EKSTRA
MENÜ

Emzirme

Emzirme haberleri sayfasında güncel ve son dakika Emzirme hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.081 Emzirme haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Emzirme Haberleri

Mastit nedir, neden olur Mastit belirtileri ve evde tedavi yöntemleri

Mastit nedir, neden olur? Mastit belirtileri ve evde tedavi yöntemleri

Mastit, halk dilinde bilinen adıyla süt kanalı iltihabı olarak adlandırılır. Ateş, halsizlik, yorgunluk, memede ağrı ve kızarıklık gibi belirtiler gösterir ve emzirme döneminde annelerin sıklıkla karşılaştığı sorunlar arasında yer alır. Peki, mastit nedir, neden olur? İşte mastit belirtileri ve evde tedavi yöntemleri…

Hamilelikte korona aşısı yapılır mı, ne zaman yapılır Hamilelikte korona aşısı ile ilgili merak edilenler

Hamilelikte korona aşısı yapılır mı, ne zaman yapılır? Hamilelikte korona aşısı ile ilgili merak edilenler

Sağlık Bakanlığı tarafından başarıyla yürütülen koronavirüs aşılama süreci devam ederken, bir yandan da bazı özel durumlarda aşı olunup olunamayacağı merak ediliyor. Bu konuların en başında gelen hamilelikte korona aşısı yapılır mı sorusu, anne adayları tarafından sıklıkla araştırılıyor. Peki uzmanlar bu konuda ne diyor? Hamilelikte korona aşısı yapılır mı? İşte gebelikte korona aşısı ile ilgili merak edilenler…

Emziren anneler aşı olmalı mı Sağlık Bakanlığı’ndan emziren annelere Covid-19 aşı önerisi

Emziren anneler aşı olmalı mı? Sağlık Bakanlığı’ndan emziren annelere Covid-19 aşı önerisi

Koronavirüs pandemisinde aşılama süreci tüm hızıyla devam ederken en çok merak edilen konulardan biri olan emziren anneler aşı olmalı mı olmamalı mı sorusu araştırılmaya devam ediyor. Aşı olmak isteyen vatandaşlar aile hekimlikleri ve hastanelerden randevu alabilirken, sırası gelen yeni doğum yapmış emziren anneler karar vermek için konuyu netleştirmeye çalışıyor. Peki emziren anneler aşı olmalı mı? İşte uzmanından emziren annelere Covid-19 aşı önerisi…

3.09.2021Sağlık
İshal bulaşıcı mı İshale ne iyi gelir

İshal bulaşıcı mı? İshale ne iyi gelir?

İshal, bulaşıcı etkisi bulunan mide ve bağırsak iltihabına verilen isimdir. Bu hastalıkta ishal ana bulgu olup, ishale bulantı, kusma, ateş ve karın ağrısı eşlik edebilir. Ancak ishalin birden fazla çeşidi bulunduğu için hastalığın nedenlerine bakılarak teşhis koymak daha doğru olacaktır. İshal türleri, genellikle bir virus veya bakteri, daha nadir olarak da bir parazitin vücuda alınmasıyla meydana gelir. Peki, ishal bulaşıcı mı? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

1.09.2021Sağlık
Hollywood ünlülerinin deodorant zararlı tartışması... Sağlımıza ne gibi etkileri var

Hollywood ünlülerinin deodorant zararlı tartışması... Sağlımıza ne gibi etkileri var?

Aşırı terleme sonucu insanlar, birbirleriyle iletişim kurarken zorlanıyor el sıkışmaktan veya yakın temas kurmaktan çekiniyor, bu nedenle deodorantlara başvuruyorlar. Genelde yaz aylarında sıklıkla kullanılsa da piyasada her mevsim için farklı bileşenler içeren deodorantlar bulunuyor. Yalnız deodorant kullanımı dünyada büyük bir tartışma konusu… Bu tartışmanın odağında da şimdilerde Hollywood ünlüleri var. Peki deodorantlar zararlı mı? Her gün kullanmak ne gibi sorunlara davetiye çıkarır? Dr. Emine Özge Ayabakan hurriyet.com.tr’ye anlattı.

30.08.2021Gündem
Çocuklukta merak ve keşif duygusu

Çocuklukta merak ve keşif duygusu

Araştırmalar gösteriyor ki, özellikle 18-36 ay arası ebeveynleri tarafından keşif ve merak duygusu körüklenen çocuklar, yaşam boyu çok daha mutlu oluyor. Aynı şekilde 18-36 ay arası keşif ve merak duygusu desteklenmemiş çocukların ileriki yaşamlarında depresyona yatkın olduğunu da gösteriliyor.

23.08.2021Eğitim
Yerli koronavirüs aşısı Turkovacda kritik aşama

Yerli koronavirüs aşısı 'Turkovac'da kritik aşama

Türkiye'de yapılan toplam koronavirüs aşı sayısı 86 milyon 500 bini geçerken yerli aşı çalışmaları da hızla sürüyor. "Turkovac" için geçtiğimiz ay başlatılan Faz 3 çalışmasının ardından, bir yandan da Ankara ve İstanbul’da toplam 4 merkezde "üçüncü dozda Sinovac -Turkovac karşılaştırması" için Faz 2 araştırmalarına başlandı. Gönüllülere, üçüncü doz aşıları yapıldıktan sonra belli periyotlarla antikor düzeyleri ve olası yan etkileri ve farklar yakından izlenecek, çalışmaya giren tüm gönüllüler 168 gün boyunca gözetimde tutulacak. "Çift kör" prensibine göre yürütülen çalışmada, kime hangi aşının yapıldığını ise 84. gününe kadar kimse bilmeyecek.

19.08.2021Gündem
Hamileler aşı olmalı mı Gebelikte Koronavirüs aşısı hakkında detaylar

Hamileler aşı olmalı mı? Gebelikte Koronavirüs aşısı hakkında detaylar

Hamileler aşı olmalı mı sorusu pek çok kişinin gündemini oluşturuyor. Sağlık Bakanlığı Covid-19 aşısı bilgilendirme platformu üzerinden, aşı süreciyle ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Bu konulardan biri de hamile ve emziren annelerin de aşı olup olamayacağıyla ilgili. Peki hamile ve emziren annelere Covid-19 aşısı uygulanabiliyor mu? İşte Sağlık Bakanlığı'nın açıklaması...

9.08.2021Sağlık
Kadın bedeninin mucizesi...

Kadın bedeninin mucizesi...

Emzirme Haftası vesilesiyle bugün bu önemli ‘faaliyetin’ zorluklarını yazdık! Emzirme danışmanı ve hemşire Prof. Dr. Güliz Onat Demir de önemli şeyler anlattı.

Borcunu yapılandıran emekli oluyor

SGK Başkanvekili İsmail Yılmaz "Protokol ile yapılandırılan borcunu ödemesi halinde aylık bağlanabilecek sigortalılarımıza, herhangi bir ödeme güçlüğü çekmeden, banka kredisi ile emeklilik imkanı sunulacaktır" dedi.

28.07.2021Ekonomi
Askorbik asit nedir, ne işe yarar Askorbik asit eksikliği neden olur

Askorbik asit nedir, ne işe yarar? Askorbik asit eksikliği neden olur?

İskorbüt, diyetinizde en az 3 ay boyunca yeterli Askorbik asit olmamasından kaynaklanır. Bu hastalık ölümcül sonuçlara kadar ilerleyebilir. Askorbik asitin vücudunuz için önemini kavramalı ve eksiklik durumunda önlem almalısınız. Peki, nedir bu Askorbik asit? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.07.2021Araştırma
Çarpıcı araştırma sonucu: mRNA aşıları anne sütüyle bebeğe geçmiyor

Çarpıcı araştırma sonucu: mRNA aşıları anne sütüyle bebeğe geçmiyor!

Koronavirüs salgını mücadelesinde en büyük silahlarımızdan biri haline gelen Kovid-19 aşıları dünya genelinde milyarlarca kişiye uygulanmaya devam ediyor. Öte yandan birçok kişi bu aşılarla ilgili soru işaretlerine ve çekincelere sahip. Bunların arasında anne adayları ve emziren anneler de var. Yeni yapılan bir araştırmanın sonucu ise mRNA aşıları ve anne sütüyle ilgili çarpıcı sonuçları ortaya koydu.

7.07.2021Dünya
Pandemi döneminde çalışan ebeveyn olmak

Pandemi döneminde çalışan ebeveyn olmak

Çalışan ebeveyn olmak, pandeminin de etkisiyle, önceki dönemlerde olduğundan daha zorlayıcı bir hal aldı. Uzaktan eğitimle birlikte çocukların evde geçirdikleri sürenin artması, küçük yaş gruplarının bakımı ve ev işleriyle ilgili sorumluluklar, çalışan ebeveynlerin pek çoğunda ciddi bir yorgunluğa neden oldu. Yeni bebeği olan ebeveynler ise bu zorlu dönemi daha büyük stresle geçiriyor. Peki çalışan ebeveynlerin hayatını kolaylaştırmak için şirketler neler yapıyor?

30.06.2021Sağlık
Amenore Nedir, Belirtileri Nelerdir Amenore Tanısı Ve Tedavi Yöntemleri..

Amenore Nedir, Belirtileri Nelerdir? Amenore Tanısı Ve Tedavi Yöntemleri..

Amenore Latince kökenli bir kelimedir. Tıp sektöründe bir hastalığı belirtmek amacıyla kullanılmaktadır. Kadınların adet dönemiyle ilgili bir rahatsızlıktır. Dolayısıyla da sadece kadınlarda görülmektedir. Amenore kendi içerisinde de belirtileri nedeniyle bazı alt dallara ayrılmaktadır. Sizler için amenore nedir, belirtileri nelerdir ve amenore tanısı ve tedavi yöntemleri nelerdir detayları ile derledik.

29.06.2021Sağlık
Biontech aşısını kimler olabilir, kimler olmamalı Biontech aşısının uygulanmaması gereken durumlar

Biontech aşısını kimler olabilir, kimler olmamalı? Biontech aşısının uygulanmaması gereken durumlar

Koronavirüs aşılanma sürecinin hız kazanmasıyla birlikte ülkemizde uygulanan covid-19 aşılarından biri olan Biontech yan etkileri, kimlerin Biontech aşısı olabileceği ve olmaması gerektiği de araştırılmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’na sıkça yöneltilen sorulardan biri olan “Biontech aşısı uygulanmaması gereken durumlar hangileridir?” konusuna, işte Bakanlığın covid-19 aşısı bilgilendirme platformunda verdiği yanıtlar…

22.06.2021Gündem
Annelerinin sütü yetmeyen kuzuları, inek emziriyor

Annelerinin sütü yetmeyen kuzuları, inek emziriyor

BURDUR'da annelerinin sütü yetmeyen 3 kuzuyu, aynı ahırdaki inek kendi yavrularıymış gibi emziriyor. Hayvanların sahibi Mustafa Çetiner, "İlk denememizde inek herhangi bir tepki vermedi. Bir süre sonra kuzular da inek de alıştı. Şimdi hiçbir sorun olmadan inek, kuzuları sanki annesiymiş ve kendi yavrularıymış gibi emziriyor" dedi.

20.06.2021Haber
Biontech aşısı aç mı tok mu yapılır Biontech aşısının uygulanmaması gereken kişiler ve durumlar

Biontech aşısı aç mı tok mu yapılır? Biontech aşısının uygulanmaması gereken kişiler ve durumlar

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan aşılama sürecinin hızla yayılmasıyla birlikte covid-19 aşılarıyla ilgili sorular gündemde yer etmeye devam ediyor. Bu sorulardan en çok cevabı arananı ise, “Biontech aşısı aç mı tok mu yapılı?” oldu. Uzmanından Biontech aşısına dair açıklamaları ve Sağlık Bakanlığı’nın Biontech aşısıyla ilgili verdiği yanıtları haberimizde bulabilirsiniz.

16.06.2021Gündem
Bebeklerde reflü belirtileri nelerdir ve nasıl tedavi edilir Bebeklerde reflüye karşı öneriler

Bebeklerde reflü belirtileri nelerdir ve nasıl tedavi edilir? Bebeklerde reflüye karşı öneriler

Bebeklerde oldukça sık görülen reflü belirtilerinin azaltılmasında ebeveynlerin alacağı önlemler oldukça önemli. Özellikle annelerin doğru emzirme ve yatırma pozisyonları ile sağlıklı beslenme gibi konularda bilinçli olmaları gerekmektedir. Peki bebeklerde reflü belirtileri nelerdir ve nasıl tedavi edilir? İşte bebeklerde reflüye karşı öneriler...

Aspirasyon Nedir, Nasıl Uygulanır Aspirasyon Komplikasyonları Nelerdir

Aspirasyon Nedir, Nasıl Uygulanır? Aspirasyon Komplikasyonları Nelerdir?

Son zamanda yapılan araştırmalara göre Aspilasyon hakkında arama yapan pek çok kullanıcı olduğu belirlenmiştir. Günümüzde aspilasyon özellikle sağlık sektöründe önemli bir yere sahiptir. Aspilasyon nedir, türleri ve komplikasyonları hakkında detayları derledik.

9.06.2021Araştırma
Yaza girmeden vücudunuzu şekillendirin

Yaza girmeden vücudunuzu şekillendirin

Yaza hazır girmeyi kim istemez ki? Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu vücudunuzu yaza hazırlayacak uygulamaları anlatıyor.

Rüyada Bebek Emzirmek Ne Anlama Gelir Rüyada Erkek Ve Kız Çocuk Ezirme Tabiri

Rüyada Bebek Emzirmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Erkek Ve Kız Çocuk Ezirme Tabiri

Emzirme, bir anne tarafından bebeğe süt verme sürecidir. Bir bebeğin olduğunda böyle rüyalar görmek genelde dinginlik getirir. Bu rüya kadınlar tarafından daha çok görülmektedir. Peki, rüyada bebek emzirmek ne demektir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

2.06.2021Mahmure
Yeni hayata merhaba

Yeni hayata merhaba

İşkenceci eşi Ramazan İpek’i öldüren ve 108 gün sonra tahliye edilen Melek İpek, ailesine ait çiftlik evinde yaşadıklarını atlatmaya çalışıyor. Ders çalışıp hayvanlarla ilgilenen, kızlarıyla vakit geçiren Melek İpek yaşadığı o zor günleri anlattı.

2.06.2021Gündem
Türkiye günlerce onu konuştu... İşte Melek İpekin yeni hayatı: Zor günleri geride bıraktı

Türkiye günlerce onu konuştu... İşte Melek İpek'in yeni hayatı: Zor günleri geride bıraktı

Antalya'da kendisine işkence yapan eşi Ramazan İpek'i (36) öldüren ve 108 gün sonra tahliye olan Melek İpek (31), ailesine ait çiftlik evinde zor günlerin etkisinden kurtulmaya çalışıyor. Melek İpek çiftlikte traktör sürüp, işlerini bitirdikten sonra makyaj yapıp, kızları Ceylin Deniz (9) ve İkra Nur (7) ile kent merkezine gidiyor. Melek İpek matematik öğretmeni olmak için üniversite sınavına hazırlanırken her gün kızlarıyla masa etrafında ders çalışıyor. Olay günü mosmor yüzü ve üstündeki kırmızı paltosu ile hafızalara kazınan Melek İpek, "Ben onu getirmedim. Getirmeyi bile düşünmedim. Hiç elimi bile sürmedim. Orada bıraktım. Hatırlamak istemedim belki de. Hiçbir eşyamı almadım, hepsi orada kaldı" dedi.

1.06.2021Gündem
MS hastalarına pandemide yaz uyarıları... Hastalıkla ilgili doğru bilinen 10 yanlış

MS hastalarına pandemide yaz uyarıları... Hastalıkla ilgili doğru bilinen 10 yanlış

Yüzyılın salgın hastalığı Covid-19 pandemisi, son yıllarda gerek dünyada gerekse ülkemizde giderek yaygınlaşan MS hastalarını da olumsuz etkiliyor. Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşe Sağduyu Kocaman, 30 Mayıs Dünya MS Günü kapsamında, hastalık hakkında doğru bilinen 10 yanlışı anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

28.05.2021Sağlık
Kahvenin vücudumuza faydalı etkileri

Kahvenin vücudumuza faydalı etkileri

Beslenme ve Diyet uzmanı Diyetisyen Veysel Ciğerli, kahvenin vücudumuza faydalı etkilerini 10 maddede anlattı.

Anamnez Nedir Neden Önemlidir Anamnez Formu Nedir

Anamnez Nedir? Neden Önemlidir? Anamnez Formu Nedir?

Anamnez, hastanın hastalığını teşhis etmek ya da hastanın genel durumunu anlamak için ona soru sorarak, onunla konuşarak bilgi toplamaya verilen isimdir. Bu işleme ise, anamnez alma adı verilir. Anamnez alırken sorular rastgele değil de belirli bir sıra ve düzen içinde sorulur. Anamnez nedir? Neden önemlidir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Sağlık
Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuzdan üçüncü doz aşı açıklaması

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz'dan üçüncü doz aşı açıklaması

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, koronavirüste üçüncü doz hatırlatma aşılarının ne zaman yapılması gerekeceği ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yavuz, koronavirüs geçirenlerde de aşı olanlarda da bir süre sonra bağışıklığın azaldığı ve her iki gruba da hatırlatma dozu adı verilen üçüncü doz aşılamaların yapılması gerektiği konusunda bilim dünyasının uzlaşmaya vardığını söyledi. Yavuz, ''Hem CoronaVac’ta hem BioNTech’te hatırlatma dozları gerekecek. Belki biri 6'ncı ayda, diğeri 1 yıl sonra olacak, ama gerekecek'' dedi. 'Aşı kısırlık yapıyor' iddiasına da son noktayı koyan Yavuz, 'Koronavirüs aşısı gripten de korur mu?' sorusuna da yanıt verdi.

26.05.2021Gündem
Büyük göğüsler omuz ağrısına yol açıyor

Büyük göğüsler omuz ağrısına yol açıyor

Büyük göğüslerin omuz ve sırt ağrısına yol açtığı için sağlık nedeniyle de küçültme ve dikleştirme estetiğinin yapılabildiğini belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Kalanşo Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kalanchoe Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kalanşo Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kalanchoe Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Küçük rengarenk çiçekler açan, bakımı son derec kolay ve az yer kaplayan bir saksı çiçeği yetiştirmek istiyorsanız Kalanşo çiçeğinden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Sizin için çok fazla sorulan Kalanşo çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kalanchoe çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konu başlıklarını tüm detayları ile derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Menekşe Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Menekşe Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Menekşe Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Menekşe Yağı Faydaları Ve Kullanımı

İnsan vücudu için faydası olan pek çok yağ çeşidi bulunmaktadır. Bitkilerden elde edilen bu yağlar hem bitki çayı yapımında hem de kozmetik sektöründe çok amaçlı olarak kullanılmaktadır. Özellikle son yıllarda popüler bir nitelik kazanan yağlar evlerde hoş bir koku oluşturmak için de tercih edilebilmektedir. Bugünkü yazımızda güzel kokusu ve vücut için sağladığı yararlar ile trend bir çıkış yakalayan menekşe yağından bahsedeceğiz. Peki menekşe yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Menekşe yağı faydaları ve kullanımı hakkında detayları derledik.

Sizin de aklınızda o soru mu var Aşı olacağım ama hangisi

Sizin de aklınızda o soru mu var? Aşı olacağım ama hangisi

Koronavirüs aşılamasında geçen hafta sıra 55 yaş ve üstüne geldi. Randevular hızla doldu, kimi hastanelerde geç saatlere kadar aşı sırası yoğunluğu yaşandı. Ama siz henüz aşı olmadıysanız ve “Hangi aşıyı olacağım” diye kendinize sorup duruyorsanız, rehberimize göz atın.

25.04.2021Hürriyet Pazar
Göğüslerinizi Nasıl Daha Dik Gösterebilirsiniz

Göğüslerinizi Nasıl Daha Dik Gösterebilirsiniz?

Günümüzde estetik kaygılar oldukça artmıştır. Özellikle yaz mevsiminin yaklaşması ile kadınlarda göğüs bölgesindeki sorunlar ön plana çıkmaktadır. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlsun Aka göğüs dikleştirme ile ilgili soruların cevaplarını sizin için derledi.

Girişimsel Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Onur Sıldıroğlu cevaplıyor; Meme ultrasonuna hangi durumlarda başvurulmalıdır

Girişimsel Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Onur Sıldıroğlu cevaplıyor; Meme ultrasonuna hangi durumlarda başvurulmalıdır?

Meme ultrasonuna herhangi bir sebep olmasa bile herkesin başvurması gerekir. Senede bir meme ultrasonu yaptırmak erken teşhis için çok önemlidir. Eğer ki bir şikayet varsa ara dönemlerde de meme ultrasonu yaptırılmalıdır. Özellikle elinize gelen bir sertlik varsa, ağrı varsa, meme başından akıntı varsa, memede kızarıklık oluştuysa, memede şişlik varsa, koltuk altında elimize gelen sertlik varsa, silikon kullananlarda anormal bir sertlik oluşursa meme ultrasonu yaptırmak gerekir. Emziren annelerde emzirme sırasında yeterli süt gelmiyorsa, kızarıklık veya enfeksiyon varsa mutlaka meme ultrasonu yaptırmak gerekir. Erken teşhis ile enfeksiyonlar, apseler ve kitleler kolayca teşhis edilebilir. Ayrıca ultrason sayesinde biyopsi de yapılabilir.

Hamileler oruç tutabilir mi İşte konu hakkında Diyanet açıklaması

Hamileler oruç tutabilir mi? İşte konu hakkında Diyanet açıklaması

Ramazan ayının gelişiyle birlikte, oruç ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar merak ettikleri sorulara internette yanıt aramaya başladı. Bebeklerini kucaklarına almaya hazırlanan anne adayları da hamileler oruç tutabilir mi sorusuna Diyanet'in cevabını bekliyor. Peki, hamileler oruç tutabilir mi? İşte, Diyanet’ten alınan bilgilere göre bu sorunun cevabı…

17.04.2021Ramazan Özel
Bergamot Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Bergamot Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Bergamot Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Bergamot Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Bergamot, içeriğinde çok sayıda antioksidan barındıran hoş kokulu bir narenciye meyvesidir. Aynı zamanda birçok mineral ve vitamin türü içeren bu şifa kaynağı meyve bağışıklık sistemini güçlendirirken iltihap önleyici bir özelliğe de sahiptir. Ağrı giderici olarak kullanılan ve sinir sitemini rahatlatan bergamot yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Bergamot yağı faydaları ve kullanımı nasıldır tüm detaylarıyla derledik.

Müslin Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Müslin Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Müslin Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Müslin Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Bebeklerin cildi oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle bebek giyiminde kullanılan kumaşların da özel olması gerekir. Müslin kumaşlar ise bebeklerin cildini koruyarak tahrişi önlemesi ile bilinir. Müslin kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Önce bebeğini emzirdi

Önce bebeğini emzirdi

Kütahya’da, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobilin takla atarak devrilmesi sonucu 1’i bebek 3 kişi yaralandı. Hafif yaralanan Filiz Ekici, kazanın etkisiyle korkan 2 yaşındaki oğlunu sakinleştirmek için önce ambulansta emzirip, kucağında salladı. Sonra tedavi oldu.

7.04.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Köpeklerde kalsiyum eksikliği hasta ediyor

KALSİYUM yetersizliği hipokalsemi ile birlikte şekillenen elampsia, özellikle yeni doğum yapmış köpeklerde yaygın olarak görülebiliyor.

23.08.2021

Botoks nedir?

Medikal estetik yani neştersiz estetik prosedürler gün geçtikçe daha popüler hale geliyor. Ancak bazen bazı terimler ve kavramlar tam bilinmeden uygulamalara koşuluyor. Bu sebeple yazı dizilerimde bu işlemlerin en popüler olanlarına yer vermeye karar verdim. Şüphesiz en doğru yönlendirme ve kişiye özel planlama uygulamaları yapmaya ehliyeti olan uzman hekimlerce verilecektir.

29.04.2021

Doğum sonrası estetik

Anne olmak bir kadının hayatındaki dönüm noktalarından biridir. Karnında 9 ay 10 gün boyunca taşıdığı yavrusu ile kavuşmak dünyada eşi benzeri ve tarifi mümkün olmayan bir hissi yaşatır. Ancak daha önce deneyimlenmeyen bu dönem kadına duygusal inişler-çıkışlar yaşatırken, bedenen yaşanan değişimler de yeni annenin ruh halini etkileyebiliyor.

26.04.2021

Antikora takılmayın

Pandemide hastalığı geçirenlerin de, korunmak için aşı yaptıranların da en çok merak ettikleri konu “bağışıklıklarına yetecek düzeyde antikor üretip üretmedikleri” oluyor.

24.04.2021

"Tek Tam Gıda" olan polenin lesitin içeriği ve faydaları

Polen, bitkilerin üreme hücreleridir. Arılar tarafından, yavru beslenmesinde ve arı sütü salgılayan genç işçi arıların beslenmesinde yüksek miktarda kullanılır. Polen, bileşimindeki lifler, vitaminler, mineraller, aminoasitler ve fenolik bileşiklerle değerli bir besin maddesidir. İçeriğinde doğal olarak; A, E, C, D, K, B1, B2, B3, B5, B6 vitaminleri, potasyum, kalsiyum, magnezyum, çinko, demir, selenyum ve fosfor gibi mineraller yer alır.

20.04.2021

Botoksla Yüz Estetiği Operasyonları

Estetik cerrahide yüz, boyun ve el kırışıklıklarını yok etmek için yıllardır botoks kullanıyor. Botoks, clostridium botulinum bakterisi tarafından üretilen bir toksin türüdür. Enjeksiyon tekniği ile sinirlerden kaslara iletilen sinyalleri kısıtlar. Botoks enjekte edilen bölgelerdeki kaslar ile birlikte kırışıklar da gevşer ve rahatlar.

15.04.2021