar belli olmuştu. Yurt kayıtlarını yaptırmak isteyen öğrenciler ise kayıtların nasıl yapılacağını merak ediyorlar. Öte yandan öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için ilk üç yedek yerleştirme tarihi de açıklandı. KYK yurtları için yedek yerleştirme tarihleri belli oldu. Peki, 2017 KYK yurt kayıtları E-Devlet üzerinden mi yapılacak? KYK yurt ücretleri ne kadar?

6.09.2017Eğitim
KYK yurt başvurusu nasıl yapılır Burs başvuruları ne zaman

KYK yurt başvurusu nasıl yapılır? Burs başvuruları ne zaman?

KYK yurt başvuruları 14 Ağustos Pazartesi günü başladı. 2017-2018 öğretim yılında ilk kez herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran hazırlık ve birinci sınıf öğrencileri, herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf öğrencileri, yurt başvurularını e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebiliyor. Peki KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?

16.08.2017Gündem
Bakanlıktan büyük kolaylık E-Devletten yapılabilecek

Bakanlıktan büyük kolaylık! E-Devlet'ten yapılabilecek

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, tüketici hakem heyetlerine yapılacak başvuruları kolaylaştıran bir düzenleme yaptı. Tüketici Hakem Heyetleri Yönetmeliğinde değişiklik yapılarak, Tüketici Hakem Heyetlerine elden başvuru yanı sıra, elektronik ortamda e-devlet sistemi üzerinden Tüketici Bilgi Sistemi ile yapılması imkanı da getirildi.

11.08.2017Ekonomi
Ne zaman emekli olurum Emekli olunca ne kadar maaş alırım

Ne zaman emekli olurum? Emekli olunca ne kadar maaş alırım?

İş yaşamında yılları deviren vatandaşlar, emeklilik yaşı ve maaşıyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor. ‘Ne zaman emekli olurum?’, ‘Emekli olunca ne kadar maaş alabilirim?’ gibi sorulara en doğru yanıtı ise e- devlet sistemi veriyor. Pek çok hizmetin online sistem üzerinden gerçekleştirilmesine olanak sağlayan e- devlet, emeklilik planlarında destekleyici oluyor. İşte emekli yaşı ve maaşı hesaplamanın detayları!

6.07.2017Ekonomi
E-Devlet şifresi nasıl alınır, e devlet işlemleri nasıl yapılır

E-Devlet şifresi nasıl alınır, e devlet işlemleri nasıl yapılır?

Hakkınızdaki tüm bilgileri E-devlet adresinden sorgulayabilir lazım olan evrakları bu siteden erişim sağlayabilirsiniz. Artık bir çok kuruluşta e-devlet'ten alınan evraklar resmi evrak statüsünde işlem görebiliyor. Peki E-devlet şifresi nasıl alınır, e-devlet'te işlemler nasıl yapılır? İşte online hizmetin hayatımıza getirdiği en büyük kolaylıklardan olan e-devlet hakkında tüm detaylar

4.07.2017Gündem
2017 ÖSYM KPSS tercihleri nasıl yapılacak KPSS tercih robotu nasıl kullanılır

2017 ÖSYM KPSS tercihleri nasıl yapılacak? KPSS tercih robotu nasıl kullanılır?

2017 ÖSYM KPSS tercihlerinin nasıl yapılacağı binlerce memur adayı vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında yer aldı. Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak. KPSS tercihleri ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden tercih robotu kullanılarak yapılacak. Peki, KPSS tercih robotu nasıl kullanılır? İşte detaylar.

23.06.2017Gündem
Ehliyet Sınavı saat kaçta yapılacak İşte giriş belgesi sorgulama ekranı

Ehliyet Sınavı saat kaçta yapılacak? İşte giriş belgesi sorgulama ekranı

Ehliyet sınavı bugün yapılacak. Sınava girecek adaylar Ehliyet sınavının saat kaçta yapılacağını merak ediyor. MEB tarafından yapılan sınavları yılda 5 kez düzenleniyor. Peki Ehliyet sınavı saat kaçta başlayacak? İşte sınav öncesi gerekli bilgiler ve sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

20.05.2017Gündem
Ehliyet sınavı yarın saat kaçta yapılacak Ehliyet almak için gerekli şartlar neler

Ehliyet sınavı yarın saat kaçta yapılacak? Ehliyet almak için gerekli şartlar neler?

Ehliyet sınavının yarın saat kaçta yapılacağı binlerce sürücü adayı tarafından merak edilen konulardan birisi haline geldi. Ehliyetlerini almak ve artık araba kullanmak isteyen birçok vatandaş yarın ehliyet sınavında ter dökecek. Öte yandan vatandaşlar ehliyet almak için gerekli şartların neler olduğunu da merak ediyorlar. Peki, Ehliyet sınavı yarın saat kaçta yapılacak? Ehliyet almak için gerekli şartlar neler?

19.05.2017Gündem
Ehliyet sınavı ne zaman Çıkmış ehliyet sınavı soruları

Ehliyet sınavı ne zaman? Çıkmış ehliyet sınavı soruları

Ehliyet sınavı için hazırlıklar devam ediyor. Trafiğe çıkma hayalini daha fazla ertelemek istemeyen sürücü adayları, çıkmış ehliyet sorularıyla alıştırma yapıyor. 18 yaşını doldurmuş her bireyin başvuruda bulunabileceği ehliyet sınavlarının bu yılki 2. sınavı mayıs ayı içerisinde gerçekleşecek. Peki, ehliyet sınavı ne zaman? Çıkmış sorulara nasıl ulaşılır? İşte, tüm detaylar!

15.05.2017Gündem
Emekli olunca ne kadar maaş alırım Ne zaman emekli olurum

Emekli olunca ne kadar maaş alırım? Ne zaman emekli olurum?

Emeklilik süreciyle ilgili detaylar ve pek çok kamu kurumu ile alakalı işlemler e-devlet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. ‘Ne zaman emekli olurum?’, ‘Emekli olunca ne kadar maaş alabilirim?’ gibi emekliliğe ilişkin pek çok soru hem SGK tarafından hem e-Devlet sistemi üzerinden yanıt buluyor. İşte, SGK emeklilik sorgulama ve emelilik maaşı sorgulama işlemi hakkında detaylar!

11.05.2017Gündem
GSS borç sorgulaması nasıl yapılır GSS nedir

GSS borç sorgulaması nasıl yapılır? GSS nedir?

GSS borcuna af bekleyen vatandaşların beklediği haber geldi. Yaklaşık 5 milyon vatandaşın prim borçları 1 Nisan'dan itibaren yeniden hesaplanacak. Gecikme cezaları ve faizler silinecek. Peki, binlerce vatandaşı ilgilendiren GSS nedir? GSS borç sorgulaması nasıl yapılır?

30.03.2017Ekonomi
İşsizlik maaşı şartları neler İşte, işsizlik maaşında kritik uyarılar

İşsizlik maaşı şartları neler? İşte, işsizlik maaşında kritik uyarılar

İşsizlik maaşı, ansızın işsiz kalan vatandaşların imdadına yetişiyor. Bu olanaktan faydalanmak isteyen vatandaşların bazı şartları yerine getirmiş olması gerekiyor. Peki, işsizlik maaşı başvuru şartları neler? Herkes, maaş hesaplamasında etkili olan faktörler neler ve kimler alabiliyor? İşte, işsizlik maaşı başvuru şartları ve tüm merak edilenlere yanıtlar!

16.11.2016Gündem
E-devlet sistemine giriş işlemleri.. E-devlet şifresi nasıl alınır

E-devlet sistemine giriş işlemleri.. E-devlet şifresi nasıl alınır?

E-devlet sistemi ile artık bir çok işlemi online olarak halledebilirsiniz. E-devlet üzerinden işlem yapabilmek için kullanıcı işlemlerinde çoğu zaman şifre unutuluyor veya kaybediliyor. E-devlet işlemlerinde kullancı bilgilerine ulaşabileceğiniz kısa yollar mevcut. Peki E-Devlet giriş işlemlerinde şifre unutulursa ne yapılmalı? İşte konu hakkındaki detaylar

20.09.2016Gündem
YÖK’ten öğrencilere ‘e-Kayıt onayı’ müjdesi

YÖK’ten öğrencilere ‘e-Kayıt onayı’ müjdesi

e-Devlet sistemi üzerinden işlemlerini girip bitirmeden çıkanlar ve e-Devlet yerine sadece üniversitelerin ön kayıt alanlarını dolduranlara ‘e-Kayıt onayı’ müjdesi geldi. YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, bu öğrencilerin kayıt işlemleri ‘kayıt yapılmış’ olarak kabul edilecek.

9.09.2016Eğitim
T.C Kimlik No ile SGK sorgulama nasıl yapılıyor

T.C Kimlik No ile SGK sorgulama nasıl yapılıyor?

SSK SGK sorgulama işlemleri Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında hizmet veren ve internetten gerçekleştirilen online işlemlerdir. SSK SGK sorgulama ile bağlı olduğunuz kurumların hizmet dökümlerine erişebilirsiniz. Vatandaşlar online olarak SSK sorgulamasını kolayca yapabiliyorlar. Bunun için gerekli olan e-devlet sistemi giriş işlemlerini eksiksiz yerine getirmek. Peki TC Kimlik No ile SSK SGK sorgulama nasıl yapılıyor?

22.04.2016Gündem
Tüm yönleriyle tehlikeli madde taşımacılığı

Tüm yönleriyle tehlikeli madde taşımacılığı

İş güvenliği alanında birbiri ardına yeni yönetmelikler yürürlüğe giriyor.

E- Devlet şifresi ile adli sicil kaydı nasıl alınır

E- Devlet şifresi ile adli sicil kaydı nasıl alınır?

Bir kişinin herhangi bir adli işleminin bulunmadığının belirtildiği belgeye adli sicil kaydı denir. Yaşamda birçok alanda adli sicil kaydına ihtiyaç duyarız. İşe girerken, okul kaydı yaptırırken gibi birçok kurumda adli sicil kaydı istenir. Peki E- Devlet şifresi ile adli sicil kaydı nasıl alınır?

24.03.2016Gündem
MHRS ile ALO 182den nasıl randevu alınır

MHRS ile ALO 182'den nasıl randevu alınır?

MHRS ALO 182 ile nasıl randevu alınır? Mobil cihаz ile MHRS randevusu nasıl alınır? Online randevu işlemleri nasıl gerçekleştirilir? İşte detaylar…

21.03.2016Gündem
e-Devlet ile Adli Sicil Kaydı sorgulaması yapmak çok kolay

e-Devlet ile Adli Sicil Kaydı sorgulaması yapmak çok kolay!

2008 senesinde vatandaşların hizmetine sunulan e-Devlet kapısı sistemi ile kamu kurumları ile alakalı işlemler kısa sürede halledilebiliyor. E-Devlet kapısı sisteminde hizmet veren kurumlardan biri de Adalet Bakanlığı. Adalet Bakanlığı’na ait işlemlerle alakalı sorgulamalar e-Devlet ile kolayca gerçekleştiriliyor. Peki, e-Devlet adli sicil kaydı sorgulaması nasıl yapılır? e-Devlet adli sicil kaydı belge doğrulaması nasıl gerçekleştirilir? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

21.03.2016Gündem
İkametgah adresi değişikliği nasıl yapılır e-Devlet girişi ile Adres Değişikliği Bidirimi

İkametgah adresi değişikliği nasıl yapılır? e-Devlet girişi ile Adres Değişikliği Bidirimi!

Yeni bir adrese taşınanlar, 20 gün içerisinde adres değişikliğini Nüfus Müdürlüğü’ne resmi olarak bildirmek zorundadır. Bu işlem günümüzde e-Devlet sistemi üzerinde online olarak gerçekleştirilebiliyor. Peki e-Devlet şifresi ile ikametgah adresi nasıl değiştirilir? İşte detaylar…

16.03.2016Gündem
e--Devlet şifremi unuttum, nasıl girebilirim e-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır

e--Devlet şifremi unuttum, nasıl girebilirim? e-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır?

Kamu hizmetlerinin işleyişi içerisinde önemli bir yere sahip e-Devlet sistemine girmek için kullanılan şifre unutulduğu takdirde uygulamaya giriş yapılamaz. Unutulması durumunda değiştirilme imkanı da bulunmuyor. Peki bu durumda e-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır? İşte detaylar…

15.03.2016Gündem
e-Devlet ile SGK hizmet dökümü sorgulama

e-Devlet ile SGK hizmet dökümü sorgulama!

Kamu kurumlarının dijital hizmetlerini tek bir adreste toplayan e-Devlet uygulaması sayesinde güncel sigorta bilgileri öğrenilebiliyor. SGK hizmet dökümü sorgulaması nasıl yapılır? SGK hizmet dökümü belgesi nasıl doğrulanır? İşte detaylar…

15.03.2016Gündem
MHRS sistemine giriş ve randevu alma

MHRS sistemine giriş ve randevu alma!

Sağlık Bakanlığı hizmetlerinden biri olan MHRS ile çok kısa sürede hastane randevusu alınabiliyor, alınan randevu iptal edilebiliyor. Sağlık alanında gerçekleştirilen en büyük kolaylık olarak nitelendirilen MHRS online hastane randevu alma sistemine verilen isimdir. MHRS işlemleri nelerdir? MHRS online randevu alma işlemleri nasıl gerçekleşir?

15.03.2016Gündem
e-Devlet askerlik yeri sorgulama | Askerlik yeri öğrenme

e-Devlet askerlik yeri sorgulama! | Askerlik yeri öğrenme!

Askerlik çağına gelmiş erkek vatandaşlar, vatani görevini yerine getireceği yeri e-Devlet sisteminden kolayca öğrenebiliyor. Askerlik yeri, e-Devlet sistemi içerisinde yer alan Milli Savunma Bakanlığı menüsünden sorgulanabiliyor. e-Devlet üzerinde askerlik sorgulaması nasıl yapılır?

14.03.2016Gündem
e-Devlet Adli Sicil Kaydı sorgulaması nasıl yapılır

e-Devlet Adli Sicil Kaydı sorgulaması nasıl yapılır?

2008 senesinde vatandaşların hizmetine sunulan e-Devlet kapısı sistemi ile kamu kurumları ile alakalı işlemler kısa sürede halledilebiliyor. E-Devlet kapısı sisteminde hizmet veren kurumlardan biri de Adalet Bakanlığı. Adalet Bakanlığı’na ait işlemlerle alakalı sorgulamalar e-Devlet ile kolayca gerçekleştiriliyor. Peki, e-Devlet adli sicil kaydı sorgulaması nasıl yapılır? e-Devlet adli sicil kaydı belge doğrulaması nasıl gerçekleştirilir? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

14.03.2016Gündem
GSS prim borcu sorgulaması nasıl yapılır 2016 GSS ücretleri arttı mı

GSS prim borcu sorgulaması nasıl yapılır? 2016 GSS ücretleri arttı mı?

2016 yılıyla beraber asgari ücrete yapılan %30’luk zammın ardından Genel Sağlık Sigortası (GSS) primlerine de zam geldi ve en düşük 50 TL olan GSS primi 65 TL’ye çıktı. Peki, e-Devlet üzerinden GSS prim borcu sorgulaması nasıl yapılır? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

10.03.2016Gündem
e-Devlet araç ve sürücü belgesi ceza puanı sorgulama

e-Devlet araç ve sürücü belgesi ceza puanı sorgulama!

e-Devlet üzerinden EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) tarafından sunulan hizmetlerden biri de araç sorgulama hizmetidir. Araç sorgulama hizmeti sayesinde araçla alakalı Emniyet Genel Müdürlüğü’nde kayıtlı tüm bilgiler görülmektedir. Peki, e-Devlet ile araç sorgulaması nasıl yapılır? e-Devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulaması nasıl yapılır? EGM trafik cezası sorgulaması nasıl gerçekleştirilir? Tüm detaylar haberimizde...

7.03.2016Gündem
e-Devlet IMEI sorgulama ve mobil hat sorgulama nasıl yapılır

e-Devlet IMEI sorgulama ve mobil hat sorgulama nasıl yapılır?

2008 senesinde e-Devlet kapısı sisteminin hayata geçirilmesiyle beraber kamu kurumlarıyla alakalı tüm online hizmetler tek bir sayfa üzerinden hizmete sunulmaya başlandı. e-Devlet sistemi üzerinden hizmet veren kurumlardan biri de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’dur. Peki, e-Devlet üzerinden IMEI sorgulama işlemi nasıl yapılır? e-Devlet ile mobil hat sorgulaması nasıl gerçekleştirilir? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

3.03.2016Gündem
MHRS randevu alma - Mobil cihazla hastane randevusu alma işlemleri

MHRS randevu alma - Mobil cihazla hastane randevusu alma işlemleri!

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) sayesinde artık vatandaşlar sıra beklemeden kolaylıkla randevu alabiliyorlar. Peki, MHRS randevu alma sistemi nasıl çalışır? MHRS randevusu nasıl alınır? Mobil MHRS randevusu nasıl alınır? Tüm detaylar haberimizde...

1.03.2016Gündem
e-Devlet BİMER başvuru sonucu sorgulama BİMER başvurusu nasıl yapılır

e-Devlet BİMER başvuru sonucu sorgulama! BİMER başvurusu nasıl yapılır?

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) sayesinde istek, şikayet, ihbar, görüş ve öneriler online olarak devlete sunulabiliyor. Vatandaş ve devlet arasında aracı olan BİMER, şikayetlerinizi kolaylıkla ifade edebileceğiniz ve şikayetinizle alakalı yardım bekleyebileceğiniz bir sitemdir. Peki BİMER nasıl kullanılır? Online BİMER başvurusu nasıl yapılır? e-Devlet üzerinden BİMER başvurusu nasıl sorgulanır? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

1.03.2016Gündem
e-Devlet ile askerlik sorgulama nasıl yapılır Askerlik durum belgesi doğrulama

e-Devlet ile askerlik sorgulama nasıl yapılır? Askerlik durum belgesi doğrulama!

e-Devlet kapısı hizmetleri kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmakla beraber zaman kaybı yaşamalarının da önüne geçmekte. Bir çok kurumun e-Devlet sistemi üzerinden sunduğu hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetleri sunan kurumlardan biri de Millî Savunma Bakanlığı’dır. Peki, e-Devlet ile askerlik sorgulaması nasıl yapılır? Askerlik durum belgesi doğrulama işlemi nasıl gerçekleştirilir? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

29.02.2016Gündem
e-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır

e-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır?

Türkiye’deki kamu hizmet uygulamalarına erişim sağlayan e-Devlet sisteminde herhangi bir işlem yapabilmek için TC kimlik numarasının yanı sıra e-Devlet şifresi olmalıdır. Şifresi olmayan vatandaşlar, dijital ortamda sunulan kamu kurumlarının hizmetlerinden yararlanamaz. Peki bu durumda e-Devlet şifresi nereden alınır? İşte detaylar…

24.02.2016Gündem