MENÜ

Dilenci

Dilenci ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dilenci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.760 Dilenci haberi bulunmuştur.

Dilenci Haberleri

Hasta numarası yaparak duygu sömürüsü yapan dilenci kıskıvrak yakalandı

Hasta numarası yaparak duygu sömürüsü yapan dilenci kıskıvrak yakalandı

Taksim’de elinde simitlerle vatandaşların önünde kendini yere atıp hasta numarası yapan dilenci kıskıvrak yakalandı. Sahte simitçinin adeta kendini yere attığı ‘Oscarlık’ duygu sömürüsü performansı ise saniye saniye kameralara yansıdı.Yerli ve yabancı turistin uğrak noktası olan İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanında, dilenciler her geçen gün farklı yöntemlerle insanlardan para topluyor. Taksim Meydanında R.G. isimli bir kişi kendini simitçi gibi gösterip, daha sonra turistlerin önüne doğru kendini yere atarak duygu sömürüsü yaptı. Simitçinin yere düştüğünü gören vatandaşlar hemen yardım etmek isterken, durumu fark eden İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Tim Şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler şahsı takibe aldı. İstiklal Caddesine doğru ilerleyen şahıs tekrar kendini yere attı ve vatandaşlar yardım etmeye çalıştı. bu sırada güven timleri devreye girerek R.G.’yi yakalayıp vatandaşları şahsın dilenci olduğu noktasında uyardı.

9.08.2020Haber
Sahtekarın foyası böyle ortaya çıktı Pes dedirten olay...

Sahtekarın foyası böyle ortaya çıktı! Pes dedirten olay...

Denizli'de giydiği ceketin içine kolunu saklayarak engelli gibi davranıp vatandaşlardan para isteyen kişi, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekiplerince yakalandı.

30.07.2020Gündem
Dilencinin, topladığı paraları torununun üzerinde sakladığı ortaya çıktı

Dilencinin, topladığı paraları torununun üzerinde sakladığı ortaya çıktı

Çorum'da zabıtanın, dilencilere yönelik yaptığı denetimlerde, yakalanan kadın dilencinin, topladığı paraları, kucağında taşıdığı bebeğin şapkasına sakladığı ortaya çıktı. Bebeğiyle dilenirken yakalan kadına da Kabahatler Kanunu kapsamında para cezası uygulandı.

29.07.2020Haber
Topladığı paraları bebeğinin şapkasına saklamış

Topladığı paraları bebeğinin şapkasına saklamış!

Çorum'da zabıtanın, dilencilere yönelik yaptığı denetimlerde, yakalanan kadın dilencinin, topladığı paraları, kucağında taşıdığı bebeğin şapkasına sakladığı ortaya çıktı.

29.07.2020Gündem
6. Sınıf Fen Bilgisi Elektriksel Direnç Ve Bağlı Olduğu Faktörler konu anlatımı

6. Sınıf Fen Bilgisi Elektriksel Direnç Ve Bağlı Olduğu Faktörler konu anlatımı

Elektriksel direnç belli başlı elemanlardan oluşur ve bağlı olduğu bazı faktörler bulunmaktadır. Şimdi bu faktörleri inceleyelim ve nasıl çalıştıklarına bir bakalım. İşte 6. Sınıf fen bilgisi elektriksel direnç̧ ve bağlı olduğu faktörler konu anlatımı.

21.07.20206. SINIF
6. Sınıf Fen Bilgisi Elektriksel Direnç konu anlatımı

6. Sınıf Fen Bilgisi Elektriksel Direnç konu anlatımı

Elektrik direnci konusunu yalıtkan ve iletken maddeler açısından ele alacağız ve maddelerin ne kadar direnç gösterdiğine bakacağız. Böylece elektrik direncinin ne olduğunu öğrenirken, nelere bağlı olduğunu da öğrenmiş olacağız. İşte 6. sınıf fen bilgisi elektriksel direnç konu anlatımı.

21.07.20206. SINIF
Pandemiler toplumların kanayan yaralarını daha da gözler önüne seriyor

Pandemiler toplumların kanayan yaralarını daha da gözler önüne seriyor

Dünyada 600 bin kişinin hayatını kaybettiği korona salgını, zahmetli bir muhasebe istiyor. İnsanların doğaya verdikleri zararla salgınlar arasında nasıl bir bağ var? Siyasete etkisi ne olacak, sosyal ilişkilerimiz nasıl şekillenecek? Yoksa yeni hastalıklar kapıda mı? Pandemi tarihçisi Doç. Dr. Nükhet Varlık’a sorduk.

19.07.2020Hürriyet Pazar
Fotoğraf karelerinden hatıralara Peranın etkileyici hikayesi

Fotoğraf karelerinden hatıralara Pera'nın etkileyici hikayesi

Galata Evi, Pera Palace Oteli, Çiçek Pasajı, St Antuan Kilisesi gibi her santimetresi tarih kokan onlarca yapı, filmlere, kitaplara konu olacak kadar ilgi çekici hikayelere sahip.

16.07.2020Keyif
‘Kolum yanık’ diyerek duygu sömürüsü yapan dilenci suçüstü yakalandı

‘Kolum yanık’ diyerek duygu sömürüsü yapan dilenci suçüstü yakalandı

 Beyoğlu’nda koluna sardığı bezle kolunun yanık olduğunu söyleyerek vatandaşların duygusunu sömüren dilencinin oyununu zabıta ekipleri bozdu. Zabıtayı da kandırmaya çalışana dilenci gazetecinin, ‘Sakat mısın?’ sorusuna ise ‘Sakat Değilim’ diye cevap vermesi pes dedirtti.

6.07.2020Haber
Engelliyim diyen dilenciyi polis yürüttü

Engelliyim diyen dilenciyi polis 'yürüttü'

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, polisin otomobilden inmesini istediği dilenci, bedensel engelli numarası yaparak saatlerce direndi. Kendisini daha önce sahilde yürüyerek dilenirken gördüğünü söyleyen emniyet amiri tarafından ikna edilen dilenci, yürümeye başlayınca kendisini görüntüleyen gazetecileri tehdit etti.

2.07.2020Haber
Engelliyim dedi, polis ikna edince yürüdü

'Engelliyim' dedi, polis ikna edince yürüdü!

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, polisin otomobilden inmesini istediği dilenci, bedensel engelli numarası yaparak saatlerce direndi. Kendisini daha önce sahilde yürüyerek dilenirken gördüğünü söyleyen emniyet amiri tarafından ikna edilen dilenci, yürümeye başlayınca kendisini görüntüleyen gazetecileri tehdit etti.

2.07.2020Gündem
Bisikletli dolandırıcı anbean DHA kamerasına yakalandı

Bisikletli dolandırıcı anbean DHA kamerasına yakalandı

ADANA'da fenalaşıp bisikletten düşmüş numarası yaparak vatandaşlardan ilaç parası isteyen Ahmet Ç. (65), Demirören Haber Ajansı (DHA) ekibi tarafından görüntülendi. Olay, Yüreğir ilçesi Girne Bulvarı üzerinde meydana geldi. Daha önce de zabıta ve polis ekipleri tarafından dilencilik yaptığı için yakalanarak idari para cezasına çarptırılan Ahmet Ç. bisiklet sürerken fenalaşmış gibi yapıp kendisini yere atarak kaldırımda yatmaya başladı. DHA ekibi yaşlı adamın yanına giderek yardım etmek istediklerini bildirdi. Muhabirlerden ilaç parası isteyen yaşlı adam "Sizi arabayla eczaneye veya hastaneye götürelim" teklifini reddetti.

29.06.2020Haber
Hatayda kendine engelli süsü veren dilenci suçüstü yakalandı

Hatay'da kendine engelli süsü veren dilenci suçüstü yakalandı

Hatay'da kendine engelli süsü veren bir dilenci yakalandıktan sonra bastonu bırakıp yürümeye başladı.Hatay Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ve Hatay İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kendine engelli süsü veren ve duygu sömürüsü yapan bir kişinin olduğu ihbarı üzerine hareket geçti. Merkez Antakya ilçesi Yavuz Sultan Selim Caddesinde bulunan bankalar önünde kendine engelli süsü vererek dilenen şahıs suçüstü yakalandı. Duygu sömürüsü yapan dilenci yakalandıktan sonra bastonu bırakıp yürümeye başladı. Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, 1. Bölge Zabıta Şube Müdürlüğü zabıta ekipleri ve emniyet müdürlüğüne bağlı sivil ekipler tarafından duygu sömürüsü yaparak kendisini engelli gibi gösterip dilenen şahıs, gerekli cezai işlemler uygulanarak bölgeden uzaklaştırıldı.

24.06.2020Haber
Dilenirken yakalandı Polis çağırın şikayetçiyim dedi

Dilenirken yakalandı! 'Polis çağırın şikayetçiyim' dedi

ÇORUM’da, kent merkezinde dilenirken yakalanan 4 çocuk babası İ.K., (40) zabıta ekiplerine zor anlar yaşattı. Ceza yazılacağını anlayan İ.K., 'Sizden şikayetçiyim polis çağırın" dedi.

18.06.2020Gündem
Hazar Gölü nerede ve hangi şehirde Hazar Gölü oluşumu, özellikleri, derinliği, büyüklüğü ve efsanesi

Hazar Gölü nerede ve hangi şehirde? Hazar Gölü oluşumu, özellikleri, derinliği, büyüklüğü ve efsanesi

Ülkemizde farklı özelliklere sahip birçok göl bulunmaktadır. Farklı bölgelerde bulunan bu göller ülkemiz için ayrı bir önem taşımaktadır. Hazar gölü de bu göllerden bir tanesidir. Oldukça merak edilen hazar gölü ülkemizde nerede yer almaktadır? Hazar gölü oluşumu, özellikleri, derinliği, büyüklüğü ve efsanesi nedir? Sizlere bu konuyu detaylıca derledik.

5.06.2020Gündem
Şehir ve hafıza

Şehir ve hafıza

Jaklin Çelik, ‘Sarhoşların Perşembesi’nde İstanbul’un Tarihi Yarımadası’ndaki bir caddede sürüp giden hayattan kısa ama doyurucu bir kesit veriyor. Çağrışımlarla farklı yönlere açılan, insanın insana karşı acımasızlığını, mekân ve hafıza ilişkisini, haysiyet yitimini kurcalayan sert bir anlatı.

5.06.2020Kitap Sanat
Dilenciler ile tartıcı arasındaki yer kavgası karakolda bitti

Dilenciler ile tartıcı arasındaki yer kavgası karakolda bitti

Adıyaman’da, dilenciler ile tartıcı arasında çıkan yer kavgasında 3 kişi gözaltına alınarak karakola götürüldü.

18.05.2020Gündem
Kayseride dilencinin üzerinden 100 EURO çıktı

Kayseri'de dilencinin üzerinden 100 EURO çıktı

KAYSERİ'de zabıtanın dilencilik yapanlara yönelik denetiminde bir dilencinin üzerinden 100 EURO çıktı.

15.05.2020Gündem
Muhtar, köye giriş ve çıkışları yasakladı

Muhtar, köye giriş ve çıkışları yasakladı

Kırıkkale 'nin Delice ilçesine bağlı Küçükavşar köyü Muhtarı Sultan Yalçın, koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya aldığı mahallede giriş ve çıkışları durdurdu.

13.04.2020Gündem
Dilencilerin kavgasını polis biber gazıyla ayırabildi

Dilencilerin kavgasını polis biber gazıyla ayırabildi

Antalya'da korona virüs tedbirleri kapsamında cadde ve sokaklarda çok az insanın olması dilencileri de etkiledi. Kazançları azalan dilenci kadınlar, sokaklarda insan kalmayınca birbirlerinden para istediler, sosyal mesafe kuralını hiçe sayıp saç saça baş başa kavga ettiler. Diğer taraftan daha önce birçok vukuat ile gündeme gelen yaşlı dilenci kadının sanayi sitesinde gündüz vakti aldığı alkol nedeniyle ayakta durmakta güçlük çektiği gözlendi.

9.04.2020Haber
Antalya’da şoke eden görüntüler Polisi de çileden çıkardılar…

Antalya’da şoke eden görüntüler! Polisi de çileden çıkardılar…

Sosyal mesafeyi hiçe sayıp saç başa kavga eden dilenciler bugün de dilenirken yine polise yakalandı. Üç dilenciye 192' şer TL ceza uygulanırken polisin 20 yaş altı olduğu için ayrı ceza yazdığı dilenci ‘Bunu çerçeveletip duvarıma asacağım’ dedi sonra da makbuzu yırtıp attı.

9.04.2020Gündem
Mahalleli kendini karantinaya aldı, ev ziyaretleri yasaklandı

Mahalleli kendini karantinaya aldı, ev ziyaretleri yasaklandı

GAZİANTEP'in İslahiye ilçesine bağlı Kayabaşı Mahallesi'nde koronavirüs salgınından korunmak amacıyla ev ziyaretleri yasaklandı. Sosyal mesafe korunma şartı getirilen mahalleye yabancıların girişine de izin verilmiyor.

6.04.2020Gündem
Kırıkkalede dikkat çeken corona virüs önlemi

Kırıkkale'de dikkat çeken 'corona virüs' önlemi

KIRIKKALE'nin Bahşılı ilçesi Sarıkaya köyünde muhtarlık, köy girişine, 'Köyümüze koronavirüs nedeni ile seyyar satıcı, hurdacı, dilenci giremez' yazılı afiş astı.

20.03.2020Gündem
İslahiyede dilenci operasyonu

İslahiye'de dilenci operasyonu

GAZİANTEP'in İslahiye ilçesinde, polis ve zabıta ekipleri tarafından dilencilere yönelik operasyon düzenlendi.

18.03.2020Gündem
Günde 500 TL kazanıyorum demişti... O dilenciye 187 TL ceza

Günde 500 TL kazanıyorum demişti... O dilenciye 187 TL ceza!

Erzincan'dan geldiği Erzurum'da, dilenirken vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülenen ve günde 500 lira kazandığını söyleyen Ali Doğan Çelik'e (57), polis tarafından 187 lira idari para cezası kesildi.

13.03.2020Gündem
Dilenmek için Erzincandan Erzuruma geldi

Dilenmek için Erzincan'dan Erzurum'a geldi

ERZURUM'da, dilenmek için Erzincan'dan gelen kişinin kazancını anlattığı video, sosyal medyada çok sayıda kişi tarafından paylaşıldı. Videoda, "Cuma günleri 400 kazanıyor musun?" diye sorulan dilenci, "400 bana vız gelir, 500'ü buluyorum" yanıtını veriyor.

10.03.2020Haber
Sosyal medya bu dilenciyi konuşuyor: 400 bana vız gelir, 500ü buluyorum…

Sosyal medya bu dilenciyi konuşuyor: 400 bana vız gelir, 500'ü buluyorum…

ERZURUM'da, dilenmek için Erzincan'dan gelen kişinin kazancını anlattığı video, sosyal medyada çok sayıda kişi tarafından paylaşıldı. Videoda, "Cuma günleri 400 kazanıyor musun?" diye sorulan dilenci, "400 bana vız gelir, 500'ü buluyorum" yanıtını veriyor.

10.03.2020Gündem
Sağır ve dilsiz dilencinin dili zabıtayı görünce açıldı

Sağır ve dilsiz dilencinin dili zabıtayı görünce açıldı

İstanbul Maltepe’de sağır ve dilsizim diyerek vatandaştan para dilenen şahıs, zabıtayı karşısında görünce adeta dile geldi. Üzerinde yazılı ‘sağır ve dilsiz’ yazısı ile vatandaşın duygusunu sömürerek para toplayan şahsın foyasını zabıta ortaya çıkardı. O anlar kameraya yansıdı.

9.03.2020Haber
Sağır ve dilsiz dilencinin dili zabıtayı görünce açıldı

Sağır ve dilsiz dilencinin dili zabıtayı görünce açıldı

Maltepe’de sağır ve dilsizim diyerek vatandaştan para dilenen şahıs, zabıtayı karşısında görünce adeta dile geldi. Üzerinde yazılı ‘sağır ve dilsiz’ yazısı ile vatandaşın duygusunu sömürerek para toplayan şahsın foyasını zabıta ortaya çıkardı. O anlar kameraya yansıdı.

9.03.2020Gündem
Abdal ne demek Abdal nedir Abdal Tdk kelime anlamı

Abdal ne demek? Abdal nedir? Abdal Tdk kelime anlamı

Abdal kavramının geçmişi hicri takvime göre üçüncü yüzyıla dayanmaktadır. Bu kelime Arapçada bedel ve bedil ile Farsçada ise abdalan sözcüğü ile eş anlamlı sayılmaktadır. Türk tasavvufunda da abdal olarak kullanılmaktadır. Abdal kelimesine ait TDK anlamı ve tüm detaylar.

4.03.2020Gündem
Dilencinin üzerinden 10 bin 595 lira alacaklı listesi çıktı

Dilencinin üzerinden 10 bin 595 lira alacaklı listesi çıktı

ADIYAMAN'da, polis ve zabıta tarafından dilencilere yönelik düzenlenen operasyonda, 20 dilenci gözaltına alındı. Bir dilencinin üzerinden ise alacaklarının yazılı olduğu 10 bin 595 liralık liste çıktı.

22.02.2020Haber
Dilencinin cebinden, borç verdiği kişilerin listesi çıktı

Dilencinin cebinden, borç verdiği kişilerin listesi çıktı

Adıyaman'da, polis ve zabıta tarafından dilencilere yönelik düzenlenen operasyonda, 20 dilenci gözaltına alındı. Bir dilencinin üzerinden ise alacaklarının yazılı olduğu 10 bin 595 liralık veresiye defteri çıktı.

21.02.2020Haber
Dilencinin cebinden çıkanlar şaşkına çevirdi

Dilencinin cebinden çıkanlar şaşkına çevirdi

Adıyaman'da, polis ve zabıta tarafından dilencilere yönelik düzenlenen operasyonda, 20 dilenci gözaltına alındı. Bir dilencinin üzerinden ise alacaklarının yazılı olduğu 10 bin 595 liralık veresiye defteri çıktı.

21.02.2020Gündem
Polis ile dilenci arasında şaşırtan diyalog

Polis ile dilenci arasında şaşırtan diyalog

Adana'da kaldırımda dilencilik yapan kişi polis tarafından yakalandı. Bu sırada, Necmettin E. "Bu saatte duygu sömürüsü mü yapılır? Cuma namazına da gidiyorum. Namazlarımı kılıyorum. Elhamdülillahi hepsini biliyorum'' diyerek, dua okumaya başladı. Daha sonra polisin Sübhaneke duasını sormasının ardından Necmettin E, bu duayı bilmediğini söyledi. Bunun üzerine polis "Peki nasıl namaz kılıyorsun?" diye sordu.

19.02.2020Gündem
Yakalanan dilenci ile polis arasında ilginç diyalog yaşandı

Yakalanan dilenci ile polis arasında ilginç diyalog yaşandı

Adana'da kaldırımda dilencilik yapan kişi polis tarafından yakalandı. Alınan bilgiye göre, merkez Çukurova ilçesi Turgut Özal Bulvarı'nda bir kişinin dilendiği ihbarı üzerine olay yerine polis sevk edildi. Bulvara gelen ekipler, Necmettin E'nin (32) çöp konteyneri yanında bir yandan elindeki ekmeği de yiyerek, yoldan geçenlerden yardım isteyip dilendiğini belirledi. Bunun üzerine, olay yerine Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin de gelmesi istendi. Zabıta ekiplerinin gelmesini beklerken bir polis memuru, ''Necmettin çöpün yanında yemek yenmez, bu nedir biliyor musun? Çöpün yanında yemek yiyorsun gelen geçen 'bu çöpten yemek mi yiyor' diye düşünüyor. Ondan sonra insanların dini duygularını sömürerek, para topluyorsun.'' dedi.

19.02.2020Haber
Son dakika haberleri: Bursada kan donduran olay... 11 yaşındaki abla kardeşini boğarak öldürdü

Son dakika haberleri: Bursa'da kan donduran olay... 11 yaşındaki abla kardeşini boğarak öldürdü

Bursa'da 9 yaşındaki Suriyeli bir çocuk evinde ölü bulundu. Çocuğun vücudunda yanık ve kesik izleri olduğu belirlenirken, ilk incelemede 11 yaşındaki ablası tarafından boğularak öldürüldüğü öne sürüldü.

11.02.2020Gündem
Dilencinin üzerinden çıkan para şoke etti

Dilencinin üzerinden çıkan para şoke etti!

Karaman'a Afyonkarahisar'dan gelen bir dilencinin üzerinden 3 bin 193 lira para çıktı.

30.01.2020Gündem
Yeni nesil bağışlara inanıyoruz

Yeni nesil bağışlara inanıyoruz

Türk Eğitim Vakfı (TEV) tam 53 yıldır, 90 bine yakın gencin hayatını değiştirdi, değiştirmeye devam ediyor. Her yıl 2 bin yeni öğrenciye öğrenim hayatlarını sürdürmek için destek veren TEV’in Genel Müdürü Yıldız Günay, daha çocukluk yıllarından itibaren aile geleneği sosyal yardımı hayatının her aşamasına koymuş biri.

27.01.2020Eğitim
Elazığda dilenci operasyonu: 23ü yakalandı işlem yapıldı

Elazığ'da dilenci operasyonu: 23'ü yakalandı işlem yapıldı

Elazığ'da polisin, zabıta ekipleriyle yaptığı çalışmada 23 dilenci yakalandı, 5 bin 301 TL para cezası kesildi.

24.01.2020Gündem
Dilencinin foyasını vatandaşlar ortaya çıkardı

Dilencinin foyasını vatandaşlar ortaya çıkardı

Gaziantep'te sakat taklidi yaparak dilenen şahsın foyasını çevredeki vatandaşlar cep telefonu ile görüntüleyerek, ortaya çıkardı.

24.01.2020Haber
Kıyafetlerini çıkarıp, dilenciyi giydirdi

Kıyafetlerini çıkarıp, dilenciyi giydirdi

İZMİR’in Konak ilçesinde, bir kişinin, kıyafetlerini çıkarıp, yol kenarında dilenen kişiye vermesi, görüntülere yansıdı.

7.01.2020Gündem
Görme engelli kadının gördüğü ortaya çıktı

Görme engelli kadının gördüğü ortaya çıktı

GAZİANTEP'te, dilenen yüzde 65 görme engelli Sevda K.(33), zabıta ekipleri tarafından yakalandı. Belediyede yapılan soruşturmada Sevda K.'nin son iki yılda 12’nci kez zabıta tarafından yakalandığı ve üzerine kayıtlı 3 ev ile 2 iş makinesi olduğu ortaya çıktı.aklidi yapan kadın dilencinin üzerine kayıtlı 2 iş makinası, 1 otomobil, 1 daire çıktı.

4.01.2020Haber
Dilencinin mal varlığı şaşkına çevirdi

Dilencinin mal varlığı şaşkına çevirdi

GAZİANTEP'te, dilenen yüzde 65 görme engelli Sevda K.(33), zabıta ekipleri tarafından yakalandı. Belediyede yapılan soruşturmada Sevda K.'nin son iki yılda 12’nci kez zabıta tarafından yakalandığı ve üzerine kayıtlı 3 ev ile 2 iş makinesi olduğu ortaya çıktı.aklidi yapan kadın dilencinin üzerine kayıtlı 2 iş makinası, 1 otomobil, 1 daire çıktı.

4.01.2020Gündem
Van’da 2 dilencinin üzerinden 1395 TL çıktı

Van’da 2 dilencinin üzerinden 1395 TL çıktı

Van’ın İpekyolu ilçesinde, zabıta ekiplerince dilenirken, yakalanan İ.E. ve C.A.’nın üzerinden toplam 1395 TL ele geçirildi.

3.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Bizim Venedik’ten ne eksiğimiz var?

Okurlarımızdan Pınar Bursalı, özetimle bakınız ne diyor:

17.06.2020

Yeni bir dergi: Muhit

Dergi dünyasına aylık bir dergi katıldı:

30.01.2020

Sayfiye yerlerinde neden daha az cinayet işlenir?

Bana sorsalar “İstanbul’un en tehlikeli ilçesi neresi?” diye, Esenyurt derdim.

25.01.2020