EKSTRA
MENÜ

Cumartesi Sohbetleri

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 186 haberi bulunmuştur.

Cumartesi Sohbetleri Haberleri

Oto Sanayi’ye sanatçı hücumu

Oto Sanayi’ye sanatçı hücumu

Temeli Süleyman Demirel tarafından atılan Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi açıldığı 1975 yılından bu yana çok değişti. Artık kaportacıların, boyacıların ve tamircilerin arasında, heykel, resim, moda vb. tasarım atölyeleri, fotoğraf ve film stüdyoları açıldı. Sanayinin yerlileri genelde alt katlarda. Tamir atölyelerine uygun olmayan üst katları ise müzisyenler, modacılar, ressamlar, heykeltıraşlar, sinemacılar ve tasarımcılar parselledi.

1.11.2008Kelebek
Denizli travertenini marka yapma atağı

Denizli travertenini marka yapma atağı

Denizli Ticaret Odası, kentte üretilen mermerlerin “Denizli Traverteni” logosuyla satılması için çalışma başlattı.

19.02.2012Ege
Büyük Şefler otele girdi

Büyük Şefler otele girdi

2006’da açtığı ‘Big Chefs’ restoranıyla 10 yılda Türkiye’nin önde gelen restoran zincirini yaratan Gamze Cizreli, otel işine de el attı. Ortağı Saruhan Tan ile birlikte ‘Monden’ isimli otel zinciri yaratmak için kolları sıvayan Cizreli, “İlk oteli bu yıl içinde 3.5 milyon Euro yatırımla Karaköy’de açacağız. Devamı gelecek” yorumunu yapıyor.

29.07.2016Ekonomi
Tüm genel müdürlerimiz 45 yaş altında

Tüm genel müdürlerimiz 45 yaş altında

Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, Borusan’ın kuruluş DNA’sında yenilikçiliğin olduğunu söylüyor ve en önemli misyonlarının kuruluş DNA’larını yaşatarak şirketi yeni nesillere taşımak olduğunu anlatıyor. Bunun için de Borusan bir süredir dönüşüm içinde.

TAV CEO’su Şener, Atatürk Havalimanı’na alternatif planlarını açıkladı

TAV CEO’su Şener, Atatürk Havalimanı’na alternatif planlarını açıkladı

TAV CEO’su Sani Şener, yapımı devam eden 3. havalimanına rağmen Atatürk Havalimanı’na yatırım yapmaya devam ettiklerini belirterek, “Bir süre daha Atatürk Havalimanı’nın hizmet edeceğini düşünüyoruz.  Küba’da ise Havana Havalimanı’nın işletmesi için son noktaya geldik.  Miami’yi bile geçecek Havana Havalimanı, İstanbul bittikten sonra yerini dolduramaz ama çok önemli bir kısmını karşılar” diye konuştu.

9.09.2016Ekonomi
Komşufırın girişimcileri bekliyor

Komşufırın girişimcileri bekliyor

Cumartesi Sohbetleri’nde bu hafta Doruk Group Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasip Gencer vardı.

Her liman bir Türk Büyükelçiliği

Her liman bir Türk Büyükelçiliği

13 kruvaziyer limanın işletmecisi olan Mehmet Kutman, yakında liman sayısını ikiye katlayacak. Küba Limanı’nın işletmesini de alacaklarını söyleyen Kutman, “Bizim için her liman Türk büyükelçiliği. Dünyanın en önemli limanlarında Türk bayrağını dalgalandırıyoruz” dedi.

30.09.2016Ekonomi
Türkiye ‘yeni dünya’ için STEM’e odaklanmalı

Türkiye ‘yeni dünya’ için STEM’e odaklanmalı

TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, bu hafta Cumartesi Sohbetleri’nin konuğuydu. Türkiye’nin referandumdan hemen sonra hızla kalkınmaya odaklanması gerektiğini söyleyen Erol Bilecik’le 4.0 Endüstri Devrimi’ni kaçırmamak ve değişen dünyada rekabetçi olmak için yapılması gerekenleri konuştuk. Ekonomi Müdürümüz Sefer Levent ile TÜSİAD’ın yeni başkanı Erol Bilecik’i ziyaretimizde Bilecik, etkin bir dijital dönüşümün olmasa olmazlarını anlattı.

Üretim Çin’den Türkiye’ye kaydı

Üretim Çin’den Türkiye’ye kaydı

Türk kahve makinesi ‘Okka’ ile yurtdışında hızlı bir büyüme yakaladıklarını anlatan Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, “Küçük ev aletleri pazarı 1 milyar dolar. Üretimde Türkiye’ye odaklandık. Eskiden önemli bir bölümü Çin’deydi” dedi.

17.11.2017Ekonomi
Türkiye neler gördü  sırtı yere gelmez

Türkiye neler gördü sırtı yere gelmez

Dünyanın önde gelen otel işletmecilerinden Fransız merkezli AccorHotels Grubu Türkiye operasyonunu büyütme kararı aldı. Türkiye’de 47 oteli olan grup, 2023’e kadar 99 otele ulaşmayı hedefliyor. Murat Kadaifçioğlu, “Grup Türkiye’ye sonuna kadar güveniyor. Geçen yıl yaşananlardan sonra bile yönetim kurulu başkanımız ‘Türkiye neler gördü, sırtı yere gelmez, yatırıma devam edeceğiz’ mesajı verdi” dedi.

26.01.2018Ekonomi
100 yaş gençliği

100 yaş gençliği

75 yılı geride bırakan Eczacıbaşı Topluluğu’nun 100’üncü yaş hayalini anlatan Bülent Eczacıbaşı, “100. yılımızda daha da genç bir Eczacıbaşı hayal ediyorum. Kurucumuz Nejat Eczacıbaşı, gençliğin ve yaşlılığın insanın yaşı ile ilgisi olmadığına inanır, “Geriye bakarak yaşayan insan yaşlıdır, ileriye bakan insan kaç yaşında olursa olsun gençtir” derdi. Bu açıdan baktığımızda hep genç, hep enerji ve umut dolu olacağız” dedi.

2.02.2018Ekonomi
Sermaye korkaktır ama bir kaçış yok

Sermaye korkaktır ama bir kaçış yok!

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Türkiye’den bir sermaye kaçışının olmadığını belirterek, “Bireysel bazda tedirgin olmuş olanlar olabilir. Bunlar münferittir. Sonuçta sermaye korkak ve tedirgindir. “Burada şartlar kötüleşiyor, Afrin harekâtı var, ben gideyim” gibi durumların olduğunu gözlemlemiyorum. Bir taraftan giriş de devam ediyor” açıklamasını yaptı.

23.02.2018Ekonomi
Başrolü girişim

Başrolü girişim

Moda Sahne’de 12, Sanat Mahal’de 9, DasDas’ta 5, İhtiyaç Haritası’nda da 8 ortağı olan Mert Fırat, oyunculuk kariyeri dışında seri girişimci olarak da ilerliyor. 8 ayda tiyatro, konser ve restoran konsepti DasDas ile 250 binin üzerinde kişiye ulaşan Mert Fırat ve ortakları, İhtiyaç Haritası’nda 350 sivil toplum örgütü ve 70 bin gönüllü ile birlikte çalışıyor...

16.03.2018Ekonomi

Bitlis’te doğdu Ankara’da büyüdü İzmirli oldu

Son 20 yılda yatırım hacmi 6 milyar 800 milyon lirayı bulan, hastane, otel, otoyol, üniversite kampüsü gibi projelere imza atan Pekerler İnşaat, İzmir’de 2.2 milyar liralık projesine başlıyor. Pekerler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Peker, “Bitlis’te doğdum, Ankara’da büyüdüm. Bu proje bizi İzmirli yapıyor” dedi.

4.05.2018Ekonomi
‘Dünya Devlerini Yöneten 50 Türk Yönetici’ arasına giren Ebru Dorman: Yazılım ihracatıyla şahlanabiliriz

‘Dünya Devlerini Yöneten 50 Türk Yönetici’ arasına giren Ebru Dorman: Yazılım ihracatıyla şahlanabiliriz

Ebru Dorman 32 yaşındayken “Dünya Devlerini Yöneten 50 Türk Yönetici” arasına girmeyi başarmış bir kadın. Londra’dan Malezya’ya uzanan kariyer yolculuğuna Türkiye’de devam eden Ebru Dorman, MV Holding’in CEO’su. Türkiye’nin geleceğinin teknolojide olduğunu söyleyen Ebru Dorman, “Yazılım ihracatıyla şahlanabiliriz” diyor.

20.07.2018Ekonomi
Kahve’nin dünyası büyüyor

Kahve’nin dünyası büyüyor

Dünyanın 6’ncı, Türkiye’nin en büyük kakao üreticisi olan Altınmarka Şirketler Grubu’nun bünyesinde hızla büyüyen  ‘Kahve Dünyası’ 5 yıl içinde dünyanın en büyük kahve zincirlerinden biri olmayı hedefliyor. Kahve Dünyası Genel Müdürü Kaan Altınkılıç, “Şu an yurtdışında 11 mağazamız var. Çin’de 100 mağaza açacağız, Amerika’ya gireceğiz.  Her yıl yüzde 30-40 büyüyoruz” dedi.

27.07.2018Ekonomi
Diyarbakırın yemek kraliçesi

Diyarbakır'ın yemek kraliçesi

34 yaşındaki Reyhan Aktar, Diyarbakır’ın yeme içme sektörünün kadın patronlarından, aynı zamanda Diyarbakır İş Kadınları Derneği (DİKAD) Başkanı. Her gün 10 bin kişiye yemek hizmeti veren bir yemek fabrikası olan Reyhan Aktar, “İnşaat sektöründe şantiyede çalıştım. Sonra kendi işime yöneldim. Diyarbakır’ın en büyük yemek fabrikasını kurdum” diyor.

19.10.2018Ekonomi
Yurtdışında atağa hazırlanan Adil Işık’ın başkan yardımcısı Zehra Işık: Suudi kadınlar Ruslardan gösterişli

Yurtdışında atağa hazırlanan Adil Işık’ın başkan yardımcısı Zehra Işık: Suudi kadınlar Ruslardan gösterişli

Adil Işık Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zehra Işık, Adl ve Love My Body markalarıyla 2019 yılında yurtdışında atak yapacaklarını anlatırken, “Yıllar önce Rusya’da ilk mağazamızı açmış bir markayız. Yurtdışında 9 ülkede 50 mağazamız var. 2019’da yurtdışında yüzde 100 büyümeyi hedefliyoruz. Her ülkeye aynı ürünleri satıyoruz. Suudi Arabistan’daki kadınlar Rus kadınlardan daha gösterişli kıyafetleri tercih ediyor” dedi.

26.01.2019Ekonomi
Çalışan yurdu

Çalışan yurdu

JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, trafikte geçen zamanı azaltmak, verimliliği arttırmak için bölgesel ofislerin kullanma oranlarının artacağını belirterek, “Ayrıca ortak yaşam üniteleri de gelecek. Öğrenci yurtları gibi düşünebilirsiniz. Pazartesi-perşembe çalışan yurdunda kalıp, hafta sonları ailesinin yanına giden çalışanlar olacak” şeklinde konuştu.

2.03.2019Ekonomi
Endüstriyel kenevir ABD yolunda

Endüstriyel kenevir ABD yolunda

Helvacızade Grubu CEO’su Mevlüt Büyükhelvacıgil tıbbi kenevir de üretmek istediklerini dile getirerek, “5 yıldır bu konuda Ar-Ge yaptık, 3 formülasyon ürettik. Dünyada 4 milyar dolarlık bir pazar var. Sağlık Bakanlığı’nın izni ve üniversite işbirliğiyle endüstriyel kenevir üretip dünyaya satabiliriz. 10 yıl içinde Amerika’da besin destekli ilaç pazarında ilk 5’ten biri olmayı hedefliyoruz” dedi.

30.03.2019Ekonomi
Yabancının güven sorunu yok

Yabancının güven sorunu yok

Türkiye Pirelli Yönetim Kurulu Başkanı Lale Cander yabancı yatırımcıların Türkiye’den vazgeçemeyeceğini belirterek, “Yabancılar için Türkiye’de bir güven sorunu yok. 2018 yılında İtalyan şirketleri Türkiye’ye 500 milyon Euro’luk doğrudan yatırım gerçekleştirdi. İtalyanlar Türkiye’yi bir pazar olarak görmekten ziyade bir ortak olarak kabul ediyor” dedi.

15.06.2019Ekonomi

6.02.2001Gündem

6.02.2001Gündem
Ayaküstü gırgırın efendi komiği

Ayaküstü gırgırın efendi komiği

O, stand-up'ın esamesinin okunmadığı yıllarda, Türkiye'nin ilk ‘‘ayaküstü gırgır’’cısı. Radyolu günlerin unutulmaz pürüzsüz sesi. Yarışmaların saygılı takdimcisi. Gazinoların efendi komiği.

5.10.2002Gündem
Operasyondayken Mussorgskynin ruhumda yaşadığını hissettim

Operasyondayken Mussorgsky'nin ruhumda yaşadığını hissettim

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman tam bir müzik tutkunu. Müzik dinlemenin, konserleri operaları izlemenin yanı sıra Türkiye'deki müzisyenlerin hemen hepsini tanıyor, çıkan bütün müzik kitaplarını alıp okuyor. Evin İlyasoğlu'nun Yalman Paşa'yla müzik üzerine yaptığı ve Andante dergisinin Şubat sayısında yer alacak söyleşiyi kısaltarak aktarıyoruz...

17.12.2002Gündem

Yazar Sonuçları