EKSTRA
MENÜ

Bebek Beslenme

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.858 haberi bulunmuştur.

Bebek Beslenme Haberleri

Anne sütünü artıran temel alışkanlıklar neler

Anne sütünü artıran temel alışkanlıklar neler?

Anne sütünün her damlası mucize... İlk altı ay boyunca bebeğin ihtiyacı olan tüm protein, yağ, karbonhidrat, su ve mineralleri tek başına karşılayabiliyor. Üstelik bu zengin ve sağlıklı içeriği, bebeğin ilerleyen yıllarda da sağlığını olumlu etkiliyor. Bebeklerin ilk altı ay sadece anne sütü, 6 ay sonra da ise ek gıdalarla birlikte 2 yıl boyunca anne sütü almasını sağlamak için her yıl 1-7 Ekim, Emzirme Haftası'nda bu konuya dikkat çekiliyor.

Anne sütü bebeğin ilk aşısıdır

Anne sütü bebeğin ilk aşısıdır

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Nazife Kartal Kara, bebeklerin doğumdan itibaren altı ay boyunca sadece anne sütü ile beslenmesini ve mümkünse emzirmenin en az iki yıl boyunca sürdürülmesini önererek, “Anne sütü bebeğin ihtiyacına göre devamlı şekillenir ve değişir. Bağışıklık sistemini koruyan bileşenler içerdiği için de bebeğin ilk aşısıdır” dedi.

Mucizevi bir armağan: Anne sütü

Mucizevi bir armağan: Anne sütü

1-7 Ekim, ülkemizde Emzirme Haftası olarak kabul ediliyor. Emzirmenin ve anne sütünün önemine dikkat çekilen bu özel hafta için Pediatri Uzmanı Dr. Laden Jaferi, anne sütü ile emzirmenin faydalarını anlattı ve Emzirme Hemşiresi Nezahat Demirbaş da anne sütünü artırmaya yönelik önerilerde bulundu.

Çin ve Tayland’ın bebek ürünlerine ithalat önlemi

Çin ve Tayland’ın bebek ürünlerine ithalat önlemi

Çin ve Tayland menşeli bebek ürünlerinin ithalatında dampinge karşı harekete geçildi.

19.08.2020Ekonomi
Bebeklerde ek gıda döneminde nelere dikkat edilmeli

Bebeklerde ek gıda döneminde nelere dikkat edilmeli?

Bebeklerin iştahını etkileyen pek çok faktör var. Bunların başında ek gıda döneminde yapılan hatalar geliyor. Peki bu dönemde aileler nelere dikkat etmeli? Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Makbule Eren, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Bebeklerde 1 yaşına kadar beslenme nasıl olmalı

Bebeklerde 1 yaşına kadar beslenme nasıl olmalı?

Tamamlayıcı gıdalara geçişin her annenin merak ettiği konulardan biri olduğunu belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayşe Güroğlu, “İlk 6 ay anne sütü, bebeğin enerji ihtiyacının yüzde yüzünü karşılamaktadır. Altı aydan sonra bebeğin gereksinimlerinin artması ile birlikte anne sütü bu ihtiyacın tamamını karşılayamamaktadır. Bu nedenle altıncı aydan sonra katı gıdalara geçiş yapılmaktadır” dedi.

Bebekler anne sütü ile daha iyi gelişiyor

Bebekler anne sütü ile daha iyi gelişiyor

Bebeklere verilecek ideal besinin anne sütü olduğunu belirten Çocuk Beslenme ve Metabolizma Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selda Bülbül, anne sütünün içinde bulunan omega-3 yağ asitleri, vitamin ve mineraller ile bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşıladığını, daha iyi gelişmesini sağladığını belirtti.

Anne sütü neden önemlidir Anne sütünün yararları nelerdir

Anne sütü neden önemlidir? Anne sütünün yararları nelerdir?

Emzirme, bebeğin sağlıklı büyüyüp gelişmesi için gerekli tüm besini sağlayan eşsiz bir yol; anne sütü ise her annenin kendi bebeği için ürettiği, bebeğin ihtiyaçlarına göre bileşimi değişen bir mucizedir. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ayşegül Doğan Demir, anne sütünün önemini ve faydalarını paylaştı.

Amerikapaketim 3 yılda 6 milyon dolarlık alım yaptı

Amerikapaketim 3 yılda 6 milyon dolarlık alım yaptı

Yurt dışından alışveriş yapmanın en kolay yolu Amerikapaketim.com 4 yıldır büyümesini sürdürüyor! Amerikapaketim, geçtiğimiz 3 yılda (firmanın kurulduğu tarihten bu yana) gerçekleştirdiği bazı rakamlarıyla ilgili açıklama yayınladı.

2.09.2019Ekonomi
İthalatta haksız rekabetin önlenmesine ilişkin tebliğler

İthalatta haksız rekabetin önlenmesine ilişkin tebliğler

Çin ve Tayland menşeli "yalnız plastikten mamul emzik, biberon ve diğer bebek beslenme, emzirme ve bakım ürünleri"nin ithalatına yönelik damping soruşturması açılması kararlaştırıldı.

4.08.2019Ekonomi
Bebeklerde öksürük neden olur, nasıl geçer

Bebeklerde öksürük neden olur, nasıl geçer?

Bebeklerde öksürük, ateşten sonra en sık görülen hastalık belirtilerinden biridir. Altta yatan hastalığın saptanması için de her koşulda doktora başvurmak çok önemlidir. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayla Haytan Önal; bebeklerde öksürük nedenlerini, öksürüğe ateş ve hırıltı eşlik ettiğinde hangi hastalığın habercisi olabileceğini anlattı.

Püre haline getirilen yiyecekler zararlı olabilir

Püre haline getirilen yiyecekler zararlı olabilir

Bebeklerin içerik yönünden zengin ve kolay yemesi için püre haline getirilen yemeklerin gelişimlerine zarar verdiğine dikkat çeken uzmanlar, bu beslenme tarzının tıpkı “fast food” gibi kolay, hızlı ama zararlı olduğunu vurguluyor. Uzmanlara göre, bebeği kolaya alıştıran bu yöntem; tat farkındalığı, çiğneme, etkin dil hareketleri ve yutmanın sağlıklı gerçekleşme süreçlerinin takibinde sorun yaşamasına yol açıyor.

Türkiye’nin ilk antikolik biberonunu üretti

Türkiye’nin ilk antikolik biberonunu üretti

Girişimci Ayla Müstecaplıoğlu anne-bebek ürünlerinde ilkleri yapıyor. Markası Mamajoo, Amazon’da satılan ilk ve tek Türk bebek beslenme markası oldu. Ürünleri Filipinler’den AB ülkelerine her yerde var. Emzik, biberon ve meme pompasında inovasyonla farklılık yakalayan Müstecaplıoğlu’nun markası Mamajoo’nun ürünleri Polonya, Almanya ve İtalya’da sosyal güvenlik kapsamında annelere veriliyor. Aynı zamanda Lufthansa Havayolları’nda bebekli yolculara verilen tek marka.

Dünyanın en iyi biberonunu yapacağım demiştim

"Dünyanın en iyi biberonunu yapacağım demiştim"

Girişimci Ayla Müstecaplıoğlu “anne-bebek” ürünlerinde ilkleri yapıyor. Markası Mamajoo Amazon’da satılan ilk ve tek Türk bebek beslenme markası oldu. Ürünleri Filipinler’den AB ülkelerine her yerde var. Emzik, biberon ve meme pompasında inovasyonla farklılık yakalayan Ayla Müstecaplıoğlu’nun markası Mamajoo’nun ürünleri Polonya, Almanya ve İtalya’da sosyal güvenlik kapsamında annelere veriliyor. Aynı zamanda Mamajoo Lufthansa Havayolları’nda bebekli yolculara verilen tek marka.

8.06.2018Ekonomi
MomTalks için geri sayım başladı

MomTalks için geri sayım başladı

İlham dolu içeriğiyle, birbirinden değerli uzmanları eğitici bir platformda annelerle bir araya getirecek MomTalks 2018’in teması “Bilinçli Ebeveynlik” olarak belirlendi. Hepsiburada’nın ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan organizasyon, 11 Mayıs 2018 tarihinde Grand Pera’da saat 10:00’da başlayacak ve tüm gün boyunca devam edecek.

8.05.2018Etkinlikler
Anne ve bebekleri kapsayan dev etkinlik başlıyor

Anne ve bebekleri kapsayan dev etkinlik başlıyor

mammashow, 12-13 Ocak tarihleri arasında anne ve bebeğe dair merak edilen tüm konularını konuşmak üzere anneler ile uzmanları İstanbul CNR Expo Hall 1’de bir araya getiriyor.

11.12.2017Ekonomi
1 yaşını doldurmayan çocuklara meyve suyu vermeyin

1 yaşını doldurmayan çocuklara meyve suyu vermeyin

Amerikan Pediatri Akademisi, ebeveynlere 6 aydan küçük bebekler için yüzde 100 meyve sularından kaçınılmasını, bu tür içeceklerin ilk yılında bir bebeğin diyetinden tamamen kaldırılmasını önerdi.

Sofranın yeni patronu onlar

Sofranın yeni patronu onlar

Ek gıdaya geçiş sandığınız kadar zor bir süreç değil. Yeter ki çocuğunuzu özgür bırakın!

Rakı bardağından esinlendi, şimdi dünyaya satıyor

Rakı bardağından esinlendi, şimdi dünyaya satıyor

Grup Baby Genel Müdürü Ayla Müstecaplıoğlu, 2011 sonunda üretime geçen markasını almak için dünya devlerinden bile teklif geldiğini anlatıyor.

29.11.2016Ekonomi
Türk markası Mamajoo Almanyada en iyi ürün seçildi

Türk markası Mamajoo Almanya'da en iyi ürün seçildi

Bebek beslenmesinde uzman Türk markası Mamajoo, pratik ve çok amaçlı sterilizörüyle Almanya’da ilk kez en iyi ürün seçildi.

30.05.2016Gündem
Yiyecekleri karıştırarak vermeyin

Yiyecekleri karıştırarak vermeyin!

Bebeğinizin besin-tat ilişkisini doğru kurabilmesi için bunlara dikkat edin.

CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
Ülker Hero Baby ile güçlü bebekler

Ülker Hero Baby ile güçlü bebekler!

Nutradefense Junior devam sütü…

14.04.2014Alışveriş
30 kiloda üretimi düşünürüz

30 kiloda üretimi düşünürüz

DANONE Grubu’na bağlı olarak Türkiye’de faaliyet gösteren bebek beslenme firması Numil, kurumsal kimliğini yenileyerek Nutricia Anne Bebek Beslenmesi adını aldı.

22.03.2014Ekonomi
Türkiyede üretim tesisi kurabiliriz

Türkiye'de üretim tesisi kurabiliriz

Nutricia Anne Bebek Beslenmesi Bölge Genel Müdürü Gamze Çuhadaroğlu Türkiye'de bebek başına 16.3 kilogram mama satış hacmine ulaşıldığını Türkiye'de üretim tesisi kurmaları için bu hacmin 30 kilograma çıkması gerektiğini belirtti. Çuhadaroğlu yüzde 20'lik büyüme performansını devam ettirmeleri durumunda 5-6 yıl sonra üretim tesisini düşüneceklerini belirtti. Çuhadaroğlu Yıldız Holding'in Hero hisselerini satıp sektörden çıkmalarına ise üzüldüklerini söyledi.

19.03.2014Ekonomi
Keçi sütünde 4 kat fazla kalsiyum var ama…

Keçi sütünde 4 kat fazla kalsiyum var ama…

Bebeğinize keçi sütü verecekseniz dikkat!

Ülker Hero Baby meyve suları artık cam şişede

Ülker Hero Baby meyve suları artık cam şişede!

Meyve suları, biberona dönüşebilen cam şişelerde raflardaki yerini alıyor.

6.11.2012Alışveriş
Yeni doğan bebeklerin bakımı nasıl yapılır

Yeni doğan bebeklerin bakımı nasıl yapılır?

Yeni doğan bebeğin bakımına dair her şey…

20.09.2012Yenidoğan
Bebek beslenmesinde prebiyotikler önemli

Bebek beslenmesinde prebiyotikler önemli

Prebiyotikler derken neden bahsediliyor?

Nestle, 11.9 milyar dolara en pahalı ‘bebek maması’nı alıyor

Nestle, 11.9 milyar dolara en pahalı ‘bebek maması’nı alıyor

30 milyar dolarlık hacme yaklaşan ve gelişmekte olan ülkelerle birlikte hızla büyüyen küresel bebek maması pazarında dev bir satın alma gerçekleşiyor. Geçtiğimiz temmuz ayından bu yana Danone ve Mead Johnson ile rekabet eden İsviçreli Nestle, Amerikalı Pfizer’ın bebek beslenme birimi Pfizer Nutrition’ı 11 milyar 850 milyon dolara satın alıyor.

23.04.2012Ekonomi
Ülker Hero Baby Nutradefense yeni nesil devam sütü

Ülker Hero Baby Nutradefense yeni nesil devam sütü

Anne sütüne bir adım daha yakın!

28.03.2012Alışveriş
Bebekler 20 kilo mama yerse yatırım yaparız

Bebekler 20 kilo mama yerse yatırım yaparız

Milupa, Bebelac ve Aptamil markalarını bünyesinde barındıran Numil Gıda, Türkiye’de bebek başına 10 kilo olan mama tüketimi iki katına çıktığında Türkiye’de fabrika kuracak. Numil Genel Müdürü Gamze Çuhadaroğlu, “Türkiye’de iki yıl üst üste yüzde 40 büyüdüğümüz taktirde yatırım yapabilecek konuma geliriz” dedi.

25.12.2011Ekonomi
Bölgede ‘kaşık mama’ üssü oldu, 36 ülkeye 30 milyon kutu sattı

Bölgede ‘kaşık mama’ üssü oldu, 36 ülkeye 30 milyon kutu sattı

Yılda 25 milyon dolar ihracat gerçekleştiren Ülker Hero Baby’nin Genel Müdürü Mehmet Erol, “Uzun yıllar yüzde 95’ini yurtdışından ithal ettiğimiz sebze ve meyveyi artık Türkiye’deki tedarikçilerimizden karşılıyoruz. Önümüzdeki beş yılda ihracatımızı 2.5 katına çıkartmayı hedefliyoruz” dedi.

4.12.2011Ekonomi
Krizden korkan Mısır Türk yöneticilere emanet

Krizden korkan Mısır Türk yöneticilere emanet

Halk ayaklanmasının ardından kriz korkusunun üst düzeyde yaşandığı Mısır'da, uluslararası şirketlerde yöneticilik yapan Türkler, kriz tecrübelerinden dolayı şirketlerinin sorunlu dönemi kayıpsız atlatacağı inancını taşıyorlar.

12.09.2011Ekonomi
Krizden korkan Mısır Türk yöneticilere emanet

Krizden korkan Mısır Türk yöneticilere emanet

Halk ayaklanmasının ardından kriz korkusunun üst düzeyde yaşandığı Mısır'da, uluslararası şirketlerde yöneticilik yapan Türkler, kriz tecrübelerinden dolayı şirketlerinin sorunlu dönemi kayıpsız atlatacağı inancını taşıyorlar.

12.09.2011Ekonomi
Bebek Beslenme Ürünleri

Bebek Beslenme Ürünleri

Ek gıdaya geçişte yardımcı ürünler...

8.09.2011Alisveris
Çocuk Beslenme

Çocuk Beslenme

Çocuk Beslenme

Süt Alerjisine Dikkat

Süt Alerjisine Dikkat!

Bebeğinizde süt alerjisi olup olmadığını nasıl anlarsınız?

0 – 2 Yaş dönemi beslenme problemleri

0 – 2 Yaş dönemi beslenme problemleri

İştahsızlık problemini anneler oluşturabiliyor. Nasıl mı?

Bebekleri Şişmanlıktan Korumak için...

Bebekleri Şişmanlıktan Korumak için...

Özellikle ilk 4-6 ay tek başına anne sütü bebeğin beslenmesi için yeterlidir.

Ülkerde iki atama

Ülker'de iki atama

Ülker’in bebek beslenmesindeki ortağı Hero ve geçen yıl bünyesine kattığı Godiva’ya iki Türk yönetici atandı.

28.01.2009Ekonomi
Ülkerin 43üncü fabrikası bebekler için üretecek

Ülker'in 43'üncü fabrikası bebekler için üretecek

Ülker ve Hero'nun yüzde 50 ortaklığı ile 2002 yılında kurulan Ülker Hero Baby, yeni yatırımlarla büyümesini sürdürüyor.

12.01.2009Ekonomi

Yazar Sonuçları

Emzirmek, bağ kurmaktır

“Bedensel temas”, “kucaklanma hissi” bir yenidoğan için hayati önem taşır. Geçmişte Almanya’da savaş zamanı ebeveynsiz kalan kimsesiz çocukların yetiştirilme yurdunda kucaklanma eksikliğine bağlı, besin ihtiyacı nerdeyse mükemmele yakın şekilde karşılanmasına rağmen, hayatlarını kaybettikleri biliyoruz.

1.10.2020
Bebeğinize mama hazırlarken blender kullanmayın

Bebeğinize mama hazırlarken blender kullanmayın

Anneler bebeklerinin ek gıdaya geçiş döneminde blender kullanmayı tercih eder. Ancak birçok açıdan kolaylık sağlayan bu alet çocukların çiğneme ve yutma fonksiyonlarını öğrenmesine engel olabilir. Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Banu İnce Demirpençe; mama hazırlarken blender kullanımı yerine besinleri çatalla ezmenin daha doğru olduğunu söyledi, ebeveynlere konuyla ilgili önemli bilgiler aktardı.

30.11.2018

Hayatınızın ilk 1000 gününde yedikleriniz bütün hayatınızı etkiler

Üstelik bu 1000 güne ana rahmine düştüğünüz gün de dahildir!

1.10.2016
Bebek bakımında doğru bilinen 10 yanlış

Bebek bakımında doğru bilinen 10 yanlış

Yeni doğan bebeğin gazı olur mu?

27.03.2014

Bebeğiniz açken emzik vermeyin

Emzik seçerken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

7.02.2014

Bebeğinizin beslenmesi için püf noktalar

Bebeğiniz için 6. aydan sonra ek besinlere geçiş döneminde kahvaltı alternatifleri neler olabilir?

2.12.2012