EKSTRA
MENÜ

Şevket Çoruh

Şevket Çoruh ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şevket Çoruh haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 809 Şevket Çoruh haberi bulunmuştur.

Şevket Çoruh, geniş bir hayran kitlesine sahip Türk sinema ve dizi oyuncuları arasında öne çıkıyor. Özellikle 2006 yılından günümüze beğenilerek izlenen Arka Sokaklar dizisindeki Mesut rolü ile ilgiyle izlenen başarılı bir karakter oyuncusu.

Şevket Çoruh, Arka Sokaklar dizisindeki Mesut rolü ile oyunculuğa başarı ile devam etmektedir. Kariyer yaşamında Broadway geçmişinde sahnelenen en uzun tek kişilik oyun olan Caveman (Mağara Adamı) adlı komedi türündeki tiyatro oyununu Türkiye'de sahneleyerek ve 23 Ekim 2010 tarihinden itibaren bu oyunda rol alarak adından övgü ile söz ettirmiştir.

Şevket Çoruh Kimdir?

Şevket Çoruh, popüler dizi oyuncularından biri olarak çoğu kişi tarafından tanınmakla birlikte kendisi başarılı ve yetenekli bir tiyatro oyuncusudur. Sinema filmlerinde de izleme fırsatını yakaladığımız beğenilen oyuncu, komedi filmlerinde üstlendiği roller ile sevilerek izleniyor ve yeni projeleri de ilgi ile takip ediliyor.

Şevket Çoruh Nerelidir?

Şevket Çoruh, İstanbul'da doğmuştur. Şevket Çoruh'un ailesi, 93 harbi sonunda Ardanuç'un Anaçlı köyünden İstanbul'a göç yolu ile gelmiş ve günümüzde Ömerli Barajı sularının altında kalmış bulunan Muratlı köyüne yerleşmiştir. Şevket Çoruh, aslen Artvinli olan bir ailenin tek çocuğudur. Memleketi Artvin olan sanatçının doğup büyüdüğü, eğitim gördüğü ve kariyerine halen devam ettiği şehir ise İstanbul'dur.

Şevket Çoruh'un Hayatı

Şevket Çoruh, 1973 yılında İstanbul'da doğmuştur. Babası Selami Bey, Üsküdar-Kadıköy hattında dolmuş şoförlüğü yapmıştır. Şevket Çoruh, 14 yaşından 24 yaşına kadar İstanbul'un Maltepe ilçesinde büyümüştür. İlk ve orta öğrenimini Üsküdar ilçesinde bulunan Taşmektep İlkokulu'nda tamamlamıştır. Lise öğrenimini Kartal Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde tiyatro eğitimi almıştır.

Özel yaşantısında 1993 yılında ünlü ve başarılı tiyatro oyuncusu Günay Karacaoğlu ile evlenmiştir. Bu evlilikten bir kızı olan Şevket Çoruh, 2004 yılında ise eşinden boşanmıştır.

1989 yılından bu yana çeşitli tiyatro oyunlarında sahnede izlediğimiz sanatçı, adını bir internet firmasının reklamında oynadığı "Kokoreççi" tiplemesi ile duyurmuştur. Şevket Çoruh, 3 Nisan 2017 yılında 21 yıllık maddi birikimi olan yedi adet klasik arabasını ve üç evini satmış ayrıca bankadan yedi milyon lira kredi alarak İstanbul Kadıköy ilçesinde "Baba Sahne" adını verdiği tiyatroyu açmıştır. Tiyatro sanatına büyük katkıları olan sanatçı, bu tiyatronun açılışında Rasim Öztekin tarafından bizzat İsmail Dümbüllü'nün kovuğunun kendisine devri ile onurlandırılmıştır.

2006 yılından beri Arka Sokaklar dizisindeki Mesut rolü ile oyunculuğa başarı ile devam etmektedir. Kariyer yaşamında Broadway geçmişinde sahnelenen en uzun tek kişilik oyun olan Caveman (Mağara Adamı) adlı komedi türündeki tiyatro oyununu Türkiye'de sahneleyerek ve 23 Ekim 2010 tarihinden itibaren bu oyunda rol alarak adından övgü ile söz ettirmiştir.

Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı (2014), Çakallarla Dans 2: Hastasıyız Dede (2013), Anadolu Kartalları (2011), Usta (2008), Eğreti Gelin (2004), Anlat İstanbul (2004), İnşaat (2003) sinema filmlerinde; Arka Sokaklar (2006), Gönül Kudret (2006), Savcının Karısı (2005), Sultan Makamı (2003), Yılan Hikayesi (1999), Çiçek Taksi (1995) dizi filmlerinde; Kayıp Aşklar (2004), Bir Aşk Hikayesi (2004), Gülizar (2004) televizyon filmlerinde rol almıştır.

Sanat yaşamı boyunca pek çok değerli ödüle layık görülen Şevket Çoruh'un aldığı ödüller şöyledir:

- 11. ÇASOD "En İyi Oyuncu" Ödülleri, 2004- En İyi Erkek Oyuncu- İnşaat

- 23. İstanbul Film Festivali, 2004- En İyi Erkek Oyuncu- İnşaat

- 25. Siyad Türk Sineması Ödülleri, 2003- En İyi Erkek Oyuncu- İnşaat

20 Eylül 2020 tarihinde Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen özel bir devir teslim töreni ile İsmail Dümbüllü'nün orta oyununu temsil eden kavuğu, Ünlü oyuncu Rasim Öztekin tarafından Şevket Çoruh'a teslim edilmiştir.

Şevket Çoruh'un Doğum Tarihi, Yaşı ve Boyu Hakkında Biyografi Bilgileri

Şevket Çoruh, 30 Haziran 1973 senesinde İstanbul'da, terzi bir anne ile şoför bir babanın tek çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Günümüzde 47 yaşında olan Şevket Çoruh, sanatsal çalışmalarına kesintisiz olarak devam etmektedir. Oyuncunun boyu ise 1.83 cm'dir.

Şevket Çoruh Haberleri

Ş Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

Ş Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

S harfinden sonra gelen Ş, alfabenin 23 harfidir. Resmi yazışmalarda ve çeşitli belgeler ''Şirket'' kelimesinin kısaltması olarak kullanılır. ''Ş'' ile başlayan ülke ve hayvan bulmak zor olduğu için isim - şehir oyunlarında bu kısımlar genellikle boş bırakılır. Merak edenler için Ş harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (artist) isimlerini derledik.

13.04.2021Sözlük
Arka Sokaklar zirvede

Arka Sokaklar zirvede!

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi olan “Arka Sokaklar” cuma akşamı yeni bölümü ile ekrana geldi.

10.04.2021Televizyon
“Arka Sokaklar” zirvede

“Arka Sokaklar” zirvede

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi olan “Arka Sokaklar” cuma akşamı yeni bölümü ile ekrana geldi.Yapımı Erler Film’in, yapımcılığını Türker İnanoğlu’nun üstlendiği, yönetmenliğini Orhan Oğuz’un yaptığı, senaryosunu Ozan Yurdakul ve Sinan Yurdakul’un kaleme aldığı dizi günün en çok izlenen yapımı oldu.

3.04.2021Televizyon
Cuma gününün galibi: Arka Sokaklar

Cuma gününün galibi: Arka Sokaklar!

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi olan “Arka Sokaklar” cuma akşamı yeni bölümü ile ekrana geldi.

28.03.2021Televizyon
Demet Akbağ, Rasim Öztekinle ilgili acı gerçeği açıkladı

Demet Akbağ, Rasim Öztekin'le ilgili acı gerçeği açıkladı

Yakın dostu Rasim Öztekin’i kaybetmenin acısını yaşayan oyuncu Demet Akbağ, dün son yolculuğuna uğurlanan 62 yaşındaki usta sanatçı hakkında çarpıcı bir açıklamada bulundu.

11.03.2021Magazin
Rasim Öztekin’e veda... Usta oyuncu son yolculuğuna uğurlandı

Rasim Öztekin’e veda... Usta oyuncu son yolculuğuna uğurlandı

Kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede geçtiğimiz gün 62 yaşında hayatını kaybeden Türk tiyatrosunun usta ismi Rasim Öztekin, son yolculuğuna uğurlandı. Öztekin’in Türk bayrağına sarılı ve üzerine Galatasaray bayrağı da konulan tabutu, önce mezun olduğu Galatasaray Lisesi’ne getirildi. Buradaki törenin ardından cenaze, Öztekin’in profesyonel tiyatro hayatına başladığı Ses Tiyatrosu önünde cenaze aracından indirildi. Tören mangası usta oyuncunun tabutuna omuz vererek, tiyatro sahnesine getirdi. Ailesi, sevenleri ve sanat camiasından çok sayıda kişi, usta oyuncu için son görevlerini yapmak üzere tiyatro salonuna geldi. Öztekin’in cenaze namazı Ses Tiyatrosu'ndaki törenin ardından  Zincirlikuyu Camii’nde kılındı. Sanatçı, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedildi.

10.03.2021Magazin
Sanat dünyasının neşesi Rasim Öztekine veda

Sanat dünyasının neşesi Rasim Öztekin'e veda

Rasim Öztekin’in hayatını kaybetmesi tüm Türkiye’yi derinden etkiledi. Canlandırdığı karakterlerle insanların kalbinde taht kuran duayen sanatçıyı Uğur Vardan şöyle anlatıyor: “O kalbine, o kadar çok insanın sevgisi sığıyordu ki... Çok sevilen bir sanatçıydı. Son derece temiz kalbiyle sanat dünyasının farklı bir neşesi, kimliği, abidesiydi.

10.03.2021Gündem
Son dakika haberi: Usta oyuncu Rasim Öztekin 62 yaşında hayatını kaybetti

Son dakika haberi: Usta oyuncu Rasim Öztekin 62 yaşında hayatını kaybetti

Son dakika haberine göre; usta oyuncu Rasim Öztekin geçirmiş olduğu kalp krizi sonrası tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından başsağlığı mesajı yayımladı. Usta oyuncu Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun en önemli simgelerinden olan kavuğu Ferhan Şensoy'dan devraldıktan sonra sağlık problemleri nedeniyle Şevket Çoruh'a devretmişti.

9.03.2021Gündem
Rasim Öztekin: En mağdur kavuklu benim

Rasim Öztekin: 'En mağdur kavuklu benim'

Geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gören usta sanatçı Rasim Öztekin, hayatını kaybetti. Türk tiyatro oyunculuğunun mirası olarak kabul edilen İsmail Dümbüllü'nün "Kavuğu"nun 5. emanetçisi olan Öztekin, 'Kavuğu aldıktan 3 ay sonra kalp rahatsızlığı nedeniyle sahnelere uzak kaldım ve bu nedenle en mağdur kavuklu benim' demişti.

8.03.2021Magazin
Hastaneden açıklama: Rasim Öztekinin hayati tehlikesi var

Hastaneden açıklama: Rasim Öztekin'in hayati tehlikesi var

Kalp krizi geçiren usta tiyatrocu Rasim Öztekin'in tedavisi devam ediyor. Hastaneden yapılan açıklamada " Dün öğlen saat 15:30'da hastanemize gelen hastamızı acilen ameliyata aldık. Hastamızın geçmişinde de kardiyal sorunlar yaşamış. Hayati tehlikesi var, durumu ciddi. Şu an yoğun bakımda entübe " denildi.

8.03.2021Magazin
Cumanın galibi Arka Sokaklar

Cumanın galibi Arka Sokaklar

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi olan “Arka Sokaklar” cuma akşamı yeni bölümü ile ekrana geldi.

6.03.2021Televizyon
Cumanın galibi Arka Sokaklar

Cumanın galibi Arka Sokaklar

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi olan “Arka Sokaklar” cuma akşamı yeni bölümü ile ekrana geldi.

27.02.2021Televizyon
Gonca Vuslateri yaşadığı zor günleri anlattı: Doğalgaz faturamızı Şevket Çoruh ödedi

Gonca Vuslateri yaşadığı zor günleri anlattı: Doğalgaz faturamızı Şevket Çoruh ödedi

Gonca Vuslateri, Haldun Dormen, Rutkay Aziz, Kalben, Şahika Ercümen ve Ufuk Sarıca gibi isimler, Türk Eğitim Vakfı ve Voonka’nın, geleceğin sağlık çalışanlarına eğitim desteği vermek amacıyla hayata geçirdiği ‘Destek Hayat Değiştirir’ projesine, katkıda bulundu Ünlülerin kendi destek hikayelerini paylaştığı kitabın satışından elde edilecek gelir, sağlık çalışanlarının eğitimi için kullanılacak.

24.02.2021Magazin
Arka Sokaklar zirvedeki yerini korudu

Arka Sokaklar zirvedeki yerini korudu

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi olan “Arka Sokaklar” cuma akşamı yeni bölümü ile ekrana geldi.

30.01.2021Televizyon
Merve Oflaz: Bakkala giriyorum, “Komiserim hoş geldin” diyorlar

Merve Oflaz: Bakkala giriyorum, “Komiserim hoş geldin” diyorlar

Çocukluğundan beri içinde hep televizyonda yer alma isteği olduğunu söylüyor. Kendisiyle ilgili “Hep ‘çok seksisin’ lafını duyardım. Ama bence maskülenim” diyor. Türkiye’nin ilk ve tek kadın ‘Survivor’ şampiyonu Merve Oflaz, 10 yılda sekiz farklı dizi projesiyle karşımıza çıktı. Dört senedir, Kanal D’de yayımlanan ‘Arka Sokaklar’ın kadrosunda... İşten aşka her şeyi konuştuğumuz Oflaz geçmişte maruz kaldığı psikolojik şiddeti ve onda açtığı yaraları da anlattı: “Bu sebeple tedavi gördüm.”

Arka Sokaklar zirvede

Arka Sokaklar zirvede

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi olan “Arka Sokaklar” cuma akşamı yeni bölümü ile ekrana geldi.

23.01.2021Televizyon
Cumanın galibi değişmedi

Cuma'nın galibi değişmedi!

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi olan “Arka Sokaklar” cuma akşamı yeni bölümü ile ekrana geldi.

16.01.2021Televizyon
“Arka Sokaklar” zirvede

“Arka Sokaklar” zirvede

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi olan “Arka Sokaklar” cuma akşamı yeni bölümü ile ekrana geldi.

9.01.2021Televizyon
Aile Arasında filminin konusu ne, oyuncuları kimler İşte filmin genel konusu ve oyuncuları

Aile Arasında filminin konusu ne, oyuncuları kimler? İşte filmin genel konusu ve oyuncuları

Ozan Açıktan'ın yönetmenliğini üstlendiği filmde, Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar, Devrim Yakut, Fatih Artman, Şevket Çoruh, Gülse Birsel, Derya Karadaş, Ayta Sözeri ve Ünal Yeter rol aldı. Yon Thomas'ın görüntü yönetmenliğini yaptığı filmin müzikleri Jingle Jungle imzası taşıyor. İşte, filmin genel konusu...

6.01.2021Keyif
Aktör dediğin ‘o’dur…

Aktör dediğin ‘o’dur…

Türk sinemasının ve tiyatrosunun efsane isimlerinden Münir Özkul aramızdan ayrılalı üç yıl oldu. 5 Ocak 2018’de vefat eden Özkul, canlandırdığı Mahmut Hoca ve Yaşar Usta gibi karakterlerle milyonların sevgisini kazanmıştı.

6.01.2021Kitap Sanat
Münir Özkul ölümünün 3üncü yılında anılıyor

Münir Özkul ölümünün 3'üncü yılında anılıyor

Yeşilçam'ın unutulmaz filmlerinde canlandırdığı "Mahmut Hoca "ve "Yaşar Usta" tiplemeleriyle Türk izleyicisinin kalbinde yer edinen usta oyuncu Münir Özkul'un, vefatının üzerinden 3 yıl geçti.

4.01.2021Keyif
Arka Sokaklar zirvede

Arka Sokaklar zirvede

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi olan “Arka Sokaklar” cuma akşamı yeni bölümü ile ekrana geldi.

26.12.2020Televizyon
Erler Filmden Şevket Çoruh Arka Sokaklardan ayrılıyor haberlerine cevap

Erler Film'den "Şevket Çoruh Arka Sokaklar'dan ayrılıyor" haberlerine cevap

Erler Film, Kanal D'nin efsane dizisi Arka Sokaklar'da rol alan Şevket Çoruh'un diziden ayrıldığı yönünde çıkan haberlere cevap verdi.

16.12.2020Televizyon
Ozan Güven Cunda’ya yerleşti

Ozan Güven Cunda’ya yerleşti

Sevgilisi Deniz Bulutsuz’un açtığı darp davası nedeniyle zor günler geçiren Ozan Güven, mahkeme sonuçlanana kadar oyunculuğa ara verdi.

12.12.2020Magazin
Arka Sokaklar zirvede

Arka Sokaklar zirvede!

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi olan “Arka Sokaklar” cuma akşamı yeni bölümü ile ekrana geldi.

21.11.2020Televizyon
Arka Sokaklar zirvede

Arka Sokaklar zirvede!

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi olan “Arka Sokaklar” cuma akşamı yeni bölümü ile ekrana geldi.

24.10.2020Televizyon
Hakan Bilgin: Şevket’i aramaya korkuyorum

Hakan Bilgin: Şevket’i aramaya korkuyorum

Oyunve sunucu Hakan Bilgin, YouTube’da “Mekanın Sahibine Geldik” adlı bir kanal açtı. Kanalın ilk konuğu Şevket Çoruh oldu.

24.10.2020Keyif
Ali Poyrazoğlu: Kavuk işi soytarılık

Ali Poyrazoğlu: Kavuk işi soytarılık

Ali Poyrazoğlu, Rasim Öztekin’in Şevket Çoruh’a devrettiği Dümbüllü’nün kavuğu hakkında tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu: “O kavuk Dümbüllü’nün kavuğu değil. O bir takke. Bu kameralar azdırıyor insanları.”

16.10.2020Magazin
Arka Sokaklar’da düğün var

Arka Sokaklar’da düğün var

Kanal D’nin yıllara meydan okuyan dizisi “Arka Sokaklar”da bu hafta düğün heyecanı var.

1.10.2020Televizyon
Türk tiyatrosunun simgelerinden Dümbüllü Kavuğunun 6ncı sahibi Şevket Çoruh oldu

Türk tiyatrosunun simgelerinden Dümbüllü Kavuğu'nun 6'ncı sahibi Şevket Çoruh oldu

Bugüne kadar Kel Hasan Efendi'den İsmail Dümbüllü'ye ardından sırasıyla Münir Özkul, Ferhan Şensoy ve Rasim Öztekin'e emanet edilen Kavuğun 6'ncı sahibi Şevket Çoruh olmuş oldu.

21.09.2020Magazin
Rasim Öztekin, Hasan Efendinin kavuğunu, Şevket Çoruha devretti

Rasim Öztekin, Hasan Efendi'nin kavuğunu, Şevket Çoruh'a devretti

Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nde gerçekleştirilen törende, güldürü geleneğinin nişanesi olarak kabul edilen Kel Hasan Efendi'nin kavuğu yeni sahibiyle buluştu . Oyuncu Rasim Öztekin, Kel Hasan Efendi'nin kavuğunu, oyuncu Şevket Çoruh'a teslim etti.

21.09.2020Keyif
Rasim Öztekin kimdir ve kaç yaşında İşte kavuğu devreden Rasim Öztekinin hayatı

Rasim Öztekin kimdir ve kaç yaşında? İşte kavuğu devreden Rasim Öztekin'in hayatı

Usta sanatçı Rasim Öztekin'in hayatı kavuk devir teslim töreninin ardından gündeme geldi. Kalp rahatsızlığından dolayı canlı performans yasaklanan tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Rasim Öztekin, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenen törenle Geleneksel Türk Tiyatrosu'nun ve tuluat sanatının ustalarının taşıdığı kavuğu Şevket Çoruh'a teslim etti. Tiyatro ve sinemanın yanısıra Rasim Öztekin, bir dönem köşe yazarlığı da yaptı. Peki, Rasim Öztekin kimdir ve kaç yaşında? İşte, Rasim Öztekin'in biyografisi ve hayatıyla ilgili bilgiler.

21.09.2020Hayat
Yeni sezona özel tanıtım

Yeni sezona özel tanıtım

TÜRK televizyon tarihinin en uzun soluklu fenomen dizisi “Arka Sokaklar” 15’inci sezona başlıyor.

11.09.2020Televizyon
Kanal D’nin efsane dizisi Arka Sokaklar” yeni sezona özel bir tanıtımla merhaba diyor

Kanal D’nin efsane dizisi Arka Sokaklar” yeni sezona özel bir tanıtımla merhaba diyor!

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu fenomen dizisi “Arka Sokaklar”, 15’inci sezona 18 Eylül Cuma akşamı başlıyor.

10.09.2020Televizyon
Gecenin geliri ÇYDD’ye gidecek

Gecenin geliri ÇYDD’ye gidecek

TÜRK tiyatrosunun güldürü geleneğinin nişanesi sayılan kavuğun devir teslim töreni 20 Eylül Pazar akşamı gerçekleşecek.

10.09.2020Magazin
Arka Sokaklar’da 15. sezon başlıyor

Arka Sokaklar’da 15. sezon başlıyor

TÜRK televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi ‘Arka Sokaklar’ın, Kanal D’deki 15’inci sezonuna geri sayım başladı. Yapımı Erler Film’in, yapımcılığını Türker İnanoğlu’nun üstlendiği, yönetmenliğini ise Orhan Oğuz’un yaptığı dizinin yeni sezon çekimlerine start verildi.

4.09.2020Televizyon
Diziler ne zaman başlayacak 2020

Diziler ne zaman başlayacak 2020?

Diziler, sonbahara girilmesiyle birlikte birçok vatandaşın gündemindeki konu olmaya başladı. Diziler ne zaman başlıyor sorusuna cevap arayan kişiler, konuyla ilgili internet üzerinden bilgi edinmek istiyor. Peki, diziler ne zaman başlıyor? İşte, pek çok kişinin merakla araştırdığı konu hakkında bazı bilgiler

2.09.2020Televizyon
Aile Arasında filminin konusu ne İşte Aile Arasındanın konusu ve oyuncuları

Aile Arasında filminin konusu ne? İşte Aile Arasında'nın konusu ve oyuncuları

Gülse Birsel'in senaryosunu yazdığı 'Aile Arasında', eşi tarafından terk edilen bir adamın kız isteme için baba rolüne girmesi sonucu gelişen olayları konu ediniyor. 2017'de vizyona giren film, şimdilerde televizyon ekranlarında yayınlanınca merak konusu oluyor. İşte, Aile Arasında filmi hakkında merak edilenler...

31.08.2020Televizyon
Dümbüllü’nün kavuğu Şevket Çoruh’a: Öğrenince ağladım

Dümbüllü’nün kavuğu Şevket Çoruh’a: Öğrenince ağladım

Rasim Öztekin, geleneksel Türk tiyatrosunun önemli bir sembolü olan kavuğu Şevket Çoruh’a devredeceğini açıkladı. Çoruh, Öztekin’in kararını duyunca sevinç gözyaşlarına engel olamadığını söyledi: “Duyduğumda 15 dakika kendime gelemedim. Oturup ağladım.”

28.08.2020Magazin
Rasim Öztekin kimdir İşte biyografisi

Rasim Öztekin kimdir? İşte biyografisi

Geleneksel Türk Tiyatrosu'nun ve tuluat sanatının ustalarının taşıdığı kavuğun son sahibi Rasim Öztekin, kavuğu Şevket Çoruh’a devredeceğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından Rasim Öztekin'in kim olduğu, tiyatroculuk kariyeri ve özel yaşamı merak konusu oldu. Peki, Rasim Öztekin kimdir?

27.08.2020Hayat
Şevket Çoruh kimdir İşte kavuğun son sahibi Şevket Çoruhun biyografisi

Şevket Çoruh kimdir? İşte kavuğun son sahibi Şevket Çoruh'un biyografisi

Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun ve tuluat sanatının ustalarının taşıdığı kavuğun son sahibi Rasim Öztekin, kavuğu Şevket Çoruh’a devredeceğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından Şevket Çoruh'un kim olduğu, tiyatroculuk kariyeri ve özel yaşamı merak konusu oldu. Peki, Şevket Çoruh kimdir?

27.08.2020Hayat
Kavuk nedir Türk tiyatrosunda kavuk geleneğinin tarihi

Kavuk nedir? Türk tiyatrosunda kavuk geleneğinin tarihi

Rasim Öztekin, Geleneksel Tiyatro’nun önemli bir simgesi olan kavuğu, Şevket Çoruh'a devretti. Rasim Öztekin de kavuğu dört yıl önce Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen törenle ustası Ferhan Şensoy’dan teslim almıştı. Peki, Kavuk nedir? Türk tiyatrosunda kavuk geleneğinin tarihi...

27.08.2020Hayat
Rasim Öztekin, Hasan Efendinin kavuğunu Şevket Çoruh’a teslim edecek

Rasim Öztekin, Hasan Efendi'nin kavuğunu Şevket Çoruh’a teslim edecek

Kel Hasan Efendi, İsmail Dümbüllü, Münir Özkul, Ferhan Şensoy gibi Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun ve tuluat sanatının ustalarının taşıdığı kavuğun son sahibi Rasim Öztekin, kavuğu Şevket Çoruh’a devredeceğini açıkladı.

27.08.2020Magazin
Aile Arasında oyuncuları kimdir, konusu nedir İşte Aile Arasında filmi oyuncu kadrosu

Aile Arasında oyuncuları kimdir, konusu nedir? İşte Aile Arasında filmi oyuncu kadrosu

Aile Arasında filmi oyuncuları ve konusu izleyiciler tarafından araştırılıyor. Film bu akşam yeniden izleyici ile buluşacak. Ozan Açıktan tarafından yönetilen ve senaryosunu Gülse Birsel’in yazdığı komedi türündeki Türk filminin oyuncuları arasında Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar, Devrim Yakut, Fatih Artman, Şevket Çoruh gibi isimler bulunuyor. İşte Aile Arası filmi konusu ve oyuncuları ile ilgili bilgiler…

6.07.2020Televizyon
Yanlış Anlama filmi oyuncuları kimdir Yanlış Anlama filmi konusu nedir

Yanlış Anlama filmi oyuncuları kimdir? Yanlış Anlama filmi konusu nedir?

Yanlış Anlama filmi oyuncuları ve konusu merak ediliyor. Sevilen filmler televizyon ekranlarında yayınlanmaya devam ediliyor. Filmin oyuncuları arasında Hakan Bilgin, Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Bahadır Efe, Duygu Karaca, Pelin Sönmez yer alıyor. İşte Yanlış Anlama filminin konusu…

9.06.2020Televizyon
Maskeli polisler

Maskeli polisler

Kanal D’nin sevilen dizisi “Arka Sokaklar”ın Mesut Komiser’i Şevket Çoruh, rol arkadaşı Özgür Ozan’la çektiği selfie pozunu geçen cuma günü Instagram hesabına yükledi.

10.05.2020Televizyon

Yazar Sonuçları

Tarkan’a bunu yapan hayat

Fark ettiniz mi Tarkan’daki değişimi? Önceden ayda bir hatta iki ayda bir Instagram hesabından fotoğraf paylaşıyordu. Artık öyle aktif kullanıyor ki platformu, neredeyse 2 günde bir paylaşım yapıyor.

7.02.2021

Sahnede ‘yanyana’ gelme zamanı!

Pandemi sürecinde sahne açamadıkları için büyük yara alan tiyatrolar, dayanışma motivasyonuyla hareket eden organizasyonlarla nefes almaya çalışıyor. Eylül sonuna kadar sürecek ‘Sahnede Yeniden Buluşuyoruz’ o soluklardan biri.

12.09.2020

Hızlandırılmış kavuk gündemi

Rasim Öztekin halefini açıklayınca kavuk meselesi yine tartışılmaya başladı. Bu mevzuda geri kalmamak için gelin tarafları tanıyalım.. Kim, ne diyor, hızlıca bir göz atalım.

30.08.2020

Enerji Bakanı Fatih Dönmez izlenimleri - Mühendis, cool, ihtiyatlı, sağlamcı, işine odaklı

“Bakkaldan bir kilo şeker aldık” cümlesini nasıl söylüyorsa... “Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğalgaz bulduk” cümlesini de öyle söylüyor... O derece cool bir yaklaşımı var yani.

28.08.2020