EKSTRA
MENÜ

Emzirmek

Emzirmek haberleri sayfasında güncel ve son dakika Emzirmek hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 644 Emzirmek haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Emzirmek Haberleri

Rüyada Başkasının Kız Ve Erkek Çocuğunu Emzirmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Başkasının Kız Ve Erkek Çocuğunu Emzirmek Ne Anlama Gelir?

Pek çok insan rüyasında bir bebeği emzirdiğini görebilir. Tabii bunlar içerisinde başkasının kız ya da erkek çocukları da olabiliyor. Peki, rüyada başkasının kız ve erkek çocuğunu emzirmek ne anlama gelir detayları ile derledik.

12.10.2021Rüya Tabirleri
Pedro de Noronhadan Tülin Şahin ile ilgili çarpıcı iddialar: Onu terk ettiğim için canımı yakmak istiyor

Pedro de Noronha'dan Tülin Şahin ile ilgili çarpıcı iddialar: Onu terk ettiğim için canımı yakmak istiyor

Tülin Şahin ile Portekizli işadamı Pedro de Noronha arasında sular durulmuyor. 2019’da Siena Leyla adını verdikleri bir kız çocukları olan, ancak bir süre sonra yollarını ayıran Şahin ile Noronha şimdi mahkemelik. “Siena’yı kaçırmayı planlıyor” diyerek uzaklaştırma kararı aldıran Şahin’e itiraz eden işadamı kararı kaldırttı. Son olarak “Türkiye muz cumhuriyeti” dediği iddiasıyla gündeme gelen Noronha’ya olup bitenleri sordum.

9.09.2021Magazin
Çocukla seyahat zor zanaat

Çocukla seyahat zor zanaat

Uçakta basınçtan kulakları tıkanınca girilen ağlama krizleri, araba tutunca kusmalar... Biz 2 yaşında bir bebe ve 9 yaşında ikizlerle farklı farklı seyahat tecrübeleri yaşadık. Tecrübelerimize istinaden dikkat edebileceğiniz noktaları da sizlerle paylaşalım istedik.

Rüyada Yeğen Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Yeğen İle Konuşmak Ve Tartışmak Anlamı

Rüyada Yeğen Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Yeğen İle Konuşmak Ve Tartışmak Anlamı

Rüyalar kimi zaman etkilendiğimiz bir olayın açığa çıkmasıdır, kimi zaman da geçmiş ve gelecekle ilgili bazı mesajları yansıtıyor olabilir. Çoğu zaman gördüğümüz rüyaların etkisinden kolay kolay kurtulamayız. Bu nedenle kişiler gördükleri rüyaların anlamlarını sıklıkla araştırmaktadır. Peki, Rüyada yeğen görmek ne anlama gelir? Rüyada yeğen ile konuşmak ve tartışmak anlamı nedir? İşte tüm detaylar.

Kadın bedeninin mucizesi...

Kadın bedeninin mucizesi...

Emzirme Haftası vesilesiyle bugün bu önemli ‘faaliyetin’ zorluklarını yazdık! Emzirme danışmanı ve hemşire Prof. Dr. Güliz Onat Demir de önemli şeyler anlattı.

Rüyada Siyah Kedi Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Yavru Siyah Kedi Sevmek, Almak Ve Beslemek Tabiri

Rüyada Siyah Kedi Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Yavru Siyah Kedi Sevmek, Almak Ve Beslemek Tabiri

Rüyada siyah kedi görmek; bazı rüya yorumcularına göre kötü bazı rüya yorumcularına göre iyi şekilde tabir edilir. Kedinin dışında rüyanın nasıl görüldüğü de rüyanın yorumunu değiştirmektedir. Rüyada siyah kedi görmek; genel şekilde düşman şeklinde ifade edilir. Peki rüyada siyah kedi görmek ne anlama gelir? Rüyada yavru siyah kedi sevmek, almak ve beslemek tabiri nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.07.2021Mahmure
Rüyada Hayvan Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Hayvan Beslemek, Almak Ve Kesmek Tabiri

Rüyada Hayvan Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Hayvan Beslemek, Almak Ve Kesmek Tabiri

Rüyada birden fazla simge bir arada görülmektedir. Bununla beraber tüm simgelerin bir anlamı bulunmaktadır. Rüyayı gören bireyler; rüyalarının anlamlarını araştırmak için İnternet'e araştırma yapmaktadır. Peki rüyada hayvan görmek ne anlama gelir? Rüyada hayvan beslemek, almak ve kesmek tabiri nedir? İşte ayrıntılar.

9.07.2021Mahmure
Rüyada Erkek Kardeş Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Erkek Kardeşin Ağladığını Ve Öldüğünü Görmek Tabiri

Rüyada Erkek Kardeş Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Erkek Kardeşin Ağladığını Ve Öldüğünü Görmek Tabiri

Rüyada erkek kardeş görmek; yaşanacak hayırlı ve güzel olaylara, müjdeli ve iyi haberlere işaret eder. Bir kişinin rüyada erkek kardeşini görmesi; kazancının artmasına, mutluluk veren güzel gelişmelerin yaşanmasına delalet eder. Bunun yanı sıra bu rüya, farklı şekillerde tabir edilebilir. Peki

8.07.2021Mahmure
Rüyada Yavru Köpek Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Yavru Köpek Sevmek Ve Sahiplenmek

Rüyada Yavru Köpek Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Yavru Köpek Sevmek Ve Sahiplenmek

Rüyada görülebilecek en güzel şeylerden biri de köpeklerdir. Özellikle yavru bir köpek görmüşseniz çok mutlu ve huzurlu bir şekilde uyanırsınız. Rüyanızda görmüş olduğunuz yavru köpek temalı rüyalar genel olarak güzel ve hayırlı işlere yorumlanmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Mahmure

Rüyada Oyuncak Bebek Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Oyuncak Bebek Almak Ve Bulmak Anlamı

Oyuncak bebekler, hem çocukların hem de büyüklerin sevdiği eşyalar arasında yer alır. Oyuncaklar, bebeklerin gelişiminde de önemli bir rol oynar. Rüyada oyuncak bebek görmek, rüyada görülen şekline göre farklı anlamlar kazanır. Rüyada oyuncak bebek görmek ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Karga Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Karga Beslemek Ve Tutmak Tabiri

Rüyada Karga Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Karga Beslemek Ve Tutmak Tabiri

Çok uzun yıllar yaşayan kargalar, dünyanın en özel canlıları arasında yer alır. Doğada çok sık karşılaştığımız kargalar bazen rüyalarımıza da girebiliyor. Rüyada karga görmek ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Kan Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Kan Aldırmak Ve Bağışlamak Tabiri

Rüyada Kan Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kan Aldırmak Ve Bağışlamak Tabiri

Rüyada “kan” görüldüğünde içinizi bir korkunun kaplaması olağandır. Kan genellikle korkutucu olsa da aslında pek çok anlamıyla mala ve mülke yorumlanmaktadır. Rüyalarınızda farklı şekillerde gördüğünüz kanın yorumlarını derledik.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Eşini Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Eşini Hamile Ve Ağlarken Görmek Tabiri

Rüyada Eşini Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Eşini Hamile Ve Ağlarken Görmek Tabiri

Bir kişinin rüyasında eşini görmesi olası bir durumdur. Zaten sürekli birlikte olduğunuz kişiyi rüyanızda görmeniz gayet normaldir. Fakat yine de farklı konumlarda görülen eş tabirleri oldukça değişkenlik göstermektedir. Rüyanızda eşinizi nasıl gördüğünüze dair rüya yorumlamalarını derledik.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Bebek Emzirmek Ne Anlama Gelir Rüyada Erkek Ve Kız Çocuk Ezirme Tabiri

Rüyada Bebek Emzirmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Erkek Ve Kız Çocuk Ezirme Tabiri

Emzirme, bir anne tarafından bebeğe süt verme sürecidir. Bir bebeğin olduğunda böyle rüyalar görmek genelde dinginlik getirir. Bu rüya kadınlar tarafından daha çok görülmektedir. Peki, rüyada bebek emzirmek ne demektir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

2.06.2021Mahmure
5 günlük babalık izni 6 aya uzatılsın ister misiniz

5 günlük babalık izni 6 aya uzatılsın ister misiniz?

Bazı babalar bu soruya “6 ay evde ne yapacağım?” diyedursun, dünyada doğum izninde cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik ciddi adımlar atılıyor. Türkiye’deyse ‘ebeveynliğin ortak bir sorumluluk olduğu’ vurgusuyla Volvo ve Pfizer erkek çalışanlarının babalık iznini annelerinkiyle eşitledi. Amaç, çocuk bakımının yalnızca annenin omuzlarında olduğu algısını yıkmak ve doğum yapan kadınların işyerindeki dezavantajını ortadan kaldırmak.

Tavuk yavru kedileri kanatlarının altına alıp koruyor

Tavuk yavru kedileri kanatlarının altına alıp koruyor

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde 3 yavrusu olan kedi bir tavukla birlikte kümeste yaşıyor. Tavuk, anne kedi kümesten çıktığında yavru kedileri kanatlarının altına alıp sahipleniyor.

19.04.2021Haber
Bebek emzirmek ne zor geldi bana

Bebek emzirmek ne zor geldi bana!

Kısa bir süre önce üçüncü bebeğini dünyaya getiren ünlü şarkıcı bebeğini emzirirken sorun yaşadığını anlattı. Şarkıcı "Bu hala acı verici bir durum" diye konuştu.

16.04.2021Magazin

Bebek emzirmek orucu bozar mı? Emziren anne oruç tutabilir mi? Diyanetten açıklama

Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala oruç tutmayla ilgili sorular gündemdeki yerini almaya başladı. Bunlardan en çok merak edileni ise emziren anneleri kapsayan ‘Bebek emzirmek orucu bozar mı?’ sorusu. İşte, Diyanet’in emziren annelerin oruç ibadetini yerine getirmesiyle ilgili sorularına yaptığı açıklama…

10.04.2021Ramazan Özel
Eşeğin oğlağa annelik yapması şaşırttı

Eşeğin oğlağa annelik yapması şaşırttı

Besni ilçesinde, doğum sırasında annesi ölen oğlağa eşek annelik yapıyor.

9.03.2021Haber
Ameliyat olan çocuğu ve buzağısına aynı odada bakıyor

Ameliyat olan çocuğu ve buzağısına aynı odada bakıyor

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Hikmet Dilce'nin, 5 yaşındaki oğlu Asaf yumurtalıklarından, 1 aylık buzağısı ise ön ayaklarından ameliyat oldu. Van'da ameliyatları gerçekleşen Asaf da buzağı da aynı gün taburcu oldu. Hayvancılık yaparak geçimini sağlayan Dilce ailesi, biberonla besledikleri buzağıyı da Asaf'ın odasına alıp, burada bakmaya başladı. Hikmet Dilce, çocuğu ile aynı odada bakımını yaptığı buzağının sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

1.03.2021Gündem
Anne-Çocuk İlişkisi Beslenme Tarzını Etkiliyor

Anne-Çocuk İlişkisi Beslenme Tarzını Etkiliyor!

Yeme bozukluklarının altında bebeklik döneminde anne ile kurulan bağın çok büyük bir rol oynadığını biliyor muydunuz? "Psikiyatrik açıdan anne ile bebek arasındaki ilişki kişinin beslenme tarzını oluşturuyor. İlk 1 yaşta anne bebek ilişkisi bozulursa sonraki dönemlerde o çocukta beslenme ve yeme bozuklukları açısından risk meydana geliyor” diyen Uzm. Dr. Emin Çağlar, çok önemli bilgiler veriyor.

6.01.2021İyi Yaşam
“Anne ile bebek arasındaki ilişki kişinin beslenme tarzını oluşturuyor”

“Anne ile bebek arasındaki ilişki kişinin beslenme tarzını oluşturuyor”

Yeme bozukluklarının altında bebeklik döneminde anne ile kurulan bağın rol oynadığını belirten Uzm. Dr. Emin Çağlar, “Psikiyatrik açıdan anne ile bebek arasındaki ilişki kişinin beslenme tarzını oluşturuyor. İlk 1 yaşta anne bebek ilişkisi bozulursa sonraki dönemlerde o çocukta beslenme ve yeme bozuklukları açısından risk meydana geliyor” dedi.

6.01.2021Sağlık
‘Emzirme odasına almadı’ kavgası

‘Emzirme odasına almadı’ kavgası

Pandeminin ön saflarında savaşan sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet bitmek bilmiyor. Bu kez Bursa’da emzirme odasına birlikte girmek isteyen anne-kız, kendisini uyaran hemşireye saldırdı.

27.12.2020Gündem
Emzirme odasına birlikte alınmayınca hemşireye saldırdılar O anlar kamerada

Emzirme odasına birlikte alınmayınca hemşireye saldırdılar! O anlar kamerada

Son dakika haberi... Bursa'da hastaneye bebeğini kontrole götüren Elif A., annesi ile birlikte emzirme odasına girmek istedi. Hemşire, anne-kıza koronavirüs salgını nedeniyle emzirme odasına birlikte girmelerinin yasak olduğunu söyledi. Bunun üzerine hemşireye saldıran anne-kız tehdit ve hakaretler savurdu. Hemşireyi tartaklandığı anlar, hastanenin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

26.12.2020Haber
Bursada hemşireye saldırı Emzirme odasına birlikte alınmadılar ve...

Bursa'da hemşireye saldırı! Emzirme odasına birlikte alınmadılar ve...

Bursa'da hastaneye bebeğini kontrole götüren Elif A., annesi ile birlikte emzirme odasına girmek istedi. Hemşire, anne-kıza koronavirüs salgını nedeniyle emzirme odasına birlikte girmelerinin yasak olduğunu söyledi. Bunun üzerine hemşireye saldıran anne-kız tehdit ve hakaretler savurdu. Hemşireyi tartaklandığı anlar, hastanenin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

26.12.2020Gündem
Meme kanseri hakkında merak edilen her şey: Belirtileri, tedavisi, risk faktörleri

Meme kanseri hakkında merak edilen her şey: Belirtileri, tedavisi, risk faktörleri

Memede her ele gelen kitle kansere mi işaret? Meme kanserinde en önemli risk faktörleri neler, kimler tehlike altında? Meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çeken MEMEDER Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Nilüfer Özaydın; meme kanseriyle ilgili en çok merak edilen soruları yanıtladı, konu hakkında kulaktan kulağa dolaşan şehir efsanelerine açıklık getirdi.

22.10.2020Sağlık
Bakanlığa en sık gelen COVID soruları: Sinekten bulaşır mı Tuzlu su korur mu

Bakanlığa en sık gelen COVID soruları: Sinekten bulaşır mı? Tuzlu su korur mu?

Sağlık Bakanlığı vatandaşın COVID-19 ile ilgili sorduğu soruları derledi. “Temaslı listesinden ismimi sildirebilir miyim? Ölen kişiden virüs kapar mıyım? Sivrisinekten korona bulaşır mı? Karantinadayken hastaneye gitsem ceza alır mıyım?” soruları dikkat çekerken verilen yanıtlar da şöyle oldu:

21.10.2020Gündem
Mamografi ne zaman çektirilmeli ve ne sıklıkla yapılmalı İşte mamografiyle ilgili merak edilenler...

Mamografi ne zaman çektirilmeli ve ne sıklıkla yapılmalı? İşte mamografiyle ilgili merak edilenler...

Her 8 kadından birini etkileyen meme kanserinde erken tanı hayat kurtarıyor. Meme kanserinde erken tanı için de yılda bir kez doktora gidilmesi ve mamografi çekilmesinin hayat kurtardığını hatırlatan Radyoloji Uzmanı Dr. Muhittin Mümtaz Özarar, Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında mamografi ile ilgili merak edilenleri anlattı.

13.10.2020Sağlık
Meme Estetiği Konusunda Doğru Bilinen 7 Yanlış

Meme Estetiği Konusunda Doğru Bilinen 7 Yanlış

Estetik meme ameliyatı olan kadınların sayısı giderek artıyor. Her kadını ilgilendiren meme estetiği ameliyatlarıyla ilgili Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrah Op. Dr. Özgür Hürkal doğru bilinen yanlışları anlatıyor...

Emzirme, anne ile bebek arasındaki bağı güçlendiriyor

Emzirme, anne ile bebek arasındaki bağı güçlendiriyor

Çocuk Beslenme ve Metabolizma Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selda Bülbül, emzirmenin anne ve bebeği birbirine daha fazla bağladığını belirtti.

Bebeğinizin yeterli gelişimi için doğru emzirin

Bebeğinizin yeterli gelişimi için doğru emzirin

Yeni doğum yapan birçok anne, sütünün yeterliliği konusunda kaygıya kapılarak sütünün bebeğine yeterli gelmediğini ve onu yeterince besleyemediğini düşünür. “Eğer bebeğiniz sağlıklıysa, yeterli kilo kazanımı varsa sütünüz bebeğiniz için yeterlidir” diyen Op. Dr. Ömer Dai, Emzirme Haftası vesilesiyle yeni annelere emzirmeye dair önemli ipuçları veriyor.

Anne sütü bebekler için şifa kaynağı

Anne sütü bebekler için şifa kaynağı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. M. Erkan Altuncu ‘’1-7 Ekim Emzirme Haftası’’ ile ilgili açıklamalarda bulunarak anne sütünün önemine değindi.

Emzirmek anne ve bebeğin güvende hissetmesini sağlar

Emzirmek anne ve bebeğin güvende hissetmesini sağlar

Anne ile bebeği arasında emzirmenin eşsiz bir bağ kurulmasını sağladığına dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Op. Dr. Arzu Kublay, “Anne sütü, bebeğiniz için adeta koruyucu bir kalkan gibidir. Bağışıklığını güçlendirir, şekillendirir; bebeğinizin gelecekte sağlıklı bir birey olmasını sağlar. Bebeğiniz için doğal bir antibiyotiktir” dedi.

Emzirmek çocukları hastalıklara karşı koruyor

Emzirmek çocukları hastalıklara karşı koruyor

Genetik yatkınlığı olan kişilerde buğday, arpa, çavdar ve yulafın içindeki glüten denilen proteine karşı gelişen ve ömür boyu süren çölyak hastalığının, Türkiye’ de yaklaşık 200 kişiden birini etkilediğini ifade eden Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Murat Keskin, en sık çocuklarda görülen hastalığa karşı emzirmenin koruyucu bir tedbir olduğunu söyledi.

Anne sütü bebeğin ilk aşısıdır

Anne sütü bebeğin ilk aşısıdır

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Nazife Kartal Kara, bebeklerin doğumdan itibaren altı ay boyunca sadece anne sütü ile beslenmesini ve mümkünse emzirmenin en az iki yıl boyunca sürdürülmesini önererek, “Anne sütü bebeğin ihtiyacına göre devamlı şekillenir ve değişir. Bağışıklık sistemini koruyan bileşenler içerdiği için de bebeğin ilk aşısıdır” dedi.

Mucizevi bir armağan: Anne sütü

Mucizevi bir armağan: Anne sütü

1-7 Ekim, ülkemizde Emzirme Haftası olarak kabul ediliyor. Emzirmenin ve anne sütünün önemine dikkat çekilen bu özel hafta için Pediatri Uzmanı Dr. Laden Jaferi, anne sütü ile emzirmenin faydalarını anlattı ve Emzirme Hemşiresi Nezahat Demirbaş da anne sütünü artırmaya yönelik önerilerde bulundu.

Anne sütü memeden değil beyinden salgılanır

Anne sütü memeden değil beyinden salgılanır

Yeni doğum yapmış hatta daha hamilelik dönemindeki birçok annenin en büyük kaygısıdır; Ya sütüm olmazsa?

Dudak Damak Yarığı Olan Bebeklerde Emzirme Nasıl Olmalıdır

Dudak Damak Yarığı Olan Bebeklerde Emzirme Nasıl Olmalıdır?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Uzmanı Prof. Dr. Hakan Ağır, dudak-damak yarıklı bebeği olan ebeveynlerin en çok merak ettiği sorulardan olan emzirmeye dair tüm merak edilenleri yanıtladı.

11.09.2020İyi Yaşam
Bebeğinize uyku düzeni oluştururken kaçınmanız gereken 5 şey

Bebeğinize uyku düzeni oluştururken kaçınmanız gereken 5 şey

Bebeklerin uykuya geçme zamanı bazen ebeveynler için zorlayıcı olabiliyor. Ancak bu beş noktaya dikkat ederek bebeğinizin gece boyunca uyumasını sağlayabilirsiniz.

Yazar Sonuçları

Oyun dinlemek için 20 dakikanız var mı?

74 oyuna erişerek bir nevi ‘dijital oyun kütüphanesi’ne dönüşen ses tiyatrosu projesi Podacto’nun arşivinden dört kısa oyun seçtim. En uzunu 20 dakika olan oyunların her biri işinin ehline teslim.

5.06.2021

Emzirmeyi sonlandırma konusundaki emzirme efsaneleri

İnsan yavrusu önce doğarken anne karnının huzurundan, sıcaklığından, yumuşaklığından, sonra da yaşamda ilk memeden sıyrılır. Bu sıyrılış kimi zaman halk arasında doğru bilinen yanlışlardan yani emzirme efsanelerinden dolayı zamanından önce olabilir. Bu yazıda, emzirme efsanelerinin her birini bilim ışığında tartışarak, emzirmeyi şefkatle en uygun zamanda sonlandırmaya yardımcı olmak amaçlanmıştır.

12.03.2021

Hazal Kaya’nın süt anneliği

Bizim ailenin yaşlıları anlatırdı: Filanca, falancanın süt annesi...

12.01.2021

Koronavirüs ilaçları süte geçer mi?

Koronavirüs pandemisi baş döndürücü bir hızda yeni veriler ortaya koyarken, son güncel verileri takip etmek oldukça değerlidir. Emziren annelerin en çok merak ettikleri konuların başında; Koronavirüs ilaçlarını emziren anneler kullanabilir mi? Koronavirüs aşısı emziren anneler için güvenli mi? gibi sorular geliyor. Sevgili anneler, iste bu yazıyı sizler için koronavirüs salgınında doğum sonu bakım ve emzirme konusunu en güncel öneriler ve kılavuzlar eşliğinde sunabilmek amacıyla hazırladım.

11.01.2021

Çarpık ayak (Pes ekinovarus) ve emzirme

Adına pes ekinovarus (PEV) denilen bu hastalık, bebeğin ayağının içe doğru dönmesiyle karakterize bir durumdur. Neyse ki henüz elastik yapıda olan kas-iskelet sisteminin avantajı ile bu durum, doğumdan sonra bir dizi alçı ve gerekirse operasyon ile kendi doğasında olabilecek en sağlıklı formuna kavuşabilir.

6.01.2021

Emziren annelere, anne sütünü artırmak için öneriler

Anne sütü, doğanın insanlığa sunduğu eşsiz içeriği ile bebeklerin optimal büyüme ve gelişimleri için gerekli olan tüm sıvı, enerji ve besin öğelerini içeren, sindirimi kolay mucizevi bir besindir.

21.12.2020

COVID-19 emzirmeyle bulaşır mı?

Zaten zor olan emzirmeyi, pandemi daha da stresli hale getirdi. Anneler, emzirme yoluyla COVID-19’un bulaşıp bulaşmadığını merak ediyor. Emziremeyen ya da emzirmek istemeyenler için de en iyi anne sütü alternatifleri önemli.

15.11.2020

Anne sütünün faydaları ve anne sütünü artıran besinler

Emzirmenin hem anne hem de bebeğe olan faydaları konusu tartışılmaz bir gerçek. Bilimsel çalışmalar her defasında anne sütünün bebeklerin büyüme ve gelişmesi için her dönemde değişen içeriği sayesinde ideal bir besin olduğunu kanıtlamıştır.

2.10.2020

Emzirmek, bağ kurmaktır

“Bedensel temas”, “kucaklanma hissi” bir yenidoğan için hayati önem taşır. Geçmişte Almanya’da savaş zamanı ebeveynsiz kalan kimsesiz çocukların yetiştirilme yurdunda kucaklanma eksikliğine bağlı, besin ihtiyacı nerdeyse mükemmele yakın şekilde karşılanmasına rağmen, hayatlarını kaybettikleri biliyoruz.

1.10.2020