EKSTRA
MENÜ

Melis Alphan

Melis Alphan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Melis Alphan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.089 Melis Alphan haberi bulunmuştur.

Melis Alphan Haberleri

Levi’s Dünya Kadınlar Günü’nü “I Shape My World” Kampanyasıyla Kutluyor

Levi’s Dünya Kadınlar Günü’nü “I Shape My World” Kampanyasıyla Kutluyor

Dünya, Mart ayı boyunca günümüze öncülük eden ve ilham veren kadınları kutluyor. Levi’s® da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü onuruna ilham verici başarılara imza atan, engellere meydan okuyan yetenekli kadınları kutlayan ve yücelten global I Shape My World (Dünyama Ben Yön Veriyorum) kampanyasını bu sene de devam ettiriyor.

6.03.2020Alışveriş
Müzik Festivali’nde Beethoven yılı

Müzik Festivali’nde Beethoven yılı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, E.C.A. sponsorluğunda 2-25 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek 48. İstanbul Müzik Festivali’nin programı açıklandı. ‘Beethoven’ın Aydınlık Dünyası’ temasıyla bestecinin ikonik eserlerine, yeni eser siparişlerine ve ondan esinlenen yeni projelere yer verecek festival, Beethoven’in tüm eserlerini yorumlayıp kaydeden dünyadaki tek piyanist İdil Biret’in yanı sıra Evelyn Glennie, Konzerthausorchester Berlin & Vikingur Olafsson, Beethoven &David Bowie ‘Rabel Rabel’, ‘Bebeklere Beatles’, Wiener Akademie, Borodin Quartet gibi heyecan verici konserlere ev sahipliği yapacak.

4.02.2020Kitap Sanat
Terzilik iş (SERA TOKDEMİR)

Terzilik iş (SERA TOKDEMİR)

Mağazadan aldığımız her şey üzerimize cuk oturacak diye bir şey yok.

21.03.2018Magazin
Nevin Yıldırım davasında ne oluyor

Nevin Yıldırım davasında ne oluyor?

Nevin Yıldırım, erkek şiddeti karşısında hayatta kalmak için kendi adaletini aramak zorunda bırakıldı. 2012’de sistematik olarak cinsel saldırısına ve tehditlerine maruz kaldığı adamı öldürüp kafasını kesti ve köy meydanına attı. Müebbet hapis cezasına çarptırılmasına yönelik kararı 2017’de Yargıtay bozduktan sonra, şimdi dava yerel mahkemede yeniden görülüyor. Duruşması bu hafta.

19.03.2018Haber
Giysinin ritmi (SEÇKİN PİRİLER)

Giysinin ritmi (SEÇKİN PİRİLER)

Ritmi olan giysileri seviyorum.

19.03.2018Magazin
Bu nasıl çizme

Bu nasıl çizme?

Melis Alphan, Yeşim Salkım'ın bir ödül töreninde giydiği çizmeyi eleştirdi:

18.03.2018Magazin
Gazeteciler haber yerine şampiyonluk için yarıştı

Gazeteciler haber yerine şampiyonluk için yarıştı

Kayakçı gazeteciler, gazeteci kayakçılar... 100’ü aşkın basın mensubu geçen hafta Bulgaristan’da haber için değil; şampiyonluk için yarıştı.

9.03.2018Seyahat
Kadının Gücü buluşturdu

Kadının Gücü buluşturdu

Hürriyet’in bu yıl ikincisini düzenlediği Kadının Gücü Konferansı, 5 Mart’ta Raffles İstanbul’da yapıldı. Gün boyu süren etkinlikte kadınların ilham veren başarı öyküleri katılımcılarla paylaşıldı. Büyük ilgi gören konferansa iş ve sanat dünyasının önemli isimleri de katıldı.

7.03.2018Magazin
Milyonlarca kadın evde

Milyonlarca kadın evde

Konferansta paylaşılan iki araştırma kadınların sosyal ve ekonomik alanın nasıl dışında kaldığının endişe verici gerçeğini ortaya koydu. Konda’nın araştırmasına göre 14 yaş üstü kadınların 20 milyonun, SiA Insight’ın yaptığı araştırmaya göre de 14-25 yaş arası 2 milyon kadının evde oturduğunu gösteriyor.

6.03.2018Ekonomi
Hep aynı hep aynı diye... Melis Alphan Oscarın en rüküşlerini yazdı

Hep aynı hep aynı diye... Melis Alphan Oscar'ın en rüküşlerini yazdı

Kırmızı halıda fark yaratma arzusu doğmuş belli ki.

5.03.2018Magazin
Kadının Gücü Konferansı

Kadının Gücü Konferansı

Kadınların toplumsal yaşamdaki güçlü seslerini duyurmak ve ilham veren hikayelerini daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla yola çıkan “Kadının Gücü Konferansı” düzenlendi. Hurriyet.com.tr, Raffles İstanbul’da gün boyu süren etkinlikten canlı yayınlarla konuşmaları aktardı.

5.03.2018Ekonomi
Gülay Mübareke Twitterdan tehdit mesajları

Gülay Mübarek'e Twitter'dan tehdit mesajları!

Hatay'da yaşayan Gülay Mübarek'i sosyal medya üzerinden ölümle tehdit eden E.K., Adana’nın Kozan ilçesinde gözaltına alındı. Zanlının gözaltına alınmasının ardından 'Öldün sen' isimli bir Twitter hesabından Gülay Mübarek'e gelen tehdit mesajları devam etti. Mübarek, Twitter hesabınndan "Kendi bitti akrabaları başladı. O akrabalar ben 2 yıldır o adamı durdurun sonu kötü olacak diye yardım isterken nerdeydi? Bu bir ihbardır?" diyerek yeni gelen tehdit mesajlarının ekran görüntülerini paylaştı.

27.02.2018Gündem
Değişiklik (TUBA ÜNSAL)

Değişiklik (TUBA ÜNSAL)

Arada iyidir değişiklik...

19.02.2018Magazin
Melis Alphan yorumluyor: “Türkiye’de kadınların evlenme değil, boşanamama sorunu var”

Melis Alphan yorumluyor: “Türkiye’de kadınların evlenme değil, boşanamama sorunu var”

Türkiye’de kadınlar en çok boşanma sürecinde şiddet görüyor. Kadınlar boşanma, nafaka, çocuğun velayeti, yeniden evlenme gibi taleplerinde eşleri ya da eski eşleri tarafından şiddete maruz kalıyor. Yöneticiler enerjilerini kadın cinayetlerini azaltma yönünde harcamak yerine, boşanma oranlarına odaklanmış durumdalar. Melis Alphan, “aile arabuluculuğu” gibi yöntemlerin önerildiği, kadını ve çocuğu korumayan politikaları eleştiriyor ve “Türkiye’de kadınların evlenme değil, boşanamama sorunu olduğunu” söylüyor.

12.02.2018Haber
Melis Alphan, erkek şiddetindeki cezasızlığın doğurabileceği endişe verici sonuçları yorumluyor

Melis Alphan, erkek şiddetindeki cezasızlığın doğurabileceği endişe verici sonuçları yorumluyor

Melis Alphan, “Kadın cinayetleri ve erkek şiddetinde cezasızlık bireyleri kendi adaletini kendi arama yoluna itebilir, bu endişe verici” diyor.

9.02.2018Haber
Melis Alphan, Formula 1de kaldırılan “Grid Girls” uygulamasını değerlendirdi

Melis Alphan, Formula 1'de kaldırılan “Grid Girls” uygulamasını değerlendirdi

Formula 1 yöneticileri, sporun uzun süredir sürdürülen geleneklerinden biri olan grid kızlarını, 2018 itibarıyla kullanmayacaklarını açıkladı. Grid kızlarının kaldırılmasına dair karar sadece F1 için değil Formula 2 ve GP3 için de geçerli olacak.

4.02.2018Spor
Sözleriyle kadınların tepkisini çeken ilahiyatçı İhsan Şenocak göreve iade edildi

Sözleriyle kadınların tepkisini çeken ilahiyatçı İhsan Şenocak göreve iade edildi

Geçtiğimiz haftalarda görevden alınan ilahiyatçı İhsan Şenocak göreve iade edildi. Hürriyet yazarı Melis Alphan kot pantolon giyen kadınları ve kız çocuklarını hedef alan ilahiyatçının göreve iadesini ve pantolonun kadın erkek eşitliği meselesindeki yerini yorumladı.

28.01.2018Haber
Hürriyet yazdı A.A.’ya adalet yolu açıldı: 20 ay sonra nihayet dava

Hürriyet yazdı A.A.’ya adalet yolu açıldı: 20 ay sonra nihayet dava

Uşak’ta 8 yaşından 17 yaşına kadar babasının cinsel istismarına uğrayan, annesi, babaannesi ve okuldaki öğretmenlerinden yardım istemesine rağmen yalnız bırakılan A.A. 20 ay önce suç duyurusunda bulunmasına rağmen hiçbir sonuç alamamıştı. Hürriyet’te 13 Ocak’ta Melis Alphan’ın A.A.’nın hikayesini kaleme almasından sonra, perşembe günü Uşak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde baba Ş.B. hakkında çocuğun cinsel istismarından 30 yıldan 35 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

19.01.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Darüşşafaka’nın yeni vizyonunda hem öğrenci, hem bağışçı sayısını arttırmak var

Aynı zamanda Türk Fransız Ticaret Derneği Başkanı olan Darüşşafaka Yönetim Kurulu üyesi Zeynep Necipoğlu’nun davetiyle geçenlerde 156 yıllık eğitim kurumunu ziyaret ettim.

20.10.2019

‘Nutuk’un kıymetini bilmek

Atatürk’ün 15 Ekim 1927’de, yani 92 yıl önce dün, CHP’nin 2. büyük kongresinde 6 günde 36.5 saat süren konuşmasında okuduğu Nutuk’un kitaplaştırılması iki yıl içinde tamamlanır. İlk olarak Türk Tayyare Cemiyeti tarafından 2 cilt halinde basılır. 1. cilt metni, 2. cilt ise belgeleri içerir. O dönem henüz Harf Devrimi gerçekleştirilmediği için basım Arap harfleriyle yapılır.

17.10.2019

Bu kadarı yeter Deniz

Deniz Akkaya, 9 yaşındaki kızı Ayşe’yle bir süredir mayo ve bikinili pozlarını koyuyor sosyal medya hesabına...

11.07.2019

Kız futbol oynar mı başımıza taş yağar

İkranur Sarıgül, Malatya Kiltepe’deki Ziya Gökalp İlköğretim Okulu’nda beden eğitimi öğretmeni Doğan Çelebi’nin Haziran 2012’de “Malatya Bayanlar Futbol Kulübü”nü kurup, “Kızlar Futbol Takımı” oluşturduğunu öğrenince fırsatı kaçırmadı. O güne kadar okulda ve mahallede erkeklerin arasında futbol hevesini gidermeye çalışırken, soluğu beden eğitimi öğretmeninin yanında aldı.

30.06.2019

Erkek adalet değil gerçek adalet istiyoruz

KADINA yönelik suçlarda yargının ne durumda olduğu artık hepimizin malumu. Hâkime, “Efendim” dedi diye, kravat taktı diye erkeklere kepçeyle dağıtılan ceza indirimleri, hatta hiç ceza vermeme, ceza erteleme vs...

23.03.2018

Bu kızların öyküsünü kaçırmayın

Begüm Cana Özgür 28 yaşında, dokuma kültürü üzerine yoğunlaşan bir tasarımcı.

23.03.2018

Hakiki kadınlar gerçek deneyimler

Kadın filmleri festivallerine ihtiyacımız var.

21.03.2018

‘Artık 18 yaşındasın. Beni çocuk istismarından şikâyet edemezsin’

A.G. 2016’da 16 yaşındaydı. Ailesiyle beraber İstanbul’dan Kocaeli’ne taşınmıştı.

16.03.2018

Lefkoşa’da kültür rotası

Geçtiğimiz yıl Hürriyet Keşfet vesilesiyle hayatımda ilk kez Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gittim.

14.03.2018

Polis bu kadının ölmesini mi bekliyor?

İSTANBUL’da H.İ.G. isimli erkek, 3 yıl önce, müşteri olarak geldiği markette çalışan 30 yaşındaki E.U.’yu gördü, kadının telefon numarasını buldu ve bir ay mesajlaştılar. Bir gün E. adamın evine gitti. Adam orada E.’yi kaba kuvvet kullanarak soydu, çıplak fotoğraflarını çekti.

9.03.2018

Güzellik rakamların ötesinde

Kadınlara fiziksel standartlara göre değer biçen düzende, müzik kliplerinden tutun da televizyon dizilerine, sokaklardaki billboard’lardan sanal aleme kadar hayatın her alanında, her saniyesinde kadınlar bir güzellik baskısıyla karşı karşıya.

7.03.2018

Çocukları suçtan uzaklaştıracağımıza hapse atıp duruyoruz

GÜVENLİK birimlerine gelen çocuk sayısı durmadan artıyor. 2012’te 245 bin iken, 2016’da bu sayı 333 bine ulaştı. (TÜİK)

2.03.2018

TEMA Vakfı dünya eğitim literatürüne girdi

TEMA Vakfı 20 yıldan uzunca bir süredir, okul öncesinden üniversiteye kadar eğitim sisteminin her basamağındaki çocuklara ve yetişkinlere yönelik doğa eğitim programları geliştiriyor ve yürütüyor.

28.02.2018

Duyun sesimi

'İSMİMİ yazabilirsiniz’ diyor Gülay Mubarek, “Yardım istiyorum. Birileri duysun, durdursun onu. 2 yıldır her gün ölmekten çok yoruldum.”

23.02.2018

Evlilik enine boyuna tartışılacak

Boğaziçi Üniversitesi’nin misyonu; “yaratıcı ve eleştirel düşünen, özgür ve özgürlükçü, etik değerleri önemseyen, doğa ve çevre bilinci gelişmiş, yerele kök salmış-evrensele açık, bilimsel, sosyal ve kültürel formasyonu ve özgüveni ile üstleneceği mesleki ve sosyal sorumlulukları başarıyla yerine getirecek bireyler yetiştirmek”.

21.02.2018

Yetişkin çocukla alay eder mi?

ABD’de siber zorbalığa defalarca maruz kalmış 14 yaşındaki bir kız çocuğu şöyle demişti:

16.02.2018

Özel yazışmalarımızı nasıl yayınlarsın Hande Yener?

Hande Yener’in Demet Akalın’a uzaklaştırma kararı aldırdığı dava dosyasında benimle Hande Yener arasındaki özel WhatsApp yazışmalarımız da yer alıyormuş meğer...

14.02.2018

İnsanoglu hep çöze çöze gidiyor

Hüsamettin Koçan’la Aslıhan Lodi’nin gerçekleştirdiği nehir söyleşi, “Bir Dağda Mucize Yaratan Ressam: Hüsamettin Koçan” adıyla Doğan Kitap’tan çıktı. Büyük bir güven ve sevgi ortamında geçen çocukluğun ardından İstanbul, Güzel Sanatlar, örgütlenme, evlilik, üretim derken doğduğu topraklarda, Bayburt’un Bayraktar Köyü’nde kurduğu Baksı Müzesi’yle köklerine sahip çıkan bir adamın öyküsü bu. Muazzam bir insan ve tabiat sevgisi akıyor kitabın sayfalarından.

14.02.2018

Cihangir’deki patlamayla ilgili davada yeni bilirkişi raporu İGDAŞ’ı aklıyor

2016’da Cihangir’de bir apartman dairesindeki doğalgaz patlamasını hatırlarsınız.

9.02.2018

Çöp diye attığımız plastiği sonunda biz yiyoruz

İngiltere’de yapılan güncel bir araştırma ortaya koydu ki, ergenlerin yüzde 90’ı plastik şişelerde bulunan ve hem hormonal hem de üreme sistemlerini olumsuz etkileyen Bisphenol A (BPA) maddesini vücudunda taşıyor.

7.02.2018

Çaresizce adalet arayan anne: ‘Başka çocukların canı yanmasın, yardım edin!’

İ.U. 2015’te 10 yaşındayken Kastamonu’da 5’inci sınıfa gittiği imam hatip ortaokulunda defalarca okulun 35 yaşındaki hizmetlisi İ.T.’nin cinsel istismarına uğradı.

2.02.2018

Antarktika hepimizi ilgilendiriyor

Yeryüzünün en az insan hasarlı kıtası Antarktika bile, insanlığın denizleri silip süpürme hevesinden payına düşeni alıyor.

31.01.2018

Adaleti göremeden öldü zaten adalet de gelmedi

K.H. genç yaşında tecavüze uğramış ve o adamla evlendirilmiş bir kadındı. İşitme engeli, nefes alma zorluğu, bacağında platin, biraz da zekâ geriliği vardı. Hatta kocası, başka bir kadından çocuk sahibi olup çocuğu K.H. doğurmuş gibi nüfusuna kaydettirmişti.

26.01.2018

Yoksul çocuklara motosikletiyle yardım taşıyor

İlker Kül’ün üç tutkusu var: Çocuklar, motosiklet ve fotoğraf çekmek.

24.01.2018

Her düzeyde şiddet vakasının ardında erkek olma halinin bulunması tesadüf değil!

NURGÜL Yeşilçay iki yıl önce Erkan Petekkaya’nın kendisiyle ilgili sözleri üzerine Ayşe Arman’a röportaj vermiş, “Zorba, dayatmacı, baskıcı, yüksek egolu adamlar hiçbirimize yabancı değil” demişti.

19.01.2018