EKSTRA
MENÜ

Dilencilik

Dilencilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dilencilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.080 Dilencilik haberi bulunmuştur.

Dilencilik Haberleri

İngilterede Rumen çingeneler ülkelerine gönderildi

İngiltere'de Rumen çingeneler ülkelerine gönderildi

İngiliz polisi, Londra’da kamp halinde yaşayan Rumenlere ülkelerine dönmeleri için ücretsiz uçak bileti teklif etti.

20.07.2013Gündem
Bu Dilencinin Derdi Açlık Değil

Bu Dilencinin Derdi Açlık Değil

Göğüslerini büyütmek için para toplamaya çalışan dilenci kadına erkek hayırseverler oldukça yoğun ilgi gösteriyor.

15.08.2013Ne Oluyor
Erdoğanın eli kanlı

Erdoğan'ın eli kanlı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da düzenlenen Barış Mitingi’nde Başbakan Erdoğan’a çattı. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın ‘Her türlü koalisyon içinde yer alırız, yeter ki Suriye’yi vurun’ dediğini belirterek “Tayyip Erdoğan’ın eli kanlıdır, eli kirlidir. Dili de kirlidir” diye konuştu.

20.09.2013Gündem
Yemen’in çocuk gelinleri kaçıyor

Yemen’in çocuk gelinleri kaçıyor

Çocuk gelinlerin sayısının çok fazla olduğu, insan hakları örgütlerinin evlilik yaşının 18’e yükselmesi için mücadele ettiği Yemen’de Saadet, boşanıp eğitimine tekrar devam etme mücadelesi veriyor.

13.10.2013Kelebek
Afgan kadını için değişen bir şey yok

Afgan kadını için değişen bir şey yok

AFGANİSTAN’daki BM misyonu, Taliban’ın 12 yıl önce devrilmesinden bu yana en önemli adım olarak nitelenen 2009 tarihli Kadına Karşı Şiddetin Bertaraf Edilmesi Yasası’nın tam olarak uygulanmadığını bildirdi.

8.12.2013Dünya
Santana davulcusunu dilenirken buldu

Santana davulcusunu dilenirken buldu

EFSANE gitarist Carlos Santana, California’da dilencilik yaptığını öğrendiği 40 yıl önceki davulcusunu görmeye gidince sıra dışı bir buluşma yaşandı.

22.12.2013Dünya
Beyoğlunda yabancı dilenci operasyonu

Beyoğlu'nda yabancı dilenci operasyonu

Beyoğlu'nda, zabıta ekiplerince dilencilere yönelik düzenlenen operasyonda, 20'si yabancı uyruklu 25 kişi hakkında işlem yapıldı.

8.01.2014Gündem
Çetenin başı diyorum tık yok

Çetenin başı diyorum tık yok

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu belediye başkan adaylarının tanıtımı için gittiği Karaman’da Kazım Karabekir Spor Salonu’nda konuştu. Yolsuzluk iddiaları üzerinden Başbakan Erdoğan’a yüklenen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

18.01.2014Gündem
Çocuğu suça iten en büyük neden aile

Çocuğu suça iten en büyük neden aile

Üniversiteliler çocukları suça iten nedenleri araştırdı. Sevgisizlik, yanlış eğitim, baskıcı disiplin yöntemleri, çocuk istismarı, kültür çatışmaları, çocukları suç işlemeye itiyor, fakat çocukları suça sürükleyen en önemli neden aile ortamı.

Çocuğu suça iten en büyük neden aile

Çocuğu suça iten en büyük neden aile

Üniversiteliler çocukları suça iten nedenleri araştırdı: Sevgisizlik, yanlış eğitim, baskıcı disiplin yöntemleri ve istismar çocukları suç işlemeye itiyor. Aile ortamı ise çocuğu suça sürükleyen en önemli neden.

17.02.2014Eğitim
Zekeriya Özden başsağlığı tweetleri

Zekeriya Öz'den başsağlığı tweetleri

Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, Okmeydanı’nda çıkan olaylarda öldürülen Burak Can Karamanoğlu ile Tunceli’de çıkan olaylar sırasında şehit olan polis memuru Ahmet Küçükdağ ve Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda silahlı saldırı sonucu şehit düşen polis memuru Emrah Taşdemir için Twitter hesabından başsağlığı diledi.

15.03.2014Gündem
Suudi dilenci milyoner çıktı

Suudi dilenci milyoner çıktı

SUUDİ Arabistan’da 50 yıldır sokaklarda dilencilik yapan bir kadının kendisine servet yaptığı ortaya çıktı.

17.03.2014Dünya
Eisha Teyzenin inanılmaz serveti

Eisha Teyze'nin inanılmaz serveti

Kendisi dilenciydi. Tıpkı kız kardeşi ve annesi gibi. Geçen hafta 100 yaşında hayata gözlerini yuman Ayşe isimli dilencinin arkasında müthiş bir servet çıktı. 4 tane apartman dairesine sahip olan Eisha’nın (Ayşe) altınlarının değeri ise 1.07 milyon dolar değerinde.

20.03.2014Ekonomi
Celal Kolot mali sıkıntıya girdi, 20 yıllık bayiliği iptal edildi

Celal Kolot mali sıkıntıya girdi, 20 yıllık bayiliği iptal edildi

Beşiktaş Kulübü eski Yönetim Kurulu Üyesi Celal Kolot içine düştüğü mali darboğazı aşamayınca 20 yıllık Toyota bayiliği iptal edildi. Kolot’un şirketinden otomobil satın alanlar paralarını ödedikleri halde araçlarını alamadı. Hürriyet’e konuşan Kolot, “Durumu düzeltmek için kolumdaki saati dahi sattım ancak kurtaramadım. Ortaklık planımıza da izin verilmedi” dedi.

9.04.2014Ekonomi
Genç kızı olanlar kamplarda huzursuz

Genç kızı olanlar kamplarda huzursuz

Türkiye'ye sığınan Suriyeli mülteci sayısının 800 bine yaklaşması, Türkiye'de beş yıldızlı kamp efsanesini bitirme noktasına getirdi. Kamplarda yaşayan 210 bin mülteciye karşın, 77 ile dağılan 500 bini aşkın Suriyeli'nin yaşadığı zor koşullar İltica ve Göç Araştırmalı Merkezi (İGAM) tarafından rapor haline getirildi. Sayıları bir milyona yaklaşan ve muhtemelen 3-5 yıl daha Türkiye'de yaşayacak olan bu insanlara yardım edilmesinin acil bir sorumluluk olduğu vurgulandı. Kampta kalmama nedenleri ise kapasitenin üstüne çıkılmış olması, şehirlerdeki çalışma imkanları ve genç kızı olanların kampta huzursuz olması olarak sıralandı.

10.04.2014Gündem
CHPli Aslanoğlu hayatını kaybetti

CHP'li Aslanoğlu hayatını kaybetti

CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, gece evinde rahatsızlanarak yaşamını yitirdi. Aslanoğlu'nun ölüm haberi CHP'lileri yasa boğdu. Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, Aslanoğlu'nun Soma'da yaşanan maden faciasına çok üzüldüğünü söyledi.

16.05.2014Gündem
Dilenci kadınların bıçaklı sopalı kavgası

Dilenci kadınların bıçaklı sopalı kavgası

HAKKARİ’de dilencilik yapan kadınlar arasında çıkan kavgada 3 kadın yaralandı.

18.05.2014Gündem
Bizi gemilere doldurup denize bıraksınlar

'Bizi gemilere doldurup denize bıraksınlar'

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, bir araştırma için TBMM'deki bilgisayarından "diyarbakirkilisesi.com" adresine girmek istemesi sonrasında gelişen olaylar Diyarbakır Protestan Kilisesi Vaizi Ahmet Güvener’in büyük tepkisine neden oldu.

29.05.2014Gündem
TBMMnin yasağına kilise vaizinden tepki

TBMM'nin yasağına kilise vaizinden tepki

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, bir araştırma için TBMM'deki bilgisayarından "diyarbakirkilisesi.com" adresine girmek istemesi sonrasında gelişen olaylar Diyarbakır Protestan Kilisesi Vaizi Ahmet Güvener’in büyük tepkisine neden oldu.

29.05.2014Gündem
Ünlü gemilerin son limanı

Ünlü gemilerin son limanı

Londra’dan trenle 1,5 saat uzaklıktaki liman şehri Portsmouth adeta açıkhava gemicilik müzesi. Denizcilik tarihinin birçok önemli gemisi orijinal haliyle rıhtımlarda, müzelerde sergileniyor. Güney İngiltere’nin az bilinen, turistik rotaların dışındaki bu küçük şehrini okurumuz Gülşah Konak Robertson yazdı.

25.06.2014Seyahat
Zabıtalar Suriyelileri vapurla karşı kıyıya gönderdi

Zabıtalar Suriyelileri vapurla karşı kıyıya gönderdi

İstanbul'da yaşayan bazı Suriyeliler, dilencilik yaptıkları gerekçesiyle ilginç bir uygulamayla karşılaşıyorlar. Zabıta ekipleri tarafından Eminönü'nde yakalanan Suriyeliler vapurla Kadıköy'e gönderiliyor. Bu kez Kadıköy'de yakalanan sığınmacılar aynı şekilde Eminönü'ne geri gönderiliyor.

7.07.2014Gündem
200 bin Suriyeli sokakta kaldı

200 bin Suriyeli sokakta kaldı

3 yılda Türkiye’ye 1 milyon 200 bin Suriyeli sığındı.

10.07.2014Ekonomi
Suriye’den vazgeçerim, İstanbuldan asla

Suriye’den vazgeçerim, İstanbul'dan asla!

KADIKÖY Fikirtepe’de kentsel dönüşüm yapılması amacıyla terk edilen evlere yerleşen Suriyeli mülteciler İstanbul’da kalmakta kararlı.

10.07.2014Ekonomi
İstanbulda Suriyeliler için yeni uygulama

İstanbul'da Suriyeliler için yeni uygulama

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, kentte dilencilik yapan ve sokaklarda yaşayan Suriyeli sığınmacılar ile ilgili olarak, "Çok kısa sürede ciddi ve yeni bir uygulama başlatacağız" dedi.

16.07.2014Gündem
Altı Metrobüs üstü AVM

Altı Metrobüs üstü AVM!

HER GÜN binlerce insanın kullandığı metrobüsün neredeyse tüm durakları ve üstgeçitleri kaçak alışveriş merkezine döndü. Midyeciden saatçiye kadar işporta tezgâhının açıldığı bu alanlar akşam ve sabah saatlerinde yoğunlaşıyor.

19.07.2014Ekonomi
Atalaydan gündeme dair açıklamalar

Atalay'dan gündeme dair açıklamalar

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay gündemdeki gelişmelerle ilgili basın toplantısı düzenledi.

1.08.2014Gündem
Dilenen Suriyeli görüntülerini arzu etmiyoruz

Dilenen Suriyeli görüntülerini arzu etmiyoruz

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Atalay şehirlerde yaşayan Suriyelilerin imkanlarının tükenmesi nedeniyle dilencilik gibi görüntülerin ortaya çıkabildiğini belirtti. Suriyelilerin şehirlerin dışına taşınması ve yeni çadır kentler kurulması konusunda da talimatlar verdiklerini söyleyen Atalay şöyle konuştu:

1.08.2014Gündem
Atalay: Suriyelileri dilencilik yaparken görmekten üzülüyoruz

Atalay: Suriyelileri dilencilik yaparken görmekten üzülüyoruz

BAŞBAKAN Yardımcısı Beşir Atalay, Suriyeli sığınmacıların ihtiyaçlarının karşılanması için kampların hazırlandığını belirterek, "Suriyeli kardeşlerimizin cami önünde dilencilik yaparken görmekten üzülüyoruz. Bu tür görüntüler Suriyeliler için iyi değil. Sanki Türkiye’ye gelip ‘ihtiyaçlarını karşılamıyoruz’ anlamına da geliyor. ‘Çok zaruri ihtiyacı olanları kamplara gönderebilirsiniz’ diyoruz. Yoksa mecburen dışarıda yaşanmaması ve hepsinin kamplara falan gidecek, diye bir anlam çıkarmamak lazım. İhtiyacı olanlara bizim kamplarımız da yer var. Bunu hem Suriyeli kardeşlerimize hem de valilerimize, kaymakamlarımıza söylüyoruz" dedi.

2.08.2014Gündem
Suriyeli önlemleri

Suriyeli önlemleri

Suriyelilerin kaldığı bina ve işyerlerine yapılan saldırılar, Kahramanmaraş ve Adana’nın ardından Gaziantep’de de meydana gelen gerilim güvenlik birimlerini harekete geçirdi. Riskli bölgelerdeki Suriyeliler güvenli mahalle ve bölgelere taşınacak. Suç işleyen Suriyeliler de sınır dışı edilecek.

15.08.2014Gündem
İzmir’de 7 bin Suriyeli sokakta yaşıyor

İzmir’de 7 bin Suriyeli sokakta yaşıyor

ÜÇ yıldır süren iç savaşın ardından 1.2 milyon Suriyeli Türkiye’ye sığındı. Bunlardan 220 bini kurulan 24 kampta barınırken, 250 bini Türkiye’deki akrabalarının yanına yerleşti, 530 bini de ev kiraladı.

17.08.2014Ege
Atalay:  Heyetimizin Kandil ile direkt görüşmesini arzu ediyorum

Atalay: Heyetimizin Kandil ile direkt görüşmesini arzu ediyorum

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki bir örgüt üyesine ait heykelin kaldırılması sırasında çıkan olaylara ilişkin, yaşananları çözüm sürecine yönelik provokasyon olarak niteleyerek, "HDP kesimiyle de görüşüldü. Onların da katiyen onayladığı bir şey değil. Onların da bilgisi olan bir şey değil. Onlar açısından da bu bir provokasyondur" dedi. Çözüm süreci hakkında da konuşan Atalay "Oluşacak yeni heyetimizin Kandil'le de direkt görüşmesini arzu ediyorum. Devlet kurumlarımız gerekirse Kandil'le gerekirse başka yerlerle de görüşürler. Çünkü bu işin artık son adımlarının belirlenmesi safhasındayız. Yasa çerçevesinde, eylem planının olgunlaşması için gereken her görüşme yapılır" dedi.

19.08.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Pilotlar destanı

DEVLETİMİZ çalıştı, pilotlarımız kurtuldu.

20.10.2013

Adana Valisi’nden helalleşme çağrısı

HÜSEYİN Avni Coş’la uzun bir sohbet yaptık.

11.11.2013

Ankara, İzmirlileri istemiyor

İl Özel İdareleri gayrimenkulleri kime verilecek.

27.11.2013

Göz göre göre

Türkiye'deki Suriyeli sayısı her geçen gün artıyor. Resmi makamlar savaştan kaçarak ülkemize gelenlerin sayısının 900 bini aştığını söylüyor.

28.05.2014

Vagondan vagona metro dilencileri

Sokakta dilenen insanlara alıştık tamam da ‘metroda da dilenci olur mu’ demeyin. Hakikaten oluyormuş.

7.08.2014