EKSTRA
MENÜ

Elif Ergu

Elif Ergu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Elif Ergu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 131 Elif Ergu haberi bulunmuştur.

Elif Ergu Haberleri

Uzaktan Eğitim Günlerinde Fark Yaratan Öğretmenler

Uzaktan Eğitim Günlerinde Fark Yaratan Öğretmenler

Garanti BBVA ve kurucusu olduğu Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) pandemi döneminde yeni bir proje başlattı. Mesafe Tanımayan Öğretmen projesiyle öğretmenlere uzaktan eğitim tasarımı eğitimleri veriliyor. 13 bin öğretmen eğitim alıyor.2020 yılına damga vuran pandemi birçok alanda büyük değişimlerin yaşanmasına neden oldu. Bunlardan biri de eğitim. İlkokuldan üniversite eğitimine çevrimiçi dersler eğitimde birçok zorluğu ve yeniliği beraberinde getirdi. 2008 yılında öğretmenlerin gelişimine katkıda bulunmak için Garanti BBVA tarafından kurulan Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) da bu süreçte “Mesafe Tanımayan Öğretmenler” projesini başlatarak, öncelikle bu değişen yeni sistem için öğretmenlerin yetkinliklerini geliştirmeyi amaçladı. Bu proje için Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu ve ÖRAV Genel Müdürü Füsun Çürüksu ile çevrimiçi bir sohbette buluştuk. (Sponsorlu içerik)

10.12.2020Yaşam
Böbrek Nakli Akademisi dijitale taşınırken dünyaya açıldı

Böbrek Nakli Akademisi dijitale taşınırken dünyaya açıldı!

Hastalar, hasta yakınları ile sağlık çalışanlarına yönelik eğitimlerini bobreknakliakademisi.org sitesine taşıyan ve önce Türkiye’deki sonra dünyadaki hastalara ulaşmaya hazırlanan Gaziantep Üniversitesi Organ Nakli Merkezi ve Böbrek Nakli Akademisinin değerli hekimleri; Böbrek Nakli Akademisi Başkanı Prof. Dr. Sacid Çoban, Başkan Yardımcısı Cerrahi Birim Direktörü Prof. Dr. Fahrettin Yıldız, Yönetim Kurulu Üyesi ve Psikososyal Birim Direktörü Prof. Dr. Mehmet Cesur, Yönetim Kurulu Üyesi ve Medikal Birim Direktörü Prof. Dr. Özlem Usalan akademiyi ve verdikleri eğitimleri Elif Ergu’ya anlattı.

3.11.2020Ekonomi
Böbrek Nakli Akademisi dijitale taşınırken dünyaya açıldı

Böbrek Nakli Akademisi dijitale taşınırken dünyaya açıldı!

Hastalar, hasta yakınları ile sağlık çalışanlarına yönelik eğitimlerini bobreknakliakademisi.org sitesine taşıyan ve önce Türkiye’deki sonra dünyadaki hastalara ulaşmaya hazırlanan Gaziantep Üniversitesi Organ Nakli Merkezi ve Böbrek Nakli Akademisinin değerli hekimleri; Böbrek Nakli Akademisi Başkanı Prof. Dr. Sacid Çoban, Başkan Yardımcısı Cerrahi Birim Direktörü Prof. Dr. Fahrettin Yıldız, Yönetim Kurulu Üyesi ve Psikososyal Birim Direktörü Prof. Dr. Mehmet Cesur, Yönetim Kurulu Üyesi ve Medikal Birim Direktörü Prof. Dr. Özlem Usalan akademiyi ve verdikleri eğitimleri Elif Ergu’ya anlattı.

En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu

En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu

TEB’in dijital bankacılık platformu CEPTETEB, 2020 yılında Batı Avrupa’da faaliyet gösteren bankalar arasında “En İyi Bireysel Bankacılık Dijital Platformu” ödülünün sahibi oldu. Bu ödülü kazanmak için neler ve nasıl yatırımlar yapmak gerektiğini, TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi ile konuştuk. (Sponsorlu içerik)

9.10.2020Yaşam
Türkiye ilaç üssü olabilir

Türkiye ilaç üssü olabilir

300 yılı aşkın süredir her yaştan milyonlarca kişiye aşı, ilaç ve tüketici sağlığı alanında tedavi çözümleri sunan GSK, Türkiye’de de 60 yılı aşkın süredir hayatın “her anında iyilik sağlık” için çalışıyor. Türkiye’de ve dünyada en geniş aşı portföyüne sahip şirketler arasında yer alan GSK, Hacettepe Üniversitesi Teknokent iş birliği ile hayata geçirdiği Aşı Klinik Araştırmalar Merkezi’nde, Türkiye’nin aşı klinik araştırmalarının yüzde %50’sini yürütüyor. Pandemi dönemini ve Türkiye’deki “yerelleşme” stratejilerini GSK Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Selim Giray ile Elif Ergu konuştu.

30.09.2020Ekonomi
Türkiye ilaç üssü olabilir

Türkiye ilaç üssü olabilir

300 yılı aşkın süredir her yaştan milyonlarca kişiye aşı, ilaç ve tüketici sağlığı alanında tedavi çözümleri sunan GSK, Türkiye’de de 60 yılı aşkın süredir hayatın “her anında iyilik sağlık” için çalışıyor. Türkiye’de ve dünyada en geniş aşı portföyüne sahip şirketler arasında yer alan GSK, Hacettepe Üniversitesi Teknokent iş birliği ile hayata geçirdiği Aşı Klinik Araştırmalar Merkezi’nde, Türkiye’nin aşı klinik araştırmalarının yüzde %50’sini yürütüyor. Pandemi dönemini ve Türkiye’deki “yerelleşme” stratejilerini GSK Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Selim Giray ile Elif Ergu konuştu. (Sponsorlu İçerik)

30.09.2020Ekonomi
Ariel, Migros ve TOG Bugüne Kadar 393 bin çocuğu sevindirdi

Ariel, Migros ve TOG Bugüne Kadar 393 bin çocuğu sevindirdi

Migros, Ariel ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), “Umudu Paylaş Kalplere Ulaş” kampanyası ile 10 binlerce ihtiyaç sahibini mutlu etmek için güçlerini birleştirdi. Artık bir gelenek halini alan ve bu yıl dokuzuncusu gerçekleşen “Kıyafet Bağış Kampanyası” süresince, Migros Mağazaları’nda toplanan giysiler önce Ariel ile yıkanıyor. Ardından yeni gibi tertemiz olan giysiler Toplum Gönüllüsü gençler tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor olacak. Kampanyayı P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya CMO ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Onur Yaprak Migros Pazarlama Direktörü Aysun Zaman ve TOG Vakfı Genel Müdürü Murat Çitilgülü ile Elif Ergu konuştu.(Sponsorlu İçerik)

22.09.2020Yaşam
Acılar Maskelenmesin

Acılar Maskelenmesin

#BenVarımAcılarMaskelenmesin diyerek kadına yönelik şiddete karşı kampanya başlattı.

ACILAR MASKELENMESİN

ACILAR MASKELENMESİN!

Vodafone Türkiye Vakfı #BenVarımAcılarMaskekenmesin diyerek kadına yönelik şiddete karşı kampanya başlattı.

25.08.2020Life Style
Üç ay sonra durum değerlendirmesi yaptılar

Üç ay sonra durum değerlendirmesi yaptılar

Hürriyet Gazetesi Ekonomi Yazarı Elif Ergu sektörü yakından takip eden İncili Gastronomi Rehberi Koordinatörü Müge Akgün ve yeme-içme sektörünün önde gelen temsilcileri ile bir araya geldi. Turyid Başkanı Kaya Demirer, Mikla'nın kurucusu şef Mehmet Gürs, Big Chefs'lerin yaratıcısı Gamze Cizreli ve Desert Group Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Özalp restoranlar açıldıktan sonra durum değerlendirmesi yaptılar. (Sponsorlu İçerik)

17.06.2020Life Style
Yozgat’tan Mars’a bir uzay yolculuğu: Elif Eda Güneş

Yozgat’tan Mars’a bir uzay yolculuğu: Elif Eda Güneş

Elif Eda Güneş Yozgat’ta doğdu, köy okulunda binbir güçlükle okudu. Elif Eda Güneş, Mars’a gönderilen keşif aracını tasarlayan şirketin yarışmasına proje gönderdi, yapay zekâ geliştirdi. 19 yaşındaki Elif Eda Güneş, köy köy gezip kız çocuklarına ilham oluyor.

8.03.2020Gündem
‘İnci’li restoranlar

‘İnci’li restoranlar

Türkiye’nin ilk ve tek özgün gastronomi derecelendirme sistemiyle hazırlanan 2020 İncili Gastronomi Rehberi yayımlandı. Bir yılı aşkın bir süredir titizlik ve şeffaflıkla yapılan değerlendirmeler sonucu İnci kazanan restoranlar Shangri-La Bosphorus’da yapılan ödül töreniyle sahiplerini buldu.

26.02.2020Magazin
‘Yuppıe’ merkezi

‘Yuppıe’ merkezi 

25’inci yılını kutlayan, gastronomi turizminin önemli duraklarından biri olan Sunset’in kurucusu Barış Tansever, “1994’ten 2001’e kadar Sunset’e patronlardan çok ‘yuppie’ diye adlandırdığımız üst düzey yöneticiler yani beyaz yakalılar gelirdi. 2008’deki küresel kriz sonrası Facebook, Google gibi IT’ci dediğimiz yeni nesil girişimciler ortaya çıktı. Eskiden jilet gibi mendilli adamlar gelirken artık daha cool (havalı) adamlar da geliyor“ dedi.

18.05.2019Ekonomi
Endüstriyel kenevir ABD yolunda

Endüstriyel kenevir ABD yolunda

Helvacızade Grubu CEO’su Mevlüt Büyükhelvacıgil tıbbi kenevir de üretmek istediklerini dile getirerek, “5 yıldır bu konuda Ar-Ge yaptık, 3 formülasyon ürettik. Dünyada 4 milyar dolarlık bir pazar var. Sağlık Bakanlığı’nın izni ve üniversite işbirliğiyle endüstriyel kenevir üretip dünyaya satabiliriz. 10 yıl içinde Amerika’da besin destekli ilaç pazarında ilk 5’ten biri olmayı hedefliyoruz” dedi.

30.03.2019Ekonomi
Kanser kronik hale gelecek

Kanser kronik hale gelecek

18’inci Vehbi Koç Ödülü’nün sahibi olan Harvard Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Toner, son gelişmelerin kanserin kandan çok erken dönemde yakalanmasına ve farklı ilaç ve genetik yöntemlerle tedavisine olanak sağlayacağını söyledi: “Kanserin hep bir adım arkasındaydık, inşallah bundan sonra bir adım önünde olmaya başlayacağız. Kanser de diyabet, kalp ve damar hastalıkları gibi kronik hastalık olacak.”

27.02.2019Gündem
Ortadoğu’yu içiren Türk

Ortadoğu’yu içiren Türk!

İçecek kategorisinde kariyer yapan, Ortadoğu’da 6.5 yıldır üst düzey yönetici olarak çalışan Tolga Sezer, Dubai’nin en tanınmış ailelerinden Al Ghurair Grubu’nun içecek işinin CEO’su. 2019 yılında Ortadoğulu şirketlerin çok daha fazla Türkiye’de yatırım yapacağını söyleyen Sezer, Ortadoğulu yatırımcıların özellikle hızlı tüketim ürünleri, organik ve sürdürülebilir tarım alanlarında Türkiye’deki fırsatları değerlendirmek istediklerini anlattı.

5.01.2019Ekonomi
Cem Yılmaz’ı ODTÜ’de solladı

Cem Yılmaz’ı ODTÜ’de solladı

Medya, havacılık, turizm, savunma, hizmet, online alanlarında faaliyet gösteren Saran Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Saran, son dönemlerde üniversitelerde yaptığı konuşmalarla dikkat çekiyor. En son ODTÜ’de yaptığı konuşmada Cem Yılmaz’dan daha fazla öğrenci topladığı iddiaları için “ODTÜ çok kalabalıktı. Merdivenlerde bile öğrenciler vardı. Ama bilemem, öyle söyleyenler oldu. Cem Yılmaz’ın konuşması da eminim çok ilgi görmüştür” dedi.

12.10.2018Ekonomi
Mavi hedeflerini tutturuyor, türbülansa girmiyoruz

'Mavi hedeflerini tutturuyor, türbülansa girmiyoruz'

Türkiye’den dünyaya açılmış 27 yıllık jean markası markası Mavi, önceki gün oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte yürüttüğü ‘Hep mi çok Mavi’yiz” kampanyasının 9’uncu reklam filmi vesilesiyle bir toplantı gerçekleştirdi. “Yol Arkadaşım” temalı reklam filminin toplantısında Mavi’nin CEO’su Cüneyt Yavuz ile sohbet ettik. Ekonomide yaşanan sıkıntılar, perakende sektöründeki bazı oyuncuları daraltırken, Mavi yoluna aksamadan devam ediyor.

19.09.2018Ekonomi
Balık-ekmekçi dünyaya açılıyor

Balık-ekmekçi dünyaya açılıyor

Dardanel Dardenia markasıyla ‘balık-ekmek’ konseptinde büyüyor. 35 yıl önce Niyazi Önen’in kurduğu şirkette artık ikinci kuşak da görev başında. Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu üyesi Ayşe Önen, “Türkiye’de hâlâ ton balığı tüketimi çok düşük. Hem Türkiye’de hem de yurtdışında büyüyoruz. 2018’in ilk 3 ayında ihracatımızı 2’ye katladık” diyor.

23.08.2018Ekonomi
Londra’dan çıkan modacı

Londra’dan çıkan modacı

Zeynep Kartal bir ayağı Londra, bir ayağı İstanbul’da yaşayan bir moda tasarımcısı. Bir hafta İstanbul’da kalıyor, bir hafta Londra’da.

İstanbul’un sorunlarını  Bodrum’a taşımayalım

İstanbul’un sorunlarını Bodrum’a taşımayalım

Türkiye ve Bodrum ekonomisinin konuşulduğu 2’nci panelde “Turizm merkezinin hızlı büyümesi, nüfus sorunu, kültürel eksiklikler, dünyada marka olmuş örnek kentler” masaya yatırıldı. Hürriyet Ekonomi Müdürü Sefer Levent’in yönettiği oturumda Hürriyet Yazarı Ertuğrul Özkök, Hürriyet Ekonomi Yazarı Elif Ergu, Fortune Türkiye Yayın Direktörü Cüneyt Toros ve DenizBank Ege Bölge Müdürü Semih Şenbakar konuştu. 2’nci panelde global gelişmeler, dünya turizmindeki rekabet ve Türk ekonomisindeki büyüme potansiyeli de tartışıldı. 2012 yılında rekor turist çeken ancak daha sonraki yıllarda turizmde yaşanan düşüşün nedenlerinin de tartışıldığı panelde, Bodrum’un Fransa ve İtalya’daki şehirleri örnek alabileceği, festivaller ile turizmi 12 aya yayabileceği öne çıktı. Panelistler özellikle nüfus artışına dikkat çekerek, İstanbul’daki trafik gibi sorunları da Bodrum’a taşımamak için yapılması gerekenleri anlattı.

13.04.2018Ekonomi
Ekonominin nabzı Bodrum Zirvesinde tutuldu

Ekonominin nabzı 'Bodrum Zirvesi'nde tutuldu

Bodrum ekonomisi, gayrimenkul ve turizm yatırımlarının yükselme potansiyelinin mercek altına alınacağı “Bodrum Ekonomi Zirvesi” Herodot Kültür Merkezi’nde başladı. Zirvede şehrin sorunları masaya yatırılarak çözüm önerileri paylaşılıyor. Zirve'de konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon "Ne yatırımcının karşısındayız ne de Bodrum’un kimliğini kaybetmesine neden olacağız" dedi. Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök ise konuşmasında "Bodrum artık yeni bir hikâyeye ihtiyaç duyuyor" şeklinde konuştu.

12.04.2018Ekonomi
Hürriyet ve iş dünyası Bodrum’a çıkarma yapıyor

Hürriyet ve iş dünyası Bodrum’a çıkarma yapıyor

HÜRRİYET gazetesi yazarları ve iş dünyası Türkiye’nin turizm alanında en önemli şehirlerinden biri olan Bodrum’a bugün çıkarma yapıyor. Hürriyet gazetesi tarafından Nef ve Çağdaş Holding’in sponsorluğunda Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen  “Bodrum Ekonomi Zirvesi” saat 10.00’da Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Zirvede şehrin sorunları masaya yatırılarak çözüm önerileri paylaşılacak.

10.04.2018Ekonomi
Bekarlığa veda gezisi dönüşü jet faciası: 11 ölü

Bekarlığa veda gezisi dönüşü jet faciası: 11 ölü

Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE) İstanbul’a doğru havalanan Başaran Holding’e ait özel jet, İran’da düştü. Uçakta, Başaran Holding’in patronu Hüseyin Başaran’ın kızı Mina’nın bekarlığa veda gezisinden dönen 8 yolcu, 2 pilot ve 1 hostes vardı.

11.03.2018Gündem
Zorlu Holding çalışanlarından UNICEF Kampanyasına destek

Zorlu Holding çalışanlarından UNICEF Kampanyasına destek

Zorlu Holding 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, tüm çalışanlarına yönelik bir etkinlik düzenledi. Zorlu PSM’de gerçekleşen etkinlikte; Türkiye’nin başarılı üç kadın girişimcisi ile bir araya gelen grup çalışanları, UNICEF’in “Kızlara Söz Ver” kampanyası için tasarlanan tişörtlerden satın alarak destek oldu.

8.03.2018Ekonomi
Milyonlarca kadın evde

Milyonlarca kadın evde

Konferansta paylaşılan iki araştırma kadınların sosyal ve ekonomik alanın nasıl dışında kaldığının endişe verici gerçeğini ortaya koydu. Konda’nın araştırmasına göre 14 yaş üstü kadınların 20 milyonun, SiA Insight’ın yaptığı araştırmaya göre de 14-25 yaş arası 2 milyon kadının evde oturduğunu gösteriyor.

6.03.2018Ekonomi
Sorunu el ele çözeriz

Sorunu el ele çözeriz

Hürriyet’in ikincisini düzenlediği Kadının Gücü Konferansı’nda Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Vuslat Doğan Sabancı, “Kadını güçlendirmek, gücünü arttırmak önemli olsa da yeterli değil. Erkeği güçsüzleştirmek ya da suçlamak, cezalandırmak, cezalarını daha da arttırmak da çözüm değil. Bu mesele çözülecekse güçlü kadınlar ve erkekler, el ele, omuz omuza vererek çözecekler” diye konuştu.

6.03.2018Ekonomi
Teknosadan kadınlar için dijital okur-yazarlık hamlesi

Teknosa'dan kadınlar için dijital okur-yazarlık hamlesi

Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, içinde bulunulan çağın çağın, toplumsal cinsiyet eşitliği için dönüm noktası olduğunu belirterek, "Kadın için Teknoloji projesi ile Türkiye'nin dört bir yanındaki binlerce kadını teknolojinin avantajlarıyla tanıştırmaya, dünyalarını genişletmeye, teknoloji kullanımında fırsat eşitliği sunmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

5.03.2018Teknoloji
Kadının Gücü Konferansı

Kadının Gücü Konferansı

Kadınların toplumsal yaşamdaki güçlü seslerini duyurmak ve ilham veren hikayelerini daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla yola çıkan “Kadının Gücü Konferansı” düzenlendi. Hurriyet.com.tr, Raffles İstanbul’da gün boyu süren etkinlikten canlı yayınlarla konuşmaları aktardı.

5.03.2018Ekonomi
Girişimciler 8 Mart’ta buluşuyor

Girişimciler 8 Mart’ta buluşuyor

Girişimcilik dünyasının kadın kahramanları, başarı hikâyelerini gençlere anlatmak için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bir araya geliyor.

4.03.2018Eğitim
İlham veren kadınların topuk seslerini duyuyorum

İlham veren kadınların topuk seslerini duyuyorum

8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde ‘İlham Veren Kadınlar’ adlı kitabın yazarı ve gazeteci Elif Ergu ile buluştuk. Türkiye’de kadınların toplumsal hayatın her alanında eşit oranda temsil edilmesi amacıyla kurulan KAGİDER’in hikâyesini anlatan kitabın yazarı asla vazgeçmemenin tüm kapıları açtığını söylüyor.

Türkiyenin mühendis kızları

Türkiye'nin mühendis kızları

Limak Vakfı, Aile ve Sosyal Politikaları Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile birlikte yürütülen Türkiye'nin Mühendis Kızları Projesi'nde yer alan bursiyerler üçüncü kez İstanbul'da bir araya geldi.

26.02.2018Kampüs
Topuk sesleriyle geliyorlar

Topuk sesleriyle geliyorlar!

Kadın Girişimcileri Derneği’nin öyküsünün anlatıldığı Hürriyet muhabiri Elif Ergu’nun yazdığı ‘İlham Veren Kadınlar’ kitabının tanıtımı dün düzenlenen bir panelle yapıldı. Elif Ergu, “Dünyada ilham veren kadınların hikâyesini topladık. Kadın hareketlerinden kesitlerle yaptık. Bu bir başlangıç. Biz ilham veren kadınların peşindeyiz. İlham veren kadınların topuk seslerini daha çok duyacaksınız” dedi.

22.02.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bilinçli, sorumlu müşteri istiyoruz

Hafta başında 3 aylık bir aradan sonra şehre indim.

20.06.2020

Farklı yağları kullanma rehberi

Çörekotu, ketentohumu, ceviz ve üzüm çekirdeği yağları sağlığa faydalarının yanında gastronomik olarak da tabaklara fark katıyor. Bu yağlarla yapılacak dip sos, salata ve pişirme önerilerimizle sağlıklı ve lezzet dolu bir sofra kurabilirsiniz.

12.04.2020

Kış turizmi iyi yaz turizmi sıkıntılı

3-4 yıldır Kartalkaya’ya yolum düşmüyordu. Çocuklar İstanbul’da kar görmeyince cuma günü arabaya atladık, dağın yolunu tuttuk.

10.03.2020

İki ünlünün ortak doğum günü partisinde

iki sıkı dost ve aynı zamanda iş ortağı: Barış Arduç ve Engin Öztürk. Bu iki yakışıklı adam önceki gece ortağı oldukları Nişantaşı’ndaki Müştemilat’ta bir doğum günü partisi yaptı.

9.10.2019

70 ülkedeki istasyonları yönetecek

Enerji devi Shell’de ‘genel müdür’ pozisyonuna gelen ilk Türk kadın Pınar Mavituna oldu. Londra merkezden 70 ülkeyi yönetecek Pınar Mavituna, günde 30 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği 44 bin akaryakıt istasyonundaki akışı yönetecek.

28.09.2018

Dünya devine Türkiye rüzgarı

Ulaşımdan enerjiye geniş bir alanda faaliyet gösteren dünya devi General Electric’in (GE) Türkiye CEO’su Canan Özsoy, diş hekimliğiyle başlayan kariyerini uluslararası bir alana taşıdı.

21.09.2018

Patronlar kulübü de ABD ve AB'den destek için devrede

Son dönemde yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmeler için bir yandan hükümet diğer yandan iş dünyası devrede.

1.09.2018

Açılın kadınlar geliyor

Uzun süredir masamda okuduğum, incelediğim sayfamda paylaşmak üzere ayırdığım kitaplar bekliyordu. Her biri alanında farklılık yaratan, çok özel olduklarını düşündüğüm kitapların yazarları uzun yıllardır tanıdığım, arkadaşım, meslektaşım olan kadınlar.

13.07.2018

Kız aslan gibi, oğlan da adam adamcık!

Toplumsal cinsiyet ayrımcılığı her yerde... İş yaşamında, sokakta, gündelik hayatımızın her alanında ve gazete sayfalarında... Bu yazı için bilgisayarımın başına geçmeden iki üç saat önce kızım için biri “ne hanım hanımcık bir kız” deyiverdi örneğin...

6.07.2018

Artık Bodrum’un sınırları zorlanıyor

Bir Bodrum Masalı diye başlamak mümkün olsaydı... Bodrum deyince aklına gelenleri sırala da deselerdi, evet yüzümde masum bir tebessümle başlardım sıralamaya...

13.04.2018