GeriGündem Şanlıurfa'da kağıt toplayıcısı ve dilenen kadınlar uyarıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şanlıurfa'da kağıt toplayıcısı ve dilenen kadınlar uyarıldı

Şanlıurfa'da kağıt toplayıcısı ve dilenen kadınlar uyarıldı
Abone Olgoogle-news

ŞANLIURFA'da sokaklarda kağıt toplayan ve dilencilik yapan kadınlarla bir araya gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri, kadınların sokakta dilenmeleri ve kağıt toplamalarının suç olduğunu belirterek bu işlerin yapılmamasını istedi.

Kent merkezinde son günlerde çok sayıda çocuklu kadınların sokaklarda dilencilik yapması üzerine harekete geçen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri, topladıkları kadınların sorunlarını dinledi. Sokakta çocuk ve kadın dilenciliğinin önüne geçebilmek için çalışmalarını sürdüren ekipler, kadınları bilinçlendirmek için sokak aralarında toplantılar düzenliyor. Sokakta çalışan kadınlarla bir araya gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Bilici, sokaklarda kadınların çalışması ve dilenmesinin suç olduğunu söyledi. Bu kurallara uymayanlara cezai yaptırımında uygulanacağını kaydeden Bilici, şunları söyledi:

"Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak sokaklarda çalışan çocuklu kadınları bilinçlendirmek adına böyle bir çalışma başlattık. Bu şekilde çalışan kadınlarımızı kurumumuza davet edip sorunlarını dinleyerek onlara gerekli yardımları yapıyoruz. Sokakta dilenmek ve çalışmak bir suçtur. Bizler şimdilik cezai işlem yerine bu sorunu konuşarak çözme yoluna girdik. Devletimizin imkanları dahilinde bu sorunların önüne geçmeye çalışıyoruz" dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle