EKSTRA
MENÜ

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Deniz Kuvvetleri Komutanlığı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.605 Deniz Kuvvetleri Komutanlığı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Haberleri

14 emekli amiral serbest kaldı

14 emekli amiral serbest kaldı

‘Montrö Bildirisi’ nedeniyle gözaltına alınan 10 emekli amiral ile yaşları nedeniyle ifadeye çağrılan 4 emekli amiral, önceki gece geç saatlerde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Emekli amiraller ifadelerinde darbe bildirisi suçlamalarını reddederken “104 ziraat mühendisinin kendi alanlarındaki sorunlarla ilgili yapacakları açıklamayla aynı mahiyette” dedi.

14.04.2021Gündem
İstanbul merkezli operasyon Çok sayıda gözaltı kararı

İstanbul merkezli operasyon! Çok sayıda gözaltı kararı

Gelen son dakika haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, 60 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul merkezli 19 ilde 60 şüphelinin yakalanması işlemleri devam ediyor.

13.04.2021Gündem
Emekli amirallerin gece bildirisi... İşte soruşturmadaki son durum

Emekli amirallerin gece bildirisi... İşte soruşturmadaki son durum

Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili tartışmalara ve bir tarikatta görüntülenen sarıklı tuğamirele tepki gösteren 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisi Türkiye'nin gündemine oturdu. Bildiriyle ilgili soruşturmada 10 emekli amiral gözaltına alınırken, 4 emekli amiral ise yaşları gerekçesiyle ifadeye çağırıldı. Soruşturma kapsamında 10 emekli amiralin işlemleri üçüncü gününde devam ediyor. Emekli amirallerin ifade işlemlerinin henüz başlamadığı öğrenilirken, bildiriyi imzalayanların yurt dışı bağlantıları olup olmadığı da araştırılıyor. Emniyete çağrılan 4 emekli amiralin ise Pazartesi günü ifade vereceği bildirildi. Yarın dolacak gözaltı süresinin de 4 gün daha uzatılacağı konuşuluyor...

7.04.2021Gündem
MSBden o fotoğrafa inceleme

MSB'den o fotoğrafa inceleme

Milli Savunma Bakanlığı’nın, sosyal medyada üniforması üzerinde sarıklı ve cübbeli olarak görünen ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı mensubu bir subaya ait olduğu öne sürülen fotoğrafla ilgili inceleme başlattığı bildirildi.

27.03.2021Gündem
İzmir merkezli dev FETÖ operasyonu

İzmir merkezli dev FETÖ operasyonu

İzmir merkezli 53 il ve KKTC'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik operasyonda örgütün sözde mahrem imamlarıyla ankesörlü telefonlardan irtibat kurdukları tespit edilen 123'ü muvazzaf 184 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada "FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Kara Kuvvetleri Komutanlığına yönelik ‘mahrem hizmetler’ soruşturmasında 11’i görevde, 3’ü emekli, 2’si ihraç 16 astsubay, 1’i ilişiği kesilmiş askeri öğrenci ile 2 mahrem imam olmak üzere 19 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi" denildi.

23.03.2021Haber
Son dakika... İzmir merkezli dev FETÖ operasyonu 184 gözaltı kararı

Son dakika... İzmir merkezli dev FETÖ operasyonu! 184 gözaltı kararı

İzmir merkezli 53 il ve KKTC'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik operasyonda örgütün sözde mahrem imamlarıyla ankesörlü telefonlardan irtibat kurdukları tespit edilen 123'ü muvazzaf 184 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada "FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Kara Kuvvetleri Komutanlığına yönelik ‘mahrem hizmetler’ soruşturmasında 11’i görevde, 3’ü emekli, 2’si ihraç 16 astsubay, 1’i ilişiği kesilmiş askeri öğrenci ile 2 mahrem imam olmak üzere 19 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi" denildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kamudan ihraç FETÖ mensuplarının yurt dışına kaçmalarını sağlamaya çalışan 5 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

23.03.2021Gündem
İsmail Demir: 2. P-72 deniz karakol uçağımızı teslim ettik

İsmail Demir: 2. P-72 deniz karakol uçağımızı teslim ettik

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Meltem-3 Projesi kapsamında 2'nci P-72 Deniz Karakol Uçağı'nın Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildiğini duyurdu.

10.03.2021Ekonomi
Mavi Vatan’da milli silahların gövde gösterisi

Mavi Vatan’da milli silahların gövde gösterisi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Ege ve Doğu Akdeniz’de düzenlenen Mavi Vatan 2021 tatbikatında son yılların en kapsamlı güç gösterisini yaptı.

8.03.2021Gündem
Milli Savunma Bakanlığı paylaştı: Bugüne kadarki en uzun menzilli atış…

Milli Savunma Bakanlığı paylaştı: Bugüne kadarki en uzun menzilli atış…

‘Mavi Vatan 2021 Tatbikatı’nda milli imkânlarla üretilen lazer güdümlü MAM-L füzesinin kullanımıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Milli Savunma Bakanlığı, SİHA’dan MAM-L füzesi ile bugüne kadarki en uzun menzilli atışın yapıldığı ve hedefin tam isabetle vurulduğunu açıkladı.

7.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatına canlı bağlantıyla katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nden Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı, önemli mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Suriye'de sınır ötesi harekatlarla terör zincirini 3 farklı yerde parçaladık'' dedi. ''Türkiye'yi her alanda olduğu gibi denizcilik alanında da dünyanın süper ligine taşımakta kararlıyız'' diyen Erdoğan, ''Bugün İHA'larda dünyanın en iyi 3-4 ülkesinden biriyiz. Kendi savaş gemisini yapabilen 10 ülke içinde yer alıyoruz'' ifadelerini kullandı.

6.03.2021Haber
Kritik FETÖ davasında Yargıtaydan flaş karar... Cezalar onandı

Kritik FETÖ davasında Yargıtay'dan flaş karar... Cezalar onandı

Gelen son dakika haberine göre Yargıtay, FETÖ'nün darbe girişiminde Deniz Kuvvetleri Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada 25 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapsi onadı.

4.03.2021Gündem
Gökçeada açıklarındaki tekne faciasında yeni gelişme

Gökçeada açıklarındaki tekne faciasında yeni gelişme

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesi açıklarında meydana gelen tekne faciasında kaybolan İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Musa Bulut'un cansız bedeni 22 metre derinlikte bulundu.

28.02.2021Haber
Çanakkaledeki tekne faciasından acı haber

Çanakkale'deki tekne faciasından acı haber

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesi açıklarında meydana gelen tekne faciasında kaybolan İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Musa Bulut'un cansız bedeni 22 metre derinlikte bulundu.

28.02.2021Gündem
2 ANKA SİHA, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi

2 ANKA SİHA, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, menzili artırılmış 2 ANKA Silahlı İnsansız Hava Aracı'nın (SİHA) Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildiğini duyurdu.

24.02.2021Gündem
2 ANKA Silahlı İnsansız Hava Aracı Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi

2 ANKA Silahlı İnsansız Hava Aracı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildi

CUMHURBAŞKANLIĞI Savunma Sanayii Başkanlığı, menzili artırılmış 2 ANKA Silahlı İnsansız Hava Aracı'nın (SİHA) Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildiğini duyurdu.

24.02.2021Haber
Mavi Vatan-2021 Tatbikatı 25 Şubatta başlıyor

Mavi Vatan-2021 Tatbikatı 25 Şubat'ta başlıyor

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Mavi Vatan-2021 Tatbikatı'nın 25 Şubat-07 Mart 2021 tarihleri arasında Ege Denizi ve Akdeniz'de icra edileceğini açıkladı.

22.02.2021Gündem
Deniz Harp Okulunda devir teslim töreni

Deniz Harp Okulu'nda devir teslim töreni

NATO Daimi Mayın Karşı Tedbirleri Deniz Görev Grubu-2 Komutası'nın Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı devir teslim töreni yapıldı.

20.02.2021Gündem
Bakan Akar TCG Gür denizaltısını ziyaret etti

Bakan Akar TCG Gür denizaltısını ziyaret etti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesi ile Ege ve Akdenizde birçok önemli görevi yerine getiren TCG Gür denizaltısında inceleme ve denetlemelerde bulundu.

20.02.2021Gündem
Feribot seferi yapılamayan Gökçeadadaki hastaların yardımına Deniz Kuvvetleri helikopteri yetişti

Feribot seferi yapılamayan Gökçeada'daki hastaların yardımına Deniz Kuvvetleri helikopteri yetişti

ÇANAKKALE'nin Gökçeada ilçesinde rahatsızlanan 3 vatandaş, hastaneye Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait helikopter ile götürüldü.

16.02.2021Gündem
MSB memur alımı sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler PERTEM ekranında

MSB memur alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler PERTEM ekranında

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) memur alımı sonuçları için vatandaşların araştırmaları devam ediyor. Toplam 190 memur alımı yapacak olan Milli Savunma Bakanlığı, Personel Temin (PERTEM) sayfası üzerinden 31 Ocak tarihinde son başvuruları kabul etmişti. Başvuruların üzerinden 15 gün geçmesiyle birlikte pek çok kişi, MSB memur alımı sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, MSB memur alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o bilgiler

15.02.2021Gündem
MSB: Durgun Sulardan Geçiş Tatbikatı Kırklarelinde gerçekleşti

MSB: 'Durgun Sulardan Geçiş Tatbikatı' Kırklareli'nde gerçekleşti

MİLLİ Savunma Bakanlığı, 'Durgun Sulardan Geçiş Tatbikatı'nın, Kara ve Deniz Kuvvetlerine ait birliklerin katılımı ile Kırklareli bölgesinde gerçekleştiğini açıkladı.

7.02.2021Gündem
Ankara’da çok kritik operasyon Deliller kazıma işlemiyle yeniden getirildi…

Ankara’da çok kritik operasyon! Deliller kazıma işlemiyle yeniden getirildi…

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Ekipleri ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü casusluk soruşturmasında 3’ü asker 4 kişi tutuklandı. İşte devletin gizli kalması gereken bilgileri sızdıranların soruşturmasındaki flaş detaylar…

6.02.2021Gündem
Casusluk soruşturmasında son durum

Casusluk soruşturmasında son durum

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Ekipleri ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü casusluk soruşturmasında 3’ü asker 4 kişi tutuklandı. İşte devletin gizli kalması gereken bilgileri sızdıranların soruşturmasındaki flaş detaylar…

6.02.2021Haber
Roketsan Atmaca Füzesi özellikleri ile öne çıkıyor İşte, gemisavar Atmaca Füzesi özellikleri

Roketsan Atmaca Füzesi özellikleri ile öne çıkıyor! İşte, gemisavar Atmaca Füzesi özellikleri

Atmaca Füzesi, yapılan testlerin ardından başarıya erişmesinin ardından envanter çalışmalarına başlanan milli silah oldu. Su üstü harbinde Deniz Kuvvetlerinin harekât ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilen; hücumbot, fırkateyn ve korvetlerde kullanılabilen, yüksek hassasiyetli satıhtan satha bir güdümlü mermi olan Roketsan Atmaca, teknik özellikleri ile de dikkat çekiyor. Peki, Roketsan Atmaca Füzesi özellikleri nelerdir? İşte, o füze hakkında bilgiler

5.02.2021Gündem
Köstebeğin kasaları açıldı

Köstebeğin kasaları açıldı

Savunma sanayisindeki projeleri yabancı firmalarla paylaştığı iddiasıyla tutuklanan eski İnsansız ve Akıllı Sistemler Dairesi Proje Müdürü Yusuf Hakan Özbilgin’in bankalarda kiralık kasaları bulundu. Özbilgin kasalardan çıkan 1 milyon Euro ve 500 bin doları, “Borsadan ve Bitcoin’den kazandım” diyerek savundu. Özbilgin evinde çıkan 1.5 milyon Euro için de “Arkadaşım unuttu, sonra alacaktı” demişti.

28.01.2021Gündem
Casusluk operasyonunda yeni detaylar 3ü asker 4 şüpheli yakalanmıştı...

Casusluk operasyonunda yeni detaylar! 3'ü asker 4 şüpheli yakalanmıştı...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının "devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklamak" suçundan yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan 3'ü asker 4 şüphelinin, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait helikopter, gemi ve silah sistemlerine ilişkin bilgileri sızdırdıkları kaydedildi.

27.01.2021Gündem
Kapatılan Samanyolu TVnin Genel Yayın Yönetmeni Osman Çalıka hapis cezası

Kapatılan Samanyolu TV'nin Genel Yayın Yönetmeni Osman Çalık'a hapis cezası

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yayın organı olduğu gerekçesiyle kapatılan Samanyolu TV'de Genel Yayın Yönetmenliği yapan ve aynı zamanda örgütün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın İstanbul yapılanmasında "mahrem imam" olduğu belirtilen tutuklu sanık Osman Çalık'a, "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

26.01.2021Gündem
Ve ilk görev uçuşunu gerçekleştirdi... Bakan Akar dikkatle inceledi...

Ve ilk görev uçuşunu gerçekleştirdi... Bakan Akar dikkatle inceledi...

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ilk görev uçuşunu gerçekleştiren P-72 deniz karakol uçağında incelemelerde bulundu.

24.01.2021Gündem
Bartın açıklarında batan geminin kayıp 3 mürettebatını arama çalışmaları sürüyor

Bartın açıklarında batan geminin kayıp 3 mürettebatını arama çalışmaları sürüyor

BARTIN açıklarında kuru yük gemisinin batması sonucu kaybolan 3 kişiyi arama çalışmaları sürüyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı uçak da arama çalışmalarına katıldı.

20.01.2021Gündem
Arvin seferberliği

Arvin seferberliği

Bartın açıklarında ‘Arvin’ isimli kuru yük gemisinin ikiye ayrılıp batmasının ardından kaybolan 5 kişiyi arama çalışmaları, dün sabah saatlerinde Jandarma ve AFAD ekipleri tarafından devam etti. Yoğun kar yağışı nedeniyle çalışmalar güçlükle yapılırken, 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

19.01.2021Gündem
Bartında geminin battığı bölge havadan görüntülendi

Bartın'da geminin battığı bölge havadan görüntülendi

Gelen son dakika haberine göre; Bartın açıklarında kuru yük gemisinin batmasının ardından başlatılan arama çalışmalarında, kayıp 5 mürettebattan 2'sinin daha cansız bedenlerine ulaşıldı. Cesetlerin, batan geminin 2 kilometre ilerisinde Mugada sahilinin yanındaki araç ve yaya yolu bulunmayan koyda bulunduğu bildirildi.

18.01.2021Haber
Bartından feci haberler gelmeye devam ediyor 2 kişinin daha cesedi bulundu…

Bartın'dan feci haberler gelmeye devam ediyor! 2 kişinin daha cesedi bulundu…

Gelen son dakika haberine göre; Bartın açıklarında kuru yük gemisinin batmasının ardından başlatılan arama çalışmalarında, kayıp 5 mürettebattan 2'sinin daha cansız bedenlerine ulaşıldı. Cesetlerin, batan geminin 2 kilometre ilerisinde Mugada sahilinin yanındaki araç ve yaya yolu bulunmayan koyda bulunduğu bildirildi.

18.01.2021Gündem
Bartında batan gemideki kayıp 5 mürettebat için çalışmalar sürüyor

Bartın'da batan gemideki kayıp 5 mürettebat için çalışmalar sürüyor

Bartın açıklarında kuru yük gemisinin batması sonucu kaybolan 5 kişiyi arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle çalışmalar güçlükle ilerlerken, kurtarılan 6 mürettebatın hastanedeki tedavileri ise sürüyor.

18.01.2021Gündem
Milli Savunma Bakanlığı Bartında batan gemi için bir fırkateyn görevlendirildiğini duyurdu

Milli Savunma Bakanlığı Bartın'da batan gemi için bir fırkateyn görevlendirildiğini duyurdu

Milli Savunma Bakanlığı da destek için Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan bir fırkateyn görevlendirildiğini duyurdu. MSB, Twitter hesabından fırkateynin zorlu hava koşullarında bölgeye giderken çekilen bir görüntüsünü de paylaştı.

17.01.2021Haber
Son dakika... Bartında batmıştı: Ölü sayısı artıyor

Son dakika... Bartın'da batmıştı: Ölü sayısı artıyor

Bartın'ın İnkumu açıklarında kötü hava şartları nedeniyle ikiye bölünen Palau bandıralı bir kuru yük gemisi battı. Geminin 12 personeli ise filikalara binerek ve can yelekleriyle denize atladı. Filikalar ve denize atlayanlar şiddetli rüzgar nedeniyle sürüklenirken, 6 kişi kurtarıldı. Bartın Valisi Sinan Güner, ''Ölen 3 kişiden birinin cesedine ulaştık. Diğer 3 mürettebatın da kayalıkların olduğu bölgede hareketsiz görüldüğü ihbarı var. Bunlara da karadan ulaşmaya çalışıyoruz" dedi. 3 denizciyi kurtarmak için çalışmalar devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı da destek için Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan bir fırkateyn görevlendirildiğini duyurdu. MSB, Twitter hesabından fırkateynin zorlu hava koşullarında bölgeye giderken çekilen bir görüntüsünü de paylaştı.

17.01.2021Gündem
MSB duyurdu: 1 asker şehit oldu

MSB duyurdu: 1 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada 9 Ocak'ta rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan bir askerin bugün şehit olduğu duyuruldu.

14.01.2021Gündem
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetinden flaş sözler Bu kış PKKnın son kışı olacak

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin'den flaş sözler! 'Bu kış PKK'nın son kışı olacak'

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Yenifoça'da düzenlenen Uzman Erbaş Komando Temel Kursu Mezuniyet Töreni'nde konuştu. Jandarmanın, vazifesini her şeyin üzerinde tutan personeliyle son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kesintisiz operasyon mantığıyla mücadeleye devam edeceğini belirten Çetin, "2020 yılında PKK terör örgütünün her yerde inlerine girdik. 2021 yılında da girilmeye devam edilecektir. Bu kış PKK'nın son kışı olacaktır. Bu başarıyı sağlayan kahraman gençlerimizdir. Onlarla ne kadar övünsek, gurur duysak azdır." diye konuştu.

8.01.2021Gündem
Endonezya İrana Güney Kore bandıralı petrol tankerinde çalışan vatandaşları için diplomatik nota verdi

Endonezya İran'a Güney Kore bandıralı petrol tankerinde çalışan vatandaşları için diplomatik nota verdi

Endonezya’nın Tahran Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, petrol tankerindeki 2 Endonezyalı mürettebata ilişkin bilgi almak, konsolosluk erişimi sağlamak ve iletişim kurmak amacıyla İran Dışişleri Bakanlığına nota verildiği ifade edildi. İran Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, 4 Ocak'ta Basra Körfezi'nde Güney Kore bandıralı petrol tankeri MT Hankuk Chemi'ye el koyduğunu duyurmuştu.

6.01.2021Dünya
İran: Güney Koreyi mantıklı ve sorumlu olmaya çağırıyoruz

İran: Güney Kore'yi mantıklı ve sorumlu olmaya çağırıyoruz

İran Dışişleri Bakanlığı, Basra Körfezi'nde "çevre kirliliğine yol açtığı gerekçesiyle" alıkonulan Güney Kore bandıralı petrol tankeriyle ilgili bölgeye askeri güç gönderen Seul hükümetinin tutumunu reddettiklerini açıkladı.

5.01.2021Dünya
İran: Güney Kore 7 milyar dolarımızı rehin tutuyor

İran: Güney Kore 7 milyar dolarımızı rehin tutuyor

İran Hükümet Sözcüsü Rebii, İran'ın Güney Kore bandıralı petrol tankerini rehin olarak tuttuğuna yönelik eleştirilere tepki göstererek, Güney Kore hükümetini İran'a ait 7 milyar dolardan fazla dövizi rehin tutmakla suçladı.

5.01.2021Dünya
Gülistan Doku bir yıldır kayıp... Annesinden yürek yakan ağıt

Gülistan Doku bir yıldır kayıp... Annesinden yürek yakan ağıt

Tunceli'de 5 Ocak 2020'den bu yana haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun kaybolmasının 1'inci yılında ailesi ve arkadaşları bir araya geldi. Anne Bedriye Doku, Gülistan'ın fotoğrafına bakıp Kürtçe "1 yıldır kızım yok, lütfen onu bulun. Gülistan neredesin?" diyerek ağıt yaktı.

5.01.2021Gündem
Sanal fuarımız Milli Teknoloji Hamlesine katkı sağlayacak

'Sanal fuarımız Milli Teknoloji Hamlesi'ne katkı sağlayacak'

Türkiye'nin en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, Türkiye'nin savunma sanayisinin 2020'yi nasıl geçirdiği ve 2021'e dair beklentilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

1.01.2021Teknoloji
Yunan askeri tarafından kaderine terk edilen düzensiz göçmenler Mehmetçik tarafından kurtarıldı

Yunan askeri tarafından kaderine terk edilen düzensiz göçmenler Mehmetçik tarafından kurtarıldı

Son dakika haberi... Yunanistan'a ait LS-70 sahil güvenlik gemisi tarafından düzensiz göçmenleri taşıyan bot Türk karasularına itilerek, Ege'de terk edildi. İçinde çocukların da bulunduğu bot Mehmetçik tarafından kurtarıldı. Bu anlar insansız hava aracı (İHA) tarafından kaydedildi.

25.12.2020Haber
Son dakika haberler: Egede nefes kesen anlar Mehmetçik kurtardı...

Son dakika haberler: Ege'de nefes kesen anlar! Mehmetçik kurtardı...

Son dakika haberi... Yunanistan'a ait LS-70 sahil güvenlik gemisi tarafından düzensiz göçmenleri taşıyan bot Türk karasularına itilerek, Ege'de terk edildi. İçinde çocukların da bulunduğu bot Mehmetçik tarafından kurtarıldı. Bu anlar insansız hava aracı (İHA) tarafından kaydedildi.

25.12.2020Gündem
Son dakika haberler: MSB duyurdu Cumhuriyet tarihinin en derin sonar görüntüleme operasyonu

Son dakika haberler: MSB duyurdu! Cumhuriyet tarihinin en derin sonar görüntüleme operasyonu

Son dakika haberi... Milli Savunma Bakanlığı, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en derin sonar görüntüleme operasyonunun icra edildiğini açıkladı.

23.12.2020Gündem
Akdeniz’e ‘Kaplan Pençesi’

Akdeniz’e ‘Kaplan Pençesi’

TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK) Akdeniz’de ‘Kaplan Pençesi’ harekâtına bugün başlıyor.

22.12.2020Gündem
Askerlik sevk tarihleri ertelendi mi 2021 yılı yoklama işlemlerine ilişkin MSBden tarih açıklaması

Askerlik sevk tarihleri ertelendi mi? 2021 yılı yoklama işlemlerine ilişkin MSB'den tarih açıklaması!

Askerlik sevk tarihleri ile ilgili son dakika açıklama Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) geldi. MSB'den yapılan açıklamada, "2021 yılı yoklama işlemlerine ilişkin duyuru MSB Askeralma Genel Müdürlüğü internet sitesinde yayınlanmıştır." ifadesine yer verildi. Binlerce asker adayının beklediği açıklamada, 22-24 Aralık tarihleri arasında sevk edilmesi planlanan yükümlülerin sevk işlemlerinin 26-28 Ocak 2021 tarihlerinde yapılacağı bildirildi. Peki, askerlik sevk tarihleri ertelendi mi? İşte, askerlik sevk tarihleriyle ilgili ayrıntılar.

21.12.2020Gündem
Binbaşı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Binbaşı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Binbaşı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Binbaşı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Binbaşı, sık sık kullandığımız bir kelimedir. Aynı zamanda hayatımızda olan bir meslek grubudur. Özellikle kullanım anlamı bakımından önem taşıyan bir kelimedir. Bu yazımızın içeriği sayesinde binbaşı nedir? Nasıl olunur? Şartları nelerdir? Binbaşı kime denir tüm detayları sizler için derledik.

19.12.2020Meslekler
Son dakika... P-72 Deniz Karakol Uçağı görevine başladı

Son dakika... P-72 Deniz Karakol Uçağı görevine başladı

Savunma Sanayi Başkanlığı'nca yürütülen Meltem-3 Projesi'nin ilk P-72 Deniz Karakol Uçağı, Kocaeli’nin Kartepe ilçesindeki Deniz Hava Komutanlığı'nda düzenlenen törenle görevine başladı. 9 saat havada kalabilen uçak, keşif, gözetleme, hedefleme ve arama kurtarma faaliyetlerinde kullanılacak.

14.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

e-muhtıra’dan E-muhtıra’ya...

27 Nisan 2007 tarihinde Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yayınlanan bir “Basın Açıklaması”, siyasi tarihimize “elektronik muhtıra” kelimesinin kısaltılması olan “e-muhtıra” olarak geçti. “e-muhtıra” ifadesi, “e-posta”dan sonra, “e-devlet”ten önce hayatımıza girdi.

7.04.2021