EKSTRA
MENÜ

Doğu Anadolu

Doğu Anadolu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğu Anadolu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30.576 Doğu Anadolu haberi bulunmuştur.

Doğu Anadolu Haberleri

Doğu Anadoluda gece sıcaklık sıfırın altında 4 dereceye düştü

Doğu Anadolu'da gece sıcaklık sıfırın altında 4 dereceye düştü

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 4 dereceyle Ardahan'ın Göle ilçesinde ölçüldü.

29.10.2020Gündem
Bugün hava nasıl olacak Meteoroloji 29 Ekim il il hava durumu tahminleri - Sağanak geliyor

Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji 29 Ekim il il hava durumu tahminleri - Sağanak geliyor

Hava durumu tahminleri günlük olarak takip ediliyor. Yurt genelinde sıcak havalar etkisini sürdürürken, Meteoroloji'den 29 Ekim Perşembe günü için yağış uyarısı geldi. Yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre, İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya çevreleri ile Isparta'nın güney, Burdur'un doğu ilçelerinde yağışların kuvvetli olması bekleniyor. İstanbul'da da bugün sağanak yağış etkili olacak. Peki, bugün hava nasıl olacak, nerelere yağmur yağacak? İşte, MGM 29 Ekim il il hava durumu tahminleri.

29.10.2020Gündem
MGM hava durumu tahminleri 27 Ekim: Bugün hava nasıl olacak O illere sis uyarısı

MGM hava durumu tahminleri 27 Ekim: Bugün hava nasıl olacak? O illere sis uyarısı!

Günlük hava durumu tahminleri Meteoroloji'nin internet sitesinden açıklandı. Güneşli hava etkisini sürdürürken, Düzce ve Zonguldak çevreleri ile Sakarya'nın kıyı ilçelerine MGM'den sağanak yağış uyarısı geldi. Marmara, Ege ve Batı Karadeniz'de bugün sis ve pus bekleniyor. Diğer yandan, İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümünden Prof. Dr. Orhan Şen sisli havalara karşı vatandaşları uyardı. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, 27 Ekim Salı İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

27.10.2020Gündem
6 bin 200 yıllık Pulur Höyük, Erzurumun tarihine ışık tutacak

6 bin 200 yıllık Pulur Höyük, Erzurum'un tarihine ışık tutacak

Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Rabia Akarsu, merkez Aziziye ilçesine bağlı Ömertepe Mahallesi'ndeki Pulur höyükte kazı yapmak için Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan izin istedi. Akarsu, "Kazılarda öncelikli hedefimiz Doğu Anadolu arkeolojisinde önemli bir boşluğu yani bölge kronolojisi ile ilgili bilgi eksikliğini gidermek olacaktır" dedi.

26.10.2020Seyahat
Pazar günü (bugün) hava nasıl olacak Meteoroloji 25 Ekim 2020 hava durumu tahminleri

Pazar günü (bugün) hava nasıl olacak? Meteoroloji 25 Ekim 2020 hava durumu tahminleri

Günlük hava durumu tahminleri Meteoroloji tarafından yayınlandı. Yurt genelinde sıcak ve güneşli hava etkisini sürdürürken, pazar gününü açık havada geçirmek isteyenler, 25 Ekim hava durumu tahminlerine odaklandı. MGM'den yapılan son değerlendirmelere göre, gece ve sabah saatlerinde Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz'de yer yer pus ve sis bekleniyor. Peki, pazar günü hava nasıl olacak? İşte, 25 Ekim il il hava durumu tahminleri.

24.10.2020Gündem
23 Ekim Cuma günü (bugün) hava nasıl olacak MGM duyurdu: Sıcaklık 1 ila 3 derece artacak

23 Ekim Cuma günü (bugün) hava nasıl olacak? MGM duyurdu: Sıcaklık 1 ila 3 derece artacak!

Hava durumu tahminleri Meteoroloji tarafından açıklandı. Yurt genelinde geçtiğimiz haftadan beri devam eden sağanak yağışın ardından MGM'den sıcak hava açıklaması geldi. Yapılan son dakika hava durumu değerlendirmelerine göre, Marmara'nın güney ve doğu kesimleri ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde sabah saatlerinde pus ve sis etkili olacak. Hava sıcaklığının ise 1-3 derece artacağı ve mevsim normallerinin üzerine çıkacağı ön görülüyor. İşte, 23 Ekim il il hava durumu tahminleri.

23.10.2020Gündem
Tohum desteği ile çiftçilerin yüzü gülüyor

Tohum desteği ile çiftçilerin yüzü gülüyor

Erzurum İl Tarım Müdürlüğü’nce yem bitkileri üretimi artırmak için çiftçilere tohum desteği veriliyor.

22.10.2020Ekonomi
Doğu Anadolu Gözlemevi ne zaman kapılarını açıyor

Doğu Anadolu Gözlemevi ne zaman kapılarını açıyor?

Erzurum'da, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Atatürk Üniversitesinin desteğiyle yapımına devam edilen, alt yapısının yüzde 95’i, bina ve kubbelerin de yüzde 90'lık bölümü tamamlanan Doğu Anadolu Gözlemevi (DAG) uzayı gözlemlemek için adeta gün sayıyor.

22.10.2020Teknoloji
Hava durumu tahminleri 22 Ekim: Bugün hava nasıl olacak Ege Bölgesi için yağış uyarısı

Hava durumu tahminleri 22 Ekim: Bugün hava nasıl olacak? Ege Bölgesi için yağış uyarısı!

Günlük hava durumu değerlendirmeleri MGM'nin internet sitesinden yayınlandı. Yurt genelinde hava sıcaklığının düşmesinin ardından Meteoroloji'den perşembe günü için yeni uyarı yapıldı. Son dakika tahminlere göre, perşembe günü Muğla çevrelerinde sağanak yağış etkili olacak. Kıyı Ege, Manisa, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Isparta, Konya, Karaman, Ordu çevrelerinde ise yağışların kuvvetli olacağı ön görülüyor. İstanbul'da ise sıcaklığın 23 derece civarında olması tahmin ediliyor. İşte, 22 Ekim il il hava durumu tahminleri.

22.10.2020Gündem
Erzincan 2. Uluslararası Kısa Film Festivali başladı

Erzincan 2. Uluslararası Kısa Film Festivali başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle düzenlenen "Erzincan 2. Uluslararası Kısa Film Festivali" başladı.

21.10.2020Keyif
Van ve Bitliste deprem mi oldu AFAD ve Kandilli son depremler verileri

Van ve Bitlis'te deprem mi oldu? AFAD ve Kandilli son depremler verileri

Türkiye güne deprem haberiyle uyandı. Girit Adası açıklarında meydana gelen deprem ardından Doğu Anadolu Bölgesi de sallandı. Bitlis'te ve Van'da meydana gelen deprem çevre illerde de hissedilirken sosyal medyada ‘deprem mi oldu, Van'da deprem mi oldu?’ paylaşımları yapılmaya başlandı. Peki, bugün nerelerde, kaç şiddetinde deprem oldu. İşte AFAD ve Kandilli verileriyle son depremler bilgileri…

21.10.2020Gündem
Erzincan’ın yüksek kesimlerine kar yağdı

Erzincan’ın yüksek kesimlerine kar yağdı

Sağanak yağışın etkili olduğu Doğu Anadolu Bölgesi'nde Erzincan’ın Çayırlı ilçesinde dağların zirvesine kar yağdı.

21.10.2020Gündem
Bugün hava durumu nasıl, yağmur yağacak mı 21 Ekim 2020 İstanbul, Ankara, İzmir ve il il MGM hava durumu raporu

Bugün hava durumu nasıl, yağmur yağacak mı? 21 Ekim 2020 İstanbul, Ankara, İzmir ve il il MGM hava durumu raporu

Hava durumu tahminleri Meteoroloji'nin internet sitesinden yayınlandı. Son yapılan değerlendirmelere göre 21 Ekim Çarşamba günü Ege Bölgesi'nde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Hava sıcaklığının ise bugün kuzeybatı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, güneybatı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor. İstanbul'da çarşamba günü hava sıcaklığı 19 dereceyi gösterecek ve yağmur etkili olacak. Peki, bugün hava durumu nasıl olacak? İşte, MGM 21 Ekim Çarşamba İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu raporu.

21.10.2020Gündem
Bugün dolu yağacak mı

Bugün dolu yağacak mı?

Meteoroloji'den yapılan uyarılar ardından gözler dolu yağışına çevrildi. Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, orta ve doğu Karadeniz, iç Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve güneyi ile Doğu Anadolu'nun doğusu kuvvetli sağanak yağışın etkisi altında olacak. Peki, bugün dolu yağacak mı?

20.10.2020Gündem
Son dakika... Meteorolojiden kuvvetli sağanak ve fırtına uyarısı

Son dakika... Meteoroloji'den kuvvetli sağanak ve fırtına uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, orta ve doğu Karadeniz, iç Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve güneyi ile Doğu Anadolu'nun doğusu kuvvetli sağanak yağışın etkisi altında. Marmara ve kuzey Ege'de kuvvetli rüzgar bekleniyor

20.10.2020Gündem
MGM hava durumu tahminleri 20 Ekim: Bugün hava nasıl olacak Marmara Bölgesine yağış geliyor

MGM hava durumu tahminleri 20 Ekim: Bugün hava nasıl olacak? Marmara Bölgesi'ne yağış geliyor!

Günlük hava durumu tahminleri Meteoroloji'nin internet sitesinden yayınlandı. Yurt genelinde soğuk ve yağışlı hava devam ederken MGM'den salı günü için Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz Bölgeleri için sağanak yağış uyarısı geldi. İstanbul'da bugün kıyı kesimlerde zamanla il genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Rize il geneli ve Artvin’in kıyı kesimlerinde yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, 20 Ekim Salı İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

20.10.2020Gündem
Diyadin Kaplıcaları sonbaharda şifa arayanların uğrak yeri oluyor

Diyadin Kaplıcaları sonbaharda şifa arayanların uğrak yeri oluyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nin önemli termal turizm merkezlerinden Ağrı'nın Diyadin ilçesinde, 48 kilometrekarelik alanda bulunan kaplıcalar, sonbaharda şifa arayanların uğrak yeri haline geliyor.

19.10.2020Seyahat
Bugün hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı MGM 19 Ekim hava durumu: İstanbul, Ankara, İzmir için sağanak uyarısı

Bugün hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı? MGM 19 Ekim hava durumu: İstanbul, Ankara, İzmir için sağanak uyarısı

MGM hava durumu tahminleri, Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmeler ile takip ediliyor. İstanbul'da fırtınayla beraber etkili olan sağanak yağışın ardından MGM'den pazartesi günü için de yeni uyarısı yapıldı. Son dakika hava durumu tahminlerine göre, Ankara il geneli ve çevre ilçeleri, Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu kıyılarında sağanak yağış bekleniyor. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, 19 Ekim Pazartesi İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

19.10.2020Gündem

Bugün dolu yağacak mı? 18 Ekim Pazar günü için MGM'den önemli uyarı

Bugün dolu yağacak mı sorusu, araçlarını muhtemel bir olumsuzluktan korumak isteyen pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu ile ilgili yapmış olduğu değerlendirmelerin ardından dolu yağışı olup olmayacağı hakkında bilgileri, vatandaşlarla paylaştı. Peki, bugün dolu yağacak mı? İşte, o konu hakkında MGM'den alınan son bilgiler

18.10.2020Gündem
Son dakika: Dikkat Meteoroloji uyardı Bugün Ankara, İstanbul, İzmir…

Son dakika: Dikkat Meteoroloji uyardı! Bugün Ankara, İstanbul, İzmir…

Meteoroloji’den yapılan son dakika değerlendirmelerine göre bugün Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa’da aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Prof. Dr. Orhan Şen ise yaptığı değerlendirmede ‘Salı günü gelecek yağış daha yaygın olur; İç Anadolu, Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu…’ ifadelerini kullandı

18.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Kocadan yerli koronavirüs aşısı ve yüz yüze eğitim konularında önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Bakan Koca'dan yerli koronavirüs aşısı ve yüz yüze eğitim konularında önemli açıklamalar

Son dakika haberi.. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar arasında yerli koronavirüs aşısı ve yüz yüze eğitim dikkat çekenler arasındaydı. Bakan Koca açıklamalarında tedbire dikkat çekerken, "Maskenin koruyuculuğu %90'ana ulaştığı kadar bilinmektedir. Bugünden itibaren bu tavizlerin riski artmaktadır. Lütfen evinizin dışındaki ortamlarda maske takmayı ihmal etmeyin" dedi. Koca, 'Vaka sayılarındaki artışlar nedeniyle yeni tedbirler alınacak mı?' sorusuna ise "Şu dönemde alınan tedbirlere ilave yeni bir tedbir düşünmüyoruz. Bu, hiç olmayacağı anlamına gelmez" şeklinde cevap verdi.

16.10.2020Gündem
Dünya listesine o da girdi Türkiyeden neler var neler

Dünya listesine o da girdi! Türkiye'den neler var neler

Merkezi İtalya’da bulunan Slowfood Biyoçeşitlilik Vakfı tarafından, dünya genelindeki yerel türleri korumak amaçlı oluşturulan ve 5 bin 323 ürünün bulunduğu Uluslararası Nuh’un Ambarı (Ark of Taste) listesinde, Boğatepe gravyer, İsot biber, Afyon kaymağı, İzmir boyozu, Şile kestane balı gibi Türkiye’den 76 yöresel ürün ve lezzet yer alıyor.

Hava durumu 15 Ekim: Bugün hava nasıl olacak Doğu Karadeniz bölgesi için sağanak uyarısı

Hava durumu 15 Ekim: Bugün hava nasıl olacak? Doğu Karadeniz bölgesi için sağanak uyarısı

MGM hava durumu raporu son dakika değerlendirmeler ile takip ediliyor. Geçtiğimiz hafta sonundan itibaren yurt genelinde hava sıcaklığında yaşanan düşüş ve etkili olan sağanak yağışların ardından Meteoroloji'den Doğu Karadeniz kıyıları, Ordu, Osmaniye ve Hatay çevreleri için sağanak yağış uyarısı geldi. Yapılan son tahminlere göre hava sıcaklığının ise 1 ila 3 derece ülke genelinde artacağı açıklandı. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, MGM İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 15 Ekim Perşembe hava durumu tahminleri.

15.10.2020Gündem
Türkiyedeki kuş türlerinin yüzde 62si Doğunun kuş cennetinde yaşıyor

Türkiye'deki kuş türlerinin yüzde 62'si 'Doğu'nun kuş cenneti'nde yaşıyor

Doğu Anadolu'nun kuş cenneti olan Aras Nehri Kuş Cenneti'nin kuş bilimine katkıları her geçen gün artıyor.

14.10.2020Seyahat
Vanda ızgara planlı antik kent gün yüzüne çıkarılıyor

Van'da ızgara planlı antik kent gün yüzüne çıkarılıyor

Van'ın Erciş ilçesindeki Zernaki Tepe'de ızgara planlı tarihi kent kalıntısının bulunduğu alanda kurtarma kazısı çalışmalarının başlatılması için inceleme yapıldı.

14.10.2020Seyahat
Hava nasıl olacak, bugün yağmur yağacak mı MGM 14 Ekim il il hava durumu tahminleri

Hava nasıl olacak, bugün yağmur yağacak mı? MGM 14 Ekim il il hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminleri MGM'nin son değerlendirmeleri ile belli oldu. Günlük hava durumu raporunu açıklayan Meteoroloji salı günü İstanbul'da etkili olan sağanak yağışın ardından yeni uyarıda bulundu. Yapılan son tahminlere göre, Ege, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Antalya, Zonguldak, Çankırı ve Eskişehir çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bursa'da da bugün öğle saatlerinden sonra sağanak yağış bekleniyor. Peki, hava nasıl olacak? İşte, 14 Ekim Çarşamba il il hava durumu tahminleri.

14.10.2020Gündem
MGM 13 Ekim 2020 hava durumu tahminleri - Hava bugün nasıl olacak İstanbula yağmur uyarısı

MGM 13 Ekim 2020 hava durumu tahminleri - Hava bugün nasıl olacak? İstanbul'a yağmur uyarısı!

Günlük hava durumu tahminleri Meteoroloji'nin internet sitesinden paylaşıldı. Pazartesi günü İstanbul'da etkili olan sıcak havanın ardından AKOM ve MGM'den salı günü için son dakika yağış uyarısı geldi. Yapılan son hava durumu tahminlerine göre, bugün öğle saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış kentte etkisini gösterecek. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa ile Edirne'nin Güneyi, Balıkesir'in batı kıyıları ve Çanakkale çevrelerinde de yağış bekleniyor. İşte, 13 Ekim il il hava durumu tahminleri.

13.10.2020Gündem
Bugün hava nasıl olacak, yağmur var mı Hava durumu tahminleri 12 Ekim

Bugün hava nasıl olacak, yağmur var mı? Hava durumu tahminleri 12 Ekim!

Günlük hava durumu tahminleri MGM'nin son değerlendirmeleri ile belli oldu. Geçtiğimiz haftadan beri yurt genelinde etkili olan sağanak yağışların ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklığının bazı bölgelerde mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerine çıkacağını duyurdu. Son değerlendirmelere göre, gece ve sabah saatlerinde Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Kastamonu'nun iç kesimleri ve Karabük çevrelerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 12 Ekim hava durumu tahminleri.

11.10.2020Gündem
DASK Elazığ depreminde 220 milyon TL hasar ödemesi yaptı

DASK Elazığ depreminde 220 milyon TL hasar ödemesi yaptı

Sigorta Haftası kapsamında bir açıklama yapan Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), kuruluşundan bu yana sigortalılık oranlarının ve sigorta bilincinin artması için çalışmalar yürütüyor. Türkiye genelinde yüzde 56’lık sigortalılık oranına ulaşan DASK, 220 milyon TL’si Elazığ’da yaşanan son depremde olmak üzere 20 yılda toplam 440 milyon TL hasar ödemesi gerçekleştirdi. 25 milyar TL ödeme gücüne sahip kurum, afet yönetim süreçlerini geliştirmek için de çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak e-devlet üzerinden hasar dosyası görüntüleme, eksik evrak tamamlama ve hasar ihbarı işlemleri de hizmete açıldı. DASK Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler, “Türkiye’de deprem güvencesiz konut bırakmama hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

9.10.2020Ekonomi
Doğu Anadoluda eylül ihracatı salgına rağmen zirve yaptı

Doğu Anadolu'da eylül ihracatı salgına rağmen zirve yaptı

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) kanalıyla eylül ayında yapılan ihracat, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 33,54 artışla Türkiye'nin ihracat ortalamasının da üzerine çıkarak 214 milyon 171 bin dolar oldu.

9.10.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Bakan Koca: Son birkaç haftadır alınan tedbirlerle salgının hızını kestik

Son dakika haberler... Bakan Koca: Son birkaç haftadır alınan tedbirlerle salgının hızını kestik

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adana Valiliği'nde açıklamalarda bulundu. "Son birkaç haftadır ülke ülke çapında alınan tedbirlerin sıkı denetimi ve müdahalelerimiz sayesinde salgının hızını kestik." diyen Bakan Koca, "Yaptığımız müdahalelerle vaka sayılarını azaltmaya başladık. Son 2 haftada vaka sayımız 3'te 1 oranına indi. Adana'da vakamız eylül ayında en yüksek olan sayı, yaklaşık yüzde 66 azalma gösterdi." ifadelerini kullandı.

9.10.2020Gündem
Meteorolojiden son dakika: Kuvvetli yağış uyarısı.. Dolu riski hangi bölgelerde var İstanbulda dolu yağacak mı

Meteorolojiden son dakika: Kuvvetli yağış uyarısı.. Dolu riski hangi bölgelerde var? İstanbul'da dolu yağacak mı?

Trakya kesimi, İstanbul, Balıkesir ve Çanakkale çevreleri ile Bursa'nın batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son dakika açıklamaya göre, Türkiye'nin batı kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunun parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara ve Ege bölgeleri ile Burdur, Isparta, Eskişehir, Düzce ve Bolu çevreleri ile Antalya'nın kuzey ve Ankara'nın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

8.10.2020Gündem
Hava bugün nasıl olacak 8 Ekim Perşembe Meteoroloji İstanbul, Ankara, İzmir il il hava durumu tahminleri

Hava bugün nasıl olacak? 8 Ekim Perşembe Meteoroloji İstanbul, Ankara, İzmir il il hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıklamaları ile belli oldu. MGM'den yapılan son tahminlere göre, Konya, Van ve Hakkâri çevreleri, gece saatlerinde Çanakkale ve Edirne çevrelerinde perşembe günü sağanak yağış etkili olacak. Yağışların Marmara'nın güney ve batısı, İstanbul çevreleri ile İzmir'in kuzey ilçelerinde kuvvetli olacağı ön görülüyor. Hafta başından beri etkisini arttıran sıcak havaların Batı kesimlerde hissedilir derecede azalacağı, tahmin ediliyor. Peki, hava nasıl olacak? İşte, 8 Ekim İstanbul, Ankara, İzmir il il hava durumu tahminleri...

8.10.2020Gündem
Sümbül Dağının zirvesi beyaza büründü

Sümbül Dağı'nın zirvesi beyaza büründü

Hakkari'de Sümbül Dağı ekim ayında yağan karla beyaza büründü.

7.10.2020Gündem
Elazığda deprem mi oldu, nerede deprem oldu İşte AFAD ve Kandilli son depremler listesi

Elazığ'da deprem mi oldu, nerede deprem oldu? İşte AFAD ve Kandilli son depremler listesi

Günün en hissedilir deprem haberi bu kez Doğu Anadolu Bölgesi'nden geldi. Elazığ'da yaşanan deprem ardından gözler bir kez daha son depremler listesine çevrilirken sosyal medyada da 'deprem mi oldu?, nerede deprem oldu? gibi sorular gündeme geldi. İşte AFAD ve Kandilli son depremler listesi

7.10.2020Gündem
MGMden 7 Ekim hava durumu tahminleri için uyarı Bugün hava nasıl olacak

MGM'den 7 Ekim hava durumu tahminleri için uyarı! Bugün hava nasıl olacak?

Günlük hava durumu raporunu açıklayan Meteoroloji, Kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece hava sıcaklığının azalacağını bildirdi. Bugün öğle saatlerinden sonra ise Afyonkarahisar, Isparta, Eskişehir, Bolu, Van ve Hakkari çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Diğer yandan Marmara Bölgesi'nde 7 Ekim Çarşamba günü yer yer toz taşınımı bekleniyor. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, 7 Ekim İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

6.10.2020Gündem
Kılıç Arslan kimdir, ne zaman öldü  Kılıç Arslanın hayatıyla ilgili bilgiler

Kılıç Arslan kimdir, ne zaman öldü? Kılıç Arslan'ın hayatıyla ilgili bilgiler

Uyanış Büyük Selçuklu dizisiyle birlikte gündeme gelen karakterlerden biri de Kılıç Arslan oldu. Kılıç Arslan, Haçlılarla yaptığı mücadelelerin yanı sıra Anadolu’da yaptığı seferlerle tanınıyor. Peki, Kılıç Arslan kimdir, ne zaman öldü? İşte Kılıç Arslan'ın hayatıyla ilgili bilgiler

5.10.2020Televizyon
60 yılda 70e yakın göl kurudu

60 yılda 70'e yakın göl kurudu

Türkiye'de kuruyan ve tehlike altındaki göllerle ilgili yeni bir rapor hazırlayan göl uzmanı Dr. Erol Kesici, Türkiye'de son 60 yılda, Marmara Denizi'nin yüz ölçümünden daha büyük, neredeyse üç Van Gölü büyüklüğünde 70'e yakın doğal gölün kuruduğunu açıkladı.

5.10.2020Seyahat
Huş ağacı nedir ve nerede yetişir Huş ağacı özellikleri ve faydaları

Huş ağacı nedir ve nerede yetişir? Huş ağacı özellikleri ve faydaları

Günümüzde kuzey yarım kürede doğal bir şekilde yetişmekte olan huş ağacının pek çok faydalanıldığı sektörler bulunmaktadır. Bu nedenle sizler için Huş Ağacı nedir ve nerede yetişir? Huş Ağacı özellikleri ve faydaları nelerdir? Detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

2.10.2020Araştırma
Hava durumu tahminleri 2 Ekim 2020 Hava nasıl olacak O illere yağmur uyarısı

Hava durumu tahminleri 2 Ekim 2020! Hava nasıl olacak? O illere yağmur uyarısı!

MGM hava durumu tahminleri son dakika açıklamalar ile takip ediliyor. Marmara Bölgesi başta olmak üzere bazı illerde etkili olan yağışın ardından, günlük hava durumu tahminleri belli oldu. Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, 2 Ekim Cuma günü Niğde, Kayseri, Sivas, Kastamonu, Sinop, Erzincan ve Siirt çevrelerinde sağanak yağış etkili olacak. Sıcaklık değerleri iç ve doğu kesimlerde biraz azalacak diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik beklenmiyor. Peki, hava nasıl olacak? İşte, 2 Ekim il il hava durumu tahminleri.

1.10.2020Gündem
Urartular kimdir ve nerede kuruldu Urartular neyi buldu Urartular başkenti ve tarihi hakkında bilgi

Urartular kimdir ve nerede kuruldu? Urartular neyi buldu? Urartular başkenti ve tarihi hakkında bilgi

Urartular M.Ö. 1000 yıllarında yaşamış olan önemli uygarlıklardan biridir. Urartular kimdir ve nerede kuruldu, Urartular neyi buldu, Urartular başkenti ve tarihi hakkında bilgileri derledik.

1.10.2020Araştırma
MGM hava durumu tahminleri 1 Ekim 2020 Hava nasıl olacak Dolu uyarısı

MGM hava durumu tahminleri 1 Ekim 2020! Hava nasıl olacak? Dolu uyarısı!

Günlük hava durumu tahminleri, Meteoroloji'nin son dakika açıklamalar ile takip ediliyor. İstanbul'da etkili olan ve bazı araçların hasar görmesine neden olan dolu yağışının ardından MGM'den Doğu Karadeniz Bölgesi için kuvvetli sağanak yağış uyarısı geldi. İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros hava durumuna ilişkin yaptığı değerlendirmede, dolu olma ihtimalinin olduğunu belirtti. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, 1 Ekim il il hava durumu tahminleri.

1.10.2020Gündem
Son dakika... Bakan Karaismailoğlu: Havacılık sektörü cirosu 27.2 milyar dolara yükseldi

Son dakika... Bakan Karaismailoğlu: Havacılık sektörü cirosu 27.2 milyar dolara yükseldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "2003 yılında 26 olan havalimanı sayımızı 56'ya yükselttik. İç hatlarda 2 merkezden 26 noktaya yapılan uçuş hizmetimizi, 7 merkezden 56 noktaya ulaştırdık. 50 ülkede 60 noktaya yapılan dış hat uçuşlarımızı, 127 ülkede 329 noktaya ulaştırdık. 2003 yılında iç ve dış hatlar toplamında 34 milyon olan yolcu trafiğimiz, 2019'da 209 milyona ulaştı. Bu yatırımlar ile sektör ciromuz 2,2 milyar dolardan 27,2 milyar dolara yükseldi ve ülkemiz havacılık alanında dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yerini aldı" dedi.

30.09.2020Ekonomi
Hava bugün nasıl olacak, yağmur yağacak mı Hava durumu tahminleri 30 Eylül 2020 İstanbul için sağanak uyarısı

Hava bugün nasıl olacak, yağmur yağacak mı? Hava durumu tahminleri 30 Eylül 2020! İstanbul için sağanak uyarısı!

Hava durumu tahminleri MGM'nin son dakika açıklamaları ile belli oldu. İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi'nde etkili olan dolu yağışının ardından, çarşamba gününe ait hava durumu tahminlerini öğrenmek isteyenler, illere göre son hava durumu raporunu takip ediyor. Hava sıcaklığının yurt genelinde 3 ila 7 derece azalacağını bildiren Meteoroloji, İstanbul için gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağını duyurdu. Peki, hava nasıl olacak? İşte, 30 Eylül il il hava durumu tahminleri.

29.09.2020Gündem
Son dakika haberi: İstanbul için önemli uyarı Sıcaklıklar 6-7 derece düşecek

Son dakika haberi: İstanbul için önemli uyarı! Sıcaklıklar 6-7 derece düşecek

Son dakika gelen bilgi ile birlikte Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul Boğazı ve Anadolu Yakası'nda gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu ve sarı alarm uyarısında bulundu. Meteoroloji'nin duyurusunun ardından sağanak yağış ve dolu bir çok ilçede etkili oldu. İstanbul'da bugün akşama kadar dolu tehlikesinin devam ettiğini söyleyen Prof. Dr. Orhan Şen, sıcaklıkların da 6-7 derece düşeceğini belirtti. CNN Tük Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli de ''Yağışlar geceden sonra tekrar gelecek. Bu kez Anadolu Yakası ağırlıklı olacak. Yarın sabahın erken saatlerine kadar olan bir sağanak olacak. Yıldırımlar söz konusu olacak. Sabaha kadar olan yağışlar da dolu ihtiva edebilecek'' dedi.

29.09.2020Gündem
Hava durumu tahminleri 29 Eylül Hava nasıl olacak, yağmur var mı

Hava durumu tahminleri 29 Eylül! Hava nasıl olacak, yağmur var mı?

MGM hava durumu tahminleri son dakika açıklamalar ile belli oldu. Salı gününe ait hava durumu tahminlerini öğrenmek isteyenler, illere göre hava durumu tahminlerini takip ediyor. Marmara Bölgesi için lodos uyarısında bulunan Meteoroloji, Bursa, Kocaeli, İstanbul ve Batı Karadeniz'in batısı için sağanak yağış uyarısında bulundu. Özellikle İstanbul'da Anadolu Yakası öğle saatlerinde yağışın etkisi altında olacak. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, 29 Eylül il il hava durumu tahminleri.

29.09.2020Gündem
Tarihi kalelerin efsaneleri

Tarihi kalelerin efsaneleri

Binlerce yıldır kentleri savunan, her bir taşı asırların sabrını, sırrını taşıyan kaleler meraklı gezginleri ağırlıyor artık. Tarih kitaplarına yazılı medeniyetlerin izleriyle birlikte sadece o yöre halkının bildiği efsaneler de kalelerin kadim geçmişini unutulmaz kılıyor. İşte Türkiye’nin dört bir yanından filmlere konu olacak efsaneler...

27.09.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

11.000 yıl önce buğdaydan bulgura

Bulgur, amber renkli 'sert buğday'ın yani, durum buğdayının, temizlenip pişirildikten sonra kurutularak ve buğday tanelerinin kepeğinin ayrıştırılması işlemlerinden geçirilmesi ile ileri teknoloji kullanılarak üretiliyor. Bulgurun rengi, lezzeti, pişerken su çekme oranı ve pişme süresi buğdayın cinsine, yetiştiği toprağın özelliklerine; yani coğrafyasına göre değişiyor.

30.10.2020

Türkiye’de 291 çeşit köfte var

Bugüne kadar Türkiye’de 81 vilayetin 72’sini gezdim. Hemen hemen her şehrin kendine özgün bir köftesi olduğunu gördüm.

28.09.2020